JONGEDAME C Met een drijvend verpleeghuis langs de Hollandse wateren Roode Kruis bezorgt 70 bedlegerigen fijne week Zij verkozen de volière boven de vrije natuur Groei van Schiedam aan grenzen gebonden Een 55-jarig huwelijk enige tweede bedienden Leerling bediende en inpakster ervaren trailer chauffeur net meisje Allemaal blijde gezichten- AGENDA Winkelier wegens hazardspel beboet Burgerlijke Stand Wat Schiedam leest Een verhaal over vogel-trouw De stedebouwkundige plannen zijn na 1949 weer gewijzigd' Afvalbakken langs de straten Wie heeft iets verloren? Uitbreidingsplan in hoofdzaak Drankwet Baldadigheid Barbier van Scvilla voor Kath. Kring Melissant-GTB 1-1 C SCHIEDAM KOERIERSTERS Dinsdag 10 Mei 1955 Met een kostbare „lading" van zeventig patiënten uit Schiedam. Vlaardingen, Maassluis, Delft. Xaaldwijk CJ1 Eet' Wcstlaïd, ïs~"gisfe'r- niorgen ae „Kasteel Slaverden" uit Schiedam vertrokken voor een zes- cht over de rivieren en binnenwateren van Nederland. TMt 190 ton grote witte schip van de Hol!and-Veluweiyn is door het Nedenandschc Roode Kruis gecharterd voor deze tochten met bcd-icgerige patiënten, die anders nooit in de gelegenheid komen om eens de kamer waar zy wegens hun ziekte opgesloten zitten, te verlaten. De „Kasteel ïstaverden" heeft reeds op tientallen tochten dienst gedaan als drijvend verpleeghuis, maar het is voor het eerst dat zo'n tocht vanuit Schiedam begint. Vergist U zich niet het witteverheugd te zijn om deze tocht mee schip is geen hospitaalschip. Eer-te kunnen maken- stens is het er niet op gebouwd, wat De patiënten waren overigens niet wel te merken is aan de vrij be- J perkte ruimte in de „zieken-zalen", maar bovenal is het te merken aan de stemming. Deze bad niets van de altijd wat neergedrukte sfeer van een ziekenhuis, integendeel, er wa ren gistermorgen voor het vertrek niets dan blijde en vooral verwach tingsvolle gezichten te zien. „Ik ben toch zo blij, dat ik met deze boot meemag". vertelde ons mevrouw Elderkamp, die al tiental len jaren in haar woning aan de Ged. Baansloot In Schiedam in bed heeft gelegen. Haar stralende ge zicht was daar overigens de beste getuigenis van. En ze verheugde zich bovendien op een extra-goede plaats vlak naast een groot raam, waaruit zij een eerste klas uitzicht zal hebben tijdens de tocht. Maar ook mej. J. M. van Noort, {Kerkweg 85, Kethel) en mej. D. Verwey uit het „Zonnehuis", die knus naast elkaar lagen, staken hun vreugde niet onder de gerief lijke hospitaalbedden, waar ze op lagen. Hun glanzende gezichten ge tuigden dat deze tocht een mooie periode zal vormen in hun wat moeilijke leven. Ook mevrouw Kor- ve uit Vlaai-dingen, die in de buurt van onze Schiedamse passagiers lag, deelde in de opgewekte blijde stem ming, die in de zaal heerste. Het was, zo vlak voor het ver trek erg druk in de wat nauwe ruimte, waar het verplegende per soneel van het Rode Kruis bedrij vig heen en weer draafde, anders hadden we ook een praatje ge maakt met de aridêre passagiers uit Schiedam, t.w. meVr. M. van Beek uit het St. Liduina-Gesticbt en de heren C. A. Vredenbrecht (Aleida- straat 87), Westerhout (Lange Nieuwst ra at 51) en Slagmolen (W Brouwerstraat 8), Maar ongetwijfeld zouden ook zij verklaard hebben de enige blijde mensen aan boord Ook het verplegend personeel. 5 ver pleegsters, 33 helpsters en 7 hel pers, die onder leiding staan van dokter H. Hasper jr. uit Vlaardm- gen, vertoonden verheugde gezich ten, Het zal wel hard werken wor den aan boord voor deze vrijwillig sters en vrijwilligers van het Roode Kruis, maar ze hebben er hun va- cantie voor over om de tocht mee te kunnen maken. De beperkte ruimte in hun kwartieren, onder in het ruim voor de dames en in de bioscoopzaal voor de heren, nemen ze op de koop toe. Zelfs kapitein J. Miedema, die al tientallen tochten met patiënten heeft gemaakt, was tevreden met zijn. passagiers. „Het is mooi werk", vond hij, „en ik ben telkens weer blij dat ik ze aan boord heb voor een tocht". 