Wassende stroom vreemdelingen bracht 187 millioen aan deviezen r Vorig jaar ruim twee millioen overnachtingen in onze hotels is «en au Is Staat moet invalide twee ton betalen Altlee blijft aan op verzoek van Bevan „Wij zwommen als razenden in zee vol vuur en rook' ®§a Rusland nu accoord met Genève Voorts „Misses" snikten Finnen niet zo dol op deze schone meisjes Schlüter trekt zich terug Klachten over chaos in ons verkeer HAAGSE RECHTBANK WIJST EIS TOE Motorrijder bijna dodelijk door militaire vrachtwagen gewond Kleuter in Berkel te water en verdronken Aanslag op Sowjet- ambassade te Stockholm ZjoekowIk schrijf mijn vriend Eisenhower nog steeds Havenstaking treft zelfs Molotow General Motors sluit twintig fabrieken Sober relaas van ramp met tanker„Johannishus" Ina Svenssons eerste reis... Die kiezen het ruime sop" .Vrijdag 10 Juni 1953 3 DEN HAAG. Nog steeds neemt het vreemdelingenbezoek aan ons land toe, voortdurend stijgen ook de inkomsten "uit de stroom bezoekers van overzee en van het Europese vasteland. Dit blijkt zonneklaar uit het jaarverslag van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer (ANW) over 1954. Daarin komt ook duidelijk uit, dat het vorige jaar bjj zonder goed is geweest, dat het aantal overnachtingen in hotels en pensions voor de eerste keer de twee millioen ruimschoots heeft overschreden, dat ons land uit het vreemdelingen verkeer volgens voorzichtige bereke ning zeker 187 millioen putte. En de ANW blijkt eveneens optimistisch te zün over het bezoek dit jaar. Het stijgingspercentage van het aantal overnachtingen een der betrouwbaarste maatstaven voor de omvang van het vreemdelingenver keer over 1954 toont inderdaad een verheugende stijging; niet min der dan 28 pet. ten opzichte van 1953. De voortdurende toeneming blijkt uit de percentages over vo rige jaren; 16 pet. in 1950, 10 pet in 1951, 34 pet in 1952 en 16 pet. in 1953. In 1951 overschreed het aan tal overnachtingen het millioen, drie jaar later heeft het zich dus al ver dubbeld, „Zonder overdrijving mo gen wij vaststellen", schrijft het ANW-bestuur met zekere trots, „dat ons land een plaats in de rij van geliefkoosde Europese vacantie- landen is gaan innemen". Voor de Nederlander die, als hij even kan, in vacantiedagen zijn land en klimaat ontvlucht is het leerzaam te vernemen waarom de vreemdeling ons land kiest voor zijn ontspanning: men is enthousi ast over de gastvrijheid, hulpvaar digheid. vriendelijkheid, talenken nis en ondernemingslust van ons volk. Dit blijkt uit een enquête, die de ANW heeft gehouden onder een groot aantal Amerikanen, Belgen, Duitsers, Engelsen, Fransen en Zwit sers. Zij zijn ook getroffen door de schoonheid en het karakter van ons landschap en onze steden, door ons rijke kunstbezit, onze cultuurtech nische werken en onze tradities. Veel lof heeft men ook voor onze hotels en restaurants, onze wegen en Spoorwegen en de hulp der VWs. Het klimaat blijkt geen aan wijsbare nadelige werking te heb ben op hun bezoek. Opmerkelijk is het, dat bet aantal vreemdelingen, dat ons land bezoekt, toeneemt doch dat de bedragen, die zij hier verteren, verhoudingsgewijs geringer worden. Vijftig jaar gele- PARIJS. De Russische minister van Buitenlandse Za ken Molotow heelt gisteren in Parijs verklaard, dat de Rus sische regering geen funda mentele bezwaren heeft tegen het voorstel van de Westelijke mogendheden om de conferee tie van de Grote Vier op het hoogste niveau te