Zorg over controversen in Nederl. vakbeweging Amsterdamse staking lokt fel debat uit SOCIALE ZAKEN IN EERSTE KAMER Grote Vier spoedig in Wenen EEN MAN WAS TIEN AGENTEN TE ERG Huwelijk Nicole Poche met sjeik ongeldig verklaard Ambonezen in woonoorden krijgen legitimatiebewijs PTT-man stal geld uit buitenlandse brieven Voorts. Verzending pakketten naar Oostduitse kampen verboden Dijk om gebouw Amerikaanse Hoge Commissie in Bonn Vereniging tot Christ, hulpbetoon blinden Vader wil dochter naar Nederland terugsturen Boer mishandelt zijn paard met riek Eerste Kamer over Parijse accoorden Geen vluchtelingen in zin van verdrag van Genève Automobilist was na dodelijke aanrijding doorgereden Belangrijke vooruitgang bij pijnen en griep! €hefarsiie,4 RADIO EH T.V. Het lege graf: goed TV-spel Soldaat bij oefening verdronken Plaatsing lening voor KSG in Nederland? Een Keurkorps van ons Koninkrijk Kom vooruii bij Je Marechaussee Geld nodig voor bridgen Staking duurt voort in Oude Pekela Host kond lijmen Houdt het dan op CETAFLEX zonder herder Simon Bolivar staat nu in Paramaribo Nederlander op vrije voeten gesteld Aanslagen op bestuur in Noord-Celebes? Japan gaat minder betalen aan bezettingskosten Woensdag 20 April 1955 3 Verrolj* van pag. 1 aantrekkingskracht op vele Duitsers uitoefent, ai vraagt men zich hier af, of die hartstocht voor de eenheid niet, tenminste voor een deel, af keer is van de dienstplicht, die uit de Parijse verdragen volgt. Maar, zeggen zij, Westduits grondgebied en de Westduitse staat zijn ingescha keld tn het Europese democratische veiligheidsstelsel, Men kan natuur lijk niet 50 millioen mensen ge steld, dat het er zoveel in Wesi- Duitsland zijn op grond van hun souveieiniteit het recht geven, te be schikken over de toekomst van een veiligheidssysteem, waaraan het be staan van de vrije wereld en waarschijnlijk het voortbestaan van de gehele mensheid is gebonden. Daarom acht men hefc uitgesloten, dat de regeringen van Engeland en. Beneluxlanden en natuurlijk ook serieuze Franse kringen zelf aan die militaire zelfmoord zouden mee werken. De wedergeboorte van de souvereiniteit van West-Duitsland is gebonden aan de Parijse verdragen, zeggen zij. Zou een Duitse regering die verdragen opzeggen, dan keert de bezetting terug, in de oude vorm misschien, maar zeker in een andere atmosfeer. Dat zal menig Duitser tot bezinning brengen. Hanunarskjold Kwestie-Formosa nog niet rijp voor VN NEW, YORK. Dag Hammarsk- jbld, de secretaris-generaal der V-N., heeft gezegd te betwijfelen of het zin heeft nu de kwestie-Formosa voor de V.N. te brengen. Hij verklaarde verder, dat er geen nieuwe ontwikkelingen van beteke nis zijn geweest in zijn streven de vrijlating te bewerkstelligen van de Amerikaanse piloten, die in China gevangen gehouden worden. Hammarskjöld gaf zijn commen taar op een persconferentie aan de vooravond van zijn vertrek naar Europa. Op de vraag, of de V.N. nu een nuttige rol zouden kunnen spelen in de kwestie-Formosa zei Hammarsk jöld, dat indien men het element tijd laat vervallen, dan zou ik zeggen ja, indien u de nadruk legt op het woord „nu", dan zou ik neen zeggen. BERLIJN De Oostduitse autori teiten hebben verboden, dat de Westduitse bevolking pakketten le vensmiddelen naar politieke gevan genen in de Oostduitse kampen Bautzen Torgau, "Waldheun en Bran denburg zendt. - Sedert 1950 mochten de gevange nen elke maand een dergelijk pak ket van drie kilogram in ontvangst nemen. Ter motivering van dit nieuwe besluit is verklaard, dat de verzor ging in de kampen goed is. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Bij de verdediging van de begroting van Sociale Zaken, heeft minister Suurhoff gistermiddag doen blijken, dat hfl niet zonder zorg is over de „controversen" In de Nederlandse vakbeweging. „Wanneer som mige gebeurtenissen van de laatste tijd," sprak hij, doelend op de ruzie tussen de bonafide vakorganisaties bij de strijd om de ambtenarensalarissen, „méér dan incidentele betekenis zouden hebben, dan belooft dat niet veel goeds." De bewindsman maakte deze opmerkingen tijdens de beantwoording van enkele rechtse senatoren, die hadden aangedrongen op méér vrijheid voor het bedrijfsleven op het gebied van de lonen. Zfj hadden hem gemaand, meer vertrouwen aan de vakbeweging te scheuken. EERSTE KAMER „Ik zou mijn hele verleden ver loochenen," zo sprak de oud-bestuur der van het NW in hem» „als ik dat vertrouwen niet bezat. Maar het blijft een belangenorganisatie. En de realiteit leert, dat bepaalde vakorga nisaties onder bepaalde omstandig heden in een dwangpositie kunnen geraken. De vraag is. of de werkge versorganisaties daartegen altijd vol doende tegenwicht kunnen bieden. Dan rijst het gevaar, dat bepaalde loonsverhogingen afgewenteld wor den op de consumenten." Met deze opmerkingen bedoelde minister Suurhoff overigens niet, zich uit te spreken tegen overdracht van bevoegdheden op het gebied van de loonpolitiek aan het georgani seerde bedrijfsieven. Het gaat z.i. slechts over de mate, waarin dat kan geschieden. Daarover wilde hij, in afwachting van het advies van de Sociaal-Economische Raad, geen uit spraak doen. De minister bestreed de opvatting van de communist Brandenburg, dat de stakingen in Amsterdam het „sprookje van de welvaart in Neder land" hadden weerlegd. Hij begreep daarvan mets De stakingen hadden toch zogenaamd tot doel om de arbei ders deel van de welvaart te geven? Zeer interessant vond hij ook de opmerking van de communist, dat deze overtuigd was, dat de staking resultaat zou hebben. „De heer Bran denburg erkent dus, dat zij tot dusver géén resultaat had. Als oud-vak bondsbestuurder wil ik hem wel zeg gen. dat het onverantwoord is om een staking te forceren, welke geen doel kan hebben." De minister gaf de c.h.-woordvoer der Vrxseboxse te verstaan, dat hij „groot bezwaar" had tegen diens plei dooi om de stakingen in het particu liere bedrijfsleven ook aan het oor deel van de rechter te onderwerpen, met de mogelijkheid van een strenge bestraffing. Hij meende dat men zelfs in de overheidssector daarmee al voorzichtig moest zijn. Hij vond bo vendien, dat er een groot verschil is tussen stakingen in een particulier en m een openhaar bedrijf. Een over heidsbedrijf moet blijven doorwer ken; als garantie staat daar tegenover: het georganiseerd overleg. In het vrije bedrijfsleven is de staking als laatste middel nodig. Hij vertrouwde echter, dat men het gebruik daarvan zoveel mogelijk zou vermijden. Bij de replieken ontspon zich tussen de woordvoerders van de PvdA, KVP en AR een vinnig debat over de achtergrond van de Amsterdamse sta king. Minister Suurhoff hield zich verder buiten deze twist, met de com munist Brandenburg, die vond, dat er altijd wat te leren viel „als de kok en de keukenmeid kijven". De ant;- revolutionnaire oud-secretaris van het CNV, Schipper en de oud-KAB-er Van Lieshout, tegenwoordig vice- voorzitter van de KVP, toonden zich gebelgd over de aanval, welke de socialist Kramer vorige week had steld na ondernomen op de houding van de confessionele vakbonden tijdens de Amsterdamse staking. Zij ontkenden, dat deze bonden tijdens het ambte naren-overleg hadden overvraagd en daardoor de stemming voor een con flict ryp hadden gemaakt. Eerstge noemde legde daarbij verschillende cijfers over! Doch de heer Kramer wees er op, dat deze sloegen op eisen, welke de Christelijke bond uiteinde lijk had gesteld. De woordvoerder der KVP vond, dat men elkander