GRACE KELLY Communistische bestrijd ing in e scheldpartij en ontaard Mr Beven wil tóch ijveren ese integratie H voor Westerling schrijft procureur Soenarjo ..On the Waterfront" legt beslag op liefst vijf „Oscars -A cademy A ward- dankt roem aan talent en eenvoud ONAANVAARDBAAR Nationale partij in Suriname verliest Greta Gar bo voor eerste maal off icieel onderscheiden 1 Frisse stijl 3 zonder „stardom" Complete Fop Kamerlid stelt vragen Voorts. AKKERTJES 3 - ET is lang niet zeker, zegt de I Volkskrant, dat in het bekende L geval van het, te' Haarlem ge sloten kerkelijk huwelijk van een man, die wettelijk nog gehuwd was met een andere vrouw, de wet is ovenreden. Deze veronderstelling houdt vermoe delijk verband met de mogelijkheid, dat het bier* zou betreffen een noodhuwelijk, voltrokken niet voor het altaar en slechts in tegenwoordig heid van twee getuigen. Er is echter goede reden om aan te nemen, dat het een compleet kerkelijk huwelijk is ge weest, ook ui is het voltrokken ir, een kapel en niet in een kerk. Er is tevens goede reden om aan te nemen dat de Volkskrant dit drommels goed weet. Het feitdat de hierbij betrokken priester zich. blijkbaar aan de ver volging poogt te onttrekken, kan niet anders dan een slechte indruk mat ben. De Volkskrant zegt dat liet ge weten. wel eens boven de wet gaat. Dit is juist; maar degene, die zozeer- de consciëntie laat spreken, moet ook de moed Hebben, de gevolgen daar van te dragen. De conclusie van de Volkskrant is, dat artikel 136, lid 1, van het Bur gerlijk Wetboek moet vervallen. Het betreft hier de bepaling, volgens welke het burgerlijk huwelijk voor gaat en geen kerkelijk huwelijk'kan worden voltrokken zonder overlegging van een stuk, waaruit blijkt dat het. paar reeds door de ambtenaar van de burgerlijke stand in de echt is ver enigd. Een dusdanige wijziging ware échter onaanvaardbaar in een land met een zo gemengde bevolking als de onze. Men moet niet vergeten, dat een huwelijk terdege ook als heilig kan worden beschouwd (en normaliter ook wordt beschouwd) door mensen, die het canonieke recht niet erken nen en zelfs niet tot enigerlei kerk behóren; Het zou de moedwillige ver lating mogelijk maken door velen en van vélen, die op het gemeentehuis en niet ook in de'kerk' in. het huwelijk zijn getreden. Wij kunnen het ook anders zeggen: het ware een uitgaan van de opvat ting, dat buiten de. katholieke kerk (of, ..zo men wil, de kerken in het algemeen) geen moraliteit mogelijk is of althans wordt erkend. De sug gestie van de Volkskrant lijkt ons dan ook te leiden tot ondermijning van zeden en zedelijkheid, en moet der halve als onaanvaardbaar gelden. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. 3>Iet 11 'tegen 6 (communistische) stemmen heeft de Tweede Kamer gistermiddag de Parüse Protocollen aanvaard. Voor wie de debatten had gevolgd, kon dit nauwelijks een verrassing heten. Onver wachts kwa-m daarentegen wel-de mededelingvan minister Beyen, dat h(j overweegt om aan de K.S.G.