C J Veel gespetter in het Sportfondsenbad Hel geijkte clubhuiswerk voldoet de jeugd niet Jonge 2e klasser Ready is ongeslagen kampioen Rat sliep bij baby Blmdenbond ziet bijna idealen verwezenlijkt De Graafs slagerij De Graaf's slagerij „Huisvrouwen" 'n pluimpje Geslaagd zwem-festijn van W.F. Cabaret voor Excelsior „Vriendenkring" naar 6e lustrum Succes voor Roode Kruis-wandelaars Niet evangeliseren, maar het brengen van sport en spel „Om Nausikaa" Geld verloren bij gevecht Oudijzerdiefstal „De kunst van het lezen" TAFELTENNIS WF heeft nog kans op promotie Tewaterlating van mijnenveger Burgerlijke Stand Lekke schoorsteen verspreidde damp Chinees overleed na val van 12 meter AGENDA Vlam sloeg ia de juspan Voorlichting in het hele land bij 60-jarig bestaan RET krijgt 35 nieuwe bussen SCHIEDAM Dinsdag en Woensdag reclame BOEKENWEEK 1955 Marianne's rokzoom KOERIERSTERS Maandag "21 Maart 1953 „Strijd eerlijk en wees een Bidder" was het devies bij de zwemwed strijden en -demonstraties die Zaterdagavond in het Schiedamse Sport- £®ndsenbad zjjn gegeven door de afd. Zwemmen van de sportbond van llton r Uenoord. Dit devies is nageleefd geworden en het werd een aller- genoegelykst zwemfestljn. Een uitgebreid programma was opgesteld, maar het werd in een vlot tempo afgewerkt, zodat een ieder tevreden naar huls is kunnen gaan. Op deze wedstrijden waren voor het .eerst de dames van het „huis- vrouwenclubuur" aanwezig. Hun eerste schrede op het wedstrijdpad was al direct een overwinning op de andere leden,- n.h door procen tueel met de meeste deelnemers op te komen De eerste prijs ging hier naar mevr. v, Aperloo, doch de an dere deelneemsters gingen ook niet met lege handen naar huis: een doos bonbons'was hun troost. De vele zwemnummers werden afgewisseld door enige demonstra ties kunstzwemmen onder leiding van de heer J. J. A. Garnaat, chef instructeur van. het bad. Deze num mers kregen veel applaus, hetgeen waarschijnlijk niet uitsluitend te danken was aan de goede beheersing der" nummers, maar ook aan de af werking der kleding en verdere bij komstigheden. De nummers gaven daardoor een betere indruk dan voorheen ooit het geval is geweest. Het applaus was welverdiend. Op deze avond werden ook de vaantjes uitgereikt aan de clubkam pioenen 1954. 'In de jeugdafdeling- waren dit: Meisjes 8 tm, 11 jaar: Ann et Ver- heyden. Meisjes 12 tm, 14 jaar; Manke - Verheyden. Jongens 8 tm. 11 jaar: Karei Kraayeveld: Jongens 12 tm. 14 jaar: Kees Abresch, De'fraaie vaantjes van Greetje Krikke en Rob Bïjloo worden op de jaarvergadering welke op 2i Maart as. wordt gehouden, uitgereikt. De avond werd besloten met een waterpolowedstrijd tussen WF afd. zwemmen en de Bedrijfsschool WF. Eerstgenoemden wonnen met $—1- Van de overige resultaten noemen wij hier alleen de eerste prijswin naars, met daarachter hun tijd: 100 m schoolslag heren: R Bifloo 1.23.4. 50 m vrije slag dames: N. van Arnhem 37.7 sec. (nieuw clubre cord) 50 m schoolslag dames: Mevr. I. Schilperoord 52.1 sec. 50 m rugslag heren: R. Bijloo 35.2 sec. 50 m rugslag meisjes 12-14 jaar Marian de Held 46.5 sec. 3x25 ra persoonlijke wisselslag dames G. Krikke 1.06.0. 