NIEUWE VOORWAARDEN STELLEN VISSERS TELEUR PERSSTEMMEN OVER DE KABINETSCRISIS Eisenhower wil geen concessie-politiek Onderwij sprogram van de Partij van de Arbeid ontmoet veel waardering Vanavond beslissing over al of niet verder staken Voorts. Hoe knobbels aan de grote teen te bestrijden Graag gesprek met Zjoekow RADIO EN T.V. Goede reportage van Nederland- Zwitserland Protest na uitwijzing van Ad. Vermeulen Frankrijk zendt versterkingen naar Algerië lllllllllllilllliliillll Dakota met twintig passagiers boven Afrika vermist Gruenther wil geen afschaffing A-bom PvdA-figuren over crisis Mr Burger: „Speculatie van regering mislukte" Generaal ELY wil weg uit Zuid-Vietnam Uperst dagelijks 3 kg vocht en voedsel door uw maag Andrews Mr Bouman per KPM-boot uit Indonesië Zware stortregens in Zuidwesten van V.S. WRSGLEY WY' lijdag 20 Mei 1955 Neen geen Frangaises, maar zes turn de zeven Nederlandsg ■mttTtitg- tjuins, die op het OffenbUJc mee doen aan een show van Neder landse dameskleding in Londen-, Gefotografeerd op een hotelkamer. Onze textiel-kopstukken schijnen een goede kans te zien een goed plaatsje op de Britse markt te veroveren. Vandaar deze ple zierige invasie (Advertentie t.flï.J Knobbels of zwellin gen aan de grote teen zijn een zeer pijnlijke en hinderlijke kwaal. Gelukkig bestaat er nu een product, dat snel verlichting brengt Het is de beroemde Dalet Balsem Dalet Balsem heeft een drie voudige werking: 1. verjaagt de pijn; 2. heft de ontsteking op; 3. vermin dert de hinderlijke opzwelling. Neem de proef met Dalet Balsem, haar uitwerking is verrassend. Bij apothekers en drogisten. (Van. onze correspondent) AMSTERDAM. Het ondérwüs- congres van de P.v.d.A„ dat Woens dag in Amsterdam werd gehouden en geheel grewyd was aan het ont- werp-onderwijsprogram dezer par ty, is na een urenlange en vrucht bare gedachtenwisseling geëindigd zonder dat over het ontwerp een bestuit werd genomen. Bit congres was hiertoe niet bevoegd: een par tijcongres van de P.v.d.A. zal moe ten. beslissen of het ontwerp, enigs- rins gewijzigd na de discussie van Woensdag, al3 het onderwi>>pro- gram van de party kan worden aanvaard. Van de korte inleidingen, die na de rede van prof. Banning werden gehouden, kunnen \vy vermelden, dal mevr. U. TellegenVeldstra 'n lans brak voor een betere oplei- WASHINGTON President Eisenhower heeft Woensdag op zyn persconferentie verklaard, dat hji op de komende Vier-Mogendheden- conferentie op het hoogste niveau geen „politiek van toegeven om des vredes wille" zou steunen. Hiermede zeide hy een politiek te bedoelen volgens welke de rech ten van een ander volk ter wille van eigen voordeel verkocht wor den. Hy zeide dit in antwoord op de vraag om commentaar te geven op de beweringen van afgevaardig den van het Congres, volgens w'elke zelfs het feit; dat Amerika aan de conferentie zou deelnemen een po? Htiek van toegeven betekende. De Westerse mogendheden gaan thans van tut een krachtiger positie naar de conferentie dan ooit tevo ren, aldus de president, Eisenhower gaf nog te verstaan, dat hij zijn collega uit de oorlog, maarschalk Zjoekow, op de confe rentie zou kunnen ontmoeten. Hij zei te hopen met Zjoekow. die mi nister van Defensie is, persoonlijk te kunnen spreken over de gebeur tenissen sinds 1945. Mogelyk zou voor beiden iets van waarde hieruit voortkomen. Op de vraag om commentaar op de veronderstelling, dat de Sowjet- Unie, nu zij het Oostenrijkse staats verdrag heeft getekend, een gordel van neutrale staten in Europa tracht te verkrijgen, zeide de pre sident met nadruk, dat de neutra lisatie van Oostenrijk niet een ont wapend Oostenrijk betekende Op de vraag welke vorderingen gemaakt zijn in de richting van on derhandelingen na het aanbod van de Chinese premier Tsjoe En-lai, met de V.S. te spreken over ver- (Van onze racli o r e dac teu r J\/fET reportages van voetbalwed- strijden hebben de televisie mensen geen moeite