Wens van arbeiders: méér profijten uit de welvaart OperaForum' start met f 150.000 Dr Kortenhorst: „Samenwerking goed tussen Kamer en regering Wijzigingen Grondwet bij Kamer ingediend Stichting van de Arbeid zal SER om economische analyse vragen Wint zij de „strijd"? Economische betekenis van helicopter voor vervoer van passagiers beperkt 2§ si Voorts.. Vrijdag 15 Juli 1955 Olie in zee riog geen rem op 't strandleven TV-uitzending gestoord Twist in Algiers eist 15 doden Bij' bomaanslag in Casablanca zeven, doden Paul Pella zou de artistieke leiding krijgen GELEZEN en gewogen Na lang vergaderen: VA CANTIE Parlementaire Enquêtecommissie kan nog geen rust krijgen R H E U M A BRENGT GEESTELIJK LIJDEN Wadenoyen houdt op te bestaan; Tiel wordt uitgebreid Drie gezinnen dakloos door brand Kamer praatte 1639 kolom druks bjeen Week werd zes jaar voor Jos en Rob by N HSmitJKB ZOMEKSOEPl Treinen rijden sinds gisteravond weer over Moerdijk INLEIDER OP HELICOPTERCONGRES: Wel groot nut als reddingsmiddel c .-cf In staat New York electriciteit uit atoomenergie EISENHOWER goed beschermd naar Europa 3 Cüiiiiiin ini'üiiiH i!i iioii i'iiiimi üüiüiifiii 11 [Gin Jinm min;i Kcuoitn U!:üi;i mi Studiecommissie zegt: DEN HAAG. De nationale com missie ter voorkoming: van de ver ontreiniging der zee door olie is tot de (voorlopige) conclusie gekomen, dat als regel op de Nederlandse stranden niet zóveel last van olie wordt ondervonden, dat het strand leven daarvan belemmerende invloed ondergaat. Zeker is. dat veel vervuiling wordt veroorzaakt door schepen, die ty- dens hun reis langs de kust tank spoelingen en oliehoudend bail ast water overboord pompen. Hierin kan veel verbetering komen, zodrs het internationale verdrag ter voor koming van de verontreiniging der zee in werking zal zijn getreden en de aan te wijzen „verboden uitpomp- gebieden" algemeen zullen worden gerespecteerd. HILVERSUM Donderdagavond om 11 minuten over half tien, is van de televisiezender zowel het beeld als het geluid uitgevallen, waardoor de uitzending, die door de NCRV van het Naardense zwem- stadion uit werd verricht een onver wacht einde kreeg. Het bleek, dat in de Utrechtse electricneitscentrale van waaruit de televioiezender tn Lopik wordt ge voed een hoofdschakelaar was ont ploft waardoor kortsluiting was ont staan en de zender in Lopik stroom loos werd. Men moest na enige tyd toch aan de televisieleiding in Bus- sum mededelen dat het er niet naar uitzag dat de uitzending nog zou ■worden hervat. Aangezien de TV niet bij machte was de kijkers in het land van het beëindigen der uitzen ding te verwittigen omdat ook het geluid was uitgevallen heeft men via de beide radiozenders hiervan mede deling gedaan. ALGIERS. Door het instorten van twee balkons van een flatgebouw m Algiers zijn Donderdagavond 15 personen om het leven gekomen en drie gewond. Het ongeluk is gebeurd tijdens een hevige twist tussen de bewoners van de vijfde en zesde verdieping van het gebouw, die op de balkons waren samengekomen en elkaar uitscholden. Toen de ruzie haar hoogtepunt had bereikt, be zweken de balkons. DEN HAAG- De gouverneur van Puerto Rico, de heer Nunoz Marin. brengt momenteel, samen met zijn echtgenote en zijn twee j een (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. In welingelichte Haagse kringen wordt verwacht dat de Stichting van de Arbeid binnenkort de Sociaal-Economische raad zal verzoeken een analyse te geven van de economische toestand. Men meent in deze kringen dat de aandrang daartoe door de vakbeweging uitgeoefend aan deze verwachting