's Morgens om 8 uur is het in schepen begonnen. De patiënten werden door de afdelingen van het R. K. in de sleden waar zij uit afkomstig zijn, in ambulances of zo mogelijk met gewone auto's aange voerd en de Roode Kruis-colonne heeft een handje geholpen. Dit in schepen ging voorzichtig aan maar toch in een vlot tempo. Toen de Iaatsten (uit Delft) aan boord wa ren, begon het te regenen. Daarmee is dus geboft. De familieleden en vrienden die afscheid kwamen nemen konden toen schuilen m de lent, die niet vooruitziende blik aan het Hoofd was opgeslagen. Enkele burgemeesters (Schiedam was vertegenwoordigd door zijn loc j-burgem oester, wethouder ,H. Sabel) hebben him gemeentenaren een goede en vooral prettige toegewenst en zo vertrok om half een met een kleine vertraging we gens een defecte licht-motor, de „Kasteel Slaverden" van het Hoofd voor een hopelijk prettige tocht. Druk nagewuifd door de vele weg brengers, die Zaterdag a.s. wel weer present zullen zijn, wanneer het schip terug komt. Aan boord van het drijvende ver- oleeghuis, de „Kasteel Stayerden" die gisteren uit Schiedam vertrok voor een reis door Nederland Mej. D. Verwey uit „Het Zonne huis" en mej. J. jVf. van Noort uit Keihei wachten vol spanning op de dingen die komen gaan. Apothekers-nachtdienst: Apotheek M. M. H. Evers, Lange Ha ven 81. Bellen bij ongeval: G G en GJD„ Tuinlaan 80 telefoon 89290 Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven; geopend icdeie werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam: geopend tedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8 30 uur Zondags gesloten Stedelijk Museum: Tentoonstelling eigen collecties. Geopend dage lijks: 2 tot 5 uur Stedelijk Museum: Tentoonstelling Jan van Luyn. Bioscopen: Passage, 2, 7 en 9.15 uur: „Het mysterie der twee vrouwen" Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Uit de brand ben je". Voorstellingen: Brocrvest: Inhabé. Geopend van 7ll uur (laatste dag). Volksgcbouw, 8 uur; Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Filmavond. Irene, 8 uur: Toneelavond Schiedams Toneel. De rechtbank te Rotterdam heeft vanmorgen de 53-jarige winkelier G. J, de L. uit Schiedam veroordeeld tot een geldboete van 40.— of 20 dagen hechtenis. Hij had in zijn xvoning gelegen heid gegeven tot he* spelen van ha zardspel. De eis was een geldboete van 100 gulden of 50 dagen hechtenis. GEBOREN: Willem P., z. v. H. de Jong en N. van Oe veren. Geertrui- da, a. v. W. Kiela en S. Ingen, Al fred R.. z. v. G. C. Kreuger cn T. van Heiningen. Alida J. M„ d. v. P. J van Beers en A. J. M. Arkesteijn. Cornells, z. v. J. Blokland en A. Viveen. Adriana, d. v. idem.. Hele na A. L.. d. v. J. C. Dopper en J. M. A Fritschy Jacobus J„ z. v. G. de Jong en J. J. Vleghert. Johannes, v. L J. Tout ij n en J. Willemstijn, Simone L., d, v, P, P. van der Ploeg en J. v. Dijk. Michel J. E., z. v. J. E Niemeijer en C. M. Suijker, Simon, z. v. W. Hoogendam en A. M. van den Berg. Alfred, z. v. W. J. Neervoort en S. M. Vermeulen. "~v In'de maand April werden'in de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek in tóotaaï 16891 boeken uitgeleend (vorig jaar 17004) en wel 7982 romans. 4438 studiewerken en 4473 kinderboeken (vorig jaar resp. 8192. 4538 ell 4276). In de Centrale Bibliotheek aan de Lange Haven werden geleend 5201 romans en 3492 studiewerken (yong jaar resp. 5520 en 3592). Het fihaal Dwarsstraat leende uit: 279 romans, 63 studiewerken en 101 kinderboeken (vorig jaar resp. 401. 