NINYt© Sportbijlage Me Schiedammer Smadelijke nederlaag van FEIJENOORD Ajax drijft Xerxes naar nederlaag Sparta kwam met winst van „de berg51 Mat Excelsior ten prooi aan Leeuwarden (3-1) ■mm Zege voor Cor Bakker in strijd achter dernies Maandag 6 Jfuni 1933 w Na hervatting velde Blauw Wit t vonnis; eindstand 3-5 Brabantia stortte ineen en SVV liep naar ruime zege SVDPW \dnt van Schiedam (2-0) Neptunus gelijk met VFG Kees Kocli verbetert twee records WV Aegir Quick Boys weer kampioen Zeilen Finnjollen-race in Italië Wageningen met 2-1 verslagen Ondanks beste wensen... Excelsior winnaar Overmaas-tournooi mm SflËI n-4- Ondanks nederlaag, hoofdklasser Record? Ja.. Nee.. Ja.. Nee.. HöUANDiA Weinig animo bij zeilers Clavan scoort tweemaal voor Holland Sport Hermes en NO AD scoorden niet Handbal Schutters leden nederlaag Wielerbaan Kromme Zandweg START ^NlWt ROTTERDAM, Zondag In dezelfde opstelling, waarmede Feyenoord zes dagen tevoren tot een alleszins redelijke presta tie kwam tegen Haarlem, heeft het vanmiddag een gevoelige les gehad van Blauw Wit. Kort na de hervatting werden de tekortkomingen in de verdediging van de Overkanters duide lijk geëtaleerd door vier treffers van Blauw Wit, waarmede het pleit in feite was beslist, hoewel Feyenoord nog bleef vol houden en zowaar Van der Korput nog een. hattrick scoorde; het was ontegenzeggelijk een verdienste van hem, hoewel hij naar onze smaak toch niet de ideale middenvoor is. Bij Feyenoord „rammelde" het in alle linies. En uiteraard kwam daar door het spel van een Bosselaar en een Van "Woerden, twee jonge be gaafde spelers, ook niet tot zijn recht. Toen het bij rust nog 0—0 was na een meer spannende dan fraaie ver toning op de harde grasmat van het Stadion, was dat de beste afspiege ling van het matige spel. Na dc hervatting, toen bij de gas ten de lange Engelander een aan zienlijke versterking bleek, hebben de Overkanters van Blauw Wit de kunst van doelpunten maken kunnen afkijken. Nadat de eerste Feyenoord. aanvallen waren afgeslagen daar bij' keerde de lat een kogel van De Bruyn en faalde Zaal even hopeloos als voor de rust kreeg Blauw Wit in de ffe minuut een indirecte vrije trap toegewezen, die van de voet van Kersbergen via Koekebakker bij En gelander kwam: zijn schot trof doei f01). Zes minuten later miste v. d. Hoek, waarvan Koekebakker profi teerde (02). Nadat Eype tweemaal (Van onze sportcorrespondent) EINDHOVEN, Zonda? Alleen in de eerste helft van de wedstrijd Bra bantiaSVV waren de tegenstanders tegen elkaar opgewassen. In de tweede helft kon de thuisclub niet meer voldoende tegenstand geven om de steeds aangolvende Scbiedam- se attaques te keren. De wijzigingen, die Brabantia in z'n elftal meende te moeten doen, na de resultaten van voorgaande wedstrijden, heeft zeker niet het ge wenste resultaat gebracht. Stoker als middenvoor, die als een stormram zich m het SW-verdedigmgsblok wierp, bracht nog de meeste moei lijkheden voor de tegenstanders. Vooral als van de vleugels geraffi neerde voorzetten werden losgelaten, waarbij doorgaans Jan van Schijndel de grootste obstakels opwierp. Ove rigens verwaarloosde Van Schijndel zijn aanvallende taak evenmin, want van zyn voet kwam de verre pass, die Geel in de gelegenheid stelde de score te openen. Vijf minuten later was het echter weer gelijk, toen Van Elderen de roos trof. Voor het bereiken van deze even wichtige balans had Brabantia even wel in de eerste helft te veel van z'n kruit verschoten. De ineenstor ting in de tweede helft was volko