Enige beduchtheid voor de burgerlijke status van BB Geen verdere denivellering van ambtenaarssalarissen Prof. Gerretson begint met schone bladzijde Prof. Beel verklaart in Eerste Kamer: Herkend 1 Prins Hamid in Parijs om neefje Ali te zoeken Na ziekte NABIJE OOSTEN Twee werelden V-raad ontwijkt beslissing Motie aan regering van katholieke ambtenaren ECHT HOLLANDS -m Meisje met mes vermoord in Tilburg Overvallen op dorpen in Columbia eisten 43 slachtoffers Duel in de zon van C. Kitsz, HB-lid Bond Ouden van Dagen, overleden bleekr Duitse plannen voor Autobahn over Eifel Ondergrondse atoomexplosie in Nevada Vóórts... Vier maal een harde Map Paard met wagen op hol in Maastricht Politieman schoot op weggelopen beer Voor T eerst Marva's naar de West Kleine prins geen erfgenaam van Perzische troon Donderdag 24 Maart 1955 3 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. In de Eerste Kamer heeft de socialistische afgevaardigde Van Walsum gistermiddag enige critiek uitgeoefend op de voornemens der regering om de Rijks Mobiele Colonnes van de Burgerlijke Verdediging met dienstplichtig personeel van de luchtmacht te bezetten. Htf, meende» dat bierdoor afbreuk zou worden gedaan aan de duidelijkheid, van de burgerlijke slattis, welke de Burgerlijke Verdediging tot dusver bezat. In zün antwoord verzekerde minister Beel hem, dat de organisatie burgerlijk en vrijwillig zou blijven. Zij zal voortaan echter militaire bij stand gaan ondervinden. De bewindsman liet doorschemeren, dat wel was overwogen om een burgerlijke dienstplicht in te voeren. De regering vrees de echter, dat deze de vrijwillige werving voor de rest der BJL zon scha den. De minister sprak niet over de suggestie, welke enkele malen ls ge daan, dat voor de bemanning van de RJVI.CJs een beroep zou kunnen ivordeh gedaan op de zg. „boflïchtingen". uit de oorlogstijd. KAMER Het is echter duidelijk, dat de be zwaren, welke hy tegen de burger lijke dienstplicht in het algemeen opperde, ook op -. deze groepen be trekking hebben. Sinds zijhadden moeten opkomen is een te lange tijd verstreken; zij zijn reeds op alle mo gelijke manieren ih het maatschap pelijk bestel ingeschakeld. De sug gestie schijnt dan ook niet ernstig door de regering te zijn overwogen. Ogenschijnlijk zat er wel iets in de opvatting van de heer. Van Walsum, Dat blijkt ook daar.' uit, dat verwacht mag worden, dat de militairen, die dienst doen bij de R.MC.'s een militair uniform zullen dragen met één of ander B.B. distinctief. De opleiding van het ka der (en de instructeurs) zal geschie den aan de B.B.-stafschool te Barne- veld. Aan de andere, kant is de con structie niet geheel onlogisch.Van meet af aan rustte de vrijwillige BJB. namelijk op de Luchtwachtdienst, welke ook militair is. Dure A-bom. Mr Van Walsum zei voorts niet te' begrijpen, waarom de: minister bij de opsomming van de doeleinden, welke in ons land eventueel het eerst voor een A-bombardeinentia aanmerking zoudenkunnen'' komèn, ook de hoofdstaden het' regerings centrum had genoemd- Daar gaat net een vijand 'toch', voornamelijk om verwarring te "stichten eb zou'dat niet op een goedkopere .wijze kun- Advertentie l.M.} snel herstel Vervol Uw venwakie gestel van niecwe energie - gebruik Sanalogen. het krach! voedsel, dal Uw xenjwen, blued on spié- 'on laait, verkwikt eo wexenljjk versterkt. Verhaalt Uw herstel en wordt weer door-en-door "gezond - begin nu nog met V Het Zenuwtenlcum In het zoeklicht P R zijn voor de spanning tussen J-J Israel en de Arabische landen, die voor de zoveelste maal heeft geleid tot het indienen van klach ten en tegenkiachten bij de Veilig heidsraad, een aantal duidelijk zichtbare redenen aan té wijzen: de stichting van Israel op een bodem, die