-Ianden voor te stellen, de mógelijkheden van een algemene Europese integratie opnieuw te. bezien. Na de rede, waarmee hij in December de begroting van Buitenlandse Zaken had ver dedigd en waarin hij een weinig bemoedigend beeld van de mogelijkheden voor een supra-nationale ontwikkeling bad geschetst, betekende dat het uitstippelen van een nieuwe koers. TWEEDE KAMER Het grootste deer van de rede" van minister Beyen was toch wel gewijd aan de verdediging'van de Parïjse. Protocollen. Hij verzocht daarbij; de' communist "Wagenaar met. nadrük om de 250.000 doden uit de bezet; tirigstijd niet voor zijn politiek stre ven te monopoliseren,' gelijk ,.deze had' gedaan. De bewindsman ontkende geens zins, dat; aan de protocollen ze kere risico's waren verbon den. Niet, dat hij' in een her haling van 1940 1945 geloofde: Duitsland'S-f :is; eenvoudig niet meer in staat zulk een militaire macht te vormen doch omdat de kansen op herle vend militarisme of op een provoca tief optreden terwille van de her eniging van Duitsland niet helemaal denkbeeldig zijn. Derhalve zijn in de protocollen dan ook stringente be-, perkingen aan de Duitse herbewape- ning opgelegd. Belangrijker achtte hij dat West-Duitsland zou worden op genomen, in de West-Europese.Unie, een gemeenschap, waarin men onder controle, - permanent samen werkt. Aan deze controle kende hij een be langrijke betekenis toe. Wetenschap pelijke adviseurs1 hadden hem n.I. verzekerd, dat het technisch onmo gelijk zou zijn, dat de Duitsers-on gemerkt zouden kunnen beginnen aan de fabricage van atoomwapens. Verspreking Handig wees hij er de communist Wagenaar op. dat besprekingen met Rusland ook na de ratificatie van de Parijse protocollen zin zou den hebben. Omdat ook....Boel- ganin er zo over denkt.. ïn zijn- re pliek zei de heer Wagenaar dan ook haastig, dat men hem niet verkeerd moest citeren. Hij zei natuurlijk ook wel te weten, dat besprekingen met de Russen altijd betekenis hadden - hij had alleen willen betogen, dat de ratificatie de kansen op overeen stemming zouden kunnen_ verklei nen. Toch'vond men in zyn fractie blijkbaar, dat hij jjiet. erg gelukkig had gemanoeuvreerd: men stuurde tenminste eerste communistische partij-secretaris' De Groot een DJAKARTA. Raymond P. Wes terling heeft, naar hier uit .be trouwbare bromy wordt vernonjen, een brief gestuurd aan Scenario, de openbare aanklager in het proces- Jungsc-hlaeger. De in, de Indonesi sche taal geschreven brief werd uit N aarden (Nederland) verzonden, 'was 18 Maart gedateerd en werd hier 22 Maart ontvangen, In de brief spreekt "Westerling al les tegen wat L, N.'H. Jungschlae ger, het,;gewezen: hoofd, van de Ne- derlands'é. Ihlichlingendiénst. ten las te wordt gelegd,voornamelijk het verlenen-van steun; aan. subversieve Nederlandse guerilla-organisaties. Westerling schrijft,": dat hijweet wie W'. Manoch, de getuige van het openbaar ministerie in het proces te gen Jungschlaeger ts, ofschoon hij: hem persoonlijk nooit heeft ontmoet. Hij ontkent, dat Manoch ooit dienst' heeft gedaan als zijn chauffeur of ooit geheime bijeenkomsten heeft bijgewoond. Westerling ontkent-ook, in Den dat. hij betrokken is geweest bij sub versieve organisaties als de Nigo, welke streven naar omverwerping van de republikeinse regering, zoals Mahoch .heeft verklaard. Westerling had pas. van deze organisaties ver nomen nadat hij Indonesië had ver laten. De openbare aanklager Soenarjo heeft omtrent de brief verklaard, dat als Westerling waarheidsgetrouwe bewijzen heeft omtrent Nederlan ders die aangeklaagd zijn, hij naar Indonesië moet komen. De brief is'niet alleen naar Soe narjo gestuurd, maar ook naar de Indonesische minister van Buiten landse Zaken Soenario, de Neder landse Hoge Commissaris en naar de heer W. Bouman. advocaat van Jungschlaeger. Westerling schreef, dat hij bereid is om bewijzen om trent Jungschlaeger te leveren aan de Indonesische Hoge Commissaris machtigerman, naar het heet naar de katheder.