VOLTOOID VERLEDEN 1 m VERKEER VOLGENDE MAAND WEER AAN WET GETOETST 9s sigaar is weer winnende «TRAFFIC m Rusland aanvaardt Westelijk voorstel NA BRITSE STEMMING... Zaak tegen Nederlanders in Djakarta aangehouden Bureau met vlekken?... Prachtfeijis Cefalïew Ontstellend resultaat van vorige grote controle Dat tref ik! Commissionnair geeft verduisteringen toe Voorts. India's vliegtuig verongelukt door tijdbom Dader van aanslag op Saarlandse premier thans ontmaskerd Spoedig einde aan Britse havenstaking? Pontecorvo verliest Britse nationaliteit Sastroamidjojo ontvangen door Mao tse-Toeng Kamerlid Bommer: „Ir Witte zijn wij helemaal nog niet moe*' CONFERENTIE GROTE VIER Beschuldiging aan adres van Amerika Kruisingen van spoorwegen verdwijnen Gen tl em an-inbreker uit Gooi vier jaar Gearresteerd na langdurige omzwerving Franse NAYO- divisie naar Noord-Afrika Vrijdag 27 Mei 1955 3 DJAKARTA Het landgerecht te evenwel en voerde aan, dat de auto, Djakarta heeft Donderdag de behan deling voortgezet van de zogenaam de Bagdjanegarazaak tegen de Ne derlanders E, I. M. Versteegh, admi nistrateur van de onderneming Eag- djanegara N.V., die aan een rolstoel is gekluisterd, drs I, A. M, Schmut- zer en tegen Joseph Thomas Caton alias Mohammad Mahpoedin, allen werkzaam op deze onderneming, Zij staan terecht wegens verdenking stenn te hebben verleend aan ben den. Gehoord werd de 22-jarige getuige Soekirman, die zich met medeweten van militaire autoriteiten, aansloot bij een bende om inlichtingen te kunnen verzamelen. Hij was daarom ook, zo zei hij, niet gearresteerd. Deze getuige zei dat hij vijfmaal de drie verdachten had ontmoet. Éénmaal hield hij met zijn bende hun auto aan en kreeg toen van ver dachten een bril, een horloge en een dunne gele enveloppe met geld om aan de commandant van zijn bende te overhandigen. Dit was geweest in 1953 in de omstreken, van Tasikmala- ja. Verdachte Schmutzer ontkende dit waarvan verdachte sprak, enkele maanden, later was aangeschaft. Met die auto waren verdachten toen in derdaad door de bende van getuige overvallen, doch toen was de auto leeg, Soekirman bleef echter bij zijn verklaring. De drie verdachten worden verde digd door meesters Boegheim en Nany Razak. van wie de eerste voor lopige invrijheidstelling van de ver dachten vroeg. Rechter Maengkom wilde echter eerst de getuigenverklaringen op de volgends zitting aanhoren, voor hier over te beslissen. De volgende zitting zal 9 Juni worden gehouden. Expogé houdt congres in Enschede ENSCHEDE, Bijna duizend ex- politieke gevangenen ui.t binnen- en buitenland zullen deelnemen aan het tweede lustrumcongres van de Nederlandse Vereniging van ex-po litieke gevangenen, dat van 22 tot 25 Juni in de Twenthehallen te En schede zal worden gehouden. Gistermiddag promoueerde aan de Nederlandsche Economi sche Hoogeschool te Rotter dam, ie zoon van dr Willem Drees tot doctor in de econo mische wetenschappen op een in het Engels geschreven proefschrift over het peil der overheidsuitgaven na de oor log Promotor teas prof. dr B. Schendstok, als paranimfen jungeeiden de heren mr G. W baron van der Feltz en drs J. Bartels. De promotie van de heer W. Drees jr werd bij gewoond, door o.m de minis ter van Financiën. J. x>d. Kieft. Na de plechtigheid was vader Drees de eerste, die zyn zoon adjunct-directeur van het Centraal Planbureau. gelukwenste; mverouw Drees en de echtgenote van de jonge doctor kijken glimlachend toe. Indonesië zegt: NIEUW DELHI Een tijdbom is de oorzaak geweest van het veron gelukken van de Indiase