m ing tegen het uitse) gevaar is 'n enoots schap (U 8» Oostenrijk moet over eigen lot beslissen Stormachtige bijeen komst in Bellevue Denemarken weigert iscriminatie Oostduitse tolheffing machteloos gebaar ■ML Ambtenarencentrum acht 11 pCt verhoging redelijk WESTELIJKE GROTE DRIE: RONDOM DE STAKINGEN Voorts. Praten tptstegs- SKaató s inj Inderdaad, een verfijnd genot! Pakistan sluit zich aan bij verdrag Turkije-Irak Twee Nederlanders deserteren uit Vreemdelingenlegioen LEXINGTON Conservatieve winst bij verkiezingen in Surrey en Essex Vijftien jaar oud wets ontwerp ingetrokken Beroep op parlement enige mogelijkheid Brand san boord van Liberiaans schip na botsing in Kanaal A-bomproeven geen oorzaak van slecht weer in Zwitserland Bittere woorden tot bestuur van ABVA Uitbreiding wegennet in Duitsland .Blindenwezen' opende nieuw kantoor VOEDSELAANBOD V.S. AFGEWEZEN Navolging door andere landen gewenst Bevolking New York ruim 8 mill, zielen Poujade zal worden aangeklaagd wegens anti-semiLisme ssvsrusrü&ïss: SUS ve£Ev£ £n£?sSkd£ ïeS.paS gpg Slf™ «S5K SSffiSi- ïVmsdag 5 April 1955 De politiek is een paradoxale aangelegenheid. Het is nodig dat onder ogen te zien, om de waarde van de West Europese Unie, die nu zo goed als tot stand is gekomen, te kunnen besef fen. Bondgenootschappen hebben zelden waarde, omdat zij van nature, elkaar welgezinde, of hun verwantschap beseffende volken verenigen. Zij ontlenen hun betekenis aan het.feit, dat zij bestaande tegenstellingen en antipathieënongevaarlijk maken. De politieke geschiedenis van d~ mensheid is vol van voorbeelden. Gemeenschappelijk belang of gemeenschappelijk gevaar gingen eerst een reële band tussen geboren tegenstan ders vormen, als zij door een staatsverdrag waren bezegeld. Als;-wy;: sedert' het. eerste tijd perk van de tachtigjarige oorlog niet in bondgenootschap waren met Engeland, voerden wjj met dat land onze wel genumereerde Engelse oorlogen.De leuze: „liever Turks dan Paaps"vond'in de verdragen haar bevestiging, ofschoon de 16de en 17de eeuw se Nederlanders waar lijk geen vrienden waren van de Islam. Het Frankrijk van. Richelieu vocht in de 30-jarige oorlog aan de zijde van de Reformatie. Zo was het ook in de T9de en het begin van de j 20ste eeuw. En geland en Japan zijn tot in 1922 bondgenoten geweest, juist omdat Londen het opkomende Japanse ge vaar zo wel besefte. Dit bondge nootschap werd onder de druk van Amerika en enige dominions, met onwillige Japanse medewerking in 1922vervangen door het Pacifie- verdrag van de Grote Vijf van Washington. Innerlijk heeft Japan er nooit in berust. Enige jaren ge léden zeiden mij te Tokio Japanse politici en oud-admiraals: „Had het Brits-Japanse bondgenootschap voortgeduurd, dat zou er geen oor log uitgebroken, zijn in de Pacific. Maar wijvoelden ons verlaten, toen Engeland het opzegde".. Tegenover Duitsland ontstond' eèri zó ongelijksoortig bondgenootschap als dat-, tussen het autocratische Rusland en 't republikeinse Frank rijk. En het werkte prompt. Enge land, de erfvijand van Frankrijk sedert de middeleeuwen, had juist nog, naar aanleiding van het ge schil van Fasjoda, te Parijs met oorlog gedreigd,toen de wereld verrast werd ra et V de Entente Cor diale, die Engeland voortaan aan Frankrijks zijde plaatste tegenover de politiek van Wilhelm II. Duits land zelf had zijn drievoudig ver-, bond, waardoor het een oorlog tus sen zijn bondgenoten, de twee doodsvijanden Oostenrijk en Italië, ja,"en lang kon voorkomen. Zonder dit verbond ware' Oostenrijk' in 1911, tijdens de Italiaans-Turkse oorlog, waarschijnlijk