Het Paasweekeinde heeft maar povere resultaten opgeleverd 6 wedstrijden - 6 punten Ready slaat goed door naar de eerste klasse De eerste ronde van de Beker competitie is verspeeld Alg. Bond v. Ambtenaren viert 50-jarig bestaan HET LAGER VOETBAL De verrassing: afgezakt WW slaat het sterke AVS Schiedam-Martinit 3-1 Noorden-S.F.C. 2-2 W.F.-A.V.S. 4-3 25 jaar in de plantsoenen „Het Verraad" Een verzetsstuk D.R.Z.-Strijen 6-2 ,Jazz at the Arcade „Amigo" speelt om Paaseieren Volledig SHELL- succes in basketballtournooi .De Postduif" vloog weer AGENDA „De Klokken van Corneville" TAFELTENNIS: Eiervlucht van de Blauwe Doffer Hond _gevonden Kort politienieuws Burgerlijke Stand Bejaarde man door tram aangereden Paard schrok van een stoomfluit HEBEgflBB Ongevallen 10.000bezoekers C SCHIEDAM le DRAAIER 2e AANKOMEND DRAAIER 3e FRAISER 4e AANKOMEND FRAISER KUNSTGEBITTEN KOERIERSTERS I Dinsdag 12 April1955 Zes punten tilt wedstrijden, waarbtf Schiedamse verenigingen betrok ken waren, kunnen wij niet anders dan een pover Paas-resultaat noemen: W(j weten, dat het spel op de groene mat dikwijls verrassende resultaten oplevert. Niettegenstaande dit geringe aantal Schledamae winstpunten waa het dubbel verdienstelijk werk van WF, vereniging, waarvoor wij weinig hoop meer koesteren, om plotseling uit de voetbalschoen te schieten en AVS, dat op de tweede plaats troont, een broekje te geven. Dit geeft weer hoop voor de WF- ers, die, indien rij op deze weg voort gaan, nog op oen redelijke plaats kunnen eoindlgen. Zeer grote belangstelling was er aan de Boshoek, waar de Schiedam- se derbv SchiedamMartinit werd gespeeld. Schiedam heeft na zware strijd Martinit een 3I nederlaag toegebracht en heeft nu 37 punten hit 12 wedstrijden. Doordat RCR/ DKS op de laatste plaats, eveneens voor een grote verrassing zorgde door Sportvogels te slaan, heeft laatstgenoemde vereniging nu 16 punten uit 13 wedstrijden en zakt daardoor af naar de 4e plaats. Eure ka behoudt door een gelijk spel met DJS de derde plaats, zodat Schiedam thans op de tweede plaats een grote concurrent van het Schiedamse Mar tinit is geworden. In 1 B heeft Ursus het er lelijk bjj laten liggen. Het verloor met 3—i van Dilettant: in dezelfde afdeling zorgde SFC ten minste nog voor een gslijk spel tegen hri Noorden. De mos heeft concurrent Oud-Beijerland een gelijk spel afgedwongen, waar door het nog niet op de onderste plaats terecht kwam. SVDPW kon het gisteren op eigen terrein tegen Roga ook al niet verder brengen dan «en gelijk spel en bleef op de vierde plaats in IA. Begrijpelijk bestond er voor deze derby een zeer grote belangstelling aan de Boshoek. De wedstrijd begon met terreinverkenningen. Het spel ging van doel tot,doel. zonder ge vaarlijke momenten op te leveren. Met het verstrijken van de tijd, kwamen de spelers er beter in en wfl zagen plotseling Jansen van Schiedam er. in zijn eentje vandoor gaan en zijn soloren besloot hij met een formidabel schot, 1—0 De voorhoede van Schiedam bleef in de aanval, waardoor Van Lis donk een minuut na 't eerste doel punt voor het tweede zorgde. Martinit ging nu ook meer aan vallend spelen en de achterhoede van Schiedam moest alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen. Het hield in eik geval stand tot aan de rust, die met 2—0 inging. Na de thee bleek al spoedig dat Martinit zou trachten £e achterstand in te halen. Aanval op aanval werd ondernomen op het doel van Schie dam. Tien minuten in de tweede helft maakte spil Molenaar hands binnen het beruchte gebied en Mar tinit kreeg een strafschop toegewe zen. Hoogenbocm liet de geboden kans niet glippen .en scoorde het te genpunt, 21. Toen Schiedam in de aanval was, maakte Hoogenboom eenzelfde fout als Molenaar. Vanaf de witte stip maakte Sprong er voor Schiedam 31 van. In de resterende tijd zijn er geen doelpunten meer gevallen. Wel ver ruwde het spel, vooral van de 2ijde van Martinit. Enkele spelers van Schiedam liepen althans lichte ver wondingen op. In de stand kwam «chter geen verandering. In de uitwedstrijd tegen Het Noor den heeft SFC zich weer eens kra nig geweerd. Het boterde