r Deltaplannen nodigen tot initiatief voor verkeer Arbeidsvrede in gevaar Briefje Ook voor provincies een taakmeent ir Maris Ve eéê oiidmése emtmsm Zware straffen voor afrossen van jongen NEDERLANDSE INDUSTRIE TOONT HAAR PRODUCTIE OP DE RAI GEEESE Doornroosje van Rome wordt Zondag gewekt Voorts. Arrestatiebevel tegen Marilyn Monroe Rubinsteins dochters krijgen erfenis als zij 50 jaar zijn Alum HONIG maakt Minder dan één gram koffie in één kopje LAFFE EN GEMENE DAAD" Het Franse knoflook, dat de bloedsomloop bevordert en de bezwaren van de overgangsjaren verlicht. Dameshanden Ons land heeft nieuwe permanente vertegen woordiger bij V.N. Stoffelijke resten van Duitsers uit ons land naar hun vaderland Levenslang voor man die kleinkind vermoordde Geen uitspraak over melkprijs Compositie voor bevrijdingsdag door G. Boedijn Ondergrondse wordt geopend VA L DA WÊmsm mmmmmu IJonderóag 3 Februari 1955 (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG- By bet Nederlands Vcrkeersïnstituut kan men zich niet herinneren ooit zo'n toeloop te heb ben gehad op de maandelijkse lunch vergadering in Den Haag als gisteren toen ir A. G. Maris, de directeur-ge neraal van de Rijkswaterstaat ver telde hoe het verkeerskllooaat in Zuidwest Nederland zal veranderen door de uitvoering der Deltaplannen. Na het vele, dat reeds bekend is geworden, onthulde de voorzitter v«n de Deltacommissie toch enige dingen, die tot nu toe in een waas van ge heimzinnigheid gehuld waren. Ir Maris zei te verwachten, dat de over de dammen te maken wegver binding van Rotterdam naar Middel burg hoofdzakelijk recreatieverkeer tot zich zal trekken. Het verkeer langs de route's RotterdamZterik- zee over de te maken brug bij Tien- gemeten en de dam in de Grevelingen en RotterdamTiengemeten—West- Noordbrabant zal meer in de produc tieve sfeer li geen. Er gaan. zo zei ir Marts, stemmen op om de route Rotterdam—Zierikzee via een dam in de Oosterschelde door te trekken tot Goes. Maar initiatieven hiertoe dienen zo zei hij, uit de provincie zelf te Vervolg van pa£. 1 gering zelf zijn in het geding. Er is op bet ogenblik duidelijk sprake van een verval der eendracht, waardoor MederUndl zich na 1945 zozeer van zijn goede kant heeft leren kennen. Middelpuntvliedende krachten zy'n -werkzaam. Meer en meer wekken conservatieve stromingen de indruk, dat alles wat na de bevrijding is ge schied, eigenlijk de strekking bad om de voorwaarden te scheppen voor de terugkeer van de goede oude tijd. Deze goede oude tijd nu kende geen sociaal bestand. Hij kende grote verschillen in inkomens; bij kende harde strijd om lonen en arbeidsvoor waarden; hij kende moordende con currentie in allerlei bedrijfstakken; hij kende zeer veel onrechtvaardig heid. Wat ons nu zeer benieuwt is, in hoeverre het sociaal bestand houd baar zal blijken tegen de machten en belangen, die onder het mom van „christelijke politiek" of onder de leuze van de „kruistocht tegen het so cialisme" steeds meer druk uitoefe nen op het'bestel en beleid van na 1945. Stakingen en arbeidsgeschillen in het algemeen moeten natuurlijk ook verder achterwege blijven, vindt men; ioonbinding is een goed ding. Maar voor de rest is het ideaal heel veel economische vrijheid en weinig belasting. Dat is duidelijk tweeërlei weeg steen. Wij vrezen daarom dal, wan neer inderdaad de koers wordt gewij zigd, het uit is met de arbeidsvrede, en Nederland alsnog de conflicten krijgt, die het tien jaar lang heeft weten te vermijden; (Advertentie IM.) Dan spijl het U, wanneer U geen Aspirin (alléén echt met het Bayerkruis!) in huis hebt komen, omdat niet mag worden ver wacht dat op Rijkskosten