Zangvogels, mefels en lijsters kondigen reeds voorjaar aan VERHOEFF Maar nonnetjes getuigen van harde Noordse winter ACMDA Feestavond in „Rimboe N.V. „Hadef5 heeft plannen voor nieuwe fabriek Haarkimstenaars in actie Herenoostuum Manteicostuum Mantel 3.75 Hijs en- hefwerktuigen industrie N. V. HADEF a. Draaiers Bankwerkers Electr. lassers Constructie bankwerkers e. Schauer f. Fraiser b. c. 1 Hijs en-hefwerktuigen industrie N.V. HADEF A. CONSTRUCTIE!* B. TEKENAARS C. ASS. TEKENAARS 2 jeugdige vaklieden ENIGE SJOUWERS Koeriersters ONZE VOGELS IN FEBRUARI Nestkastjes voor onze mezen De arbeidsmarkt in Januari Plannen voor de Vacantie-week „VIOS" vier jaar Voor dragers mobilisatiekruis en het Schiedams Toneel ïfrsflR 26 keurige haardossen steken boven de witte lakens uit Lijk opgehaald Burgerlijke stand Begroting 1955 goedgekeurd Wielrijder verwond door auto R. W. Kruk, directeur School. Werkende Jongens Resten Spanker worden verkocht E 55 zal tien millioen kosten „E 55 jeugd" vliegt uit over Europa A. Gautier f „De Bazar" f FEBRUARI t RECLAME Gemeente Schiedam (Ds JOiojü kunt U niet missen geen dag! 2 Woensdag 9 Februari 1955 Voor de vogels is de maand Januari bijna altijd wel de moeilijkste, hoe wel Februari zich in dit opzicht ook niet steeds van zün beste kant laat kennen. Vorst en sneeuw belemmeren het zoeken naar voedsel in hevige mate en voor zover de vogels niet naar mildere oorden zijn vertrokken, kan een en ander nogal eens fataal voor hen worden. Net op tijd zijn begin Januari de kieviten vertrokken, aangezien in die tijd hun voedselbron danig verstopt raakte. Het komt mij altyd voor dat deze vogels een soort zesde zintuig bezitten, waardoor zü dagen tevoren al bemerken, dat er Vorst op til is en dan gaan zij er onherroepelijk vandoor, naar het Zuiden, waar het overigens ditmaal ook niet je hèt was volgens de weerpraatjes. "Wie weet waar ze zich op het ogenblik bevinden. Een feit is echter, dat ze in de loop van de volgende maand weer In de weiden terug zullen ztön, maar dan om er te blijven en om er een gezin te stichten. Het aantal kramsvogels in de pol der is thans kleiner dan vóór de vorst, zodat wij kunnen aannemen, dat zjj het voorbeeld der kieviten, met welke vogels zy bij wijze van spreken dagelijks omgingen, hebben nagevolgd. Tot dusver is de winter wel niet zo verbazend streng geweest, doch voor sommige watervogels was hij toch reeds noodlottig. Omstreeks half Ja nuari werd er een dodaarsje bij mij gebracht, dat op het ijs gevonden werd en dat er niet zo goed aan toe was. Ik heb alles in het werk ge steld om hem in het leven te hou den, doch na twee dagen is hy helaas gestorven. In de polder heb ik ver scheidene dode meerkoeten gezien: deze dieren hebben vermoedelijk niet tijdig genoeg open water opgezocht. De verschillende soorten eenden, die tevens over een beter vliegvermogen beschikken dan de meerkoeten, zijn naar open water getrokken en als het niet erger wordt met de winter, zullen zij het wel redden. In de Poldervaart bij de Vijfslui zen zagen wy weken lang een stuk of tien nonnetjes, die daar in het ijs koude water naar voedsel doken. De nonnetjes zijn eendachtige vogels, die, evenals hun grotere broeriers, de middelste en de grote zaagbek, in het bezit zijn van een snavel, die ge- 1 heel getand is, waardoor het water gemakkelijk kan weglopen, terwfjl de eetbare delen als het ware keu rig gezeefd in de bek achterblijven. Vooral de manneties-nonnetjes zijn mooie diertjes Zij zijn vrijwel ge heel wit met hier en daar enkele blauw-zwarte strepen over het lichaam. De wijfjes zijn grijs-bruin gekleurd en hebben een donkerbrui ne schedel. Overigens als deze die ren zich hier vertonen is dat een be wijs, dat het in het hoge Noorden, waar zij vandaan