60 en 126). Het filiaal Lorentzlaan 1363 romans. 761 studiewerken en 560 kinderboeken (vorig jaar resp, 1329, 771 en 561). Bij de jeugdafdeling werden geleend-: 2027 kinderboeken en 988 kinderstu- diewerken (vorig jaar resp. 1840 en 1063). Bij de uitleenpost Kethel werden -geleend: 616 romans, 91 studiewer ken en 558 kinderboeken (vorig jaar resp. 429, 63 cn 347). In de uitleenpost Weeshuis werden 181 kinderboeken uitgeleend (vorig jaar 242). Bij de uitleenpost Zieken huis werden geleend 339 romans en 10 studiewerken (vorig jaar resp. 278 en 9). Het correspondentschap Maasdijk leende- uit: 184 x-omans, 28 studiewerken en 78 kinderboeken (vorig jaar resp. 235, 41 en 97). Het aantal houders van lees kaarten be- Van een stadgenoot, de heer J. C. van Kleeff, uit de Boerhaavelaan een groot liefhebber van vogels, ontvin gen wij een aardig artikeltje over de wijze waarop vogels zich kunnen hechten aan de mens die hen ver zorgt. Het gewaagt van vogeltrouw en wederkerig van liefde voor vo gels. Het is een sprekend argument om niet al te meewarig te kijken naar vogeltjes die in kooitjes en vo lières worden gehouden. Achter mijn woning, zo schrijft de heer Van Kleeff ons, is 'n tuin waar in wat groen en boompjes staan. Hierin is een volière gebouwd met een inhoud van 24 m3. Gedeeltelijk afgescheiden met glas. Het is een ideale vlucht voor verschillende soorten vogels, zowel Inlandse als tropische. In deze afgesloten ruimte worden de gevleugelde vrienden da gelijks verzorgd. Zij krijgen hun voer, drinkwater en de nodige bij voeding zoals wormen. Dat de vo gels hiervoor dankbaar zijn blijkt uit hun jubelend gezang. Vorig jaar nu zijn er in het Sterre- bos vele bomen gerooid waarin ook grote bouwput daar in de buurt en heeft toen vele jonge vogeltjes, pas uitgekomen en ten dode opgeschre ven, kunnen redden. Zij zijn naar de volière overgebracht en met veel ge duld opgevoed. Het was een heel werk maar het resultaat was zeer bevredigend, daar ze tot volwassen vogels uitgroeiden. Tijdens de win termaanden is ook nog een vink ge red uit de klauwen van een kat. Het vogeltje kwam uit de strijd met slechts één pootje cn een kapot ge beten borstje. Met veel zorg is het beestje in leven gehouden en thans is het weer geheel opgeknapt, al be zit het ook maar één poot. Het zingt dagelijks het hoogste lied. Ook een z.g. gele groninger heb ik er groot gebracht en het dier is thans in pri ma conditie. En nu, na al die jaren van zorg kwam onverwacht bezoek van de politie en de dierenbescherming (waar de heer Van Kleeff n.b. zelf lid van is), die een kijkje kwamen nemen naar de verboden vogels in Kleeff was toen zelf werkzaam in de WETHOUDER v. d. BERG VERTELT: Voor de Christelijke Historische nog bebouwd worden. De agrarische Jongerengroep heeft Schiedams wet- bevolking heeft hierbij belangrijke houder Th. J. L. van den Berg in offers moeten brengen en op grote gebouw Irene een lezing gehouden schaal hebben onteigeningen plaats over „De Groei van Schiedam". Een j gehad. Dit heeft tot enige ontsjem- alleszins interessante lezing, waar- ming aanleiding gegeven, maar het de belangstelling echter niet heel groot was. Na met een kort woord te zijn in geleid door de voorzitter G. Bans, vertelde de heer van den Berg uit voerig over de ontwikkeling van onze stad, uit welke uiteenzetting overi gens blijkt dat de groei van Schiedam niet onbeperkt voort zal kunnen gaan, noch wat het inwonertal noch wat de ruimte betreft. Had in het jaar 1840 Schiedam 1200 inwoners, in 1940 bedroeg dat 65.000, terwijl nu de 76.000 is overschreden. De stad zal zich vermoedelijk tot een maximum van -100.000 inwoners kunnen uit breiden. Ook de 'groei in de ruimte is be perkt. In de bezettingsjaren werd - .v.