-Doch deze bracht het er al heel ongelukkig af. Hij begon te 'spreken over de ver deeldheid in 't Westen„een troep roofdieren" waar hy dan de krach tige eenheid van het Sówjetblok te genover stelde. Doch toen hem uit de vergadering de vraag werd toege worpen, hoe het dan met Beria en Malenkof zat, versprak hij zich pijn lijk door.;beide figuren als „verra ders" aan te duiden. Dê rest van zijn spreektijd ging vrijwel heen in een benauwde poging om de lachende Kamer te overtuigen, dat hij het he lemaal verkeerd had 1 verstaanl Zijri geestverwant Wagenaar. die bp' de achtergrond was gehouden, reageer de er des'te woedender om. toen hij eindelijk als .laatste het spreekge stoelte mocht beklimmen. Hij zocht het, schreeuwend 3n laag-bij-de- grondse persoonlijke aanvallen.op minister Beyen 'en de socialistische afgevaardigde De .Kadt, -welke de minister, die de insinuaties, rustig naast zich neerlegde, doodkalm af weerde met de opmerking, dat hü werkelijk niet doof was.. Von Paultis Bijzonder bleek ce communisti sche partijleider geprikkeld dcor het feit. dat de voorzitter van P.v.d-A.. Evert Vermeer, de demonstranten op het Binnenhof Dinsdagavond had ge wezen, op de figuur van de Duitse maarschalk; v. Paulus, die thans in Oost-Düitslsnd furore maakt. „De ze", zó verzekerde hij. „had zijn les geleerd en was; niet te -vergelijken met de-nazi-militairen, die thans in West-Duitsland rondlopen." Toch ontwaardde de, heer- Wagenaar -iets bemoedigends, in ..West-Du itsland; til; dat dejeugd ëf," zó'Weinig van her bewapening moést';hebben. Désocialist; De Kadt voegde de-communistische fractie-nog enige krachtige woorden, toe;, hetgeen.- tot gevolgd had, "dat•zij eèh kanohnade van scheldwoorden op, hem afvuur de. die voorzitter Kortenhorst met zijn hamer poogde af te weren. Neen, het was verre: van verkwikkelijk, dit einde. Eigenaar Alkmaarse zelfsbedieningszaak is vrijgesproken ALKMAAR. De Economische rechtbank heeft de eigenaar van een Alkmaarse zelfbedieningswin kel die op Dinsdagmiddag niet ge sloten was, terwijl de politie-veror- dening dit voorschrijft voor krui denierswinkels, vrijgesproken Zij was van oordeel, dat een zelfbedieningswinkel niet in hoofd zaak het kruideniersbedrijf beoe fent PARAMARIBO. De Surinaamse nationale partij heeft haar absolute meerderheid, die ze vtff Jaar lang in de staten heeft gehad, verloren. Dit blijkt uit dc nog officieuze uitslag ,vao de verkiezingen. Het eenheids front maakte daarbij met 14.956 stemmen een einde aan de hegeraor nle van dc nationale partij, die slechts 12-518 stemmen haalde. Het aantal kiesgerechtigden dat zijn stem uitbracht, was groter dan 'ooit tc voren Ongeveer 78 proeent bepaalde,zijn keus. Morgen' zullen de officiële uitslagen van de verkie zingen worden bekend gemaakt. Tijdens de stemming kwamen ver scheidene kleine botsingen voor. Medeplichtigen aan gouddiefstal KLM krijgen twee jaar LONDEN. De twee mannen, die betrokken zijn bij de gouddiefstal bij de KLM in Londen, zijn Woensdag tot twee iaar gevangenisstraf ver oordeeld. Zij bekenden, dat ze zich met e^n. darde man .hadden schuldig gemaakt aan een poging, om door verberging van de bewijsstukken „te verhinderen, dat het recht zijn be loop had"- Ze. ontkenden echter di rect bij de diefstal betrokken te zijn dragen-in ponden te hebben ontvan gen. -• - UDINB. Bij- Spilinbergo in N.