Lasvonken stichtten brand stroodak van Kethelse sm PAND VOLKOMEN UITGEBRAND IN OUD DELFSHAVEN Motorspuit kwam... en staakte Brandmeester bij val door dak aan hoofd gewond m ederij ACEMM Wie heeft iets verloren? SVC behaalde liefst drie kampioenschappen 8 teams komen op groene tafel uit tegen Hamm Handbal Wilton-dames I is nog steeds ongeslagen Passage Theater Het Rotterd. Philh. Orkest Dirigent Eduard Fiipse Expressieve dansen van Toscha de Jong De Bedrijfsveiligheid bij Wilton-Fyenoor d Vingers en tenen lopen gevaar Lenterit van m.c. Schiedam Gedeeltelijk niet gedekte schade van f60.000.- „De sirene van Bagdad" Concert R.Ph.O. Herdenking op Valkenburg Jaarvergadering Chr. Vrouwenbond TAFELTENNIS: Fietser door laadbak geraakt Meer spelleiders gevraagd Schiedamse Figaro de kampioen Botsing tot slot van plezierrit Schoolfilms Eieren uitgehaald en gebakken Burgerlijke Stand Omzet R. S. Stokvis gestegen Sieraden Het rustige Kethe 1 werd gistermiddag omstreefcis 2 uur opgeschrikt door brandalarm. Mensen dromden samen achter de Nederlands Hervormde Kerk aan het Noordeinde, waar zware rookkolommen opstegen tilt het neten dak van de constructie-werkplaats van 3. F. Schellekens, om te zien or het de Fchiedamse brandweer zou gelukken het vaur meester te wor den. Dat lukte binnen het uur, dank *0 het stevige ingrijpen van de brand- v. eer, die met een behvagen met motorspuii en een materiaalwagen spoe dig aanwezig was en dank zij ook het feit dat het zwakke windje niet in staat was het vuur aan te wakkeren. Zoals de heer Schellekens zelf verklaarde, is de brand waarschijn lijk ontstaan door een vonk van het lasapparaat, die door een spleet in de zoldering in het rieten dak is gevlogen. Plotseling bemerkte bij, dat er boven zijn hoofd iets knapte. Het gevaar ziende greep de heer Schellekens een gereedstaande scliuimblusser en ging daarmee het vuur te lijf. Tevens werd een slang op de waterleiding aangesloten. Onmiddeliyk werd ook de brand weer gewaarschuwd, die spoedig aanwezig was met een niotorspuit. die vlakbij in een schuur stond. Het apparaat weigerde echter water te geven en kon nadat de brand ge blust was onverrichterzake huis waarts keren; Twintig minuten nadat de brand uitgebroken was. arriveerde de brandweer uit Schiedam onder lei ding van de waarnemend comman dant C. van Oortmerssen en boofd- brandmeester B. de Jager. Ladders werden tegen de gevel gezet en ge wapend met de spuiten renden de Apothekers-nachtdienst: F. H. Bae- "?a,nn?nt v?" de brandweer omhoog. ker, St. Liduinastr. 58. °oK ftet dak van een aangrenzend Bellen by ongev&l: G G. en GJX, Tuinlaan 80. telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 930 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RJES. Leeszaal en Bibliotheek. Dam: feopend iedere dag (behalve laandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Mnseum: Tentoonstelling eigen collecties. Geopend dage lijks: 2 tot 5 uur. Bioscopen: Passage, 2, 7 en 9.15 uur: ..Sabnna". Monopole, 2 7 en 9 uur: „De sirene van Bagdad". Voorstellingen: Musis Sacrum. 8 uur: Ouder avond W. de Zwijger school. Musis Sacrum, 8 uur: Toneel uitvoering ..Geron". Volksgebouw, s uur: Toneel avond ..Steeds Vooruit". Volksgebouw, 8 uur: Ledenver gadering vrouwengroep van P.v.dA. Irene, 3 uur: Cabaretavond ON.I. De Kethelse brandspuü: hij kwam, hij zagen staakte In Mono pole: Als een verdreven sultan van Bag dad bij de pogingen om zijn troon te heroveren, hulp krijgt van een goochelaar met het soort magiërs capaciteiten dat Paul Henreid in „De sirene van Bagdad" demonstreert, dan is de terugkeer van zo'n banne ling tot zijn harem slechts een kwes tie van uren. Vooral als het voor naamste instrument van de tovenaar een kist is, waarmee hij naar