- in v.»- «au droeg 3378 (vorig jaar 3694), Het Kethel bij de gemeente getrokken aantal boeken was 52043 (vorig jaar en veel van het agrarische gebied ■49317). J van Kethel is reeds bebouwd of zal „Opa Post'' 80 jaar) werkt nog in de tuin Het was gisteren een heuglijke dag voor het echtpaar J. j. Fost- Schot aan de Schiedamseweg 373 in Kethel. Precies 55 jaar geleden, dus bij de eeuwwisseling in 1900. stapten 2ij in het huwelijksbootje, een boot je dat hen gelukkig door alle moei lijkheden heeft getracht. De hoer Post wordt deze maand 80 jaar, ter wijl zijn vrouw in Juni 78 jaar zal worden, oen mooie leeftijd zo temid den van de goede zorgen van zoons en. dochters en niet 4e vergeten de kleinkinderen, die natuurlijk steeds bij opa en oma op bezoek komen in de landelijke rust van het kalme dorpje Kethel. Zowel de heer post als zijn vrouw zijn geboren Schiedammers en heb ben dus de ontwikkeling van Schie dam meegemaakt en de stad" m de laatste halve eeuw zien groeien tot wat zij nu is. Misschien zal qok hun' huis aan de Schiedamseweg moeten wijken voor de uitbreidingshonger van de stad- Schiedam, Zij hopen "-•■titer hun levensavond hier te mo«- gen slijten in gezondheid en rust. De heer Post in zijn leven lang een actief mens geweest, die op al lerlei manieren zijn boterham met ere heeft verdiend, de laatste dertig jaar als schillenophalcr. Pas vorig jaar na een ernstige operatie heeft hij de zaken aan do kant gedaan en werkt nu nog in zijn tuintje bij het huis en zorgt voor de kippen, die hij heelt. Zo om eH uur roept oma hem voor een „bakje koffie" en 's mid dags voor de thee. Zaterdag en Zondag en ook gis teren zijn de kinderen er) klein kinderen bij opa en oma geweest, vanzelfsprekend een hele drukte met dat jonge goed. „Maar ja, voor een. keertje kunnen we dat wel hebben, al zijn we 'n dagje ouder", zegt mevrouw Post. Er zijn vier dochters en drie zoons met m totaal 39 klein kin deren. Een' dochter woont in Ca nada, Gisteravond bracht de har monie „st Rabaud" voor de woning van het echtpaar een serenade, waarvan de beide echtgenoten bij zonder genoten. Wij wensen, hen nog vele" jaren van gezondheid. college van B, en VP. is er in geslaagd hiervoor een minnelijke basis te vin den. Een deel van de verdreven land bouwers hebben een functie kunnen vinden bij de gemeente terwijl alsnog wordt genoopt dat een ander deel een plaats kan krijgen in de Oost- polder. In het jaar 1949 is door de heer Van de Kraan, als wethouder de voorganger van spreker, het „Memo randum over de Stedebouwkundige Ontwikkeling van Schiedam" opge steld. maar veel van de daarin ge plaatste feiten zijn achterhaald. Zo heeft men afgezien van de directe spoorwegver bin ding Vlaardingen Oost Wilhelm ina ha ven. Wat de mdustrieële vestigingen be lief t, deze zijn niet rrieer mogelijk aan de kant van de Maas, De enige kans tot uitbreiding ligt nu in het „Industriegebied bewesten de Schie". De belangstelling voor dit gebied was aanvankelijk niet groot, o.a. door WJ «ÖC wuiuv.il scuuxu wosiiJi uwn vogelnestjes zaten. De heer Van he koot. Dt bezoek heb tk te danken aan babbel- of kletszuchfc van de naaste .omgeving die het geduid en de liefde voor dieren klaarblijkelijk verkeerd uitlegt. Nimmer is een vo gel verkocht of de liefhebberij uit winstbejag bedreven. Op dringend aanraden van de Die renbescherming is in het bijzijn der heren de vogels de vrijheid gegeven. Het waren merels, vinken, kanaries en de gele groninger. Maar ziet, de volgende"3a"g bij het" opstaan waren in dp volière weer twee van de merels terug. Ze waren rustig uit hun "voederbak aan het eten. Enige uren later meldden zich van zal echter