Sportbijlage He Schiedammer Zeer productief Sparta greep twee maal winst op EDO SW niet opgewassen tegen techniek van Elinkwijk Excelsior had weinig moeite met Go Ahead m Schotvaardig Feijenoord wijst Haarlem terug Zaterdag was Hermes-DYS zo goed op dreef Xerxes en AGOW boekten beide een overwinning Dinsdag 31 Mei 1935 mmsissm In Stadion 2-0-revanehe voor zware nederlaag van Zaterdag In Haarlem Dubbele overwinning voor Holland Sport WINSTEN VERLIES TEGENEBOH In Dordrecht Ziezo, weer over de streep In Utrecht Op het Kasteel D WS-handbalsters winnen in Bremen Iti Rotterdam In Apeldoorn START ROTTERDAM, Maandag. Voor 15.000 toeschouwers heeft Feijenoord in het Stadion in de ontmoeting, die na de zware, lichtelijk geflatteerde nederlaag in en tegen hetzelfde Haar lem, voor hem het Mto be or not to be" betekende, duideliik revanche genomen. De gasten mochten zelfs blij zijn, dat het bij slechts twee treffers van de Stadionclub bleef waar tegenover zij niets konden stellen over een zelfde hoge score tegen als Zaterdag voor had Haarlem zich niet behoeven te verwonderen. Zo duidelijk was Feijenoord de meerdere. Het veldovenvicht van FijenooTd •was zowel voor- als in het begin na de rust zo groot, dat de 2—0 op het scorebord slechts een flauwe afspie geling daarvan was. De verre van kleravaste Van El teren was een ge luksvogel. dat geen enkele keer, wanneer hij. een door Feijenoord's voarwaartsen rij schoten opval lend vaak ingezonden bal liet val len, daaruit ernstige schade voort vloeide. Nadat Van EIteren aldus al vele raaien handelend had moeten optreden, zwichtte hij tenslotte, in de 21e minuut, voor een schot van De Bruijn. die een pass van de hard werkende Bosselaar afwerkte. Hoe wel Feijenoord bleef domineren, kwam het niet verder dan een af gekeurd doelpunt (wegens buiten-, spel) na een fraaie combinatie Den Bleyker - Zaal - Bosselaar. Aan de andere kant bood een hard schot van Roozen Zondervan, die de Zater dag geblesseerde Van der Bijl uit stekend verving, gelegenheid zün ta lenten te tonen. Na de hervatting gaf Feijenoord aanvankelijk de toon aan, hoewel het invallen van Kick Smit de aanvais- linie van Haarlem wel meer kracht gal. In de 53e minuut verhoogde Van der Korput, die na het falen van Meerman weer ^ns op. de mid" denvoorplaats werd geprobeerd, met een kopbal uit een hoekschop de voorsprong tot 2Nadat by een volgende hoekschop De Bruyn zijn kogel door de lat zag gekeerd en de terugspringende bal door v. d. Korput in handen van Van EIteren was geschoten, rag Haarlem kans het spel enigszins te verplaatsen. Doch verder dan het e>*eëren van hachelijke situaties in de doe'mond van de Overkanters kwamen t_ be zoekers niet: Zondervan stond in. laatste instantie steeds op de juiste plaats. De 40 overwinning van Haarlem op Feijenoord lijkt merkwaardig, in dien men weet dat de voornaamste bezigheid der Rotterdammers uit aanvallen heeft bestaan. De combi naties waren echter te traag om openingen te vinden en bü het schie ten bleek het schuttersoog vertroe beld. Harde schoten werden in massa geproduceerd, maar zij hadden zel- Tournooi in Zurich Sparta-jeugd trok de aandacht Een jeugd-elftal van Sparta, dat Zaterdag en. Tweede Pinksterdag in Zwitserland (Zurich) aan een inter nationaal jeugd-toumooi heeft deel genomen, heeft daar een bijzonder goede indruk gemaakt. Dr, Sticker, oud-secretaris van de FIFA heeft na afloop verklaard, dat de Rotterdam mers ware voetbal-ambassadeurs voor faun land waren geweest. De resultaten van het