komen, niet erg pluis is. Nog erger wordt het als de middelste en de grote zaagbek zich in de rivier gaan vertonen, dan is het echt winter, zoals b.v. verleden jaar Februari. De enkele reigers schijnen zich in de polder wel te hebben kunnen handhaven; ik heb tenminste geen dode exemplaren gevonden. Laten wij hopen, dat deze maand zich mil der zal tonen dan zijn collega van het vorig jaar. Zelfs nu nog ontmoette ik in de polder enkele graspiepers en leeuwe riken en vooral de eersten zullen het niet breed gehad hebben. Zij zijn uitsluitend insecteneter, terwijl de leeuwerik desnoods ook met zaden genoegen neemt. Als alles goed gaat dienen we de eerste leeuwerik op 2 Februari, Maria Lichtmis, te horen, doch meestal wordt het wel enkele weken later. Enkele jaren geleden hoorde ik de eerste leeuwerik reeds op 27 Januari zingen, maar dat moet wel een vergissing geweest zijn, van die leeuwerik dan. Wat onze bosbewoners betreft, ge loof ik. dat zij het niet zo erg kwaad hebben gehad. Tal van vogelvrien den hebben gezorgd, dat de voeder bakken in Volkspark en Julianapark van het nodige voedsel voorzien wer den en ook in tuinen werd hier en daar goed voor de vogels gezorgd. Daar heb je trouwens zelf schik van. Wat ik zelf niet voor vogels in de tuin gehad heb. Soms een half dozijn vinken tegelijk, dan een stuk of vier groenlingen, vijf of meer merels, roodborstjes, ccn enkele zanglijster, natuurlijk spreeuwen en mussen en niet te vergeten kool- en pimpelme zen. Als je maar voedsel voor de vo gels deponeert, dan komen ze wel als ze honger hebben. Over de mezen nog dit. Het is thans de beste tijd om voor nestge legenheid voor deze vogels te zor gen- Zoals men weet, zijn mezen ho- lenbroeders, die dus in holle bomen broeden en die ook gaarne gebruik maken van nestkastjes Holle bomen zijn in onze goede stad niet meer voorradig, zodat wij, indien we me zen in onze buurt willen houden, voor nestkastjes dienen te zorgen. Hopelijk houdt de Plantsoenendienst hier ook rekening mee. Als men de kastjes nog in deze maand ophangt, kunnen de mezen er voordat de broedtijd begint, nog aar dig aan wennen. Men dient er aan te denken, dat het vlieggat, dat een middellijn moet hebben, van 3 cm, naar het Zuiden of Oosten gericht is, dit om inregenen met westen- of noordenwind te voor komen. Men doe er vooral geen hooi of ander materiaal in: daar 2orgen de vogels zelf voor, dat hoort nu eenmaal bij hun broedinstinct. In weerwil van de over het alge- Apothekers-nachtdienst: Apotheek Fa. Gouka, Hoogstr. 29. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80, tel. 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9,30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donder dags en 2aterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage, 2 en 8 uur: „Zet 'm op George". Monopoly- 2, 7 en 9 uur: „Vrou wen in de oertijd". Voorstellingen: Irene: 8 uur Wijkavond wljk- gemeente V van de Ned. Herv, Gemeente. Musis Sacrtfm: 8 uur Film avond Ontspanningsvereniging „Wllton-Fjjenoord"» meen gure Januarimaand konden we toch op dagen met dooiweer af en toe eens iets merken van het komen de voorjaar. Reeds omstreeks de helft van die maand hoorde ik de eerste houtduif koeren. Een tweede .voorjaarssymptoom was de verandering van koptooi bij de kapmeeuwen. Sommige exempla ren hadden toen reeds de witte kleur van de kop verwisseld voor een grijs achtige of zelfs al donkerbruine. Dat is het voorjaars- of bruidskleed van de kapmeeuwen. Intussen kwam er tegen het eind van Januari een totale ommekeer in de weersgesteldheid. Het werd zelfs buitengewoon zacht „voor de tijd van het jaar" en het is begrijpelijk, dat dit van grote invloed was op enkele vogels, die er met de zang altijd nog al vroeg bij rijn. Zo hoorden we