r Uiteenlopende meningen over beperking van cadeaustelsel TRAFFIC Churchill wil nog altijd naar Moskou 3 Ondanks critiek maakt ontwerp goede kans Mag auto bij passeren uitwijken tussen file? Gladde oplichter had vele pijlen op boog Voorts. Met FELFQH zie je er geen barst van! Ons klimaat wordt warmer maar orkanen nemen toe... s Atoom-oefening van ons leger verliep goed Spelletjes op 't beeldscherm like tand een brillaiti fe. Uw eigen dokter zou U zeggen of?ïïëZtca 'ANDERHOOG Een Belgische Malenkow 5e Divisie gaat oefenen m oorlogsverband Peking weigert weer, maar nu op milde toon Belastingdruk lager voor ouderen Bouwen spaarfondsen in imdere beschouwing Huiseigenaren willen 25 pCt meer huur Weer 15 jaar geëist tegen vrouw, die haar man vergiftigde Lange debatten voor Gerechts hof over de Wegenverkeerswet Baranès (zaak Franse defensielekken) in hongerstaking Trouwlustige meisjes moesten gezelschap van Amsterdammer duur betalen SPITindeRÜGTtfp Kloosterbalsem' In Denemarken heerst duizeligheidsepidemie GELEZEN en gewogen Sardientjes in Noordzee .Vrijdag 11 Febnari 1955 ("Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. - Het wetsontwerp tot beperking van het cadeau-stelsel is in de Tweed Kamer niet bepaald met gejuich ontvangen. Een geest verwant van minster Zijlstra, de a.r professor Gerbrandy beweerde zelfs, dat het straf frig stellen „op dc meest christelijke handeling". Om deze stelling te bwyzen wikkelde hjj voor de ogen van zyn nieuwsgierige collega s een friese geboortelepei uit wit papier en ging betogen, dat als een werkgevw zulk een voorwerp aan de kinderen van zyn personeel zon VVIe^.n5C» en- beginsel strafbaar zou zijn met een boete van 10.000 of «n jaar Veenhuizen! Hij herinnerde zich, dat hij als stu dent inftet begin van de maand, als hij nog geld had wel eens een glas champagne dronk bij een restau rateur, dk een bijzonder fraaie koe ler bezat Deze beloofde toen. dat als de studaten in veertien dagen tijds vijftig fèssen dronken, zy deze koe ler cadfau zouden krijgen. „En ge- dronk© dat we hebben." zei prof. Gerbrady nog snorlikkend. Maar minister Zijlstra, erkennend, dat di professor met deze voorbeel- den zijn hart had gestolen, zei dat zij „betrekkelijk" weinig met het wetsontwerp had den te maken. Die werkgever wordt niet gehinderd bij iet uitdelen van geboortelepels de minister had er zélf eentje en vond dat kennelijk voldoende bewijs en die TWEEDE KAMER DEN BOSCH. Deze week is voor het eerst in het Nederlandse leger een proef genomen met een organisatie van landstrijdkrachten, waarbij men rekening houdt met het gevaar van atoom-projectielen. De oefening „Tullus Corbulo" stond on der commando van It.-gen. A, T. C. Opsomer. Belangrijk bij deze oefening was de coördinatie der afzonderlijke di visies. Iedere man had zijn plaatsver vanger. De verbindingen geschiedden voornamelijk door middel van radio. Men was hierdoor minder afhanke lijk van afstanden en de bewegelijk heid zowel als de snelheid werden er door vergroot. Bij de oefening maakte men gebruik van atoom schuilkelders. (Van onze radioredocteur) j^LS je hoort „Weest op uw hoe' xde". ben je geneigd je sckrap te zetten. Dat was voor het „quiz"-pro- gramma, waarop de AVRÖ-TV ons gisteravond onthaaldebepaald niet nodig, 't Was, afgezien van het op treden van Eddy Cfcrisfiani wiens populariteit voor ons een der raad selen van deze