50 m schoolslag jongens 1214 Jr Kees Abresch 44.0 sec 50 m vrije slag heren R. Byloo S9.2 sec. Familie-estafette: 3x25 m vrije slag Fam. Abresch 46.2 scc. 3x50 m persoonlijke wisselslag he ren R. Bijloo 2,04,0 De 10x25 m estafette vrije slag Bedrijfsschool (om wisselbeker? ging-naar da bankwerkers 5 00 8. De leden van de personeelsvereni ging van de-. Metaalbuizenfabnek „Excelsior" hebben Zaterdagavond, in de eigen bedrijfscantine, volop ge noten van een bijzonder goed caba retprogramma.. Door conferencier Harry van der Most werden de verschillende pro grammapunten aan elkaar geknoopt. Allereerst trad op, het viool- en ci terensemble, bestaande uit 22 Vlaar- dlngse dames 'pn heren. Het is een combinatie van muziekinstrumenten die men niet vaak aantreft, maar die het bij de gekozen vrolijke stukken heel aardig deed. Ook het trio van Willy Gerard,bestaande uit accor deon-guitaar-bas had succes. Het is echter niet bij muziek alleen gebleven, want de Toneelgroep Ex celsior zorgde voor de afwisseling met de opvoering van een paar heel aardige sketches. De Voorzitter, de heer M, C, Hol lander, had by de opening een toe lichting op hef programma gegeven zodat de toeschouwers op de bijzon dere instrumentatie voorbereid wa ren. 1 Met een geanimeerd bid onder lei ding van de heer L. Vogel en met muzikale medewerking van de"Ex- celsior-band werd de avond besloten. 25 ra schoolslag meisjes 8—9 jaar: Ankïe Nieuwenhuyzen 27.6 sec. Idem jongens 8—11 jaar: WimAb- couwer 294 sec. 25 m schoolslag meisjes 1011 jr: Nelleke Hoogendoorn en Annet Ver heyden die beiden, een tyd van 23.5 sec. maakten. Na loting werd de prijs aan Nelleke toegewezen. Afvalrace meisjes 7—10 jaar: Li- neka Bouwman; 1114 jaar: Alber ta VeiTnaat; jongens 613 jaar: Ka- rel Kraayeveld De prijzen, door de jeugdleden gewonnen, werden direct na het bekend worden van de winnaars uitgereikt, terwijl die der oudere le den op de jaarvergadering zullen worden overhandigd. Tot slot van deze avond dankte de penningmeester, de heer A. Kraayeveld, beter bekend als „Ome Arie", alle medewerkenden voor hun werk. De Schiedamse mondharmonica- vereniging „Vriendenkring" be staat thans 29 jaar. Dit deelde de voorzitter, de heer A. Catoen in zijn openingswoord mede bij de uitvoe ring Zaterdagavond in het Volksge bouw.. Spreker wees erop, dat de .vereniging dus op weg was naar haar 6e lustrum, dat volgend jaar op grootse wijze gevierd diende te worden. De heer Catoen was van oordeel dat bij de viering de leden zelf ook het hunne zouden dienen bij te dragen: begrijpelijk zou dit met „muziek" moeten geschieden. Extra studie zal hiervoor gevergd worden van alle leden. Dit feest moet slagen. Na enkele harmonica-nummers van de „Vriendenkring" zelf heeft het Cabaretgezelschap Union Stars uit Rotterdam een non-stop pro gramma aaneengeknoopt uit num mers van diverse genre. Vermeldenswaard zijn wel de zangnummers van Charlotte Bij kerk en de accordeonnummers van de „Galanties" die o.a. ook de ouverture uit Martha op uitsteken de wyze vertolkte. De avond werd met een gezellig bal onder muzikale leiding van de Mifsical stars besloten. Zaterdag heeft een groep van de wandel veren! ging van het Roode Kruis Schiedam deelgenomen aan de door de B.B. uitgeschreven wandel tochten in Rotterdam. Lopend op 25 km had deze groep slechts één concurrent en wel de groep van de Reserve Politie Rotter dam. Nadat de jury gedurende de tocht tweemaal beide groepen had gewaardeerd door puntentoekenning, bleken beide hetzelfde cijfer te heb ben behaald en wel 400. De jury besloot nog een derde Esperanto-agendo Merkredon, la 23an de. marto, Konversacia vespero. Legado 'de „Sennaciulon". Venu al Esperantujo. La 2San de marto parolos prof. Ivo Lapenno en „Atlanta" en Rotterdam. maal beide groepen te waarderen en wel aankomst aan de finish. De strammere houding van de Roode Kruis lopers gaf