enige duizenden jaren door Arabieren is bewoond, het probleem der uit Palestina gevluchte Ara bieren, de wrok over een verloren oorlog aan Arabische zijde. Daar naast échter bestaan ook enige minder voor de hand liggende oor zaken en tenminste een daarvan is een bijna onoverkomelijke sta-in-de- weg aan een Arabisch-IsraëLische verzoening. In het Nabije Oosten botsten, sinds de stichting van de staat Israel, twee werelden op elkaar. Israel is, hoewel zijn levenswijze is door drenkt van véél godsdienstig con servatisme, een progressief land, vooral in sociaal opzicht; de Ara bische naties leven, ofschoon de moderne uitvindingen er reeds lang haar intrede hebben gedaan, nog in middeleeuwse, feodale toestanden. Wil men voor beelden? In Israel ontvangen de ar beiders tariefio nen, heeft ieder kind recht op on- derwijs, kan de oude man of vrouw aanspraak maken" op "pensioen' en dit alles geldt ook-voor de Arabier (er zijn nog altijd enige tienduizenden van hen "in Israel). Neem daartegen' over Syrië. Aihet land behoort er aan nog geen driehonderd fami lies; zoiets als een middenklasse is er niet; de grote' «massa van- het volk leeft er op en in vele gevallen ook onder de grens van bet be staansminimum. r Is het wonder, datonder derge lijke verhoudingen", de arme Ara bieren aan gene zijde van de Jor- üaan met naijver kijken naar hun broeders in Israel?.,En kan. het. ver bazen, dat de leidende kringen in de Arabische landen, die bovendien worden geconfronteerd met een programma tot bodemverbetering in Israel, dat, zouden zij .het in hun eigen land toepassen, weliswaar zeer ten goede zou komen aan htm pachters, maar van henzelf .grote offers zou vergen, menen, dat Israel een „slecht" voorbeeld is, dat zo spoedig mogelijk moet verdwijnen? Men zou wellicht geloven, dat de ontwikkeling op dit puntin het voordeel van Israel moet werken. Inderdaad is dat zo, want ook de Arabische volken kunnen niet eeuwig in de groep van het feoda lisme geklemd worden - gehouden.. Maar de dingen in het Nabije Oos ten voj trek sen ziehnog steeds lang zaam en een regeling van het Ara- bisch-lsraetisshe geschil zal zeker hi-tt kunnen wachten op ce dae, aat ook de Arabische staten hun in:rede hebben gedaan in de mo derne tyd. nen geschieden dan via de dure A- bommen? Begrijpelijk vond mr Van Walsum daarentegen, dat het gevaar voor marine en commerciële havens (als Den Helder en Rotterdam) groter was. Hij betreurde, dat .de regering in haar plannen nog niet de H-bom had verwerkt. Minister Beel ging op de militaire vooronderstellingen van de huidige B.B.-plannen echter niet diep in.' Hij wilde daarover kennelijk liever, met bijstand van militaire adviseurs; in commissiriaal verband- met de Se naat spreken. Wel beloofde hij, dat de ontwikkeling van de H-bom nauwlettend zou worden gevolgd. Hij meende echter te mogen zeggen, dat het irreëel zou zijn in onze plan nen met de H-bom al rekening- te. houden. Zijn geestverwant Suys hield echter vol, dat wat niet waar schijnlijk toch wel mogelijk is. Waardering Naast critiek uitte de socialist Van Walsum ook waardering. Bijzonder erkentelijk bleek hij zelfs voor de mededelingen, welke minister Beel had gedaan met betrekking tot de mogelijkheid door vorming van een hoven-gemeentelijk orgaan, de an nexatie van ineenlopende gemeenten als waarvan rond 's-Gravenhage sprake is, te voorkomen. Hij meen de, dat door de vorming van een dergelijk orgaan de vrees voor de onbestuurbaarheid van grote ge. meenten zou kunnen worden weg genomen- Omtrent het vastgelopen overleg betreffende de ..ambtenarensalarissen leverden de replieken weinig nieu we gezichtspunten meer op, j Schone, bladzijde Tenslotte, vond er dan nog een verzoening plaats tussen minister -Beel en