eeuw is, wel aardig. Wat Kay Cavendish aan de vleugel presteerde raas zelfs (voor een show- programma) voortreffelijk. Maar ja, deze Engelse pianiste-zangeres is na tuurlijk door de TV-wol geverfd. Onze melodie-zusjes, die tijdens het zingen geen spier van heur gezichtjes vertrokken, kunnen van juffrouw Cavendish nog heel wat opsteken. Veel aardiger waren de prestaties van dat andere in korte tijd populair geworden amateurs-duo. Black and White. De spelletjes, die de hoofdschotel van dit programma vormden, waren nogal flauw en de manier waarop „quizmaster" (och- arme, is onze eigen taal dan zo uit gemergeld Lou Steenbergen zijn taak vervulde was te gewild-leuk. Waarom steeds die hoge hoed op 't hoofd gehouden? En waarom steeds opnieuw die uitvoerige voor&tellerij aan mensen, die hem al lang ken den? - Over Hilversum I vanavond vereen van Hélene Swarth, voorgedragen door Lous Hen sen (8.15-8.30) en fragmenten uit opera's van Puccini (9.00-0.35). Op het aerde programma van de BBC (464 m) kunt u in het concert van het BBC Symphome-orkest o 1 v. Frans Andre, dat om 8 uur begint- oa. het Xylo- phoonconcert van de Fransman Danus Milhaud horen. Radio (Advertentie l.M.) In Noord-Brabant wordt op het ogenblik de winter-oefening „Ju lius Corbulo" gehouden voor de staf van het Eerste Legercorps. Daarbij werd gistermiddag in Hel- voirt een imitatie atoombom tot ontploffing gebracht in tegen woordigheid van enkele hoge of ficieren onder wie Lt.-generaal Opsomer. restaurateur zou de „overleggingen van het hart" van de veelbelovende student Gerbrandy ook voortaan hebben kunnen volgen; een koeler is immersjin zijn zaak geen „branche vreemd" goed en mag dus wèl wor den geschonken. Ja, goed-beschouwd was alleen de c.h. woordvoerder Schmal er op uit om de genoegens van prof. Gerbrandy te roven. Want deze had het „teleurstellend" ge noemd, dat het wetsontwerp („dit le lijke jonge eendje") niet het gehele cadeau-stelsel afschafte. De lütf P-fractieleider Welter had de minister verzekerd, dat deze niet moest verwachten, dat het publiek hem dankbaar zou zijn ais hij bijv, een soepfabrikant zou verbieden ny lonkousen cadeau te doen. Het pu bliek zal nu juist het adres van die soepfabrikant willen weten! Kortom, de heer Welter vond, dat de bewinds man het onderscheidingsvermogen van de Nederlandse huisvrouw schro melijk onderschatte, door haar te willen beschermen tegen de uitwas sen van het cadeaustelsel: Zij weet zelf wel, wat goed voor haar is. „Wij laten haar", 20 voegde de liberaal An kersmit hieraan toe „toch ook Ka merleden en haar eigen man kie zen!" In zijn antwoord stelde minister Zijlstra schertsend voorop, dat inte- gendeel de mannen menen, dat zij hun vrouwen kiezen. Doch dit tus sen haakjes. Want hij ging vervol gens aantonen, dat het wetsontwerp niet in de eerste plaats op bescher ming van het publiek is gericht, doch beoogt oneerlijke concurrentie en prijsversluiering tegen te gaan. Fijntjes voegde de minister aan deze bespiegeling toe, dat dc andere liberale woordvoerder Cornelissen de midden- stands-expert der WD ten aanzien van de bescherming van het publiek gunstiger scheen te oordelen dan zijn industriële geestverwant Ankersmit. In derdaad liep beider visie sterk uit'-r. De middenstandsexpert vond, dat net wetsontwerp lang niet ver genoeg ging. Vooral miste hij een beteugeling van het zg. kortmgssteisel (10 