Genève te houden. Ook tegen de aan vangsdatum van 18 Juli, zoals die door het Westen is voorge steld, hebben de Russen geen bezwaar, Molotow heeft deze mededeling gedaan aan de Franse premier Ed gar Faure en de minister van Bui tenlandse Zaken Antoine Finay tij dens een lunch, die hem in Parijs werd aangeboden, waar hij voor en kele uren zijn reis naar San Fran cisco onderbrak. LATHIS (Finland) De Finnen «c?iyne« niet zo erg gesteld te zijn op schoonheidskoninfltttnen. Er tua- ren gisteren maar 200 toeschouwers bij een parade van de mooie meis jes, die naar de titel „Miss Europa" dingen. En die Finnen zaten met houten gezichten verveeld toe te kijken. De zestien deelneemsters keken eerst verwonderd en werden ver volgens kwaad Enkelen snikten, toen zij na de show in de bus stap ten. De meisjes hebben een drukke week achter de rug. met parades, diners en bals. Sommigen schenen op het punt van een zenuwinzin king. Drie de mooie Vandesa Guida uit Italië, de favoriete Suna Soley van Turkije en de Franse beauty Monique Lambert liggen met griep te bed. Zij hopen vurig voor morgenavond als de eigenlijke wedstrijd in de Mashallen-arena in Helsinki wordt gehouden, beter te zijn. HANNOVER. Leonhard Schlü ter, de minister van Onderwijs van Neder-Saksen, die beschuldigd wordt een neo-Nazi te zyn, heeft gisteren zijn ontslag ingediend. Toen Schliiter enige tijd geleden werd benoemd, 2ijn de rector en de professoren van de universiteit van Goettingen uit protest afgetreden. De meeste studenten van Goettingen nebben ruim een week gestaakt om de houding van hun professoren te steunen. Het Duitss vakverbond, de socia listische en de communistische par tij sloten zich bi] de protesten aan. Zaterdag werd aan Schlüter tij delijk verlof verleend in afwachting van het onderzoek van de door een parlementaire commissie tegen hem Ingebrachte beschuldiging. den werd toerisme door zeer velen nog beschouwd als een vrij nutte loze vorm van tijdverdrijf, alleen weggelegd voor een kleme groep financieel bevoorrechten. Nu vindt ieder voorjaar en elke zomer weer GROEIEND" TOURISME ^—=2 IN WE5T- EUROPiv SSsSsP Dat Nederland de leiding heeft by het uitbreidend toeristenver- keer blukt duidelijk uit boven staande grafiek: het aantal over nachtingen nam tn ons land vorig jaar toe met 28 procent, een uit breiding die geen enkel Europees land kon boeken. als het ware een kleine volksver huizing plaats: Nederlanders trek ken in massa naar den vreemde, vreemdelingen komen in grote groe pen naar ons land. Naar schatting van de ANW ma ken alleen in Europa jaarlijks 22 millioen mensen een reis naar het buitenland. Ieder jaar wordt over de gehele wereld rond «even tot acht milliard dollar uitgeget -i voor reizen en andere vormen van va cant ie. En het zijn niet meer alleen de maatschappelijk het meest bevoor rechten, die de grenzen over gaan: het grote aantal reisbureaux, de scooters, bromfietsen en zelfs fiet sen maken het ook talloze minder gegoeden mogelijk de blik in het buitenland te verruimen. Waar de meeste bezoekers van daan kwamen? Van het totale aantal overnachtingen staan er 453.476 op naam van Duitsers, 298.204 zijn ge boekt voor Engelsen en Schotten. 