Sportbijlage De Schiedammer SVV en ADO besluiten tot verdeling der winst Geen doelpunten bij F eijenoord-PS V W Hermes-DYS verliest op de valreep Geel en Rijnvis zorgen voor 2-2 score Futloos Xerxes kansloos tegen Volewijckers Siedetocht en wondertuin in Sportfondsenbad WA Thuisclub te traag; haar buiten-spelers faalden Hollandia won in Delft HHIJC kampioen in het Westen PSV kon niet ontbranden Holland Sport won geflatteerd Baamvedstrijden in Rotterdam fekêMfs* ÖjgLïflö. Druk seizoen voor tennissers Maaskant kampioen op lange afstand van Zd-Holland Sparta kwam, zag en ivon Scheidsrechter onthield zege aan Excelsior GALA ZWEMSHOW VAN ODZ Scliietwedstrij den van res. politie START Afaandaff MO April M9*$3 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Zondag. Feijenoord en PSV hebben in een faire party voetbal de matchpimten gelijkelijk gedeeld, zonder zelf tot scoren te komen. In het Stadion hebben 35.000 toeschouwers een niet onaantrekke lijk duel gevolgd, dat ongetwijfeld meer glans zou zijn gegeven, indien de voorhoeden enige van de geboden kansen hadden uitgebuit. Voor rust waren het vooral de Eindhovenaren, die de toon hebben aangegeven; na rust ging de stryd vrijwel gelijk op, met Feyenoord vaker, doch PSV ge vaarlijker in de aanval. De Rotterdammers mogen niet ontevreden zyn met het gcljjke spel, want PSV was technisch beter. Feijenoord's tekortkomingen wer den in deze ontmoeting tegen de ranglyst-aanvoerder heel duidelijk geëtaleerd: slecht plaatsen en niet snel genoeg. Bij tal van aanvallen werd juist iets te traag gereageerd en dat was dan steeds voldoende voor de tegenpartij om zich te her stellen. Bij PSV kon men een hech ter^ ploegverband constateren; bij Feijenoord ontbrak dat, mede door dat zowel rechtsbuiten Den Bleyker als linksbuiten Hol, twee spelers die brïllant kunnen zijn en somtijds ook hopeloos naar hun vorm lopen te zoeken, met die laatste bezigheid vanmiddag negentig minuten bezig zijn geweest. Feijenoord begon uitstekend. Stei ger moest reeds direct enige ke^en zijn talenten tonen om zijn club voor een achterstand te behoeden. Al gauw nam PSV echter het initiatief Zondagmiddag hield de Delftse At letiekvereniging A.V. '40 in de omge ving van de Nootdorpse plassen haar jaarlijkse Hertenkamp-estafette, bij welke goed georganiseerde wedstrijden de Rotterdamse clubs uitstekend voor de dag kwamen. Hollandia bezette in de afdeling dames met royale voor sprong de eerste plaats en kwam ook m de categorie meisjes A zegevierend over de eindstreep. De gedetailleerde uitslagen luiden: Dames: 1. Hollandia 1 (Rotterdam) 1.54.4; 2. LDA (Den Haag) 1.57.4; 3, Minerva (Rotterdam) 200.2: 4, Hollan dia 2 2.01.9; Meisjes A: 1. Hollandia 1.31.7; 2. LDA 1.32.8; 3. Minerva 1 1.33.4; 4. Mmerva 2 1.36.5; 5. A.V. "40 1.37.2; 6. des (Den Haag) 1.41.1: Jon gens B: 1. LDA 1.25.8: 2. DOS (Rotter dam) 126.3; 3. WIK (Wassenaar) 1.27.7; 4, Minerva 129.2; 5. DES 1.32.6; Jon gens C: 1. A.V. '40 1.32.6; 2. LDA 1.34.3; 3. Minerva 1.36.5. {Van onze hockeymedewerker) Vóór de interland in Amstelveen speelden HHIJC en Be Fair nog hun competitiewedstrijd, waarop voor beide zoveel slond. Be Fair moest tegen de degradatie strijden, èn tegen een elftal dat op het punt stond zich de sterkste van de afde ling te tonen. Dit laatste is op on dubbelzinnige wijze Inderdaad be wezen. Met 20 wat nog mee viel - verloren de Hilversummers, waardoor zij zullen moeten degra deren. Daar ook in het Noorden de kam pioen bekend is geworden, doordat de candidaat voor de titel, Gronin gen met 40 van LHC won. kan de kampioenscompetitie reeds volgende week een aanvang nemen. In het Zuiden dingt zoals bekend, Venlo mee; in het Oosten is het het Nij meegse Union, dat kampioen is ge worden. Hier verwacht ieder na tuurlijk weer een fel duel tussen de Westelijke en Zuidelijke ploeg. 