de laatste tijd niet zo heel erg met de Schie dammers en wij hadden weinig hoop op de wedstrijd tegen Het Noorden, dat stevig op de tweede plaats staat. Een gelijk spel geeft dus weer hoop op betere resultaten voor SFC. Het is een sportieve wedstrijd ge weest, waarin pittig voetbal is ge leverd. Het Noorden had al spoe dig een pracht kans om te doelpun ten, toen de rechts-back van de Schiedammers de bal met de hand speelde en nog wel binnen de 16- meter lijn. Het werd begrijpelijk 1 O. SFC liet zich hierdoor niet Ont moedigen en bleef hard vechten. Na goed samenspel gelukte het rechts- binnen Boogerd, de stand op gelijke voet te brengen, 11. Het Noorden bleef niet bij de ftakken neerzitten en viel verschil- ende malen achterelkaar aan, zodat de Schiedamse achterhoede moest ingrijpen, om erger te voorkomen. Doch SFC wist zich los te werken, en na enkele tegenaanvallen gelukte het nog voor de rust door Steens de I«iding te nemen, 12. Hoewel SFC na de thee het spel merendeels in handen had was het Jammer, dat hieruit geen resultaten verkregen werden. Diverse kansen werden jammerlijk om zeep ge bracht. Het kon niet uitblijven, o£ Het Noorden zou zich gaan, herstel len. Langzaam maakte het zich los en werden tegenaanvallen onderna men, waardoor de stand op 22 kwam te staan. Voor de aanvang van de wedstrijd werd een minuut stilte in acht geno- Vrijdag herdacht de heer J. TUL Pie- ters het feit, dat hy 25 jaar werk zaam is bij de afdeling plantsoenen van de dienst gemeentewerken. Aanvankelijk werkzaam als tuin man heeft hij zich door zU vakkennis opgewerkt tot voorman-tuinman. Vrijdag is dit jubileum herdacht in de aula van het kantoor van gemeentewerken aan de Korte Ha ven, waar ook mevrouw Pieter» ln de huldiging betrokken is. Vele woorden van waardering en huldi ging zijn toen gesproken, o.a. door de wethouder de heer T. J. L. v. d. Berg, de directeurgemeentewerken ir J, v, d. Akker, de voorzitter van de per soneelsvereniging ir S. Moesker en ook de directe chef, de tuinarchitect J. Schippers. De huldigende woorden gingen veelal vergezeld van cadeaux, o.a. van de personeelsvereniging en het personeel van de plantsoenendienst men ter nagedachtenis van wijlen de heer Van der Dussen. WF dat de laatste tijd bitter was tegengevallen, heeft gisteren het sterke AVS een 4—3 nederlaag toegebracht. Waren ae WF-ers in het ..dok" geweest om gekalefaterd te worden? Het leek er althans op. Hoewel AVS met eni ge goede aanvallen begon, nam WF hierna het spel over en na een kwar tier was de stand door Verhaeren 10. Deze voorsprong duurde niet lang, want door een fout in de ach terhoede werd gelijk gemaakt en kort daarop stona WF reeds achter. Nog voor de rust maakte Krom ech- maai het net trillen, waardoor de stand 62 werd. De doelpunten van DRZ werden gescoord door W. Zee man, J. Molendijk, R. van Eijk, ter wijl J. Altorf er 3 voor zijn rekening nam. DRZ 2-Emma 2 l6, Junioren: Jion fi—DRZ 3 4—0, DRZ c—SVD PW c 4—2. Voor de Kunstkring: Volgende maand herdenken w« het feit dat tien jaar geleden Ne- derlana bevrijd is geworden van de Duitse horden en dat toen ook het verzet van het Nederlandse volk tegen de bezetters een einde nam. Het is goed ingezien van de Schre- damse Kunstkring om aan de voor avond van deze tiende herdenking nog eens een verzetsstuk op 't pro gramma te zetten. Het is «Het Verraad" (Les Nuits de la Colère) van de Franse verzets strijder en schrijver Armand Sala- crou door het Rottegrdams Toneel opgevoerd. «Les Nuits de la Colère", is mis schien meer een documentaire dan een toneelstuk, zo schrijft Salacrou ter de gelijkmaker en behaalde WF zelfs een documentaire over de be- nog een voorsprong, uit een straf- 4i:-- schop die werd toegewezen, 32. Na de thee werd het een gelijk- opgaand spel met aanvallen van bei de zijden. Na een half uur doelpunt te v, d. Spek voor W.F, <42> doch 5 minuten voor het einde verklein de AVS deze stand tot 4^-3. WF 2—TOGB 2 2—1, KWB 2— WF 3 6—0. DRZ, met de wind in de rug, start te vinnig, doch de voorhoede hield te weinig rekening met de wind kracht. waardoor de meeste ballen buiten