Berging „Renate Leonhardt" juridisch op losse schroeven PINAY pleit voor Parijse verdragen Prof. Beel: „Zelfstandigheid der gemeente is van groot belang laiim niet met pijn, lijm met fBLPOl I ii IAutobussen i in de knel Voorzitter daagt twee man voor de rechter Directeur van „Avifauna5' beklaagt zich over Alpheus burgemeester TV-debat in Tw. Kamer Voorts... 1 i! I li1 COMMISSIE VAN DRIE BEWEERT: Amsterdam schrok Hawker Hunter knalde door geluidsmuur Blijf Uwzenuwen de baas,neem ..EER EN GOEDE NAAM AANGETAST" Parlement op beeldscherm BB houdt nog meer rekening met A-wapens Waarschuwing van Churchill Geeft handen om frofs opfezijn Melkprijs eén .cent lager in vele plaatsen "Lanoline Melk S" Toezicht mag niet leiden tot overneming van taken 1VOROL: De Tandpasta van standing Maandag staken alle diamant bewerkers Minister Staf: Vijf-divisieplan is het minimum èn maximum Moeilijkheden in de bouwvakken Bonden: „Yorstverletfonds moet gehandhaafd blijven KVP-biiksemactie in Nrd-Brabant levert 75.354 leden op s* il f Vrijdag 11 Maart 1955 ,<.y AMSTERDAM. Een paar harde knallen, die de vloeren deden trillen en de kopjes op tafel lieten dansen brachten gistermiddag een stroom van geruchten in de hoofdstad. Zij varieerden van het verhaal over een neergestort vliegtuig, tot dat over een explosie in de petroleum haven. Enkelen wisten zelfs zeker, dat de donderslagen van de genie afkom- komstig waren, die op het Usselmeer het ijs opblies. Het was allemaal niet waar. De „scliulcigc" was mvlieger Gerben Sonderman, die met een Hawker- Huliter straaljager ongewild boven Amsterdam de geluidsbarrière had doorbroken. „Het spijt me." zei hij. „maar ik wist niet, dat ik al boven Amster dam zat". (Advertentie LM.) Het zenuwslitlend, geen »l»ap verwekkend, BAYER preparaat (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Tegen twee leden van de commissie van toezicht op het bestuur van de Coöperatieve Bergingsmaatschappij" Renate Leonhardt" behandelt de politie te Amsterdam en Rotterdam aanklachten wegens ver duistering, afkomstig van de voorzitter. Een van de leden van de commissie is door hem tegen Maandagochtend as. voor de president van de Amster damse Rechtbank gedaagd. De voorzitter beschuldigt de commissie van „communistische methoden" en een aantal leden van de Bergingsmaat schappij heeft er bij het bestuur op aangedrongen, binnen veertien dagen een algemene aandeelhoudersvergadering te beleggen, waar alle zeer ernstige moeilijkheden besproken zullen worden. Ziedaar de voorlopige gevolgen van ernstige meningsverschillen tussen het bestuur van de Ber- gingsmaatschappy enerzijds en een aantal aandeelhouders anderzijds. De meningsverschillen dateren van September jl. toen de commissie werd opgericht Een Haarlemse ju rist een Rotterdams accountant en een ambtenaar van het departement van Defensie zijn er de leden van en de samenwerking tussen hen. en het bestuur is van slechts zeer korte duur geweest. Volgens hen schiet het bestuur in ernstige mate in zijn taak tekort en wordt met de belangen van de ongeveer 3000 aandeelhouders, die 400.000.kapitaal in de bergings maatschappij hebben gestort, op on verantwoorde wijze omgesprongen. Dit geld is bestemd voor een ber gingspoging van ,de „Renate Leon hardt", een Duits, wellicht met een enorm kapitaal aan goud beladen schip, dat tijdens de eerste wereld oorlog bij Texel is gezonken en zich nu in de bodem van de Noordzee moet bevinden. Op een aandeelhouders vergade ring van 29 September 1954 is het allemaal begonnen. Het bestuur stel de voor. de coöperatieve bergings- maatscbappij om te zetten in een naamloze vennootschap, en de leden vonden, dat er eerst een commissie moest worden opgericht, die de ge volgen hiervan beter kon overzien (Van een onzer verslaggevers) ALPHEN a. d. RIJN De heer A. J. van Geffen» directeur van „Avifauna", heeft zich bij het kabi net van de Commissaris der Ko ningin beklaagd over burgemeester Ed, C. Wltschey. Hij acht zich in zijn eer en goede naam aangetast door een polltie-ondcrzoek, dat de burgemeester tegen hem heeft la ten instellen. Hoewel achteraf gebleken is, dat er geen enkele grond was voor ver denking, heeft de burgemeester niets ondernomen om de in op spraak gebrachte heer Van Geffen te rehabiliteren. Hij is daartoe tweemaal uitgenodigd door de ad vocaat van de heer Van Geffen, doch liet niets van zich horen. De laatste termijn die hem was gesteld, liep vorige Vrijdag af. Zaterdag is de burgemeester naar het buiten land gegaan zonder op het verzoek' te hebben gereageerd. Burgemeester Witschey had het onderzoek naar de bedrijfsleiding van het Avifauna-restaurant laten instellen, nadat twee ontslagen em ployés .hem hadden gesproken over „knoeierijen". Bij het onderzoek bleek hiervan geen sprake te zijn: de administratie klopte tot op de laatste cent, vertelt ons inspecteur Groothuyse van de Alphense po litie. De heer Van Geffen achtte zich echter hoogst onaangenaam bejegend: in Alphen, waar iedereen alles van iedereen weet, ging hij door het simpele feit van het on derzoek al over de tong. Ook tot buiten de plaats drongen de ge ruchten door. Het stichtingsbestuur is niet door Radio (Van onze radïoredacteur) A LS we zouden zeggen, dat de uitzending van de debatten over de TV-nota ons als kijker dus niet als beroepshalve in deze mate rie belangstellende van het be gin tot het einde heeft geboeid, zou den we onwaarheid spreken. Toch willen we dit niet wijten aan regis seur Dick Simons, voor wiens stre ven om het beeld zo rustig mogelijk te houden, om 20 veel mogelijk de aan het woord zijnde volksverte genwoordigers te laten zien, we in principe wel waardering kunnen hebben. Al zou een iets ruimer gebruik van de mogelijkheden, dte het werken met drie camera's biedt, juist nu het debat zelf zo weinig leven dig was en het *Zwa re geschut" niet in stelling werd ge bracht, geen kwaad hebben gekund. Dat de parlementariërs zich van de aanwezigheid van de camera's in 's lands vergaderzaal niets aantrok ken mogen we hen natuurlijk niet kwalijk nemen. Werken voor de tri bune, wordt in een democratie uit den boze geacht. Hoewel: iets meer bewogenheid in spreektrant en voor dracht zou toch by een openbare behandeling geen kwaad kunnen. Naar mevrouw Fortanier-de Wit, de enige, die van haar speech iets „maakte" hebben we met veel ple zier gekeken en geluisterd. Deze directe reportage heeft in ieder geval wel bewezen, dat het uitzenden van parlementaire debat ten in ons land mogelijk is. We ho pen. dat van deze mogelijkheid in dc toekomst een ruim en verstandig gebruik, gemaakt zal worden. Dat ook de behandeling van zaken, die ons volk als geheel belangstelling inboezemen Ionen en prijzen, hu ren en belastingen een TV-uit- zendmg Vaardig wordt bevonden. Dit kan. dunkt ons, de versterking van het democratisch besef slechts ten goed® komen. de burgemeester geraadpleegd: hij heeft met het formele recht dat hu daartoe als hoofd van de politie heeft het onderzoek laten instel len zonder er iemand m te kennen. „Naderhand had hij kunnen vol staan'' met een simpel briefje, dat het hem speet als door het onder zoek mijn naam m opspraak was gebracht", zei ons de heer Van Gef fen. „Maar zelfs dat deed hij niet." Als reden schijnt de burgemeester op te geven; ziekte. MINISTER BEEL: DEN HAAG. In dc komende jaren zal de organisatie Bescherming Bevolking meer dan men in 1051 dacht rekening moeten houden met aanvallen van atoomwapens. Dit deelt minister Beel mee In zijn Me morie van Antwoord aan de Eerste Kamer. Het schuilplaatsenplan zal aan de ze situatie worden aangepast, behalve in gemeenten waar niet met atoom- aanvallen rekening hoeft te worden gehouden. De