verder zal worden gegaan dan de beveiliging van het gebied en de uitbouw van het RUkswegennet nodig maakt. „De dammen in de zeearmen noden tot het maken van wegverbindingen. Men moet dit." aldus de heer Maris, „ook letterlijk als een uitnodiging opvat ten om op de mogelijkheden, die het D'ltaplan biedt, voort te bouwen." inj maakte echter duidelijk, dat zij die zich hebben uitgesproken voor een tunnel door de Westerschelde wel erg ver van de realiteit afstaan en dat de kosten daarvan elke ge dachte hieraan moet doen verbleken. Ook op het enthousiasme van hen. die aan de route RotterdamTiengeme ten—West-Brabant, welke eventueel kan worden doorgetrokken tot Ant werpen. al de naam Beneïuxweg heb ben gegeven, zette de bedachtzame heer Maris een domper. „Die weg zie BEVERLY HILLS Door de kan tonrechter van Beverly Hills in Ca- lifornië is een arrestatiebevel uitge vaardigd tegen Marilyn Monroe. De kantonrechter bepaalde tevens, dat wanneer de actrice het cachot wil vermijden, zij een borgsom vaa~l00 dollar zal moeten betalen. Marilyn wordt er van beschuldigd geen gehoor gegeven te hebben aan een dagvaarding om in verband met een overtreding van de verkeers wetten voor het gerecht te verschij nen. ik voorlopig alleen voor streekver- keer," zei hij. „De weg is weinig kor ter dan het tracé Antwerpen—Rotter dam via Breda." Er komt bovendien een geheel nieuwe weg tussen Breda en Antwerpen en het grote verkeer zal naar zijn mening in hoofdzaak wel die weg kiezen, omdat die mede met het oog op de aansluitende rou te van Breda via Gorinckem en Utrecht naar Amsterdam geheel als snelweg wordt aangelegd. NEW YORK. In het testament van de kort geleden vermoorde Amerikaanse i».illionnair Serge Ru binstein, dat gisteren werd ge opend, is bepaald, dat zjjn beide dochters, de zevenjarige Alexan dra en de achtjarige Diana ieder een toelage van 500 dollar per maand zullen krijgen. De rest van de erfenis, voor zover niet aan an dere personen of instellingen ver maakt, zullen de beide dochters pas op hun vijftigste verjaardag uitbetaald krijgen- Rubinsteins 78- jarige moeder ontvangt tot aan haar dood een toelage van 1000 dollar per maand. De kinderen van Rubinstein wo nen bij zijn gescheiden vrouw, cje vroegere Laurette Kilbaurne, die inmiddels js hertrouwd. Rubinstein heeft verder 10.000 dollar nagelaten aan zijn butler, William Morter en nogmaals 10.000 dollar aan Theodore Schultz, zijn secretaris. Met de uitvoering van het testa ment wordt nog gewacht, hangen de een nader onderzoek van de politie. (Advertentie l. BS.) (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Een kop koffie te drinken, waarvoor minder dan één gram koffie nodig is, behoort tot de mogelijkheden, sinds een fir ma hier ter stede er na lang expe- rimenteren in geslaagd is, koffie zodanig te kristalliseren, dat de waardevolle aroma's zoveel mogelijk bewaard blijven. Dit procédé wijkt af van de me thoden, dre worden toegepast bij de bereiding van koffie in poédervorm, waarbij het principe van verstuiving een belangrijke rol speelt. Al in da dertiger jaren heeft de heer J. H. Storm een methode gevonden om zeer sterk geconcentreerde kristai- koffie te maken. Als grondstof hier voor lenen zich het best de Ameri kaanse soorten, zoals Columbia, Sal vador en Costa Riea. Volgens een methode, waarop octrooi is aange vraagd. wordt het extract verdampt bij een temperatuur van ongeveer 33 graden. Ook in het buitenland heeft men reeds belangstelling voor deze vin ding getoond. (Advertentie I.M.) Mannen die „gezien" zijn preferen BRYLCREEM Iedereen ziet er graag ■welverzorgd uit. Daarom wordt Brylcreem door meer mar.neo gebruikt dan enige andere hair- dre-sing ter wereld. Neem de proef en zie self hoe prachtig gla n zend. hoe keurig „in vorm" Uw haar de hele dag bitfft. Ma*- seer elke dag met Rrylrreem; de heil zame bestanddelen houden Uw hoofd - hutd (ris en vry van roos. Geen droog, stug haar meer! 