het veld terecht kwamen. Het eerste doelpunt voor DRZ ontstond uit een strafschop, welke door W. Zeeman werd benut. Strijen trachtte de druk op het doel wat te vermin deren, doch de Schiedammers kwa men steeds terug en de stand was bij rust reeds 3—0, Hoewel na de thee Strijen wind- voordeel had, was het toch DRZ, dat het eerst weer doelpuntte, 40. Het eerste tegenpunt kwam kort hierop, 41, doch met een nieuw tegenpunt werd dit door DRZ beantwoord, 51. Beide verenigingen lieten nog een- ln Monopole: „Casanova's nacht van avontuur" De film in Monopole „Casanova's nacht van avontuur" voert; ons terug naar het 1757 in de Italiaanse stad Parma, De kleermakersleerling Pip- po Popolino is er op uit om een kus te grijpen van de knaope weduwe Franscesca Bruni. Dit lukt hem ech ter niet zo gauw, want de weduwe ziet zich graag het hof gemaakt door Casanova. Pippo vermomt zich als Casanova en dringt bij Franceses binnen, maar wordt gestoord door de echte Casanova. Casanova heeft ech ter vele schuldeisers, waartoe ook de weduwe behoort, die een kruide nierswinkel drijft. Casanova belooft haar de volgende morgen zijn reke ningen te zullen betalen. De vol gende dag. wanneer de schuldeisers aan de deur staan, klimt Casanova uit het raam en wil er van door gaan. Pippo 2iet hem echter en Pip- po ziet zijn kans schoon om de we duwe te benaderen. Hij leent zijn paard aan Casanova en krijgt van hem zijn kleren. De hele zaak loopt tenslotte nog goed af voor Pippo. Hij belandt in de gevangenis maar Franeesca slaagt er in hem uit de gevangenis te krijgen en ziet dan in dat Casanova slechts een kind is, vergeleken bij de grote Pippo Popo lino. In gebouw Arcade aan de Lange Haven hebben de Scbiedamse Bands een jazz-festiva 1 gehouden onder de naam „Jazz at the Arcade". Het ge heel werd gegeven onder de auspi ciën van de tafeltennisvereniging „The Smashing Fools". De voorzitter, de heer N. C. Spit hoven heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. De „Dixieland Society Band" o.Lv. de heer P. v. Vollenhoven opende het festival met een aantal vlotte jazz-nummers, die de aanwezigen ln extase brachten. De misici beschik ten wel over de juiste kwaliteiten om deze jazz-muziek in het goede rhythme uit te voeren. De overige bands, die hun medewerking ver leenden waren het „Wrigly Trio" o.l.v. Nick Poort, de „Gin City Jazz Band" o.l.v. Rob Kemmink en „The Merlings' Combo" o-I.v. de heer W. J. v. Vollenhoven. Tot slot was er een bal tot half twee. zetting. Een proces-verbaal. Een ge tuigenis over deze zwarte jaren, waarin het leven even moeilijk was voor degenen, die dapper waren als voor hen die dit niet waren, een tijd zo vol. van hinderlagen voor nen, die dit niet wilden. Het is het verhaal van twee jeugdvrienden en een vrouw bezeten door paniek. Het is de geschiedenis van een verraad enr de geschiedenis van een offer. Als het doek opgaat hoort men de mitrailleurs blaffen het is enrge dagen voor de invasie. Mannen storten neer. Dan begin nen de levenden en dé doden hun gesprekken. Gesprekken die wij, de levenden, iedere dag voortzetten met onze gestorven vrienden-... De regie van het stuk berust bij Jan Teulings, terwijl de medespe lenden zijn: Ton van Duinhoven, Wim v. d. Brink. Leo de Hartogh, Theo Kling, Steye v. Brandenburg. Ann Hasekamp. Caro van Eyck en Eric van Ingen. Bij pasen, horen eieren, En in de afgelopen dagen zijn ze in grote hoe veelheden opgediend. Als éieren zelf. als versiering of speelgoed. Maar ook als prijzen zijn zjj zeer in trek. Zo dacht de amusements-vereni- ging „Amigo' er ook over en had een g-root aantal paaseieren laten aanrukken, die ter beschikking wer den gesteld als prijzen voor een on derling klaverjas-concours. Verdeeld over verschillende tafels werden, de kaarten geschud en met ijver gespeeld,"ofn te trachten door een prijs de reeds geslonken voor raad eieren thuis aan te vullen. Het was er uiterst- rustig -waar meestal niet meer werd gehoord dan „aannemen of „passen". Nadat de prijzen verdeeld waren, heeft men nog" gezellig gedanst met muziek van een eigen bandje. Een doodvermoeide, maar deson