niet vreemd is. De vakorganisaties hebben de laatste maanden herhaaldelijk de wenselijkheid geuit de lonen In overeenstemming te brengen met de stijging van het nationale inkomen en op deze wijze de werknemers in de gestegen welvaart tc laten delen. Verwacht word, dat, wanneer het nu aan de gang zijnde gesprek in de Stichting van de Arbeid zover is, dat men de S.E.R. een analyse van de economische toe stand zal verzoeken, de S.E.R. zich alleen zal hebben uit te spreken over de vraag of er op grond van de huidige economische situatie bezwaren bestaan tegen de uitbetaling van hogere Ionen. Aangenomen 'dat de S.E.R. deze ■iiiiiiliibliiiiiii'ii'iiiUkiiii'^itiiliJSiiiiiitfillil-niili'iUlifJiiiiilliDtiiii'jiiüiUJi.iiiiNiDiiiiiii ruimte aanwezig acht, is het niet uit gesloten dat de verschillende be drijfstakken enige vrijheid zullen krijgen om te beslissen of en op welke wijze de toegestane verrui ming zal worden besteed. Men denkt hierbij niet alleen aan hogere lonen maar ook aan verlenging van de va- cantietijd, verhoging van de vacantie- toeslag, verkorting van de werk week tot 44 uur. of de mogelijkheid tot het invoeren van een vyfdaagse werkweek. Dit zijn punten die het N.V.V. al in zijn verklaring van 17 Februari van dit jaar aan de orde stelde. Verlenging van de vacantie- tijd met een week en verhoging van vacantietoeslag tot vier procent, maakt bij elkaar in feite een loons verhoging van ongeveer vier pro cent uit. Uit de verscheidenheid van uitin gen van de vakbeweging is wel dui delijk gebleken, dat in deze kringen geen eenstemmigheid bestaat over de wijze waarop het deel krijgen in de welvaart zal worden gereali seerd. De werkgeversorganisaties verzet ten zich reeds nu krachtig tegen verruiming van het aandeel der werknemers in de gestegen welvaart en zij voeren daar^e aan, dat de over anderhalf jaar te verwachten invoering van de definitieve ouder domsvoorziening er toe zou dwingen de ruimere middelen die beschik baar zouden zijn, te reserveren voor het financieren van die voorziening. Wanneer er na die reservering toch nog zekere ruimte zou overblijven, dan zou die dienen te worden ge bruikt om het huurpeil van oude wo ningen verder te doen verhogen. De aan de S.E.R. te geven opdracht zal, naar venvacht wordt, inhouden een vergelijking van de ontwikke ling van het looninkomen met de omwikkeling van het nationale in komen en in het bijzonder de ont wikkeling daarvan sinds de loons verhoging van 1 September 1954, (Advertentie l.M.l dochtertjes, een bezoek land. TE KOOP GARDEROBE voor het gehele gezin (nieuw) 0.50 RHEUMA-verrassingsactie aan ons i Ggk. Min. v. Just. 22-11-54-LO 520/002 ENSCHEDE. De Nederlandse Reisopera en de stichting „Came- rata" zyn gefuseerd tot het opera gezelschap „Forum", dat het a-s. sei zoen zal beginnen In de nieuwe Twentse Schouwburg. In de raads vergadering van Maandag komt een voorstel aan de orde om het gezel schap met f 50.000 te subsidiëren; van het rijk is al een subsidie van f 100.000 verkregen. B. en W. hopen hierdoor ertoe by te dragen, dat de Twentse Schouwburg een centrum \'an culturele betekenis zal worden. Een beperkt aantal opera's zal worden gegeven in plaatsen, waar de Nederlandse Opera niet of vrij- JChikking van de Verenigde Naties deelneemt aan operaties in de Koreaanse wateren, heeft telegrafisch gelukwensen ontvangen van de commandant van de Amerikaanse Zevende Vloot, naar aan leiding van het by nacht opsporen en met jesehutvuur vernietigen van een vijandelijke trein op de Oostkust van Korea.i Dit bericht dat in 1952 in de dagbla den