Sparta-team, waarin vooral Hendriks en de Ko ning uitblonken, waren: Austria— Sparta 2--Z ^TorinoSparte 3-—2; Basel 5—1 en Sparta—Grasshoppers 3—0. De eindstand van het to urn ooi werd: 1. Torino met 7 pnt.; 2. Schal- ae '04 6 pnt; 3, Sparta met 8 Pstria met 5 pnt., 5. Basel m>'t -5 en 6. Grasshoppers met 2 pnt den de richting naar het Haarlem- doel te pakken. Daarbij kwam dat het verre op dringen van Steenbergen en v. d. Korput grote risico's inhield tegen een Haarlem-voorhoede, die door de butant Vreeken plotseling weer wat allure bad gekregen. Feijenoord bleek verdedigend tegen die risico's niet bestand. Rechtshalf Kuys toon de de voosheid van de Rotterdamse verdediging reeds na een kwartier aan. Toen gleed zijn verre pass lang3 v. d. Hoek en kon Groeneveld Haarlem aan. een 1—0 voorsprong helpen. Haarlem ging door. Na een half uur vormde de ploeg uit een door Kuys genomen vrije schop en een kopbal van Roozen een 2—0 voorsprong en eerst daarna kreeg de Haarlem doelman. v. EIteren by een schot van Steenbergen en een kopbal van De Bruyn echte moeilijkheden op te lossen. In de tweede helft bleef Feijen oord aanvallen en slecht schieten. Onder het toeziend oog van spil Hans v. d. Hoek os.tf.eemt de FeyeTLOOTd-doeltrum. 'Zondervan. Haarlem de kans om gevaarlijk te ■worden. De stadiomnafnen «amen Tweede Pinksterdag revanche op de Zaterdag in Haarlem zo sma delijk geleden nederlaag. Ondertussen maakte Haarlem doel punten. Een door Kamperveen ge nomen strafschop betekende 30 en een ren van Roozen 40. Kort voor het' einde moest v. d. Bijl uitvallen en kon Bosselaar een strafschop nemen, omdat Kuys- bo ven op de bal vieL v, EIteren stepte het schot en toen wist Feijenoord dat het deze avond geen doelpunt zou vinden. Holland Sport hééft de beide wedstrijden tegen Leeuwarden in winst omgezet. Zaterdagavond werd het in Den Haag 31 en Tweede Pinksterdag in Leeuwarden 2—1. Op. Houtrust in Den Haag legden Clavan, De Harder, Schouten'en De Tongh een reeks bijkans volmaakte ;ombinatïes op het gras, waardoor de Friezen volledig werden over speeld. Toch duurde het nog een half uur voordat De Harder doel man Koopman passeerde (10). Nog voor de rust maakte Schouten er 2—0 van. Nadat Hiemstra de stand op 21 bad gebracht, maakte De Harder er kort voor tijd 3—1 van. In Leeuwarden zorgden Schouten j De Harder voor een 20 voor- prong, die eerst in de laatste mi nuut door Bakker tot 21 werd teruggebracht. HAARLEM, Maandag. Twee Spartanen hebben vanmiddag ln een b9- t veste serieus kon bedreigen. Toen - - F...... T", - TT L. zonder rooskleurige bui de voetbalveters weer losgeknoopt Doelman Mub- rlng, omdat hy door vliegensvlugge reacties het rantsoen doelpltmten van een fanatiek aanvallend EDO wel zeer beperkt had gehouden. En Van Ede, omdat de linkerhelft van de Haarlemse verdediging weerloos was geweest tegen zijn snelheid en wendingen. Zo kreeg Sparta een 5—1 overwinning zonder een moment enig overwicht te hebben gehad. Snelle combinaties aan belde kan ten maakten de wedstrijd direct le vendig. EDO kreeg de meeste kan sen, maar miste die onbezonnen en toen sloeg na 25 minuten Sparta snel en verrassend toe. Een ren en een schot van Van Ede betekende 1—0 SCHIEDAM, Zaterdag. Hermes-DVS verraste vriend en vijand door na lange fljd weer eens een overwinnfnp te behalen. Met 2—0 dolf EBOH het onderspit. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin zich bü de Schiedammers enkele nieuwe spelers onderscheidden. Linksachter Rijke en linksbinnen Simons zijn knapen, waarvan de blauwhexnden nog veel ple zier kunnen beleven. Voor het Hennes-team bleek het w zeer groot belang, dat de oude cracks Cock v. d. Tuyn en Lex Janse :r van de partij waren. V. d. Tuyn hoewei niet opvallend een groot aandeel In de opbouw van het speL Dit had con, tot resultaat, dat Hermes zich in de zevende minuut de weelde van een voorsprong kon veroorloven, toen een boogbal van rechtsbuiten Joop Feyster achter Broere belandde. En nog geen mi nuut later was de score 2—0 door een fraai doelpunt van middenvoor Mijnsbergen na keurig combinatie spel met Joop Heyster en Cock v. d, Tuyn. En bijna was cfe stand kort daar op nog verhoogd geworden, als Mijnsbergen de bal ln een „droom- positie" niet over de lat had geko geld. Het bleef nu bij 20, omdat de Schïedamse achterhoede, waarin Rijke excelleerde en de middenlinie met Lex Janse en Jan Schenk als zwoegers - die - goud - waard zijn het Scheurwater, Schoon en al die andere E-B.O.H.-ers bijzonder lastig maakten. Wel kregen de Dordtena- ren enkele doelrijpe kansen, doch het geluk, dat de Schiedammers de ze competitie zo zeor in de steek heeft gelaten, was nu aan. de zijde van dé bauw-witten. Tweede Pinksterdag heeft Hermes: DVS in Dordrecht niet voor een re prise gezorgd. De Schiedammers die nu Lex Janse en Van der Tuyn mis ten, speelden vrij zwak. Verdedigend ging het lang niet slecht, maar de aanvallen die de blauwwitten op zetten, waren doorzichtig van opzet waardoor de Dordtse defensie slechts weinig moeite had om de aanvallen te keren. Slechts enkele malen kwam er een behoorlijk schot van de voet van Mijnsbergen en ook Simons probeerde het een paar keer, doch de schoten werden op uitste kende wijze door doelman Broere gekeerd. Ook EBOH bracht er aan vallend weinig van terecht. Wel na men de Dordtenaren na een klein half uur spelen in de eerste helft de leiding toen Schoon een pass op ving. stopper Burger te snel af was en hard inschoot. De paal bracht redding voor doelman Van Diest, maar de terugspringende bal werd door Scheurwater toch nog inge werkt Hermes heeft hierna moedige pogingen in het werk gesteld om de gelijkmaker te bewerkstelligen, doch keer op keer faalde de aanval. Juist dat tikje doortastendheid wat nodig was om tot een doelpunt te komen, ontbrak, zodat het bij 1—0 bleef. SCHIEDAM, Maandag. SW en Elinkwijk hebben belde gewonnen. Zaterdag trok ln Utrecht SW met l—O aan het langst* eind. doch Twee de Pinksterdag lieten de mannen uit de Domstad aan de Bosrand zien, dat zy ook wel lets van voetballen weten. Zeer gedecideerd werden de rood groenen naar een 31 nederlaag gedreven. Als verzachtende omstandig heid kan worden opgemerkt, dat een fameuze Plet Kraak Schiedams succes bijzonder ln de weg heeft gestaan, doch dit neemt niet weg, dat Elinkwök een technisch gave party voetbal speelde, waardoor de zege volkomen gerechtvaardigd was. Het Is vooral doelman Kraak ge weest, die de SW-ers de voet heeft dwarsgezet. Want al spoedig na bet begin stopte hij een. zeker schijnend doelpunt, dat van de voet van v. Pelt dreigde te komen. Hoewel Kraak ook niet over geluk te klagen had, was dit toch niet bet enige, wat SVV in de weg stond De Schiedam mers kwamen soms met verrassend goede combinaties in. de richting van het Utrechtse doel. Doch. daar stond een middenlinie, die niet alleen ver dedigend. maar ook opbouwend bij zonder constructief werk verrichtte. Aanvoerder v. d. Bogert krachtig ge steund door invaller Capeile be heersten het middenveld. En dat leidde naar het Utrechtse