danks zeer voldane, mevrouw Bek- ker, reikte Tweede Paasdag, in de BPM-sporthal, ln haar kwaliteit van jeugdleidster van de EO VS, afdeling basketball, aan haar eigen adspiran- ten (zowel jongens als meisjes) een gouden medaille uit. Dit waren dan het slot en de beloning van een hele dag jeugd-basketball. Het toumooi, door ROVS op de van deze vereniging bekende, vlotte wijze georganiseerd, mag in alle op zichten geslaagd genoemd worden. Naast de organisator zelf namen eraan deel HBS (Schiedam) en Snel wiek (Rotterdam). De Snel- wiek-meisjes staken, als gevolg van een te geringe ervaring, wel wat af bij de beide andere verenigingen. Maar in enthousiasme deden ze voor deze zeker niet onder. En dat en thousiasme van al die jongens en meisjes is toch wel het mooiste wat men van een dergelijk toumooi mee neemt, Is er mooier schouwspel, dan een stel gezonde, frisse, jongens en meisjes, bezig elkaar in een spor tieve, allesgevende strijd, de ere palm te betwisten? De dames Bak ker en Lans en met hen de overige dames en heren van het ijverige basketballbestuur, hebben er graag een avond hoofdpijn voor over! Want dat krijg je, als je een hele dag lang, een i00-tal van levenslust bruisende jongelui in toom moet houden; dan kunnen we U verzeke ren; Na een serie wedstrijden kwamen in de finales de teams van ROVS uit tegen de dito van HBS. De meisjes versloegen hun Scbiedamse rivalen met 16-8. terwijl de jongens een ruime 14-8 "p het score-bord lieten verschijnen, zodat dus Keïde ROVS- teams beslag legden op de eerste plaats. Het meisjesteam ROVS b wist de derde plaats te veroveren, terwijl de beide Snelwiek-teams de rij sloten. Als intermezzo versloegen de ROVS senioren Snelwiek met 29-12, waar door het Shell-succes volledig werd. Dat de prijsuitreiking vergezeld ging van de nodige „yells" en omhelzin gen, behoeven wij zeker niet te ver tellen. De Schiedamse Duivenvereniging „De Postduif' heeft eerste Paasdag een twee vlucht gehouden, ditmaal vanuit Kesteren in de Betuwe. Om half negen werd de eerste duif gelost. Er waren 316 duiven ingezonden. De eerste duif kwam aan om 9.57, de laatste om i0.12. De uitslag luidt: 1, 15, 46, 47 H. v. d. Kant, 2. 20, 23, 68 G. Kielax, 3. 45 K. Muilwijk, 4, 7, 14, 41 42 J. Die- jaaren 5 J. v. d. Beek. 6, 10, 32, 34, 50, 67 J. de Koster, 8, 69, 75 F. Kop- pehag, 9, 43, 51 J. Christen, 11, 48, 76 Th. v. Weelie 12, 21 Joh. Brand, 13, 58 A. v. d. Tuijn, 16—52 J. Freij, 17 J. Koogje, 18, 22, 24, 26, 49, 62 C. Verlinde. 19, 53, 61 H. Crama, 25 A. Vis 27, 28, 71 L. Borranie, 29, 39, 54 L. Verheugen,. 30t 38.P. Hinten, 31 A. de Man, 33', 66 Crama, 35, 44, 59. 63, 73 J. v. d. Wind, 36 F. Eiken broek, 37 gebr- v. Harmeien, 40 J. de Waard, 55 A Moog, 56 L. v. d. Meij, 57, 64. 70 M. Lancer, 60 N. in 't Hol, 61 J. Westerholt. 72 C. de Graaf, 74 J. Lip, 77 A. Heeren, 78 C. v. d. Grijp. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Fa. Van "Westendorp, Singel 81. Bellen bh ongeval: GG en G.D„ Tuinlaan 80, telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8-30 uur Zondags hesloten- RJL Leeszaal en Bibliotheek, Dam: geopend Iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. 8tedelj[jk Museum: Tentoonstelling eigen collecties. Geopend dage lijks: 2 tot 5 uur. Bioscopen: Passage, 2, 7 en 9.15 uur: „White Christmas". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Casa nova's nacht van avontuur". Voorstellingen: Museumschip „Artis", Lange Haven (Koemarktbrug); ge opend van 1021 uur. Musis Sacrum: 8 uur Filmavond „Wilton-Fijenoord" WF.