meer. Die van de gistermiddag in Rotterdam ge speelde interland-wedstrijd was voortreffelijk. Omdat het Donder dag was, had men de regie toeuer- trouwd aan de NC j EV-man Dick van Bommeldie zich uitnemend van zijn taak kweet. Hij kon dit na tuurlijk slechts doen dankzij het goede werk van de camera-mannen. De kijkers in de huiskamers en in de „uitverkochte" café's hebben de wedstrijd weer ten minste even goed kunnen volgen als het pu bliek op de tribunes. De bal was geen moment uit het beeld. Het goede weer en de prima conditie van de grasmat in het Feijenoord- stadion aanzienlijk beter dan de lappendeken, die we bij de repor tages uit het Olympisch Stadion op het beeldscherm zagen werkten mee om het beeld zo duidelijk mo gelijk te maken. Leo Fagano had zich ditmaal goed in bedwang: zijn commentaar was sober en zakelijk, met een minimum aan persoonlijke visie, Aardig was de pauze-vulling door do virtuoos marcherende har monie „Excelsior" uit Boskoop. Jammer alleen, dat we niet wat frieer close-ups van de tribune-be- poliriïtfr to zien kregen. mindering van de spanningen, zei Eisenhower, dat Dulles verklaard had. bereid te zijn tot rechtstreekse onderhandelingen met de commu nisten over een staken van het vuren in de straat van Formosa. De president-voegde er aan toe, dat bij zijn weten Dulles zijn houding niet veranderd had. CPN-bostnur meent: Gevaar van atoom oorlog oorzaak kabinetscrisis AMSTERDAM, Het dagelijks bestuur van de Communistische Party Nederland kwam Woensdag tot de conclusie, dat de tegenstel lingen, die in de huidige regerings coalitie naar voren zijn getreden, hun diepere oorzaak vinden in de verscherping van de internationale toestand. Hiertoe behoort in de eer ste plaats de vergroting van het gevaar van een atoomoorlog, welke door de Westduitse herbewapening wordt opgeroepen. De C.P.N. verlangt de vorming van een nieuw kabinet, dat bereid is om op te treden voor een alge meen verbod van atoomwapens door alle landen en dat het gebruik van atoomwapens door het Neder landse leger afwijst. Daarmee hangt samen de opzegging van de met Amerika gesloten militaire verdra gen. WENEN Het bestuur van het Verbond van Vrije Vakverenigingen heeft Donderdag te Wenen een pro- testmotie goedgekeurd tegen de uitwijzing van de beer Ad Vermeu len uit Venezuela op 27 April, De heer Vermeulen, secretaris van het NW, nam deel aan de petroleum- conferentie van de Internationale Arbeidsconferentie te Caracas. In de resolutie werd gezegd dat Venezuela „minachting voor funda menteel mensenrecht en de vryheid van het woord heeft getoond". ding van de leerkrachten bij het kleuteronderwijs. „De opvoedende taak van de kleuterleidster', aldus mevr. Tel legen, „is zó belangrijk voor de toe komst van het Nederlandse volk, dat het bevreemdend en bescha mend is, dat deze taak nog steeds voor een groot deel vervuld wordt door vrouwen, die een vergoeding ontvangen uit particuliere bron". Mr A. de Roos zag als kernpro bleem van de overgang van de la gere school naar het voortgezette onderwijs deze vraag: moet in ons onderwijsstelsel een algemene scha- kelschool of selectieschool als af zonderlijk schooltype na het basis onderwijs worden opgenomen, of niet? Persoonlijk beantwoordde hij de ze vraag ontkennend. Hy zei ver der o.m. dat naar de mening van de onderwijscommissie van de P,v.d.A., de zeer geringe verschil len tussen het voortgezet gewoon lager onderwijs (VGLO) voor meis jes en het nijverheidsonderwijs voor meisjes niet de instandhouding van twee schooltypen rechtvaardi gen. Dr J. A. G. Tans behandelde het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs. Over de HBS zei hij. dat deze school door allerlei histo rische omstandigheden op twee ge dachten hinkt: opleiding voor de universiteit en voorbereiding voor de maatschappij en het bedrijfsle ven. Deze toestand wordt gaande weg onhoudbaar. "Dè- onderwijscom missie van de P.v.d.A. meent, dat er een