de CJJ. prof, Gerretson. Na dat de eerste had erkend, dat hij de historische lezing, welke prof. Ger retson van de aanspraken.'van Am sterdamop de titel „hoofdstad" vo rig jaar ten onrechte had aangevoch. Na Gaza-incident NEW FORK. De Veiligheids raad der Verenigde Naties heeft zich gisteren opnieuw bezig gehouden met het IsraelIsch-Egyptisch inci dent in het gebied van Gaza op 28 Februari. Het streven om de Arabische lan den binnen de Westerse defensieor ganisatie te. brengen, belet de Wes terse mogendheden blijkbaar, een beslissende houding aan te nemen in dit conflict. In de zitting van de Vei ligheidsraad van gisteren immers He ten zij het woord uitsluitend aan Israel en Egypte, waarna de zitting tot onbepaalde tijd werd verdaagd. Israel trachtte een mogelijkheid aan te geven voor een algehele op lossing van het Arabisch-Israelische conflict door opnieuw een vreedza me regeling aan te bieden. Daartoe zou de eerste stap moeten zijn de omzetting van het bestand in een vredesverdrag. De afgevaardigde van Egypte heeft dit voorstel echter als een propagandastunt gekwalificeerd en koel ter zijde geschoven. -• AMSTERDAM. Circa 600 R.K. ambtenaren hebben Woensdagavond in Krasnapolsky een buitengewone ledenvergadering van de ARKA (Alg. Ambtenarenver.) bijgewoond, die met spoed belegd was, nadat het afbreken van hetgeorganiseerd overleg over de salarisverhoging voor het overheidspersoneel bekend geworden'was. De vergadering nam een motie aan, waarin wordt geconstateerd, dat „bij de regering geen geneigd heid bestaat onv afdoende verbete ring der salarissen tot stand te bren gen, nu de nood in veel ambtena- rengezinnen tot ongekende hoogte is gestegen" .Gendarmes rennen met zwaaiende, gummiknuppels de troepen joelen de katholieke studenten 'na, die in Leuven demonstreren' tegen het onderusijsbsleid- van - de regering. Dergelijke straattonelen - zijn mo menteel in deze stad en .i»; Brussel aan de órde van de dag. De studenten gooien- met rommel somsraak. De politie slaat met de lat- soms hard. ten, wilde de Senator hem wel toe stemmen dat zijn critiek wel eens te scherp was, dat zijn sarcasme wel j eens in cynisme ontaardde; En hy erkende „dat is niet goed". Ter ver ontschuldiging! voerde - hij aan",dat de wijze waarop hij in .de JCamcr o.a. door dr Droes .én prof. Beel was ont vangen, .hein 'gekrenkt had inzijn r achtbaarheid als -persoon en- weten schapsman. Geprikkeld, zo zei hij,- werd hij altijd als men hem aan zün vroegere werkzaamheid..als dichter I herinnerde...!., alsof hij ook alsj hoogleraar verdichtselen uitte. j Met erkentelijkheid nam prof.: Beel 'vandeze mededeling kennis.' Vervolg von pag. 1 allerlei verwijten omtrent beginsel verzaking en varen in het socialist tische. kielzog. Trouw neemt de moei te» op dit stuk uitvoerig in te_ gaan. De discussie valt te beschouwen als een soort achterhoedegevecht, waarbij Trouw de nieuwe koers verdedigt-én dr; Hommes vasthoudt aan: de opvat tingen-van Colijn. Wij laten het géval gaarne voor wat het is; grappig'is alleen», tussende verwijten van dr Hommes een goedkeurende opmer king te vinden over de strijd tegen de doorbraak van Trouw, waar hij het volkomen mee eens is. Zo'n stem, opklinkend uit een ge zelschap van vogels van diverse plui mage, waarin de „goddelozen" geens zins ontbreken, kan.moeilijk helemaal érnstig worden genomen. Dr Hommes bedoelt natuurlijk, dat hij tégen' de doorbraak naar links-is. Hij schaart zich echter zonder bet minste bezwaar in het gelid van de brave mannen, met of zónder geloof, die de klok twintig jaar willen terugzetten. RECHTZETTING Bij onze- beschouwingen - omtrent de gang van zaken in het ambtena- renoyerleg.