tenslotte de door slag en hun waardering werd 401, waardoor zij de eerste prijs behaal den. HERVORMDE JEUGDR4AD (Advertentie IJHJ Door Gymnasiastenbond De Schiedamse Gymnasiastenbond heeft Zaterdagavond in gebouw Mu sis Sacrum aan de Lange Haven een muziek- en toneelavond gehouden De praeses, de heer K. Rijpma, heet te de aanwezigen hartelijk welkom, in bet bijzonder de heren dr P. Herfst, rector van het Gymnasium, M. Holt inspecteur van het gemeen telijk onderwijs, en K. Rijpma, com missaris van Politie. Na het zingen van het Bondslied werd door het Klassiek Orkest „Arion" o.l.v. dr J. P. M. Persijn uit gevoerd het Concerto grosso opus 6 no. 12 van Corelli. Het Amusements orkest 0,1-v. de heer W. P- Gelder man zorgde daarna voor enkele vro lijke nummers. Vervolgens is door leerlingen op gevoerd net toneelstuk „Om Nau sikaa", een blijspel in 3 bedrijven van Louisa Treves. In dit klassieke spel ziet men de belevenissen van de Griek Odysseus, die na de val Van Troje terecht komt op het eiland van de Phi aken, waar hij gastvrij ont haald wordt."Het spel is Vlot en goed voor bet Voetlicht gebracht. De to nelisten mochten na afloop een har telijk applaus in ontvangst nemen. De regie was ln handen van mej. Th. M. S. de Haas. De jongelui in de achterste regio nen van de zaal hebben naar wij me nen van het spel niet veel gezien en gehoord, daar zij nogal rumoerig waren, Na afloop was er een gezellig bal met medewerking van de Dixieland Society Band oLv, de heer P. van .Vollenhoven. „Harpe Davids" geeft 'een concert De Chr. Muziekvereniging-„Harpe Davids" zal Donderdag 24 Maart-ia het-Passage-theater een concert ge ven.' Uitgevoerd worden werken van Safrónl. Stalmeüer, Zuidema, Thiry. Llndebo, Delhaye, Waldteufel, Kes- sels en Zeble. Na de pauze-wordt vertoond de film „Melba'V -f In do Lange Kerkstraat is er van nacht -om kwart over twaalf een Vechtpartij geweest, Waarbij de ma chinist van een Braziliaans schip zijn portefeuille met paspoort en een bedrag van ƒ90,— is kwijt geraakt, Verdacht van diefstal van twee honderd kilogram ijzer is aangehou den de opkoper C. D, uit Rotterdam. Bij de mclkzuurfabriek aan de Noordvest was het ijzer meege nomen. Afgelopen Zaterdagmiddag •avond had in het Gebouw voor Cbristelijke-Sociale Belangen een contactbij'eenkomst plaats, georgani seerd door de Hervormde Jeugdraad en bestemd voor de leiders en leid sters m het Hervormde jeugdwerk te Schiedam. Begonnen werd met de vertoning van de geluidsfilm „Kin deren voor de rechter", een film, die op pakkende manier het verhaal doet van opgroeiende jeugd, die met de rechter in aanraking komt en ver der een sober maar zeer sprekend beeld geeft van de invloed der zo genaamde verbeteringsscholen ophef verdere leven van deze jeugd. Daarna volgde een inleiding door Gabriel Smit: Voor de Jongeren Katholieke Kring heeft de schrijver-dichter Gabriel Smit Zaterdagavond m ge bouw Arcade een lezing, gehouden over ;,De kunst van het lezen" en daarby enkele stukken uit eigen werk voorgedragen. Na ingeleid te zijn door de heer J. A. Slópetie ver telde de heer Smit hoe men het bes te een roman of andere lectuur kan lezen. De meeste mensen gaan achteloos met boeken om en lezen de inhoud maar half, 20 merkte spreker op. Dit is natuurlijk niet erg vriende lijk tegenover de schrijver van het boek. Een schrijver is nu eenmaal een kunstenaar, die zyn boek schrijft met overleg en hieraan soms jaren besteed. Een goede schrijver gaat niet achter zijn schrijfmachine of bureau zitten en dan