constella tion, die op II April by Serawak met elf functionarissen uit commu- nistisch-China aan boord, neerstor- te. Dit wordt verklaard door de Indonesische regering. In een verslag van de commissie van onderzoek wordt gezegd, dat het toestel luchtwaardig was en de be manning voor haar taak berekend. Het vliegtuig was goed geladen en had voldoende brandstof aan boord voor de vlucht, die normaal verliep tot op het ogenblik van neerstorten, vijf uur na het vertrek uit Hong kong. Het bestuur van Hongkong heeft verklaard,, dat,het -alle reden heeft om te geloven, dat de bom, waar door de Indiase Constellation is verongelukt, in Hongkong in het toestel is gebracht. Venolj» van |»«tg- I Nu is het in de Kamer eigenlijk alleen, maar de oude Van den Heuvel meer, wiens opvattingen nog aan het verleden herinneren; een soort verre stem, wel fris en niet zonder hnmor, maar toch ook weinig indrukwekkend en slecht harmoniërend mei geest en stijl van deze tijd. Dr Schouten heeft dat wel gemerkt, zoals hij pok heeft ervaren dat na het uit de actuele po litiek verdwijnen van de Indonesische kwestie het bepalen van zijn' eigen standpunt moeilijker was en behoed zamer diende te geschieden dan hem lief was. Het was alles niet zo een voudig meer. Eigenlijk was het deel nemen door de A.R. pan aan een kabinet onder een socialistische pre mier in zijn ogen een ketterij, maar hij moest zich neerleggen bij de meer derheid. Sindsdien öntbrak hem de gelegenheid oppositie te voeren tegen een bewind en een beleid, die hij toch op grond van zijn verleden moeilijk kon aanvaarden. NU gaat hij eerlang heen als partijvoorzitter: een man, die trouw is gebleven op de kente ring der tijden, maar alles moeilijk heeft kunnen verwerken. Zou hij de stukken van dominee Hommes niet met instemming hebben gelezen? Neen, waarlijk, wij hebben geen be hoefte, af te dingen op deze solide figuur of te tornen aan dit gave ka rakter. Anders dan Sam van Houten, die rich op rijpe leeftijd eigenlijk boven zijn partij stelde, is hij dienaar gebleven van de A.R. gemeenschap. Zijn functie is toch niet gering ge weest; verzoenend en vermanend heeft hij velen de overgang lichter gemaakt. Zo hij al een vertegenwoordiger van het verleden is, dan kan gezegd ■woHen dat hij eerlijk dit verleden heeft helpen voltooien. Goed, het is voorbij; goed, het moet anders! De A.R. partij wordt op nieuwe leest geschoeid en zal z.ch op andere wijze dan voorheen tot het volk wenden. Het is alom rumoeriger geworden, het is afgelopen met de zekerheid en de gemoedelijkheid van de besloten eigen kring. Meegaan in de vaart der tijden en op die wijze het contact behouden; het is zo anders dan voor heen, maar het zal wel nodig zijn. Jan Schouten zal het binnenkort meer op een afstand kunnen zien, al blijft hij nog in de Kamer; geëerbiedigd daar als de patriarch, die al zoveel heeft meegemaakt, meer dan als de staatsman, die nog een grote bijdrage zou kunnen leveren aan de oplossing der hedendaagse vraagstukken. (Advertentie IM.) (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Van 6 Juni tot en met 30 Juli zi zal een nieuwe lande lijke yerkeersactie worden gehouden, waarbij gemeentelijke en rijkspolitie tegelijkertijd haar aandacht op bepaalde aspecten van het verkeer zullen richten. Ging het in het voorjaar speciaal om de verlichting van rij. en voertuigen, nu zal in het bijzonder worden gelet op de conditie van motor rijtuigen en de gedragingen van de verkeersdeelnemers. Ook voetgangers zullen de kans lopen op een proces-verbaal en