niet van-strijd tegen Italië -af,te houden geweest. Steu nend op deze onwaarschijnlijke combinatie, heeft Berlijn tot 1914 zijn machtpolifciek gevoerd. Na 1918* is Frankrijk niet tot rust en gerustheid gekomen, omdat het zich onveilig voelde, nadat. Enge land zijn oorspronkelijke toezegging van een; alliantie op Amerikaans voorbeeld, introk. Alleen door een formeel verbond zou Frankrijk zich beveiligd hébben gevoeld om eeuwenoude wanbegrip over; weer. Een consequentie- van de .vele malen bevestigde leerstelling van de- noodzakelijkheid van formele banden tussen volken die elkaar niet al te wel verdragen, was het opnemen van' Duitsland in de West- Europese Unie: Niet uit liefde, maar voor alle zekerheid. - Niet de twaalf divisies en de verdere militaire mogelijkheden, welke West-Duits- Iand in de West Europese Unie -én in de NAVO aanbrengt, zijn het be- slissendst in belangrijkheid; maar het' feit dat.men Duitsland aan het Westen 'heeft gebonden. Wie zegt, dat de prijs van een herbewape ning van West-Duitsland daarvoor te hoog is, geeft blijk- van kort zichtigheid.Zou West-Duitsland, door het Westen afgestoten, op den duur .ongewapend en ongevaarlijk zijn gebleven? Om', dat te beweren moet men het verdrag, van Ra- pallo van 1922, .waarmede Russen en Duitsers de Conferentie van Ge nua rauw ,op het lijf vielen,verge ten zijn. Want, door Rusland te helpen een wapenindustrie en een luchtwapen op te bouwen, schiep Duitsland voor zich zelf de basis van zijn eigen herbewapening na 1932. Duitse industriëlen en IXtitse generaals, principiële tegenvoeters van het communisme,- zien ten .dele nog hun heil in'samenwerking naar die kant. Men heeft geen voorstel ling .van hün hardleersheid. Blijft Oost-Duitsland, dat niet door het Wésten- gewapend wordt, zonder .bewapening? Een Duitse herbewapening is net veiligst voor. het Westen, als deze, in Westers verband en daardoor, in samenwer king met, eh onder toezicht van het Westen, wordt opgebouwd. Ge ïsoleerd zou West-Duitsland in geen geval nog gebleven zijn. Voor landen als Frankrijk en ook Nederland is uit dit alles dit te 'leren: Dat; de bestebeyeili- door v. Blankenstein ging tegen het Duitse -gevaar is: Een bondgenootschap. Dit iszelden een vrucht van innigheid. V Tal van Franse- politici hebben dat in de loop van de jaren beseft. Na dit theoretisch betoog wil ik nog iets zeggen over een- actueel Duits-onderwerp: De tolheffing van 'Oost-Duitsland op het vervoer, naar West-Berlijn. -. Wij hebben, in de loop van de ja ren na 1946 'Moskou velé fouten uit wanbegrip zien begaan. Toch valt het ons moeilijk, te geloven aan een Russische opdracht tot deze supreme dwaasheid. Als de blokkade van 1947 mislukte, da., moet dit toch wel een zeer machteloos gebaar zijn. Die blokkade sneed Beryn van alle toe voer hopeloos af, zo scheen het; als de westelijke geallieerden er niet voor wilden vechten. Met een te vo ren onmogelijk geachte organisatie, de luchtbrug, wisten de Grote Drie, onder Amerikaanse leiding en voor namelijk met Amerikaanse midde len, dit voor*.heel Europa noodlottig lijkende plan te doen mislukken. .Ontzaglijk veel geld heeft Amerika ten koste gelegd aan déze verijde- ling. '.