duidelijke keuze gemaakt zal moeten worden en dat de HBS naar de sfeer van het voorberei dend hoger onderwijs zal moeten worden gebracht. Spreker merkte verder op, .dat de P.v.d.A. met overtuiging opkomt voor de grond gedachten van de pacificatie. Voor de gedachtenwisseling meld den zich 33 spreeksters en sprekers. Zij kregen vier minuten per per soon om vragen te stellen, en crï- tiek te uiten, waarna zij door de inleiders werden beantwoord- In 't algemeen bleek er veel waardering voor het ontwerp-program te be staan. PARIJS. Frankrijk zal binnen kort militaire versterkingen naar Algerije zenden, teneinde de veilig heidsmaatregelen tegen de nationa listische rebellen te verscherpen. Dit besluit is Donderdag goedgekeurd door het Franse kabinet en de pre sident René Coty. Door deze ver sterkingen zullen de Franse strijd krachten in Algerië worden uitge breid tot 100.000 man. Tevens zal de „staat van urgentie" worden uitgebreid. Hierdoor zullen de militaire autoriteiten grotere be voegdheden ontvangen, terwijl op alle kranten censuur zal worden uit geoefend. Inmiddels duren in Algerië de ge welddadigheden der guerillastrijders voort. Woensdag heeft een bende ten Zuidoosten van Batna een Europese bewaker vermoord. Ook in het Franse protectoraat Marokko blijven de terroristen actief. In Casablanca is voor vandaag een staking van de winkeliers afgekondigd. NAIROBI. Een verkeersvlieg tuig van het type Dakota van de East African Airways, dat Woensdag op weg was van Durban naar Nai robi In Kenia, Is niet op zijn bestem ming aangekomen. Aan boord van het toestel bevinden zich twintig personen. In het gebied van de Kilimandiaro werd Donderdag zonder resultaat door vliegtuigen, en patrouilles naar het vermiste toestel gezocht. De teruggekeerde piloten zeiden, dat de dichte begroeiing van het landschap het zeer onwaarschijnlijk maakt, dat de Dakota uifc de lucht zal worden waargenomen. Men ver wacht nu, dat het eerste bericht over het wrak van inboorlingen zal komen. NEW YORK Generaal Alfred M. Gruenther, opperbevelhebber van de Geallieerde strijdkrachten in Europa, heeft op een conferentie van Amerikaanse burgemeesters be toogd, dat de Russische propaganda campagne ten doel heeft, Duitsland er van af te houden, bij te dragen tot de militaire macht van het Westen en een verbod van atoom wapens tot stand te brengen. Hij merkte hierbij op. dat de A-bom het enige wapen is, dat de Westelijke mogendheden een kans geeft om het militaire evenwicht te bewaren. Uitbreiding werking van ouderdoms-noodwet DEN HAAG Ingediend is een ontwerp tot wijziging van de nood wet ouderdomsvoorziening, strek kende om ook hen, die in het tijd vak van 1 October 1955 tot en met 31 December 1956 onder de wer king van de wet te brengen. In de toelichting merkt de minis ter op, dat er rekening mede dient te worden gehouden dat de defini tieve ouderdomsregeling niet vóór 1 Januari 1957 in werking zal tre den. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Woensdag, Iaat in de middag, heeft het Col lege van Kijksbemiddelaars zyn beslissing over de arbeids voorwaarden voor de haringvisserij bekend gemaakt: het graailoon vastgesteld op 56.50 gulden per week voor een matroos (de overige rangen naar verhouding), het garantie loon op 60 gulden per week per matrozendeel, terwijl de afre keningsperioden dezelfde zullen blijven, namelijk perioden van twee maanden. Bij* zijn overwegingen is bet Col lege ervan uitgegaan, dat zowel de reders als de vissers besloten heb ben tot de instelling van een ïoon- commissie van deskundigen, die nog dit jaar de gehele loonregeling voor de haringvisserij aan een diepgaand onderzoek zal onderwerpen. In af wachting van het resultaat van dit onderzoek wenst het College geen elementen in de loonregeling van deze teelt op te nemen, die het werk van de commissie zouden doorkrui sen. Nog Woensdagavond heeft het hoofdbestuur van de Centrale Bond (NW) in