7n de promotieklasse speelde Hil- legersberg een voor de tegenstan der, HHIJC III nog belangrijke wed strijd. De Hagenaars verloren met 21 en zijn nu wel als verloren te beschouwen, SV '35 en MRHC speelden een partij, waarbij SV iets sterker bleek, doch. Meulenberg en Vissers zorgden er voor dat de stand, gelijk bleef (2—25. Bij de dames is de strijd om de landstitel inmiddels begonnen tus sen BDHC en het Eindhovense EM HC. door de Bloemendaalse dames met 20 gewonnen. Aangezien het vermoeden gerechtvaardigd is, dat het ook hier tussen Zuid en West gaat, is deze voorsprong van twee punten zeer belangrijk voor BDHC. In de promotieklasse won RBC opnieuw, nu van TOGO II met 2-1. Wanneer RBC er in zou slagen van Leonidas te winnen en óók van lei der Alliance, is zelfs nog een be slissingswedstrijd tussen RBC en Alliance nodig. De kans hierop is verre van denkbeeldig. Leonidas schoot aan bet eind van het seizoen uit haar slof en stuurde Groen Geel met een 51 nederlaag naar Den Haag terug. De dames van Leonidas staan nu geheel veilig, ook ai om dat Victoria met 1—0 van Aeolus verloor. TOGO II is thans uitge speeld en heeft 7 punten. Victoria kan dus met S punten en nog twee wedstrijden voor de boeg, zichzelf het „leed" van degradatie besparen, over en de Overkanters kanden dik tevreden zijn, dat het 'toen voor rust gedemonstreerde overwicht van de gasten niet in de score tot uitdruk king kwam. Vooral linksbuiten Ver gouwen heeft mooie kansen ver knoeid door steeds het doel op de verkeerde plaats te zoeken. En op schoten van kanonnier Dillen had v. d, Bijl goede kijk. Kort voor rust appelleeiden de PSV'ers voor'n doel punt, nadat Dillen een kogel had gelost, die vsn de onderkant van de lat naar beneden sprong. Dit (ook van onze plaats af gezien) „doel punt" werd resoluut afgewezen door scheidsrechter Formanoy. Een achter het doel van v. d. Bijl zittende fo tograaf beschreef ons, dat_ de bal loodrecht naar beneden stuitte, pre cies op de lijn, waaruit volgt, dat Formanoy terecht de protesten naast zich neerlegde. Nog een keer ont snapte Feijenoord aan een groot ge vaar, toen Formanoy kennelijk een strafschop een te zware straf vond voor een handsgeval van Bol binnen de beruchte lijnen en gewoon liet doorspelen, Na de hervatting wogen de par tijen vrijwel tegen eikaar op. Feijen oord is iets meer in de aanval ge weest; uit de hoekschopverhouding van die periode, 73, mag dit cok worden geconcludeerd. Hoewel de si tuatie in de door Steiger verdedigde doelmond somtijds erg hopeloos leek, heeft Feijenoord slechts één keer de ex-doelverdediger van het Neder lands elftal in zeer grote moeilijk, heden gebracht; dat was toen Bos selaar het combineren beu werd en een goed schot loste; vallende zag Steiger kans het nog juist tot hoek schop te verwerken. Aan de andere kant poogden Dillen, Fransen, Brus- seiers en Buenen ook tevergeefs het net achter v. d. Bijl te doen trillen; zij kwamen slechts tot het zijnet. Tot slot willen we nog een voor beeld van sportiviteit, die de gehele ontmoeting kenmerkte, vastleggen: toen Kooien, die na rust Bol als linksachter by Feijenoord verving, geblesseerd raakte en langs de lijn moest worden geholpen, assisteerde zijn tegenstander Dillen daarbij; na drie minuten kwamen zij samen bin nen de lynen terug. Doelman v. d. Bijl van Feyen oord is reeds geslagen, doch spit Hans van der Hoek be heerst de situatie. Met twee PSV-ers aan zijn voeten brengt hij onder toezicht van Piet Steenbergen redding. fVan een onzer verslaggevers) Holland Sport