men. Na een kwartier passeerde Ko neman de Brabanlia-doelman met een schuiver, 1—2, en nog geen drie minuten later was het Geel, die Mut- sers en doelman Wouters omspeelde en nummer drie deed noteren. Bra bantia moest de beker helemaal ledigen, want het werd zelfs 1—4 door Malta. In de strijd om het Afdelingskam pioenschap van Rotterdam heeft SVDPW een zege op Schiedam be haald. Al was de thuisclub iets sterker dan Schiedam, toch duurde het tot kort voor de rust, eer het eerste doelpunt werd gemaakt, 10, Na de thee kwam Schiedam ook wel aan bod docb het schieten was verbazond slecht. De meeste ballen gingen hoog over. Hoewel SVDPW dikwijls voor het doel van Schiedam opereerde kon v. d. Poel zijn doel toch voorlopig verder schoon houden. Toen Sonderman bij een aanval van SVDPW binnen hot strafschop gebied op niet toelaatbare wijze trapte, wees de scheidsrechter naar de witte stip. Doelman v. d. Poel keerde de bal, welke echter uit zijn handen glipte; de speler die de straf schop genomen had kwam toelopen en werkte de bal in het net, 20. een schot van Bosselaar onschadelijk had gemaakt, 2ette Blauw Wit een aanval over links op, waarbij Ker- kum gemakkelijk werd gepasseerd; Simons serveerde Engelander met een afgemeten pass, waaruit de laat ste doelpuntte. En voor 16.000 sup porters werd het in de 19e minuut van de tweede helft door Koekebak ker, die de bal kreeg, doordat Enge lander een kopduel van v. d. Hoek won, zelfs 04. Feyenoord probeerde het even in een andere opstelling, doch Kerkum als middenvoor bleek ook al geen verbeteiung. Nadat v. d. Heiden de geblesseerde De Bruyn had vervan gen. gelukte het in de 33e minuut v. d. Korput de eerste Feyenoord- treffer te scoren na goed voorberei dend werk van Van Woerden. In de 40e minuut greep Simons een verre pas van Koekebakker, waaruit deze buitenman scoorde (1—5). In de nog resterende vijf minuten gelukte het warempel v. d. Korput nog de hat trick te scoren, zodat de nederlaag, als men alleen op het doelpuntenver- schil let, nog dragelijk werd De competitie in 3 D krijgt, na de overwinning van Neptunus ap Zwijndrecht nog een staartje in de vorm van een beslissingswedstrijd tussen Neptunus en VFC. die nu beide met 39 uit 22 bovenaan zijn geëindigd. Dit was wel bet voor naamste resultaat van de nog voor de derde klas gespeelde wedstrij den. In 3 C legde DCL nog een pleister op de wonde, geslagen door de de laatste weken verloren wedstrijden, door kampioen SbeHrecht een neder laag toe "te brengen 01. De Mtis- schen kon zich veroorloven van SVW te verlieaen, wat het dan ook prompt deed, 4—2. Dat kori Neptunus natuurlijk niet. Zelfs niet al zou h,ct protest, dat Nep tunus in de eerste helft van de com petitie m de wedstrijd tegen VFC had ingediend zijn toegewezen. Dit protest werd evenwel niet toegewezen, zodat de dnetanders tegen Zwijndrecht de volle buit moesten binnenhalen Daar is overigens weinig twiifel aar ge veest. want. met uitzondering van de eerste twintig minuten waarin Zwijn drecht er heel aardig' in slaagde het evenwicht te bewaren, liep Neptunus naar een vlotte 61 zege. Na deze eerste twintig minuten dan, kwam de bal van linkshalf De Bruyn btj Luv- ten op de rechtervleugel, die door de Zwijndrecht-verdediging wandelde en het eerste doelpunt scoorde. Een hoek schop bracht de Zwijndrecht-doelman in dusdanige moeilijkheden dat hij de bal in eigen doel werkte 2—0 en nog voor rust zorgde Dammers voor 3—0 Zonder zorgen kon Neptunus de tweede helft beginnen maar werd toen enigszins wakker geschud