het Volksgebouw in Den Haag vergaderd met het vakgroep bestuur en na afloop van de bespre king meegedeeld, dat naar zijn me ning in de beslissing te weinig re kening is gehouden met de reële ar beidstijd van de vissers en aan de omstandigheden. waaronder het werk wordt verricht. In zyn geheel heeft de beslissing een gevoel van diepe teleurstelling gewekt. Tijdens de vergadering werd be sloten Vrijdag het parool van niet monsteren en niet graaien te hand haven. Het definitieve standpunt van de vissers zal worden bepaald op een Advertentie I JW f i&rkrwuderoket LIKDOORNS WONDEROLIE Weg met onhandige Ukdoortiringen en gevaarlijke scheermes es. Een nieuw vloeibaar mlddel.NOXACORN, neemt do pijn weg Jn 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met "wortel en at. Bevat gezuiverde wonderohe. jodium en het pijnstil1 end e benzot oïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Llkdoornmirtdet van 1.35 bespaart U veet ellende- (8» DEN HAAG „Naast alle reeds bestaande bezwaren leverde het feit, dat de regering haar bestaan verbond aan het complex van huur- en belastingvoorstellen, een nieuw zeer ernstig bezwaar op. Hierdoor werd aan de Kamer de mogelijk heid ontnomen om een wet, hier dus de huurwet, op eigen betekenis te bekijken." Dit betoogde Woensdagavond de voorzitter der Tweede Kamerfractie van de PvdA, mr J. A, W. Burger, voor de microfoon van de VARA. Het prestige van het parlement kwam hierdoor in 't geding: het werd nu de vraag, of men de huur wet wilde „slikken" om de begeer de» belastingverlaging te verkrijgen Deze „speculatie van de regering" is mislukt, zeide spreker, met als gevolg de crisis. Volgens de vice-voorzitter van de P v d A ir Vos, was de huurwet slechts aanleiding van de Kabinets crisis, maar de moeilijkheden waren reeds ontstaan met de verschijning van het mandement, het optreden van de KVP, alsmede de onzekerheid in de regering tegenover een aantal raagstukken gedurende het laatste jaar. De afkondiging van het man dement heeft de verhouding in het land veel scherper gemaakt, maar niemand weet nog. aldus ir Vos op een landdag van „Nieuwe Koers" in Deventer, hoe het volk als volk heeft gereageerd en hoe de uitslag van de verkiezingen zal zijn. Wel is het zeker, dat door het mandement de strijdlust en de kracht een voorspelling hoe de huidige cri sis opgelost zal worden, wilde de vice-voorzitter tan de P v d A zich niet wagen. Wel zei hij. dat de PvdA opnieuw bereid is aan de regering deel te nemen op voorwaar de. dat er dan een andere huurwet zal moeten komen. Overigens kon het de P v d A niet schelen, indien zij in de oppositie zal worden gedre ven. SAIGON. Generaal Paul Ely, de Franse commissaris-generaal in Indo-China en opperbevelhebber van de troepen der Franse Unie, heeft verzocht van zijn functie te worden ontheven. De vroegere Franse stafchef is sinds de bloedige veldslag tussen het nationalistische leger en de be weging van de Binh Xoejen geen enkele maai door de Zuidvietname- se premier Ngo Dinh Diem ge raadpleegd. De betrekkingen tussen de anti communistische premier en Ely zijn koel. Ely, die voorzitter is geweest van de permanente commissie van de NAVO in Washington, zou voorts verbitterd zijn over de Amerikaan- grote ledenvergadering van de Cen trale Bond, die vanavond in de Die rentuin zal worden gehouden. Eerste reactie van de vissers was: „met de regeling, zoals die is vast gesteld door het College, kunnen wij onmogelijk accoord gaan. In haar geheel is de beslissing uitgevallen in het voordeel van de reders, terwijl met ons voorstel (een garantieloon van 75 gulden en een afrekening per maand) vrijwel geen rekening is ge houden. Wij zullen blijven staken tot wij een betere loonregeling hebben bereikt". Wel monsteren! Hoofdbestuurder C. van der Wal van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale (CNV) heeft er Woensdag avond bij zijn leden-vissers op aan gedrongen het graaien