Minister Gals in Tweede Kamer milder ontvangen SKETCH Critiek op trage gang bij departement Dinsdags lachwerk OUDERDOMSWET VRIJWEL GEREED Lijdelijk verzet van negers mislukt Sittards raadslid beschuldigt medelid van afpersing Indiening vóór 1 April? Bril met luisterpootjes GESPREK MENZIES-LUNS Samenwerking Nw-Guinea op practische basis Chefarnte4 Voorts. JEUK GELEZEN—j Wees toch veeleisend! SCHOOLBRIGADES' nuttige instelling, bewijstKNAC-enquête In Eerste Kamer: Vele meningen over lagere belasting Brand in Amsterdam verwoestte grote hoeveelheid papier Vluchtelingenactie op 4 Maart besloten met bijeenkomst in U trechi SOPHIATOWN VERDER ONTRUIMD 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! Eerste evacue's van Nantsji Sjan (900) heden op Formosa Stichting „Werkgroep experimenteel toneel" opgericht Sigarettenrokers in Oostenrijk gaan over op sigaren Wethouder zou geld hebhert aangenomen Krantenpapier niet té veel in prijg omhoog meent minister 1MB.©. en gewogen W oensdag 16 Februari 1955 3 (Advertentie LM.) (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Het nieuwe wetsontwerp voor het Kleuteronderwijs heelt by een deel van de Tweede Kamer, al gaf dit uiteraard nog geen definitie! oordeel, een goede eerste indruk gemaakt. Ook toonden deze kamerleden waardering voor de „vervolgnota betreflende de behoefte aan onderwij zers", omdat minister Cals daarin ruiterlik had erkend, dat de oorspron kelijke schatting van 't onderwijzerstekort te laag is geweest en naar nieuwe wegen had gezocht om dit op te vangen. Hei werd intussen wel duidelijk, dat zijn aanvankelijk voornemen om kleuterleidsters naar. het lager onder was over te hevelen, ook hier op scherpe afkeuring zou zijn gestuit als hy er zelf niet bytijds van had afgezien. Zjjn nieuwste vondst, weer een „stoomcursus" voor pas geslaagde HBS-ers e.d. te organiseren, vond over het algemeen een beter onthaal. Op deze eerste middag van het Kamerdebat over de begroting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen stroomde de pas herstelde be windsman aldus méér welwillend heid tegemoet, dan waarop hij vóór zijn ziekte had kunnen hopen. Nadat hij zich achter de regeringstafel had opgesteld, kwamen van vrijwel alle fracties hem leden hartelijk de hand drukken. En in verschillende rede voeringen werd ijverig gepoogd, de vroeger- soms zo DEN HAAG Het werk van de. verkeersbrigadiertjes is' in het al gemeen bijzonder nuttig, ook voor de kinderen zelf. Ditonthult een enquête, die de KNAC heeft inge steld onder alle 1007 gemeenten in ons land. Uit het onderzoek blijkt voorts, dat de sfeer van de. school en het meeleven van het onderwij zend personeel in hoge mate be langrijk is voor het goed functione ren van de scbool-verkeersbrigaden. (Advertentie 1JVJ.J net pen direct I EERSTE KAMER (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Het zou een aange name afwisseling volgens prof. Helle- ma (a.r.) zijn, als omtrent de plannen tot belastingverlaging, waarvan de hoofdlijnen nu toch waarschijnlijk wel vaststaan, deze keer nn eens de Eerste Kamer en niet de pers de „pri meur" zou krijgen. Of dit voorrecht de senatoren beschoren zou zyn, konden zij Dinsdag nog niet met stel ligheid voorspellen. Intussen, aan belangstelling voor het vraagstuk van de belastingverlaging ontbrak het in de discussies niet. Mr TeiiliJlgs (KVP>, die met prof. Hellema nog het.ro.eest voor devoor genomen verlfchtirig van' 'dé belas tingdruk voelde; achtte het juist, dat de voorgenomen verlaging ir> de per soonlijke sfeer gelegen zal zyn. Daar-' entegen ging de voorkeur "van mr Pollema (C.H.) juist niet hierheen. doch naar verlich ting van di% druk ten behoeve van de landbouw uit. Mét een vrij sterk voorbehoud juich te prof. Molenaar (VVD) de z.i. „on vermijdelijke" be lastingverlaging toe. Nadat de heer Geugjes (coramun.). zich voor belastingverlaging had uitgesproken, zei de heer v. Tilburg (Arb.) dat men bij voorkeur in een hausse-tijd zijn belastingbeleid te richten heeft op omstandighe den. waarin men over appeltjes voor de dorst in zulke minder gun stige tijden moet kunnen beschik ken. Met zijn fractie scheen de heer v. Tilburg er de voorkeur aan te géven, gelden aan te wenden voor onderwijsvoorzieningen. Gisteravond om twintig over tien zette het orkest van Jos Cleber, lui de toegejuicht door een enthousiaste zaal, het lied ih van de Bonte Ditis- dagavond Trein". Daarmee kwam 'n eind aan weer 125 minuten Dinsdags amusement. De zaal juichte, brulde en gierde, ook wanneer éen grap ontsierd werd door een grijze baard, ook wanneer de imi tator Johnny Kraay- kamp faalde in zijn Imitaties (b.v. van Lou Bandy), ook wanneer „Adriaan en Olivier" kwasi-stu- dentikoós kwasi-ieuk waren. Blijkbaar voorziet de AVRO met deze lachwekkende programma's in een behoefte.'Zy houde ons echter ten goede, dat wij haar bewering, dat zij de „Bonte Trein" in zijn oude sa menstelling heeft laten verdwijnen om daarvoor iets beters in de plaats te stellen aanzien voor een mis plaatste grap. Luistert U vanavond eens naar „De ballade van Hapalo en de staat", een hoorspel van de Duitse auteur Heinz Huber, dat wordt geregisseerd door S. de Vries Jr. Al eerder hebben we ge schreven over bet bestaan van een,uit gebreid hoorspel-repertoire In West- Duitsland. (Hil. J 8.50—S.5Q). Bond Ouden van Dagen wil regeringsbrandstoffen voor z.g. armlastigen ROTTERDAM. De Nederlandse Bund van Ouden van Dagen heeft er bij de ministerraad in een adres op aangedrongen, dat aan de z.g. arm lastigen brandstoffen worden ver strekt, die de regering centraal in koopt. De brandstoffen zouden tegen de zomerpr^s geleverd moeten wor den. Thans ontvangen de z.g. armlasti gen in de winter een brandstoffen- toeslag van 3.50 per week. De ko- lenprijzen zim dan echter veel hoger dan "s zomers. De bond dringt verder aan op een'kledinggeld van f 156 yoor ge huwde en f 104 voor ongehuwde z.g, armlastigen. TWEEDE KAMER felle critiek wat te vergulden. De geestverwant van de minister, de KVP-er pater Stokman, begon meteen het „groot vertrouwen" van zijn fractie te betui gen. Een eerste voorwaarde voor de oplossing van de onderwijsproblema tiek noemde hij zelfs: continuïteit bij de leiding van het departement. En de AJt. woordvoerder Roosjen Het zich zelfs ontvallen, dat men een nister op dit departement misschien wel een jaar of acht de tijd moest gunnen om iets behoorlijks tot stand te brengen. Ja, hij meende zelfs dat de critiek, welke op de minister was uitgeoefend, „kreupel" ging bij ge brek aan -geld. dat z.i. het kabi net in ruimere mate aan deze be windsman ter beschikking moest stel len. Deze opmerking kwam precies overeen met de tweede voorwaarde, welke pater Stokman aan de oplos sing van onze onderwijsproblemen had gesteld. In zijn ijver om minister Cals vrij te pleiten, leek zelfs of hij vergeten was. hoe ijverig zijn fractie anders voor belastingverlaging en vermindering van staatsinkomsten pleit.. Hij ging gewoon over op zijn derdé voorwaarde, welke onuitge. sproken toch ook wel éen zekere critiek op minister Cals inhield: de eis nl. van reorganisatie van de amb telijke topleiding van het departe ment. omdat het aan coördinatie zou mankeren. De woordvoerster dér liberale op positie, mevr. Fortanier-De Wit, spaarde de bewindsman haar critiek niet: zij gaf onomwonden te kennen, dat zijn beleid in de grote lijnen mét betrekking tot het onderwijzers tekort 'en de spellingskwestie de trage gang van zaken bij de reorga nisatie van het M.O. en VHMO en het kleuteronderwijs teleurstelling bij haar fractie had gewekt. Maar zij gaf aan dc andere kant toch ook uiting aan haar overtuiging, dat de bewindsman het goede nastreeft al laat de oplossing dan te vaak op zich wachten. 