moest trachten te vinden, in plaats van elkanders fou ten en gebreken in het volle daglicht te stellen. De socialistische woordvoerder ant woordde. dat hij niets liever zou willen dan de nadruk leggen o£i het geen verbindt. „Ik zou het toejuichen als de bonafide organisaties zij het misschien gescheiden in de toekomst een herhaling van het ge beurde zouden weten te voorkomen." De begroting van Sociale Zaken werd z.h.s. aanvaard, met slechts de CPN tegen. De heer Regout (KVP) had aanvan kelijk te verstaan gegeven, dat het hem moeite zou kosten voor de be groting te stemmen, omdat hij het onjuist vond, dat minister Suurhoff de emigratie, onder het huidig tekort aan werkkrachten niet wilde ver minderen. Trouwens ook op verschillende an dere punten had minister Suurhoff het been stijf gehouden. Zo stond hij zeer afwijzend tegenover het verlan gen van de liberale baron De Vos van Steenwijk naar een huishoudelijke dienstplicht voor meisjes-studenten als een soort alternatief voor de mili taire dienstplicht voor de mannelijke studenten. Ook meende hij niet over te kun nen gaan tot het toelaten van „para normaal-begaafden" tot het uitoefe nen van de geneeskunst. Tegenover een wetenschappelijke commissie van onderzoek stond hy echter niet af wijzend. Gisteren heeft de "populaire Lou Bcradp natuurlijk compleet met strohoed èn zon! zijn vijfenzes tigste verjaardag gevierd. Bloe menmeisjes van zijn woonplaats Haarlem kwamen kern een gra cieuze bloemenhulde brengen. BONN Om het gebouw van de Amerikaanse Hoge Commissie wordt een dijk aangelegd, die de bureaux by een onverhoopte volgende over stroming door het Rijnwater zal moeten beschermen. Toen het gebouw enkele jaren ge leden werd gezet, kwam het op vier meter hoge beton2iulen te rusten uit voorzorg tegen een overstro ming, De Amerikanen hielden tij dens de jongste watersnood in dit gebied hun voeten en vloeren inder daad droog, maar bemerkten, dat je niet veel aan een droog gebouw hebt wanneer je het slechts per roeiboot kunt bereiken. Ernstige botsing eiste één dode APELDOORN Op het kruispunt Zwolseweg—Langeweg te Apeldoorn vond gistermorgen een ernstige bot sing plaats tussen* een personenauto en een militaire vrachtwagen. De in zittende van de personenauto, de 47-jarige technische hoofdambtenaar B. H. uit Apeldoorn, werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij in de af gelopen nacht in het Juliana-zieken huis is overleden. AMSTERDAM De voeten bij eengebonden met een eind geleend touw is een 33-jarige Amsterdam mer, bekend als „Theun", Dinsdag middag in een overvalwagen van de politie gesleept, nadat hij door tien agenten vechtend was overmeesterd. Drie agenten sloeg hy In het ge vecht tegen de straat, enkele bur gers kregen eveneens klapoen. Dit toneel speelde zich f in de dfukke Spuistraat voor de ogen van honderden, toeschouwers. „Theun" heeft van zijn vryheid maar kort genoten, want hij was 's morgens, op zyn verjaardag, pas in vrijheid ge- la het ondergaan van zyn laat- Hoop voor alle zeelieden: het nieuwe hospitaalschip ,fie Hoop" zal 7 Mei te water worden gela ten om zijn goede diensten op de zeeën te gaan verrichten. Op het ogenblik ligt de nieuwe „Hoop" nog in Zaandam, waar men op de Zaanlandse Scheepsbouwwerf de laatste hand aan het werk legt. ERMELO In het blindentehuis „Sonneheerd-t" heeft de Vereniging tot christelijk hulpbetoon aan blin den haar 34e jaarvergadering ge houden, Ds B. J. C. Rijnders, emeritus-pre dikant te Hilversum, zag zich ge noodzaakt wegens ziekte het presi dium neer te leggen. De wnd- voor zitter, ds D. A. Zijlstra uit Amers foort, wees op het zeer belangrijke werk, dat ds Rijnders gedurende 33 jaar als bestuurslid, waarvan 28 jaar als voorzitter, voor