- Een eenvoudig middel om de hui dige plagerij, die wel als wraak zal moeten dienen voor de bekrachti ging van de WEU, onschadelijk te maken ware reeds, als Bonn en zijn rijke vrienden de extra kosten op zich namen; Dan was er geen won der van organisatie nodig en zelfs niet de uitgave van schatten, om de opzet ad absurdum te voeren.. Maar er zijn eenvoudiger midde len: 'Nu is. het spoorwegverkeer, dat niet aan tol onderworpen is, ir staat een groot gedeelte van'het „ón. betaalbaar" geworden vervoer over te nemen. Berlijn kan ook enige tijd op zijn voorraden teren, daar het, na de ervaring met de blokkade, veel beter dan te voren met pro viand grondstoffen en brandstof is voorzien. Wat is van dit nógal machteloze gebaar dan te wachten, nadat de blokkade indertijd is mislukt? En West-Duitsland is niet zonder middelen van weerwraak. Door een embargo van zijn kant kan hetde économie van. Oost-Duitsland veel heviger treffen, dan het Oosten dit in omgekeerde richting kunnen zou. Men moet afwachten wat uit deze bevreemende vertoningwordt. Het lijkt het meest op een lompe zet van de subalterne geestendié. in Ourt-Duitsland regeren.. En met lompe, en voor het overige mach teloze. zetten in de politiek dient men slecht zyn tegenstanders. RMS-proces te Djokja Getuige Tahya vraagt „groot gebaar" van de Republiek Indonesia DJOKJAKARTA De krijgsraad, die de gewezen Zuid-Molukse lei ders berecht, boorde gisteren als ge tuige Julius Tahya, thans directielid van Caltex te Djakarta- Tahya diende in de wereldoorlog als KNIL-officier en ontving de MWO. Na Japans capitulatie werd hy adjudant van generaal Spoor cn Ln 1947 minister van de deelstaat Oost-Indonesië in Makassar, later vertegenwoordiger van die staat te Djakarta. Na de souvereiniteitsover- dracht ging hij als luit.-kolonel voor speciale diensten over. naar. de T.NX Hy verklaarde, dat velevroegere KNIL-militairen op Ambon wel wil den overgaan naar het Indonesische leger.Administratieve rompslomp deed die zaak echter slepende blijven 'en daardoor ontstonden spanningen, die te Makassar leidden tót. de „Azisputsch". De proclamatie van de R.M.S. kwam, toen de Ambonse mensen door dit alles de kluts kwijt („bingoeng") waren. Tahya achtte, het belangrijk, dat! de centrale regering „een groot ge baar" zou maken om de -Molukkers te overtuigen, dat -Indonesië grote leiders heeft en dat ook de Ambone zen hun plaats kunnen vinden te midden der Indonesische volken. (Advertentie IJUJ ANKARA." Turkije en Irak hebben Pakistan, uitgenodigd om toe- te; treden tot het verdrag van, wederzijdse bijstand, dat tussen deze landen is gesloten. De uitno diging werd Vrijdag aan de Pakis taanse premier Mohammed Al! over handigd. In bevoegde kringen meent men te. weten, dat Pakistan reeds heeft laten weten', dat het de Turks-Iraakse uitnodiging zal aanvaarden. Een officiële verklaring wordt verwacht, wanneer Moham med Ali is teruggekeerduit Mpn- treux, waar hij de leiding heeft van een conferentie van Pakistaanse di. plomatieke vertegenwoordigers het Midden-Oosten. Naar de New York Times meldt zou Amerika inmiddels aan Enge land hebben laten weten, dat het wil wachten met toetreden tot het verdrag tot een rustiger periode voor het' Midder.-Oosten. ABERDEEN. Het Duitse vracht, schip „Christiaue Schulte" is van daag de haven van Aberdeen bin nengelopen met zeven verstekelin gen aan boord. vijf Duitse en twee Nederlandse deserteurs van het Vreemdelingenlegioen. De kapitein verklaarde dat de deserteurs tevoorschijn kwamen na dat het schip op 25 Maart Algiers verlaten had. Hengelaar gleed te water en overleed HAARLEM. Toen de 55-jarige monteur J. M. uit Velsen op. de Noorderpier te Umuiden aan ..het hengelen was," is hij óver de beton nen blokken, uitgegleden èri te water geraakt. Hoewel zijn maats er in slaagden, door kunstmatige ademhaling "de le vensgeesten weer op'te wekken,: is de man later toch in het ziekenhuis te IJmuiden overleden. AMERICA'S