Slot S.B.L.O.-sportweek trok weinig publiek C D pi° Schiedamse voetballers wonnen met 5-1 Gezellig „afzwem'-feest van Wilton-Fyenoord ODI en Succes sloten de competitie onfortuinlijk egen wonnen Duitse tafeltennistournooi Tot slot een geslaagde cabaret-avond „Demos"' bestaat 35 jaar WALDO-TAXI JONGEMAN ADMINISTRATIEVE KRACHT (Vrl.) Graafs slagerij BB oefende SVDPW wint de gouden plaque SVV slaat met 10-4 Schiedam Burgerlijke Stand Voorz. Zondag neemt afscheid KORFBAL CRICKET Hermes-D.Y.S. wint van V.O.C. met 32 runs Einde S.B.L.O.-Sportweek Duivensport P.V, Roelants maakt bustocht D.R.Z. 25 jaar Reservepolitie wint prijs Geslaagd AGENDA SCHIEDAM a) flinke kracht b) aankomende bediende c) jongste bediende DINSDAG- EN WOENSDAGRECLAME KOERIERSTERS I Maandag 27 Juni 1955 De sportweek, die ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de SBLO is georganiseerd, vond Zaterdagmiddag zün hoogtepunt in een massale sport- demonstratie (waarvoor geringe publieke belangstelling bestond) op het SVV-terrein. De hoofdschotel van liet menu was de voetbalwedstrijd tussen een vertegenwoordigend Schiedams elftal en de Herringer Spielverein uit Herringen bij Hamnl in IVest-DuitsIand, De Duitsers konden niet tegen het Schiedamse spel op en moesten met 5—1 het hoofd bulgen. De Duitse hand ballers deden het heter, Zfj wonnen met 128. De SBLO-bestuurders zullen zich wellicht hebcn afgevraagd, boe het mogelijk was, dat de belangstelling voor de sportmiddag, ondanks de uit zonderlijk goede weersgesteldheid, zo gering was. Voor een groot deel moet men het o.i. zoeken in de tegenpartij voor het Schiedamse voetbalelftal. Naar wij menen te weten, was tevoren reeds bij insiders van de SBLO-commissie bekend, dat de Her ringer Spielverein. ondanks de mede deling, dat enkele spelers in ver tegenwoordigende elftallen uit zijn gekomen, niet zo'n sterke tegenstan der was. "Was het niet mogelijk ge weest een andere buitenlandse (en dan geen Duitse.) club te arrangeren. De SBLO-week had er aanmerkelijk door aan waarde gewonnen. De voetbalwedstrijd- had nu een eenzijdig karakter. Schiedam over heerste over alle linies. In doelpun ten kwam dit eerst na 25 minuten tot uiting, toen middenvoor Lex Janse een goede pass van zijn club genoot v. d. Tuyn opving en doel man Bohn geen kans gaf. Vijf minu ten later was het v. Pelt, die een pass v v Www (De redactie behoudt zich het recht Toor Ingezonden stukken voor deze rubriek te bekorten Anonieme stukken saan In de prulleraand}, In de grote BB-oefening, die Za terdag in Rotterdam is gehouden, werd ook Schiedam betrokken. En zo kon de burgerij o.m. kennis ma ken met een lange stoet van wel zestig brandweerauto's, die op de rustige zonovergoten 2atcrmiddag over de Burgemeester Knap peri- la an reden. Op zich is het bijzonder interessant te zien over welk een voortreffelijk materiaal dc BB be schikt. Als zodanig was deze de monstratie bijzonder geslaagd. Min der prettig was het geluid, wat de ze fraaie brandweer-auto's, bemand met een niet minder fraai uitgedos te bemanning, lieten horen. Angst aanjagend huilden de sirenes. En. dit terwijl alle zestig wagens keu rig netjes in colonne reden, voor afgegaan door motor-politic. Be halve. dat het o.i. een minder ge slaagde stunt is, de bevolking de stuipen op het lijf te jagen .door haar te herinneren aan de minder aangename bezettingsperiode van 1940—'45; het is bovendien onge past, om op de weg langs dc beide Schiedamse ziekenhuizen het sire- ne-geloei als ..reclame" aan te hou den. Er