maar klakkeloos vellen papier vol typen. De verschillende onder delen van het boek en, ln het bizon- der hetoptreden van de diverse personen worden op het juiste ef fect ge-„tixned". Na de pauze beantwoordde de spreker nog diverse vragen, en drifeg uit eigen werk enkele passages voor. De lezing was tot stand gekomen in samenwerking met de Vereniging tot behartiging van de Belangen des Boekhandels. De heer Roodbol van het Rubenspleïn had een kleine ex positie van boeken gemaakt. Op Maandag 25 April zal er ir Arcade een ballet-avond worden ge. houden door Toscha de Jong, terwijl in Mei het seizoen met een feest avond wordt gesloten, zo kondigde voorzitter Stöpetie aan. Van de Schiedamse tafeltennisverenigingen li NOAD niet de enige, die kamploensteaniH bezit. Ook de Ready-spelers weten hoe de bal over de groene tafel te slaan. Afgelopen week heeft Ready ztfn eerste team kam-' pioen zien. worden In de tweede klasse en nog wel ongeslagen. Het is zelfs nog mogelijk, dat nog meer Schiedamse teams kampioen worden, want de laatste wedstrijden moeten deze week nog verspeeld Worden. Degradan ten zijn echter niet te verwachten. Over het algemeen kunnen de Schie damse verenigingen op een goed seizoen terugzien. In de eerste klas liet T.C.K. het lelijk liggen in de uitwedstrijd tegen Shell 1. De prestaties van dit team zijn niet erg denderend geweest. Het waren alleen v. Dijk en Plooi die een party wisten te winnen Mm het dub belspel werd gewonnen zodat onze stadgenoten met 7-3 verloren. T.C.K. mag van geluk spreken dat U.S.V. .met-een zwak team uitkwam anders waren onze stadgenoten gevaarlijk dicht bij een degradatie geweest. N.OA.D. speelde z«n laatste wed strijd thuis tegen B.T.TC. 1. Bü N.OA-D. was nu voor Vis, v. d. Oever opgesteld. Hij wist twee par tijen in winst om te zetten, evenals Meuldijk en Marijnen. Ook het dub belspel werd gewonnen; N.O.A.D, zegevierde dus met 7—3- In de twee de helft van de competitie heeft N.OAU. slechts één wedstrijd ver loren. Dit is voor het N.O.A D.-team dat dit jaar voor het eerst in de eerste klas uitkomt, een keurige prestatie. In de tweede klas gmg Ready op bezoek by Nationale 1. Deze wed strijd betekende voor onze stadge noten bij een overwinning het kam pioenschap. Als een kampioen waar dig lieten de Ready-spelers er geen twijfel over bestaan dat zij de meeste aanspraken op de titel maakten; zy versloegen hun tegenstanders met 91, Nationale kon de eet nog red den door een overwinning op de Ready-speïer A, Braak. 't Is van Ready 'n prachtige pres tatie. Vorig seizoen was Ready bij keuze gepromoveerd uit de derde Jclas, zy waren -toen op de tweede plaats geëindigd maar door uitbrei ding van diverse klassen kon Ready ook promoveren naar de tweede klas. Dit seizoen heeft Ready niet alleen bewezen dat het een tweede Wasser is maar tevens een candidaat vow: de eerste klas. Ready heeft wel enkele wedstrijden gelijk gespeeld maar zij zijn dit seizoen ongeslagen gebleven. Het was van de spelers van het eerste een prachtig cadeau voor het bestuur- want binnenkort gaat Raedy zijn eerste lustrum vie ren en mogelijk bekronen zij dit kampioenschap wel met een pro motie naar de eerste klas door hun promotiewedstrijden te winnen. A.s. Dinsdag staat voor hen al de eerste wedstrijd op het programma; zij heb ben dan een uitwedstrijd tegen Ka- veka 1. Onze andere tweede klasser Lafa- mo leverde een goede prestatie door de uitwedstrijd tegen het lang niet zwakke Hermandad 1 met 6—4 te winnen. Mogelijk halen hiermede de