en tdch dat naar zijn oordeel juist de oorzaak was van het cadeaustelsel, Hü kondigde derhalve aan. dat hü geen poging zou ondernemen om het wetsontwerp te amenderen als de regering niet bereid zou zijn er dit kortmgsste3sel in op te nemen. Niettemin, ondanks de geleverde critiek gaf het betoog der Kamer leden het ontwerp een goede kans op aanvaarding. Gezien de instem ming van grote partijen als o.a. de KVP (bij monde van de heren Hooy en Koersen) en de PvdA, wier woordvoerder Peschar, ondanks dui delijke reserves in zyn fractie, toch wel een bescheiden reden zag tot verheugenis, nu een 30-jarig verlan gen van de middenstand ten dele zal worden ingewilligd en óók de belan gen van de consument door dit ont werp zullen worden gediend. (Advertentie LM.) - S-TSt de feilloos gestopte sigaret van uitgelezen Virginia-tabakken LONDEN. De plotseling wijzi gingen in het Kremlin hebben geen verandering gebracht in het verlan gen van de tachtigjarige Churchill nog eens naar Moskou te reizen, dm daar „op het allerhoogste niveau" be sprekingen over een vermindering van de spanningen tussen Oost en (Advertentie l.M.) Huidverzorging op medische basis. „U wilt er mooi en jeugdig uitzien? „U verzorgt Uw uiterlijk regelmatig? Gebruik dan ook alléén schoonheidsmiddelen, die inderdaad gezand zijn voor Uw huid. De moderne cosmetica volgens recepten van Dr P. H. v. d. Hoog {buidarts) voldoen aan deze „gezondheids"-eis. Zij wekken Uw persoonlijke charme tot nieuw leven. Bovendien zijn 2e afgestemd op ons eigen klimaat en type "en dus ook voor U de ideale cosmetica BRUSSEL. - Het Belgische com munistische Tweede Kamerlid Jean stond Donderdag van zijn zetel op. om het woord te voeren in een de bat over landbouwzaken, waarbij nij zich bij voorbaat verontschul digde over zijn gebrek aan erva ring op dit punt, .,U zoudt een uitstekend opvol ger van de heer Malenkow zijn." meende voorzitter Kamiel Huys- mans. De afgevaardigden schudden van het lachen. KOMENDE ZOMER (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. -Reservisten en dienstplichtigen van de 5e divisie zulten in de loop van de zomer voor herhalingsoefeningen worden opgeroepen. Zij zullen dan de eer ste keer in oorlogssamenstelling oefenen. De Nederlandse parate strijd krachten zullen dit jaar niet deel nemen aan grote internationale manoeuvres. Wel zullen oefeningen in kleiner verband worden gehou den, maar de plaats daarvan staat nog niet vast. WASHINGTON Een antwoord van Tsjoe En-lai op een persoonlijke boodschap van de secretaris-generaal van de Ver. Naties, Hammarskj'öld, over de kwestie-Formosa wordt op het ogenblik door de Amerikaanse regering bestudeerd. Het antwoord zou, aldus is onthuld, evenals de offi ciële nota van Tsjoe aan de Veilig heidsraad, een weigering inhouden om een vertegenwoordiger van Peking te zenden. De toon ervan zou echter aanzienlek milder zjjn. Maandag of Dinsdag zal de Veilig heidsraad opnieuw bijeenkomen om over de kwestie-Formosa te spreken. Aangenomen wordt, dat dan zal wor den besloten tot een schorsing van de debatten. Uit Taipeh, de hoofdstad van For mosa, is gemeld, dat de evacuatie van de Tatsjen binnen twee dagen zai zijn voltooid. Op de eilanden wordt de tactiek van de verschroeide aarde toegepast: alle militaire installaties worden, voor zover zij niet gedemon teerd kunnen worden, vernietigd. West te voeren. De Britse premier