minister pleit voor het bouwen van schuilplaatsen, in combinatie met andere bouwprojec ten. Voor noodwachters, die na aanval len in een. met gas of radio activiteit besmette omgeving hun taak moeten vervullen, zijn reeds ongeveer 40 000 gasmaskers aanwezig. De minister acht het wenselijk, dat in het even tueel bedreigde gebied de inwoners zullen worden voorzien van „volks* maskers", waarmee ze zich veilig uit de besmette omgeving kunnen verwijderen. dan het bestuur. De commissie werd opgericht, het bestuursvoorstel werd aangehouden. De dne leden van de commissie gingen aan het werk en kregen ieder een taak: de jurist een juridische, de accountant een finan ciële en de ambtenaar een technische. Binnen enkele weken werd een voorlopig rapport uitgebracht, waar in stond: het bestuur is de admini stratie over het hoofd gegroeid. De stukken zijn met m orde. De boeken zijn. niet bijgehouden. Het aandeel houdersregister klopt niet. De moeilijkheden tussen bestuur en commissie begonnen. De voorzit ter, de heer Visser vit Purmerend. tuinder van beroep, die verstand heeft van het bergen van schepen zei: „Ik heb geen tijd gehad voor de administratie, maar wat ik heb ge daan klopt. Bovendien overschrijdt de commissie zijn bevoegdheden. Men moet adviseren over een juridi sche kwestie en verder niet." De commissie ging echter rustig door en stelde korte tijd later vast. dat de concessie, afkomstig van de Duitse makelaars Knop en Bauch te Hamburg, om te trachten het goud- schip te bergen, geen enkele rechts grond had. De concessie was boven dien op vreemde wijze overgedragen aan de bergingsmaatscbappijvond men. De commissieleden komen tot de conclusie, dat de hele onderne ming juridisch op losse schroeven is komen te staan. Tijdens de onderzoekingen heeft een lid van de commissie de con cessie bemachtigd Hij is niet bereid deze terug te geven, maar meent dat het papier, samen met allerlei an dere bescheiden, op een neutrale plaats moet worden opgeborgen Voorzitter Visser eist namens het bestuur teruggave en heeft een kort geding aanhangig gemaakt. Hij be schuldigt twee leden er van. stukken te hebben verduisterd en is naar de politie gelopen. De commissie acht hierop komen alle bezwaren neer zo het bestuur te goeder trouw is, deze mensen met capabel voor een dergelijke functie, al heeft men grote waardering voor de heer Vis ser c.s, voor de manier, waarop zij de bouwput hebben ontworpen waarmee men wil trachten het goud te bergen. (Van onze correspondent) PARIJS Pinay, minister van Bui tenlandse Zaken, is tot de tegenaan val overgegaan. Hij heeft voor de commissie van Buitenlandse Zaken van de Senaat verklaard, dat de re gering vast besloten is de verdragen van Parijs te laten ratificeren. De oppositie had nogal ophef ge maakt van het feit. dat Pmay zelf destijds in de Kamer niet voor die verdragen heeft gestemd. Dit keer was Pmay hen échter voor,... Ik kon op dat ogenblik niet vergeten, dat ik destijds de premier was, die het EDG-verdrag had getekend. Maai dit is nu voorbij, we moeten thans Duitsland zo vast mogelijk in het Westen inschakelen," zei Pmay. Hij maakte nog gewag van een grief, die Churchill 12 januari aan Mendès-France gezonden had en waarin de Britse premier schrijft: „Als Frankrijk zijn stoel op de in ternationale confeienties ongebruikt laat, zullen andere landen zich in die zetel nestelen." Pinay's rede maakte indruk: het verzet in de Senaat tegen de verdra gen weid merkbaar zwakker. De Senaat i« een eerbiedwaardig colle ge, dat zichzelf zeer hoog schat er. waarin het persoonlijke contact en het persoonlijk woord zwaar weegt. Pinay heeft er veel vrienden. Ook heeft hij blijkbaar vrienden in de Kamer, want de poging van het Gaullistische kamerlid Vendxoux. de Parijse verdragen te torpederen door Reddingsploegen zijn hier drtifc bezig om twee