292.079 voor Amerikanen, 192.844 voor Belgen en Luxemburgers, 162.478 voor Fransen, 119.540 voor geallieerde militairen, die gelegerd zijn in Duitsland of andere Euro pese landen, 103.512 voor Zweden, 101.202 voor Zwitsers, 54.420 voor Denen en IJslanders en 58.610 voor Australiërs, ora maar de tien be langrijkste groepen te noemen. Ver der kwamen er Noren hier, Italia nen, Oostenrijkers, Spanjaarden en Portugezen, Ieren, Canadezen, Zuid- Afrikanen en bezoekers uit Surina me, Ned. Antillen, Indonesië en ver scheidene andere Aziatische Janden Goed is het er op te wijzen, dat het aantal overnachtigen niet het gehele vreemdelingenverkeer aan geeft: hoevele bezoekers er logeer den bij familie, vrienden of kennis sen en in de talrijke niet ingeschre ven kleinere pensions is niet bij be nadering aan te geven. Ook de „dag jesmensen" uit Duitsland. België, Luxemburg en zelfs Frankrijk zijn niet meegeteld. Suitmlcncie Meen niet dat de nreem- delingen die ons bezoeken, in alle opzichten tevreden zijn over ons land. Zij zijn beslist onaangenaam getroffen door het weinig gedisciplineerde karakter van ons verkeer. Zij beklagen zich ook over het ontbreken van veilige over steekplaatsen voor voetgan gers. Fransen maken de Op merking. dat er te weinig wegwijzers in onze grote ste den staan. De Engelsen hebben weer andere critiek: zij missen openbare toiletgelegenheden, speciaal voor dames, in de steden. Vrijwel a tie vreemde lingen zijn verbaasd over de verontreiniging der straten door honden, en verontwaar digd over de last, die de zo genaamde „runners" lie den dte buitenlanders naar hotels trachten te lokken hun aandoen. Verder twee oude klachten, die steeds weer terugkeren: over de wijze, waarop men buitenlanders in vele toeris tencentra tracht te „pluk ken" en.het verwarrende fooienstelsel in onze hotels en restaurants. Fransen wiltenin restaurants maller worden bediend van minder over vloedige maaltijden. De vroe ge sluiting onzer winkels, cafe's en dancings en de ver plichte sluiting op bepaalde dagen voelt men als een groot ongerief Advertentie (1 MJ AMSTERDAM, De Haagse rechtbank heeft Woensdag de Staat der Nederlanden veroordeeld tot be taling van f 25.009.— „smartegeld" plus een geregelde uitkering jmet terugwerkende kracht tot Septem ber 1953 van f 125.— per week, die zal voortduren tot het 65e jaar toe, tenzij hij eerder overlijdt, aan de thans 34-jarige terrazzo werker An- gelo Enrico Fetracco uit Breda, ge huwd en vader van een dochtertje. De staat zal voorts de ongelukki ge Fetrucco alsnog alle kosten der verpleging moeten betalen, die voor hem gemaakt zyn, voor zover die niet reeds door verzekeringen ge dekt zijn. Petrucco werd op zijn motor op 26 Augustus 1952 onder de gemeente Etten en Leur door sergeant Bruin tjes van het transport bataljon te Ruephen met diens zware militaire vrachtwagen aangereden en liep daardoor levenslange ernstige inva liditeit op. Op initiatief van de vrouw van deze motorrijder, die een aanbod van het ministerie van Oorlog tot betaling van f 5.000,en enkele andere vergoedingen niet acceptabel vond, dagvaardde thans ruim ander half jaar later mr L. C. van der Tas uit Amsterdam de Staat der Ne derlanden. Mr Van der Tas diende voor de materiële schade een eis in van f 195.000.Globaal bezien heeft de Haagse rechtbank deze eis toe gewezen, wanneer men in aanmer king neemt, dat het slachtoffer van zijn 32e jaar af f 125.— per week krijgt uitgekeerd. Mocht hij de pen sioengerechtigde leeftijd van 65 jaar bereiken, dan komt dat neer op een zelfs nog hoger bedrag: f 214 500,—. Voorts eiste de raadsman 1 100.000.- aan zg, smartegeld voor vergoeding van gederfde en nog te derven levensvreugde, alsmede voor gele den pijn en smart. Hiervan wees de rechtbank de motorrijder f 25.000.