wel als zij niet haaks en niet op voorzichtige wyze de weg oversteken. Om dubbele controle van het ver keer zoveel mogelijk te beperken zal één bepaalde actie niet meer worden gehouden in het gehele ambtsgebied van één procureur-generaal, maar zal elke actie plaats hebben, in een paar ver van elkaar verwijderde arrondissementen van een recht bank. De coördinatie van de acties in een arrondissement zal geschie den. door de officier van justitie. In het bijzonder zal aandacht wor den besteed aan vrachtauto's en SAARBRüCKEN. De dader van de aanslag op de Saarlandse premier Johannes Hoffmann is door de po litie in het Saargebied opgespoord. Het is naar alle waarschijnlijkheid een Oostduitse communistische agent een zekere Kartin GoebeL Hij zou op 5 Februari j.l. een ver pakte bom aan het adres van de Saarlandse premier hebben laten be zorgen. De bom bereikte de premier niet, dank zij de oplettendheid van een sorteerder der posterijen. Tegen Goebel is een arrestatiebevel uitge vaardigd. LONDEN Leiders van de ruim 19QQ0 havenarbeiders, die in zes Britse havens in staking zijn gegaan, zouden Donderdagmiddag besloten hebben een einde aan de staking te maken. Zij zouden er mee hebben ingestemd hun leden bepaalde aan bevelingen te doen .doch over de aard van deze aanbevelingen is niets bekend. De stakers hadden tot op Donder dag weinig steun gekregen van de havenarbeiders die lid zijn van de grote bond van transportarbeiders. De organisatie verzette zich met klem tegen de staking. Het aantal stakende arbeiders is Donderdag met 700 uitgebreid. In Liverpool breidde de staking zich het meest uit, terwijl in Londen een klein aantal stakers naar het werk terugkeerde. LONDEN. Groot-Brittannië heeft Donderdag de geleerde Bruno Pontecorvo van het Britse staatsbur gerschap vervallen verklaard. De 42 jaar oude natuurkundige, die in Italië geboren werd maar tot Brit genaturaliseerd werd. verdween in 1950 achter het ijzeren gordijn. In Maart van dit jaar heeft hij in Mos kou openlijk zijn trouw aan de Sow jet-Unie betuigd. aanhangerwagens. Daarbij zal tel kens op een andere dag worden gekeken naar laadgewicht, toestand der remmen, wieldruk, hoedanig heid der banden, enz. Ook rijbewij zen, kentekenbewijzen en de even tuele inlegvellen zullen aan een nauwkeurige controle worden onder worpen. Wat de fietsers aangaat zullen be paalde acties zijn gericht op het goed rechts houden, het tijdig aangeven van richtingsverandering en de op stelling in het wachtende verkeer. Op verzoek van het arrondisse ment Rotterdam zal ook de naleving van het stop. en wachtverbod wor den gecontroleerd. Voor deze tweede verkeersactie is een schema opgesteld,, waarbij voor elk arrondissement eén bepaalde week is gesteld. In die week zal dan in dat arrondissement elke dag de aandacht op een ander onderdeel van het verkeer worden gericht. De nieuwe actie zal niet alleen in de avonduren worden gevoerd, maar de gehele dag en ten dele ook des nachts. ZONDAARSLIJSTJE Tegelijkertijd met de aankondiging van deze nieuwe actie zijn medede lingen over de resultaten van de eerste actie gedaan. In totaal wer den in de periode van 14 Februari tot 11 Maart m de tijdens de avond uren gehouden controle 63.495 pro cessen verbaal opgemaakt, waarvan bijna 70 pet. alleen voor tekortko mingen aan de verlichting. Ruim vier/vijfde daarvan kwam voor re kening van fietsers. Van de zijde van justitie wordt dit cijfer ontstellend genoemd, te meer omdat door de uitzonderlijk slechte weersomstandigheden niet overal vier avonden werd