enkele tonnen kosten, maar wethouder Van den Berg had de indruk dat het college van B. en W. wel bereid is om hierbij steun te verlenen. In zijn interessante lezing gewaag de wethouder Van den Berg van de grote steun die hij persoonlijk heeft gehad van zijn voorganger, de.heer Van dor Kraan, alsook van ir H. B. J. Aikema, - - Na de pauze vertoonde de heer Van den Berg nog enkele filmpjes die hij tientallen: jaren -geleden zelf had opgenomen in Rotterdam en Schiedam. In Monopole: „Uit de brand ben je" Omdat de luidruchtige muziek van Spike Jones en zijn „City Slickers" nogal ketelachtig is en met veel getoeter gepaard, gaat en men blijk baar toch ronddit ensemble een film heeft willen creëren hebben de draaiboek-cnsceneurs in Holl> wood er de brandweer maar bygehaald. Zoals bij het begin van de rolprent wordt gezegd, bicden de producers reeds bij voorbaat hun excuses aan wanneer het publiek vindt, dat aan dit filmverhaal kop noch staart zit. H"t gaat dus om de kolder. Van begin tot het eind moeten de mannen van Spike Jones, die het personeel vormen van een brand wacht, met' gierende en loeiende brandweerwagens uitrukken. Is het niet voor een brand dan voor een oefening. Daar tussendoor musice ren de „City Slickers" op de vreemd soort igste instrumenten. En dit wordt aangelengd met oude be de belemmering die de overweg faamde lach-ingrediënten can vormt, terwijl ook een aantal van de reeds gevestigde, bedrijven de stich ting van nieuwe industrieën niet aan lokkelijk maakte. Maar de gemeente heeft de geïnteresseerde bedrijven de helpende hand toegestoken door het geven van garantie voor .een lening. Binnenkort zullen vijf industrieéle bedrijven, zoals bekend, naar dit nieuwe industriegebied overgebracht worden. Het voordeel hiervan is dat dit, tot voor kort vrij waardeloze ter rein, ruim tweehonderdduizend gul den aan erfpacht zal opleveren. In het genoemde .Memorandum" staat ook het plan vet meld voor het graven van zeven „in steek"-ha vens, die een uitgave van tien millioen gul den zou hebben gevorderd, waardoor de erfpacht twee maal zo hoog zou moeten.worden gesteld om enigszins uit te kunnen komen. Hierbij zouden j genheid te geven hun overtollige alleen al 7.000 meter kademuren papieren, enz. ergens te deponeren, nodig zijn. 1 worden er in de stad nieuwe af- By een nader onderzoek is echter i valbakken geplaatst op de drukste gebleken dat de behoefte van de i delen in de stad. industrie aan deze insteekhr-pns niet j Gisteren zijn de perste zeven van erg groot is, zodat van dit dure'nlan deze bakken geplaatst geworden en afgezien is. MogeU'k dat volstaan' zal1 wel "drie op het Koemarktplein. nen, die in bakken met water val len, plotseling een omgekeerde em mer over hun hoofd krijgen e,d. „Uit de brand ben je" Verschaft de soed-lachsen een avond van heer lijke zotheid; zij wier lachspieren minder soepel zijn. zullen hoofdpijn krijgen van de herrie. „Werpt geen vuil op straat", is de bede van elke Reinigingsdienst in elke stad. dus ook in Schiedam, Om nu het publiek op straat gele twee op het Stationsplein, een in de Oranjestraat en een in de Ger» rit Verboonstraat. De resterende zes komen elders. Het zijn ronde hou- 1e» bakken, waarvan de binnenbak uitgelicht kan u orden. Nette bak ken ook, die een aanwinst zijn voor de stad Nu maar hopen dat de bakken ook inderdaad gebruikt zullen worden. worden met één haven in het ver lengde van dc Schie. Voor dc rest zal de grond geheel als bouw terrein w on gebruikt Bij de uitbreiding van dc stad is er ook behuefte aan de buuw \an nieuwe woningen. Deze heeft thuis in hoofdzaak plaats m de pol dp- Nieuwland waar het ene plan na liet andere lot uitvoering komt. Et-n plan van 609 wonirjeon