'swerelds meest verkochte hair dressing County Laboratories Ltd., Stanmore, England - jacq slot N.V., Amsterdam ARNHEM. De politierechter heeft gisteren twee Nljmegenaren, broers, resp 20 en 22 Jaar, veroor deeld tot gevangenisstraffen van 12 weken, waarvan zes voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een 19-jarige vriend van hen tot acht weken, waarvan vier voor waardelijk wegens bet zonder eni ge aanleiding afrossen van eenar geloze jongeman A. in de nacht van 23 Januari. De officier, die openlijke ge weldpleging bewezen achtte, had tegen de broers drie maanden ge- eist (waarvan 6 weken voorwaarde lijk) en tegen de derde verdachte drie maanden (met 2 maanden voorw.) Het drietal had in beschon ken toestand, komend uit een café, A. die met een meisje stond te praten, aangegrepen, neergeslagen en in het gezicht getrapt. Het deer lijk toegetakelde slachtoffer werd nog tijdig ontzet door toevallig in de buurt zijnde agenten. Er was hoegenaamd niets voorgevallen voordat het drietal A. aanviel. De officier van Justitie vond het een zeer laf en gemeen misdrijf. Een straf, waarvan doeltreffende algemene preventie zou uitgaan was volgens hem in dit geval op haar plaats. De derde jongen werd min der strafbaar geacht, omdat niet bewezen kon worden, dat hij had meegetrapt. De drie woestelingen werden onmiddellijk gevangen- ge nomen om hun straf uit te zitten. AMSTERDAM. Het Is een ver heugend verschijnsel, dat wy op het gebied van bedrijfsauto's niet meer uitsluitend zijn aangewezen op bui tenlandse productie. De Nederlandse industrie is daarbij in toenemende mate betrokken, mede door de ont wikkeling van de zg. toelevering»- en assemblage-bedrijven. Hiervoor kon op deze RAl-tentoonstelling voor het eerst een eigen ...Nederlands pavil joen" worden ingericht. Zo consta teerde de minister van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera, in zijn rede ter opening van de 34ste RAI-ten- toonstclling. Indien alle vrachtauto's op de weg zó perfect in ome waren als die hier oo de tentoonstelling. 2uu men dc auto als factor bij verkeersongeluk ken kunnen uitschakelen, zei de mi nister verder. Maar dit ideaal ts nog lang niet bereikt: in 1952 en '53 moest van de wagens, waarvoor een ken teken were aangevraagd ruurr. 5C pet werden afgekeurd. De heer E F. Eriksort. voorzitter van de RAI, illustreerde 't belang van het bedrijfs-wegvervoer met enkele cijfers. In 1953 had het wegvervoer in Nederland ruim 46 pet. van het totale goederentransport op zijn conto. Tus sen 1938 en 1953 steeg het aantal bus- passagiers met ruim 270 pet. De heer Erikson pleitte voorts voor wederinstelling van een Wegen fonds en hoopte, dat de lasten van het wegvervoer zouden kunnen wor den teruggebracht tot redelijke pro porties. Voor deze expositie is de ruimte van de RAI (totaal 20.000 vierk.m) (Advertentie IM.) MAN of vrouw, ieder die er, dank zij de Ex'Look-dragees (het echte fcnoff ook- b ladgroen-preparaat in slaagde de bezwaren van de mid delbare leeftijd te verlichten, wordt ook in het gehele organisme een herleving gewaar, als een onver wacht lentegevoel in de hefst van het leven. Ex'Look bevordert de bloedsom loop. zuivert het bloed en houdt de slagaderen jeugdig cn zacht, omdat het knoflook van deze plantaardige dragees veredeld weid door blad groen 'ehlor-jphyl), dat meteen alle