de vereniging had verricht. In de vacature werd bij acclamatie zijn zoon. ds B. Rijn ders uit Amsterdam, tot bestuurslid benoemd. Ds Rijnders Sr werd ere lid. DAMASCUS (Syrië), Het ha- welijk van Nicole Poche, de 18-ja- rige dochter van de Nederlandse honoraire consul in Aleppo, met een mohammedaanse sjeik ls Dinsdag door het mohammedaanse Sharia- hof ongeldig verklaard. Twee maanden geleden nam Rida Jamlikha (23) zijn geliefde mee naar een Bedoeïenenstam om haar te trouwen en te ontkomen aan de toom van. papa Poche. Onlangs hadden zij het hof ge vraagd het huwelijk in. te schrijven volgens de Syrische wet, welke het meisjes van boven de 18 toestaat *.onder ouderlijke toestemming te trouwen. De advocaten van haar vader heb ben opdracht gekregen een vervol ging tegen Rida in te stellen en te eisen, dat hij Nicole weer aan haar vader teruggeeft, zodat zij naar Ne derland kan terugkeren. Het jonge echtpaar brengt op het ogenblik zijn laatste wittebroodswe ken door in zijn kleine nieuwe apai*- tement in Alleppo. De advocaten van Nicole zeiden, dat zij in hoger beroep gaan en de aandacht van het hogere gerechts hof er op zouden vestigen, dat het meisje in verwachting is. Hieraan heeft het gerechtshof gisteren nm> geen aandacht geschonken. ste celstraf. Dadelijk begaf hij zich naar een café waar hij, diep m het glas keek. Daarop ging hy naar een vrouw, die in de Spuistraat woont, en van wie hy meende dat zij hem voor zyn laatste straf by de politie heeft verraden. Hy wilde wraak nemen. Nauwelijks was hij bij de vrouw binnen, of er klonken zoveel kreten dat omwonenden de politie alar meerden. Drie agenten gingen naar boven en vonden Theun in een hevig gevecht gewikkeld met de „verraad ster". Zij joegen hem de trap -af, de straat op. Daar viel Theun iedereen aan die binnen zyn bereik kwaxn. Een kolenboer kreeg klappen, de mishandelde vrouw verscheen in'ge scheurde kleding aan de trap en een pohtie-auto schoot toe. Zeven agenten trachtten Theun te over meesteren, maar het lukte hen niet. Drie hunner kregen rake klappen. Pas toen nog drie politiemannen waren gearriveerd en men. de hulp van enkele sterke toeschouwers had ingeroepen, moest Theun het verlie zen. Drie agenten gingen bovenop hem zitten, een. vierde leende een eind touw van een expediteur en bond zijn voeten. Er was niet meer genoeg touw om zyn handen te bin den en niemand had handboeien bij zich. Een. overvalwagen kwam om Theun naar het bureau Warmoes- straat te brengen. De rust was her steld. GENNEP. In een vlaag van woede heeft de 32-jarige landbou wer 3. H. Ottersum zyn stamboek- merrie zodanig met een riek gesla gen, dat de riek in stukken brak. Het paard begon daarna te steige ren en kwam zo ongelukkig terecht, dat het dodelijk werd gewond. Het dier, dat een veulen van 10 dagen oud had, moest worden afgemaakt. Wegens dierenmishandeling heeft de politie procesverbaal opgemaakt DEN HAAG. In het voorlopig verslag betreffende de goedkeuring der Parljsche accoorden wijzen vele leden der Eerste Kamer er op, dat de politiek van Sowjet-Rusland ken nelijk meer berust op het aanvaar den van feiten, dan op ficties. De thans door Moskon aangenomen houding logenstraft naar hun me ning de voorspelling, dat na aan vaarding van de Parijse accoorden Rusland tot geen enkel vergelijk meer bereid zou zyn. In de veranderde wereldconstel latie zagen deze leden de enige wer kelijke waarborg tegen een mogelijk zelfstandig optreden, van Duitsland. Betreffende het militaire aspect j spraken vele leden er hun voldoe- ning over uit, dat thans een effec- i tieve verdediging van geheel Ne- derland binnenkort mogelijk zal zijn. DEN HAAG. Tussen Mei 1945 en begin 1953 zijn ongeveer 12.000 vluchtelingen in Nederland