26 deed'zich hetmerkwaardige feit voor, dat als een soort reactie op de vroeger vaak overmatige critiek. thans eer vergoelijkend over minis ter Cals werd gesproken. Aanmerkin gen waren vrij zeldzaam en bleven tot ondergeschikte punten beperkt. Zo laakte de a.r. afgevaardigde Roos- jen de recente benoeming in de Theo logische faculteit te Utrecht en drong hij met mevr. Fortanier op de instelling van een homoeopathi3ehe leerstoel aan. aan hen, die in totaal te weinig verdienden DEN HAAG, Volgens een be slissing van de staatssecretaris van Financiën kunnen werknemers, op wier loon in de loop van een jaar loonbelasting is ingehouden, na af loop van dat jaar die loonbelasting terugvragen, indien hun gehele jaarinkomen zó gering was. dat zij volgens de tabel van de inkomsten belasting niets aan belasting ver schuldigd zouden zijn geweest. Nu het jaar 1954 is verstreken, zullen met name zy, die slechts een gedeelte van het jaar in. dienstbe trekking zijn geweest (b.v. werk studenten en seizoenarbeiders) er verstandig aan 'doen om na te gaan of hun inkomen in het jaar 1954 beneden de belastbare grens is ge bleven. Als dat het geval is, wordt de loonbelasting teruggegeven, mits ze meer dan f 15,bedraagt. AMSTERDAM, r- Een felle brand heëft vannacht in de papieropslag plaats van de firma G. Jongebloet in de Palmstraat grote hoeveelhe den oud papier in vlammen doen opgaan. Ook verscheidene omrin gende tuinhuisjes' brandden af. De brandweer, die met rookmaskers werkte was het vuur na een uur meester. De oorzaak van de brand is niet bekend. Over dé juiste schade is niets meegedeeld. APART VAN SMAAK 10 «uk* 40 et. 20 stuks 80 et. 50 «tuk» 2— 20 stuks corktippctl 80 cf. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Het ontwerp- Ouderdomswet is thans in zo ver gevorderde staat van voorbereiding, dat men waarschijnlijk indiening er van bU de Tweede Kamer op be trekkelijk korte termy'n, b.v, voor 1 April, kan verwachten. Vermoe delijk zal in de eerstkomende we ken dit ontwerp onderwerp van be spreking uitmaken in de minister raad. Het staat wel vast, dat de 6 pet van October 1954 ook in de uit keringen uit hoofde van de nieuwe Ouderdomswet zullen worden ver werkt, zodat de uitkeringen hoger zullen zijn dan de door de S.E.R. genoemde bedragen. Het N.V.V. zou het toejuichen, wanneer het definitieve, wetsont werp op enkele punten enigszins zou afwijken van het advies, dat de S.E.R. over deze materie heeft uit gebracht. In de eerste plaats zou men graag zien, dat de overgangs termijn, die in het S.E.R.