moeten ongetwijfeld heel ■wat troostende woorden van ver pleegsters nodig zijn geweest, om ernstige patiënten ervan te over tuigen, dat al die herrie „niets te ■betekenen had". Aan de brandweer autobemanning had de BB-3eiding betere instructies moeten geven. Ooggetuige. In een prettig" gespeelde wedstrijd heeft SVDPW met een 31 overwin ning op stadgenoot Schiedam beslag gelegd op het kampioenschap van de RVB. Na de wedstrijd waren er feli citaties van de heren Keur en Ham- merstijn namens de RVB, van de heer C. van Dijk als consul van de KXVB en voorzitter v. d. Touw van Schiedam. Aanvankelijk had Schiedam het initiatief, maar kwam, mede door goed doel verdedigen van invaller Huiskens, niet tot scoren. SVDPW had meer succes, toen v. d. Windt na een soloren zijn club de leiding wist te geven, 01. Na de hervatting verhoogde SVDPW het tempo, maar toch was het Schiedam, dat via een strafschop het net wist te vinden. Verder kwam Schiedam edit er niet en door doel punten van Versteeg en v. d. Hoek werd de stand tot 31 in 't voordeel van SVDPW opgevoerd. van Lex Janse benutte. En nog geen minuut daarna stortte Herringen definitief ineen door een kopbal van linksbuiten Geel, die de roos trof (30). De aardigheid was er toen af. Na de hervatting bracht Geel na ec.#i kwartier de stand op 4—0. Wel verkleinde Maük de score tot 41, doch Geel zorgde, dat de eindstand op 51 kwam te staan. De handbalwedstrijd was *n uiterst levendige strijd, waarin de Schie dammers aanvankelijk domineerden. Zij wisten zelfs een voorsprong te nemen, doch toen sloegen de mannen uit Hamm definitief terug, zodat het tenslotte een 128 Duitse zege werd. Bijzonder aantrekkelijk was de gymnastïek-demonstratie door 600 dames uit de gezamenlijke Schie damse turnverenigingen. Onder lei ding van mejuffrouw R. Roos wer den enkele vrije oefeningen uitge voerd. Athletiekwedstrijden completeer den dit sportprogramma. Er werden twee afstanden gelopen. De SQ0 m werd gewonnen door Groen van DOS. Tweede werd Steyle (Shell) cn derde Veldman (Trekvogels). De 3000 m werd een Trekvogelsaangelcgen- heid, omdat de eerste drie plaatsen door drie Haagse athleten werden bezet. Janse werd nummer één, v. d. Weyde twee en v. d. Voort drie. Veldhoven van SVV werd vierde. Het was een bijzonder aardige ge dachte om aan de viaggemasten van het SVV-terrein zoveel mogelijk clubvlaggcn van de bij de SBLO aangesloten verenigingen te laten wapperen. Het Schiedamse voetbal-elftal, dat Zaterdagmiddag een 51 zege be haalde op de. Herringer Spiel verein. Staandev.l.n.r. W v. d. Sloot. C van Schijndel J. van Schijndel, A. van Diest, Gk Bur ger en J. ren Meerwijk. Zittend: H, Köneman. C, v. dTuyn, L. Janse.. G. van Pelt en P. Geet, HONKBAL In de plaatselijke honkbal-ontmoe ting tussen SVV en Schiedam heb ben de SVV-ers aan het langste eind getrokken en in een zeer goede wed strijd met 104 gewonnen. In de eerste twee innings werd door beide partijen prima gespeeld, maar in de 3e en 4e inning namen de SVV-ers de leiding. De stand werd verkleind tot 42 en verder kwamen de Schiedammers voorlopig niet. SVV 'egde in de vierde inning het hout er op, zodat twee mensen de thuisplaats konden bereiken. In de volgende inning schakelde werper De Lange 2 slagmensen uit en door een prachtige vang van Hishof werd er aan alle illusies van Schiedam een einde gemaakt, SVV wist de score op te voeren tot 84 en in de voorlaatste inning scoorden de SW-ers nog twee pun ten. Schiedam ging voor de laatste maal aan de slag, maar het mocht niet meer