toegela- ARNHEM De officier van ju stitie heeft een gevangenisstraf van vier maanden en twee jaar intrek king van rybewijs geëist tegen de koopman M. V. te Heel weg bij Vars- seveld. Deze had met zijn auto te Wisch een wielrijder aangereden, tengevolge waarvan het slachtoffer een uur na de aanrijding overleed. V. was doorgereden zonder zich van het slachtoffer iets aan te trek ken. Uitspraak over veertien dagen. Eerste asperges geveild in Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM. Aan de groenten- en fruitveiling zijn de eerste asperges aangevoerd, afkom stig van het bedrijf van de hove nier Hagenaars. Joop Geesinks „The Story of light" bekroond AMSTERDAM Aan Joop Gee sinks grote poppenfilm ..The story of light" is een Golden Reel-Award een onderscheiding van de Film Council of America toegekend. Dit is de tweede Amerikaanse on derscheiding, die „Dollywood" te beurt is gevallen. Het vorig jaar ken de men de televisiefilm „Seasons" een van de vijf Sylvania-Awards toe. EINDHOVEN Gisteren heeft de Sabena haar helicopterlijn Brussel- Eindhoven geopend. Even voor 10 uur landde des mor gens de door chef-piloot Gérard Trémerie bestuurde helicopter op de heliport aan de Genneperweg. (Advertentie 2JUJ Door belangrijke ontdekkingen is het mogelijk geworden een tablet Ie maken, dat inderdaad beter en krachtiger helpt, ook daar waar andere middelen (afen. Geleerden hebben ontdekt, dat een be paalde combinatie van geneesmiddelen beter werkt dan elk middel afzonderlijkI TEGEN PIJNEN ÊN GRIEP - 20 TABi-ÊTTEN 85 (Van onze radioredacteur) f7EN interessant gegeven, uitge- werkt tot een boerend spel, dat een goede opvoering kreeg: ziedaar onze mening over „Het lege graf", Eigenlijk geen spel in de directe zin des tnoords, maar de reconstruc tie van een .denkbeeldig proces naar aanleiding van de Verrijzenis des Heren". En door Ladaslas Fodor knap geschreven „proces" tn Ameri kaanse stijl: met kruisverhoren van de getuigen door off icier uan justi tie en verdedigerdte beiden de jury trachtten te overtuigen. Regisseur Wim Bary had alles zo „echt" mogelijk gemaakt We za gen. niet alleen de jury, maar ook het publiek en de verslagge vers op de tribunes. By het bin nen leiden van belangrijke getuigen sprongen persfotografen naar vo ren: 't Spel was over de gehele linie goed: Richard Flink was een felle aanklager (iets te geforceerd zo nu en dan). Paul Storm een. waardige verdediger. Twintig beroepsacteurs en een respectabel aantal figuranten werkten aan deze door de KRO ver zorgde uitzending mee. Nergens faalde de regie, die het terecht niet m dynamische overgangen van. to taal-beeld naai close-ups maar in rustige beelden zocht. De mooiste rol was die van Herman Bouber als de van lijkroof verdachte tuin man Eli Jacobson diep menselijk en ontroerend tn 2yn confrontatie met Maria Magdalena (Elise Hoomans). it De VARA zendt vanavond van 8.40 tot 9.35 een hoorspel uit van de begaafde jonge Duitse roman schrijver Hemrich Böll, De regie heeft S. de Vries Jr., de hoofdrol die acteur met een prachtige stem: Han Bentz van den Berg. „Een dag als alle andere dagen" heet het spel, dat door Ab Cauvern werd vertaald. Dr C. van Rij singe behandelt van avond in zyn lezing voor de VARA met het in de radiobladen aange kondigde onderwerp, maar spreekt over: „In memonam Albert Ein stein". (10.1510.39). o KAMPEN Gisteren is de 20- jarige soldaat J. W. Wiendels van het in de Willem de Zwijger-kazer ne te Wezep gelegerde geniebataljon tijdens een oefening, die werd ge houden op het water van het Koe- luchtergat verdronken. Wiendels be vond rich op een van de vletten en 15 door nog niet opgehelderde oor zaak van de vlet gevallen en daar onder terecht gekomen. ten, van wie ongeveer 