BEST TOBACCOS Precies een week geleden. Dins dag 26 Maart, vertrok de Neder landse zeesleepboot „Rode Zee" met de oude Australische kruiser „Australia"uit Sydney 'naar En geland, waar de marinebodem ge sloopt zal worden. Déze foto. die ons gisteren bereikte, tqont het momentwaarop de „Réde Zee" koers zet naar open zee. Een havensleper aan bakboord van de ,Australia" houdt de ten dode gedoemde kolos in de juiste koers. LONDEN. De Conservatieven hebben-hun'positie in de graafschap pen rondom Londen "verder versterkt door'winst -te boeken'in Surrey-en Essex. In .Surrey, ten Zuiden van de hoofdstad, verloren de - socialisten zeven van hun dertien zetels, terwijl zij in Essex, ten Zuidoosten van Lon den, zeven van hun 51 zetels moesten afstaan. DEN HAAG. De minister van Oorlog en Marine heeft, het/op 10 Januari 1940. aan de Staten-Generaal aangeboden ontwerp, van wet tot het doen voortduren van de bij Kon, Besluiten van 1 en 6 November 1939 afgekondigde staat van beleg, thans ingetrokken. Het ontwerp berustte nog bij de Eerste Kamer (Van ,éen. onzer verslaggevers? DEN HAAG „Laten wij, nadat we ons sentiment in 't geding ge bracht hebben, ook ons verstand ge bruiken," vond de heer H. .L. Eng-' berts,voorzitter van het Ambtena ren centrum,- aan het slot van een buitengewone landelijke - ledenver- gadering.-welke gisteravond in Den Haag werd gehouden? Hij hield de vergadering voor .da-.1; de organisatie niet öp dê stoel van de minister kan gaan zitten. Op deze vergadering werd een LONDEN, Het VVerten heeft be sloten zich te verzetten tegen Russi sche stappen voor een accoord van de Grote Vier, waardoor Oostenrijk gebonden wordt aan een politiek van „eeuwige neutraliteit" in de koude oorlog, aldus hebben geallieerde autoriteiten verklaard. In een bin nenkort te verwachten Amerikaaos- Brits-Frarise verklaring zal betoogd worden, dat de souvereine onafhan kelijkheid van Oostenrijk ernstig be perkt zon worden, indien de vier grote mogendheden aan een bevrijd land neutraliteit zouden opleggen, aldus do woordvoerders. In plaste daarvan zyn Washington, Londen en Parijs overeengekomen er aan vast te houden, dat het Oos tenrijkse volk het recht moet hebben bondgenoten te. kiezen in vrede en oorlog. De geallieerde verklaring is opge steld om in grote lijnen de geallieer de politiek jegens Oostenrijk te her halen en de positie van de regering in Wenen te versterken bij haar on derhandelingen de volgende week in Moskou. Kanselier Julius Raab vertrekt II April naar Moskou in de hoop, een einde te maken aan de impasse over het herstel van de Oostenrijkse on afhankelijkheid. DEN HAAG, Maandag zijn op een afstand van ongeveer 25 mijl van Dover, in het Kanaal, het Libe riaanse stoomschip „Ocean Daphne" (7041 ton? en het Belgische schip „Marchovelette" (6639 ton) met el kaar in botsing gekomen. Op de '„Ocean Daphne", die mid scheeps geraakt werd, ontstond brand, die echter spoedig geblust kon worden. De platen werden Lo ven de' waterlijn ingedeukt en het schip liep ernstige averij op, Er ont stond echter geen gevaar voor het schip, De „Marchovelette" had geen hulp nodig. De „Ocean Daphne" heeft koers gezet naar Antwerpen, GENÈVE. „De A-bomproeven in de V.S. zijn niet verantwoordelijk voor hefc slechte weer in Zwitser land". Dat-is de conclusie van het Zwitsers meteorologisch Instituut, dat op verzoek van de Wereldorga nisatie voor Meteorologie, evenals andere landelijke instituten op dit gebied, een onderzoek naar de on derhavige kwestie heeft ingesteld. Tijdens het onderzoek, dat begin, winter '54 begon, zijn- geen