-Italië is Woensdag een jachtvlieg tuig' ^neergestort op eenmilitaire tankauto. De piloot en de twee in zittenden van de auto,.die in brand vloog, zijn om het leven gekomen. Het in aanbouw zijnde hospita al- kerkschip ,JDe Hoop" nadert z\jn voltooiing. Men ziet hier het vaartuig op ie werf van de Zaan land se Scheepvaart Onderneming te Zaandam. Op de achtergrond een in aanbouw, zijndezeesleper, bestemd voor Brazilië, HOLLYWOOD. De spanning is gebróken: gisteravond werdén dé „Os cars" ol zo men wil de „Academy Awards" uitgereikt voor de beste .filmprestaties van het .jaar 1954, De spanning is gebroken, voorzover-dié er was. Want er is eigenlijk niemand geweest, die heeft getwijfeld: de Oscars voor de béste rollen moesten gaan naar Marlon Brando voor ,.On the Waterfront" en naar Grace Kelly1 voor 'haar „The Country Girl". En inderdaad zijn daar de onderschei dingen, kleine -vergulde beeldjes, te recht gekomen. De voornaamste. Want de Amerikaanse filmwereld heeft nog een groot aantal andere Oscars uitgedeeld. En. het. leeuwen deel daarvan nam „On the. Water front" voor zijn rekening. Niet alleen Marlon Brando kreeg bier deerkenning voor zijn voortref- - 's.. felijke spel in deze - film. EV§ Marie Saint kreeg een Oscar als „beste tegenspeelster" in dezelfde film. Elïa Kazan won er de hoogste onderschei ding mee als regis seur, Budd Schuld- berg kreeg ermee de Oscar voor het beste filmverhaal. Verder kreeg de film prijzen voor zijn samenstelling en de beste zwart- Marlon Brando wit fotografie. Dat ...beste spel... (Advertentie IMi) Let op de naam RANG op Hel beschermende omhulsel alles bij elkaar maakt het niet ver wonderlijk. dat „On the Waterfront" met een Oscar werd bestempeld als beste film van het jaar. - - Natuurlijk 'was'"' 'Walt Disney -weer .bij degenen, onder' wie de Academy Awards werden ver deeld. Drie sleepte .hij er ditmaal in de wacht. Voor- „Van ishing Prairie" ais beste documentaire en voor „20.000 Mijl onder Zee", die zo wel voor de specia le effecten als de kleuren werd on derscheiden. Disney heeft daarmee het aantal van zijn Os- Walt Disney carsop vijfentwin- vüfen- tig gebracht. twintigste.. Het "zal ieder i dat ook de vroegere 'wereldberoemdheid Greta Garbo eindelijk officieel er kenning vond voor haar filmisch;werk: ze: kreeg een Oscar, omdat ze nog nooit wasonderscheiden, Danny Kaye' was. ook bij de prijswin naars o.m. door zijn goede werk voor het kinderfonds van de Verenigde Na ties. Tenslotte kreeg Edmond O'Brien een Oscar voor zijn tegenspel aan Ava Gardner in „The „Barefoot Contes- sa'-V Er zijn verder onderscheidingen Greta Garbo ..eindelijk.. ALMELO, Woensdagmorgen is in Almelo overleden de heer Gerhard ten Cate Joh.Zn., een; van de - directeuren van de N.V. H, ten .Cate Hnz. én Co.; spin nerijen en weverijen te 'Almelo. Dat een meisje in Holtymood ook successen kan behalen zonder.een diep décolleté of een afgeknabbel de haardos is gisteren gebleken bij de uitreiking van de Academy Award. Deze hoogste Amerikaanse filmonderscheiding werd toegekend aan de 25-jarige Grace Kelly, een meisje, dat naast U zou kunnen wonen zonder dat V haar opmerk-- te. een meisje, dat vaker in een badstoffen truitje en op geschaaf- mm na Grace Kelly .'