2500 ons land inmiddels weer hebben verlaten, bijv. door emigratie naar elders. Dit deelt de regering mede In haar antwoord op het verslag der Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot goedkeu ring van het te Genève gesloten ver drag betreffende de status van vluch telingen. De Ambonezen, die in verband met de souveremiteitsoverdrachi naar Ne derland werden overgebracht, kun nen volgens de regering niet als vluchtelingen in de zin van het ver drag worden beschouwd. Aan de in woonoorden verblijven de Ambonezen zal binnenkort een legitimatiebewijs worden uitgereikt. De overige in ons land vertoevende Indonesische staatsburgers bezitten een verblijfsvergunning. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In goedingelichte kringen wordt verwacht, dat m het begin van de volgende week een beslissing zal vallen over het plaat sen van een belangrijke lening van de Europese Kolen- en Staal-ge- meenschap op de Nederlandse kapi taalmarkt. Vorige week hebben vertegen woordigers van de EKSG in Neder land opnieuw besprekingen gevoerd met een Nederlands bankconsortium en met de Nederlandse Bank. Er is reden om aan te nemen, dat deze be sprekingen in het begin van de vol gende week in Luxemburg zullen, worden afgesloten. (Advertentie t.M.) Waar in het landsbelang speurzin en energie, doortastendheid en mensenkennis in één persoon ver enigd moeten zyn, déér vindt U de leden van het Keurkorps van de Marechaussee Ditisiets voor UI Vraag inlichtingen over beroeps- dienst by een Brigade-comman dant van de Koninkiyke Mare chaussee of. schriftelijk aan do Sectie Persooneelsvoorzienlng van het Ministerie van Oorlog. Grote Marktstr. 40. Den Haag .Tel. 182290. ROTTERDAM Ruim een jaar heeft de 49-jarige expediteur by de PTT, C. M. V. geld gestolen uit bui tenlandse brieven. Het leverde hem wekelijks 30 tot 40 gulden op. Hij gebruikte het geld voor zijn hobby, het bridgen. Gistermiddag moest hij zich voor de Rotterdamse rechtbank verantwoorden. De officier eiste tegen hem een jaar gevangenisstraf met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. De diefstallen waren aan het OUDE PEKELA De staking oj» de touwfabriek „De Volhardlru. duurt voort. De directie beloofde Dinsdag een arbeidersdeputatie aangelegenheid te zullen opnemen met het college van rijksbemidde laars, 's Avonds werd door de stakers besloten aan de eisen te blijven vasthouden, te meer daar hen thans is gebleken dat er op andere touw- fabrieken in Friesland lonen worden uitbetaald die 6.7.per week hoger liggen. De staking wordt niet door het NW en het CNV erkend. (Advertentie I. M.) Dit jaar voorgestelde bijdrage voor Nw. Guinea 57,9 millioen DEN HAAG Bij de Tweede Kamer is ingediend de begroting van Nederland N.-Guinea voor 1955. De ryksbijdrage voor de gewone en kapitaalsdienst is hierin geraamd op f 57,9 millioen. In de toelichting wordt opgemerkt dat voor de economische ontwikke ling van het land het accent voor eerst valt op het onderzoek. Voor de research op agrarisch en verwant terrein wil de regering maatregelen, treffen In samenwerking met de hogescholen en andere wetenschap pelijke inrichtingen in Nederland. PARAMARIBO Gisteren is hier een borstbeeld onthuld van Simon Bolivar, de bevrijder van Zuid-Ame- rika, dat door de regering van Vene zuela ten geschenke is aangeboden aan de regering van Suriname. Het beeld is geplaatst op het Kerkplein te Paramaribo. licht gekomen, doordat de PTT klachten ontving van mensen uit Rotterdam, die brieven met geld van geëmigreerde familieleden met hadden ontvangen. De verdenking viel op V„ maar men had geen be- wys. Om dat te krijgen deed men tussen de buitenlandse post enkele brieven, waar poeder in was ge daan. Het poeder veroorzaakte