Lafamo-spelers de tweede nog. In de derde klas ging Wilton op bezoek bij Americano 4. De scheeps bouwers hadden aan dit team een zacht eitje, zy wonnen met 100. Wilton zal tot de laatste wedstryd moeten wachten of zij nog een kans krijgen via een beslissingswedstrijd een gooi te doen voor promotie naar de tweede klas. Overige uitslagen in deze Was zijn: NOAD 3—-Shell 3 91; Ready 2—Rono 6 9-1 Mullerco 1—Ready 3 91. Voor de le W. afd K'dam moest S.C.V het opnemen in de uitwed strijd tegen Telefoon 2, "De mensen van de Schie. Cart. Fabr. konden tegen dit sterke team niet op en ver loren kansloos met 8—2. Uitslagen: RN I—Ready 4 4—6; WTV 2—Ready 5 64; Feyenoord 5TCK 3 010; Lafamo 2Nek af 91, In de tweede klas afd. Rotterdam speelt de nieuwe vereniging TS.F. zich steeds beter in; thans werd het bezoekende Feyenoord met 8—2 tot capitulatie gedwongen. De TSF.ers hebben in de tweede helft van de competitie heel wat puntjes meer binnen gehaald dan in de eerste helft. Tot slot de uitslagen: Lafamo 321 Up 4 64; Americano 6 NOAD 4 28; NOAD 5—Gezico 3 10—0; Ta- vejo 4—NOAD 5 5—5; NOAD 7— JKS 1 3—7: Vanuden2—Wilton 3 8—2; TCK 6—Stokvis 4 10—0; Ready 6—Overschie 4 46. Deze week spe len de teams hun laatse competitie wedstrijden en dan zal er gestart worden met de beker-competitie, die .omstreeks 1 April begint en waaraan-nagenoeg alle Schiedamse verenigingen deelnemen. ds J. G Jansen, de voorzitter van de Jeugdraad over een nieuwe op zet ra het jeugdwerk. Het zwaarte punt van zijn betoog legde spreker op het verband tussen jeugdbewe ging en Kerk. De min of meer geijkte clubbü- eenkomst, bestaande uit bybelbe- spreking als vlag die de (Christelij ke) lading dekt, met daarbij als lok middel sport, spel en. volksdans, noemde spreker een halfslachtig iets, waarin de tegenwoordige jeugd zich niet meer thuis voelt. Spreker zag als noodzakelijk de volgende organisatie van jeugdwerk: bijbelonderricht op Zondagsschool, Jeugdkerk, catechisatie en Jonge Kerk en daarnaast vrije jeugdvor- ming door de Chr. jeugdbeweging waarin de Bijbel op de achtergrond -staat, maar in.de houding van jeugd leider en -leidster meespreekt. De eerste taak van de Chr. jeugdbewe ging is in geen geval de evangelise rende. maar die van het brengen van sport en spel, van ontspanning en culturele vorming en zéér in het bij zonder het aankweken van gemeen schapsgevoel. Spreker sprak de hoop uit dat alle aanwezigen zich op deze vérstrek kende consequenties zouden bezin nen. Er volgde een geanimeerde discus sie. In verschillende verenigingen bleek de „Nieuwe Weg", zij het dan ook aarzelend ingeslagen te zijn met bemoedigende resultaten. De heer Gerritsen sloot deze zeer geslaagde contactbijeenkomst. Morgenmiddag om kwart voor vier zal de- echtgenote van de bur gemeester van Hoogezand, mevrouw M. A. Roelfsema-Poelstra, bij de werf „Gusto" de voor de Konink lijke Marine daar gebouwde mij nenveger „Hoogezand" te water la ten De „Hoogezand" is een der 32 mijnenvegers, die op 14 .Nederland se werven worden' gebouwd. GEBOREN: Saskia, d. van A. W. Scheffer en M. Appelhof: Olga H., d. van M. van Liendcn en G. Co- zijn; Maartje C. d. van C. v d. Graaf en M. Slavenburg; Astrid, d. van Ciir. v. d. Gaag en J. v. d. Zouwen; Ronald E. A., z. van W. van Gelder en. Ch. J. Bïjleveld; Leonardus H. J. M., z. van F, H. Slossen en M. A. Cornelissen; "Wil helmus Ch. A-. z. van W. L. EIgers cn H. J. Hölscher. OVERLEDEN: J. A. Troost, 80 j., L. Blanker, 68 j., C. M.-H. Peters, 78 j.r H. Schouwenburg. 