succes, dat in de 17e minuut vrij goedkoop werd gerealiseerd. De Schïedamse stopper Cor van Schijndel treuzelde met het wegwerken van de bal, hetgeen voor rechtsbuiten Westers juist genoeg was hem de leren knikker afhandig te maken en doelman Kouwen kans loos te passeren (1—0). Zowel voor als na de rust ontbrak het SW, dat technisch beslist niet onvoldoende speelde, aan tempo. Dat was vooral na de thee, het sterke wapen, van Elinkwijk. Toen steeg de Utrechtse ploeg tot grote hoogte. In de voorhoede klopte alles wonder wel. v. Rheenen, Westers, Vonk er Van Beek lieten de fijnste trekjes uit hun rijke arsenaal zien. En reeds na acht minuten rondde Van Beek een Utrechtse aanval waar aan de gehele voorhoede had mee gewerkt doeltreffend af (0—2). SVV gaf zich nog niet gewonnen. Het streed dapper door, ook toen in de 19e minuut Kouwen na een fraaie safe de bal niet onder controle kon krijgen en v. Rheenen de te rugspringende bal keihard langs de Schïedamse goalie trok (0—3)ui de Schïedamse voorhoede etaleerde rechtsbuiten Köneman knap werk. doch middenvoor Geel liep daarente gen zo te knoeien dat er voor SVV niet vee! eer te behalen vieL Zelfs liet v. Pelt een strafschop onbenut. Zijn schot belandde legen do paal. Kort voor het einde wist de naar voren gekomen Pouius Piet Kraak te verschalken, van beteker s was het evenwel niet Zaterdag heeft ElinkwUk niet dat peil kunnen bereiken tegen SVV. Toen konden de Utrechters niet op toeren komen, ondanks het feit, dat behalve doelman Kouwen, de Schïe damse achterhoede een vrij zwak be gin had. Wel ia Elinkwijk het meest in de aanval geweest, doch het kwam niet tot treffers. SVV aan vankelijk ook niet, omdat de aan vallers te doorzichtig van opzet wa ren en het spel te kort werd gehou den. Toen na de rust Van Pelt de middenvoorplaats van Geel had overgenomen besloot deze een solo met een fraaie pass naar rechtsbui ten Köneman, die Kraak ondanks diens voortreffelijke werk met een laag hard schot passeerde. Zo doende won SW met 01. enkele minuten later tikte Daniëls uit een door Van Ede genomen vrije schop een tweede doelpunt bijeen. Omdat onmiddellijk daarop Roodse- laar het hoofd onder een voorzet van Mul zette, sloten, deze bewogen minuten met een 2—1 voorsprong voor Sparta af. Do tweede helft volgde zijn voor ganger in alles na. EDO begon weer met massabijeenkomsten voor het Sparta-doel, Muhring loste beklem mende situaties onverschrokken op en daarna greep Sparta als ant woord snel wat doelpunten. Na een kwartier maakten twee rennen van Van Ede de EDO-verdediging op nieuw duizelig en Sparta twee doel punten rijker. De eerste maal schoot de Rotterdamse rechtsbuiten zelf in en bjj nummer twee gaf Den Boer het beslissende tikje tegen de bal- Dat was 4i en kort daarop heeft Den Boer de eindstand op 5—1 ge bracht. Maar toen liep EDO al ont nuchterd en gedesorganiseerd over het veld rond In een van beide kanten matig ge speelde wedstrijd heeft Sparta Za terdag een kleine maar verdiende overwinning geboekt op EDO. Door de verdedigende speelwijze van EDO verkeeg Sparta aï direct een ruSro veldoverwicht, maar het duurde nog 20 min. alvorens zij de Haarlemse kopte De Boer uit een hoekschop van v. Ede rakeling langs de paaL Zo goed als da EDO-verdediging speelde zo zwak was-de voorhoede, waarin vooral Roodselaar er maar- weinig van terecht bracht. Vlak yoor rust kwamen er voor Sparta hog enkele kansen. Verder, dan een. buitenspel-doelpunt kwam men niet. Kort in de tweede helft kroop Sparta, door een misverstand