maakte dit gisteren in het Lagerhuis duidelijk, in antwoord op vragen, hem van Labourzjjde gesteld. Churchill voegde hieraan toe, dat hij, zodra de Parijse verdragen over de bewapening van West-Duitsland zijn geratificeerd, zal pogen in per soonlijk contact te komen met de nieuwe voorzitter van de Russische ministerraad. Boelganin. Volgens de premier zou het beleggen van een conferentie der Grote Vier niet gun stig zijn. zolang de kwestie derWest- duitse herbewapening niet definitief is geregeld. DEN HAAG. Uit de memorie van antwoord aan de Eerste Ka mer betreffende Financiën lichten wij de mededeling, dat een tege moetkoming voor bepaalde catego rieën van oudere belastingbetalers in de op korte termijn te verwach ten belasting-ontwerpen zal wor den opgenomen. Het tarief voor de vennootschaps belasting wenst de minister op maximaal 43 pet, te zien gesteld. Vrystelling van belasting voor werkgeversbijdragen aan bouw- en spaarfondsen zal nog nader door de regering worden bezien by de besprekingen over een conjunctu rele belastingheffing. DEN HAAG De Nederlandsche Bond van Huis- en Grondeigenaren pleit in een adres aan de minister raad voor een huurverhoging van ten minste 25 pet. De bond voorziet dat vele van de woningen, die buiten de huurverho ging vallen, in korte tijd in ver waarloosde staat zullen geraken, wat tot slordige bewoning zal leiden en dus tot versneld vervaL LEEUWARDEN". „Ik heb jaren In een hel geleefd en ik heb alles verloren." Dat zei gisterochtend voor het gerechtshof de 53-jarige Jantje van B. uit Warffum, die op nieuw vijftien jaar gevangenisstraf tegen zich hoorde eisen wegens ver giftiging van haar man, Pieter van der Veen door middel van Parijs groen. Verdachte had sympathie opge vat voor een zeeman, wiens kinde ren zij verzorgde nadat zijn huwe lijk was gestrand. Er ontstond een verhouding en tenslotte besloot zij haar man uit de weg te ruimen. Deze had last van hooikoorts en en zij diende hem het vergif toe. Toen de man was overleden inde ze de verzekeringsgelden en trouw de met de zeeman, maar kreeg op nieuw een ongelukkig leven. AMSTERDAM Langdurige dehatten zjjn Donderdagmiddag ter zitting van het Amsterdams gerechtshof gevoerd over de bepaling In de wegen verkeerswet, volgens welke automobilisten op de buitenwegen steeds vol doende ruimte tussen eikaars wagens moeten laten om een passerende auto gelegenheid te geven er tussen in te gaan rijden. Merkwaardig genoeg stond êen automobilist, die zich hieraan niet gehouden had als getuige voor het hekje, terwijl In de verdachtenbank een automobilist zat, die naar rechts wilde uitwijken voor een tegenligger, maar daarvoor geen ruimte kreeg. Het gevolg was geweest, dat de getuige, die met zijn personenauto vlak achter een Iang2aam rijdende vrachtwagen reed, zich genoodzaakt zag de berm in te rijden, omdat hij anders in aanraking met de schuin voor hem naar rechts uitwijkende auto zou zijn gekomen. Deze getuige bad bij de justitie een klacht tegen de passerende automo bilist, de 51-jarige J. A. M. V. uit Blaricum, ingediend. Er werd een vervolging ingesteld en V. werd ten laste gelegd, dat hy zooder noodzaak het verkeer belemmerd had door in een file te dringen, waardoor een auto in de berm werd gedrongen. De kantonrechter legde hem een boete van 300.