verscheen, zal in die tijd door meer dan een krantenlezer met enige be vreemding gelezen zijn Een oorlogs schip dat m de nacht nog wel treinen opspoort en kapot schiet? Het lykt on bestaanbaar maar toch was het een der taken, die de rond de Koreaanse kusten patrouillerende oorlogsschepen van de Verenigde Naties, zo goed mogelijk ten uitvoer brachten. Wie over deze in menig opzicht merkwaardige zeeoorlog, waaraan achtereenvolgens vier Neder landse ,rlogsschepen deelgenomen heb. ben. uitvoerig en gedocumenteerd Inge licht wil zijn, zal xn het boek „Licht flitsen jnder de kim" 8.90) geschre ven door de marineofficier C. J. M. Kretschmer de Wilde, een rijke bron vinden. Een voorwoord van de staats secretaris van Marine H. C. W. Moor man gaat vooraf aan het verhaal, dat eerst iets vertelt over het ongelukkige ..Land van de Morgenstilte", Korea, dat eeuwen achtereen het toneel is geweest van veel strijd en leed en dat nu ook weer een verschrikkelijke en verwoe- siende oorLg heeft medegemaakt. Op nauwgezette wijze zet de schrijver uit een hoe dit nieuwe conflict is ontstaan en hoe de Nederlandse Marine, zij het op bescheiden schaal, toch een belang rijk aandeel heeft gehad In het stuiten van de rode lawine over het Zuidko- reaanse land. Het boek, dat verscheen bij de Uitgevers Mij. W. de Haan N.V. te Utrecht, is voorts verlucht met een aantal bijzondere foto's. wel niet komt; Forum zal hiertoe samenwerken met het Overijssels Philharmonisch Orkest, het Ko ninklijke en het Amsterdamsch Con servatorium. De vestiging in Enschede is ge grond op twee gedachten: de sprei ding van cultuur en 't vestigen van een instituut voor de opleiding van jonge krachten, waardoor continuï teit van de operacultuur en traditie vorming kunnen worden bevorderd. De toegangsprijzen voor de voor stellingen zullen veelal beneden het voor dergelijke prestaties gebruike lijke peil liggen. Met medewerking van het minis terie van O.K.W. heeft men de heer Paul Pella uitgenoodigd om op te treden als artistiek leider, de heer Chris Burgers als zakelijk directeur. CASABLANCA. Door bomaanslag van terroristen zyn Donderdagavond te Casablanca zeven mensen om het leven ge komen en 25 gewond. De bom ont plofte op een terras van een café, waar het vol zat met Fransen, die het feest van de bestorming van de Bastille vierden. Onder de doden, allen blanken, bevinden zich twee kinderen en een politieman. Na de ontploffing trok een stoet Franse .betogers naar het stadhuis. De demonstranten riepen: „Weg met Grand val". (Grandval is de nieuwe Franse president-generaal), J stralend gezichtje re zien toen- die naar verzoening streeft. De j haar vrienden vaarwel trut/de aan protesterende menigte werd door boord van een vliegtuig van Air- de politie verspreid. France, heeft zij goede moed. Zal deze schone jonge dame de hevige concurrentie-atnjd op Long Beach, in Calif or nie minnen. Zal de 27-jarige Claudie Petit, mannequin in Parijs, die uitverkoren is om Frankrijk te vertegenwoordigen Miss Universworden. Aan haar (Advertentie l.M.) Het Kremlin, tot aan Stalins dood een plaats die slechts door enkele uitverkorenen kon warden betre den ziet op het ogenblik gemid deld 3000 toeristen binnen zijn eeuwenoude muren. Geleidelijk wordt het enorme complex ge bouwen veranderd van een rege ringscentrum in een museum. De een na de ander verhuizen de Soiüjet-leiders naar de nieuiv ge bouwde ministeries. Tegelijk wordt het Kremlin voor het eerst sinds bijva honderd jaar aan een grootscheepse restauratie onder worpen. Op de foto ziet men de honderd meter hoge