gecontroleerd en de controles zich niet steeds over de gehele periode uitstrekten. (Advertentie I.M.) PEKING De president van de Chinese volksrepubliek, Mao Tse- toeng, heeft Donderdag de minister president van Indonesië, mr AU Sas troamidjojo, zijn vrouw en de In donesische ambassadeurs te Peking, Nieuw Delhi en Moskou ontvangen. Bij dit onderhoud waren van Chinese zijde aanwezig vice-president Chu Teh en premier Tsjoe En-lal De Indonesische premier, met pre mier Tsjoe En-lai, reed in open auto door de straten van Peking. Duizen den mensen juichten hen toe. Sastroamidjojo verklaarde, dat de besprekingen, die hij de komende dagen met Chinese leiders zou voe ren, vruchtbaar zouden zijn, omdat „ons gemeenschappelijk doel, bij te dragen aan het bevorderen van wer kelijke vrede in de wereld, onze har ten en geesten het meest bezig houdt". SAN ANGELO. Een bommen werper van het type B-36 is Don derdag in de Amerikaanse staat Texas tijdens een onweersbui neer gestort. Op zijn minst zijn negen inzittenden om het leven gekomen. Advertentie l.M (Van onze correspondent). ZWOLLE. „Wfj zijn minister Witte helemaal niet moe, maar wy konden niet accoord gaan met het door hem ingediende ongelukkige huurwetje, waarvan de minister zelf in de Tweede Kamer gezegd heeft dat het geen enkel perspectief bood voor een verdere oplossing van bet hmirprobleem", verklaarde het Tweede Kamerlid de heer J. Bom mer gisteravond op een ledenverga dering van de Partij van de Arbeid. Zijn spreekbeurt over het huur- probleem. die reeds enkele maan den geleden vastgesteld werd, kreeg door de huidige kabinetscrisis een bijzonder actueel tintje- In zijn rede verklaarde de heer Bommer verder, dat niemand verwacht had dat overe deze „bananenschil" een heel kabi net of zelfs maar een minister zou struikelen. Het ging om zuiver za kelijke bezwaren en spreker wees er in dit verband op. dat bijv. mi nister Algera de zaak er niet bij neergelegd heeft, toen besloten, werd de Staatsloterij uit te breiden, wat zeker met de instemming van deze AJR.-minister gehad kan hebben. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft Donderdag formeel de uitnodi ging van het "Westen aanvaard om deel te nemen aan de viermogend- hedenconferentie, die op het hoogste niveau zal worden gevoerd. Tegelij kertijd wordt de beschuldiging geuit, dat de Verenigde Staten voorwaar den stellen, die de conferentie reeds bij voorbaat tot mislukking doemen. „De regering van de Verenigde Staten," zegt de Russische nota, „verlangt ondanks haar uitlatingen DEN HAAG De Nederlandse Spoorwegen hebben een plan ge reed voor het kruisings vrij maken van tientallen snijpunten van weg en spoorwegverkeer. Hoewel het jaarverslag van de N.S. dat bin nenkort zal worden gepubliceerd, een winst van niet meer dan zes rmllioen op een kapitaal van 440 millioen zal uitwijzen, heeft de N.S. voor het kruisings vrij maken een bedrag van 4 millioen op haar begroting gezet. Dit verklaarde de directeur-gene raal van het verkeer, mr G. N. Dijkmans van Gunst, voor de Haagse afdeling van de Mij voor Nijverheid en Handel. De heer Dijkmans van Gur.st zei, dat na het morgen gereed komende project Leiden thans het kruisings vrij maken van de spoorwegcom plexen Schiedam, Delft en Haarlem voorop staat. AMSTERDAM. De rechtbank heeft de 37-jarige vertegenwoordi ger J- V. uit Blaricum, die als ,,gent- leman-inbreker" des nachts per au to door het Gooi toerde, in vier jaar tijds bijna 100 succesvolle inbraken in alleenstaande villa's van welge stelde bewoners pleegde, en volgens