heeft Zondagmiddag op een uitverkocht Houtrust on geveer 20.000 toeschouwers een vrij gelukkige overwinning van 3—0 behaald op een zich uitstekend we rend Longa. Geholpen door de felle wind waren de Tilburgers, die goed combineerden, voor de rust het meest in de aanval. Het werd een snelle en soms felle wedstrijd, die in dc laat ste 20 minuten werd beslist. Het was hoofdzakelijk aan doelman Landman te danken dat de stand met de rust nog 00 was. Ook na de thee was Longa aanvankelijk bet meest aan vallend, want in de voorhoede van Holland Sport liep het niet zo ge smeerd als gewoonlijk, omdat De Harder een. off-day had en Ciavan te veel als verbindingsspeler moest optreden. De Jong, die na rust voor midden voor Zwarts was ingevallen, opende na 25 minuten de score door lilt een corner hoog in te schieten. Vijf minuten later werd het 20 door een misser van spil Massuger. Heys- ter kwam alleen voor De Beer en trapte de bal in het net. Nadat Mas suger een keihard schot van Heyster had weggekopt scoorde Schouten no. 3. Prachtig werk van De Beer voor kwam een nog hogere score. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, Zondag. SVV en ADO hebben twee dingen gèmeen gehad. In de eerste plaats zorgden zowel de Schie- damse als de Haagse linksbuiten voor de doelpunten en ten tweede hadden beide met evenveel pech (of noem het geluk) te kampen. Want de Schiedammers werd een doelpunt ont houden, toen linksbuiten Geel een fraaie rush met een even fraaie schuiver besloot (scheidsrechter Schreurs liet de Schie dammers een vrije trap nemen voor een eerder aan Geel be gane overtreding) en de Hagenaars hebben met enkele kei harde schoten bemerkt, dat de paal van het Schiedamse doel meedogenloos is met terugstuiten. En zo werd deze spannende en harde kamp, waarin bij vlagen voortreffelijk voetbal werd gedemonstreerd, met 2—2 afgesloten. Haags muurtje stopte enkele loeien de kogels uit vrije trappen van ka nonnier Van Pelt. terwijl aan de an dere kant Timmermans, Schuurmans en Vaiks hun werk door de paal zagen gestuit. Tot treffers kwam men. echter niet meer. SW heeft vooral voor de rust goed opbouwend spel laten zien. De bijzonder agressieve rechtsbuiten Maltha zorgde voor de nodige ver warring in de Haagse veste, waar doelman Kok zij het zeer fortuin lijk enkele harde schoten van de immer gevaarlijke, doch te zelfzuch tige linksbuiten Geel uit zyn doel ranselde. Hoewel de Schiedammers op het oog met een drie-mans voor hoede opereerden, school er in het systeem van de teruggetrokken bin- nenspelers zoveel gevaar, dat Scher- penisse en Rosmalen alle assistentie van Timmermans en Jansen nodig hadden om de Schiedammers tot staan te brengen. Spil de Jong had voorts de handen vol aan midden voor KÖneman, die vrij spoedig door een misser van zijn bewaker alleen voor doelman Kok kwam te staan. Moedig werk van de Haagse doel man voorkwam ernstige schade. Dat kwam in de 25ste minuut toen Kok verkeerd stond opgesteld bij een vrije schop, die linksbuiten Geel nabij de hoekvlag mocht nemen. De bal draaide hoog over de grijpende handen van Kok juist onder de lat in het doel (10). Aangemoedigd door dit succesje begon Geel een menu voor één persoon te serveren, nl. voor zichzelf. Want al dra rende hij vanuit het middenveld dwars door de Haagse veste heen en drukte zwaar gehinderd door een kilt schop pende en trappende ADO-ers de bal achter Kok. Maar tot ieders verba zing liet scheidsrechter Schreurs SVV een vrije trap buiten het straf schopgebied nemen, omdat de ren nende Geel onheus was aangevallen. Doch dit betekende voor Geel geen bezwaar om in de 40ste minuut naar de rechtsbuitenplaats te spurten, daar de bal te bemachtigen