nog in Januari de eerste zanglijsters hun melodieuze zang ten beste geven en dat op een manier alsof het reeds volop voor jaar was. Heerlijk als je na een som bere wintertijd zo'n eerste vogelzang weer hoort. Je krijgt een gevoel of het leven opnieuw gaat beginnen en er weer een schone tijd voor de deur staat. En eigenlijk is dat ook zo. Een dag later werden onze zang lijsters zelfs al geaccompagneerd door de merels, die thans al even uit bundig zijn en aangezien er hier bi zonder veel merels voorkomen, kun nen we ze feitelijk overal horen. Het zachte weer duurt nu al bijna twee weken en iedere dag opnieuw kunnen we genieten van de heldere zuivere lijsterzang. Bij bef concours in Schiedam «an de Nederlandse Katholieke Bond van Kapperspersoneel proberen 26 kappers en kapsters eikaar de loef aj te steken. De beide mezen, koolmees en pim pelmees, en in het bizonder de eer ste, hebben eveneens het voorjaar in hun bol en musiceren op hun wijze even enthousiast als lijsters en me rels. Het moge nog zo koud en guur worden als het wil, in deze zingende vogels hebben we het onomstotelijke bewijs, dat het voorjaar in aantocht is. A. DE JONG Bü het Gewestelijk Arbeidsbureau in Schiedam stonden in de maand Januari in totaal ingeschreven 241 mannen (rn December 227), van wie er 213 (201) werkloos waren en 60 (53) werk vonden in de gemeente lijke sociale werkvoorziening. Het aantal vrouwen, dat inge schreven stond was 38 (46) van v/ie 10 (15) werkloos waren. Van werkgeverszijde was er een aanvraag van 1995 (2053) waarvan 190 (194) beneden de 19 jaar en 1719 (1727) vacante plaatsen in de metaalbedrijven. De vraag naar vrouwen was 137 (147) en hiervan waren er 48 (50) onder de 19 jaar. Door bemiddeling van het Ar beidsbureau konden in deze maand 127 (133) mannen en 31 (22) vrou wen geplaatst worden. Het aantal aanvragen voor emi gratie bedroeg in Januari 3 (5). Eind Januari was dit aantal 17. Een aanvraag kon worden afgewerkt. De emigratie betrof Amerika Zurd- Afrika. Australië en Nieuw-Zee- land. In 1954 werden 90 aanvragen voor emigratie afgewerkt De sectie toneel van de Schiedamse Gemeenschap zal op Woensdagavond 16 Februari in het gebouw voor Cbr. Sociale Belangen de jaarvergadering houden. Naast de bestuursverkiezing (bet oude bestuur stelt zich herkies baar) en het uitbrengen van de jaar verslagen, zal de vergadering ook worden gewijd aan de bespreking van de plannen voor de Yacantie-week van dit jaar. Ter gelegenheid van het 4-jarig bestaan heeft de Gereformeerde Mondaccordeonver. „Vios" gister avond in gebouw Irene aan de Nieu we Haven een gezellige feestavond gehouden. De voorzitter, de heer J. A. de Swart heette de aanwezigen har telijk welkom. Een programma van populaire wijsjes werd daarna ge bracht door de mondaccordeongroep o.I,v. de heer J. v. d. Woude. Een meisjesgroep o.l.v. mevr. Hensink- veld-v. d. Woude voerde enkele dans jes uit. Door het gezelschap „Slamat" werden diverse schetsjes voor het voetlicht gebracht. De avond is ge sloten door ds W. A. Krijger, Gerefor meerd predikant. Jonge Kerk weekend Helvoirt-Schiedam De Jonge Kerk Schiedam van de Nederlands Hervormde Gemeente houdt Zaterdag 12 en Zondag 13 Febr. een weekend inet de jonge lidmaten, uit het Brabantse dorpje Helvoirt bij Den Bosch. Het centrale punt van dit weekend zal zijn het wijklokaal in de Nieuwe Maasstraat. Zaterdagavond is er een gezellig samenzijn met muziek, schetsjes en spel. Zondagmiddag wordt er een film gedraaid, waarbij wordt gesproken door ds J. G. Jansen. A.B.C. en Don Camillo Door de Algemene Bedrijfsgroe pen Centrale zal op Zaterdag 12 Februari in het Volksgebouw een film-avond worden gehouden, waar bij „Don Camillo" vertoond zal worden. Het schijnt wel, dat het industriële klimaat van