- advies op vijf jaar was gesteld, geheel zou vervallen. Bepaalde uitlatingen van woordvoerders der P. v. d. A. en K.V.P. in de Tweede Kamer geven grond voor de hoop, dat in de volks vertegenwoordiging een meerder heid zou bestaan, voor een invoe ring van een ouderdomsvoorziening zonder overgangstermijn. Daaraan zouden grote practische voordelen zijn verbonden: de aanpas sing van bestaande pensioenvoorzie ning, van overheid en particulieren, aan de nieuwe Ouderdomswet, zou aanmerkelijk worden vereenvoudigd wanneer direct bij de invoering van DEN HAAG De actie van het Comité Vluchtelingenhulp 1954 ten bate van de vluchtelingen in Oosten rijk en Griekenland zal Vrijdag 4 Maart officieel worden afgesloten met een openbare bijeenkomst te Utrecht, waar het comité rekening en verantwoording zal afleggen ten overstaan van allen, die de actie hebben gesteund en de vergadering wensen by te wonen. Daar de kans op een verrassend groot bedrag niet denkbeeldig is, maakt het comité geen „tussenstan den" meer bekend om de eventuele verrassing zo groot mogelijk te doen zijn. Indien dit mogelijk is, zullen tij dens de bijeenkomst in Utrecht ook mededelingen worden gedaan over de globale besteding van het bijeen gebrachte geld. sie-gel diploi I in DEN HAAG. De grondslag voor éen niet al te formele, maar zeer practische samenwerking in Nieuw-Guïnea op technisch, econo- JOHANNESBURG. Ongeveer duizend gewapende politiemannen en militairen zyn begonnen het tweede deel van de negergezinnen die hun woningen in Sophialown moeten ontruimen, over te brengen. Bij het aan breken van de dag had de politie een razzia uitgevoerd, waarbij, volgens de autoriteiten, 30 organisatoren van het Afrikaanse Nationale Congres ge grepen werden, die bezig waren gezinnen, die later op de dag de stad moes ten verlaten, te helpen zich te onttrekken aan het evacuatiebevel. Terwijl zij bezig waren de inwoners te helpen bö hel pakken om elders In de stad onderdak te vinden, werden zy gearresteerd verdacht van diefstal en inbraak. Radio Het congres gaf onmiddellijk aan ruim nog 400 organisatoren óp- dracht zicb te verspreiden om .zo doende arrestaties en eventuele bot singen te vermijden.. Toen het betreffende deel van Sophiatown door de met de bajonet op het geweer bewapende militai ren omsingeld .werd pakten de mees te negfcrgezinnen hun bezittingen bijeen en brachten deze rustig op de legerwagens. •Zy werden vervolgens overge bracht naar de nieuwe woningen in Meadowlands, welke 22 km bulten deze stad van blanken gebouwd zijn om de apartheidspolitiek nog meer vormte geven. Ondertussen begonnen ploegen arbeiders de verlaten huizen in Sophiatown te slopen om te voor komen. dat daklozen daarin een on derdak zouden vinden. Dit gebeurde onder politiebewaking en de_ sta rende blikken van in lompen ge hulde buren. Het scheen duidelijk, dat de plan nen van het Congres voor lijdelijk Advertentie tJA.) De 4 beroemde geneesmiddelen in 1 tablet Chefarine:,»4" brengen baat waar andere middelen falen. Tezamen weiken zij bijzonder snel, krachtig en weldadig. jm >r J^lje doet wonderen/ verzet tegen de ontruiming mislukt zijn. Toen de negergezinnen gisteren op legervrachtwagens wegtrokken vroegen Zuïdafrikaanse fotografen hen lachend en wuivend te poseren voor foto's. De negers voldeden goedaardig aan dit verzoek. De leiders van het Congres heb ben intussen voorbereidingen ge troffen om vanavond ra het geheim een vergadering te houden ter be spreking van nieuwe methoden in hun .verzetscampagne. Een iirma te Berlijn brengt een verbeterd type hoor-bril op de markt, die het voordeel heeft, dat hij slechthorenden een htdpappa- raat uerscha/t, dat onzichtbaar blijft doordat het'kunstig is weg gewerkt in de poten van een bril. Anderzijds kleeft deze vinding na tuurlijk het nadeel aan, dat men sen met minder goede oren maar uitstekende ogen noodgedwongen zullen moeten gaan brillen goed te kunnen horen indien zij van dit apparaat gebruik willen maken. Zij het dat zij dan van ongeslepen glazen gebruik kun nen maken. TAIPEH. Ongeveer 900 burger- evacué's van Nantsji Sjan, 120 km. ten zuiden van de Tatsjen