belie ven mensen kan laten verschijnen of verdwijnen. Natuurlijk komen er veelvuldig vrouwen uit te voorschijn en slokt de kist talrijke boze mannen op, on der wie tenslotte de onrechtmatige sultan en diens van boze ambities vervulde grootvizier. Hetgeen dan het weinig oorspronkelijke slot vormt van een film, waarin vaak op de koddigste manier de draak wordt gestoken met de lachwekkende ernst van zo menig Duizend-en-één-nacht verhaal. (Tot en met Donderdag in Monopole). Het Rotterdam sch Philharmonisch orkest geeft op Donderdag 2s April het 4e Toonkunst abonnements-con- cert in het Passage-theater. Aanvang 8 uur. Door het orkest, dat weer gedirigeerd wordt door Eduard Flip- se wordt uitgevoerd het le piano concert van Chopin en de 3e Sym- phonie van Beethoven, de „Eroica". Als solist treedt op de pianist Bram Boelee, die in Scniedam bekend is o a. alg leraar van het Toonkunst Muziek Lyceum. Te bevragen aan het Hoofdbureau van. Politie te Schiedam, tussen 912 30 uur en 2—5 uur: Rozenkrans drievoetig kinderfietsje. Te bevragen bij de vinders: Doosje Inh. verschillende sieraden. 3. den Boer. Potgieterstra at 33; oorbel. R. v. d. Valk, Rembrandtlaan 101a; kist gevuld met aardappelen, F van Bokkum. Scbie 34a; wit Keeshondje, J. van Marlon Csüen- burgstraat 28 te Viaartiingen: grijze ted dybeer J, van Rhijn. Alb. Thijmstraat 39; autoped, v. d Geer. Serlngenhof E; autoped F. Bouman Vlaerd!ngertii;k 341 c; rode autoped, E Noordijk. Alb. Thijmstraat 21 a: klnderportemoonaic. K. Timmers. B K -laan 215 b; bruine portemonnaie. p Frlednch, Paulus Pot terstraat 10 a, zwart damestasje mei in houd G. Bunter. Simon Stevlnstraat 3 a. tml. 3 Griek Boylestra'at 63 a; ring met 15 sleutels, M Koppels, B K -laan 2"4 b; huissleutel L. Lemson G Rem- derstraat 28 b: sleutel van Shell-tank. H. de Bruin, Broersvest 10 a: vulpot lood, A, Bloemheuvel, Rotterdamsedijk 243 b; vulpen en vulpotlood in étui. G- Bunte. Simon Stevinstraat 3 a; bril. Re» bers Groen van Prinstereriaan 13; ge vlamde vulpen. K. Vermeer, Alb. Thijm_ straat 58; !L) witte gymschoen, N. Bo- gert. Voornesestraat 9 b; blauw-witte gymschoen (Rj G. Rebers Groen van Prmstererlaan 13; padvinndersriem. V). J Marks. Rubensnle'n 9e; groene want iRi, C. Driel. v. nuy^i-eüa.m 32; zwart glacé dameshandschoen (L). Figee, Hecnvlietsertraat 1? bi rode ceintuur. A, van Hooljen B K -taan 210 b: padvin- dersriem. T. den UW Geert Reinders- straat 24b; bruin jongenspetje, F. v. d. Sluljs. Lange Smgelstraat 84 b: lederen broekriem, v. Santen Singel 231 a. huis werd beklommen en spoedig spoten een aantal krachtige stralen op het smeulende dak, waaruit de vlammen al spoedig verdwenen. De Magirusladder, die ook meegebracht was, behoefde niet gebruikt te wor den. De spuiters kregen assistentie van brandweerlieden en burgers, die met hooivorken en rieken het smeu lende stroodak omlaag stootten. Bü al deze "bedrijvigheid stortte brandmeester J. Keuzekamp door een dakraam naar beneden. Tot zijn geluk bevond zich beneden Iemand van de Coop. Brandwaarborg- Maat schappij, die zijn val stuitte door hem op te vangen. Hesondanks liep h{j nog een wond bij een slagader In *t hoofd op, die door dokter Van der Kuy, die naast de constructie- werkplaats woont, werd verbonden. Met een ziekenauto werd de brand meester weggevoerd. Inmiddels had men dze brand ook onder de knie. Na al dat gespuit stond het water enkele centimeters hoog in de werkplaats en op som mige plaatsen in de straat. Het natte stinkende stroo werd vlot uit de weg geruimd. Met een vrachtwagen van Ruigrok's Transportbedrijf werd het weggevoerd. Toen was alles gebeurd en kon den de brandweerlieden en de kij kers tevreden huiswaarts keren. Achter bleef de troosteloos uitzien de, dakloze werkplaats. Van het dak zaten alleen de verkoolde binten nog op hun plaats. De schade leek echter mee te vallen, aangezien de werkplaats beneden nog geheel in tact was. Door-water kan daar ook weinig schade aangericht zijn. Daar ook de zoldering niet zoveel gele den had, vertrouwt de heer Schelle kens er op morgen weer aan de slag te kunnen gaan. De heer Schelle kens is verzekerd tegen brandschade. 