door het tegenpunt, dat van de voet van De Hollander, kwam, 31. Hierna was het echter weer alles Neptunus wat de klok sloeg en door doelpunten van Corneleijn, Luyten en Erwich werd de eindstand 61 bereikt. Door deze over. winning hebben de mannen van Neo- tunus dus ter elfder ure hun kansen op het kampioenschap in. niet gennge mate doen stijgen. Tijdens atbletiekwedstrij den te Dordrecht verbeterde de junior van Pro Patria Kees Koch 2 Rotterdamse Herenrecords. Hij stootte de 7% kg kogel 13.64 meter en wierp de dis cus 41.41 m. Oude records 13.25 m. en 41.09 m. Deze wedstrijden, waarvoor slechts 5 deelnemers hadden ingeschreven, waren goed beschouwd een misluk king. Als prijs, de Koopmansbeker, voor 12 V. jollen waaraan slechts 5 deelnemers startten, bracht een overwinning aan M. J. v. Gijn .net 66 pnt. In 't geheel werden slechts vier wedstrijden gezeild. Oofe Wint v. d. Heidendie gedurende 20 mtnufeïi De Bruyn bij Feyenoord verving kon het. beeld van de ontmoe ting niet veranderen. Eype toonde zich herhaaldelijk een kundig doelverdediger. Zaterdagvoetbal Hoewel het er lang naar heeft uit gezien, dat het dit keer Monster zou zijn dat met de titel in 3A zou gaan strijken ,ïs het toch ook nu weer Quick Boys, dat als kampioen van deze afde ling aan de strijd om het landskam pioenschap voor het Za ter dag voetbal zal deelnemen. De Katwykers hebben er maar weinig twijfel aan laten bestaan en sloegen hun concurrenten met maar liefst 15. HBSS heeft een fikse S—1 zege op ARC behaald, maar door de 23 zege van Schevemngen op CSVD is on deraan alles bij het zelfde gebleven. In 3B speelde Hoogvliet 0—G gelijk tegen NSW en kan zich nu ook kam pioen noemen. Een fraai resultaat voor deze jonge derde klasser DOTO ziet Good Luck gevaarlijk naderen, nu de hekkensluiters met 14 van SHO won nen en DOTO met een 1l gelijk spel tegen Excelsior F. uit de bus kwam. Met niet minder dan 10—l verloor Zwa luwen V. van RWH. Nog een punt heeft TSB nodig om het debuut in de KNVB met een kam pioenschap af te sluiten. Zelf won het met 15 van Duinoord, terwül Zwart Wit een punt aan Jod. Buys moest afstaan. De twee kampioenen uit 4C en 4D speelden de eerste promotiewedstrijd tegen elkaar, maar bleken in de score beide even zwak. Het bleef namelijk bij O-^-Q. Op Donderdag, Vrijdag en Zater dag, 9,- 10 en 11 Juni zuilen in de golf van Genua, te Forto Dei Mari, omgeving Pisa, Finnjollen-wedstrij- den worden gehouden, waaraan op uitnodiging van de Italiaanse Zeil Bond uit ieder land vijf deelnemers zullen kunnen deelnemen. Voor Nederland zyn, na rugge spraak met de bond en het NOC, Zondagmorgen met hun jollen ver trokken J. Hofland, Joh. Dijkers, J. de Boer en Koos de. Jong, allen uit Rotterdam en J. Eschouzier. Wasse naar. Koos de Jong gaat niet met z'n eigen jol. maar hem wordt in Italië een jol ter beschikking ge steld. (Van onze correspondent) WAGENINGEN, 5 Juni. Sparta heeft op de Wageningse Berg met 21 gewonnen, maar cadeau gekre gen nebben de Rotterdammers de puntjes allerminst. Wageningen startte vlot. Reeds na enkele minu ten was het raak, toen Van Amers foort de bal naar de vrijstaande Van der Laan dirigeerde, die hard en zuiver inschoot: 1—4), Hierna was het woord aan de Rotterdammers. De Boer bracht zijn club na 10 minuten naast Wageningen 11. In de tweede helft was het prac- tisch allemaal Sparta wat de klok sloeg. Tal van hoekschoppen werden voor de Wageningse veste, gebracht, waar men heel wat moeite had met de Rotterdamse aanvallen. In de tiende minuut scoorde Sparta het winnende puntje: rechtsbuiten van Ede bracht de bal goed op, passeerde enkele Wa geningse verdedigers en stelde toen middenvoor Daniels in staat doel man Geutjes te passeren: 12.. Hierna bleek Wageningen te zijn uitgespeeld, zodat de Rotterdamse zege niet meer in gevaar kwam. F eijenoordAmsterdam Te Soestdyk speelt Feyenoord op Juli tegen Amsterdam. De baten van deze wedstrijd zijn voor lief dadige doeleinden bestemd.. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Zondag. Xerxcs ontving voor de wedstrijd esn tele gram van de voorzitter van Willem II met de beste wensen voor de wed strijd tegen Ajax. Dit sympathieke gebaar heeft de Rotterdammers niet toogen baten. Zy zijn met 25 ondergegaan. In de eerste helft golfde het spel heen en weer mei de Rotterdammers zelfs iets meer in de aanval. Het samenspel vlotte soms wonderwel en de verdediging van de gasten moest alle zeilen bijzetten. Maar reeds In deze periode bleek, dat de blauwwitte verdediging niet zo sterk speelde als anders. Men liet nog al wat steekjes vallen en deze werden door de zeer degelijke Ajax-voorhoede met rechtsbinnen Den Edel als uitblinker uitgebuit. Naarmate de wedstrijd vorderde ging het uithoudingsvermogen een woordje meespreken en in het begin van de tweede helft kreeg de thuisclub door een kopbal van Michels, waardoor de stand op 13 kwam, de genadeslag. Na de aftrap waren de blauw wit ten het eerst aan bod, Een goede combinatie tussen middenvoor Leb bink en rechtsbinnen Middeldorp, die deze middag geweldig actief was, werd besloten met een schot van de laatste speler, dat door doel man Pieters Graafland over de lat werd gewerkt. De scheidsrechter had dit niet geconstateerd, maar de sportieve Ajax-doelman wierp de bal zonder bedenken naar de hoek- vlag. Na zes minuten spelen kreeg Den 'Edel uit een kopstoot van Mi- cheïs de bal vrij en hij passeerde hoewel gehinderd doelman Vermeer kansloos. Nog geen twee minuten later faalde de Xerxes-verdediging opnieuw en Van Dijk doelpuntte met een hard schot Het was een geluk voor de Rotterdammers, dat de roodwitte voorhoede zich zo ge makkelijk in de buitenspel val liet lokken, anders hadden ze reeds na een goed kwartier de genadeslag ge kregen. Het door Burger gemaakte doelpunt w°rd echter afgekeurd en zowaar verschalkte de kleine Mou- Iijn de Ajax-achterhoede inclusief de doelman De stand was 1—2. Wij noteerden nog een prachtige kopbal van middenvoor Lebbink die Pie ters Graafland op zijn post vond Na de thee nam Ajax het spel ge heel in handen en binnen tien minu ten kopte Michels de bal in de tou wen, 13. Het was nu alleen maar de vraag hoeveel doelpunten de Amsterdammers zouden maken. Het werden er nog twee, een van Mi chels met een hard onhoudbaar schot en een van Burger. Toch zou Xerxes nog een doelpunt maken, maar dat hadden zij te danken aan de roodwitte doelman, die het schot van rechtsbuiten De Rot in eigen doel werkte. Ook dit jaar heeft de jeugd van Excelsior beslag weten te leggen op de A. H. Versteeg-wisselbeker, de trofee, die jaarlijks door Overmaas in een juniorentournooi wordt ver speeld. Het zomerweer had vele belang stellenden naar Varkenoord getrok ken, die daar de Rotterdamse voet- baljeugd in niet minder dan 36 wed strijden aan het werk zag. Er namen 24 elftallen aan dit tournooi deel. Excelsior plaatste zich met 18 pun ten eerste; Overmaas met 12 punten tweede en Neptunus sloot de rij met 6 punten. Ook bij de pupillen ein digde het tournooi in deze volgorde. Te onverwachts was het schot dat Clavan