eilanden, zijn vanmorgen op Formosa aan gekomen, Het is de eerste groep evacué's van dit eiland, sedert verleden week officieel bekend gemaakt werd, dat alle burgers Nantsji Sjan, dat ongeveer 180 km. ten Noorden van Formosa ligt, moeten verlaten. AMSTERDAM Opgericht is de „Stichting werkgroep voor experi menteel toneel"'. Het bestuur bestaat uit mevrouw Amy van Marken en i de heren mr Jan Derks, dr A. L. j Dicrcks, Giüllaume van der Graft, Kees van ïersel, jhr J. H, B. Sand- i berg cn P. G, E."Splint. De stichting wil haar doel beret- ken door regisseurs, acteurs en beel dende kunstenaars aan te trekken, die. op basis van belangeloze mede werking, bereid zijn experimentele toneelvoorstellingen mogelijk te ma ken. WENEN Blijkbaar uit vrees voor longkanker gaan tal van Oos tenrijkse rokers van sigaretten over op sigaren. Volgens een officieel rapport is de achteruitgang van de sigarettenverkoop en de toeneming van de sïgarenverkoop in 1954 by het staatstabakmonopolie merkbaar geweest. Vroeger waren sigaren nooit erg populair in Oostenrijk. Kamer voor Binnenvisserij moet alle visvergunningen voortaan goedkeuren DEN HAAG De Kamer voor de Binnenvisserij, die is opgericht als gevolg van net in werking treden per 1 Februari van de nieuwe Visse- rijwet, heeft meegedeeld, dat huur en verhuur van visrecht slechts tot stand komen door een schriftelijke overeenkomst, die door de Kamer voor de binnenvisserij moet zijn goedgekeurd. SITTARD, Het R.K. raadslid Th. Verhagen, heeft Dinsdagavond ln de raadsvergadering de wethou der A. D. er van beschuldigd* geld te hebben gegeven aan een raads lid R. om zich van diens stem te verzekeren bU de wettaouderBver- kiezing van 1951. Een paar jaar la ter is ditzelfde raadslid E. eveneens „met geld gaan werken". Het op treden van wethouder A. D. be viel hem blijkbaar niet en daarom eiste hy f 5009 terug. Wanneer A. D. dit geld niet zou betalen, dan zou R. de omkopery onthullen. R. feiten geven", riep de heer Verha gen tijdens zijn betoog uit. Hij was er van overtuigd, dat de afpersing van f 5000 op het gemeentehuis had plaats gevonden. Na de omkoperij heeft bet raads lid de wethouder een briefje over handigd, waarin hij verklaart geen geld van de wethouder te hebben ontvangen. Een ander briefje, na de chantage geschreven, spreekt slechts van een simpel geval van geldlening. Op deze wijze trachtte het raadslid R, zich veilig te stel len. De heer Verhagen noemde beide zeer compromitterend. Hij transacties" tussen A. D en heeft onderzocht. R. had toen nog niet de eis van f 5000 gesteld. De resultaten van het onderzoek zyn DrieJJ - echter nooit officieel bekend ge- motie \'an «'antrouwen maakt Het rapport veroorzaakte de wethouder voor Deze De heer Verhagen noemde dit Wel deining maar wat er in stond, werd echter, met 14 tegen 4 stem- een ernstig geval van afperserij. In- wist men niet precies. verworpen. De wethouder, cue dertijd is weliswaar een raadseom- zï- ^eiV v?%. wuifde missie ingesteld, die de „financiële ,.Myne heren, ik zal U thans de glimlachend alle beschuldigingen af. misch en defensie-gebied, zon gis teren, volgens diplomatieke krin gen, zyn gelegd in een langdurig onderhoud, dat de Australische pre- mier, Menzies, bier met minister Luns' had. Aangenomen wordt, dat de infor mele afspraken, die de ministers Luns en Kernkamp anderhalf jaar geleden in Australië met de rege ring te Canberra maakten, nu ver der kunnen worden uitgewerkt. Het bezoek van premier Menzies aan minister Luns heeft ruim drie kwartier langer geduurd dan ver wacht werd. Verklaard wordt, dat de ministers niet