Schiedam de laatste tijd goed is, want we hebben nu al meer malen melding kunnen maken van bedrijven die zich uitbreiden of van bedrijven van elders, die zich in Schiedam zijn gaan vestigen. Nader vernemen we weer, dat de directie van de Hijs- en Hefwerktuigenfa- briek N.V. „Hadef" vji. Hendrik de Fries met plannen rondloopt om een nieuwe fabriek te begijnen. De kwestie is, dat het bedrijf uit gebreid moet worden, maar aange zien dit niet mogelijk is in het pand aan de Warande waar de Hadef thans „1 wordt naar een ander terrein uitgekeken. Bovendien wordt men hier in de activiteiten gehinderd door het feit, dat volgens de Hinder wet niet na 8 uur 's avonds gewerkt mag worden. Contact is reeds opgenomen met het college van B. en W. van Schie dam om de mogelijkheden te peilen. Mogelijk dat de Hijs- en Hefwerktui- genfabriek ook naar het nieuwe in dustrieterrein verhuist. De plannen gaan uit naar een vry aanzienlijke uitbreiding waarbij in de toekomst meer aandacht dan tot nog toe het geval is, besteed zal worden aan hijs- en hefwerktuigen voor de schepen, terwijl er boven dien naast de vervaardiging van nieuwe werktuigen ook een afdeling voor reparaties of service zal komen. Met de uitbreiding van het bedrijf gaat ook een uitbreiding van het per soneel gepaard, waarbij het huidige aantal van 40 personen op 100 ge bracht zal worden. De nodige voor bereidingen voor de nieuwe fabriek worden al getroffen. KAPPERS VAN ST..COSMOS Zesentwintig tafels in vier rijen opgesteld, elke tafel voorzien van een grote opstaande spiegel. Voor de tafels zesentwintig lijdzame figuren in grote witte lakens gewikkeld, daaromheen weer, dansend en zich in boch ten wringend, zesentwintig tn schone witte jassen gestoken personen. Over dit alles zwevend een zacht maar doordringend metalig knipper geluld. Zie daar, het beeld dat de grote zaal van Arcode gisteravond bood tjjdena het kappersconcours dat daar gehouden werd. Het was de derde voorronde (uit een serie van tien) voor het natio naal competitie-concours dat door de Nederlandse Katholieke Bond van Kapperspesoneel „St. Cosmas" is georganiseerd en waarvan de finale op 24 April in Utrecht wordt gehouden. 26 Mannelijke en vrouwelijke kappersbedienden uit Rotterdam en omstreken hebben bij die gelegen heid eens laten zien wat zij in hun vak presteren De meesten van hen waren uit Rotterdam en Schiedam afkomstig, maar ook plaatsjes als Naaldwijk en Dinteloord waren vertegenwoordigd door de plaatse lijke figaro's. Mooie haardossen hebben we bo ven de witte lakens zien uitsteken. Bij de vijf vrouwelijke „modellen" varieerde de kleur van licht goud blond en kastanje-rood tot zwart toe, bij de heren was het overwe gend donker. Verstolen hebben we over ons kalende kruintje gestre ken, want hier voelden we het ge mis aan een dikke natuurlijke hoofdbedekking wel erg duidelijk. En we hebben tevens gemerkt dat onze eigen kapper ons 'n verkeerde coiffure heeft aangemeten, want bier werden de haren der heren zonder scheiding naar achteren ge kamd. Met een vlotte „golf' van voren. Van de deelnemers waren er 21 heren- en vijf dames-kappers. Er was één heer die een dame kapte, maar geen enkele dame die een heer liielp. Dat schijnt toch niet de gewoonte te zijn. De concours-opgave voor het da mes-vak was niet eenvoudig, nl. Dinsdagmiddag is in het Buizen gat een niet geïdentificeerd lijk van een manspersoon opgehaald. De griezelige vond3t werd gedaan door het personeel van één van de werk- boten. die bezig is de olie af te zui gen. het uitkappen van" een moderne avond-coiffure, voorbereid door watergolf of lockwell, waarop 45 minuten gewerkt mocht worden. Maar alle deelnemers slaagden er in een keurig opgemaakt hoofd af te leveren, zodat zij de selectie goed hebben