klokketoren van Iwan de Verschrikkelijke tn de steigers (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. By de Tweede Ka mer zijn gisteren door de regering ingediend enige voorstellen tot her ziening van de Grondwet. Zij be treffen allereerst een uitbreiding van het aantal leden van Eerste en Tweede Kamer en willen ook wyziging brengen in de grondwet telijke bepalingen over de pen sioenregeling van de Kamerleden en hun nagelaten betrekkingen. Voorts beogen zy een schrapping van enige militaire artikelen en houden zy een nieuwe aanduiding van de strijdkrachten in. Het voorstel van de regering om de artikelen 198 en 199 uit het defensiehoofdstuk van de Grondwet te schrappen neemt de belemme ring weg om militairen van land en luchtmacht buiten Europa dienst te laten verrichten ook wanneer zy daarvoor hun toestemming niet hebben gegeven. Een speciale wet daarvoor is met meer nodig als het parlement deze grondwetswijziging goedkeurt. In de nieuwe voorstellen van de re gering tot grondwetswijziging is opge nomen een voorstel om de koninklijke luchtmacht als zelfstandig wapen naast de koninklijke landmacht en de ko ninklijke marine grondwettelijk te er kennen. De opheffing van de grondwettelijke achterstelling van de in feite reeds eer der zelfstandig geworden luchtmacht zal geschieden, door het laten vervallen van de aanduidingen land- en zeestrijd krachten xn de Grondwet. Er zal vol gens het ingediende voorstel in de toe komst in de Grondwet alleen worden gesproken van de strij'dkrachten. Ten aanzien van de uitbreiding van het aantal Kamerleden heeft de regering teruggegrepen naar het voorstel dat reeds by de grondwets herziening van 1952 aan de orde kwam, namelijk om 't aantal Twee de Kamerleden tot 150 en het aan tal Eerste Kamerleden tot 75 uit té breiden.In het toenmalige voorstel werden door de Tweede Kamer in dertijd enige wyzigingen o.a. met be trekking tot de stemoverdracht inge voegd, welke in de ogen van de Eer ste Kamerleden echter geen genade konden vinden met als gevolg dat het gehele voorstel werd verworpen. De regering heeft het voorstel nu opnieuw ingediend zonder de aan de Eerste Kamer onaangename bijvoeg sels. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, De Tweede Ka mer is op zomerreces: Voorzitter Kortenhorst beeft haar in zyn tra ditioneel vacantie-speechje geprezen voor het z.l. vele en voortreffelijke werk, dat zy sinds haar Kerstreces heeft verricht. Ja, hj} betoogde zelfs, i dat de samenwerking tussen regering en Kamer tot bevredigende resulta ten heeft geleid- Daarby vergat htf natuurlijk niet, dat er inmiddels een kabinetscrisis was geweest doch naar zyn smaak had de oplossing daarvan bevestigd, dat in ons land het „sa men-bouwen" in hoger ere staat dan bet „afbreken", KlaarbliB elijk de bedenkelijke blikken van zijn geestverwanten in de KVP-bankjes op zich gericht Voelende, voegde hij aan dit stout gezegde haastig toe. dat hij zich als onpartijdig vertrouwensman uiter aard niet wilde begeven in de me ningsverschillen, welke over deze crisis nog steeds bestaan. Hij wees er op, dat er voor de leden van de Parlementaire En quêtecommissie geen vacantie zou zijn. Zy leggen de laatste hand aan het zevende deel van hun Verslag. Dit handelt over de voorlichting, welke vanuit Londen aan het bezet gebied is gegeven en over de regeringspoli- tiek ten aanzien van de verzetsbe weging. Over eni ge tijd hoopt de Commissie ook haar bevindingen betreffende het militaire beleid na Mei 1940 te publiceren. Dan blijft alleen nog over het deel. dat over het politieke beleid van de bur gerlijke autoriteiten ten aanzien van Nederlands Oost Indië handelt. Voorzitter Kortenhorst stelde de TWEEDE DEN HAAG. Met 57 tegen 17 stemmen heeft de Tweede Kamer haar goedkeuring gehecht aan het voorstel van minister Beel tot wij ziging van de gemeentegrenzen van Tiel. Zoelen en Echteld en öe daar mee samenhangende opheffing "van het - dapper maar vergeefs - voor zijn bestaan strijdend Wadenoyen. De KVP-ers en socialisten gaven, met de meerderheid van de C.H.