losliet. Holland Spart leid de met 10. Nog eens zou Cla van dat kunstje uithalen. Tenslot te won de Haags/Rotterdamse combinatie met 32 van Roda LEEUWARDEN, Zondag, Ondanks de nederlaag, die Excelsior in Leeuwarden heeft geleden, hadden de roodbroeken toch alle reden tot juichen. Als eerste Rotterdamse club heeft het zich namelijk definitief bo ven de beruchte lijn geplaatst en is nu vprzekerd van een plaats in de hoofdklasse. Dit, omdat DOS en Longa elkaar nog tweemaal moeten ont- moeién en waarbij dus in ieder geval „veren" worden gelaten. Excelsior dat hoewel merendeels in de aanval, in die aanval aller minst doortastend optrad, speelde alsof het reeds van het „grote nieuws" op de hoogte was. In het pnlle begin was dat nog niet zo te merken. Nauwelijks drie minuten waren verstreken toen linksbuiten Miedema een vrije trap in dc doel- Hoe deze „recordverbeterlng" plaats vond kunt U lezen In het verslag op pag. 7, mond plaatste waar De Hartog ge reed stond om in te koppen, 01. Het was een te goed begin voor Excelsior, want het vuur ontbrak om de verdere aanvallen het nodige effect te geven. Leeuwarden maak te hiervan dankbaar gebruik en na twaalf minuten lag de gelijkmaker achter Den Hertog. Middenvoor Van der Leij naar buiten afge zwenkt, liet een voorzet tos, waar Hoekema op "net juiste moment z'n voet tegen drukte 11. Het werd zelfs 21 toen Van der Lcij zich opnieuw verdienstelijk maakte door een pass van Jansen over de iets te ver voor zijn doel staande Den Hertog te plaatsen, 21. De tweede helft was nog zeer jong. toen een onprettig incident de sfeer verduisterde. Leeuwardens linksachter Dijkstra zag opzetteiyk Braams voor de bal aan die he lemaal met in de buurt was waarop scheidsrechter Roessink hem naar de kleedkamer verwees Excel sior was nu numeriek in de meer derheid. doch ook dit mocht niet baten. Integendeel Na 15 minuten ging Lagerwaard een sprmtduelmet Hiemstra aan waarbij hij verliezer werd; Hiemstra faalde niet en scoorde uit moeilijke positie het derde Leeuwardense doelpunt. 3L Zaterdag en Zondag werden op de plassen wedstrijden gehouden voor 16 m2 klasse, Vr\jheidsklasse als mede FinnjoHcn. Doordat vijf Fïnnjollen-zeilers be sloten hadden aan wedstrijden in Italië ,deel te nemen werd de in schrijving slechts beperkt tot negen deelnemers- Gcruimte tijd was W. Maai-se uit Aalsmeer (tot en met de vyfde wed strijd) favoriet, maar in de zesde en laatste wedstrijd raakte hij zo achter dat J. A. F. Verkuylen van Aegir met 81 punten de eerste prijs ver overde. Tweede werd "W. Maarse 68 pnt„ derde B. Markus 67 punten In de Vryheidsklasse. met zeven deelnemers, was C. Neleman steeds de leider in de verschillende wed strijden. Hij behaalde dan ook 94 punten tegen H. v. d. Spek slechts 78. Bij de 16 m2 klasse toonde A. A. Taselaar, IJselmonde, zich onbetwist baar de beste. Na 6 wedstrijden be haalde hij 94 punten, terwijl no. 2 P. Verhoeven slechts 70 punten ver overde. Ondanks de slechte opkomst kun nen wij de organisatoren, de W.V. V.O.Z.O.D. hulde brengen voor hun organisatie. DEN HAAG. Holland Sport heeft gisteren nog vrij veel moeite gehad voordat het met 31 van Ro da Sport had gewonnen. De Lim burgers legden het zwaartepunt oo de verdediging met het gevolg dat het een half uur duurde voordat de Haags-Rotterdamse combinatie zijn superioriteit in een doelpunt kon uitdrukken Clavan probeerde toen van grote afstand een schot dat precies in de uiterste hnkerhoen verdween. Verder kwam Holland Sport voor de rust niet. hoewel de talrijke