in de verdediging, door het oog van de naald. Terlouw kon echter de bal nog juist naast eigen doei werken. Sparta bleef sterker, maar hield het spel veel te kort om de uiterst solide en trapvaste EDO-verdediging in. ernstige moeilijkheden te brengen. EDO probeerde het met enkele uit vallen, die echter niet al te gevaar lijk bleken. Na een half uur spelen, kreeg Daniels plotseling een bijna niet te missen kans. beheerst bracht hij de bal in de gunstigste positie, zijn schot was echter zo slap, dat doelman v. d. Berg het leder nog tot hoekschop kon verwerken. Voor EDO.was het echter uitstel van exe cutie, want enkele minuten later deed Daniëls bet beter, na goed aan geven van de wat trage v. Ede, scoorde hij met een harde schuiver het zo fel begeerde en kostbare doel punt. Kort voor tijd moest Bennings- hof vervangen worden door Boot. EDO liet in de laatste minuten zijn verdedigen de houding varen, maar kon de nederlaag biermede toch niet meer ongedaan maken. By een van de weinige EDO-aan- vallen op het Spartaanse doel on derschept Terlouto koppend een kans voor een toestormende Haar lemmer. De EDO-er vindt het ken nelijk minder aangenaam, gezien de flinke por in de rug, die hy Rienus Terlouw toedient. DEVENTER. Excelsior, dat Zaterdag ln Rotterdam tegen Go Ahead slechts tot één tretfer van Kilsdonk bon komen, had gisteren 'a Deventer meer succes. Vijfmaal werd de Deventer doelman kansloos geslagen in een wedstrijd, welke voor de Rotterdammers wel zeer gemakkelijk was. Het was een spelletje van kat en mnis en de Go Ahead-spelers werden van het kastje naar de maar gestuurd. Was ln de eerste wedstrijd de Excelsior- voorhoede allesbehalve productief, gisteren lukte het beter. BREMEN Dc custe kluee de- mesband balclub van triatrial West B DWS uit Schiedam beeft te Bre men een mooie overwinning be haald op het team van Bremer T.G. De Schïedamse dames wonnen met 11—7. na bij de rust reeds met 1—2 tc hebben flrid, Vocml dc schotvaardigheid van de Nederland se dames trok de bewondering. De herenploeg van DWG, tweede Wasser van district West B, verloor van TUS Neustadt met 11 10. Bif rust was de stand 98 voor het Duitse team. Herhaaldelijk sneden de rood zwarte aanvallers door de rood-geie verdediging heen en vaak werd zo'n goed opgezette aanval besloten met een goedgericht schot Nu en dan probeerde Ga Ahead wel het spel met verre trappen te verplaatsen, doch het gat tussen de teruggetrok ken verdediging, inclusief midden- linie en de ver naar voren opgestel de aanvallers wag te groot om deze kloof definitief te bunnen overbrug gen. De Rotterdammers hadden zich stevig genesteld op het middenveld en voortdurend werd de aanvalslïnie aan het werk gezet. Na 20 minuten dribbelde rechts binnen Den Hartog door de Go Ahead-verdediglng heen en voor de eerste maal wera de Go Ahead- doelman Fetlaar, kansloos verslagen. Even later herhaalde zich dat spel letje en nu was het Dtfrr die doel puntte (0—2). Go Ahead kreeg geen been san de grond en herhaaldelijk zweefde de bal voor de Go Ahead- doelmond. Nadat Braams de bal te- gan de paal had geschoten was het even later opnieuw Den Hartog die met een gloeiende kogel, van 40 me ter afstand, de stand op 0bracht. Na fraai combinatie-spel tussen Den Hartog en Dörr wist laatstgenoemde, noe voor de rust de stand op 04 te brengen. Tijdens de tweede helft gaf Ex celsior een partijtje show weg en verschillende spelers deden het kal mer aan. Dit fc-M tot gevolg dat Go- Ahead enige tegenaanvallen kon on dernemen. Op