— op. In hoger be roep bevestigde de rechtbank dit vonnis, doch in cassatie verwierp de Hoge Raad het vonnis en verwees de zaak voor een nieuwe behandeling naar het Amsterdams Gerechtshof. Het incident dateert van 6 October 1953, toen 's avonds om 6 uur de Blaricummer, op weg naar huls on der Muiden juist de Vechtbrug en een flauwe bocht naar links gepas seerd was en toen in een heel lange flauwe bocht naar rechts een file van minstens drje auto's trachtte te passeren, waarvan de voorste een langzaam rijdende vrachtwagen was. De procureur-generaal, mr W. H. Overbeek, meende in zyn requisitoir, dat de directeur een grote fout heeft gemaakt, toen hij zonder dringende noodzaak ging proberen de file voor bij te rijden. Als raadsman zeide mr H. F, Meyer zu Schlochtern, dat zijn cliënt Directeur van visafslag verdacht van fraude FÜRMEREND. De directeur van de gemeentelijke visafslag te Monnikendam, de heer J. G. is gis teren gearresteerd verdacht van fraude ten nadele van de visafslag, ten bedrage van 37.000. (Advertentie LM.) NATIONALE BL1KGROENTEN WEEK (Advertentie IJS.) Last van zenuwen? Mjjnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. ZWOLLE. De 25-jarige verte- ris moeilijk bekostigen en daarom slechts van zijn wettelijk recht tot invoeging in de file gebruik heeft willen maken en dat automobilisten nu eenmaal tevens het recht hebben om een file voorbij te rijden. H}j vroeg vrijspraak. Het Hof zal op 24 Februari uit spraak doen. (Advertentie Md.) Uw lenden. Flink wrijven me Akkcr's Kïoosierbaisem, waar-Ij van de warmteopwekkende be-j sranddelen de pijn snd verjagend BEEBaE%EJE3E3^g HERNING (Denemarken) Een groot deel van de bevolking in deze stad loopt te zwaaien op straat. De mensen klagen over duizeligheid en verschijnselen, die aan zeeziekte doen denken. Dergelyke klachten zijn ook geuit in verscheidene andere Deense steden en dorpen. De duizeligheid wordt veroorzaakt door een epidemische ziekte, die evenwichtsstoornissen veroorzaakt en gepaard gaat met braakneigingen. Tegen de kwaal die gewoonlijk na twee dagen over is, is geen genees kundig kruid gewassen. PARIJS André Baranès. een der verdachten in de zaak van - het uit lekken van defensiegeheimen in Frankrijk, is in hongerstaking ge gaan als protest tegen de wijze, waarop het onderzoek tegen hem geleid wordt. Hij spreekt van „dis criminatie". Baranès heeft voorts j in Amsterdam. Hij ging bp besloten op geen enkele vraag meer voet om met de zoon van de direc te antwoorden. teur, maar dit kon hij van zijn sala- genwoordiger F. J. P. B. "wordt er van verdacht een weduwe in Zwolle 3000.— armer te hebben gemaakt, nadat hü door een advertentie con tact had gekregen met haar 29-jarige dochter. Zij schijnt echter niet het enige slachtoffer te zyn van deze jongeman, die een radde tong en een rijke fantasie heeft, want op de ad vertentie kwamen tal van brieven van trouwlustige jongedames, die voor het merendeel het gezelschap met de Amsterdammer met klin kende munt hebben moeten betalen. Een jongedame uit Calcutta, met wie B. in een auto door het land heeft getoerd, mist een portemonnaie met 600.—. Anderen leenden B. geld en een hotel in een van de grote steden zou nog een vordering van 600.