-jour naal 1954 en „Vlucht naar Hono lulu". Irene: 8 uur Muziek-toneelavond CJMV Accordeonver. „Bravo" en Toneelver- „O.D.G.". Arcade: 8 uur Cabaretavond KA.B. Clubgebouw L. Haven: 8 uur Jubiïeumavond St. Franciscus- groep. Amstelbron: 8 uur Emigratie avond Arbeidsbureau, Gemengd Koor: De Schiedamse Opera- en Operet te-vereniging „Gemengd Koor" zal op Dinsdag 19 April in Mu&is Sa crum een opvoering geven van de operette „De klokken van Corne ville". Deze bekende operette, welke men herhaaldelijk door de radio kan be luisteren en welke vele bekende me lodieën bevat, die gemakkelijk in het gehoor liggen, wijkt van de meeste oprettes af door het gegeven, hetwelk nu eens niet een nieman- dalletje is, maar een diepere strek king heeft. Dat ondanks dit tamelijk zware li bretto van Clerville en Gabet deze operette onder de Opera Comique kan worden gerekend, is vooral te danken aan de goede en vlotte mu ziek, welke door Planquette hierbij werd gecomponeerd. Dat voor de opvoering van een dergelijk werk hard moet worden aangepakt is begrijpelijk en onder de bekwame leiding van Tom v. d. Waardt (regisseur van de Hofstad- Operette) is er door het koor de laatste maanden dan ook intensief gerepeteerd. De opvoering, die onder algehele leiding staat van directeur Ko de Keyzer, belooft veel goeds. Muzikale medewerking wordt verleend door leden van het Residentie-Orkest. Ready heeft afgelopen week een zeer goede prestatie geleverd door het In de promotiecompetitie ongeslagen West I te verslaan Het was voor onze stadgenoten een zware wedstrijd, z(j moesten deze «^udstrijtl winnen om nog een goede kans te behouden voor promotie, Arnold Braak en zijn mannen kunnen dan ook op een prachtig resultaat terugzien. Wim Bruning bleef in deze wed strijd ongeslagen, André Gouka zorgde voor twee overwinningen en Arn. Braak kwam niet tot winst. In een uitermate spannend verlopen dubbelspel, dat Ready won, werd zo de winst met de cijfers 64 uitge drukt. Ready heeft nu in de volgen de wedstrijd aan één punt genoeg om eerste klasser te zijn. Voor promotie naar de tweede klasse behaalde PTTS een kostbare en vrij grote overwinning op Rot terdam 3, het werd 82. NOAD 3 verloor in de andere poule van 1RO 2 met 64. Als er geen verrassin gen uit de bus komen dan gaat het er uit zien, dat zowel PTTS als NOAD 3 op de derde plaats eindigen in hun poule, wat zou betekenen dat deze tegen elkaar uit zullen moeten komen voor de beslissing welk team de vijfde plaats zal be zetten. Het winnende team is dan ook gepromoveerd, De Algemene Bond van Ambte naren afdeling Schiedam heeft Za terdagavond in Musis Sacrum op feestelijke wijze het 50-jarig be sta an van deze bond herdacht. De bond werd in 1905 opgericht als een bond voor gemeente werkliedenen in 1947 omgezet in. de Algemene Bond van Ambtenaren. Voorzitter A. M. v.d. We! heette de aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder de hoofdbestuurderde hoofdbestuurder de heer J. Vene- ma, die een kort overzicht gaf van de werkzaamheden van de bond in de afgelopen 50 jaar. Er was in het begin van deze eeuw moed voor nodig om een bond op te richten. Men had met enorme moeilijkheden te kampen en wij kunnen de initia tiefnemer» d«n ook niet anders dan dankbaar zijn voor hun werk en strijdlust In. die tijd moest men vechten voor drie dagen betaalde vacantie en veertien dagen vol loon bU ziekte. Gelukkig zijn d« tijden veranderd en gaan we met volle energie verder aan de opbouw van de sociale voorzieningen, aldus de heer Venema. Vervolgens werd in vlot tempo een cabaretprogramma voor het voetlicht gebracht aangekondigd door de conferencier Rinus van Eve. lingen met medewerking van Aad Warby, Les deux Plcos, bekende accordeonnisten gaven een potpour ri van bekende en vrolijke melo dieën. de Handy Fools, twee lenige en grappige mannetjes wisten de aanwezigen wel aan het lachen te krijgen met hun acrobatische toe- Liesbeth Lunow en Fons^ Bankaart zongen bekende melodieën, mees tal uit het land van Johan Strauss, Verdere medewerkenden waren: „Het Majoco Trio" met Zuidamerl- kaanse songs, „The Harlem Rolling Stars" met rolschaatsen-act, Rita en Johnny met moderne acrobatiek en „Crazy en Crazy" met hun dwa ze dingen. De talrijke aanwezigen kunnen op een gezellige avond terugzien. Voor de bekercompetitie is thans de eerste ronde gespeeld. De uitsla gen van deze wedstrijden 2ijn: TCK 7Ready 9 5—4, Ready 10—NOAD 12 4—5, TCK 9—NOAD 13 2—7, TCK 6TSF 3 9—0, NOAD 10— Ready 8 9—0 regl., NOAD 11—TCK 8 2—7, Ready 7—NOAD 9 6—3. Deze week begint de tweede ron de, waarbij de teams van de tweede klasse afd. R'dam in de strijd be trokken zullen worden. Het pro gramma ziet er voor deze week als volgt uit: 16 April: TSF 1—NOAD 10. 