- fractie en de communisten, de door slag bij deze beslissing. De andere, merendeels kleinere fracties trokken, zich het lot van het kleine Wade noyen aan. Kamer in uitzicht, dat hij haar in de week voor Prinsjesdag weer bijeen zou roepen. Niet omdat zij in de af gelopen maanden niet ijverig was integendeel, zy hield meer vergade ringen dan in de laatste drie jaren het geval was maar omdat zij een keus zal moeten doen uit een betrek kelijk' groot aantal wetsontwerpen, dat liefst nog voor het nieuwe jaar afgedaan 2al moeten worden. Als zo danig noemde bij o.a. de regerings voorstellen betreffende het kleuter onderwijs. de stichtingen, de succes siebelasting, het gebruik van het Fries in het rechtsverkeer, de ophef fing van de handelingsonbekwaam heid der gehuwde vrouw, de verho ging der ambtenarensalarissen en de college-gelden Ja hij vreesde zeifs. dat het niet mogelijk zou zijn, grote delen van deze oogst binnen te ha len. als de Kamer niet zou kunnen besluiten, zich in het laatste jaar voor de verkiezingen, wat meer be- perking op te leggen bij de spreek- tyd over de rijksbegroting. (Advertentie LM.) Voorkom en blus dis zuurbrand op de maag. Met Rennies. Wacht met tot Uw maag door over tollig maagzuur „opstandig" wordt. Smoor dat pynlijk zuurbranden xn de kiem. Met Rennies. Uw apotheker of drogist heeft Rennies voor U xn drie verpakkingen: klem - groter - grootst en iedere Rennie Is apart verpakt. Hygiënisch en practisch om by tl te steken Rennies helpen iedereen altyd direct enzy zyn nog smakelijk ook. VLISSINGEN. Donderdagmid dag zyn in Vllssingen drie gezinnen, in totaal uit elf personen, dakloos geworden ten gevolge van een uit slaande brand op een bovenverdie ping. Deze brandde geheel nlt. In bet benedenhuis werd veel schade aan gericht door het bluswater. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brand ontstond doordat een der bewoonsters een petroleumtoestel omstootte. Een bewoner, die op een kamer boven te rusten lag, kon zich nog via het dak in veiligheid bren gen toen de uitgang via de trap ver- sperd bleek door het vuur. De brandweer had na een half uur de vlammen gedoofd. Huis en. inboedel waren verzekerd. (Advertentie Utt.) AGG j 0 N B 0 per ZllverxaWje voor 4 dl ecu borden Tussen Kerstmis en 6 Juli hebben de speeches van de Kamerleden 1639 kolommen der Handelingen gevuld of tewel 26Va kolom per lid. De KNP ging voorop met 49)4 kolom per lid, gevolgd door de CPN met 46 per lid, de SGP met 25}$ kolom, de VVD met 211/2 kolom, de CHU met 17 kolom, de ARP met het Kamergemiddelde ..van 16V> kolom per ltd, de PvdA met 121$ kolom en de KVP met 10 kolom per lid. Wat de individuele presta ties betreft, is de communist Gortzak minnaar met 2 45 kolommen gevolgd door meur Fortanier en de keren van Fleert Oud, Weiter en Scheps met vijftig en meer kolom men. Twaalf leden hebben in deze periode in het geheel niet gesprokenDr Korten horst schonk dezen de vader landse eretitel van de ,jZwy- gers" KAAPSTAD - Jullie zijn in een week terug", zeiden de mensen irt Amsterdam toen de meisjes Jos de Lange Wendels en