en zich (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Zondag. Het spijt ons voor de blanwwitten, maar zij zullen niet behoren tot de gelukkige negen clubs van hun afdeling. De elftal-commissie ziet nu eenmaal geen kans een voorhoede in het veld te brengen, die doelpunten maakt. Daarbij kwam deze keer nog de pech, dat stopper Lebbink was geblesseerd en Van der Lee geen vxij van militaire dienst kon krijgen. Moulijn sukkelde met een onwillige knie en speelde slechts op halve kracht. Na de aftrap trokken de Rotter dammers met de sterke wind in de rug ten aanval en Moulijn doelpun- te uit een voorzet van Brand. Xer xes speelde in de eerste periode fris van de lever en de Amster damse achterhoede had geen vat op het spel van de Zebra's. Wil- lems, weer eens opgesteld als mid denvoor, passeerde de verdediging van Volewijckers inclusief de doel man. Deze hield hem aan een been vast, wat niet geoorloofd is. De toegestane strafschop werd echter door Valk onbesuisd naast het doel geschoten. Dit was het psychologi sche moment. De fit was er ineens uit bij Xerxes. Men voelde dat de thuisclub de wedstrijd zou verlie zen ondanks het feit, dat de aan vallen van de gasten in de eerste helft door onvoldoende techniek niet gevaarlijk waren. We zagen een mooie aanval van Bommel, die de bal op het middenveld in vrije positie toegespeeld kreeg, een vier tal spelers passeerde en een schot afvuurde, dat dreigde naast te gaan. Willems hield door snel reageren de bal binnen, maar zijn omhaal werd door doelman Hagenaars met een fraaie duik onschadelijk gemaakt. Even voor de rust loste de Amsterdamse rechtsbuiten Wee ning een hard schot, dat door Ver meer met vakmanschap werd ver werkt. De thee had de Over-ijers goed gedaan. Met de wind in het voor deel zaten zij geregeld voor de Xerxes veste en na tien minuten spelen kreeg Schenkel de bal toe gespeeld. Ook Verhoeven, die een prima partij ten beste gaf, kon hem niet in zijn vaart stuiten en hij plaatste de bal beheerst in het doel. De stand was gelijk en het ging er donker uitzien voor de Zebra's. Kanters kopte uit één van de twee door Xerxes genomen hoek schoppen in; doelman Hagenaars redde echter weer fraai. De gast heren kwamen nog wel tot enkele aanvallen, maar Volewijckers was nu veel sterker. Na een half uur spelen veroorzaakte Valk onnodig een vrije schop even buiten het strafschopgebied en de Amsterdam se rechtsachter V. d. Oord, doel puntte onhoudbaar. Tegen het einde van de wedstrijd viel bij beide partijen een speler uit. Krams werd vervangen, voor Moulijn kwam geen reserve in 't veld. Men vond bet voor de laatste vijf minuten blijkbaar de moeite niet. Wanneer men er zo over denkt dan is alle hoop wel verlo ren. De wielerfederatie „Rotterdam", die zich dit seizoen o.a. zal bezig hou den met het vaststellen en het or ganiseren van de wedstrijden op de wielerbaan aan de Kromme Zand weg, heeft de Raad voor de Licha melijke Opvoeding de volgende data voorgesteld tot het organiseren van open wedstrijden; Zondag 5 Juni; Wedstrijd achter derny's voor profs met bijprogram ma. Zondag 17 Juli: Koppelwedstryd. Woensdag en Donderdag 27 en 28 Juli, twee-daagse koppelwedstrijd voor Amateurs. Zondag 28 Augustus; Koppelwed strijd. De wekelijkse Woensdags vond wed strijden 2uilen half Mei aanvangen en overeenkomstig de wensen van de renners zullen een groot aantal klassement, en koppelwedstrijden worden gehouden. Voor het eerst zul. len ook niet-Rotterdamse renners aan deze trainings avonden kunnen deelnemen. langs Rosmalen en de Jong wrin gend doelman Kok andermaal ver geefs te laten duiken. <20). Deze actie inspireerde de Hage naars om na de hervatting een serie groots