12 April: NOAD 5—TCK 6. NOAD 8—Wilton 3; 13 April: PTTS 3—NOAD 12; 14 April: TCK 8-PTTS 2, TCK 5—Ready 7; 15 April: NOAD 4—TCK 7, NOAD 7—Ready 5, NOAD 13—Ready 6, NOAD 6—TSF 2. In de week van 18 April tot en met 24 April zullen geen bekerwed strijden worden gespeeld in verband met de wereldkampioenschappen ta feltennis, die in Utrecht worden ge houden. De NTTB heeft voor deze week een speelverbod afgevaardigd voor alle wedstrijden buiten de we reldkampioenschappen. Als dus de wedstrijden worden voortgezet met de derde ronde, waarbij de teams uitkomen van de eerste klasse afd, R'dam. De mogelijkheid is niet uitgeslo ten dat er deze week verrassingen zullen vallen- De tweede klassers zijn wel op papier favoriet, maar menig team uit de eerste ronde be staat uit tamelijk goede spelers, zo dat we benieuwd ziin hoe de uit slagen zullen zijn. Er bestaat voor deze bekercompetitie in tafeltennis- kringen nog al wat belangstelling, wat veel betekent als over enige weken de bekerfinale gespeeld wordt. Een voorspelling welke twee teams de eindstrijd zullen halen is niet te geven al geven wij TCK en Ready de meeste kan», temeer daar NOAD, dat als kanshebber ook nog een woordje mee kan spreken, momenteel erg is verzwakt daar het weer een van zijn sterkste spelers over enige weken moet afstaan voor de militaire dienst NOAD is hier door en door verhuizing naar bui ten de stad al drie van zijn sterk ste spelers kwijt geraakt. Ook Ready zal het vermoedelijk in de naaste toekomst zonder Gouka moeten doen, daar ook deze de wapenrok is gaan dragen. De Schiedamse Postduiven-verent ging „De Blauwe Dóffer" heeft van uit Kesteren een Eiervlucht ge houden De eerste duif kwam aan. om 10,00.53 uur en* de -laatste om 10.22.34 uur.' Gelost werd om 8.30 uur. De uitslag Is: T. H. Dülven- bode, 2-6-12 A. Limborgh, 3-14 A. Broeders. 4 B. Rohers, 5-20 gebr. Rohers, 7-13-21 A. Ilmer, 8G. Breur, 9-10 Van Leeuwen en Schrumpf, 11 A Boes, 15 M. Putters en zoop, 16-23 W v. -Deurzen en Brohling, 17-22 N. 'Kerkhof, 18 M. v. d. Steen, 19-21 Opijnen" 24 Schrumpf/Ekris, Bij de heer H. W. Meihuizen, Stad houderslaan 94 is een Melchelse her der, een jaar oud; teef, komen aan lopen, De hoofdkleur van de hond is zwart met een wit vlekje op de borst, witte poten en een mooie pluimstaart. De eventuele eigenaar kan zijn hond bij bovengenoemd adres af halen. Esperanto-agendo Merkredon, Ia 13an de Aprilo, Klubvespero libera dïskutado- ee fam. V- Gink, Ploegstraat 19. Ni el- pensu temon, por ke ni havu gojlgan. kaj instruan vesperon. De vijfjarige J. K. uit de Pot gieterstraat liep Zaterdag op het Rubensplein tegen de bromfiets van de 50-jarige W. B, R. uit Schiedam. Het meisje viel en kreeg schaaf wonden aan de knie. De heer H. kreeg schaafwonden aan het gelaat, Op de Singel heeft men Za terdag een duif dood aangetroffen. De gemeentereiniging heeft het beest weggehaald. Het nummer op de ring was: Holland 50-2464-18. De heer g D. H. uit Rotter dam is Zondagmorgen om half ne gen met zijn auto tegen een gevel aan de Parallelweg gereden. De wagen werd beschadigd. De fiets van de heer J. K. uit de Paulus Potterstraat is voor zijn woning gestolen. De fiets was niet op slot. Vakbeiveging en Christelijke Roeping Aangezien,, er onder de leden van het N.V.V. zich vele Protestant- Christelijke bevinden, heeft de N-V.V.-Bestuurdersbond in Schiedam gemeend eens aan de orde te moeten stellen 't onderwerp „Vakbeweging en Christelijke Roeping", dat inge leid zal worden door de Heer J. v.d. Ploeg uit den Haag en wel op Woensdag 20 April om 8 uur in de grote 2aal van het Volksgebouw. GEBOREN: Margriet, d. v. G. v, d. Most en F. P. FrcnafJ; Cornells, z. v. C. Den Uljl en J. A. de Bakker: Elisabeth, d. v. H. J. Hellenthal en J. Th. Gerrltse; jacobus J., z. v. j. v. <3. Most en J. Groene weg; Adrianus J.. z. v. P. H. Boekom en M. P, v. d- Bosch: Leon&r- dus A. I.. z. v. L, A.' J. Vlasveld en E. M, Ham: Renrleus L. J. M„ s. V. L. J. M. Hollerhoek en A. L. M. Sonnemans; Wilhelmus M. C. L.. z. V. L, M, v. d. Vliet en W. W. den