(zie„ons1"artikel Lijdelijk Verzet in het np/van 22 Maart) blij ken wij enigszins op een" dwaal spoor te zijn geweest. De zaak is, dat dit "overleg .in oorsprong/wel degelijk liep over een verhoging van de salarissen „van - - de --.hogere' ambtenaren:. De regering stelde zich - voor - de - betrekkelijk. klei ne achterstand van deze cate gorie bij de opeenvolgende verho gingen weg tc werken. Vier van de vijf organisaties vonden dit ech ter niet voldoende, zódat geen over-* eenstemming werd bereikt. Wel ls overeenstemming bereikt overeen kleine verhoging van de lonen der z.g. „minimumlijders" in zoverre, dat men dit algemeen goedvond, maar dat een dee! van dë organisa ties nu wenste, dat de hogere sala rissen met hetzelfde percentage zou den, worden verhoogd. Dit nu wenste de regering, niet.- Aan deze recht zetting voegen wij toe, dat ze aan de strekking van. het artikel niets verandert. -< .v. 'Iedere dag boenen en schrobben we onze .Nederlandse straten, geheel-en al overtrok ken met nationale.'costuurjis en klossend op. hagelwitte, klompen. Zo denkentieAmerikanen èr- bljjkbaar over, .want;midden tussen dë massale Newyorkse gebouwen is het personeel' van een batik,'samen - ■met enige aantrekkelijke dames,-bezig een staaltje „real Dutch" ge woonteleven-te demonstreren:'Let u vooral goed op de revolver die» "de linkse bankbediende uitdagend boven zijn broekzak draagt en op- de tulpen, die geheel' uit éigen beweging uit het asfalt ontsprui ten. Hoe typisch Nederlands dit allemaal. Ook dè mèisjes. Luistert U" maar nacr de namen: Maggie McDonnell een actrice staat helemaal links, dan volgt de mannequin Betty Cooper en tenslotte ziet u Doris Dean de „tulpen-koningin" ca» 1954. fii;!llil[llUIUU[tllilt[l'Uitlllli!tU(ll(l:lliUEn (Van onze', correspondent) TILBURG Vermoedelijk in de nacht van Dinsdag op Woensdag is de 24-jarige. me j.C. T. uit Gilze- •Rijen opgruwelijke wijzeom het; leven' gebracht. Twee jongens^, die Woensdagmid-: dag op, eer. open; veld: langs het' Wilhelrninakanaal aan hét: spelen1 'waren, troffen daar het ontzielde- lichaam- aan. Dé. hals- vertoonde' diepe sneden. De politie stelde on-' middellijk eenonderzoek ter plaat se in, maar kon geen spoor van de dader vinden. V BOGOTA. Gewapende benden hebben de afgelopen dagen overval len gedaan op clrie dorpen in Co lumbia. In -Toiima werden 28 per sonen gedood,; terwijl het aantal slachtoffers in Cauca vijftien be droeg. Een kerk en-'een klooster werden geplunderd. -: De aanvallers, die vijf man heb ben verloren, worden door militaire eenheden achtervolgd. De politie, heeft 47 verdachten aangehouden- iHlGUH-: JlKlIlUainSIIriJiA!.:Jlp-.'.DJ.ITiRS'llliriilMJit'. ArJi'Jl-? ?:ni .C'JDSlKat NAPELS. De Italiaanse Sena tor Gaetano Florentine van de mo narchistische volkspartij en Attllio Romano, een van de leiders van dé nationale monarchistische partij, hebben gistermorgen kort na zons opgang even huiten Napels met él-! kaar geduelleerd. 4Wc;:" -Beide partijen, liepenlichte'ver wondingen op aan de rechterarm. Senator Ficrentino verklaarde ach teraf, dat het een erezaak was over, een artikel," dat-hy in'een Napoli- taanse krant geschreven had. „De zaak is. thans weer in" orde dank zij-bet duel." zie hy. „Mórgen gaan we samen dhieren," Duelleren i is. ih Italië officieel-ver boden maar de politie- grypt 'meestal niet in wanneer er geen doden val len; :.- •.