Hobby uan der Wal met rugzakken en gitaren de wijde wereld introkken. Die voor spelling werd zes jaar geleden ge daan. Beide meisjes zijn thans in Zutd-Afrika, het 34ste land dat zij sinds hun vertrek uit Amsterdam, bezoeken Zij zingen om aan de kost te ko men; hun repertoire bestaat uit volksliedjes, die zij onderweg ge leerd hebben. En dat dat best kam blijkt wel uit het feit, dat zij er heel Europa, het Midden-Oosten, de eilanden m de Middellandse Zee en Noord- en Zuid-Afrika mee doorge trokken zyn. Of ze heimwee hebben? „Niet in het minst" zeiden zij bij hun aan komst in. Kaapstad. „Na ons bezoek aan de Unie willen wij naar West- Afrik a om vandaar naar Amerika over te steken". Jos de Lange Wendels was steno typiste en Robby van der Wal kwam als winkeljuffrouw aan de kost. UTRECHT. Het spoorwegver keer over de Moerdykbrug is met ingang van acht uur gisteravond weer normaal. Met behulp van kraanwagens heeft men de ontspoorde wagons op de rails gezet en daarna weggesleept. De 100 ton wegende electrische loco motief was uiteraard het moeilijkst te verwijderen. Toch slaagde men daarin vrij vlot. ROTTERDAM. Principieel moet congres van het Rotterdam Heli- copter-syndieaat gehouden lezing. De maximaal te bereiken tijdwinst met de helicopter ten opzichte van trein cn vliegtuig voor plaatsen, welke een vliegveld in hun naaste omtrek hebben, kan volgens de heer men de helicopter niet zién als op- i Ledeboer een uur bedragen bij een lossing van het verkeersprobleem afstand van 125 km tussen de sta tussen luchthaven en stad. De rol der machine voor "het locale vervoer is van beperkte betekenis; als met tertijd een helicopter-net in West- Europa wordt opgebouwd, zal dit allereerst een net van vocdingslijnen moeten zijn met locale nevenfuncties. Zo ziet de heer F. Ledeboer, hoofd van het centrale planbureau der KL M, de situatie blijkens een voor het -J ¥*0 den. De ervaringen in Nederland in 1943. toen de KLM een binnenlands luchtnet exploiteerde, hebben, echter bewezen dat de passagier niet bereid is, voor de tijdwinst een hoog tarief te betalen. Voor de thans beschikbare toestel len zouden de vervoerkosten ten minste 90 cent per pass./km moeten bedragen; voor een tweemotorigc heli is berekend, dat onder Europese omstandigheden die kosten tot 30 a 40 ct. per pass./km zouden kunnen dalen. Tot nu toe is echter dc heli 't duurste van alle vervoermiddelen: m Amerika werd over 1954 aan drie hehmaatschapptjen een subsidie van 2,5 millioen dollar verleend. Als reddingsmiddel heeft de heli copter echter bewezen, van uitermate groot nut te zyn. Ook voor het uit voeren van projecten in moeilijk be gaanbare gebieden worden regel matig heli's gebruikt NEW YORK. De Amerikaanse regering zal binnenkort een begin maken met de levering van door atoomkracht opgewekte energie. De eerste afnemer wordt de Niagara Mohawk Power Corp., die stroom le vert aan vrijwel het gehele Noorde lijke gedeelte van de staat New York, De generator bevindt zich in West- Milton bij Schenectady. Hy is ge bouwd en wordt beheerd door de General Electric Company. Met de electrische stroom, die op gewekt wordt door de generator, zul len 35.000 huizen worden verlicht Gashouder te Noordwijk dreigde tengevolge van brand te ontploffen NOORDWIJK. Tijdens herstel werkzaamheden aan de grootste van de twee Noordwijkse gashouders is by het afbranden van de verf laag het gevaarte op een doorge brande plek in brand geraakt. Iets dergelijks was gedurende het kar wei al vaker voorgekomen. Steeds kon een dergelijk brandje met en kele zakken zand worden