bussen en drie personenauto's uit de dikke laag sneeuw te graven, die de Italiaan se Campocatino-pas geblokkeerd heeft. De passagiers zagen niet op tegen een beetje sneeuw; het wa ren voor het merendeel skiërs uit Rome. ze afhankelijk te maken van nieuwe garanties over de Saar, die Engeland en Amerika nog zouden, moeten leve ren, zijn door de Kamercommissie van Buitenlandse Zaken, afgewezen. (Adverted* 1Mb DEN HAAG. In een aantal raelfc- gebieden moet met ingang van Zon dag 13 Maart de melkprijs met eén cent per liter worden verlaagd- Hier toe heeft de „excessen-commissie" van het Bedrijfschap voor Zuivel be sloten. Het betreft gebieden welke op Ja nuari de melkprijs vier cent per li ter hebben verhoogd: dne cent als gevolg van de door de regering ge nomen. maatregelen en één cent als verruiming van de detaillistenmarge. De „excessen-commissie" is van me ning dat deze laatste verhoging ge heel of gedeeltelijk ten onrechte is geschied. Dit moet worden gecorrigeerd in Ap- ningedam, Delfzijl, Hoogezand, Sappe- meer, Seheemda. Slochteren en Win schoten. In de volgende plaatsen moet alleen de flessenmelk met één cent per liter in prijs worden teruggebracht: Ben schop, Hoenkoop, Lopik. Polsbroek. VI 1st, Willeshof (met uitzondering van de buurtschap Blokland) en Winschoten. In de gemeenten Brum men. Harder wijk. Kampen, Nijkerk, Oldebroek. Put ten. Renkum, Zutfen en de plaatsen Beekbergen, Bcnnekom, Dieren, Ede, Enrnclo, Grafhorst, Loenen, Lunteren. Nunspeet. Oosterbeek, Warnsveld en IJsseJmuiden moet de prijs van losse én flessenmelk met een cent per liter worden verlaagd. In de volle-melkgebieden moeten de gemeenten op de eilanden Schouwen en Duiveland. Noord- en Zuid Beveland. Zeeuws Vlaanderen, St. Philipsland en Walcheren de melkprijs met éen cent per liter verlagen. (Advertentie LM.) De nieuwe "wcmder-reinlger" voor elke delicate teint aanbevolen door de beste schoon heidsspecialisten voor het gelaat. Geef zelf aan uw teint de charme van een tot nag toe ongeëvenaarde nieuwe zachtheid en frisheid I T)c meest opztenbaren- de vinding van de laatste twee jaren op schoonheicUgebied die de specialisten zeil ver bijstert. omdat ze er In slaagt fnsheld en zachtheid terug te geven aan de meest delicate gelaats tint vanaf hel eerste gebruik is de wonderbaarlijke Lanoline Melk S" (Lait dc Lanoline), ccn creatie van de Laboratoria Sénart te Parijs, hier is dan eindelijk de zeer welda dige lanoline onder de assimileerbare vorm van een schoonheidsmelk ccn ware wonderrelnlger die de huid én verzorgt én xeinlgt t Lanoline Melk S (Lait de Lano line S) is verrijkt met isofolme, léci- thine en cholesterlne (de 3 scfiuls- engtien van de natuurlijke frisheid van uw teint). Het Is inderdaad een volledige seJioonheidsbehandeling, die het niet alleen mogelijk maakt, de huid at zuiverend te verzachten en te revitaliseren, maar die zc daarna bovendien voedt en beschermt tegen Irritaties door microben en schadelijke invloed van het weer wind, regen, koude, mist. Bevochtig ccn watje met enkele druppels Lanoline Melk Sga hiermee o\er uw gelaat en zie, hoe uw teint direct zuiverder en helderder wordt. De verdroogde cellen, die aan uw huid dal ruwe en oneffen aspect geven en zc zo droog doen aanvoelen, worden zachtjes meegenomen, zodat uw teint weer verschijnt In al zijn on vermoede zachtheid Tevens wordt dc huid In diepte gevoed, soepel ge maakt cn verlevendigd Uw gelaal is weer één uitstraling van herwonnen Irlshcid I Vraag "Lait de Lanoline S" (Lanoline Melk S) vandaag nog bij uw leverancier. (Sénart, Parfumeur. Parijs. Dis- 1 trfbutcur voor NederlandA Import C F.G., Bierkade (t Jnl 'fi 10. Den Haag.) VPiU» DEN HAAG, De suggestie van sommige Eerste Kamerleden om het herstel der financiële zelfstandigheid der gemeenten (waarmee in dit ver band naar aangenomen wordt, de Invoering