baten, want de slagmensen, werden door 3x3 slag uitgeschakeld. Enzo kwam het slot van deze wed strijd, die door scheidsrechter Mar- kesteyn goed werd geleid. Holmeyer c.s. heeft er weer twee punten bij gekregen. Geboren: Theodorus H., z.v. C v. d. Klooster en J. van Rijswijk; Gie ter Teunis z.v. Visser en C v. d. Steenhoven; Henrietta d.v J. J. Post en A. v d. Graaf; Johanna H. H., d.v. C. L. C, Luijsterburg en E. A. M. van Lint; Cornelia J W. M. d.v. C. Dijkdrenth en J d'Achard v. En- schut. Overleden: D. in 't Veld 51 jr; Th. Romijn 64 jr. Zaterdagavond was er op het af- zwemfeest van Wiiton-Fijenoord weer eens van alles en nog wat te beleven in het Sportfondsenbad, maar de hoofdschotel was toch wel het zwemmen voor de diploma's A en B. Er waren vele gegadigden en nog meer toeschouwers die belang bij of interesse voor het programma had den. Stipt op tijd opende de heer C. M. Zondag, voorzitter van de afd. zwem men van W.F., met een welkomst woord tot de aanwezigen. Hij vond het prettig deze avond nog mee te kunnen maken hij zal binnenkort naar Barneveld verhuizen waar zijn nieuwe taak hem roept. Voor de heer A. Kraayeveld, of wel „Ome Arie" was dit een aanlei ding de heer Zondag te danken na mens het bestuur voor het zeer vele en nuttige werk dat hij in zijn func tie van. voorzitter voor de zwemme- rij heeft gedaan. Als blyk van waar dering werd de heer Zondag een boek ten geschenke aangeboden. In z{jn dankwoord nam hij de ge legenheid te baat de vereniging een beker aan te bieden met het verzoek deze als eeuwige wisseïprijs te aan vaarden voor de 3x25 meter persoon lijke wisselslag voor de kinderen tot 14 jaar. waarvoor hij zelf zeer veel gedaan heeft Ome Arie, die voorlopig het voor zitterschap waarneemt, aanvaardde de beker in dank. Hierna nam het zwemprogramma een aanvang dat in een vlot tempo De eerste twaalftallen, van ODI en Succes hebben eveneens de competitie afgesloten, maar beide hebben de winst aan de tegenpartij moeten laten. De CKB-ers hebben het or nog het beste afgebracht. In een gelijk opgaande strijd hebben zij in Den Haag met 9—8 verloren. Een doel puntrijke wedstrijd dus, die evengoed andersom had kunnen uitvallen. Ook bij SuccesSperwers, die Za terdagavond is gespeeld, zijn heel wat doelpunten gescoord, maar dan alleen door de bezoekers. Die waren wel bijzonder goed op dreef tegen de gehavende blauwwitten. Bij het scheioen van de markt wees het sco- ringscijfer 310 aan. Teen het scoring-hord even vóór de lunch SO runs aangaf voor het ver lies van slechts 1 wicket, n.J. dat van J. Noortwijk (gebowled in één van de eerste overs door de oud-internationaal Terwiel) rag het er naar uit, dat onze stadgenoten een hoge score zouden bereiken. Hoe anders is alles hierna verlopen. Eén van de laatst gebowlde bal len vóór de lunch werd aanvoerder Stolk noodlottig. Hij werd na 40 prima runs te hebben gescoord door Madsen gevangen op het bow len van diens broer. De lunch bracht voor de Schie dammers een radicale ommekeer. De inmiddels aangezette slowbowler Lochmart van Bennekom zorgde er voor dat eerst Van der Ende snel door wicketkeeper Grijseels werd gestumped; bowlde hierna Tetlelaar voor hij gevaarlijk kon worden, ter wijl tot overmaat van ramp ook de Engelsman Garrish op zijn bowlen werd ingerekend. Naarmate de wickets als stroohal- men vielen verslechterde de aan vankelijk zo goede begin stand. Dit De tafeltennisspelers van Herringen-Harom hebben tenslotte met over tuigende cijfers, 23—49, het prachtig geslaagde tafeltennistournooi