doorstaan.. Alle vijf mogen naar de finale in Utrecht Het beste dames-kapsel werd ge leverd door de heer A. D. Kate uit Rotterdam met 258 punten (maxi mum 270 punten). Tweede werd mej. Kats uit Rotterdam met 243 punten en derde onze stadgenote mej. M. J. H. Tempelar met 231 punten. Bij de heren-afdeling was de op gaaf het knippen en opmaken van een gedekt model. Dit laatste schijnt te betekenen, dat er niet zo veel mogelijk overtollig haar afge haald moet worden, maar dat ei een mooi gestyleerde haardos, een sieraad voor de man, overblijft. De heer H. de Groot uit Schiedam slaagde het best in de opdracht en verkreeg 332 punten (maximum 360). De heer Ch. van Lier, even eens uit Schiedam werd tweede met 316 punten en de heer J. Wil- iemse uit Maassluis werd derde met 309 punten. In deze afdeling passeerden 12 deelnemers de test gunstig en zullen naar de finale mogen. De drie winnaars en winnares sen In elke afdeling ontvingen een prijs, terwijl allen, die d-e selectie hebben doorstaan met een diploma werden vereerd. Van de heer H. M. Franken, lid van het bondsbestuur vernamen we nog dat de bedoeling van het concours is het technisch peil van de kappers-bedienden op te voeren, terwijl zij ook aangemoedigd wor den zich op de hoogte te blijven stellen van de ontwikkeling van de artistieke haarkunst. Door de bond <St, Cosmas wordt er naar gestreefd om het tech nisch kunnen van de leden te ver hogen. De klant krijgt er een bete re behandeling door en de kap persbediende een beter bestaan. De Nederlandse Bond van Oud- Strijders en dragers van „het Mobili satiekruis" afdeling Schiedam heeft gisteravond in gebouw „Musis Sacrum" aan de Lange Haven een feestavond gehouden in samenwer king met „Het Schiedams Toneel". De voorzitter, de heer P. v. Rijn, deel de nog mede, dat men deze feestavond ïn combinatie met „Het Schiedams Toneel" hield, om gezamenlijk de kosten te dragen van deze uitvoering. De samenwerking tussen onze vereni gingen is bijzonder prettig. Vervolgens werd door de tonelisten het toneelstuk „Rimboe" een spel in 4 bedrijven van Bob Bertina, opge voerd. Dit spel voert ons naar het Nederlands-Indië van omstreeks 1939. De familie Terbraak zit gezellig bij een om de terugkomst van ir Verbie zen te vieren. Ir Verbiezen is met ver lof naar Europa geweest en kan nu de sfeer in het Oosten nog niet te pakken krijgen. Men zal de rimboe weer intrekken, waar men moet vechten tegen de ontberingen en tegen de eenzaamheid. Het spel werd goed en ylot voor het voetlicht gebracht. Speciaal het spel van Bep, de dochter van Terbraak, êespeeld door mevr, R. v. d. Slot- lement viel óp door juiste houding Geboren: Teuntje A. Ch., d. v. K. C. Brussaard en M. H. Koremans, Overleden: H. Blei, 79 j„ vr. van B. de Wilde; J. B. Nolet, 80 j.; E. J. van Groningen, 75 j., wed. van J. H. Herm- sen. De dcor de Raad in zijn verga deringen van 26, 29, 30 November 1 December 1954 behandelde en op laatstgenoemde datum vastge stelde begroting van de Gemeente Schiedam voor het dienstjaar 1955, die krachtens de Gemeentewet ter goedkeuring moet worden toege zonden aan Ged. Staten, is naar ons wordt bericht, thans zonder opmerkingen goedgekeurd terug ontvangen, evenals de begroting voor de bedrijven. Voor de ingang van Wilton-Fijen- oord is gistermiddag kwart voor een de achttienjarige wielrijder J. A. K. uit Schiedam door een personenauto, bestuurd door dc achtendertigjarige inspecteur van de scheepvaart H. O. S. uit Delft aangereden. Met een ge kneusde rechterknie en een vermoe delijk gescheurde ellepijp is hij naar huis vervoerd. Tegen de automobilist is proces-verbaal opgemaakt. Ford-filmavond In gebouw* Musis Sacrum aan. de Lange Haven wordt Dinsdag 15 Februari een Ford-filmavond ge houden, waar diverse films