alleen het vraag stuk Nieuw-Guinea hebben bespro ken, doch dat zij tevens de politiek van beide landen ten opzichte van Indonesië hebben getoetst, terwijl ook vraagstukken, samenhangend met het Seato-verdrag, zijn bespro ken. Vanmorgen heeft Menzies een be zoek gebracht aan minister Suur hoff, met Wie hij de resultaten heeft besproken van de emigratie- reis, die minister Suurhoff juist heeft voltooid. Voigens informaties uit goed ingelichte kringen heeft minister Suurhoff met zijn collega's in Canberra bevredigende regelin gen kunnen ontwerpen ter onder steuning van de Nederlandse emi gratie naar Australië. Verwacht wordt dat in de loop van Maart, als gevolg van het vanmorgen ge houden gesprek tussen Menzies en Suurhoff een nieuwe overeenkomst zal kunnen worden gepubliceerd Na zijn bezoek aan minister Suurhoff is minister-president Men zies naar Rotterdam vertrokken, waar hem vanmiddag met zijn me dewerkers een lunch werd aange boden aan boord van Hr Ms „Ze ven Provinciën". Vervolgens werd een tocht door do havens van Rot-, terdam gemaakt. de wet leder van 65 jaar of ouder volledig recht op uitkering zou heb ben. Het bezwaar, dat by het los laten 'van de overgangstermijn de kosten met 80 millioen (in vyf jaar) zouden stijgen, acht men in deze pe riode van hoog conjunctuur niet van overwegende betekenis. Wel geeft men er zich rekenschap van. dat bij het volgen van dit sys teem een aantal mensen, die dit uit financieel oogpunt nog niet nodig hebben, een „extraatje" zullen krij gen. terwijl bovendien een ongelijke behandelingen bejaarden, jiie een pensioen génieten eh van hen. die van vermogen leven, onvermijdelijk is: de laatsten krijgen "het 'ouder domspensioen als „extraatje", terwijl de eersten weliswaar het volkspen sioen zullen krijgen, maar hun oude pensioen zullen zien dalen. Vrij ernstige critiek heeft het voor stel van de SER ontmoet, om .het ouderdomsgedeclte van de Invalidi teitswet slechts te handhaven voor hen, die niet vallen onder een be- drijfs- of ondememingspensïoenrege- ling. Dit zou administratief zeer in gewikkeld zijn. Op grond daarvan is meii er thans in de kringen van het NVV voorstander van, voorlopig het ouderdomspensioen van de Inva liditeitswet gewoon te laten doorlo pen, in afwachting van de grote her ziening van de Invaliditeitswet. DEN HAAG Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Von deling betreffende de verhoging van de krantenpaprerprijs met ingang van 1 Januari j.l. heeft de minister van Economische Zaken geantwoord, niet de indruk te hebben gekregen, dat de toegepaste prijsverhoging on evenredig hoog is ten opzichte van de kostenstijging. De mening, dat de jongste loons verhoging niet in de prijs is ge calculeerd. berust op kennisneming van een verlaging van. de aanvan kelijk aangekondigde prijsverhoging door Van Gelder Zonen N.V. met de kostenstijging, voroorzaakt door de jongste loonronde. (Advertentie I: BA.) Niet Krabben. De helder vloeibare D.D.D.1 kal meert ie jeuk ln enkela seconden, doodt de ziek tekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. VLOEISTOF - BALSEM ZEE* Op verzoek van de Radlodïffusion franqaise heeft André Maurois (van de Académie fran?aise> een stichtelijk hoorspel-in-afleveringen geschreven „Cours de bonheur conjugal". Later beeft hij dit hoorspel op verzoek van. zijn uitgever omgewerkt voor publicatie in boekvorm. Ciare Lennart heeft het boek van de beroemde Fransman ver taald. Deze .Lessen in echtelijk geluk" hebben ons wat teleurgesteld. We heb- de indruk dat huwsRjks-adspiranten er al evenmin ais huwelijks-veteranen veel nieuws uit