reuk wïjncemt, D't is een natuur lijke en ui:«lu>t»-nd plantaardige comoi-ialie van vars knoflook uit Fra ikr'ik cn levenrijk chlorophyl. bet weldadige bladgroenssp van de planten Ex'Look-dragees werken tegelijk in c-p do slagaderen en aderen, be- vorderen de verwijdering van afval stoffen uit het bloed, Ex'Look-dra gees verrijken het bloed zelf door een progressieve werking, dank zij de hernieuwing onder invloed van de „plantaardige haemoglobine". De slagaderen blijven jeugdig en zacht. De bloedsomloop verbetert De be zwaren van de overgangsjaren wor den verlicht. Periodieke pijnen en aambeien nemen af. Volg een kuur met echte Ex'Look- dragees. Koop vandaag nog ee» doos Ex'Look-dTagecs (in apotheken en drogisterijen), en vergeet niet, dal Ex'Lonk-dmgecs het goedkoopste zijn, want elke Ex'Look-dragce bevat 3 maal meer knoflook. De volledige kuur van 1(10 driedubbele dragees kost slechts ,f 3.75, Ex'Look, bet eeh- le knoflook preparaat uit Frankrijk, het knol look. dat verlichting brengt en jong houdt. uitgebreid met een bijgebouw, dat dienst zal olijven doen totdat, ver moedelijk in 1958, een geheel nieuw RAI-gebouw in gebruik zal worden genomen. Er zijn ditmaal 6 verschillende merken bedrijfsauto's, opleggers en aanhangwagens te zien van onder scheiden nationaliteit; 10 Nederland se car rosser lef abrieken zijn vertegen woordigd. Op 't gebied van autobussen kan men de nieuwste snufjes voor passa giers-gerief bewonderen: bussen met ijskasten, mot een bar. in drie stan den verstelbare fauteuils. Knalrode brandweerauto's en ladderwagens, kipwagens voor de reiniging, zorg vuldig uitgevoerde ambulances en al lerlei militaire voertuigen dragen bij tot een afwisselend geheel. (Advertentie LM.) vragen DEN HAAG. Bij Koninklijk Be sluit is mr C. B. A. Sohurmann, thans directeur-generaal Indonesië aan het ministerie van Buitenlandse Zaken, benoemd Tot permanent ver tegenwoordiger van Nederland bij de Verenigde Naties te New York. Mr Sch'.irmann, die op 19 Februari nasr New York zal vertrekken, zal in zijn nieuwe functie de persoon lijke titel voeren van buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur. Dat ontbrak er nog net aan. Nu wordt het reizen per touringcar helemaal ideaal. De bouwer van deze viagen installeerde een com plete bar met ijskast, zodat de passagiers ook tijdens de reis niet op een droogje behoeven te rit ten. De bus is te zien op de 34ste RAI, die vanmiddag te Amster dam wordt geopend. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. De Nederlandse regering is met de Duitse bondsrepu bliek in principe overeengekomen de stoffelijke overschotten van in Nederland gesneuvelde Duitse mili tairen naar Duitsland over te bren gen, De rechthebbende familieleden van een overledene moeten verzoe ken tot opgraving aan de regering in Bonn richten. Indien deze met liet verzoek instemt, zal het doorgezon den worden aan het Nederlandse ministerie van Oorlog. LEEUWARDEN. Levenslange gevangenisstraf heeft het gerechts hof heden opgelegd aan de 46-jarige landarbeider H. P. die door de recht bank is Assen tot achttien jaar ge vangenisstraf was veroordeeld we gens moord op een. baby van zyn dochter. KIM iUïilll f:illll!llllf,IJll!!!lïlilill!IHIIil(!l.,l!.ll!ililillllliailli!.lll:i ,i. il Vcrvnltl tan pajj. 1 prij-peil als geheel te bekijken. En minister Mansholt gaf te verstaan, dat daartoe bij de behandeling van de huur- en belastingvoorstellen ge legenheid zou bestaan. Het enig ver schil tussen zijn standpunt en dat van de socialistische fractie, was dat laatstgenoemde wat meer haast had. Met de met zoveel gerucht aan gekondigde interpellatie yan dr