over de Ford-fabrieken vertoond zullen worden. Aanvang 8 uur. en mimiek bü de diverse samenspra ken. Overigens hebben alle spelers goed spel geleverd en kan de regis seur, de heer L. Janse tevreden zijn over zijn „troep". Na afloop was er een gezellig dansje met muziek van „The Wimarcy's", die vele aanwezigen wisten over te halen een dansje over de gladde vloer te maken. De pianist P. van Hasselt zorgde voor amusement tussen de bedrijven door, Schiedamse Muziekschool geeft openbare les De Schiedamse Muziekschool „Cen traal" mag zich in een groeiende be langstelling verheugen. Naast de grote jaarlijkse leerlingenavond zal men nog enige kleine voordrachts avonden houden. De eerste hiervan zal gegeven wor den op Dinsdag 15 Februari in Mai- son Westhuis aan de Warande. De leerlingen van de eerste klasse zul len hier laten zien, wat zü reeds ge leerd hebben. De heer L. v. d. Hoon aard, leraar van de afdeling Alge meen. Vormend Muziekonderwijs van deze muziekschool zal met een. twee de blokfluitklas een demonstratie geven. Aanvang 730 uur precies. Opendeur-dienst De Evangeliesatie-commissie van de Nederlands Hervormde Kerk houdt Zondag 13 Februari in de Grote Kerk een Opendeurdienst, waar zal spreken ds A. A. Wildschut uit Am sterdam over „De les van de mus en de zwaluw". Aanvang 7 uur. ROTTERDAM De heer R. W. Kruk, hoofd van de Regentesseschool te Utrecht is roet ingang 1 Mei a.s. benoemd tot directeur van de nog te stichten, school voor werkende jongens. Zo als bekend begint de gemeente Rot terdam zelfstandig met dit experi ment op "onderwijsgebied In afwach ting van een landelijke regeling. Men deelde ons mede, dat de di recteur van de nieuwe school, die zowel een afdeling op de Linker- als op de Rechter-Maasoever zal krij gen, nu reeds benoemd is omdat men zijn advies van groot belang achtte bij de verdere uitvoering der plan nen en het benoemen, van andei'e leerkrachten. Het ligt in de bedoe ling dat de school, waarvoor in de eerste tyd niet meer dan honderd leerlingen verwacht worden, inge deeld zal worden in zes klassen. LONDEN. Nieuw-Zeeland zal een squadron jachtbommenwerpers en een half transportsquadron ter beschikking stellen voor de verdedi ging van Malakka. WASHINGTON. President Eisenhower heeft luitenant-generaal Anthony C, McAuliffe benoemd tot opperbevelhebber van het Ameri kaanse leger in Europa. De resten van de Spanker, die thans als een grote berg oud roest aan de Koningin Emmaweg in Hoek van Holland liggen zullen binnen kort onder de hamer komen. Dit deelde de voorzitter van de wijkraad van Hoek van Holland gisteravond mee. Er wachten dan. al weer nieuwe resten van een schip op opslag, want met het opruimen van de Gatt wordt ook een begin gemaakt. Zoals bekend wordt de afbraak van een wrak namens de burge meester openbaar verkocht. De voorraad vlees, die de Gatt aan boord had, is afgekeurd, maar de levensmiddelen zijn al verkocht. De andere goederen zullen binnenkort volgen. Ongeveer 10 millioen gulden zal de organisatie en inrichting van E 55 kosten, aldus de heer Jacq. Kleiboer, organisator van deze manifestatie. Dit in antwoord op een vraag, welke door een van de leden van de Vereni ging tot bevordering van fabrieks- en handwerksnijverheid werd gesteld tydens de bijeenkomst welke deze vereniging gisteravond in Caland West hield. De heer Kleiboer gaf zyn toehoorders* een heldere toelichting op een opgestelde mayette van E 55 en sprak daarbij de verwachting uit, dat deze tentoonstelling voor Neder land zal worden, wat Ahoy'50 voor Rotterdam was. Na zün lezing werd een tweetal films over Rotterdam vertoond: „En toch.. Rotterdam" en „Houert zo". Voor de elf meisjes, die mogen medewerken aan de plechtige ope ning van E 55, zij zullen, op het Elf provinciën-plein