gewon- men, dat in het kader van de SBLO-sportweek is gehouden. Op beide avon den is er zeer goed en spannend tafeltennis te zien geweest. Toen de voorzitter van de SBLO, de heer Leenderts aan het eind van de avond het woord nam om aan de Duitsers de beker te overhandi gen, zwaaide hij eerst veel lof toe aan de commissie die deze tafel tennis wedstrijden had georgani seerd. Alles was tot in de puntjes verzorgd en verlopen. Een bestuurslid van NTTB had verteld dal hij zelden een steden- wedstrijd heeft zien verlopen, zo- ais deze, zo ordelijk en zonder wan klank alles in zijn werk ging. Hij feliciteerde vervolgens de Duitsers met hun overwinning en reikte aan hen allen een medaille uit. De beker, door de SBLO be schikbaar gesteld, werd door de heer Winkler, aanvoerder van de Duitse teams in ontvangst geno men, waarbij de heer Leenderts de wens uitsprak dat de Schiedammers in de toekomst in de gelegenheid zouden worden gesteld in Duitsland ook een beker te veroveren. Wat de wedstrijden zelf betreft, kan men gerust zeggen dat nage noeg alle Schiedamse spelers boven hun normale vorm hebben gespeeld, dit geeft alleen al een duidelijk beeld van de sterkte van de Duitse spelers die hierbij toch nog een grote overwinning behaalden. Het eerste Duitse team had nu vooral veel tegenstand van het eer ste Schiedamse team. Het waren in het bijzonder Bruning en Marijnen die in een zeer goede vorm staken. Met wat meer geluk hadden zij beiden minstens twee partijen kun nen winnen. Nu bleef het bij één. Eerst zorgde Marijnen dat de ha telijke nul van het scorebord ver dween door een overwinning op Wink Ier terwijl daarna Bruning can keurige zege behaalde od Mehring. In dit team bleef de Schiedammer Verlinde beneden de verwachtin gen en kon geen zege behalen. Zo ging het eerste eervol met 72 ten onder. Schiedam 3—Hamm twee 18. Hier was het alleen de Schiedam mer Boer die een overwinning kon behalen en zodoende de eer in dit team redde. Het vijfde team kon het tegen Kamm vier niet bolwer ken en verloor met 0—9. De junio ren kwamen evenals Donderdag avond echter weer met een over winning uit de bus. Het waren nu de gebr. v. d. Poort en Almendin- ger die een keurige 72 overwin ning behaalden. Al met al hebben de Schiedam mers wel verloren maar de neder laag is niet beschamend als men de sterkte van de Duitse spelers kent. Er is in ieder geval een nut tige training voor onze spelers ge weest. En zij hebben weer wat meer wedstrijdervaring opgedaan. blijkt wel uit het score-verloop; 2 voor 80, 3 voor 37, 4 voor 98, 6 voor 99, 8 voor 11% 113 all out. De V.O.C. slowbowler Lochman van Bennekom, die veel effect gooi de. doch lang niet dodelijk was, kwam met fantastische cijfers uit de bus (6 voor 36). De innings van V-O.C. was echter al niet veel beter: op 11 hadden reeds 3 man een beurt gehad. Toen hierna eerst Konert en daar na Dunk het totaal van V.O.C. een behoorlijker aanzien gaven (51 voor 5) was van alles nog mogelijk. Voor al Dunk die twee prachtige zessen sioeg op het bowlen van Tettelaar, was de man om V.O.C- in een win nende positie te brengen. Het keerpunt kwam toen laatst genoemd batsman op uitstekende wijze door van Meurs werd gebow- Ied (74 voor 7). Aanvoerder Terwiel trachtte nog. door het scoren van singles, de zaak te redden doch ook hij moest kort daarna capituleren voor een prachtige vang van Van NoortWijk achter het wicket. Op een totaal van 81 2at V.O.C. aan de kant. Rest nog te vermelden dat de Her mes-aanval op uitstekende wijze door de fielders werd gesteund. Innings Hermes—D.V.S. 1 J, v. Noortwijk bowled A. Ter wiel 1. 