van de financiële regeling voor 1958 en volgende jaren is bedoeld) gelyktydig te verwezenlijken met de bestaande plannen voor doeluitkeringen, acht minister Beel in de prac- tük niet voor uitvoering vatbaar. Aldus blijkt uit zijn Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer inzake de begroting van zijn departement. Het tot stand brengen van een doeluitkering, zo zegt hü, is niet eenvoudig en het tijdstip van Invoering van allerlei factoren afhankelijk. Het is duidelijk, aldus de bewindsman, dat het onmogelijk en ook ongewenst zou zijn het tijdstip van de inwerkingtreding van de regeling b.v. voor het kleuteron derwijs of de wegenfiuancïering, te binden aan de datum, waarop de nieu we regeling der financiële verhouding van kracht zal worden. Dat een juiste financiële verhou ding tussen het rijk en de gemeenten van zeer groot belang is voor de ge meentelijke zelfstandigheid, onder schrijft de minister, evenals de in verband daarmee uitgesproken hoop, dat de Commissie-Oud haar arbeid binnen niet al te lange tijd zal vol tooien. Het op zich nemen door de provin. clale besturen van bepaalde taken, die tevoren aan de gemeenten waren overgelaten, acht de minister ver antwoord, wanneer deze alleen op die wijzeinovereenstemmmg met de eisen des tijds kunnen worden behartigd. Hij vertrouwt voorts, dat Gedepu teerde Staten er voldoende van doordrongen zijn, dat de gemeente besturen hun eigen verantwoorde lijkheid hebben en dat de uitoefe ning van toezicht niet mag leiden tot het overnemen daarvan. Leningbeleid De grootste gemeenten door van Ged. Staten begrensd en gebonden is aan de in de naaste toekomst reali seerbare bouwmogelijkheden, beant woordt de minister bevestigend. Het denkbeeld van de burgemees ter van Amsterdam om de forensen- kiezer de keuïe te geven of hij zijn stem wil uitbrengen in de gemeente waar hij werkt, dan wel in de ge meente, waar luj woont, acht de mi nister om principiële redenen niet voor verwezenlijking vatbaar. Andere mededelingen, vervat in de Memorie van Antwoord waren: dat de gehuwde ambtenares met meer behoeft te worden ontslagen, betekent niet. dat ook voor het rijkspersoneel oen dergelijke oplossing aanvaardbaar zou gemeenteclasdficatie vormt een onderdeel van de algemene loonpolitiek der regering. De minister onderschrijft, dat de grondrechten van iedere burger ook voor ambtenaren gelden. Beperkingen van hun rechten zijn echter in bepaal de gevallen niet onmogelijk, doch slechts in die gevallen, waarin de erva ring zou leren, dat in bepaalde situaties ambtenaren regelmatig hun houding van trouw tegenover de overheid in ge vaar brengen. (Advertentie 1M.) (Advertentie I. fl Tnif de juiste Vervolg van patf- 1 tenminste, dat zij helaas te weinig rekening hield met het feit. dat ons televisiebestel door het omroepbe stel is voorbestemd Hu vond het al een grote ver bp tering, dat er in de plannen van minister Cals tenminste sprake is van een algemeen pro gram. Voor ren algemeen program voelde de woordvoerder van de socialistische minderheid, de heer Van Slecn, niets Hij vond het ge vaarlijk. omdat hel de omroepoiga- nisalies m de seciarische hoek zou drijven. Zijn voorkeur ging uit naar een algemeen program als door mi nister Cals uitgestippeld, le verzor gen dus door de omroepverenigin gen. De heien Krol (CHU) en Peters (KVP). die het met hem voor de omroepverenigingen opnamen, waren minder op een algemeen piogram, zoals minister Cals dat wenst, gesteld Zij ontwaarden daarin te veel overheidsinvloed Zij vonden, dat een ..gemeenschappelijk program" - op basis van vrijwillig heid zoals tijdens de Experimen tele periode van de televisie tot stand kwam, al heel mooi was. De heer Goedhart was het niet eens met minister Cals, dat het „politieke twistgesprek" uit dc aether moest worden gebannen. Hy stelde zich bijvoorbeeld voor dat als een Nationale Televi sie Corporatie een driehoeksdebat over de politieke kant van het Mandement zou hebben, georgani seerd waaraan de heren Ruygers, Romme cn Weiter jiomh-n deelne men, heel Nederland geboeid zou hebben toegekeken. Hij betreurde dat onze „schotjesradio" zoiets niet kon opleveren. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De diamantbe werkers gaan Maandag in staking. Dit besluit Is gisteravond genomen op een zeer druk bezochte leden vergadering, die de AJ44D.B. in de Doelenzaal had georganiseerd. De zaal was te klein om alle belang stellenden te bergen. Bij de bedrijven, die zich bereid verklaren de 6 pet loonsverhoging uit te betalen, blijven de arbeiders aan bet werk. De voorzitter van de AJ4.D.B.. de heer I. Mug. hield gisteravond een rede, waarin hij mededeelde dat het overleg met de A-I.V. was beëin digd. In de toekomst wenst men alleen maar te onderhandelen op basis van behoud van de 40-uren- week en verhoging van het loon met 6 pet. De RJK.-diamantbewerkersbond „St Eduardus" heeft medegedeeld ook aan de staking te zullen deel nemen. DEN HAAG. Met vele leden der Eerste Kamer ziet de regering in de toepassing van atomatische strijd middelen een onheil, waarvan de draagwijdte slechts zou worden overtroffen door vernietiging der menselijke rechten en vrijheden in totalitaire onderdrukking, zegt mi nister Staf in rijn memorie van ant woord. Z\j kan slechts hopen, dat beschikbaarstelling dier wapenen aan NAVO-strydkrachten zal bijdra gen tot behoud van de vrede. Het vyf-divisïe-pïan, in overleg met de NAVO vastgesteld, be schouwt de minister niet slechts als minimum, doch tevens als het maxi maal bereikbare. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De lening van 12 milliocn, welke de bedrijfsvereni ging voor het bouwbedrijf aan het risicofonds bouwnijverheid beeft verleend, maakt het mogelijk de uit keringen wegens vorstverlet in het bouwbedrijf tot 19 Maart voort te zetten. Indien het na deze datum nog niel mogelijk zal zijn het we*k te hervatten, zullen er weer wegen ge zocht moeten worden ora de uitke ringen te kunnen voldoen. Ongetwij feld zullen deze wel worden gevon den. Daarmee is echter de moeilijke situatie waarin het risicofonds zich bevindt, geenszins opgelost. Tot 1 Juni heeft men tijd daar een op lossing voor te vinden. De arbeiders organisaties stellen zich onverkort op hel standpunt, dat het risicofonds in zijn huidige vorm moet blijven bestaan. De rechten en plichten betreffende het risicofonds werden vastgelegd in de door het college van rijksbemid delaars bindend opgelegde loonrege ling voor het bouwbedrijf. De in werking treding van de wachtgeld en werkloosheïdwet had echter tot gevolg, dat de regering de subsidië ring aan het risicofonds staakte. Zij was nl. van mening, dat het risico van vorstverlet onder de wachtgeld regeling behoorde te vallen. De werkgevers in de bouwnijverheid waren wel bereid het risicofonds in stand te houden, maar zij wilden met meer dan 10 45 pet van het con- Ieder heeft £0 £tjn geliefd huis dier. Robert Gwtldtne uit Bristol is al vanaf zijn zestiende jaar verzot op alle mogelijke soorten reptielen. Het doet hem dan ook niets, wan neer Rex, een forse python van on geveer 1 meter 25 als een natuur lijke shawl op zijn slipovertje ligt en hem gezelschap houdt by rij» kiarinetsludie. „Slangen bezweren met muziek, dat kan niet", seat Ro bert verontwaardigd, maar hij moet toch toegevendat Bex bijzonder veel van zijn klarinet houdt. In het Italiaanse kustplaatgje Cor- s<mo regende het Woensdag vetspatten uit een grauwgele hemel. De inwoners namen overhaast de vlucht voor de glibberige massa. Men vermoedt dat het mysterieuze verschijnsel, dat niet langer duurde dan twintig minuten iets te maken heeft met atoomontploffingen. Ondertussen maken de stomerijen In