83 j. tAdvertentie IJW.J VOOR eCHEtt BW ROM Bartimeüs-koor geeft concert Het Bartimeüs-koor van. het Chr, Blindeninstituut „Bartimeüs" uit Zeist geeft Woensdag 30 Maart in de Julianakerk een concert o.Lv. Mees van Huis met orgelbegelei ding van Stoffel van Viegen, orga nist van de Domkerk te Utrecht. Als solisten treden op twee leer lingen, Dé van Oenen en Roeli van Goor, heiden sopraan, De avond wordt afgewisseld met declamaties door de bekende voordrachtskunste naar Anne Holtrop uit Soestdyk. De bijeenkomst, die een inter kerkelijk karakter draagt, zal wor den geopend door ds A. Hoffman, Nederlands Hervormd predikant, terwijl ds E. J. Oomkes, Gerefor meerd piedikant, de avond zal slui ten. In onze vitrage-week brachten wij een serie aanbiedingen van de meest moderne toe passingen en modellen. Voor één aanbieding (de beste Uit de serie) werden de gordijnen echter te laat geleverd. Maar nu, als tijdelijke Jubi leum aanbieding, nog ruim voor de schoonmaak, kunt U onze meest verkochte glas gordijnen van 4.25 (en voor die prijs is het nog steeds iets bijzonders) kopen voor een bijzondere Jubtleumprijs. Glasgordijnen van honderd procent katoenen marquisette, afgewerkt met Macrola kant en entredeux (beide 14 cm. breed, dat Is tweemaal zo breed als normaal), kunt U nu kopen voor nog geen drie gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Jubileum aanbieding glas gordijnen, rijke gordijnen met brede kant en entredeux, ^9 160x80 cm., per stuk' voor Ook ie laveren 200 cm. hoog. ik WINKELCENTRUM BINNENWEG, T«L 28180 Brandmeester C. Duyts heeft Za terdagmiddag de bewoners van een benedenhuis aa nde Groen van Frin- stererstraat een tijdelijk stookverbod opgelegd. AI enkele weken klaagden de bewoners van de woningen boven over dampen die in hun kamers drongen. In het hele pand hing een stank, die door de vloeren drong. De bewoners van de eerste verdie ping voelden zich. al enige tyd niet erg prettig. Vermoedelijk is dat te wijten aan de dampen. Vrijwel de hele schoorsteen bleek lek te zyn. De 24-jarige Chinese raatroos Wong Tin Ming uit Hongkong viel van morgen in een twaalf meter diep ruim toen hij aan boord van het Engelse s,s. „Castle Harbour" in de Waalhaven bij het opleggen van de luiken het evenwicht verloor. In zorgwekkende toestand werd hij naag het havenziekenhuis vervoerd, waar hij korte tijd later overleed. Apothekera-nachtdlenst: Apotheek Fa Gonka, Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80, telefoon 69290, Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8,30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Damt geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Arta-tentoonstel- ling: Graphiek en beeldhouw werk. Geopend dagelijks: 2 tot 5 uur. Bioscopen: Passage, 2, 7 en. 9.15 uur; .Maarten Luther". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Ab bott en Costello als waaghal zen.". Voorstellingen: Grote Kerk, 8 uur: Uitvoering „Matthaus Passion" van Joh. Seb. Bach door het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Musis Sacrum, 7.45 uur;* Was- demonstratie door de Ned. Per- sil Mij, Irene, 8 uur: Lezing door Mau- rits Dekker voor personeelsver. „Gusto". Marijke, 8 uur: Contact-avond „Het Singelkwartier". Amstelbrön, 8 uur: Contact avond Ned. Bond van Oud- stryders Gistermorsen om half twaalf is er een keukenbrandje geweest bij de familie T. J, V. op het Oude Kerk hof. De vlam van het gas sloeg in de juspan. Met emmers water heelt men het vuur geblust. De brandweer o.l.v. ir S. Moesker wfts aanwezig. De schade