2 D. Garrish, c K. Dijk A. K. W. Lochman v„ Bennekom 40. 3 H. Stolk c. W. Madsen' H. Madsen 43. 4 A'. v." d.'Ende stl'H. 'Grijseets A. K. W. Lochman v. Bennekom 3. 5~C. A. Tettelaar bowled A. K. W. Loch man v. Bennekom 9. 6 N. van Huet c and b A. K. W. Lochman'v. Ben nekom 7 M. Hille bowled A. K. W. Lochman v. Bennekom 0. 8 B. Hoek bawled A. K. W. Lochman v. Ben nekom 0. 9 H. v. Meurs c H. Madse j. Stroo 3. 10 L. de Raay bowled J. Stroo 2. 11 J. Schilperoord not out 0 extra's 7. Totaal 113. Bowlïngcijfers V.O.C. H. Madsen 1 wicket voor 27 runs. A. Terwiel 1 wicket voor 18 runs. A. K. W. Lochman v. Bennekom 6 v leket voor 36 runs. J. Stroo 2 wic kets voor 14 runs. F. v. Erp Taal man Kip 0 wicket voor 0 runs. Innings V.O-C. 1 F. v. Erp Taalman Kip bowled C. A. Tettelaar 1. 2 J. Stroo c M. Hille C. A. Tettelaar 1. 3 G. J. Bon- gers bowled H. v. Meurs 1. 4 F. J. Konert bowled C. A. Tettelaar 21, 5 H. Grijseels c A. v. d. Ende C. A, Tettelaar 7. 6 E. Dunk bowled H. v. Meurs 26. 7 J. W. Madsen c A. v. d. Ende H. v. Meurs 1. 8 A. Ter wiel c J, v. Noortwijk C. A. Tette laar 7. 9 A. K. W. Lochman v. Ben nekom not out 4. 10 K. Dijk c A. v. d. Ende H. v. Meurs 2.11 H. Mad sen st. J. v. Noortwijk H. v. Meurs 0 extra's 10. Totaal 81. Bowling cijfers Hermes-DVS. H. v. Meurs 5 wickets voor 16 runs C. A. Tettelaar 5 wickets voor 43 runs. J. Schilperoord 0 wickets voor 12 runs. De Schiedamse Bond voor Lichamelijke Opvoeding heeft zijn grootste Jubileum week besloten met een bijzonder geslaagde sluitingsavond In Mu sis Sacrum. De zaal was Zaterdagavond tot de laatste plaats toe bezet, toen voorzitter E, A, Leenderts de aanwezigen verwelkomde. Hij dankte de Duitse gasten uit Hamm voor hun komst en sprak de wens uit, dat de kennismaking tot een goede sporiuit wisseling zou lelden. Namens de SBLO overhandigde hij een ets van het Schiedamse stadhuis. De Duitse gasten boden een bronzen mijnwerker, het sym bool van hun landstreek, aan. De Cabaret Variété Show „Ca- De voetbalvereniging „Demos" heeft Zaterdagavond in gebouw Tivoli een feestavond gehouden ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan, Demos speelt momenteel in de le kl. van de KNVB afdeling Rotterdam. De vereniging telt ongeveer 260 leden, die hard werken om de ver eniging steeds hoger op te voeren. De naam Demos „De Eendracht Maakt Ons Sterk" zegt dit reeds. Dc voorzitter, de heer G. van 't Geloof, opende do avond en heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de ere-voorzitter en oprichter, de heer W. J. Bel, die hartelijk werd gehuldigd voor zijn vele werkzaamheden. Ook de Til- burgsc voetbalvereniging SVG was op deze feestavond aanwezig. Met deze vereniging worden regelmatig wedstrijden gespeeld. In de 2e week van Augustus gaan de Schiedammers weer naar Tilburg om daar een par tijtje voetbal te spelen. Het programma op de feestavond werd verzorgd door het Amateur Revue-gezelschap „Rotterdam". Deze artist en brachten in vlot tempo een afwisselend programma voor het voetlicht. De „Rebaro's" o.l.v. Aad Pïeters oogstten met hun show-band veel succes, evenais „The Tropical Rhythems o.l.v, P. Eekman. De Rotterdamse cowboys „The Dutch Hilly Billies" brachten de feestvierders naar de uitgestrekte prairies, waar de cowboys roet een guitaar een weemoedig liedje zingen, Lidia Koppes en Suzanne Aartsen lieten ballet zien, waarmee zij veel applaus -oogstten. Verder was er zang door Jean van Dijk en enkele