Kidder; Kobertus, z. v. F. D- v, d. Knaap en J. v. d. Spoel. OVERLEDEN: R. v. d. Klei, 72 j.. vr. v. J. Drukker; P. Soeters, 69 j.; S. F, v, d. He(jdt. 89 j.; D, Roggeveen 78 j.; A, M, van Poelgeest 90 iwed. v. W. F. Lijbaart. Op de Rotterdamsedijk bü een tramhalte is gisteravond om half zeven de 80-jarige C. L, d. W. van de Noordsingel in Rotterdam door een motorwagen van de RET aan gereden- Hij brak' zijn linkerdijbeen en werd door de GG en GD naar het B er gwegzf ekenhuis in Rotterdam vervoerd. Op de Julianalaan sloeg Zater dagmorgen het paard van de melk boer H. C. de L, uit Schiedam op hol. Het dier was van een stoom fluit geschrokken. Via de Jacob Catslaan liep het paard naar de BK.-Laan waar het door passe rende automobilisten werd tegenge houden. Er werd geen. schade ver oorzaakt. Gasvergiftiging De 79-jarige weduwe T. H.-C. uit de Boterstraat is gisteravond om kwart over zes in bewusteloze toe stand in haar woning aangetroffen. Een kennis von de vrouw op een bank in de kamer. De dokter constateerde gasvergif- tiging. De GG en GD heeft de oude dame naar de dr Noletstichtïng vervoerd, waar zij ter behandeling is opgenomen. De oorzaak moet ge zocht worden in het slecht werken van de gaskraantjes. Humanistisch Verbond De Gemeenschap Schiedam van het Humanistisch Verbond zal op Zondag 17 April een bezinningsbij eenkomst houden in Musis Sacrum waarbij prof dr ir J. P. Mazure, hoogleraar aan de T-H- te Delft een inleiding zal houden over: „Waarom ik Humanist ben". De bijeenkomst begint om 10.45 uur Telefoon-helden Twee jongens van 17 jaar hebben in de werkplaats van hun vader een taxi opgebeld met het verzoek naar hun huis te komen- Toen de taxi op het opgegeven adres aan kwam, bleek dat er daar niemand had gebeld. De chauffeur kwam er achter wie de daders waren en de ouders hebben de kosten vergoed. ROTTERDAM (Advertentie IM.) «ht*\. Toen de 13-jarige Pieter van Vliet uit de Rhijnsburgstraat Zater dagmiddag zonder op te letten de Rijksweg naar Den Haag nabij de Doenkade overstak werd hij aange reden door een personenauto. Met een linkerondcrbeenfractuur en een hoofdwond werd hij naar het Berg wegziekenhuis vervoerd. De 5-jarige Johanna van Rooij- en uit de Sophiastraat stak Zaterdag avond onverwacht vanachter een ijs- co-wagen over. Zij werd aangereden door een personenauto, waarvan de bestuurder ondanks krachtig remmen het meisje niet meer kon ontwijken. De kleuter werd ter observatie in het Bergwegziekenhuis opgenomen. Op het 'sportterrein Bloemhof kreeg de 18-jarige timmerman D. J- A. H. van Hal van het Blokland Za terdagmiddag bij het voetballen een schop tegen het hoofd. Met een hoofdwond werd hij* in het Zuider- ziekenhuis opgenomen. Op de Wilhelminakade werd Za terdagmiddag de 35-jarige havenar-' beider A. Schouten van de Rieder- laan aangereden door een bromfiet ser. De man, die toen hij voor een spoorwagon moest uitwijken de Tijdens recepti- VEEL WAARDERING VOOR 70-JARIGE HEERJ. W. JUNIUS Het heeft de zeventig jarige heer J. W. Junius, oudste directeur van de N.V. J. W. Junius en Zoon, Zaterdag middag op de receptie in de Beurs- foyer niet ontbroken aan geschenken en woorden van waardering. Talrijke vrienden en bekenden, waaronder oud-wethouder Joh. Brautigam en de heer Scheffer, burgemeester van Ar~ kei en Kedichem, kwamen de jarige hun gelukwensen aanbieden. De ver woede sportvisser kreeg van een goede vriend een werphengel, die voorzien was van de laatste snufjes op dit gebied en bovendien nog een paar boeken over de sportvisserij. Het mooiste cadeau voor de heer en mevrouw Junius zal echter zonder twijlel de korte toespraak zijn ge weest van de heer J. B. Ha azen, voorzitter van het Comité Ouden van Dagen van Katendrecht, „Wij kun nen U namens de Ouden van Dagen niet dankbaar genoeg zijn", zei de heer Haazen, die er heel in het kort aan herinnerde, dat het comité nooit vergeefs aan de deur van de heer Junius klopt. Ter gelegenheid van deze verjaardag werden onder de oudjes op Katendrecht 150 rollades en 150 pakjes natuurboter verdeeld. „Ik heb niet de macht U ereburger van Katendrecht te maken, maar als ik 't kon zou