— op hem hebben. De Zwolse politie heeft B. in Eind hoven aangehouden. Zij vond de tal rijke brieven van reflectanten op de advertentie, alsmede een niet onaan zienlijk stapeltje foto's. Bij het na gaan van de adressen bleek, dat de Amsterdammer zich afwisselend uit gaf voor baron, advocaat, bankiers zoon, medisch-doctorandus en bur gemeesterszoon. Overal wist hij vlot vertrouwen, te winnen, In het verleden heeft B. ook al eens getracht zich in te dringen in de directie van een woninginrichting deed hij enige malen een greep in de kas. Toen later ter sprake kwam, dat hij kon worden opgenomen in de directie, maar dat hij daartoe aan delen ter waarde van 120.000. moest overnemen, bleek B. niet van zulk een goede huize te zijn, als hij bad voorgegeven. Een accountants onderzoek toonde daarna nog aan, dat er 5000.tekort was. vxr/IU reizend Spanjo verwonderd Vy heeft gestaan over verschijnselen als het ontstellend aantal vermink te en blinde bedelaars, de schrijnende armoede, de opwinding bij een stieren gevecht, het on-Europese van dit „tech nisch achtergebleven land", vindt in het laatste boek van dr G. S. Geers, „Span je, Land, Volk en Cultuur (Het Wereld venster, Baarn) de sleutel voor do op lossing van enkele problemen, die zich voordoen aan de reiziger, die zich niet beperkt tot de toermgcar. Dr Geers 1» een betrouwbaar en deskundige gids. Hij neemt zyn lezers men naar éen stie rengevecht. naar volksdansen, langs merkwaardige bouwwerken uit ver schillende periodes, hy leidt de lezer in tn. de bewogen geschiedenis van het land en vertelt (met hier weinig be kende voorbeelden) bijzonderheden over de Spaanse letterkunde, op een manier, die niet alleen voor leken interessant is, maar waar ook toekomstige hispano- logen hun voordeel mee kunnen doen. Wie dr Geers met aandacht volgt heeft dubbel profijt van een reis naai: Span je of van de voortbrengselen van da Spaanse litteratuur. Het enige bezwaar, dat men tegen het gelelde van de eru diete gids zou kunnen hebben, is dat hij ongetwijfeld als gevolg van zyn voorliefde wat lang verwijlt voor Spaanse schilderwerken, die hij, naar onze smaak, te uitvoerig beschrijft. Het boek van dr Geers verdient een spoedige herdruk, waaruit dan. naar wij hopen, de talrijke "zetfouten ver wijderd zijn. (Advertentie LM.) Mag 'k vla de kram ieder even Een héél goede levensraad geven? Maakt dan tot begrip: „led're dag een glas TIP", Dan is 't leven méér waard om te leven. (Advertentie 1M.) de juiste Sdort ^IlirililUilillllillElfiBliii'ililllllililfHiiUntlllQIIUlilliilEltiillltlil'IflHIiltlilfinitlinUEniniHlllQninnililDllillllQIIil'li'lMllliinilVtW ütlll NEW YORK De Noordzee wordt geleidelijk warmerTonijnen en sardientjes, die zich voorheen alleen maar in Zuidelijker wateren thuisvoeldenzwemmen hoe langer hoe meer in de richting uan ons land en worden nu gevangen in de Noordzee. Dit verklaart het Ameri kaanse weekblad „Time" en het voegt er aan toe, dat op het gehele Noordelijk halfrond de temperatuur langzamerhand stijgt. Dit geldt niet alleen voor Europa, Ook aan de andere kant van de Atlantische Oceaan wordt bet steeds warmer, Jerome Namias van bet U.S "Weather Bureau, het Ameri kaanse „De Bilt", ziet hierin de oor zaak van de vele stormen, die de Oostkust van de Verenigde Staten, de laatste tijd teisteren. Er is iets aan de hand met de luchtstromingen op onze planeet, zegt Namias. Deze winden, die op grote hoogte in de gematigde stre- pan, ken om de aarde cirkelen hebben een bepaalde golfbeweging, te ver gelijken met een touw, dat heen en weer bewogen wordt. Nu is deze golfbeweging de laatste tyd gewij zigd en wel