by dc nog tan te leggen Burgemeester van Haren laan, die straks een deel van het ver keer RotterdamVlaardingen krijgt op te vangen, is in voorbereiding, waardoor de Damlaan overschreden wordt en een nieuwe Damlaan aan gelegd zal moeten worden, die een rechtstreekse aansluiting zal geven op de ntewe provinciale weg naar Delft. Ook de bc-bouwing bij de Maas boulevard is in overweging. Kier half dorCm bran<ir Jh „an D van het duurdere soort. Er is goede j u „j» o belangstelling voor deze plannen, die. naar gehoopt wordt, binnen niet al De Amateur brengt: De mijn brandtl De Schiedamse amateur-toneelver eniging „De Amateur" geeft Zater dag 14 Mei een opvoering van het toneelspel naar het leven „De mijn te lange tijd gerealiseerd kunnen worden. Verder is'er behoefte aan een behoorlijk restaurant" aan de Maasboulevard. De uitvoering hier* wel in gebouw Arcade, aanvang 8 uur. Dc regie is in handen gelegd van de heer W. de Kok. Na afloop is er een bal met medewerking van het Wimhrcris dansorkest. ook de vinken, w.o. de éénpotige en de rest. Ze liepen als bedelaars rond de kooi en vroegen om voedsel. Nu ih de hele zwerm van elf vogels op twee na weer terug. Zij verkozen hun volière boven de vrijheid. Dit is dus wel het bewijs dat de beestjes het goed hadden en dc goede zorg ook apprecieerden. Van de politie en de Dierenbescherming heeft de heer Van Kleef nu toestemming gekregen om de vogels te mogen behouden. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, tussen. 3 12.30 uur en 2—5 uur: padvinders- riem en witte directoir. Te bevragen bij de vinders: Doublé schakelarmband, J. Steen, Marconistraat 107b; oorbel, J. van Vuuren, Goeman Borgesiuslaan 6; armband, W. Fijn acker, v. Ostade- laan 71a; zilveren armband. Krom menhoek, Singel 101; 2 groentekis ten, v. Munster, P.K.O.-laan 141; ruit (verm, van auto), D. Vrees wijk, Mariastraat 34b; étui inh. ball point, Kleinekoort, v. Ruijsdaellaan 3a; zonnebril, H. Notenboom. Kerk- laan 9; zwarte ballpoint, G. Roo iing, Lekstraat 80a; bril in étui, T. van Leeuwen, Lange Nieuwstraat 149/6; rode kinderportemonnaie, Spanjersberg, St Liduinastraat 84; bruin lederen portemonnaie, M. Vink, Ampèrestraat 41b; kinder- portemonnaie, C. v. d. Raas, Singel 167; zwarte damestas, P. Blomsteel. Marconistraat 67a; bruine actetas met inh.. Portier Werf Gusto, Ma?s- dijk; rolschaats. Dekkers, Boerha- veplein 13; speelgoedauto, Th. van Duifceren, Wilhélminaplein 28; rode autoped, J. de Groot, Singel 207b; geruit kinderrokje, A. Bak, Alex Numanstraat 16a; groen kindervest, C. v. d. Kooij, Newtonstraat 35a; bruine damesschoen, C. van Dijke. v. Dijckstraat 19; geel zijden sjaal. W. H. Kloeseman, B.K.-laan 214a; donkerblauw windjack, H. Olieman. Bosboomlaan 14c; blauw-wute want, D. Kroon. Holterdamsedijk 251 a; zwarte jopper, A. Visser, Marconi straat 125b; ceintuur, De Regt, Lou- ronstraat 19; grijze muts, J. Her mans. Brugmanstraat 15; 1 paar gla cé herenhandschoenen. Voordendag, Tollensstraat -4; 1 paar grijs wollen handschoenen. S, O uwen cel, Rijn straat 22; zwart-rode ceintuur, H. Carre. Koemarkt- ld; bruin glacé .ia meshana schoen (R', Buckerg, Veile vest 18; hoofddoek, Schroot. L. Costerslraat 27; gebreide das. Walbeek, Abberibróekseslraat 27b; padvindërsriem, J. Collignon, St. Liduinastraat 8b; bruine pet, P. Kroonen, Alb. Cuijpstraat -25, Centrale avond van Jonge Kerk De Jonge Kerk van Schiedam houdt Woensdag 11 Mei in het ge bouw Christelijke Sociaie Belangen aan de Lange Haven een Centrale Avond. De heren Rosse en Rothui zen uit Rotterdam zullen spreken over „Vervulling met de heilige geest, nu in 1955". Aanvang 8 uur. Bekendmaking Onteigeningsplan „Kepplerstraat" Het hoofd van hot gemeentebe stuur