ik het beslist doen", zo zei de voorzitter van het Comité. Als blijk van erkentelijkheid overhan digde hij de heer Junius een wand bord en mevrouw Junius kreeg een tafelkleedje, dat door een der oudjes zelf geborduurd was. Ook de heer De Bruyn, die sprak namens het Co mité Auto- en Boottochten voor ge- brekkigen, gaf uiting aan de erken telijkheid van deze velen, die jaar lijks met een boot van Junius een prettige tocht kunnen maken. Het was voor velen een prettige middag, mede door de gezellige mu ziek van Joop Deetam en Willy de Vries, doch vooral ook door de aan wezigheid van Henk en Teddy Schol- ten, die niet alleen de honneurs waarnamen maar ook nog een paar liedjes zongen. Leven der Eskimo's Zaterdagmiddag verscheen in het Museum voor Land- en Volken- Theo Vermeulen, wonende Dordtse- laan te Rotterdam, die met drie vriendjes de tentoonstelling „Het leven der Eskimo's" wilde bezoe ken. De telling wees uit, dat hij de 10.000ste bezoeker van deze expositie was. Hij is door de directeur met dit feit gefeliciteerd en zal als herinne ring een boekwerk ontvangen. bromfiets te laat bemerkte, werd met een lichte hersenschudding naar het Havenziekenhuis gebracht. - De 23-jarige J. J. Meijboom uit de Blekersiaan werd Zondagmiddag op het kruispunt Bollenlaait-Zaailand met zijn motor aangereden door een personenauto. Met een vleeswond aatt de linkerknie werd hij in het Zuider ziekenhuis opgenomen- Zijn 10-jarige broer Pieter ging na het ongeval naar huis. maar later moest ook hij ter observatie in hetzelfde ziekenhuis worden opgenomen. MACHINEFABRIEK K.UJN.O, N.V. vraagt voor direct: Aanm. mond. ot schr, GUSTOWEG 67 a-b SCHIEDAM: REPARATIES inA een -% uur klaar. Claes de Vrleselaan 21 b Telef. 37519 Muz.lnstr. Radio's Gramoloonplaten Radio van DUk. Het grootste en modernste radiobednjf van Schiedam. Haogstr. 119, telefoon 69572; Rembrandt- laan 64, telefoon 66084. Te koop omgeb. J Permanent Wa*e Een goed gesorteerde biblio theek, steeds voorzien van de nieuwste boeken. Is Lees bibliotheek - Kantoorboek handel .Modern", Boerhaa- velaan 124, teL 68415. Dameskapsalon W. N. v. Erik, speciaal adres voor perma nent wave compleet 6.—. Broersvest 115. tel. 67237. Dames! Permanent Wave v.a. 6.— tot 12.50. Nieuwste modellen, watergolven 2.50. Modelknippen 1.—. Jac, v. Kalk er, Mal3on „Modern", Hoogstraat 53. teL 69750. Verf.,, dit seizoen prijsver laging „Jeveka" glanslakverf van 2.60 nu 2.25 per kilo. Alle tinten. Jan v. Katwijk's verfhandel, Broersveld 37, recht tegenover Passage. Moderne coiffures. K, v. d. Kruit, Dames- en Herenkap per, Singe) 195 (nabij Sta tion), tel. 69841. Uw perma nent ls bij ons in goede han den. Permanent 8.- en 10,-. O lie permanent 11 (stroom loos). Verf. Keuze uit 15 soorten lakken. Onze verf en lak stelt niet teleur. Vakkundige voorlicht. Jan v. Katwijk's Verfhandel, Broersveld 37, recht tegenover Passage. Slealwaren Lessta Is Uw schaar kapot of uw mes bot? Solingen, Broers- vest 57, repareert en slijpt ze vakkundig. Voor scooterles naar Auto rijschool H, P, Take, Jan Son- jéstraat 4, R'dam. tel. 36777. Bivanwa jt De Speciaalzaak van Schie dam op gebied van Staalva ren en Gero-cassettes is So lingen. Broersvest 57. Voor Uw kousenreparatie naar.Nylon, Hoogstraat 141, Te huor aangeb. tel. 68402. 5 cent per ladder, ook nylons. ZUn uw schoenen te klein? Wij vergroten ze met de nieuwste vergrotingsinstal latie. Schoenren bedrijf „Ex celsior", Dam SS, teL 66874, Nette kostganger gevraagd. Prima kost. Goede verzor ging. Br. no. S 333 bur. van dit blad. Auto's Motoren Rijwielen Theemeu belgi**plaat 90x36, f 5.75, klooBtertafelglasplaat 100x60 12.75 en ƒ9.75, nachtkastglasplaatjes ƒ2.25. enz. levert U Loopik's Glas industrie, Boterstr. 39. Schie dam, Telefoon 68945 Moffelen vmn rijwielen, ge demonteerd, gemonteerd m. bij levering van nieuwe ket- tingkast. spaken, spatborden en jasbeschermer, 3750. Frans Waltman, Rotterdam sedijk 240, teL 68948. Alles op het gebied van glas en lood. «Aa-Ve" Glas-In- loodbedrljf. West Franke- Lands estraat 16, teL 66280.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1