-••• :- AMSTERDAM. Vannacht is in de ouderdom van 83 jaar overleden, de heer C. Kitsz, hoofdbestuurslid van de Algemene Bond van-Ouden van Dagen:-De heer Kitsz was ook een bekende figuur'in de Amster damse. bouwvakorganisatie. (Advertentie LM.) Véorenkele Gratis leuk plastic speelpopje in elke flest BONN. Een aantal leden van fie VVestduitse Bondsdag övert momen teel voor de aanleg van een Auto bahn over de Eifel, een verkeers- object, dat ook in Nederland velen niet onverschillig zal laten, daar d,a. tal van Nederlandse toeristen in de streek komen waar deze weg zou komen te. liggen.; Deze strada zou Koblenz met Trier moeten verbinden-: envérder aan sluiting- moeten; geven op de reeds voorde oorlog aangelegde strada naar Kaiserslautem-A.;-::'.,'4 Op het urgentieprogram ..voor dé aanleg van. autostrada's staat de verbinding tussen Montabaar en Ko blenz. Men wil deze nu: dwars over de Eifel ziendoorgetrokken, zoals het eens in Hitlers plannen .heeft gestaan. Hitler.;is met de.laanleg der grote verbinding reeds begonnen, doch hij had daarmee militaire bedoelingen. Het traject van deze autoweg voer de namelijk rechtstreeks naar het hart van de Siegfriedlinie. LAS VEGAS (Nevada). Ameri kaanse natuurkundigen hebben "Woensdag een atoomontploffing onder de grond teweeggehra^ht op de'; vlakte van Jucca In de woestün van Nevada. Dit ls de eerste der gelijke ontploffing, die sinds 1951 in de V.S. werd veroorzaakt. - Vanaf dé Angel's Peak, op-onge veer 100 km afstand van de explo sie werd een kleine vuurbal gezien, gevolgd /door een reusachtige stof- zuil, waaruit zich langzaam de pad-' destóelvormigé .wolk begon' te. ont wikkelen./''. Het is waarschijnlijk, de lichtste bom van de serie proeven,-: dié dit jaar op de Jucca. vlakte gehouden zijn. In Las. Vegas werd geen schok gevoeld en werdook niets gehoord. Dit is de zevende atoomproef van deze Serie. T7EN zeer belangrijk .^moment i» het. drama „Elektra"- van Sop ho kjes, wordt gevormd door 'de op komst van Aigisthos, even voor het slot. Het is maar een klein rolletje van een pagina of drie, maar het wordt altijd zwaar bezet, omdat de slechtheid zélve moer opkomen, om. in een korte spanne tüds, olies mat drie uur lang aan zware dramatische efjecten opeengestapeld is, nog te overbieden. Geen. wonder dat de Aigisthosdie «roeper door Van Dal- sum werd gespeeld, bij de Neder landse Comedie aan een acteur als Ko van Dijk is toevertrouwd. Prachtig uitgedost"niet haneveren z(j« helm, verschijnt hij aan het it van de avond voor het eerst op de planken een arrogant snuiven de booswichtdiestraks zal vallen onder de wrekende hand «an Ores tes, op een reeds aanzienlijke stapel verse lijken. Als hij, nog onkundig van het lot dat hem wacht, opkomt,zegt h\j: „Wie van U weet waar de Pho- keïsche gasten zijn, die. naar men zegt, berichtten dat Orestes Het het leven in een schipbreuk van een paardenren?" Van Dijks grote to neelpersoonlijkheid geeft hem de macht, het publiekreeds met die eerste zin, volkomen te pakken. Dat wil zeggen... Er zijn soms wel eens omstandig heden die tegenwerken. Zoals bijvoorbeeld in die kleine, Gelderse stad, waar ,£lektra" enige tijd geleden ging. Uiterlijk fraai ge dost en fnncrlyk volkomen opge pompt voor zijn korte, krachtige prestatie verscheen Ko van Dijk-op het toneel en hief aan: Wie van U weet waar de Phokeïsche gasten zijn..." Op dat ogenblik zag hij, hoe op de eerste rij een man zijn vrouw aan stootte en hoorde hij hem met een stem vol vergenoegd herkennen zeg gen: ,JDat is die uit Mimosa." KRONKEL. MAASTRICHT. Es'n paard, dat' voor een platte boerenwagen,, was gespannen, is gisteren in dé stad op hol geslagen..Hét maakte een wilde rit door. de stad waarbijde kar eerst een bestelauto, een. enorme klap gaf, daarna een personenauto zwaar beschadigde,' vérvolgens één vrachtauto kreukelde: en tot slot een melktruck op -enkele, plaatsen van verf en oorspronkelijke; vórm -ont deed; Persoonlijke, ongelukken deden zich niet voor. - /-„ APELDOORN. Een zes jaar. oude beer van het circus Boltini; dat op het Loo verblijft, heeft dezer da gen voor de aanvang van'dé dage lijkse dressuur de benen genomen, Direct