4e Reg.. Infanterie Op 15 Mei 8-S. zullen de aud-strlj' ders van het 4e Regiment Infanterie wederom bijeenkomsten op 't vlieg veld „Valkenburg" bij Katwijk. Deze herdenking, die reeds tradi tie geworden is. heeft dit jaar een bijzonder cachet. Kerkdiensten zullen aan de eigen lijke herdenking voorafgaan, terwijl door de huidige „bewoners" van het vliegkamp, de Marine Luchtvaart Dienst, alle medewerking wordt ver leend. Het militaire eerbetoon zal door de Mariniers, onder commando van de Kapt. der Mariniers J. F. Visseher en de muziekkapel van de M.LXJ, onder leiding van de sergt. muzikant J. Keilman worden verzorgd. Het 4e Regiment werd voor een belangrijk gedeelte uit Schiedam ge- recruteerd- Mede in verband met net feit dat thans de 15e herdenking sinds de oorlogsdagen gehouden wordt, zal de deelname ongetwijfeld groot zijn. Volledige programma's welke te vens als bewijs van toegang dienen, kunnen gratis worden afgehaald bij de Reserve Kapt, M. Vlug, Singel 222 te Schiedam. GTBZHVH 4-1 GTB 1 had zich vast voorgenomen om deze voetbalwedstrijd te win nen om "zo uit de gevaarlijke zone te komen. En inderdaad is het hen ge lukt ZBVH met een 41 nederlaag naar hais te sturen hoewel het hun niet altijd mee zat. Voor de rust openden de gasten de score en GTB slaagde er niet in de stand voor de,rust gelijk te ma ken, Daarna tapte GTB uit een an der vaatje en achter elkaar werden vier keurige goaltjes gemaakt, waar ZBVH niet veel tegen in te brengen had. GTB 2 kon het in Bergsehoek niet bolwerken tegen BVCB en ver loor met 61. GTB 3 daarentegen kogelde er in de wedstrijd tegen PFSC 3 lustig op los en won met 72. Ruststand 4—2. De competitie 1954-1955 is voor de Schiedamse Volleybal Club ten einde. Met drie behaalde kampioen schappen is meer bereikt dan bij de aanvang van de competitie wera verwacht. Het eerste dames-zestal werd op fraaie wijze kampioen van haar af deling en promoveert nu naar de le klasse. Ook heren 1 werd kam pioen, zelfs ongeslagen en promo veert eveneens naar de le klasse. En alsof dit nog niet voldoende was eindigde bok het 2e heren team als eerste en speelt in de nieuwe competitie, die in October begint, in de reserve le klasse. Dames 2 heeft dit jaar met veel moeilijkheden te kampen gehad .en moest zodoende enkele veertjes la- Gisteravond vond in Irene de jaar vergadering plaats van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Chr. Vrouwenbond. De opening geschiedde op de ge bruikelijke wijze. De presidente van de bond. mej. H. de Vries, sprak een inleidend woord op rijm, dat bijzon der geestig was en tevens enkele bijzonderheden bevatte over de bond, zoals het gebruikelijk maan delijks vergaderen en de aanwinst van veel nieuwe leden. Nadat een collecte gehouden was ten bate van de zieke leden werden er aardige zangnummers gebracht door een koor van zes dames onder leiding van mevrouw Van der Weg. dat twee voor het voetlicht ver scheen. Het toneelstuk ..Strijd aan het witte front" van W. v. d. Berg, dat vertoond werd onder regie van de heer P. Egberts en dat zich in een hospitaal afspeelt, completeerde de avond, die door de talrijke aanwe zigen zeer op prijs gesteld werd. Een kijkje bo^en op het uerbrmide stroo-dak ran de icerkplaafs van J. P. Schellekens in Kethel, toaar gister mid dag brand uitbrak. Het is nu officieel dat de steden- wedstrijd