de vlag van hun provincie hijsen, ligt een vererende taak te wachten. Zij en Fenna Oort- huys, het E 55 meisje, zullen worden uitgenodigd om in de Paasvacantie in een KLM-vliegtuig te stappen en elk naar een Europese hoofdstad te vliegen, teneinde aan geheel Euro pa te laten weten, dat Nederland weer over een frisse en energieke jeugd beschikt. Zij zullen tevens een groet van de Nederlandse aan de Europese jeugd overbrengen. Hoewel de plannen nog niet geheel zijn uit gewerkt staat vast. dat elk meisje haar groet vergezeld zal laten gaan van een voor elke provincie ken merkend symbool. De heer A Gautier, in leven bur gemeester van Berkenwoude, is na een langdurige ziekte op zestigja rige leeftijd te "s-Graver.hage over leden. De begrafenis zal Vrijdag 11 Februari te Nieuw-Lekkerland plaats vinden. Krimpen a. d. IJssei. Burger lijke Stand. Getrouwd: Marmu# Speksnijder 24 jr. en Krijntje No bel 21 jr. Overleden: Jerimias Snel, 53 jr. Dekens - Tafellakens Lakens Slopen - Bad-, thee en Keukendoeken Keukeninrichtïng Wringers Strijkijzers Stofzuigers Balatum Gordijnen Vitrages Lopers voor Dames-, Heren Kinder kleding. Magazijn Boterstraat 3-7 f Schiedam Tel. 67972 Prima kwaliteit en toch goedkoop gunstige betaling zonder extra kosten- STOGMVERÏERIJ SINGEL 142 TEL. 69929 Winkels: Singel 150. Fabristraat S0 Vlaardingerstraat 8 chemisch reinigen en modelpersen In enkele dagen gereed Afhalen en thuisbezor ging zonder prijs verhoging. i» —J Weggelopen Ten gerieve van onze lezers nebben wjj de mogelijkheid opengesteld om onder de kleine advertenties tegen een vergoe ding van t 0,25 administratie kosten annonces op te nemen tot een maximum van 20 woor den voor verloren voorwerpen en weggelopen huisdieren Deze advertenties kunnen uitsluitend tegen contante betaling aan ons bureau worden opgegeven. v.h. DE FRIES - SCHIEDAM - WARANDE heeft binnenkort plaatsingsmogelijkheden voor: Aanmelden: Bedrijfskantoor WARANDE 1, Schiedam of na tele fonische afspraak: Telefoon 68649—65090, na 6 uur telef. 66942. voorheen DE FRIES SCHIEDAM - WARANDE 1 heeft binnenkort plaatsingsmogelijkheden op haar afd. Tekenkamer voori Brieven worden ingewacht bi{ bovenstaand adres. Bij het Openbaar Slachthuis kunnen worden geplaatst: t.w. een SCHILDER en een MACHINE-BANK WERKER, op arbeidsovereenkomst. Bij gebleken geschiktheid volgt t.z,t. een vaste aanstelling. Salaris volgens jeugdregeling (17 jaar 22.56; 18 jaar 28.32; 19 jaar 34.08; 20 jaar 39.84; 21 jaar 46.08 en 22 jaar 52.32 per week). Alles exclusief 6% verhoging. Sollicitaties te richten tot de Directeur van het Openbaar Slachthuis, Slachthuislaan 24, Schiedam vóór 19 Febr. a.s. GEVRAAGD: Aanmelden bij JAC. VAN GELDEREN, terrein Jan van Riebeeckweg 27, Schiedam. Te koop aangeb. Bronzen gordijnrail, compl. 1,— p. m.; gordijnveer plas tic 0.40 p. m,; traproeden 32, 34 en 50 et,, platte nikke len traproeden f 1.Grote keuze gordijnringen, schroef ogen, loperpennen, plastic- haken, enz. Frans v. Thienen, Broersveld 123. tel. 89799. Meubelkoopjes. Goth. dres soir 169.-. Zie etalage. Iets moois en goed. Plate. Grote Markt 19—21, Schiedam, Te kuur gevraagd Drie stud, jongelui zoeken slaap- en zitkamer, met of zonder pension, in rustige omgeving. Br. onder no. S 299 bur. v. d. blad. Muz.instr. - Radio's Gramoloonplaten Radio van Dijk- Het grootste en modernste radiobedrüü van Schiedam. Hoogstr. 119. tel. 69572; Rembrandtlaan 64 tel 68084 Fotografie Vooi pasfoto's naat K, van Vuuren, Hoogstraat 106. tel. 68720, In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar Diversen Voor alle schu^i-rcna ratio is Batn beter cn word Niger. •Sfoodropriratios klaar terwijl (J wacht Hoogstraat 111, telefoon 69602

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1