opgezette aanvallen te lan ceren. Meteen kwam de bal van rechtsbuiten Vreeken voor de voe ten van de toestormende linksbuiten Rijnvis, die Kouwen het nakijken gaf <2-—1). ADO veerde op. Zo sterk, dat SW deze elasticiteit niet kon stuiten. In de elfde minuut was de score gelijk, toen uit een soortgelijke aanval, als waaruit het eerste doel punt was ontstaan, nu middenvoor Schuurmans de bal voor het Schie damse doel lepelde, waar wederom Rijnvis klaar stond om doeltreffend werk te verrichten. (2—2). Toen was er nog van alles mogelijk. Deze sfeer beheerste de rest van de strijd. Het spel werd er door de wijze, waarop men elkaar onschadelijk trachtte te maken, niet fraaier op, doch de span ning steeg met de minuut. Een Voor het komende tenmsseizoen, werden de onderstaande tournooien aangevraagd. Ook nu zullen de tournooi-spe- lers vrijwel regelmatig elke week op een ander tournooi kunnen uit komen. (Laatste datum is eindatum van het tournooi). 30 Mei: Comes" (Overschie) districts j eugdkamp ioenschappen: 26 Juni: Oostel tennispark, open A, B en C, en ..Be Quick" (Maas sluis). invitatie B (jubileum tourn.) 2 Juli: ROVS (Vlaardmgen) en „De Rammelaars" (Vlaardingen), gesloten clubtournooi; 10 Juli: tennispark „Plaswijck". open A. B en C; „Came" en ,.SL. T.V.", Schiedamse kampioenschap pen: „Dash '35" (Dordrecht) open A. Ben C. 17 Juli: tennispark ..De Enk", districts-kamp '.oenschappen. 24 Juli: Nemjto-tenmspark. open A. B en C. 30 Juli: „Toeg/Hillegersberg" (Nenijto) jeugd tourn ooi. 31 Juli: tennispark .IJsclub Kr al', open A en B plus C. Alleen voor enkelspel. 7 Augustus: tennispark „Walen burg'' invitatie B en C; tennispark „Centrum", idem. De traditionele parktouvnooien worden gehouden op de week-ends van 28 Aug. tot en met 18 Sept. (naar keus). Hieraan wordt deelgenomen door de parken: De Enk, Oostelijk ten nispark, Nenijto, Overschie. Plas wijck, Spi erin gs hoek (Schiedam) Centrum en IJsclub Kral. r?^AGï<~<* (Van onze eporteorrespondent) DORDRECHT De Rotterdammer J. Maaskant van DOS heeft Zaterdagmid dag te Dordrecht beslag gelegd op de kampioenstitel van Zuid-Holland over 10 km. Reeds in de eerste ronde nam Maaskant van Bravenboer van AAA Al- blasserdam en De Pee van Hercules de leiding. Halverwege kon De Pee 't tem po niet meer volgen en viel terug. Hoewel Bravenboer in de laatste ronde met een tussensprmt trachtte Maaskant van zich af te schudden, gelukte dit met. De Rotterdammer had nog zoveel reservekrachten dat hij de aanval op kon vangen en zelfs overnemen. Met een voorsprong van circa veertig me ter kwam hu toen zegevierend als eer ste over de eindstreep. De uitslag was: l. J. Maaskant. DOS, 10 km in 32 m. 0.4 sec.; 2. W. Braven boer. AAA, 32.3.6; 3. H. J, Bakneid, DOS, 32 34.6; 4. B. de Pee, Hercules; 5. B. Molenbroek, Hercules. Junioren A: 3 km: 1. A. Bakker Par thenon: Junioren B: 1500 tn.: 1. C. Koppelaar. Sliedrecht, C en D klassers: 3500 m.: 1. A. den Otter. Hercules; 2. U. de Ruyter, Spar ta Daisy Franks, een 25-jsrige En gelse huisvrouw, heeft het eerste wereldrecord wielrennen voor vrou wen. op haar naam gebracht, sinds de intern, wielrenunie besloot der gelijke records te erkennen. Zij liet op de Herne Hill-baan te Londen voor de 500 m sprint vliegende start een tijd van 38.3 sec. voor zich af drukken. SVV doelpunt voor de tweede maal, Doelman Kok kijkt verslagen ire de richting van de bal, die rustig in het doel huppelt. Bal, doel en Geel, de man, die het doelpunt scoorde, zijn echter op deze foto onzichtbaar. (Van onze sportcorrespondent) SITTARD Met groot vertoon van macht en een superioriteit op alle fronten heeft Sparta tegen een zivak Sittardla naar een zekere overwinning kunnen