Droesen, liep het wel wat zielig af. In de eerste plaats bleek, dat zijn verlangens tenslotte door vrijwel geen enkele fractie werden onder schreven. Merkwaardigerwijze toon de alleen de anti-papistische SGP- fractie sympathie voor zijn motie. De communisten kwamen nl. met een eigen, ook kansloos, verlangen om de stijging van de melkprijs door een nieuwe loonsverhoging op te vangen, motie-Reuter. En zelfs de li beraal Den Hartog, die aanvankelijk enige sympathie voor wederinvoe ring van de subsidie op de consump- tiemelk had gevoeld, krabbelde te rug, nadat de bewindsman duidelijk had gemaakt, dat afschaffing van de subsidies in het kader van de Bene lux gewenst was. Ook de a-r- Bie- wenga zag de schaduwzijden van de verlaging der subsidies voor gezin nen wel in, maar tenslotte moest hij toch toestemmen, dat als men in een hoogconjunctuur niet van deze sub sidies af zou weten te komen, dit wel nimmer zou gelukken. In het defensief Zo zat de KVP aldra in het defen sief. Dr Droesen begon zijn repliek al met een van zijn vier verlangens te laten vallen, nl. de eis, dat de toeslag aan de boeren op de duur dere gronden stellig zou worden uit gekeerd. Minister Mansholt maakte nl. duidelijk dat deze eis „op een misverstand berustte, omdat hij in die richting al een toezegging had gedaan. Hij beloofde tevens met de Stichting van de Landbouw overleg te zullen plegen over de gebieden, welke voor deze subsidie in aanmer king zulten komen- Ook van een an der verlangen van dr Droesen bleef niet veel over. Hij had nl. ook over leg gepleit over het nieuwe garan tiesysteem voor de boeren. Maar op een nadere vraag van dé minister gaf hij te verstaan, dat het hem daarbij voornamelijk over de uitvoe ring ging en dat hij daarbij niet de hoogte van de garantieprijs discuta bel wilde stellen. Doch daarmee was ook dit punt van zijn motie over bodig geworden. Want minister 'ilt kon mededelen, dat hij anmorgen reeds een ge- met de Stichting van de Land- zou hebben. Hilariteit r kwam dan bovendien nog bij. dat die accurate jonge socialist dr Vondeling nog eens precies ging ci teren, hoe ijverig dr Droesen in het verleden voor afschaffing van sub sidies vooral in het kader van de Benelux had gepleit. Hij wilde de verkeerde indruk voorkomen, dat de KVP nu bij uitstek de kampioene van de consumenten-subsidies is. Het trof 'de KVP-er Andriessen in ieder geval onaangenaam: hij stelde bij in terruptie tenminste de vraag waar om de heer Vondeling er toch per se de politiek bij haalde, wat van een oud-voorzitter van een politieke partij, minstens genomen, een eigen aardige opvatting was en dus ook veel hilariteit verwekte. Dr Droesen poogde de zaak nog te redden door te interrumperen, dat zijn bezwaar vooral tegen het tijdstip van de ver laging der subsidie ging. Maar zijn fractiegenoot v. d..Ploeg verknoeide dit excuus weer, door te beweren, dat hij de subsidies liefst al in Oc tober verlaagd had willen zien. Dat was uiteraard een prachtkans voor de communist Gortzak om te inter rumperen, dat hij de gezinnen dus nog eerder dan de minister in de penarie had willen storten Drie nederlagen Het werd nog -wat triester toen voor zitter Kortenhorst zich er mee ging bemoeien. Hij wilde de motie-Droesen nl, punt voor punt In'bespreking bren gen. Het leek er even verdacht veel op. dat hij zijn geestverwant de kans op nog enig succes wilde toespelen. Het was een ongebruikelijke procedure. En de A.R. Blewcnga zette dan ook bij zonder krachtig uiteen hoe dwaas hij dat wel vond. Toen trok de president zijn onbedachtzaam voorstel weer even haastig in. Daarna kwam échter dr Droesen weer verklaren, dat