tafeltennis die m het ka der van de sportweek bu het jubi leum van de S.B.X.O. gehouden wor den met acht teams verspeeld 2ull?n worden en wel_ gedurende twee 4—T.SF. 1: T.C.K. 3—N.O-A.D. 5. Als deze wedstrijden zijn verspeeld zullen, in de vierde ronde de teams van de verenigingen die derde klas spelen in het schema worden opge nomen. Zo zullen dan de eerste speelavonden. Deze wedstrijden teams van Wilton en P.T-T.S. achter orden gespeeld in de Beurs op 23 en 24 Juni en vangen aan 's avonds om half aeht. De Duitse spelers zul len bij de Schiedamse sportbroeders worden gehuisvest. Nu het vast staat dat er acht teams komen, kunnen de wedstrijden aan vangen om de spelers aan te wijzen die de Schiedamse kleuren zullen verdedigen. Deze week zal ook de bekercom petitie weer voortgezet worden. Nu de wereldkampioenschappen tafel tennis weer tot het verleden beho ren, gaat men zich weer concentre ren' op de bekerwedstrijden die tot nu toe zeer goed verlopen zijn. Er 2ijn hier al diverse spannende wed strijden verspeeld. Ook voor deze week staan weer interessante wed strijden op het programma. Zo krijgt Ready 7, 't team dat het in de bekerwedstrijden zo goed doet, het op te nemen tegen P-T.T.S, 2, T.SJ?. l moet het opnemen tegen T.CK. 4, terwijl ook de wedstrijd Ready 6 tegen N.OA.D. 6 een span nende wedstrijd zal worden. In ieder geyal zal de strijd voor de lagere teams steeds zwaarder worden daar er iedere volgende ronde teams van hogere klasse zullen bijvallen. Het is voor de zwakkere broeders echter al een voldoening als zij het op te nemen knjgen tegen een ster ker teame daar zij er m competitie geen kans voor krijgen. Het programma van deze week voor de bekercompetitie ziet er als volgt uit: Dinsdagavond in de Beurs N.O.A.D, 7—N OA..D, 4; N.OA.D. 3— N.OA.D. 8. Woensdagavond in de Beurs Ready 6-—N.O.A.D. 6, Ready 7 P.T.T.S. 2; Ready 4—P.T.T.S. 3; Donderdagavond in de Beurs T.CJL de tafel komen. Deze zuilen wei eerst trachten zich los te maken van opnemen tegen de teams die weer hoger dan de derde klassers spelen en weer later zullen :n\allen. Het belooft dus voor de toekomst nog wel wat in de Schiedamse tafelten niswereld. Alles bij elkaar worden er nog voldoende wedstrijden ver speeld met bekeren en voor de ste den wed strijd. ten. Dit team eindigde in de mid denmoot van haar afdeling en speelt het komende seizoen wederom in de res. 2e klasse. Wie weet zorgt dit team in de toekomst voor een vier de kampioenschap. De laatste wedstrijden in deze competitie brachten voor dames 1 een verdiende 4o zege op de da mes van Nationale. Het tweede dames-zestal bracht er minder van terecht en verloor haar twee laatste wedstrijden beide met 40, resp. van DRL en Unicum. Nu de competitie voor SVC ten einde is organiseert deze vereniging een ne derlaag-serie voor haar vier in de competitie spelende teams. Aan dit tournoot, dat gehouden wordt op de Vrijdagen van 29 April t.e.m, 3 Juni, spelen de SVC-teams tegen sterke le klasse tegenstanders uit Rotterdam. Een fraaie beker en di verse medailles zijn beschikbaar ge steld voor de teams, die SVC de grootste nederlaag kunnen toebren gen. De wedstrijden worden ge speeld in het gymnastieklokaal aan het Oude Kerkhof. Tijdens de SBLO-festiviteiten in Juni tenslotte zal ook SVC met haar Ie dames- en le heren-zestal tegen sterke tegenstanders het volley bal spel demonstreren. (Advertentie IM.) »4e TOONKUNST CONCERT Donderdag 28 April 8 uur Solist: BRAM BOELEE - plano Bij de Vijfsluizenbrug in de weg naar Vlaardingen is gistermiddag de 5i-ja rige slager M. R. uit Schie dam die daar op de fiets reed door de laadbak van een hem passerende vrachtwagen geraakt. De bestuur der van de vrachtwagen is onbe kend, omdat hij doorgereden