Vrijdag te hervatten en te monsteren als daar voor de gelegenheid wordt geboden. „De beslissing van hef College van Rijksbemiddelaars". aldus de heer Van der Wal, „werd genomen op verzoek van de Centrale Bond en la ter ook van de Christelijke Bedrijfs groepen Centrale; het is een binden de beslissing, waaraan wij ons dus te houden hebben. Te meer, omdat op de achtergrond de looncommissie staat, die het gehele loonprobleem van de haringvisserij zal bestuderen om te trachten in de toekomst aan alle moeilijkheden een einde te ma ken". Niettemin kostte het de heer Van der Wal nog aanzienlijk veel moeite de vissers van zijn vakorganisatie over te halen het werk vandaag te hervatten. Uit de vergadering kwa men namelijk nog verschillende stemmen, die hun teleurstelling uit spraken over de beslissing, die hele maal niet aanvaardbaar voor de vis sers kan worden genoemd. Er werd krachtig genleit voor het houden van een vergadering, waarin de vissers, aangesloten bij de erkende vakorga nisaties, gelegenheid zouden hebben gezamenlijk hun houding te bepalen. (Advertentie I.M.J Als u na een flinke maaltijd nog eens echt trek hebt in koffie met slagroom of in iets anders dat er net niet meer bij kan wanneer u door zittend werk of nauwsluitende kleding uw spijsvertering eenvoudig geen kans geeftdan gaan uw maag en in gewanden protesteren. Een opgebla zen gevoel, oprispingen, hoofdpijn en landerigheid, dit alles wijst er op dat uw spijsvertering een handje ge holpen moet worden. Neem een glas heerlijk bruisend Andrews Gezond- heiclszout, twee lepeltjes op een glas water. Andrews verfrist tong en mond en verdrijft voedsclophoping uit maag en ingewanden. Het bevat - in smakelijke en prettige vorm - de ge neeskrachtige stoffen die storingen in de spijsvertering opheffen en voorkomen. Gun u geregeld 's morgens vroeg even tijd voor een heerlijk bruisend glas Andrews. Dan functionneert van binnen alles weer vlot en gaat u met méér plezier aan het werk. 1.65 per bus. DJAKARTA- Mr Bouman ver liet Indonesië onder de aangenomen naam van Posman met de K.P-M- boot „Eerens", welke via Singapore van Djakarta naar Meel an voer. Al dus de Indonesische officier van jus titie, mr Soenardjo, die meedeelt, dat dit is komen vast te sta3ti door het onderzoek, dat naar mr Boumans onverwachte verdwijnen werd inge steld. In Singapore is mr Bouman aan* land gegaan. Woensdagavond werd in verband hiermede een verhoor afgenomen aan directeur De Koe var. de K.P.M. Vandaag zou een aantal functionaris sen van dc KP-M- worden verhoord. De officier van justitie heeft ver klaard dat voorlopig geen maatre gelen zullen worden genomen tegm verantwoordelijke K.P M.-functiona- rissen. NEW YORK - [n het Zuidwes- ten van de Verenigde Staten heb ben stortregens grote schade aange richt. Enkele rivieren traden bui ten hun oevers, doch tot dusver zijn er geen berichten binnengeko men over doden of zwaar gewon den. Het stadje Trinidad in de Ameri kaanse staat Colorado is door de rivier Purgatoire overstroomd en in Eastland (Texas) stond het water ruim twee meter hoog. in de P v d A zyn. toegenomen. Aan se houding inzake Zuid-Vietnam. Advertentie O M.) KAuW heerlijk - verfrissend verjaagt vermoeidheid bevordert uw eetlust Als de kleine prins Charles als een gewoon jongetje zo maar eens door een straat bij ons mocht wen delen, met het hoofddeksel getooid, dat hij op deze foto draagt, dan ver wedden wij cr alles onder, cfat er door andere jongetjes zou worden geroepen van „Hé, PET!'' U kent om, niet waar? In Engeland gaat dat na tuurlijk heel anders en vooral bij hippische evenementen waar evenals ten onzent zulke petter. tot de standaarduitrusting van de ha- bitué's plegen te behoren. Wat niet wegneemt, dat wij het wel ee« érg grote pet voor zo'n klein oentje vin den. In ieder geval een typische foto van de Britse troonopvolger met zijn moeder, die hem tijdens een paar- densporfeest. dat dezer dagen in