— contant toe. Enige tyd na het ongeluk heeft de chauffeur van de betrokken mili taire vrachtwagen zich voor de krijgsraad in VHertogenbosch moe ten verantwoorden. Het vonnis tegen deze toen 23-jarige sergeant Bruin tjes luidde: f 25.— boete, subsidiair 10 dagen. Duwfelyfc is op deze grafiek te zien het verschil tussen het toe ristenverkeer van vreemdelingen en landgenoten binnen onze grer- zen. De tapmaanden voor Neder landse vacantiegangers liggen in Juli en Augustus, de buitenlan ders kennen een langere hausse- periode, nlvan April tot Augus tus. Opmerkelijk ts het ook. dat in April en Mei binnenslands meer buitenlanders dan landgeno ten met vacantie waren. BERKEL EN RODENRIJS. Komende uit de kleuterschool is gistermorgen het vierjarige doch tertje van de familie J. K. in de Noordeindsche Vaart te water ge raakt en verdronken. KOPENHAGEN In de nabijheid van de Russische ambassade in Stockholm is gisteren een bomexplo- sie geschiedt. In een daar geparkeer- de auto, die aan de ambassade toe behoorde, ontplofte een helse ma chine, waardoor de wagen in de lucht vloog. Een groot aantal ruiten in de nabijheid van het gebouw der am bassade werd vernield, waar by merk- 1 waardigerwijze de vensters van de ambassade zelf onbeschadigd ble ven. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De politie zette terstond de hele i omgeving van de ambassade af en stelde de gehele nacht een scherpe bewaking in. Drie jonge mensen, die er van verdacht werden, de aanslag te hebben georganiseerd werden ge- arresteerd, doch later weer op vry'e i voeten gesteld. Door het Zweedse mi- nisterie van Buitenlandse Zaken werd een formeel excuus aan de1 Russische ambassadeur Rodionow aangeboden. MOSKOU. 'Tk zal de corres pondentie met mijn oude vriend Elsenhower voortzetten." Dit is gis teravond tegenover buitenlandse journalisten verklaard door de Rus sische minister van Defensie, maar schalk zjoekow, tijdens een receptie op de Britse ambassade te Moskou. Zoals bekend onthulde Eisenho wer onlangs, dat een dergelijke cor respondentie aan de gang was. Even als de Amerikaanse president wei gerde ook Zjoekow er de inhoud van bekend te maken. Zjoekow onderhield zich op zeer joviale wijze met de Westelijke journalisten, evenals Boelganin en Mikojan. Onder de gasten bevond zich ook de Indiase premier, Nehroe, die eerder op de dag in een rede de Sowjet-leiders lof had toege zwaaid voor „de maatregelen, die dezen in het belang van de wereld vrede nemen". LONDEN. Clement Attlee heeft rassende oproep van Bevan met ge- zich door zün grote tegenspeler in I juich begroet. Het gevolg was. dat de Labour-party, Aneurin Bevan met algemene stemmen Attlee ge laten overreden op zijn minst nog een jaar de leiding van de Labour In handen te houden. Het besluit betekent, dat de party tyd krygt om de interne moeilijkhe den uit de weg te ruimen en om een algemeen aanvaardbare jongere leider te vinden. Attlee heeft Dinsdag verteld van plan te zijn dit najaar af te treden. Gisteren veranderde het beeld ech ter volkomen. '5 Morgens hield de Labour-fractie een vergadering, waarop Bevan opstond en met al zyn oratorische gaven Attlee vroeg te blijven. Bevan herinnerde zich ongetwij feld dat hu het aan Attlee te dan ken had, dat hii niet uit de partij gestoten is. Verder voorzag hij, dat indien Attlee nu zou aftreden, diens opvolger of Herbert Morrison of Hugh Gaitskell zou zijn, met wie Bevan geen van beiden kan op schieten. Volgens partymensen was de ver- Terug uit de hel van brandende olie. Met dekens over hun hoofd sjouwen een paar geredden van de Johannts Hus" over de kade van Margate, waarheen zij door de Apollo" zijn gebracht. vraagd~werd aan te blyven en dat Attlee voor de wil van de party boog. CHERBOURG. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Molotow en Russische afgevaardig den naar de "Verenigde Naties be vonden zich onder de 600 passagiers die gisteren de nacht in Cherbourg moesten doorbrengen, omdat de aan komst van de „Queen Elizabeth." door de Britse havenstaking ver traagd is. De boot had er Donderdagavond moeten zijn, maar werd nu pas van ochtend uit Southampton verwacht. Molotow was eregast op een door de plaatselijke autoriteiten aange richt maal en bracht de nacht door op de sub-prefectuur. (Advertentie IM.) Bevrijd van die snerpende pijnl Doof dat zuurbnndan op da asaa*. Met Rennies 1 Overtollig maagzuur veroorzaakt die snerpende zuurbrand. De een wordt er onpasselijk van, de ander heeft het gevoel van maag tot keel in brand te staan. Rennies helpen altijd iedereen. In geval van „nood" laat U één of twee Retimes op de tong smelten. Direct :s teder spoor van brand of pijn verdwenen. Zo bent U met Rennies afdoende tegen zuurbrand beveiligd. DETROIT. De directie va» „General Motors Corporation" heeft heden 20 van de 111 fabrie- ken van de maatschappij gesloten, f Hierdoor zijn 60.000 arbeiders zon der werk gekomen. Volgens de bekendmaking is deze sluiting nodig in verband met een i tekort aan onderdelen, veroorzaakt door onofficiële stakingen van ar beiders, uit protest tegen een ver- 1 traging in de loononderhandelingen tussen General Motors en de vak vereniging van arbeiders in de au- to-industrie. General Motors ver- i wacht deze week een productiever lies van 20.000 auto's en vracht auto's te lijden. RAMSGATE. Mannen in met olie overdekte plunje, met schreeuwde, want om ons heen was verschroeide haren, brandwonden, uitgeput en bijna sprake- we^Lgen "SSÈn^paidS loos van ellende na de uren waarin zij de dood in de vorm van 1 overboord sprmgen en we begrepen, het vuur en het water moesten trotseren, werden gisteren in de loop van de middag in Ramsgate en Dover aan land ge bracht. Hun schip, de verzengde Zweedse tanker „Johannis- hus", dreef als een brullend en vlammen brakend monster rond in een poel van brandende olie, welke het verwoeste schip met een ondoordringbaar gordijn van vuur en inktzwarte rook omgaf en pas voet gaf aan de behoedzaam manoeuvrerende sleepboten nadat de duizenden liters olie op het zeeoppervlak van het Kanaal tot de laatste druppels waren verteerd. IN A SVENSSON ar is mijn man?. Aan boord van de Johannishus waren enkele Zweden, het gros van de bemanning bestond uit Duitsers. Gerd Hillwig, 26 jaar, komt uit Bre men, Toen hij in Ramsgate aan land stapte werd hij door de pers aan geklampt om het verhaal te ver tellen. maar inplaats daarvan begon hij te huilen. Ze klopten hem opz'a rug en lieten hem naar een hotel gaan. Een half uur later kwam het ver haal met stukken en brokken los. „De eerste stuurman is dood, de derde stuurman is dood, de stewards zyn dood. De kapiteinweten we niet. Zal ook wel dood zijn. Ik lag te slapen. Ik werd wakker door een verschrikkelijke klap. Toen ik door de patrijspoort keek was alles buiten rood. Er voer een ander schip