gestuit. Gistermiddag ontbrandde,, tijdens het dichtlassen het ontsnappende gas zó hevig, dat de vlammen hoog oplaaiden en de brandweer te hulo moest snellen om ontploffing van de gashouder te voorkomen. r WASHINGTON. Zaterdag zal het particuliere vliegtuig van Eisen hower, de SuperconstMlatïon „Co lumbine", met aan boord de presi dent, zijn echtgenote en zijn zoon en een aantal medewerkers, naar Europa vertrekken. Op de route, die het toestel van Washington naar Genève zal vliegen, zai een groot aantal viermotorige vliegtuigen van het type B 29 en tweern otorige Albatros amphibie- vliegtuigen patrouilleren. Een escor te van gevechtsvliegtuigen gaat niet mee. Het vliegtuig van de presi dent is voorzien van de gebruikelijke reddingsmiddelen bij overzeese vluchten, zoals vlotten, beschutting s- pakken, reddingsvesten e.d. De „Co lumbine" zal gedurende de gehele tocht in het oog worden gehouden. Is het niet van de lucht uit, dan van de waterspiegel af. Het aantal Ameri kaanse weerschepen op de Atlanti sche Oceaan, dat normaal drie be draagt, wordt voor deze gelegenheid tot negen uitgebreid. Dit betekent, dat deze schepen op 640 kilometer van elkaar liggen. Het vliegtuig zal te Reykjavik op IJsland dalen voor het innemen van brandstof. Twee uur later wordt doorgevlogen naar Genève. DEN HAAG. De koning van België heeft de heer E. H. van der Beugel, econ, drs., directeur-gene raal voor het Economisch en Mili tair hulpprogramma, benoemd tot grootofficier in de orde van Leo pold n. De Belgische ambassadeur heeft de bij deze onderscheiding be horende versierselen aan de heer Van der Beugel overhandigd. Harry S. Truman, de vrolijke ex- president nan de V.S., Jieejt zijn drang naar vreemdsoortige kleren opnieuw bevredigd. Na het lange „Truman"-hemd met de gekke fi guurtjes en de stro-hoed a, la Lou. Bandy toont de breedglimlachende Harry ons thans met zwier zyn laatste excentriciteit: de Turkse fez a la Tru?nan. Een Amerikaanse persfotograaf, die naar Geneve was gezonden om de top conferentie van de Grote Vier te ver slaan. kreeg de volgende boodschap van zijn kantoor In New York; „Fo- tografeei onmiddellijk de vier baden, waarin de Grote vier zullen baden: de vier bedden, waarin ze slapen en. de vier tafels waaraan ze eten". De fotograaf, gewend aan min of meer vreemde opdrachten, deed zijn uiterste best om de plaatjes te maken, maar na vergeefse pogingen de Zwit serse veiligheidsmaatregelen te omzei- lor moest hy naar rijn directie m New York het volgende antwoord zen den: „G-men zitten In de badkuipen, Solitie bewaakt ontbijttafels en veilig- ejcLscordon getrokken rond bedden". Italiaanse arbeiders, die een smal gedeelte van de bochtige, mooie Amal- fiweg moesten verbreden hadden geen veiligheids-maatregelen genomen. Zij gebruikten een beetje te veel dynamiet. maar kwam een hele^clip na "ar" 'bene^ mehtmaeht^^lp6^ 6X?iwftle van den. Voïgena ingenieurs zal het veer- 2? tien dagen duren om de Amalfweg heeftHima- weer begaanbaar te maken gebergte neeft verkend, een onbe kende bloem in grote hoeveelheden aangetroffen. De bloem zou bevroren ■eeruen dagen zal ledematen en andere kwalen, vcroor- 1 Beslist dan - het kost-en voordat de Hmdoeencydope- zaakt door extreme koude kunnen ze- 1 wIase ministerie van On- r.ezen. De geneeskrachtige werking zou irtf üLJi 1 P .U1j4®ven klaar is. ook bekend zijn aan de Sadhoes die °pekwerk zai bestaan uit tien de- in de sneeuwvelden van de Himalaia len van ieder ongeveer 500 pagina's. ronddwalen om boete te doen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2