...stijl en eenvoud,. de .schoenen, wordt gezien dan in de uitgekiende japonnen van móde- vorsten. - Af".'.; Er zijn twee mogelijkheden om An de Amerikaanse filmkolonié- rage's van bepaalde types te door breken. Die mogelijkheden zijn: een nieuw type lanceren óf door wer- kelyk talent, docr innerlijke kracht uit te munten. Het bchoc/c geen be toog. det de eerste mogelijkheid on middellijk een nieuwe rage lot ge volg zal hebben. Ontelbaar zyn mo- menteel.in Hollywoodde Lallobri- gida's en Marilyn Monroe's.-. Even ontelbaar zyn, nu. de zeer slanke Hepburn-types. Evenmin behoeft het een betoog, dat.de tweede mogelijkheid navolging op'grote4 schaal uitsluit. Werkeliïk-,talent is. .nu eenmaal, zelfs in Hollywood,'met oucr te nemen van anderen. Vastbeslotenheid Wij men dan tóch de blonde Grace Kelly i-ergelijken met een voorgangster dan zou men terug moeten gaan naar de Hollywood-- jaren van Ingrid Bergman. Doch Grace Kelly isbeslist geen copie van Ingrid Bergman,'daarvoor w'as Berg7nan een te grote persoonlijk heid als actrice, daarvoor is ook Kelly te persoon. y. - .Haar verschijning op Vhet witte doek is in de-zwoele stroom van rijk-geproportionneerde „stars" een verfrissing. Ze heeft een nieuwe stijl in de film gebracht, eenvoudig doo? zichzelf tc zyn. - Desondanks, zo zegt men in Ame rikaanse /tlmferirtgen, heeft ze haar eigen geheime wapen: Om daar da delijk aan toe te boegen dat dat wapen is: haar vastbeslotenheid. den. Vader Kelly, die zich op Ame rikaanse wijze van metselaar tot miüionnair had opgewerkt heeft Jtficr hiertoe «ooit iets in de weg gelegd. Wel wilde hij, dat zy even als huur oudere broer en beide-zus ters eersteen-; college afliep. Dit, daar hij eens ais kampioen-roeier ih Engeland niet aan 'Je Henley- wedstrijden mócht deelnemen, om dat 'hij zijn geld niet zijn -handen verdiende en daarom tiaar Se over tuiging van de Henley-organisato- ren geen gentlemankon zijn. Toen echter bleek dat voor Grace de wiskunde-vakken.een onoverko melijk struikelblok -waren, kreeg zij toestemming om naar een toneel school in New York te gaan. Ze 'is. lief Twee jaar. woonde zij in New York met eeiï vriendin op kamérs vóór zij' haar eerste toneelrol kreeg. Haar vriendin woonde de première bij envertelde*Ik had die - toneel- - ambities van Grace nooit, zo ernstig genomen, maari toen-ik. haar die avond heiitoneel op zag komen, 20 getóoon, 20 f ristoen wist ik dat ze iets' sou kunnen bereiken. Dte avond rag-.ik ook voor het eerst dat ze.,werkelijk mooi kon ::En\ zo zegt-men alweer in film- kringen,' dat is ook een onderdeel van-haar geheime wapen, Grace Kelly kan ér lief uitzien'eh is lief ook. Ze heeft geen' grillen; is steeds serieus, kent haar rol, kómt'Steeds op -tijd voor ophame'Si kortom heeft niets van stardom" èn is even vriendelijk tegen de producer als tegen de loopjongens. Geen college Grace besloot reeds op elfjarige leeftijd, dat ze actrice wilde 'wor- Stijl Na die eerste toneelrol kreeg zij enkele kleine rollen in TV-spclen. Een der TV-producers vertelde over haar: „Wat haar exclusief maakt, is haar stijl, haar ongekunsteld heid. die door -niets was te beïn vloeden.'' Die frisheid van stijl bracht haar zonder enige moeite in de filmstudio's, waar de producers in haar direct het grote talent her kenden. In minder