is. Emmabloemcollecte De Zaterdag j.l. gehouden Emma- bloem-collecle heeft j 5.834,31 op gebracht. Dit weekeind hebben weer succes- f met no; sen opgeleverd voor de Wilton hand- bailers. Dames 1 boekte haar 9e overwinning in successie. Rotterdam was dit keer het slachtoffer. De Schiedammers hadden al na 11 min. een voorsprong van 0—3. Nog voor de rust verkleinde Rotterdam deze achterstand 13. In de tweede helft weer hetzelfde beeld als voor rust. Wilton was op alle linies de sterkste en eindigde deze wedstrijd in een 16 overwinning. Heren 1 speelde thuis tegen de on derste van de ranglijst, DIOS, en stond na een kwartier* spelen al met 5—1 voor doch DIOS wist in te lo pen. en de rust ging m met een 76 voorsprong voor de rood witten. In de tweede helft was Wilton sterker en benutte zyn kansen beter als voor de rust en het einde kwam men een verdiende 19—11 overwinning. Dames 2 wist maar 1 punt in de wacht te slepen door tegen Actief 2 gelijk ie spelen Niettegenstaande be houdt dit team de bovenste plaats al mag Dien Varewijck c.s. niet teveel puntjes meer verliezen. Heren 2 is er in geslaagd het ster ke reserveteam van de hoofdklasser Turnlust in eigen huis te verslaan. Turnlu3t nam al in de 3e minuut de leiding, doch Termijn het bij de rust 1—2 stand aantekenen. In de vijfde minuut van de 2e helft was het weer Termijn die voor Wilton doelpuntte l3. Hierna verzette Turnlust de bakens en liet de in prima vorm zijn de doelman De Jong heel weinig met rust Hij moest vele harde scho ten keren, doch kon niet verhinde ren 2 maal gepasseerd te worden, 33 Wilton ging hierna met 6 man aanvallen en de Hagenaars waren genoodzaakt terug te trekken. Siem Rey gaf zijn ploeg met een verras send schot weer een voorsprong en 5 minuten te spelen was het Een danseres, die het dansen be oefent als een spontane bewegings drift en dit gepaard doet gaan met gevoel voor stijl en schoonheid, moet wel een eigen richting ont wikkelen m de choreographic. Dit heeft Toscha de Jong gedaan. Gis teravond in Arcade heeft zij ballet- minnende leden van de Jongeren Katholieke Kring laten genieten van haar kunst. Een enkele maal neigde zij teveel naar pantomime en parodie maar zij gaf toch blijk van zoveel plasti sche begaafdheid dat dit haar wordt vergeven. Toscha de Jong is het best in de volksdansen. De Spaanse Dans van Tunna en vooral de Ar gentijnse Oogstdans werden met gratie ten tonele gebracht. Groot mimsch vemrogen en een sum mum aan expressiviteit toonde de danseres in De Brief van Lacombe. Het publiek was zo opgetogen, dat de kunstenares dit werk moest bis- Zagwijn die de Sehiedamse zege vei- seren. Jammer van het neigen naar lig stelde door er 3—5 van te maken. De voorbereidingen voor de kin derfeesten op 5 Mei zijn zo ver ge vorderd dat deze vorm krijgen. Wil het geheel slagen, dan moeten er nog meer spelleiders en leidsters komen. Vooral oud-leden van de jeugdbe weging en zij die zich nog jong ge noeg voelen kunnen zich de 5e Mei verdienstelijk maken door zich te melden als spelleiders. De spelen die gedaan worden zijn eenvoudig. Om -de spelleiders te helpen wor den enkele cursussen gehouden en is er een eenvoudig boekje samenge steld. Op Dinsdagavond 26 April en 3 Mej spelleiders cursus in het gym nastiek lokaal Broersveld 150, van 7—half 9 en van kwart voor 9 tot half 11 Woensdagavond 27 April van half tot li Ju li j,i Iiët gymnastieklokaal school Edisonplein. Ieder die zich geschikt voelt en 17 jaar en ouder is kan op boven ge noemde avonden komen of aanmel den bij Karei Scholten Sr Frans Halspl. 