Windsor Great Park werd gehouden, een kneepje van hei vertoonde uit- Kleine Eart van 3(4 uit Betha het Amerikaanse Illinois heeft be: „HET VRUE VOLK" (PvdA); „We mogen zonder veel kans op vergis singen aannemen, dat de KVP-mi- nisters hun vertrek hebben afgekon digd voor het geval het huuront- werpje zou worden verworpen. En dat zou een volledige kabinetscrisis wel onvermijdelijk hebben gemaakt- De verantwoordelijkheid voor de cri sis staat daarmede wel vast. Dat de gehele regering haar lot aan het ont werp verbond, kan alleen maar ver klaard worden uit de overweging, dat voor verscheidene ministers het werk dat zij hadden voorbereid zo bilijk was, dat zij het niet wilden laten stranden op het huurontwerp en dat zij daarom een zekere crisis hebben willen vermijden door het stelen van de kabinetscrisis... In dien het conservatisme van de KVP in de Tweede Kamer het inzicht op een aanvaardbare oplossing van het huurprobleem, waartoe de PvdA- fractie hardnekkig en tot het laatst toe pogingen heeft gedaan, niet had verduisterd kunnen wij ons nauwe lijks voorstellen^ dat een crisis onaf wendbaar zou zijn geweest Een op lossing lijkt ons uiterst moeilijk, zo niet onmogelijk." „HET PAROOL" (OnaflO: „Ten slotte is het nu uitgebroken conflict slechts een symptoom van tegenstel lingen, die onderen lang niet altijd onder! de oppervlakte al heel lang bestaan. De tegenstelling n.l. tussen hen, die een voortzetting wensen van het sociaal-progressief beleid, dat kenmerkend was voor de eerste ja ren na 1945 en daartegenover dege nen die nu de tijd gekomen achten op zijn best pas op de plaats te ma ken. Op de duur is een vruchtbare samenwerking bij zo verschillend uitgangspunt niet wel mogelijk." „DE VOLKSKRANT" (KVP): „We zitten in dezelfde trein, maar niet met hetzelfde doel. Met dit beeld is al jaren terug vanuit de KVP dui delijk gemaakt, dat de partijen, die het na-oorlogse beleid steunden, ver schillende intenties hebben. Zolang het om een sterk ingrijpen van bo venaf en. hoge belastingen moest gaan. werd dat door de niet-socia- üstlsche partijen en met name door de KVP gebillijkt als een noodbe- leid. Voor de PvdA reed de trein daarmee echter ook in een richting, die zij principieel juist acht. Deze tegenstelling heeft zich de laatste tijd toegespitst. Dat was onvermijde lijk, omdat het noodbeleid had afge daan. Er kwam welvaart en daarom moest het beleid worden aangepast Het heeft geen zin te verdoezelen, dat uit de gebeurtenissenmede de moeilijkheden naar voren komen, die de samenwerkende partijen bij het verder reizen, verdeeld houden Een vooruitstrevende politiek blijft mogelijk, zolang het niet om typisch socialistische doeleinden gaat. Maar als de PvdA die hoger stelt, wordt samen reizen, nu en morgen, onmo gelijk.1' „HANDELSBLAD" (Lib.): „Kijkt men iets dieper dan de oppervlakte dan is ook in deze kabinetscrisis de tegenstelling te bespeuren tussen hetgeen men met souvereine min achting voor nuances na de oorlog in Nederland „progressief" en „conser vatief" is gaan noemen. Tenslotte kan de vleugel van ir Vos (PvdA) thans een vreugdevuur ontsteken. Of echter andere groeperingen in deze vreugde zullen delen is hoogst twijfelachtig." .ALGEMEEN DABGLAD" (Lib.): „Naar onze mening is het belang van de burgers opgeofferd aan politieke halsstarrigheid en daarmee heeft de volksvertegenwoordiging, althans haar meerderheid, zich zelve een bewijs van bestuurlijke onmacht uitgereikt." „TROUW" (AR): „Dat de PvdA- fractie een kabinet heenzendt, waar in haar prominenste geestverwanten zitting hebbon, betekent een conflict in deze partij dat haar in haar grondvesten moet doen schudden. Het wezen van de grieven van de PvdA-fractie tegen het beleid van het kabinet en van de socialistische ministers is., dat er teveel gevaren is in het zog van de christelijke par tijen. Voor allen, die menen, dat in de laatste janen de christelijke par tijen in het zog van het