komi sche schetsjes. De algehele leiding was In handen van de heer C. Stotijn. De conferencier Ch. Rijsdijk praatte de avond aan elkaar. De muzikale leiding werd verzorgd door Aad Pieters. roussel der vrolijkheid" begon daar na te draaien en lanceerde een. pro gramma van* muziek, zang en spel, waarvan de aanwezigen bijzonder hebben genoten. De conferencier, Martin Rijken, was hierbij de man, die de programmapunten aankon digde en dit ook met veel zwier deed. Les deux Pico's, het bekende accordeon-duo ontbrak natuurlijk niet op het appèl. Met hun sublieme accordeon-muziek brachten zij de talrijke aanwezigen in een prima stemming, die nu eenmaal nodig is om een dergelijk feest te vieren. Enthousiast werd er meegezongen. De radiozanger, Wim Scholte, uit Schiedam was eveneens van de partij en oogstte veel succes met zijn repertoire. Charme en gratie werd gebracht door de „The Broytons", heren van de hogeschool der acrobatiek. De eminente manipulator. Martin Vin- jee, was zeer goed in vorm met zijn wonderlijke handgrepen. De radio-chansonnières „De Spelbre kers" zorgden eveneens voor de no dige afwisseling in het feestpro gramma. De komische acrobaten, José en Tony in hun rol „Het kostschool meisje en de verliefde jongeling", waren goed. Tot slot volgde een fi nale met alle medewerkers. Na afloop was er een gezellig samenzijn met medewerking van Jack Wilsons Dans- en Showorkest Ook Zondag was de Sperwers-pioeg goed op dreef, want toen moest WION er weer met 36 aan geloven. Binnenkort hopen we de eindstan den uit beide afdelingen te kunnen geven. Schiedam 2 deed «en wel heel lelijke misstap. Op eigen terrein ver loren de reserves met 3—4 van Char- lois 3 en daarmee hebben ze het 'be halen van het kampioenschap niet meer ia eigen hand. De Spartaan 2 heeft nu 1 punt voorsprong. Beide spelen as. Zondag op eigen terrein de laatste wedstrijden, die de beslis sing moeten brengen. De Spartaan 2 tegen Charlois 3 en Schiedam 2 tegen Trekvogels 3. Als De Spartaan 2 nu over Charlois 3 struikelf en Schie dam 2 van Trekvogels 3 wint, kun nen de Schiedam-reserves hun be stuur toch nog het begeerde tweede kampioenschap aanbieden. ODI 3 deed het beter dan de andere ploe gen. O DO 2 werd met een. 7—3 neder laag naar huis gezonden. De P.V. De. Snel vliegers", aange sloten bij de Bond van. Zaterdag vliegers. hield Zaterdag een wed vlucht' vanuit 'Pont sur'Maxense (Frankrijk) een afstand van 316 km. Getest werd om 9.39 uur, terwijl de eerste duif ora 15.05.00 uur binnen kwam en de laatste om 15.19.00 uur. Prijswinnaars zijn: 1. H. Groene- weg. 2, 3 en 7 M. Broekhuizen, 4 en 6 J. C. Konings en 5 Chr. Zweistra, De'Postduif De SCV „De Postduif" vloog Zon dag een wedvlucht vanuit Creil, een afstand van 340 km. De duiven kwamen traag afzetten. Piet van Os wist de eerste prijs te winnen. Ver dere winnaars: 2 39 N. Heeren; 3 J, Hazenbrood; 4 10 14 23 J. Doejaaren; 5 48 F. Koppenhagen; 6 49 I. v. d. Tujjn; 7 52 F. Hinten en Zn.; 8 16 H Blonde; 9 40 Th, van Weelie; 11 a; Vis; 12 28 J. Koster; 13 25 31 32 37 J. v. d. Windt; 15 Joh. Christen; 17 —21 L. Verheugen; 13 29 44 L. Borranie en Co.; 19 22 42 Dpi. J, v, d. Beek en Co.; 20 41 J. Freij en Co.; 24 30 N. in 't Hol; 26. A. Grijp; 27 Franciscus Eijkenbroek; 33 C. Veründen; 34 C, van Tricht; 35 Kettuilwijk; 36 A. v. d. Tuijn; 38, D. Ram; 43 43 M. Lancer; 45 P. Dal huizen; 46 C; de Graal; 47 A. v. d. Tuijn; 51. gebr. v. Harxnelen. en Co. De Personeelsvereniging „Roe lants" heeft Zaterdag de jaarlijkse bustocht gemaakt. De reis