hij hele maal niet om een gesplitste behande ling had verzocht, waardoor de beweeg redenon van het presidentiële optreden helemaal in het duister werden ge plaatst. Maar in ieder geval had het de interpellant op een idee gebracht. IJlings splitste hij zijn motie in drie verschillende moties, hopend, dat al thans één daarvan het zou halen. Maar dra zou hij spijt hebben van dit be sluit. In plaats van één nederlaag kreeg hij er'nu drie te incasseren, met stemverhoudingen van 3050 en 28—52. DEN HAAG. De advies-commis sie voor het harmonie- en fanfare wezen in Nederland heeft de com ponist Gerard Boedijn opdracht ge geven tot het componeren van een muziekstuk, dat zal passen In de be vrijdingsfeesten welke tegen 5 Mei a.s. worden georganiseerd. De compositie is bestemd voor de harmonie- en fanfarekorpsen in ons land, uitvoerbaar zowel voor kleine als grote bezetting. De heer Boedijn heeft de opdracht aanvaard. J7EN kleintje vandaag, afkomstig «it onderwijskringen. Een neef van me is onderwijzer op een ouderwetse, recht op en neóere lagere school in de provin cie, waar alle gangen zijn geverfd met het beige slangenzweet der rijksgebouwen en in het hele pand, al sinds mensenheugenis, de niet te verjagen muf-lucht der leermidde len hangt. Hij heet er „meester", deelt regelmatig strafregels uit en, klapt rhythmisch in de dorre han den, als ze in rijtjes in of uit mar cheren. „Ze" zijn de kinderen. De kinderen zijn er om te leren al' het. andere is zonde. Onnodig te zeggen dat ook de Liefde als zodanig te boek staatEn dat er geen glimlach, maar een affaire ge boren was, toert in het Tekenschrift van Lies je (acht jaar) een hand- schrijven werd gevonden van Dolf (zeven jaar). 't Was maar een kort briefje. En het luidde: „Lieve Lies ik houd van jou ik wind je zoon schat kom. je van avond, op straat dag schat Alefjoe Dolf". Het was een ontboezeming zonder leestekens. In plaats van het briefje rustig in het Tekenschrift te laten liggen en het blaadje om te slaan, ging de meester, zedelijk verontrust over de swijnenpan op zijn school, tot een grootscheepse zuiveringsactie over en dagvaardde de volgende morgen de beide hoofdpersonen. Ltesje (acht jaar) moest het met een blos toegeven: het lag in haar rekensckrift. Dolf (zeven jaar) en wat sterker van huid. bleef er gewoon rose biji toen hü bekende, in hartstocht het stuk te hebben opgesteld. Het ondersoek liep dus gesmeerd. „Maar één ding begrijp ik nog niet", zei de meester. „Jij heet toch DolfJij heet toch geen Alejjoe Dolf?" „Nee. alleen Dolf meester." „Wat betekent dat Alefjoe dan?" Het bleek heel simpel; 1 love you. KRONKEL. (Advertentie t M.) ROME. Zondag zal een poging - worden ondernomen om het „Doornroosje" van Ro me, de prachtige ondergrondse, uit de slaap te wekken. De on dergrondse, die 130 millioen gulden heeft gekost, wordt dan formeel „geopend". Er zijn echter twee omstandig heden, die doen vrezen, dat het succes maar matig zal zijn- 1. Het feit, dat drie jaar geleden, toen de stad een proef nam met de metro, de zaak binnen twee en een halve maand voor de vlakte lag. 2. De protesten, die nu reeds op gaan, dat de rit met de onder grondse de 40 lire, die men er voor betaalt, niet waard is. De moeilijkheid drie jaar gele den, en nu nog is, dat de onder grondse de binnenstad links laat liggen. De lijn voert van het Sta- zione Terminale, het hoofdstation van de stad, langs het Colosseum en het circus Maximus naar het terrein van de wereldtentoonstel ling, acht km ten Oosten van Rome. Twintig jaar geleden werd met het graafwerk een begin gemaakt door Mussolini. De bedoeling was het vervoer naar de wereldtentoon