zijn eigen verklaring in die periode een buit van ten minste 75.000. mogelijk zelfs wel een ton, had ver gaard- conform de eis veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek. Van het gestolen geld had by de wagen gekocht, waarmede hij na afloop kalm naar huis reed.. Zijn vrouw en kinderen waren van zijn praktijken volkomen onkundig- Maandenlang brak hij bijv. telkens opnieuw in bij een rijke Amerikaan en nam uit diens colbertjasje enkele honderden guldens mee, nooit echter al het geld. AMSTERDAM. Twee hoofdin specteurs van de Amsterdamse re cherche hebben Woensdagavond in de buurt van het Weesperplein de 42-jarige commissionnair in effecten A. A. V. uit Groningen gearresteerd die verdacht wordt V3n verduiste ring van ca f 150.000.aan effecien en die sedert November j.l. voort vluchtig was. Een inspecteur van de Groningse recherche heeft de man op het politiebureau Singel een voorlopig verhoor afgenomen en keerde gistermiddag met hem naar Groningen terug. De commissionnair, die in Haren (Gr.) heeft gewoond en een. klein effecten- en administratiekantoor had in de stad, verdween op een Zaterdag in November j.l. met de mededeling, dat hij des Maandags niet op kantoor zou komen. Toen de man inderdaad met verscheen stelde de procuratiehouder de po litie in kennis van zijn verdwijning. In December ji. werd V. in Ant werpen aangehouden, waar hij on der een valse naam leefde en een ■alse identiteitskaart had. Hiervoor en voor zijn illegale grensoverschrij ding werd hij door de Belgische justitie veroordeeld. Daar hij inter nationaal gesignaleerd stond, werd ook in Nederland bekend waar hij verbleef. Langs de gebruikelijke weg is toen uitlevering gevraagd.. Niettemin werd hij 20 April in Bel gië in vrijheid gesteld met de aan zegging, dat hij 't land binnen 24 uur moest verlaten. De man keerde naar Nederland terug, doch de politie kreeg er de lucht van, dat hy zich in de hoofd stad ophield. In België had de man een snor gehad en een bril gedra gen, doch die vermommingen had hij inmiddels afgelegd, zodat het de Amsterdamse politie-inspecteurs ge makkelijk viel hem van een foto te herkennen, en hem bij de woning waar hy onderdak had gevonden, aan te houden. Hy wordt er van verdacht ge knoeid te hebben met effecten die hij in bewaring had van ongeveer 50 kleine beleggers, door die stuk ken als dekking te gebruiken in andere effectentransacties. Bij het eerste verhoor heeft hij toegegeven te hebben geknoeid. Hij was, naar hij zeide, „van plan ge weest in Nederland geld te gaan verdienen om een advocaat te kun nen betalen en zich dan bij de po litic aan te geven." die richting helemaal rjïet^ naar een oplossing voor de internationale problemen". Volgens de Sowjet-Uiue zou Amerika verlangen een ontoe laatbare druk op de conferentie uit te oefenen. Deze opmerking slaat op een televisïerede van minister Dulles waarin deze de mogelijkheid opperde, dat de status van de Oost- europese landen door de Grote Vier besproken zou moeten worden. De nota's aan Frankrijk en Enge land bevatten enkele aparte para grafen met een nauwelijks verholen verzoek om het standpunt van da Sowjet-Unie tegen dat van de Ver enigde Staten te steunen. Als conferentieoord achtte de Sow- jet-Unie Wenen de meest geschikte tlaats. De Westelijke ministers heb- _>en Molotow echter Lausanne voor gesteld. Over de datum van de con ferentie moet volgens de Russische nota nog nader van gedachten wor den gewisseld. Wanneer minister Mo lotow volgende maand naar San Francisco gaat in verband met de viering