dan geen tijd snelde ze van de ene studio «aar de andere. Zij werd tegenspeelster vankassa-magneten als Clark Gable in „Mogambo", Cary Cooper in „High NoonJimmy Stewart in jRear Window",Bill Holden in „The Bridges at Toko-ri" en Bing Crosby in; „Country Girl". Toen haar ster zo snel omhoog schoot kon-de roddel i» de Ameri kaanse „fihntijdschriften" natuur- lyk niet uitblijven. Men heeft ge probeerd een romance te ontdekken tussen haar en Bing Crosby (die een goeie vriend van haar vader in) om tnaar eens een voorbeeld te noe men, doch tot nu 10e is Grace or getrouwd en heeft de weinig voor keur voor mannen. Als ze beslist een pfeniière' moet byironcn neemt ze een van haar oude vriendinnen mee. Mocht een man. wat tc op dringerig worden dan heeft ze een prachtig afweermiddel: ze zet haar donkere uilenbril op - (ze is een beetje bijziende), trekt een preuts, 'moridje en. vraagt op dè toon van een overjarige vrijster: JCen ik Uit het' bovenstaande blijkt al wél, dut Grace Kelly heel weinig over zichzelf praat. Als zij een pers conferentie niet 'kan ontlopen, be antwoordt zij de vragen der ver slaggevers zö oppervlakkig dat'een der-journalisten eens na haar long ondervraagd te hebbenzijn bloc- note. in een hoek wierp en uitriep; ,,Daa'r staat geen woord in dat het drukken waard is" Als men iets over haar te weten wil komen, moet mén bij dekruidenierzyn, voor wie ze alleen maar het meisje van de overkant is, Dit .blonde meisje is immuun voor 1 'at hét klatergoud van dè filmindu- trie 'omdatzij. .en anders haar vader wel genoeg echt goud be zit; Ze is. immuun - voor: de geesie- .l(jke gevaren, dié aan het; „star-*'- ■sdjn'.kleoen,' omdat \haar van jortg'af getoond ts in hét gelukkige gezin van'de Kelly's, wat een evenwich tig leven waard 'is. En voor dergelijke meisjps'heeft Hollywood diep respect, vooral als ;e ook nog begiftigd zijn met een uitzonderlyk talent... voor „Thursday's Children", een Britse documentaire, voor de Japan se film „Gate of Heil", voor „Three Coins in the Foun tain" (beste kleu- renfilm), voor „Broken Lance", voor ..Seven Brides for Seven Brothers", voor „The High and the Mighty", voor ..The Glenn Miller-story", voor ..When Magoo Flew", voor ..This Mechanical Age'' en voor ..Time out for War". De Oscar-winnaar Marlon Brando beeft bekend ge maakt, dat hij sa men met zijn "vader Danny Kaye kindervriend.. F) IEREN blijken de dienarender lick:*' muze steeds opnieuw te inspirere- tot hele dwaze versjes. Zowel Daan Zonderland als Leonard Huizinga, hebben de Arke Noach's op versvoeten doortrippeld. En God fried Bomans sloeg aan hét rijmen ten overstaan van luiaard, duifka meel en reiger en stelde aastmWiU ge kwaken als een kikker, maak aan eerst uw tong wat dikker. Hoort ge dat er niets geschiedt, denk: ben de kikker niet?. Onvergetelijke woordenmaar de beste dierkundige dichtoefeningen die ik ken, zyn toch van Trijntje, Fop, alias Keet Stip, zodat ik de boekenweek in deze hoek wel vieren mag met de feeste lijke aankondiging van een boekje» dat een mooie selectie uit deze ja renlang in „de Volkskrant' versche nen versjes b«wat. Het is heerlijke lectuur, éoor Ber tram voorzien van bijzonder dartel» prentjes, die er net als het meee- terhjke omslag precies bij pas sen, Een brilslang geeft Stip de vol gende regelen ii«.:-FFr «Een dikke brilslang sat varterr» vooraan in de Kolles