aanvallen van de gastheren weer zeer snel en aantrekkelijk werden opgezet. Na de rust drong Roda Sport zijn tegenstander aanvankelijk terug, maar dat duurde slechts tien minu ten want toen bracht Clavan de stand op 2—0 met een verrassend schot van links Holland Sport kwam hierna steeds met handige combinaties voor het vijandelijk*; i doel. doch het werd na 20 minuten 21 toen scheidsrechter Hom de gasten een strafschop toewees we- j gens hands van spil Everse. Tien minuten voor het einde kreeg Hol land Sport eveneens een strafschop toen een der Roda-spelers hands maakte. Invaller Kentie bracht op deze manier de stand op 3—1. Zon moest veel vergoeden Hermes DVS heeft zijn sportieve plicht vervuld door in een wed strijd, die voor de Schiedammer, slechts een formaliteit betekem?«s Noad een kostbaar puntje af te snoepen met een gelijk spel (9—0). Daarmee is dan ook. vrijwel alles gezegd over deze zeer matige, rom melige wedstrijd, die nog het meest gekenmerkt werd door het spel- remmende en ongemotiveerde flui ten van scheidsrechter Drijfhout en het springen van de bal, die op het effectvolle veld moeilijk onder controle te krijgen was. Hermes begon onmiddellijk ste vig aan. te pakken, waardoor Noad epigszins in de verdediging werd gedrongen. Uit een voorzet van Joop Heystcr ontstond een doelrijpe kans, maar Simons schoot naast. Na een klein half uur spelen kwarn Noad er beter in en ontstonden en kele gevaarlijke situaties voor het Hermes-doel, vooral doordat stop per Burger deze middag wat onze ker speelde. Het leverde echter niets op en met wisselende kansen, waarbij alleen het onvermoeide zwoegen viel te bewonderen, stre den de elftallen verder tot aan de rust. In de tweede helft startten de Schiedammers met een vlotte aan val over rechts, die afgerond werd met een ferme kopstoot van Mijns» bergen, die op de midvoorplaats opereerde. Het publiek juichte al, maar de bal belandde in bet zij net Tegen het einde kwam er nog een kanjer van een schot van de voet van Kokkie van der Tuyn, dat juist naast ging en dat was dan ook alles. De wedstrijd werd voortdurend rommeliger waar scheidsrechter Drijfhout het nodige toe bijdroeg door het spel steeds te onderbre ken en ongemotiveerde beslissingen te nemen. Zelfs Louer deelde in de algehele malaise. Gelukkig dat de stralende zon de toeschouwers het nodige kon vergoeden. Na afloop protesteerde NOAD te gen het niet toekennen van een strafschop. Doelman Van Dlest zou een van de Tiïburgers, Vorreijt bij het been hebben gegrepen, waar door deze speler zo ernstig kwam te vallen dat hij een schouderblad fractuur opliep. De scheidsrechter ontkende echter deze overtreding, maar liet na afloop toch de straf schop nemen. Deze werd door Louer ingeschoten. De stand kan dus 0—1 worden. De meest opzienbarende uitslag van gisteren is zeker die van de wedstrijd Hercules—de Schutters, die door de Rijs wij kers met 1110 ge wonnen werd. Dit is overigens aan de schuld van de Schutters zelf te wjjten, die bij de rust nog mei 74 de leiding hadden. Hercules moest de tweede helft met tien man spelen omdat één van de verdedigers, Rudi Nydam, op een ongeoorloofde wijze ten val gebracht en uit het veld werd gestuurd. De fout by de Rotterdammers was in de eerste plaats de onenigheid in de voorhoede, die op een kluitje voor de doelcirkel kwam te staan en geen schot meer kon lossen. Actief stond bij AHC al spoedig met 40 achter, maar na de rust werd het 4—4. Toen AHC tot 64 uitliep maakte Actief weer gelijk, maar in de laatste periode van de