6b. tel 68338. Het was een belangrijk en ernstig onderwerp, dat het personeel van de N.V. Wilton Fijenoord gisteravond bUeen bracht in Musis Sacrum. Er nerd daar namelijk een hartig woordje gesproken over de bedrijfsveilig- waaivan de geheel gevulde zaal zeker het nodige zal hebben meegenomen. Cijfers over bedrijfsongevallen en dergelijke deden de ernst van deze aan gelegenheid duidelijk inzien en al heeft Wilton-Fijenoord een bedrijfs veiligheid bereikt, die vergeleken met andere dergelijke bedrijven zeker gezien mag worden, het werd de aanwezigen wel duidelijk dat op dit ge bied nog heel wat werk te verrichten Is. Niet in het minst bleek dat uit de lezing van de heer H. M. J. v, d. Wall, chef veiligheidsdienst, van de Ko ninklijke Hoogovens en Staalfabrieken. De voorzitter van de bedryfsvei- lighoidscomtnissie van Wilton, ir J. E. Woltjer, opende de avond en wees op het hoofdmotief, dat zijn commissie steeds voor ogen houdt: het voorkomen, van menselijk leed. Met behulp van schema's en gra fieken toonde hij aan, dat het aan tal ongevallen in Wilton een dui delijke neergaande lijn vertoont. Ook aan de hand van het aantal uitkeringsdagen kwamen, verrassen de cijfers naar voren. Het vorig jaar gebeurde er in het bedrijf elke 7 minuten een ongeluk, terwijl dit cijfer over '53 één ongeluk in de 8 minuten was. Iedere 23 minuten één oogongeval werd in 1953 vast gesteld, terwijl dit in 1954 bij een zelfde aantal 35 minuten bedroeg. Overal een duidelijke vooruitgang dus. Maar toch gebeurt er nog even goed gemiddeld iedere 2V-> uur een ongeval, dat arbeidsonderbreking ten gevolge heeft en er moet twee maal per dag een ziekenauto uitrij den. De vingers blijken bij het uit oefenen van de werkzaamheden wel het meeste gevaar te lopen, maar ook de onderdanen komen er niet zo goed af. Veiligheidsschoenen brengen hier vaak uitkomst, aldus de heer Woltjer. die van de ar beider meer besef vroeg voor hun vaak gevaarlijk werk, om zodoende liet werk van de bedrijfsveiligheid niet voor niets te laten plaats vin den. De heer J. v. d. Wall hield wel een bijzonder sprekende en tevens geestige lezing, waarin hij het in eenvoudige woorden vaak „raak" zei. De mens moet bjj al zijn be zigheden rekening houden met zijn. medemensen en deze zoveel moge lijk vrijwaren van moeilijkheden. Als er veel mensen bij elkaar zijn moet men zich aan voorschriften houden, en dat geldt niet in het minst voor een. bedrijf. Het is de mening van de heer v. d. Wall, dat de bazen van de werkplaatsen de bedrijfsveiligheid nog aanmerke lijk kunnen verhogen door juiste aanwijzingen, en voortdurende con trole. Voor de pauze' werd nog een vei- ligheidsfihn vertoond, waarmee een einde kwam aan het meer serietize gedeelte van de avond. Na de pauze werd de film „De cowboy en het meisje" gedraaid. Op het landelijk kappersconcours dat Zondag in Utrecht is georgani seerd door de R.K. Bond van Kap persgezellen „St. Cosmas" heeft Schiedam een goed figuur geslagen. Want onze 25-jarige stadgenoot, de heer H. de Groot Jr. haalde er de eerste prijs weg! Ook de andere Schiedamse kappers-bediende die aan hei concours deelnam, de heer C. A, van Lier deed het aardig door de 6e prijs in de wacht te slepen. En dat bij totaal 45 deelnemers. De kampioen-kappersbediende werkt bij zijn vader A. de Groot in de kapsalon aan de Snelüussingel. Gisteren heeft de motorclub Schiedam een zeer geslaagde lente- rit gehouden. Het was een puzzlerit van 60 km die door Schiedam, Rot terdam en Vlaardingen voerde, 50 motorrijders en automobilisten heb ben hieraan deelgenomen. De win naars bij de motorrijders waren: 1. Wassenaar (MC.S.); 2. De Vos De 19-jarige W. A. H. mocht gis termiddag een eindje rijden in de auto van zijn vader terwijl deze raast hem 2at. Bij het Dr Wibaut- plein vloog de auto, waarschijnlijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting, plotseling uit de bocht. Na de arts J. V. v. d. V. Van het Dr