van Schiedam, maakt ,ter vol doening aan het bepaalde i» arti kel 80 der Onteigeningswet bekend: dat ingevolge bovengenoemd wets artikel een, bij besluit van de ge meenteraad van 29 April 1955 voor lopig goedgekeurd, uitgewerkt plan met uitvoerige kaarten, een grond- tekening en verdere bescheiden tot onteigening in het belang der volks huisvesting, ten name van de ge meente Schiedam, ter verkrijging van de beschikking oxer ongebouw de en gebouwde eigendommen, ge legen tussen de Van Swindensin- gel, het Copernicusplein, de Archi- medesstraat, de $ïmon Stevinstraat, de Christinan Huygensstraat, de Singel en de erven van de bebou wing aan de Oostsingel Westzijde, in verband met de vastgestelde vnorgevelrooilijnen. voor gedeelten van de Kepplerstraat bij raadsbe sluit van 28 Maart 1947, goedge keurd door Gedeputeerde Staten dei provincie Zuid-Holland bij hun be sluit van 1 Juli 1947, in verband met de vastgestelde voorgevelropi- Iijnen voor de aan de Van Swin- densingel grenzende percelen bij besluit van de tijdelijke gemeente raad van 18 Maart 1946, goedge keurd door Gedeputeerde Stater, der provincie Zuid-Holland bij hun besluit van 24 April 1946 en in verband met de vastgestelde voor gevelrooilijnen ten behoeve van de voorgenomen doortrekking van de Simon Stevinstraat bij besluit van de tijdelijke gemeenteraad van 21 Januari 1946, goedgekeurd door Ge deputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij hun besluit van 6 Maart 194S, op 9 Mei a.s. ter Se cretarie dier gemeente (Afdeling Algemene Zaken, Stadhuis) zal worden nedergelegd om aldaar tot en met 7 Juni a.s. voor een ieder ter inzage te liggen, en dat volgens artikel 81 van bovengenoemde wet, de belangnebbenden uiterlyk veer tien dagen na verloop van de ter mijn voor nederlegging hunne be zwaren schriftelijk aan het gemeen tebestuur kunnen opgeven. Schiedam, 3 Mei 1955. Het Hoofd van het Gemeente bestuur voornoemd, J. W. PEEK Het hoofd van het gemeentebe stuur van Schiedam maakt ter vol doening aan het bepaalde in arti kel 37 der Woningwet bekend, dat ingevolge bovengenoemd wetsarti kel 9 Mei 1955 voor de tijd van veertien dagen ter gemeente-secre tarie (Afd, Algemene Zaken, Stad huis) voor een ieder ter inzage zal worden nedergelegd het door de gemeenteraad op 29 April 1955 vast gestelde aanvullend uitbreidings plan in hoofdzaak („Spaanse Pol der"). Schiedam, 3 Mei 1955. Het Hoofd van het Gemeente bestuur voornoemd, J, W. PEEK B. en W. van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van Th.' H. M. Bierhuizen, alhier, om een verlof A voor de verkoop van zwakirfllcohohsche drank in - het klein zowel voor gebruik ter plaat se van verkoop m de cantine op het hoofdsportterrein x'an de R.K. Sportvereniging „Excelsior" aan de Oudedijk, als voor gebruik elders Gistermorgen hebben zes knaapjes Van zeven tot tien jaar huis gehou den in een schaft wagen van de ge meentelijke plantsoenendienst aan de Marconiweg. De ruiten werden ver nield. evenals de deur. De inventa ris van de wagon xverd door elkaar gegooid. De politie heeft de daders aangehouden. Twee jongens van zeventien jaar hebben gisteravond de spiegelruit van de étalage van het dagblad Het Vrije Volk in de Passage vernield. De bekende opera „De Barbier van Sevilla" of De Nutteloze Voor zorg van De Beaumarchais zal Don derdag a.s. in het Passage theater worden opgevoerd voor de leden van de Katholieke Kring. Ditmaal met als opera maar als toneelstuk door het Rotterdams ToneeL Ket is een volmaakte ccmedie, waarvan de intrige helder in elkaar is gezet, waarin iedere gebeurtenis tot een tevoren vastgesteld doel voert e» waarin niets te veel of te weinig voorkomt. Het is een come- die die altijd het publiek