langs ons. Ik vloog mijn kooi uit en rende naar dek. Het was ontzettend. Overal waren vlammen, aan bakboord stroomde een waterval van branden de olie in zee aan die kant brand de de zee, de twee reddingsboten aan bakboord stonden in lichter laaie. Ik zag dat een paar mannen bezig waren met de derde boot, maar die raakte op de een of andere manier onklaar. Alleen de vierde boot ontsnapte met drie man er in. Overal werd geschreeuwd. Dat was slecht te horen want de vlam men maakten een verschrikkelijk lawaai Ik wist eerst niet waar ik heen moest Daarna zag ik, dat de boeg nog vrij van het vuur was, er stonden ook anderen. Ik rende er heen en we pakten eikaars handen beet en sprongen in zee. Er was daar nog geen vuur. Even later werden we opgepikt door de Apollo. TJmmor Schutte, een 20-jarige Duitse matroos, kwam op dezelfde manier in zee terecht". We werden wakker en renden de trappen op naar dek. Iedereen brulde en dat dat de enige kans was. Ik weet niet met wie ik aan de reling stond. Ze grepen mijn han den en even later lagen we in het water. Waar ik terecht kwam was de brandende olie nog met, maar het kwam er aan. Ik begon te zwem men en keek af en toe om. Ik zag l dat de muur van vuur op het water steeds dichter bij kwam. Naast my zwommen anderen. Als razenden zwommen we. Maar bij elke slag scheen de brandende olie en de rook toch op ons te winnen. Ik dacht, dat ik het niet zou halen, een paar waren door het vuur ingehaald en ik zag ze verdwijnen in het vuur op de zee, maar ik haalde het wel. Opeens zag ik een schip en trokken ze me aan boord. Ik keek rond en zag, dat de muur van vuur vlak by was". Mevrouw Ina Svensson, een 33- jarxge Zweedse, de vrouw van de eerste machinist, lag twee uren in het water voor zij werd opgepikt Zij werd naar Ramsgate gebracht. Toen zij aan boord van de Gloria, de Duitse coaster, die zeer actief aan de reddingsactie deelnam, werd (Advertentie LM.) gehesen, verloor zij het bewustzijn.) dochmetalleoei tegelijk- Daarom kunt Toen ze bij kwam waren haar eer ste woorden „Waar is mijn man?" „Hij is veilig aan wal in Dover", zei een «matroos. Ze begon te snikken -„Het was verschrikkelijk vooral die arme kerels, die In "zee lagen en verbrandden. Iedereen heeft zich prachtig gehouden." Voor mevrouw Svensson was het voor mevrouw ovensiou was xiei - - de eerste maal in haar 5-jarig hu-) ^schoonstewasvanmynleveni welijksleven, dat haar man haar op een reis kon meenemen Prins Charles (6) en prinses Anne (4%) van Engeland hebben gisteren voor de eerste maal in hun korte leventjes een vliegtocht gemaakt. Twee uur lang reisden zij in een Viking van de fcomnfclyke lucht vloot, die opgestegen was van het Schotse vliegveld Dyce en koers zette naar Londen. De kinderen hadden enige tijd 'doorgebracht op het koninklijke kasteel BaZmarat. Een verpleegster en een kinderjuf frouw begeleidden de peuters op de tocht, die noch door de Koningin noch door de Prins werd meege maakt. Hier ziet u het duo na de landing. Achter prinses Anne staat Sir John d'Albiac, havenmeester van London Airport. Voorts staat oofe miss Katherine Peebles. de gou vernante van de kinderen bij het groepje. De kleme Prinses schijnt niet goed te begrijpen, dat zy dat lijntje moet vastpakken omdat an ders het hondje de pootjes neemt. Merle McCarley (191. die Ierland, bij de Miss Europa wedstrijd in Hel sinki met mocht vertegenwoordigen omdat zij Noord-Ierse is en dus Brits cn er al een Britse