wandelen. Alles vlotte wonderwel hü de gasten terwijl de thuisclub bepaald een off-day had. Bij het afsluiten van de eerste helft gaapte Sittardia reeds tegen een 0—3 achterstand aan. De doel punten tijdens het sterk Rotterdam se overwicht werden gescoord door Daniels in de 19e en 22e minuut en door Benningshof in de 42e minuut. Deze voorsprong weerspiegelde nog niet eens de grote Sparta-meerder heid. Door het uitvallen van Ehlen en Gardier werd de situatie bij de thuisclub er niet beter op. Pas nadat de Boer na 7 min. de stand op 04 gebracht had en Ben ningshof na fraai solospel nog een. duit in het zakje had gedaan, ging men het kalm aan doen, daardoor voor de thuisclub de gelegenheid scheppend in de aanval te komen. De geestdrift voor de ere-treffer werd tenslotte beloond toen v. d. Heuvel oen voorzet van Gruijzen ineens op zijn slof*nam om v. Dijk voor de eerste en tevens laatste maal het nakijken te geven. Na een meer spannend dan fraai duel heeft Excelsior beide punten by Roda-Sport moeten achterlaten. Voor een belangrijke deel was hier van scheidsrechter Dreimdller de oorzaak, die over het hoofd zag, dat beide Roda-doelpunten in wel zeer duidelijke buitenspelpositie werden gescoord en als klap op de vuurpyl het enige Excelslor-doelpunt niet ge constateerd had. Gelukkig voor Ex celsior ging het doelpunt tenslotte wei door omdat de sportieve Roda- Sport-doelman Aretz de rechtsgel digheid van het doelpunt erkende. Bravo. Aretz! Na een aanvankelijk Excelsior- overwicht, waarin Dorr en vooral Miedcma een serie vergeefse pogin gen aanwendden wist de thuisclub de bakens te verzetten om tegen het einde van de eerste helft sterk in. het offensief te gaan. In deze periode redde Westphal voor Excelsior een zeker schijnend doelpunt. Na een. doelpuntloze eerste helft drukte Ho- da de gasten aanstonds in de ver dediging, doch eon viertal schoten, van Jongen kregen bij Den Hertog nul op het request. Na 22 min. moest hij echter wijken onder de druk der Roda-aanvallcn *oen Jongen ia buitenspel positie de bal ontving en een voorzet lanceerde, die door Es- ser op formidabele wijze al vallende werd ingekopt. Vijf minuten duurde deze achterstand toen de ijverige Dörr bij een plotselinge uitval een schietkans kreeg en een effectvol schot loste dat buiten bereik van Aretz tegen de steunstang in het Roda-doel belandde. Pas na het ad- vijs gevraagd te hebben van de eer lijke doelman Aretz kon de Excel- sior-vreugde omtrent de gelijkmaker doorgaan. Drie minuten voor het ein de kregen de Rotterdammers ander maal een bittere pil te slikken toen Jongen wederom in buitcnspelpositie alleen op Den Hertog afstevende en deze met een bekeken schot passeer de. Ondanks de fel oplaaiende pro testen van de spelers van Excelsior en ondanks het feit. dat de- Excelsior- grensrechter er zijn vlag bij neer gooide was scheidsrechter Dreimül- ler niet tot andere gedachten te bren gen. {Van onze sportcorrespondent) HAARLEM, Zondag. Er hebben 20 minuten tussen HDVS en een over winning gestaan. De laatste 20 minuten in de strijd tegen Haarlem, toen v. d. Sloot en Burger hun overwicht op een voordien zwak spelende Haarlem-voorhoede begonnen te vprliezen en Rooren zich aan de greep van de HDVS-spil onttrok. De 10 voorsprong, die de Schiedammers zich voordien met veel moeite hadden veroverd, bleek in dat slotgeweld te kort te reiken. Daarom is het tenslotte 21 voor Haarlem geworden. Het duurde lang eer er enige teke ning in de strijd kwam. Hermes speelde wel wat snéller, maar op de beslissende momenten konden de Schiedammers te weinig balbeheer- smg opbrengen. Kansen kwamen pas toen na een half uur Stolk een lage voorzet van Lex Janse voor