gelukkige wijze wist Huisegge met een omhaal de achter stand te verkleinen (1—4). Maar op nieuw kwam Excelsior terug en na dat Dörr de bal tegen de paal had geschoten, wist linksbuiten Miedema de terugspringende bal ln h#>t te schieten <1— 5). De fut was «r nu geheet uit er. de vermoeidheid be gon een woordje mee te spreken. Linksbinnen Dorr en doelman De Hertog werden vervangen wegens opgelopen verwondingen. De wed strijd was nu het aankijken niet meer waard en door slordig spel in de Rotterdamse ploeg wist Go Ahead nog twee tcgenpunten te scoren door Ligtenberg en Ten Wolde. Toen scheidsrechter Dryfhout voor de laatste maal floot, hadden reeds meer dan de helft van de 3000 toe schouwers, het terrein verlaten. Op Woudestein ondernam Excelsior direct na de aftrap enige snelle aan vallen. Het vlotte veldspel van de Rotterdammers deed het beste ver wachten. Doelman Fetlaar van Go Ahead overleefde echter het partij tje dcelschleten. dat de Kraiingsè voorhoede ten beste gaf. Deze bleef tot in den treure combineren en van werkelijk gevaar kon niet worden gesproken. Men onderschatte kenne lijk de tegenpartij en v?as te over tuigd van eigen superioriteit. Bij een van de weinige aanvallen van Go Ahead loste Hulsegge een verras send hard schot, dat goed door doel man Den Hertog werd gestopt. Na twaalf minuten apelen kreeg Kils donk uit een hoekschop de bal voor zijn rechtervoet en met een formida bel schot van wel 30 meter afstand maakte hij het enige doelpunt voor de Rotterdammers. Daarmede had den zij hun kruit verschoten, want ook na de thee. toen iedereen de ge nadeslag voor de Deventenaren ver wachtte. speelde Excelsior in het zelfde trage tempo verder. ROTTERDAM, Maandag. Het gehele seizoen hebben de blanwwitten met hun voorhoede gesukkeld. Een ontelbaar aantal middenvoors pel era verschenen np bet groene tapijt zonder dal tastbare resultaten werden ge boekt Deze middag hadden Willema en Lebbink van plaats verwisseld en zo waar gelukte het de voorhoede onder aanvoering van de laatste spelen zich behoorlijke kansen te scheppen. Wanneer deze overwinning het her stel van Xerxes betekent, komt het jammer genoeg te laat, maar ln leder geval kan men met deze ploeg voi vertrouwen de toekomst tegemoet gaan. De eerste helft was uitgesproken slecht. Beide ploegen speelden met weinig enthousiasme wat niet zo verwonderlijk is. wanneer wij hua plaats op de ranglijst bekijken. Na 13 minuten spelen zagen wil eindelijk een behoorlijke aanval van Vollebregt en Moulijn, welke dooi rechtsbinnen De Rot keurig werd af gewerkt Xerxes leidde met 10 Opvallend was het deze middag weer, dat zoveel voetballers vrije ballen slecht plaatsten eg te 1?%^ rea geerden. De Blauwwitte doelman Vermeer heeft uitstekend werk verricht. Hij liep enige malen np het Juiste mo ment uit en ontnam daardoor Hans kamp en Kandelaar de kans op een doelpunt Vollebregt vergrootte nadat er 25 minuten in de tweede helft was ge speeld de voorsprong met 2—0. Xer xes rook de overwinning en speelde nu stukken beter dan voor de rust. Lebbink passeerde Uen minuten ia- ter de verdediging van AGOW in clusief doelman Bremen. De stand was 30. Een weelde, die de Rotter, dammers sedert lang niet gekend hebben. ln Apeldoorn had Xerxes Zaterdag niet tot grootse daden kunnen ko men. Toen was spil Lebbink waar schijnlijk te. laat nosr de aanvals lïnie gestuurd, Wej scoorde hij een doelpunt uit een strafschop, doch toen had AGOW reeds een 4— voorsprong.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 4