zullen leren. Een bloemlezing uit at wat er over het huwelijk in Frankrijk en andere landen in romans geschreven is, zou met vermijding van het al te geestige en het al te triestige een belangwekkender resultaat heb ben opgeleverd. Maurois professor oreert cr wel heel gezapig op Jos. De vertaalster vraagt zich af. waarom deze hoorspeiletjes in Nederland nog niet zijn uitgezonden. Het antwoord op deze vraag onzerzijds Is wellicht meer op recht dan beleefd: omdat we aan huwe lijkslessen van de charmant schrijvende, maar weinig originele „bourgeois" An dré Maurois hier geen behoefte hebben- Wat hij te vertellen heeft, weten we wel. Uitgave N.V. „Kosmos" te Amsterdam; prijs 5.90. De 21-jarige Deen se Else Wohlers Jensen uit Kopen hagen heeft een voor een vrouw eigenaardig beroep: zij is marconiste aanboord van een zeeschip. Natuur lijk is het niet de bedoeling die baan tot haar pensioen te houden. Zij be haalde haar diplo ma om haar vol tooide studie inde moderne talen ten nutte te maken aan haar wens teat meer van de we reld te zien woor zij zich ergens blij vend zal vestigen. Dus koos zij het werk met de sleu tel. Dezer dagen voer zij uit aan boord van het m.s, ,J*asadena" van de East Asiatic Com pany voor een langdurige reis. die Jtoar zeker dat zal geven waarop zij vlast: een mas sa indrukken van de wijde wereld. In een krant te Nottingham stond kwaad, dat zijn club met 2—1 verloor ;.BTu-komk £35,iSS*u«t-SS3rtt5Sfi *1 hopig. Gladys". Na alsjeblieft. Toestand wan- een twist zijn woede niet béter Wu, m maal publiceren koelen dan met deze onzinnige doodslag, ntlei Rill-alclo- -• verscheen een advertentie: ,",Bi!l-alsje- blieft, ga in 's-hemelsnaam naar Gladys, Een bezorgde lezer". Daarna adverteer de Gladys niet meer. Bill schijnt dus ge gaan te zijn. Meneer E. Fisher (uit Milwaukee. Wisconsin-VSy' reed in zijn wagen naar huis, terugkerend '.van een Jachtpartij. Al chaufferend ln gedachten een pijp In een opslagplaats te Tokio is dezer tekende,.hij bijna zijn •.dood- dageneen stok-oude piano gevonden, die A°nhi5. want toen Fj»her de brand in naar uit een inscripte bleek in **1 joeg. klonk een zware knal eti 1828 uit Nederland in Japan was ge- :sP.00t een vuurstraal, door de kap van importeerd. Men neemt aan, dat dit dg. wagen.,Hy .constateerde later on eerste piano Is. die Japan binnen kwam. Rödeerd - dat hij een patroon, met de tabak had meegestopt, In Oisterwijk, het „land van de ven- nen", wordt als zomerattractie het stad- aSeht in Goteborg. die Maan- je Rommeldam gebouwd, de schepping haar een inbreker zocht: in een van striptekenaar Marten Toonder, die Piahawmkel, zei- plotseling ..Gezond- zijn heer Bommel, Tom Poes en andere, Ci} arresteerde 2i]n mannetje. Een. luisterrijke liguren daar in levende lijve "inke mes'had de dief. in zijn schuilhoek kan laten rondwandelen. Tot in de klein- acntcr een vleugel verraden. ste details zal ook heer Ollie's slot „Bommelstein" verrijzen. Ongetwijfeld De overstromingen, die momenteel is een en ander straks een grote trek- JWatoebatoebaiand (Z. Afrika) teisteren pleister voor de vacantiegangers. hebben een zoeloe, vier dagen in een boom gehouden. Hij zat daar niet alléén In Rio de Janeiro heeft een supporter als vluchteling: maar'rntiést zich' öok nog van de voetbalclub ..Vasco da Gama'' een. koppeltje slangen en een leger mie een aanhanger van de voetbalclub ten van het Rif boliden. Dat de msn het „Flamengo" tijdens het jongste weekend' overleefde noemden iïjtt redders ee» doodgeschoten. De Vasco-man was zo klinkklaar wonder.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2