vlekken op de handen en de kleding van V. „Ik was blij, dat het uitkwam", zei verdachte. De verdediger, mr A. A. de Bak ker kende verdachte reeds 15 jaar als bridger. Hy vond het diep tra gisch, dat deze man tot verduiste ring was gekomen om op gelijke voet uitgaven te kunnen doen als zijn clubgenoten. Hy vroeg clemen tie. De rechtbank zal over veertien dagen, uitspraak doen. DJAKARTA De Nederlander L. Wolfe, die in Februari j.l. 1954 werd aangehouden, verdacht van subver sieve activiteiten, is Dinsdag op vrije voeten gesteld Hem is echter een meldingsplicht opgelegd. Voor zyn arrestatie was hy hoofd van de pakhuizen van de firma Harmsen, Verwey en Dunlop in. Dja karta. DJAKARTA Uit Makassar wordt gemeld, dat volgens het al daar verschijnende dagblad „Pedo- man Rakjat" („Gids des volks") in Menado een granaat zou zijn gewor pen naar de woning van de resident coördinator van Noord-Celebes, Tangkilisang. Voorts meldt het blad, dat het nieu we gebiedshoofd van de Minahassa, Ticoalu. uit zijn woning zou zijn ontvoerd. TOKIO - De Verenigde Staten hebben ingestemd met het verlagen van Japans jaarlijkse bydrage m de bezettingskosten van Japan met .178 millioen gulden. Volgens het vredesverdrag van San Francisco moest Japan jaarlijks 558 millioen gulden bydragen. Dit bedrag is thans verminderd tot 380 millioen. In Frankrijk is er weer eens een koningin gekozen. Of latei&we het niet overdijrven: een .hertogin" dit maal. Franfcryk koos naar in Pa rijs natuurlijk als „hertogin van SauoyeV Waarom nu net deze juf frouw Claude Mudery, 22 jaar, secretaresse toerd uitverkoren? Misschien wel om haar vriendelijk heid Kijk maar, hoe leuk ze „dag" zegt met haar handje. En om haar schoonheid. Maar al is ze mooi, die Claude, het zal toch wel niei de voornaamste norm voor haar ver kiezing zyn geweest Want voor een schoonheidskoningin vragen ze in Parijs toch meer van dat Bikini- werk. En dan nebben we meteen de oplossing Claude zal wel her togin zijn geworden vanwege haar machtige costuum. Haar goeie goed zo gezegd. Echl Sauoois. De internationale handel in opium is vorig jaar by zonder groot geweest. Op een zitting van de commissie van de Verenigde Katies voor bestrijding van verdovende middelen hebben ze uitge rekend, dat er m 1951 twee-en-half maal zoveel narcotica in beslag zijn genomen 1933. Vooral de Libanon maakt het al; die kameeldrijver had een enorm er een winstgevend handeltje van. Dan beter naar Purmerend, Daar weten ze ook weg met genotmiddelen, maar erg onschuldig. Zaterdag gaan ze er de wereldpyprookdag houden. Er komt een notaris om de tabak op de milligram af te Wegen. Want de concur rentie tn zo'n rookwedstryd moet een eerlijke zaak blijven, Onze politie hier heeft maar al te Vdak v<m doen met mensen, die met een onsympathieke engerd, te grote borrel op de fiets klimmen of zelfs in een auto gaan rijden. Maar zo Nee, wreed waren die zes Mexicaans® gek als tn Miüheim in Duitsland heeft boeren, die een ïerse toerist met stokken hier nog geer. agent het vast meege- en stenen domweg doodsloegen, omdat maakt Daar pakten ze een kameeldrij- ze dachten, dat hij tets tegen katholieken ver op, die met zijn bultige viervoeter had. Da Mexicaanse politie heeft heh een scooter omver had gelopen. U baadt gelukkig te pakken gekregen. stuk in z'n kraag. Rusland krijgt heel wat boze woor den per week te horen. Nu ook al weer van de Turken. Want die hebben iets tegen de vertoning van de film „Helden van Shipka" in Moskou. Omdat de Tur ken erin worden afgeschilderd als wre de knapen tegenover de Bulgaren, die m 1875 opstonden. En omdat meneer Gazi Osman, waar iedere Turk nu nog trots op is. enn wordt neergezet als een

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2