radio actieve deeltjes in de lucht boven Zwitserland geregistreerd. motie aangenomen waarin de ver wachting wordt .uitgesproken dat het bestuur met alle oirbare midde len zal biijven streven om de door het centrum voorgestelde salaris- verbeteringeil té verwezenlijken. De heer Engberts bleek, van oor deel dat dé regering niet veel waar dering heeft voor' .haar ambtenaren corps, maar zei verheugd te zijn dat de bond van hogere ambtenaren- In zijn Zaterdag gehouden vergadering besloten heelt niet tot de een of andere „actie" over te gaan. Deze weg zou het Ambtenarencéntrum zeker piet gevolgd hebben. Andere mógelijkheden, dan een gezamenlijk beroep op; het parlement zag spreker niet. Mr B. Plomp, de secretaris van de organisatie, verklaarde dat de R.K. en Prot. Chr. ambtenaren-organisa ties, onafhankelijk van elkaar, en van het centrum tot.de overtuiging waren gekomen dat een salarisver hoging van elf procent en een deni vellering redelijke eisen waren. Dat de EVC ook met een verhoging van tien procent was gekomen is een bijkomstigheid. Men kan deze orga nisatie toch niet het. .recht ontzeg gen ook bij uitzondering met een reëel voorstel te komen- AMSTERDAM. In verband mét de stakingen van het tramperso neel en andere openbare diensten hebben gisteravond In de hoofd stad diverse vergaderingen plaats gehad, waarvan enkele een zeer stormachtig karakter hebben gedra gen. Dit was met name het geval la een in Bellevue gehouden bij eenkomst van NVV-Ieden en aange slotenen van de ABVA, de by deze vakcentrale behorende Algemene Bond van Ambtenaren. De gemoe deren waren hier zó verhit, dat op BONN. In Mei zal het eerste zesjarenpian voor de uitbreiding van liet net der Duitse autowegen begin nen. Men wil in zes jaren 600 kilo meter aan het bestaande net toevoe gen, waarbij men overal de tracées volgt, die in Hitiers oorspronkelijke plannen waren opgenomen. In deze zes jaren zal 1,2 milliard mark aan de nieuwe wegen worden besteed. Van de verbindingen 'tussen Duits land en. de Nederlandse grens is slechts het traject Keulen—Aken in het plan opgenomen. AMSTERDAM Terwijl de ten geschenke aangeboden driekleur vrolijk wapperde aan de voorgevel van het herenhuis aan de Vondel straat 128. heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken mr dr A. A. van Rhijn gisteren het aldaar gevestigde nieuwe kantoor van de stichting „Het Nederlandse Blindenwezen" of ficieel geopend. De overheid in Nederland heeft het steeds als primaire taak be schouwd, de blinde de grote zedelij ke en economische waarde van de arbeid deelachtig te laten worden, zeide hy. iin dit verband herinneren aan de totstandkoming van dc wet op minder valide arbeidskrachten. DEN HAAG De heer S. Th. M. Hooij. directeur van het bureau Eindhoven van de Stichting 1940-45, is benoemd tot attaché voor maat schappelijke en sociale aangelegen heden bij *t Nederlands Hoge Com missariaat te Djakarta. Hij vertrekt April met de „Willem Ruys'* naar Indonesië. De heer Hooij volgt de heer W. van der Mast op. die des tijds voor de duur van één jaar deze functie aanvaardde. KOPENHAGEN. De Deense re gering zal het aanbod van de Ver enigde Staten om voor 7.7 nüllioen dollar graan en voedingsmiddelen tilt Amerikaanse overschotten naar Denemarken te zenden, niet aanvaar den. Men ziet hier namelijk een vlagdiscrlminatle in, omdat Amerika als voorwaarde voor de leveranties stelde, dat vijftig procent van alle goederen met schepen van Ameri kaanse rederijen naar Denemarken zou moeten worden gebracht. De regering in Kopenhagen wil door deze weigering vermijden, da: de Verenigde Staten een aanleiding hebben om ten aanzien van andere landen een dergelijke transactie voor ié stellen. Denemarken heeft zich altijd een voorvechter van de vrije scheepvaart betoond. Dè Deense re ders hebben het besluit met grote ingenomenheid begroet. Het besluit van de Deense rege ring werd genomen op een ogenblik waarop de vlagdiscriminatie zich als een olievlek uitbreidt, vooral in Zuid-Amerika en hét verre Oos ten. Men is voorts van, mening, dat het besluit van de Verenigde Staten slecht past bij de Amerikaanse han delspolitiek. In. Kopenhagen hoopt men dat het besluit van'de Deense regering door vele andere zeevaren de naties zal worden nagevolgd. een gegeven ogenblik een der be stuursleden van een der aanwezi gen zelfs een klap opliep. De heer Forrer, 'hoofdbestuurslid van het NW, hield hier een inlei ding, die voortdurend onderbroken werd door joelende interrupties. Tenslotte werd op deze vergadering een motievan afkeuring over hét beleid van het ABVA-bestuur in gediend. die begroet wérd mét lang. durige en enthousiaste toejuichin gen. Zij werd echter, omdat niet alle leden ter vergadering, aanwe zig waren, door het bestuur niet in behandeling genomen. De heer Forrer. richtte in zijn speech bittere verwijten aan het adres der beide confessionele vak organisaties. Hij beschuldigde KAB. bestuurders, ervan contact met de communisten te hebben gezocht en zei, dat de; heer Ruppert zich ge dragen had op een. wijze, die de heer Gortzak hem niet verbeteren zou. Hij besloot met de opmerking, dat op de duur zou blijken, dat het NVV juist handelde. Deze rede bespaarde' hem echter niet de bitterste verwijten, die uit de zaal naar het podium werden ge slingerd en die alie hierop neérkwa. men, dat het NW-bestuur voor de leden geen hand had uitgestoken. In een andere vergadering'— be legd door de by de EVC aangeslo ten Nederlandse Bond van Over heidspersoneel, sprak het cornmu- nistisché raadslid G. Groot Roes- sink. Een groot deel van zijn toe spraak was gewijd aan de dreigende rancune-maatregelen. Hijwaar schuwde daarbij tegen „onberaden dmgen". 7 N deze dagen zag ik veel steden van Nederland, want de Boe kenweek is. zoals (J weet, het reis- seizoen van alles tcat de pen voert De auteurs doorkruisten de provin ciën om lezingen te houden over hun werk en zich te vertonen aan hun publiek. Je hebt mensen die daar principieel tegen zijn, op vrij goede gronden. Want de schrijver en de particu lier, die hem tot behuizing dient, lijheri meestal bitter weinig op el kaar. Heldensagen worden door gaans uitgezweet door bange man nen, die houden van een kruik in bed en ik ken verschillende dich ters. die. bij de'menselijke omgang, een zekere virtuositeit hebben ont wikkeld. in ostentatieve profheid. Los van deze bezwaren, die voor al voor het publiek gelden, vind ik het wel prettig om lezingen te hou- den. want in de^pnuze verbaas Ik mij altijd, weer aangenaam, over de vriendelijkheid van alle mogelijke mensen, die je helemaal niet kent en die ]e toch een goed hart blijken toe te dragen. Dal geeft de burger moed en de schrijver óók.