wedstrijd scoorden de Hagenaars nog driemaal, waartegenover Actief slechts één doelpunt kon stellen. Vires heeft onverwachts met 7—12 van Vodo verloren, waardoor Animo onbereikbaar is en zich dus kam pioen mag noemen. De dames van Actief verloren van HMS met 35. waardoor HMS met ADO aan de kop blijft. ADO stond bij de rust tegen Oiympia al met 71 voor en daarna ging het al even gesmeerd tot 13—3 toe. Topscorer was Annie Kok met negen doel punten. Athene's plaats in de hoofdklasse is wel verzekerd nu DES met 42 van de Haagse dames verloren heeft. Voor Dios is de kans gunstig om weer in de 3e klasse terug te komtn. Gisteren speelde het zelf niet, maar Vires versloeg DHB met niet minder dan 10—3 eh dat .betekende voor Dios het kampioenschap. De wedstrijd voor professionals, die Zondagmiddag op de wielerbaan aan de Kromme Zandweg werd verreden, en waarin de renners drie manches moesten verwerken, is een overtuigende zege voor de Zaandammer Cor Bakker geworden. Na twee manches deelde hy met de Rotterdammer Brinkman de eerste plaats. Het duel In de laatste manche vergde teveel van de krachten van Brinkman en hjj moest zijn gangmaker De Korver los laten. In de strijd om de zege in deze laatste manche werd nu door Jan Hijzelendoorn de taak van Brink man overgenomen, maar ook hij moest na een meterslange nek-aan- nek-race in Bakker z'n meerdere er kennen. Brinkman verhuisde na 2tjn inzinking in de laatste fase van deze manche naar de vijfde plaats en kon nu, hoewel hij in puntenaantal gelijk met Hijzelendoorn eindigde, door zijn zege in de tweede manche be slag leggen op de tweede plaats. De krachten van de zes renners liepen, op Bijster na. die wegens een gekneusde enkel niet op volle toeren draaide, zo weinig uiteen, dat de strijd zich in iedere manche tot de slotfase bepaalde. In de eerste man che kreeg Hijzelendoorn een lekke band op het moment, dat Bakker en Brinkman in een hevig duel waren gewikkeld. Rondenlang wist Brink man de Zaandammer tegen te hou den. maar in de laatste ronde ir.ocst hij zwichten. Obk in de tweede man che bepaalde zich de stryd m hoofd zaak tussen dit tweetal. Hijzelen doorn mengde zich hierin, maar moest tegen het einde zijn gangma ker laten gaan. Nu nam Brinkman de kop over en wist de aanval van Bak ker met een wiellengte voorsprong te weerstaan. In de laatste manche werd de strijd verlevendigd door het inlassen van premiespurts, een unicum in een se- mi-stayerswedstrijd. Bakker sleepte de meeste premies in de wacht en liet daarbij dikwijls verbluffende staaltjes hardfietsen zien. Kart tegen het einde ontsnapte de stayer Joop Kunst, maar toen de opmars naar de overwinning begon, was zijn rol spoedig Uitgespeeld. Nu drong Piet van As, die sinds zijn val in de Ron de van Nederland niet meer op dreef is gekomen, fel aan. Zyn aanval kwam iets te vroeg, zodat op het be slissende moment de „ketel zonder stoom zat. De totaaluitslag was: 1. C. Bakker, 17 punten ;2. H. Brinkman, 13 pun ten; 3. J. Hijzelendoorn (Amsterdam) 13 punten: 4. J. Kunst (Amsterdam). 9 punten; 5. P. v. As (Roosendaal), 8 punten; 6, C. Bijster (die in de laatste manche met zyn gangmaker Sieveking wisselde en zelf op de der- me ging rijden). 3 punten. Een interessante nieuwelingen wed strijd werd een fraaie overwinning voor Wim Kicvert. gevolgd door N. v. d. Veer als tweeee; 3. A. Ket; 4 A. v. Iers el; 5. W. Tonder. Junioren: 1. M. Breure; 2. A. Waardhuizen; 3. A. de Graaf; 4. M. Lindhout; 5. E. Farenhout.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 4