ging eerst naar de ,,Elteling" in het mooie Bra bant, waar een kopje koffie stond te wachten. Daarna ging de tocht over Tilburg en 's Hertogenbosch' naar Berg en Dal waar de van het zingen dorstige kelen gesmeerd kon- worden. Een fikse wandeling werd hier gemaakt, waarbij van de ruime vergezichten werd genoten. Daarna ging het op Zeist af, waar in het Jagershuis het diner in de openlucht werd gebruikt. En hoe, want de buitenlucht maakt hongerig. Met tegenzin werd de terugreis om 9 uur aanvaard. Het is weer een mooie tocht geworden waarbij het mooie weer heeft meegewerkt, waardoor de stemming opperbest was. Ook de Schiedamse voetbalvereni ging „De Rode Zon" is nu aan een jubileum toe. Zaterdag a.s. wordt nl. het 25-jarig bestaan van deze voet balvereniging, die in de KNVB-cora- petitie en die van de afd. Rotter dam speelt, wordt Zaterdag 2 Juli o.a. herdacht tijdens een receptie die in Hotel Beijersbergen wordt gehouden van 3 tot 5 uur. Het korps van de Schiedamse re- serve-politie heeft tijdens de wan delmars van de BB in Rotterdam d« eerste prijs in de afdeling poiï- tie-korpsen in de wacht gesleept. De reserve-politie is hierdoor een medaille rijker geworden, plus de wisselbeker die door de burgemees ter van Schiedam was uitgeloofd. De 14-jarige B. J. E. uit Schie dam is in hef kleedlokaal van het Sportfondsenbad zijn portemon- naie kwijtgeraakt, inhoudende ƒ2.50 aan geld en een rijkspostspaarbank boekje. I werd afgewerkt. Het diplomazwem- men werd omlijst door Showzwem- men en figuur drijven o.l.v. de heer J. J. A. Garnaat dat keurig ver zorgd was en goed in de smaak viel. De komische noot bij het showzwem- men ontbrak niet door de aanwezig heid van „Juffrouw Kees" (Kees van Ravens) die het ook eens probeerde, overigens onder grote hilariteit. Aanvankelijk lag het ook in de bedoeling van de heer Garnaat enige wedstrijddemonstraties te geven, doch dit werd door tijdnood beperkt tot een demonstratie 50 meter wis selslagestafette. Een dertigtal jongelui hebben hun best gedaan een medaille te verdie nen op de 50 meter school- rug- of vrije slag in 6 series van 5. Ook het gecostumeerd zwemmen ontbrak niet op het programma en er waren enkele heel aardige crea ties te bewonderen. "Wij noemen O.a. een lieftallig bruidje, een even aar dig Japans Prinsesje en een grap pige aap. Het diplomazwemmen bleek bij het diploma uitreiken goed voorbereid te zijn geweest, want er behoefden slechts enkele candidaten afgewezen te worden. Vermeldenswaard is nog dat ook een aantal dames en heren, die nu niet bepaald piepjong meer zijn. hun diploma hebben gehaald. Voor het dipoma L slaagden 31 meisjes, 22 jongens, zes dames en. drie heren, terwijl het diploma LL werd behaald door 31 meisjes, 12 jongens, vijf dames en twee heren. (Advertentie IM,) ^■voox «KEEL ffl ftflM De heer Th. Kramers uit Schiedam slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het candidaatsexamen geneeskunde. Beroepen te Schiedam (byz. werk- zaamh.) en tot pred. voorganger van de afdeling Schiedam van de N. P. B. G, W. B. A. Dioden van Velden, voor ganger van de afdeling Apeldoorn van de Vrijz. Herv. en van de N.P.B. Apothekers-na ch td lenst: A pot heek Rembrandt, Rembrandtlaan Bellen bij ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80. telefoon 69290, Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek. Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K, Leeszaal en Bibliotheek, Dam: wegens verbouwing gesloten. Stedelijk Museum: Tentoonstelling eigen collecties. Geopend dage lijks: 2 tot 5 uur. Bioscopen; Passage: 2, 4.15 en 9.15 uur: „Rear Window". Monopole: 3, 5. 