de voe ten kreeg. Het schot was even te zacht, maar betere perspectieven openden zich nog toen Mynsbergen en Heyster plotseling van een mis- trappende Haarlem-verdediging alle vrijheid kregen. Heyster treuzelde even te lang en schoot toen tegen Mevrouw C. Klootwjjk-Vnyk zal zeker met heel veel voldoening terug zien op de Zaterdagavond in het „Sportfondsenbad" aan de Van Maanen- straal door de ODZ gehouden Gala-Zwemshow, die door haar was samen gesteld en onder haar leiding vlot werd afgewerkt. Zy had bij die samenstelling vanzelfsprekend de medewerking van het bestuur en de Technische Commissie verkregen, terwyl de heer Van de Schuur de decors voor zyn rekening had genomen en het »eluid en de verlichting, door de leer Witberg verzorgd, de grote verscheidenheid van de nummers die op het programma stonden, op stemmige wijze accentueerden. Dat ook deze zijde van de zwem- sport, die niets van het wedstrijd element in zich houdt, kan bekoren misschien wel het bekoorlijkst is bleek wel duidelijk uit de waar dering die het talrijke publick voor de „Glamour Swimmers" van de ODZ aan de dag legde. Van de allerkleinsten af, als zwaantjes, libellen, vlinders, een den en kikkers, tot de „teenagers" en zelfs nog ouderen toe. bracht men met vaart doch nochtans zeer verzorgd, de verschillende nummers „m" het toneel. Zij toverden een „Wondertuin" in het bassin, rond om een fraai toepasselijk décor, omlijst door Tsjaikowski's „Btoe- menwals". Een water-sledetocht van een late Kerstman, het dansen van de „Can Can", een bezoek aan de „Poppenwinkel." Verder als hoogtepunt van het programma een zwemshow, die een half uur achtereen duurde en waar in mevr. Klootwijk enkele soli ten beste gaf en o-a. twee hele klein tjes, als dame en heer „verkleed" de „Flirtation Waltz" ais volleerden in dit spel van koketterie uitvoer den. In de pauze van dit geslaagde zwemfeest werden de prijzen van de onderlinge zwemwedstrijden, van de clubkampioenschappen en de prestatiemedailles door de presiden te van ODZ, mevr, C. Vuyk-Bras, uitgereikt. de paal. Dat hield de ruststand op 00, want Haarlem was in de tus sentijd met verder dan een buiten- speldoelpunt van Roozen. gekomen en had verder vergeefs gezocht naar de combinatie op maat In de tweede helft reikte H.D.V.S, opnieuw het eerst aan de kansen. Een voorzet van Heyster bracht Mynsbergen in een ideale schiet positie. Hij' schoot wild naast, maar na 20 minuten kwam het er toch van. Toen bracht een verre trap van v. d. Sloot zoveel deining in de Haarlem- verdediging teweeg, dat Heyster alle gelegenheid kreeg voor een welbe- keken schot. De bal werd door de Haarlem-spil De Voogd uit het doel geslagen, maar de door v. d. Sloot genomen strafschop was in elk geval niet te houden. Dat was 10, maar daarna is do druk van Haarlem te zwaar gewor den. Groeneveld maakte spoe&g ge lijk. Met een kopbal van Mynsber gen, die toevallig tegen het lichaam, van doelman Snijders aansuisda» sloeg H.D.V.S. nog even terug, maar in de laatste minuten werd v, Dies* door een schot van Vreenegoor op nieuw gepasseerd. Zo verloor ÏÏD. V.S. op de valreep. Zaterdagmiddag hadden op de schietbanen aan de Kralingse weg wedstrijden op het pistool plaats tussen de Hes. Politie uit Den Haag en de Res, Politie uit Rotterdam. Na een scherp duel werden de wed strijden met 10 punten verschil ge wonnen door de Hagenaars. De uit slag was: Den Haag 524 p. en Rot terdam 514 p. Tot de belangstel lenden behoorden oa. wethouder A. Hoge weg en hoofdcommissaris H. M. C. A. Staal. Na afloop van de wedstrijden werd de wisselbeker door de hoofdcommissaris aan het winnende team uitgereikt.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2