van het tienjarig bestaan van de Verenigde Naties zal hij ver moedelijk met de Westelijke Grote Drie een datum voor de conferentie vaststellen. De Amerikaanse regering heeft Donderdag haar voldoening betuigd met de aanvaarding van het Weste lijke voorstel door de Sowjet-Unie. Ook de andere landen hebben zich in dezelfde geest uitgelaten. Een werk groep van Franse, Engelse en Ameri kaanse functionarissen zal waar schijnlijk begin volgende week met de voorbereidingen van de conferen tie beginnen. PARIJS Frankrijk heeft het plan één van zijn NAVO-divisies uit "YVest-Dultsland over te brengen naar Algerije in verband met de strijd tegen de nationalistische opstande lingen. Dit heeft premier Edgar Faure Donderdag verklaard. De zending der troepen geschiedt na overleg met de NAVO-bevel- hebber in generaal Gruenther. Dui zenden Franse militairen zijn reeds overgebracht naar Noord Afrika om de rebellie in Tunesië, Algerije en Marokko de kop in te drukken. Tevens zullen maandelijks onge veer 12.000 tot 15.000 man van het Eranse expeditiekorps uit Vietnam worden teruggetrokken voor de strijd in Noord-Afrika. In Juni zul len ongeveer nog 75.000 man aan Franse troepen in Vietnam over zijn. Rusthuishoudster vrijuit, broer veroordeeld AMSTERDAM. Het gerechts hof heeft m hoger beroep de 66- jarige rusthuishoudster I. M. A. W. van het pension voor bejaarden in de Vondelstraat vrijgesproken van de haar ten laste gelegde verduiste ring ten nadele van enige patiënten. De procureur-generaal had drie maanden met aftrek geëist. Haar broer, de 63-jarige D, A. O. W, werd schuldig bevonden aan één geval van verduistering en veroor deeld tot twee maanden met aftrek. In hoger beroep boete geëist tegen jachtopziener die op hond schoot ARNHEM. De jachtopziener D. J. v. V. te Ruurlo werd door de Zutfense politierechter veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van drie weken en een geld boete van veertig gulden (subs, acht dagen) wegens het „opzettelijk en. wederrechtelijk doden van een dier, dat aan een ander toebehoort". De jachtopziener had in het bos van zyn patroon een hond met een schot hagel dodelijk gewond, omdat het dier het leven van edelwild in gevaar bracht. De procureur-gene raal mr M. S. van Oosten eiste voor het Arnhemse Hof vernietiging van het vonnis van de politierechter en. een boete van veertig gulden, niet wegens het doden doch wegens het beschadigen van de hond. "p\E Britse T.V, gaf ook een ^kijkje uit Cheltenham, waar winnaar en verliezer op het scherm enige vriendelijkheden zouden uitwisselen. De Conserva- tieve majoor W. Moticks-Beach lachte en verklaarde iets vrien- delijks. De Labour-man James Finnigan barstte los in een vloed van klachten over de leugens en. scheldpartijen betreffende zijn karakter, afkomstig van de Con- g= servatieven. De T.V.-camera man 55 zwaaide haastig af. Hf TN de vermaakscentra van Lon- ^den werd de verkiezingsavond gevierd met kaviaar en champag- ne. Op vele plaatsen in het land was de stemming omgeslagen in een feestelijke sfeer. De televisie gal van moment tot moment de uitslagen. TN Lincoln is gisteren de La- Abourafgevaardigde De Freitas (42) eens minister in de Atlee- regering - aangevallen toen hij met zijn auto zijn verkiezings kwartier verliet. Mert sloeg zijn oril kapot en kieperde een. vat vuilnis over hem heen. Maar on danks die unfaire streken lachte De Freitas het laatst. Hij ver sloeg zyn Tory-tegenstander. T")E heer Donald Risdom, di« ■LV recteur van de dierentuin te Dudley, reed per kameel naar het