werd een achtervolgingin gezet, maar hét duurde bijna drié uur, voordat men de vluchteling weer veilig en wel in. zijn hok had zitten. Voor. ..het echter,, zover ;wa9;. waren ■door één politieagent'.vier schoten op het beest gelost,: dat" hierdoor licht werd -gewond. DEN KELDER. Binnenkort zullen drie officierenvan het. corps Marva's. naar deWest worden uit- gezonden. Het zal voor het eerst zijn,, dat vrouwelyke militairenvan de mari ne in de "West. worden, gestationeerd. De drie officieren zijn de officier Marva tweede klasse oudste catego rie E. A.Kruljs, en de „officieren. Marva tweede klasse jongste cate- gorie W. H. F, M. Roelof sen en;M. M. Vellinga. D.e dames vertrekken op 22 April per vliegtuig naar de Nederlandse Antillen, waar zij zul- 1 len worden tewerkgesteld bij de verbindingsdienst (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. In de Eerste Ka mer heeft minister Beel gistermor gen een verdere denivellering van de ambtenarensalarissen beslist afgewe zen. Omstandig ging hij na hoe de regering één en andermaal tot ver zachting van de nivellering der over- heldssalarissen is overgegaan. Met de laatste voorstellen, is het denivelle- rïngsbeleid echter afgesloten. De minister noemde het uitgeslo ten; dat de overheid zou kunnen gaan overbieden op de arbeidsmarkt ten behoeve van haar eigen personeel. Zij draagt immers de verantwoor delijkheid voor het /gehete loonbe- leid. Als zij een concurrentie-positie zou gaan nastre ven, zóu dat on billijk zyn ten opzichte van het. 'particuliere be drijfsleven, .dat haar medewer king -aan haar loonbeleïdgeeft. De regering kan niet verder gaan, ja zij, vraagt zich zelfs afof zij al niét të ver: is ge- EERSTE KAMER gaan in een tijd, waarin rust en nog eens rust op het gebied van lonen en prijzen is geboden. Gelukkig, zo zei minister Beel, is er ook nog wel iets van roeping voor de overheidsdienst. Hoogst bekwame ambtenaren blijvenin overheids dienst werkzaam, hoewel zy elders een hoger salaris zouden kunnen ver dienen. De regering ontkent echter, dat er een te grote discrepantie zou bestaan tussen de lonen, welke haar werklieden, verdienen én die in het particuliere bedrijfsleven. Gegriefd Minister Beel sprak zijn teleurstel ling over verschillende indiscreties en onjuiste publicaties, welke zi. In de pers- waren verschenen, uit. Sa larisnormen- werden, byv] gepubli ceerd, waarvan tevoren vast stond, dat zij niet zouden kunnen worden ingewilligd. Daardoor werden on juiste verwachtingen gewekt; Vooral betreurde hij de-publicaties over een „langzaam actie.".' -^v Hij meende; dat men door'zich al-r dus niet aan de spelregels té hóuden, in wezen buiten het overleg, had ge plaatst. Hij sprak onomwonden uit, dat dit resultaat voor hem uitermate teleurstellend was geweest. Minister Beel liet ook blijken, enigszins gegriefd te zyn door de wijze."waarop prof. Gerretson hem had toegesproken over zyn ziens wijze betreffende de historische rechten van Amsterdam als hoofd stad. Nu, dank. zij een nader onder zoek van dr E. van Raalte, het his torisch gelijk van prof. Gerretson is gebleken, gaf hy toe. dat zijn kanttekeningen bij de rede, welke de CH.-afgevaardigde vorig jaar had gehouden.