7 en 9 uur: Op stand in Allegheny". (Advertentie fJlf.) 67570-6391S Oude schedel gevonden Mevrouw B. uit de BK-laan ral wel geschrokken, zijn, toen haar 8- jarig zoontje Zaterdagmiddag thuis kwam met een menselijke schedel. ..Gevonden in het zand achter de boswachterswoning in het Sterre- bos", zo vertelde hij. De politie werd gewaarschuwd en ook de Geneeskundige Dienst. Waarschijnlijk is de schedel meer dan tweehonderd jaren oud, v ■- telde de gemeente-archivaris heer P. T. J. Kuyper. Gevraagd voor Magazijnwerk: leeftijd 16 jaar. Met vacantieplannen wordt rekening ge houden. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan N.V. Mtf. „Oxyzenium", tijdelijk kantooradres: p.a. Havenstraat 2f te Schiedam. VERF-, VERNIS- OLIEFABRIEKEN „VEVEO", SCHIEDAM, vraagt: bekend, met de werkzaamheden verbonden aan de binnenlandse- en buitenlandse ex peditie. Indiensttreding liefst zo spoedig mogelijk. eveneens op expeditie-afdeling, op export-afdeling. Sollicitaties met opgave naar welke vacature wordt fesolliciteerd te richte naan N.V. VEVEO, ostbus 83, Schiedam. Gevraagd op handels- en fabriekskantoor te Schiedam: leeftijd 2: 17—19 jaar, voor typewerk en lichte kantoor werkzaamheden. Enige bekendheid met steno strekt tot aanbeveling. Met vacantieplan nen wordt rekening gehouden. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan N.V, Mij, „Oxygenium", tijdelijk kantooradres p.a. Havenstraat 21, te Schiedam. Magere speklappen ƒ0.75 Gerookt spek ƒ0.79 Fyne harstcarbonade ƒ1.55 Kalfscarbonade ƒ0.94 Magere doorregen varkenslappen ƒ1.09 Gehakt rund of varkens ƒ1.19 Verse worst ƒ1.09 Alles per 500 gram Als extra reclame: Bij aankoop van vlees 250 gram gesmolten rundvet voor slechts ƒ0.25 Alleen in. L. KERKSTRAAT 25 Beter - voordeliger Te koop aongeb. Van Loenen voor Verf. De zaak met de vakkundige voorlichting. Dam 41—43. Tel 66192. VerfBootlakken, o.a. Rubbool, Valspar, Eïpolïn, Viking, Onderwaterverven. Bij afname spec, prijzen. Jan van Katwijk's Verfhandel* Broersveld 37, recht tegen over F VerfAutolakken, o.a. Teoflux, Ducolakken. Thin ners, Cell, Lakken enorme sortering, Spec, kwasten voor Synt.-lakken, Jan van Katwijk's Verfhand„ Broers veld 37, recht tegenover Bas- sage. Een goed gesorteerde biblio theek, steeds voorzien van de nieuwste boeken, is Lees bibliotheek Kantoorboek handel „Modern", Boerhaa- velaan 124, tel. 68415. PaBsplegeis 120 x 30 geplaatst 12.75, 120 x 36 14.75, 80 rond 17.—, geslepen ruiten voor suitedeuren, schuifglas, autoruiten enz. levert uLoo- pik's glasindustrie, Boterstr. 39, Schiedam, telefoon 68945. Lessen Voor scooterles naar Autorij school H. P. Take. Jan Son- jéstraat 4- R'dam, tel 36777. Permanent Wave Dames! Bezoekt onze geheel opnieuw gerestaureerde, uit gebreide en naar de laatste eis des tijds ingerichte sa lons, Jacq van Kalker, Mai- son „Modern". Hoogstraat 53 tel, 69750, Schiedam. Het adres voor betere haar- verzorging. Dameskapsalon W, N. v. Erk, speciaal adres voor perma nent wave compleet 6.—, Broersvest 115, tel. 67237. Moderne coiffures, K. v. d. Kruit, Dames- en Herenkap per, Singel 195 (nabij Sta tion), tel. 69841. Uw perma nent is bij ons in goede han den. Permanent 8.- en 10.- Oliepermanent 11 (stroom- loos) Dirsrsen Zijn uw schoenen te klein? Wij vergroten ze met de nieuwste vergrotlngsinstal- latie. Schoenrep.bednjf „Ex celsior", Dam 36, tel 66874.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1