is gering. ROTTERDAM Een rat heeft Zaterdagnacht ge slapen in de wieg van Huibje Kool, Oranjeboomstraat 49 A. Mevrouw" Kool ontdekte het lugubere dier toen zij het kind uit het bed wilde nemen. De jongen heeft gelukkig geen na delige gevolgen van de aanwezig heid van- het dier ondervonden. De Nederlandse Blindenbond viert dit jaar haar zestigjarig bestaan, een jubileum waaraan niet uitsluitend aandacht wordt besteed tijdens de grote BI inden-Bondsdag die deze zomer wordt gehouden in dc Houtrusthallen in Den Haag, maar ook tydens tal van bijeenkomsten in allerlei pla&teen ln Nederland. Rotterdam is op 6 en 15 April aan de beurt. De bedoeling van deze bijeenkomsten is voorlichting te verschaffen over de positie, de pro blemen en de kansen van de blinden ln Nederland. .»De Blindenbond is «en principiële, idealistische strijdorganisatie die wil opkomen voor de belangen van de Nederlandse blinden," vertelde ons Zaterdag de bondspropagandist, de heer Johan v. d. Berg, „zij wil echter géén liefdadigheid, géén beroep op het sentiment, géén medelijden." De Nederlandse Blindenbond hoopt haar idealen binnen afzienbare tijd verwezenlijkt te zien. Zij wil dat de traditionele „blindenzorg", de werk verschaffing, vooral in de grote ste den te vinden, ophoudt te bestaan en dat alle blinde landgenoten naar gelang van hun aanleg en vermogens een plaats in de maatschappij krij gen. Na de oorlog is er verbetering in de situatie gekomen, dank zij de verantwoordelijke instanties o.a. In de kantoorvakken, en als pianostem mer, masseur en monteur bijvoor beeld, vinden steeds meer bhnden een bestaan. Er zijn diverse oplei dingen voor blinden. De heer v. d. Berg wees erop dat Nederland een betrekkelijk gering aantal blinden heeft, ca. 5000, en. dat is zeker ook te danken aan de Nederlandse oogheel kundigen, die in de wereld een grote naam hebben. Toch ziet de bond nog steeds een ernstige leemte in de sociale wetge ving, wat betreft de arbeidsvoorzie ning. Maar men venvacht niet pessi mistisch te hoeven blijven. De bond heeft een aantal wensen: kosteloos onderwijs op alle onderwijsinrichtin gen (waarom moeten lichamelijk misdeelde kinderen doofstommen, blinden worden achtergesteld nu het Lo. kosteloos wordt? vraagt de bond. De opleiding van dergelijke kinderen kost een 2.000 per jaar en dat moeten de ouders, en eventueel Sociale Zaken e.d„ betalen). Een an- andere wens is: een behoorlijke „blradenrente", voor die blinden wie het werken niet mogelijk js. Voorts zou de bond gaarne zien dat de staat hielp bij de aanschaffing van de zeer kostbare ra braille geschreven stu dieboeken. Op 6 April wil de blindenbond waarin 1000 blinden en 23,000 zienden zyn verenigd voorlichting geven in De Lantaren, en op 15 April in Pro Rege. Op de eerste avond zal de burgemeester spreken, op beide avonden zal de propagandist het woord voeren. De heer v. d. Berg die zelf blind is zal tevens toelich ting geven bij de films Sport en spel door blinde kinderen, en Een van ons. Voorts verleent de blinde pianist Ab van Gelder medewerking. Vijftig cent kosten de kaarten voor deze voorlichtingsavonden, en ze zijn verkrijgbaar bij J. van der Bijl, Vruinstraat 104 (tel. 37230), mej. T. van Geenen, Eendrachtsstraat 129a, en H. de Koster, Bergselaan 190b. De R.E.T. krijgt vijf en dertig nieuwe autobussen, B. en W. schrij ven ln een raadsvoorstel dat deze bussen van hetzelfde type kunnen zjjn als die, welke het laatst zijn aan geschaft (Holland-Saurer). Daarmee zijn gunstige ervaringen