wist te boeien met dat wat het meest eigene van Frankrijk is, de humor en de geest. De regie berust bij Bob de Lange, terwijl Jurrïaan Andriessen de mu ziek verzorgde. In dit stuk spelen mee Ton van Duinhoven, Steye van Brandenburg, Wim van den Brink Hennj Orri, Willy Ruys, EU Blom en Peter Holland. GTB is wederom niet volledig in het veld gekomen in de wedstrijd tegen Melissant, maar de invallers hebben zich goed van hun taak ge kweten en het grootste deel van de strijd gaf GTB de toon aan. De gastheren begonnen goed en maak ten de eerste goal. Daarna werden zy teruggedrongen maar wisten de goal toch vry te houden. Na de rust, die met 1—0 achter stand inging, zalen de GTB'ers nog feller op de bal maar het mocht hen maar niet lukken om een goal te maken, Eerst twee minuten voor het einde kwam de zeer verdiende "lelijkmaker. GTB 2—GSS 2 55 en Sunlight —GTB 3 6—0. 41 De Schiedamse wandelsport- en, ontspanningsvereniging SWS" cn OV v/hSWSV heeft zich aangeslo ten bij de "WKR en de Nederlandse Bond van Lichamelijke Opvoeding, Op Zondag 22 Mei zal men met twee groepen deelnemen aan de eerste havenmars van de WSV „HAR", Het secretariaat is gevestigd in de Prof, Kam. Omneslaan 107b. Zondag 15 Mei za! in Musis Sa crum de laatst© bezinningsbijeen komst van het seizoen xvorden ge houden van het Humanistisch Ver bond, gemeenschap Schiedam. Dr. Kwee Swan Liat zal een inleiding houden over „Het wezen van het geluk". dan ter plaatse van verkoop; en herinneren er aan, dat tegen het verlenen van het gevraagde verlof A binnen twee weken na deze be kendmaking bij hun cotlege schrif telijk bezwaren kunnen xvorden in gediend. Schiedam, 3 Mei-1955. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De burgemeester, J. "W. PEEK. Dc secretaris, N. 5. POST. H.H. Bankethakkers Sr kunnen nog geplaatst worden voor terstond of later Hoog loon. Aanmelden: Tel. 66016. Frits Grandia, Hoofdstraat 147, Schiedam, ,N.V. MAATSCHAPPIJ „OXYGENIUM" - SCHIEDAM vraagt voor eenvoudig kaartsysteemwerk leef*yd t 16 jaar. Met eventuele vacantieplannen kan rekening worden gehouden. Sollicitaties met volledige inlichtingen aan ons tijdelijk kantooradres: p/a Schieveem, Havenstraat 21. Schiedam. Gevraagd voor spoedige indiensttreding Brieven onder opgave van.leeftijd.en referenties onder nr. S 343 aan het bur. van dit blad. Gevraagd voor spoedige in diensttreding plm. 15 jaar, met net hand schrift. Goed loon. Aanm.: „Tempo", Stations- si ngel 4. Rotterdam. Te koop aangeb. Tandem met Berini-motor. zo goed als nieuw, tegen elk aatin. bod. Te huur gevraagd Echtpaar zonder kinderen zoekt per 1 September grote zit-slaapkamer op goede stand, met volledig pension, voor maximaal 12 maanden. Br. no. S 344 bur. v, d, blad. PsrsGïiesl qevr. Net meisje voor schoonhou den van klein kantoor, liefst 3 x per xveek in de morgen uren. Telefonische afspraak tussen 9 en 10 uur voormid dag tel. 68486. Stadwaren Is Uw schaar kapot of uw mes bot? Solingen, Broers- vest 57, repareert en slijpt ze vakkundig. De Speciaalzaak van Schie dam op gebied van' Staalwa- ren en Gero-cassettes is So- Ungen, Broersvest 57. Auto's - Motoren Rijwielen Moffelen van rijxrielen, ge demonteerd, gemonteerd m. bijlevering van nieuxvc ket- tingkast, spaken, spatborden en jasbeschermer. 37.50. Frans Waltman, Rotterdam- sedijk 240, tel. 68948. Diversen Alles op het gebied van glas en lood. „Aa-V«" Gtas-ln- Ioodbedrljf. West F rank e- landsestraat 16, tel. 66280. Voor Uw tcousenreparatle naar Nylon, Hoogstraat 141, tel. 68402, 5 cent per ladder, ook nylons - - Nummer brieven die naar one uurdee) niet bonafide op inhoud der advertentie reage ren worden niet doorgezonden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1