Miss in Helsinki ronddraaft, deze Merle McCarley her halen wsj monter mag nu vel naar Califorme om mee te doen aan de siotronde om de titel Miss Universe 1953 Aldus een Ierse organisator van de schoonheidsrace. De Australische athleet John Lan- dy, wereldrecordhouder op de mijl, heelt tevergeefs geprotesteerd tegen, het feit, dat een fabrikant van een bc- I paald merk ontbijtvoedsei Landy's 1 portret op de verpakking heeft aige- tf'f drukt De fabrikant antwoordde, dat hij - 7 het alleen deed om wat meer reclame voor de komende Olympische Spelen te maken cn dat hy altijd plaatjes van beroemde sportlui op de af beeldt De Vereniging voor Amateur- AthJetiek heeft nu juridisch advies in gewonnen. Uit Manilla meldt men. dat de autoriteiten van Barno op het eiland Panay hun ratterxbestnjdmgs-campagne hebben ingehaakt bij een plaatselijke schoonheidswedstryd. Het ministerie van Landbouw kreeg het voor elkaar, dat men siechts kon stemmen op zijn favoriete door het inleveren van een rattenstaart. Er werden 37.000 stemmen, uitgebracht, 37 ODO staarten ingeleverd en dus 37 000 ratten om zeep geholpen. Met hoeveel staartlengtes de aller schoonste der dames won is niet be kend. Kapitein John W. Dennis, een Ame rikaans officier in Berlijn, heeft van zyn vrouw een doos ontvangen met 100 kleine pakjes er in. die zij „anti-een- zaamheidspilien" noemt In elk pakje zit wat speciaals: een briefje, een grapje, een tekeningetje, een beetje suiker, een lapje, gedrengt in baar parfum enr Dcm-s vond -l'emaal erg lief en hartelijk, maar klaagde er over. dat die pillen hem nóg eenzamer maken. Westduitsc douaniers arresteerden Bisteren de 30-jange Oostenrijker Fne- dnch Stangl, een ex-S S -man. ter wijt hy probeerde illegaal de Frans—Duitse grens over te steken. Friedrich. die er verwilderd en lijkbleek uitzag, beken de. dat hii elf jaar lang m de kelder van een Normandische boerderij on dergedoken had gezeten, omdat hij vreesde als oorlogsmisdadiger te zullen worden gearresteerd na de overwin- ling van de geallieerden. Hy kreeg on goed ongekend wit en ten tweede zyn derdak btj zijn Franse geliefde en ver- meteen de vlekken er uit. Met een an- bet alleen 's avonds de kelder. Toen hij hoorde van het Oostenrijkse staats verdrag besloot hii naar zijn land te rug te keren. m Gistermorgen is in Durban (Z-A.l een luioaard uit een circus ontsnapt. Hij wekte een. neger-onpasser door dien? deken weg te halen, De man rende dodelijk verschrikt weg. Het roofdier kreeg op zyn verdere zwerf tocht een klap van een olifant, werd daardoor woest en verscheurde twee ponies. De directeur van het circus joeg het luipaard op straat een keu kenstoel en kreeg assistentie van de politie, die het dier tenslotte klem zette in een goederenwagon op het sta-, tior» en het daar neerschoot. en geloof maar, dat ze genieten voor twee. Hun moeder zegt by zich zelf. als ze bedenkt hoe vuil de kleertjes straks zullen zyn. gelukkig maar. dat er ook nog een Ander sop is. waar ikop myn manier dubbel van geniet. Omo-sop. want dat maakt alles weer schoon voor twee Juist mevrouw, ten eerste wordt Uw der wasmiddel krygt meestal alleen óf het eerste of het tweede voor elkaar. U met volle overtuiging zeggen." èn zuiver wit èn vlekkeloos, dat 's „Omo- schoon". Alfëén moderns Omo kont het gehexm van de z.g. dubbele waskracht. AUéén Omo geeft U een was, uiadr- U zonder overdriving zeggen

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2