Corsano igoede zaken. Het Zwitserse De Bilt is de kluts kwijt. Gistermorgen verkondigde de radio-omroeper: „Tengevolge van do onzekere weersomstandigheden moeten we ons er van onthouden een weers verwachting te geven*'. Tja, als men, het déir al niet meer weet, wel1 van de sw w In New York mogen geen kinder- gewonnen' pistooltjes worden verkocht, die teveel ?aa* hoorde op echte vuurwapenen kjken. Het is namelijk gebleken dat meer dan hon derd wegbandteten in het afgelopen jaar hun slachtoffers met speelgoed- „l, aangerand. Alleen tractloon betalen als premiebedrag voor W. en "W.-wet en risicofonds ta zamen. Ook nu is men in geen geval bereid een hogere premie te betalen. Dit zal echter, wil men het fonds in zijn huidige vorm handhaven, beslist noodzakelijk zijn. Het zou wellicht mogelijk zijn. de uitkeringsduur van-het risicofonds te beperken tot drie a vier weken per jaar en dan bij voortdurende"vorst, over tc gaaa naar het wachtgeld- fonds. Dit levert echter beperking op voor uitkeringen aan arbeiders boven 65 jaar en jongeren. TILBURG. Donderdagavond Is In Brabant een bliksemactie gehou den van de KVP, welke niet min der dan 75.354 nieuwe leden zou hebben opgebracht. De actie duurde van half acht tot negen uur. Prof. Romme heeft na afloop een korte toespraak jehou- den, waarin hij zei, dat deze blik semactie hopelijk een blikseminslag zou rijn in de wedloop van de Ka tholieke Werkgemeenschap in de PvdA op het katholieke volksdeel. Brabant telde voor deze bliksem actie 67550 KVP-leden. 1 dan knaapje, weaxom dat gebeurde. „Bc denk" zei het jochie, ..omdat het paard m gisteren een race beeft oen de koningin het ver- liet ze weten, ,,dofc hot haar bijzonder had vermaakt". pistooltjes zesloopspisri...... vuldig gebruikt rim makkers, worden niet Verboden Claudette Colvin, een vijftienjarig negermeisje, weigerde gisteren om te gaan zitten in het deel van een bus, dat alleen voor negers bestemd was. 2e zal nu terecht staan en zes maanden Qf een boete Daar loopt toch niemand in, vindt de van 100 dollar (375 gulden). Het i* ook Newyorkse gemeenteraad. mogelijk dat ze allebei krijgt. George Skibbs, een 35-jarige Amc- i te danken i De Duitser Schmidt gaat een aan- rikaan heeft het leven të "danken aan Y31 doen °P het wereldrecord vasten, zijn houten been. Gisteren vlei hö In dat °P 82 dagen staat. Vandaag Is hij de ondergrondse van het perron Zijn aan zeventiende voedselloze dag linkerbeen kwam op de tussenrail te- begonnen. Hij drinkt twee flessen, mi- recht waardoor de stroom loopt. Ge- neraalwater per dag en rookt dertig lukklg was dat been van hout Skibbs cigaretten. maar dat aantal 2al hij bln- kreeg alleen een paar schrammetjes nenkort terugbrengen tot viertien per aan zijn hoofd. dag. Schmidt wiens maag voortdurend een vaag gerommel produceert is ln „Het Newyorkse publiek is niet zün vastentyd ruim zeven küo afgeval voldoende cultureel onderlegd om mljD 1®»» muziek te waarderen", schrijft Glan Carlo Menotti. nadat z*n opera The De Hongaren krijgen «r een nieuw Saint of Bleaker Street" lange trid voor eigarettenmerk by. Vele rokers hebben halflege zalen was opgevoerdJDe voor- geklaagd over de kwaliteit van de ta ste Uin gen 84 in totaal leverden bak, die nu ln de handel is en de re» een verlies op van ongeveer 90 000 dol- gering heeft zich dat blijkbaar aange- lar. Na de première hadden de critici trokken. De nieuwe cigaretten, dl® de opera „het werk van een genie" „Budavar" gaan heten, krygeo een genoemd. gouden mondstuk en zullen twaalf to- rlnten per pakje kosten, dat is onge- Toen in de St Pieterskerk in Lel- veer vier gulden. Of de tabak dan. ge- cester het .God save the Queen" werd nietbaarder wordt, vertelt men er niet gezongen vroeg men aan een koor- bij. 1151 ?y 5 f?l 4| 1 ff? lil ti «i

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2