Wibautplein te hebben aan gereden die daar juist met een fiets aan de hand vooi bij ging, bot goedkope effecten door een ai te uitbundige aankleding. De Foppe- dans en Karma verkregen daardoor te veel van het burleske en ait heeft deze danseres beslist niet no dig. Haar techniek is zeker van klasse en roept om meer discipline. Voor de pauze dansten een veer tigtal leerlingen. De kleintjes m fleurige costuums voerden een sprookje op. De ouderen bleken de stijl der lerares te volgen. Vrij zon der dicipline maar met natuurlijke gratie. Vooral een trepak van Tschaikowsky en een Tarantella van Heller toonden dat de ballet sectie van de Jongeren K.K. over talentvol materiaal en een goede paedagoge als lerares beschikt. De moderator. Pater C. Strijbos Q.P, hield bij de aanvang een korte uiteenzetting. Hij vertelde de vol le zaal dat speciaal de katholieken in het streven naar een harmonisch lichaam denken aan de schoonheid van de ziel. Of met een paradox: de ziel van de schoonheid is de schoonheid van de zieL ROTTERDAM (M.C. Or.s Genoegen ui't IJsseimon. «n n;<lur de): 3. K. Kessefi (MCS); 4. Ter- tot stilstand. De heer Tan der ----- - - V. liep jeen letsel op. De fiets werd de auto werd aan de sluys (MCS) en 5. A. Verhagen (MC I V. liep geel Merwestad uit Dordrecht). beschadigd De winnaar in de gecombineerde auto- zijspanklasse waren: 1. Hoeg. gee (Merwestad): 2 Van der Sluvs (MCS): 3. G. Stam (Merwestad); 4. J. Altena (MCS) en 5. A. van Doorn 'Mo.orclub Delfia). Op Zondag 15 Mei zal wederom door de Schiedamse Motorclub een puzzlerit worden gehouden voor motoren en auto's. De leerlingen van een aantal Schie. damse scholen hadden vanmorgen een gezellig „uitje", daar zij sch ooi- ge wijs naar Musis Sacrem trokken, waar door de Vereniging Nederland se Schoolbioscoop een aantal op voedkundige films werden gedraaid. Het waren aardige films, speciaal op de schooljeugd ingesteld, die er allicht ook iets van heeft opgesto ken. Ook m de komende dagen wor den deze films vertoond telkens voor andere scholen. Kappers blijven open Door de Schiedamse afdeling van de Nederlandse Kappersbond is-be sloten dat de kapperszaken Zater dag a.s. open zullen blijven, maar op 5 Mei gesloten zullen zijn. Esperanto-agendo Merkredon. la 27 an de Aprilo. Ni legos kune niajn internaciajn kores- pondajojn v. Gink, Ploegstraat 4, Ni ne kunveaos Ia 4 an. de majo. voorzijde ingedeukt. De auto is ter onderzoek naar het politiebureau gebracht. Zes jochies van om en nabij de elf hebben eieren gehaald uit de nesten van eenden achter de Alge mene Begraafplaats en die gebak ken, De kinderrechter zal uitmaken wat er verder met de „booswichten" moet gebeuren. Vrachtauto verleende geen voorrang Ter hoogte van het zgn. Rode Hek aan de Rotterdamsedijk is de heer H. K. uit Schiedam met zijn brom fiets aangereden door een vracht auto, die hem geen voorrang ver leende. Debromfietser moest ter observatie in het gemeentezieken huis worden opgenomen omdat hij klaagde over pijn in de rug. GEBOREN J, C. z. v. P. J. M. Voorwalf en C- P. Teunissen, Willem, z. v, Th. H. Broeren en C. B. Baart, Martina J, d, v, B. Mesrits en C. A. L. de Jonge OVERLEDEN E. HuismanTTj., vr. v. C. Ketting, H. Hoppe 57 j. R. S. Stokvis en Zonen N.V. te Rotterdam beeft na afschrijving ad f 835 908 (f 445.676). belastingreser vering ad f 3.650.000 (f 2,1 min.) een saldo winst behaald van f 3 914.803 (f 3.693.657). Voorgesteld wordt een onveranderd divident van 9 procent. Alles bij elkaar genomen mag het resuitaat zeker niet onbevredigend worden genoemd, zo schrijft de di rectie. De bevredigende gang van zaken heeft zich in. het gehele ver slagjaar voortgezet, zodat de omzet die van 1953 niet onaanzienlijk over trof. Voor het merendeel der