opgedaan. Nadat een thans nog lopende be stelling is uitgevoerd, zal de RjE.T. in de loop van dit jaar kunnen be schikken over 223 autobussen en 9 aanhangwagens. Hieronder bevindt zich een 16-tal oude Kromhoutbus sen, die binnen afzienbare tyd dienen te -worden vervangen. Voorts vraagt de voortdurende uit breiding van de gemeente en de noodzaak nieuwe wijken van betere of nieuwe vervoersverbindingen te voorzien om een verdere verhoging van het aantal beschikbare autobus sen. Mej. A. Melles te Rotterdam Is aan de Rijksuniversiteit te Leiden geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde. De voorgenomen start van de wedstrijd „Veilig rijden", die aan vankelijk op vandaag was vastge steld. moet door de grote toeloop tot een nader te bepalen datum wor den uitgesteld. in Kalf slappennu 1.19 Kalfscarbonade nu 0.89 Vers speknu "0.79 Gehakt v. vlees, runder of varkens f 1.14 De fijnste kwal. runderlappen 1,09 1.24 Alles per -500 gram VOLOP VOOR DE SOEP Poten en kxabjes, Uierboord p. kg J 0.45 Bij aankoop van. 500 gram aan vlees 250 gram gesmolten rundvet voor slecbts f 0-25 DIT VINDT U ALLEEN BIJ LANGE KERKSTRAAT 25 - SCHIEDAM (26 Maart—2 April) Op DONDERDAG 24 MAART a s. «preekt in gebouw Arcade, Lange Haven 71, aanvang 8 uur HANS ALMA ever (achter de coulissen van de Rlvlèro) verlucht met fraaie lichtbeelden TOEGANGSBEWIJZEN k 0.60 verkrijgbaar bij: Boekhandel J. S. v. LEEUWEN. Broersvest 44. H, JREBERS, Hoogstraat 146. A. ROODBOL, Rubensplein 16. P, J\ VENEMANS, Gcrrit Verboomtraat 12. Te koop aongeb. Een goed gesorteerde biblio theek, steeds voorzien van de nieuwste boeken, is Lees bibliotheek - Kantoorboek handel „Modem", Boerhaa- velaan 124, tel. 68415. Kapstokken 15J50, prima. Wy hebben grote keus ïn blank. Gotisch, enz. Plate, Gr. Markt 19—21, Schiedam. Verf...., Bootlakken, o.a. Rubbol. Valspar, Ripolin, Vi king, Onderwaterverven. Bij, afname spec, prijzen. Jan van Katwjjk's Verfhandel, Broers veld 37„ recht tegen over Passage. VerfAutolakken, o.a. Teoflux, Ducolakken, Thin ners, Cell. Lakken enorme sortering. Spec, kwasten voor Synt-lakken. Jan van Katwijk's Verfhandel, Broers veld 37, recht tegenover Pas sage. Personeel gevr. Gevraagd nette leerling- winkeljuffrouw. Banketbak kerij v. d. Land, St Liduina- straat 34b, telef. 67860. Permanent Wave Dameskapsalon W. N. v. Erk, speciaal adres voor perma nent wave compleet 6.—. Broersvest 115, tel. 67237, Moderne coiffures. K. v. d. Kruit, Dames- en Herenkap per, Singel 195 (nabij Sta tion), tel. 69841. Uw perma nent is bij ons in goede han den. Permanent ƒ8.- en ƒ10.-, Oliepermanent 11 (stroom loos). Dames! Permanent Wave v.a. 6.— tot f 12.50. Nieuwste modellen. Watergolven ƒ2.50, Modelknippen 1.Jac. v. Kalker, Mai son .Modem", Hoogstraat 53. tel. 69750. Mux.instr. Radio's Radio van Dyk. Het grootste en modernste radlobedrijf van Schiedam, Hoogstr. 119. tel. 69572; Rem brandt! aan 64 teL 80084. Diversen Theemeubelgia^plaat 90x36, 5,75, kloostertafelglasplaat 100x60 ƒ12.75 en ƒ9.75. nachtkastglasplaatjes /2.2o, enz. levert U Looplk s Glas industrie, Boterstr. 39, Schie dam, Telefoon 68945 Zjjn aw schoenen te klein? Wij vergroten ze met de nieuwste vergrotingsinstal latie. Schoenrep bedrijf „Ex celsior". Dam 36, teL 66874. Sportprijzen, Thans ook in Schiedam alle soorten me dailles. penningen, kruisen, plaquettes, standaards, tak ken, kransen, bekers en vaantjes. Schiedamse Stem pelfabriek en Graveer-in- richting Passage Tel. 68933

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1