stelling te vergemakkelijken. De tentoonstelling is echter nooit ge houden. De stations en gangen zijn versierd met 20 eeuwen oude mo zaïeken en beelden, die bij het graafwerk werden gevonden. De „kunstzinnigste zo niet de snelste ondergrondse ter wereld", noemt de stad Rome haar. Het stadbestuur beeft een les ge trokken uit de bittere ervaringen van drie jaar geleden en twee ver nieuwingen aangebracht: er is een lift, waar men vroeger een trap van 76 treden moest beklimmen en men behoeft geen kaartje meer te kopen, doch men kan een munt werpen in een draaihek. Er kunnen 5000 personen per uur vervoerd worden. Dat kon in 1952 ook maar er waren toen ge§n lief hebbers. Het gemiddelde geourende de eerste weken was een zestal passagiers, maar dat wérd allengs nog minder. Op de stations staat aangeplakt, dat „honden tegen het zelfde tarief als passagiers kunnen worden vervoerd Een conducteur haalde zijn schouders op en zei: „er komt zelfs geen hond." fAdvertentie l.M.) BRUSSEL Woensdagmorgen heeft de rector-magnificus van de Leuvense universiteit aan prof. J. H, Oort, directeur van de Leidse sterre- wacht. de onderscheidingen uitge reikt van doctor honoris causa der Leuvense Hoge School. Niet daf toe U willen opstoken, mevrouw. maar de ooorjaarsseftoon- maak is al begonnen, hoor! Zowel in Londen als in Venetië. De Big Ben, die al helemaal in de steigers staat, krijgt een grote beurt", die anderhalf jaar zal duren. Alle scha de die de beroemde Londense toren in de oorlog heeft opgelopen zal worden hersteld. Ook het hele uur werk wordt nagezien. In Venetië zijn ze trouwens ook druk bezig. Die modderige straat is geen straat maar een bijna droog kanaal, waar de grote schoonmaak woedt. Over twee maanden varen onder de be roemde Brug der Zuchten weer gon dels op versschoon water. Zo staat ihet met de schoonmaak in Europa, Wat denkt U, nteurottto? Als het weer een beetje zacht blijft moet de zolder toch eens een sopje heb ben, 7i iet? Angela Fellini is een Italiaan van 61 jaar en hij zegt de kampioen bloeddonor vaja zijn land te zijn. Sinds 1948 heeft hij in 392 transfusies honderd liter bioed gegeven. Vorig jaar zijn de heer en mevrouw Steendijk uit het Brabantse Eerlicum getrouwd. Gisteren kregen ze een drie ling: twee jongens en «en meisje, samen dertien pond. Voor een begin mag dat niet slecht heten. Nicuw-Dordrecht in de gemeente Emmen viert komende zomer haar hon derdjarig bestaan. En in het veel oudere Dordrecht wordt in Juli ook feest ge vierd. De Nieuw Dordlenaren zijn op het idee gekomen tijdens die feesten aan Dordrecht een vier ton wegende kei te schenken met daaron in koperen letters: „Van Nieuw Dordrecht naar Dordrecht 1355". Een mooi gebruik, dat keien weggeven, Een oude vrijster die op 85-jarige leeftijd in Palermo is overleden heeft goederen ter waarde van veertien mil lioen gulden nagelaten aan liefdadige instellingen. Haar elf familieleden kre gen ieaer 4000 gulden. Van de Franse drinkers weten we zo langzamerhand alles af. Het wordt nu tijd eens een boekje open te doen over dc Italianen, die met geestrijk ook weg weten. Tegenover de 6 3/4 kan wijn die de gemiddelds Ro- ^m in December dronk, stond dage lijks een glaasje melk. In een Amerikaanse fabriek van vulcaniseermaterlalen heeft van de week een felle brand gewoed, die voor 60.000 dollar schade heeft aangericht. De oorzaak van de brand was statische clectnciteit uit de vinger van een ar beider De man. vertelde, dat er plotse ling een vonk uit zijn vinger sprong <dio het zeer brandbare materiaal waar h; net mee bezig was in lichtelaaie -

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2