socialisme gevaren hebben, is dit een aanwij zing hoe mis zij het hebben gehad." „DE MAASBODE" (KVP): „Ka merontbinding ligt wel het meest voor de hand en dit lijkt in de ge geven omstandigheden staatsrechte lijk nog de meest normale weg." „TELEGRAAF" (Onafh.): „Een zeer gewichtig resultaat van de stemming van Dinsdag is, dat het rood-zwarte blok, dat sedert de be vrijding ons land heeft geregeerd, is gespieten. In dit blok isde invloed van de PvdA overwegend geweest. Door het blok heeft feitelijk een so cialistische minderheid ons volk ge regeerd. Nu de KVP eindelijk be gonnen ïs zich van deze overheer sing te bevrijden, zegt de PvdA de coalitie op." „N.R.C." (Lib.): .Als men nagaat hoe de grenzen in de Kamer ten aanzien van huren en belastingen eigenlijk lopen zou op het eerste ge zicht de vorming van een kabinet uit de confessionele groepen, even tueel met liberale, geen heksentoer hoeven te lyken. Maar als men na gaat dat er aan een regeringsbeleid toch nog heel wat meer essentieels vastzit dan huren en belastingen dan rijst toch twijfel aan de moge lijkheid om nu met veel gemak een kabinet, 7oal^ wij er tussen dc twee oorlogen een aantal hebben gehad, samen te stellen." „DE, TIJD" (KVP): „De toestand realistisch overziende, moet men een vervroegde Kamerverkiezing als bij na onvermijdelijk beschouwen." ken opgegeven. Zijn moeder, mevrouw Wel ton vertelde, dat Earl die al een jaar of zo elke dag drie sigaretten op- pafte. nu langzaam gewend raakt aan ijshoorntjes, waarvan hy er een stuk of 20 per dag consumeert. Dat er aan de bovenkamers van Ear la pa en ma bet een en ander moet mankeren Ujkt buiten kyf. Twee bergbeklimmers uit Seattle D. Mogowan en F. Beckey, hebben 'een nacht geslapen in een slaapzak en bo vendien in een koelcel bij 2fi graden terwijl een ventilator zorgde voor een bries van 45 km/u. Dit allemaal om de kwaliteit van de slaapzakken te testen voor zij een poging gaan doen de Mount Lhotse (Ö2!>3 m.) m het Kima- lajagebergte te beklimmen. De proef is geslaagd want het tweetal maakte een een Uitstekende nacht door. m De schooljeugd van Port Credit in Ontario heeft de 14-jange Canadese Mederlander Richard van Looye tot burgemeester gekozen op de jaarlijkse i ugddag 25 Met. Richard woonde tot -e veilde jaar in Den Haag daar- nar in Z.-Afrika en de "laatste in Port Credit, •administratie in Spanje heeft drukte met de kwestie Juan i o., soldaat eerste klas. Veertien di-ien geleden kreeg zijn familie op het platteland bericht, dat Juan bij een oefening dodelijk was verongelukt en was begraven. Men droeg een mis voor hem op er. iedereen liep in de rouw.. totdat zyn moeder gisteren een brief kreeg van Juan. die vroeg waarom ze hem zo lang niet had geschreven. Het is nu een uitzoekery waar de fout van het verkeerde doodsbericht is gemaakt. Een gerechtshof m Osaka heeft be paald, dat Japanse ouders gereentied ïTjn hun kinderen m voorkomende ge vallen te slaan maar dat slaan oo school in strijd Is met dc mensenrech ten, gewaarborgd door de Grondwet. Bs D. E. Morgan eandldaat der Na tionalisten van Wales by de algemene verkiezingen op 2S Mei. was heel kwaad toen het sternbureau weigerde zijn inschrijving te accepteren omdat hij als beroep opgaf: ..gweindo? vp efengyl Men accepteerde hem pas na zyn uitleg, dat het ..minister of the gospel (bedienaar van het rvv.geho betekende. „Een schande" brieste de gweindog yr efengyl" het bewys hoe slecht de status van onze eigen taal m Wales is". o De Amerikaanse brigade-generaal Raymond E Bell w«-rd «r.'mgs voorge steld op een internationale" 'receptie Jn Berlijn ^an een Russische officier De- g.ce,T dle de mannen aan elkaar voor stelde zei dat Bell „chef-staf van het Amerikaanse Zevende Legercorps" was, „Pardon" zei de Rus direct „Generaal Bell dient bij het Vijfde Legercorps". De Russische Inlichtingendienst is niet op t hoofd gevallen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2