Bergère. „Van allerhande euvelen zo hoorde men Hem keuvelen,—- „plaagt de bijziendheid mij het een nieuwe filmmaatschappij heeft opgericht: „Pennybaker Productions". Kerkelijk huwelijk DEN HAAG - Het Tweede-Kamerlid Scheps heeft aan de minister van Jus titie schriftelijk gevraagd of 't juist is, dat op 22 Jan, 1955 in de Maria-kapel te Haarlame door een bedienaar van de roams-katholieke godsdienst een kerkelijk huwëlijk is voltrokken zon der dat in overeenstemming met ar tikel 1S6 van het Burgerlijk Wetboek de partijen aan de bedienaar van hun eredienst hebben doen blijken, dat hun huwelijk ten overstaan van de ambtenaar van de burgerlijke stand vvas voltrokken? En voorts of de mi nister kan meedelen of tegen de be trokken bedienaar van de eredienst, als de voormelde vraag bevestigend, moet worden beantwoord, een straf vervolging is ingesteld? LONDEN.De hertog van Edin burgh wordt op 12 October aan boord van het koninklijk jacht„Brittan- nia" in Kopenhagen verwacht, waar hij de jaarbeurs van.de Britse indu strie zal bezoeken. Kijk, .als je zo mooi bent als deze Louden- se uiönneQuins en als je dan Jiog met de mooiste lentepakjes aan door de straten mag lopen, beschermd door een elegante pa rasol, don heb je zo veel tegelijk mee, dat je het gevaar, dat. het bijgeloof je 'wil aan praten, achteloos trot seert. Je loopt gewoon in de ganzenmars ach ter elkaar onder de ladders doordie je op de terg mag tegenko men. Zo ging heldoor Bondstreet, waar een show werd georgani seerd ran de nieuw- ste letuesnu/jes. Ge- 'raar'onder die ladder door? Misschien. Manr dan alleen voor die rncri op de ladder, die de uerfeidnig «iet kan weestaan en zijn ogen i goed dc kost geeft aan alle charme, die daar ouder hem voor bij gaat. En zoiets blijft altijd vol geva- ren In de Amerikaanse staten Kentucky, Illinois en Tennessee zijn er even moei lijkheden geweest. Ze wilden daar uit zoeken., wie de oudste tweelingen waren. Eerst, dachten ze. dat de 92-jarlge me vrouw Eva Bowman met haar zuster Mary; CuIIen (Kentucky) kampioen zou den worden. Maar de heren August en Fred Schuize uit Illinois rekenden voor, dat z(j op de dag ai vijf maanden ouder waren. Toch geen kampioenschap. Want Leonard en Lindsay Terry sleepten dat weg naar Tennessee, toen zij procla meerden. dat by hun 93 jaren die an deren maar beginners waren.— Toch is'er geen broodiiijd. Want de broers Schuize beiden weduwnaars en oud-vliegers hebben een afspraak je gemaakt met de zusjes uit Kentucky.- Ze beloofden gauw. op bezoek te komen. En mevrouw Bowman heeft al laten; weten, dat ze da: enig zal vinden. Zijn er al doelpunten geweest?" Een baars, die met succes d» rol van Jago in „Othello" - heeft ge speeld, overweegt in een volgend vers met begrijpelijke weemoed ^De mensheid fclhpt haar handen paars, voor fielten uit Venetië en ben je braaf, dan eet ze je." Een kalf op de Kal/jeslaan, wil rich niet op de kalfsborst slaan maar stelt toch vast, dat geen der groten der histo rie „was op myrt leeftijd zo be roemd. dat er een laan naar i# ge noemd." .Een groepje maden, die in Scheuéningen pootjesbadou, melden ten overvloed: „Er zijn hier heel wat maden bij, die made zijn in Germany". Een ztcaan uit. Avifauna reisde 'verbitterd.