- Ik kom. altüd heiéinaal opgepompt van zo'n sene lezingenthuis al geef ik toe dat het systeem schaduwzijden heeft. Ook voor de spreker. Illustratief vind ik in dit verband een anecdote uit het leven van Hol- derlin, die Schiller begeerde te ont moeten. Het kosttte hem veel moei te, maar eindelijk werd hij toch tot het huis van de meester toegelaten. In een zijkamertje moest hij wach ten. Er kwam na erttge tijd een ou de heer binnen, die ook een af spraak had en. om de tijd te doden, een praatje wilde beginnen, maar Hólderlin was zó vol van de nade rende ontmoeting met zijn idool, dat hij nauwelijks reageerde. Eindelijk mocht hij bij Schiller binnen, kwam met hem in een interessant gesprek en zei bij het weggaan: ,£r zit nog een oude heer in dat kamertje. Wie is dat eigenlijk?" Waarop Schiller zei: „O, dat is Goethe". Ik weet niet of ik het historisch juin heb oververteld, maar het ver haal lijkt my, in beginsel, erg ge schikt als motto boven de ontmoe ting van lezer en schrijver in de Boekenweek. Want als U in de zaal zit te luisteren naar een heer. die op het toneel staat te oreren, kan het altijd zijn, dat Goethe nd&st U zit. Ik bedoel de Goethe van de toe komst, De Goethe die nog niet open baar is gestart. Maar die morgen of overmorgen de rollen omdraait. Dan staa: hij in de Boekenweek op het toneel te praten en zit de geachte spreker van r.u op zijn stoeltje te luisteren. Misschien zijn ze daar dan allebei een. stuk op vooruitgegaan... Hoe het zy deze gedachte zaagt, wat mij betreft. altijd een beetje de poten onder mijn katheder uit en verleent hei contact in de Boeken week een hachelijk element Maar er staat gelukkig zovéél te genover.... Als U eens tvist hoeveel aantrek kelijke vrouwen lezingen bezoeken, zoudt U er onverwijld ook toe over gaan. Al vrees ik dat de heer Leef- lang zó 2yn week niet heeft be doeld.... KRONKEL. NEW YORK. De bevolking van New York heeft 31 December 1954 een record bereikt met 8.050,000 zielen, aldus een schatting van de afdeling City Planning. Dit is byna 153.000 inwoners meer dan op 1 April 1950. toen bet aan tal 7.801.957 bedroeg. PARIJS. Pierre Poujade, leider van de Franse antl-beJastinggroep, zal worden aangeklaagd, wegens ver spreiding van rassenhaat. Aanklager is de Int. Liga tegen Anti-Semitisme. Men zal een schadevergoeding van hem eisen van 45 millioen francs; .1 franc voor elke Franse barger. In een rede zou Poujade zich laat dunkend hebben uitgelaten over de oud-premier Mendès France die een Jood is. De beroemde en ook tuel wat auto's het glansrijk gewonnen hebben. beruchte Engelse knikkerkoningin Wie toert er rm nog in een statige brik Lady Docker heeft er een Ameri- temidden van straalmotoren, vliegende kaans'e concurrent bijgekreaen. Zus- .waterstofbommen. Erg ter Mary Loroitsojjoti de Holy Name Sa oïtrlïsi Set'erS 'dê® AS? Cathedral School kan de verleiding vergadering kwamen wel vkr alge- «tet langer weerstaan. Met overgave vaardigden. hurkt zij in het'Amerikaanse zand, waarin - ze met soepele hand de A M,?J ffin; flinke 1 klap sloeg' in een knikkers laat rollen. Twee veelbi-- dealer het rijtuig om.: dat lovende knapen in nationale kleder- Massenetó owra ^Vlirht f-acn haar Pjestaties meteen ken. Zes koorzangers rolden bij wijze deskundig oog gade. Te .oordelen van surprise op het toneel Toen ze naar hun verrukte gezichten maaktw*er overeind krabbelden zaten ze vol zusterMary een flinke kans tegen bu»en en blauwe plekken'. De'solisten Lady Docker. Men weet immers mor nooit hoe een knikkertje rollen k°"d« kan.... Een andere inwoner van Nawis f, ook Ciro Paiotta, die met een kist vol .Goeianormn". zei het ne.rd en het "".""P"- ?°e» dat meteen te merken. De kater kwam ma£ kapottc elemi later, toen mijnheer Gervais de schade S zonder, raam opslooUvan tijd Mevrouw Gervais heeft de schrik nu het ran^s moest haar maar roepen als er een kud- Jaartje ritten. Zonder aardbeien, de olifanten op de canapé zat. zei ze". Mijnheer! Weinert wist best wat zijn

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2