stemlokaal, parkeerde het brave dier, stemde en vertrok zoals hij gekomen was, T")E ouden van dagen, wier bro- ze benen hen naar de stembus brachten, hebben de warme ge negenheid der t publiciteit gekre gen. De 84-jarige Schot William Hepburn, die half verlamd is, liep een kilometer om. zijn stem te kunnen uitbrengen. De 103-jarige Jane Badland en haar 99-jarige zuster weigerden elke lift toen zij met hetzelfde doel op pad waren. ,Wij willen tegenover niemand enige verplichting hebben," zei den zij. Maar de heer Edwin Stead liet zich rijden, Nu ja, hij is per slot ook 105. IN Dearne Valley verscheen de a= jongeheer Stephen Moore in het SS stemlokaal, met ere 2 jaar oud. Door een vergissing was hem ook een oproep toegezonden. Zijn grootouders hadden hem mee ge- nomen, uit nieuwsgierigheid. Stephen moest over negentien jaar nog maar eens terugkomen, zeiden, de heren. =ee Tn het Noordier.se dorpje Dm- êee Jmadeon wierp een tragisch in- cident een schaduw over de ver- kiezinggdrukle. De postbode - bracht zijn. stem uit, stapte op zijn fiets om de brieven te gaan rond- brengen en werd tien minuten later met gebroken nek op de weg ss gevonden. Zijn voorvork had het begeven. In Berlijn gebeurt meer vreemds. Troepen opgeschoten jongens nebben een nieuwe sport ontdekt: „rutten- krassen". In de nacht van Woensdag op Donderdag vernielden zij op die manier 15 winkelruiten, In Baden-Baden heeft de Wflrtem- bergse minister (annex brouwer) Far- ny Woensdag op het congres der Euro pese bierbrouwers verteld, dat m tij den van vrede en voorspoed door de Duitsers steeds veel bier Is gedronken en dat hit dus alle goeds ziet voor de huidige tijd. want in de jongste 12 maanden dronken de Westduitsers per hoofd 62 hl bier, Politici in Bonn. trekken die woor den in twijfel. Anno 1938 dronken de Duitsers 10 M per man per jaar en op vrede en voorspoed leek het toen allerminst. Als wij u vertellen, dat het moge- luk is, dat een baby van nog geen uur alleen door srfjn aanwezigheid een grote groep mensen loonsverhoging kan bezorgen dan zegt u. dat w(j en d* waarheid nog geen kennis hebben ge maakt. Toch xs het zo: toen gisteren Cynthia Molina in Turijn werd ge boren steeg het aantal inwoners daar door op 800 000 en daarmee verhuisden Schreeuwende Kleuren op een pp- oa" bof'" hitdloos bouwsel. Deze boortoren bjj «oruoito in Venezuelais met een Het lalMnse mtatsierie eau Bta- houten bekleding uitgedost Om het nenlandae Zaken heeft bepaald dat lauiaai van de boormachines ietwat deelneemsters aan schoonheidswed- te temperen De felle kleuren (rood- strijden niet meer mogen paraderen in wit) staan ten dienste van de lucht- HnPakfco1 en dat «g niet vaart. De boortoren dient thans te- jonser dan 18 iaar mo«en pens als baken Door de piloten. non» !32) „ai™, Duitsland heeft het ««te touisje daj tpiSh? Stif'ÏÏS ■J'-fffiL?' aehler de tug hufs tf Si)n vSt bakenkruisje steekt af en brandalarm. HU had een rode brand- 5 °P' Som' zeer brutaal melder aangezien voor eau brievenbus wals gisteren t.oeLl voor ieder omdat in Engeland de bussen rood en was in twlntig-voud to de de brandmelders groen X lnT VS oÜ aïf ecn m ins reisbureau, is dat net andersom en toen Horace varv^tl der 20 reclame- een brief wilde posten kwam daarvan SmK? °f\erïryk sUmi *\erJ terecht maar wel kwamen er j hotel ert naast dat acht brandweerauto's in galop aan- ka TcïnPRer v, rtiden. De rechter snapte Horace's ver- ka. Toen de directie net merkte heeft gissing en liet hem zonder meer vrij.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2