-naar Zweden. ,Jn Nederland', zo sprak hij zuur. „zit er. geen brood in de cultuur, 't Wordt steeds, zodra, ik iets ver dien. weer trekwerk in de Lohen grin". Een zwijn, dat uit de grabbel ton. een ham met 2even worsten won, had daarvoor, desgevraagd, een zeer simpele verklaring; ,Jk zwijn, ik hè b gezioynd." Kees Stip poseert in het door Boucher uitgegeven boekje, als de literator die de versjes uit Penne- uiips nalatenschap heeft vergaard. In zijn voorwoord citeert h\j: Jk heet Trijntje Fop en heb een muts cp myn kop" En hij voegt er aan toe; ,iEen eeuw lang hebben deze regels, waarmee Pennewip's leerlin ge in, Muttatuli's „Ideeën, haar de buut maakte, tevens als haar -ver zameld wérk gegoldenl Ten onrech tezoals deze uitgavebetoyst. Het bijeengaren van een ,>aantal harer verzen uit Pennewip's nalctenschap, is een daad die door Penneujip zèlj wellicht zou worden gelijkgesteld met het plukken van een ruiker doornen uitde rozentuin van zyn wijsheid, De man heeft, namelijk het werk van Trijntje Fop bewaard tussen zijn geschriften, met dezelfde zorg die sommige geleerden beste den aan de gezondheid van de nieu we pestbacil." Onmogelijk afscheid te nemen van Trijntje, zonder haar onvervangbare visie op een duizendpoot over .te schrijvenwant die is ooorrien van een door en door logische, in deze nihilistische rijd niet te ontberen moraal: A- .Ren duizendpoot uit"'Denekamp, had erge last van tenenkramp „Was het mijn hoofd maar" sprak .-' het dier, .want daarvan heb ik er slechts vier." Hier leert gij, lieve kinders, van waar drankmisbruik toe leideii kan. .KRONKEL- PARIJS. In Frankrijk: zullen op 19 Juni verkieringen worden gehou den voor 160 zetels (de helft) van de Senaat. fAdoertentia LM.) hangerig, koorts! □ruk do kdectis grondlgdekopln Neam één ol twee "AKKERTJES-,kruip onderdo wol^ eniokorto tijd bent Uwaeropgaknapi Stelpen drrect Z-r. een moeilijke afloop, voordat het _w. gonnen..was. Glno'en Bruno Casna, twee Italiaanse broers, stapten ieder In hun eigen dorp op de.bromfiets. Béiden had den het plan elkaar te gaan opzoeken. Precies halverwege botsten zij met hun motoren op elkaar. Ze zyn nu In ieder: geval herensgd: In het ziekenhuis. Montagna heeft, drie filmtitels laten. registreren. En dat wil zeggen, dat er prod actieplannen zijn.. „Herinneringen V3n een vergelen man"; heet er een. De' markies schreef het boek in de cel. Want hij is oen vrij duistere knaap, dl* flink zijn vingers heeft gebrand aan het mysterie rond Wilms MontesJ. - Over gevangenissen gesprokenin Horsens. Denemarken, is er een te koop. De regering biedt hem aan per kran- tenadvertentie. 2>e gevangenis heèft wo ningen voor. verscheidene gezinnen. -En zeventien' uitstekende cellen. De- BuEsumse winkeliers .maken er tnet-Pasen, een-echt eierenfeest van; Ze laten met-een vliegtuig vijftienduizend genummerde'pamfletten uitstrooien. En veilig op de grond delen, ze precies even» veel .van.dezelfde, papieren uit, Als je zo n neergefSaddexd papier treft methet- zelfde nummer als de winkelier je heeft gegeven krijg je.: vijf eieren. Ook feest op Wonseradeel op 5 Mei. Elk van de 27 dorpen, die tót die ge meente behoren, krijgt voor het bevrii- dingsfeest een «tgen historisoh verant woorde standaard. In bonte optocht gaan ze langs de. dorpen om ze rond te toen- gen. Voorop de bode van de ge- w - ,'j. I. uj meen te met de nieuwe Wonssradeelse Nog^ Iets mt Italië. Markies ügo. vlag, daarachter de vroede vaderen

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2