- beter achterwege hadden kunnen blijven.' PARIJS. De broer van de sjah van Perzië, Prins Hamid Reza Pah- levi» is Woensdag met een lid van de hofhouding In Parijs aangekomen om er te zoeken naar zijn neefje, Prins Ali Patrick, dat door zUn moeder uit Gstaad (Zwitserland) naar Frankrijk zou zijn gebracht- Tot nu toe ont breekt ,van het tweetal elk spoor. Het kind is de zoon van de korte lings verongelukte broer van de Per zische sjah en van mevrouw Cbris- tiane Cholewski, die in 1848 van haar man scheidde,. De opvoeding van de kleine jongen werd óp 9 November 1954 aan de .sjah opgedragen krach tens de Perzische/w.et- - - Uit een'officiële publicatie", van de Perzische-legatie te Bern. die giste ren verscheen, 'blijkt,datde. jongen niet de erfgenaam 'vaix de» Perzische (Iraanse) troon. is. Dc Iraanse gezant, Abolghassem Forouhar," verklaarde:: '„De' moeder van Prins Ali,mevrouw Christiane Cholewski" werd 'in October' 1948" van de scheiding mededeling gedaan. Me vrouw Cholewski mag noch. de titel noch de naam van haar overleden ex-echtgenoot voeren. Bijgevolg heeft zij geen recht op de,titel Prinses of mevrouw Pahlevi". „Prins Ali," aldus de legatie, ,js geen erfgenaam van de troon, omdat zijn vader deze "titel evenmin ooit heeft gehad." Iedere keer ateit de voortschrijden de damesmode ons voor de meest wonderbaarlijke bedenksels. Bekijkt U nu deze hoed eens. Misschien vindt U het moeiiyk om in dit ex centrieke hoofdbedeksel iets te ont dekkendat op een hoed lijkt en misschien vindt U het helemaal maar niets. Simone Belsrave een Londense mode-ontwerpster denkt cr kennelijk anders over. Met veel charme en bravoure draagt ze ait vergulde varkenstaartjedat als uiting van levensvloed van achteren opkrult enom al té spontane be wegingen tegen ze gaan zorguul- dig vastgebonden is met een strikje. Het apparaat het woord hoed. wil-ons wat moeilijk uit de pen. is gemaakt van met„ooud1' over- trokken stro. Het houdt in ieder geval het hoofd gedeeltelijk droog zodat het toch nog toet 'nuttig is. Iedere dag belt het" Engelse revue- meisje Elizabeth Reber vamm Napels haar hondje „Patch"- In Lor.den op. „Ket vrolijkt me. zo op. als ik in de put rit", zegt ze en ook ..Patch" is meteen in een goed humeur". Erg uitgebmd zijn de gesprekken niet. ..Patch" Wait Pat Hayes, eea struise juffrouw van 23 uit Texas kreeg Zor.deg twee stteren op de knieën. Dat gir.g niet zo maar. De twee dieren 2oolden\haar zes maal omver/ze Werd op de hórens genomen, onder de -poot gelopen, kreeg een her:: senschuddlng, een paar gebroken rib ben en-een zenuwaanval..'. Maar'Pat bleef de bazin en nu loopt zo glorieus rond met de twee oren en de staart van de laatste stier. Als teken van- vrouwelijke macht. Z Twéé meisjes en/een johgén, dér- hen tor zestien jaar oud;-..hebben- SK uur opgesloten gezeten-in'een hol onder een hooggelegen verkeersweg, bij -New "York; Hoe ze ook schreeuwden en tegen de-wanden opklauterden,, de automobi listen reden onverstoord door,. Toen: de agenten de wanhopige' kinderen éinde lijk vonden, moesten zc met een kabel van 45 meter naar beneden worden, ge takeld.-Pas.na tweé-.uur.hadden re-da kinderen met houwelen bevrijd» Ergens in .dé'/Sowjet-Unieis' een 147-jarige tuinman - aan 'het schoffelen, vertelt deRussische Radio en éen vrouwvan -13& kan het breien nóg maar niet laten; Eeh jongmaatje hierbij is de- man. van 122 Jaar,: die nog in de Krim- ocriog heeft meegevochten. In Georgia leven trouwens nog „vele duizenden mensen, die 90 jaar en ouder rijn". Wilt U ook de 150 halen. Dat kan. zegt radto Moskou, maar neem dan" acht uur per dag rust, ga iedere dag onder de Koude douche staan, drink geen wodka en eet regelmatig. Woort U toe vallig in de Westerse wereld, dén be staat er weinig hoop, war.t „het slaven- bestaan biedt onder de kapitalistische condities geen kans op een lang leven. Een „walvis van 60 meter- lengte" maakte vijf Italiaanse zeelieden in do golf van Toronto aan - het schrikken. Het dier - kwispelde wat met rijn staart en dat deed-de trawler, waaróp de man- nen voeren bijna omslaan./Da .vis was BXPter ,2aa onderzeeër.; zei. de kapi tein. Vier en twintig gemotoriseerds - vissersschepen zoeken nu'het water af naar dat monster.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2