zo, dat meer lucht wordt getransporteerd van de At lantische Oceaan dan uit Canada. En de lucht boven de oceaan is nu eenmaal warmer. Ziedaar, zegt Je rome Namias, de verklaring voor de zachte winters op het Noordelijk halfrond. Steeg nu alleen maar de tempe ratuur, dan konden we tevreden zyn. maar mèt het zachtere klimaat komen ongewenste orkanen. Voor 1938 bleven die een eind buiten de kust, maar nu zoeken ze steeds meer het vasteland op. Hetzelfde verschijnsel doet zich voor in Ja pan, waar de stormen eveneens grote schade aanrichten. „Ik kan U verzekeren", zegt Na mias. „dat de typhoons in de Grote Oceaan, de orkanen in de Atlanti sche Oceaan, het abnormale weer in Europa en de tonijnen in de Noord zee allemaal met elkaar in verband staan. Maar hoe, dat zullen, we in de toekomst wel ontdekken." U kent natuurlijk dat oude, journa listieke grapje om duidelijk te maken wat „nieuws" is. „Hond bijt man", zegt men dan, is géén nieuws. Maar „Man bijt hond", dat is nieuuis. Dat kan wel waar zijn, maar voor ons is vandaag Hond helpt man" ook nieuws, vooral om dat die hond de man helpt met het verkopen van nieuws. De nieuws- hond heet Pickles en hij helpt dage- lyfcs Ted Rogers zijn stapeltes kran ten te slijten aan nieuws-gierige Londenaars. Ted heeft voor Pickles een pet gekocht. waar het dier zo aan gewend is ge raakt, dat het met de straat meer op toil zonder pet. Een nette hond dus ook en daarom mag hij by ons in a-j. de krant, Wat sommige mensen al niet doen In de toonkamer van een Kooen- oin een weddenschap te winnen l Daar haagse handelaar in tweede hands auto's hadden twee 18-jarige leerling rnon- stond een nog zeer goede Buick Wat teurs eenuit Hengelo, een uit Enschede Kosl-ic?" vroeg AkseJ Nielsen, een smid gewed dat ze vyf kilometer van de weg uit No.drup. „Vnftien tfres (oneeveer pw Hengelo-Enschede kruipend zouden af- dubbeltje), als je ze 'tenminsfl m ores leggen Maar na twee kilometer moesten kunt betalen" zei verkoper Jensen voor f-SJ'ï?,"- iïïffiS de aamnoedl- de grap. Maar Nielsen diepte tot Jen- gingen van hun collega s, sens schrik de vyf tien muntjes uit zijn op en reed weg in zijn dubbeltjes Russische geleerden, zegt Radio- Buick. Moskou, zyn er in geslaagd een hond Een knappe Duitse verpleegster heeft die reeds dertig minuten dood was, weer 80 mark boete gekregen, omdat ze een tot leven te brengen. 50-jarige patient had wakker gemaakt door hero gewoon hete koffie over zijn Op de Hongaarse kalenders voor dit gezicht te gieten. De rechter zei. dat d# jaar is een nieuwe lijst van. niet minder 21-Jange Ursula Jochman had gehan- dan acht wereldwonderen opgenomen. del ».m jeugdige dwaasheid en onna* Van de oude zeven is er maar een over- denkendheid". Toch vreemd van zo'ü gebJeyen: de pyramiden. Voor de overige Ursula. zijn In de plaats gekomen, de Clu- Ais de vier kinderen van het echt# T 01' f E ,de,Slm?lon' Paar King in Chicago niet tot voorbeel» tunnel, de nieuwe universiteit in Mos- dlge burgers oocroeien livt het met aa« kou, de Moskause ondergrondse, het hun ouders. Pa King is politie-agent es planteninstituut in Tasjkent en..de ra- ma volgt een opleiding om hat te wor- dio, „die door de Rus Popow is ultge- den. En wie 2orgt er voor de kinderen laats e 15 op zlchzeii wei als ze beiden dienst hebben? Wel, oma een wonaer. natuurlijk.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2