bin nen- en buitenlandse ondernemin gen, waarbij Stokvis belang heeft, waren de resultaten ook in 1954 bevredigend. De gang van zaken in de reeds verstreken maanden van het nieuwe boekjaar was alleszins bevredigend. De omzetten bleven, ondanks de stagnatie in de bouwvakken door de langdurige vorst, niet achter bij die in de eerste maanden van 1954. De directie acht de vooruitzichten niet ongunstig. Ds Koenekoop herenigd met Ger. Kerken Ds. G, Koenekoop, predikant bij de Geref. kerken onderhoudende art. 31 k. o. te Rotterdam—Charlols, heeft zich met de Gerei. Kerken herenigd. Ds. Koenekoop, die in 1906 werd geboren, werd in 1935 predikafit bij de Geref. Kerk van 's-Gravenmoer. In 1943 vertrok hij naar Gouda, waar hij in 1944 met de vrijmaking mee ging. Van Gouda vertrok hij in Jan. 1954 naar Rotterdam-Charlois. Ook verleden jaar herenigde zich een vrijgemaakte predikant te Rotter dam met de Geref. Kerken, nl. ds. J. W. v. Otterlo te Rotterdam-Kra- lingen. Aan de Schans in Delfshaven is vannacht in korte tijd een pand in vlammen opgegaan. Een 69-jarige vrouw verloor daar door haar woning; de moffelinrichting van haar zoons is voor een groot deel eveneens uitgebrand en heeft in ieder geval grote schade gekregen. In totaal schat men de schade op 60.000.Van het pandje met een parterre en drie etages is alleen de parterre (deel van het moffelbedrijf) nog enigszins in tact: dc rest is volkomen uit- en ïeeggebrand. Tal van ge zinnen moesten aan weerszijden van het brandende huis hun woningen, die meest waterschade kregen, tijdelijk verlaten. Over de oorzaak van de brand staat officieel niets vast. Een. der firmanten van de moffelinrichting der Gebr, Deege, de heer C. A. Deege, meent echter, dat de brand is ontstaan in de schoorsteen, waar op de moffelovens waren, aange sloten, en wel aan de achterzijde ter hoogte van de tweede étage. Mevrouw G. M. E. Deege. de moe der van de firmanten, die boven in het pandje woonde, merkte niets van de brand; buren moesten haar waarschuwen. Korte tijd later was het huis van onder tot boven een grote vuurmassa. i Het moffelbedrijf Is verzekerd te gen brandschade; de oude vrouw heeft echter geen verzekering, die het verlies van haar Inboedel dekt. De brandweer wist met moeite nog een doosje met gouden ringen an horloges te bergen, sieraden, waar op de bejaarde vrouw zeer gesteld wag. Veel meer kon niet worden gered. Met vijf grpt» stralen heeft de brandweer de brand geblust, een van deze stralen werd geleid via machinale ladder. Aanvankelijk was klein alarm ge maakt. maar de brandmeesters G. Oord en Nic. van der Spek lieten direct nadat zij waren gearriveerd middel-alarm maken. Het vuur heeft geen schade aangebracht aan. •en in. de huizen naast het pand, waar de brand begon: dat mag wel een wonder en geluk worden ge noemd in deze dichtbevolkte en. oude buurt, zeker als men weet hoe fel de brand woedde. Finaal uitgebrand was het pand tenslotte, zo erg zelfs, dat op de tweede étage de nachtlucht was te zien dwars door derde étage en zolder heen, en dat alle trappen vrijwel onbegaanbaar waren. De moffelinrichting bevatte di verse stoffen, die heel brandbaar waren, oa, 1200 kg moffellak in vaten. Deze lak is rüefc in brand geraakt Verder stonden er on geveer 100 fietsen en honderden, telescoop vorken. De afdeling van het bedrijf op de eerste twee étages gingen volkomen verloren. Eerst rukte gereedschapswagen 2 en de bluseenheden 50 en 43 uit naar de brand, later volgden, de bluseenheden 42 en 41, ladder 4 en autospuit 2, en even later ook nog autospuit 12. Hoofdman J. J. Oster Jr leidde de blussing, die tot na vij ven duurde. Vanmorgen hielden brandweerlieden nog wacht bij het pand.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1