Adenauer staat mo strijd te wachten eilijki 5) actief DIOR LANCEERT Y-LIJN: BOEZEM EN TAILLE IN ERE HERSTELD GENEEFSEGEVOLGEN: Vissers in troebel water weer 1 Controle op financiën schadeverzekeraars ernan Israëlisch toestel niag slachtoffers niet halen Danny Kaye Hoeden vormen belangrijk bestanddeel van silhouet Voorts jjinsdaj» 2 Augustus 1955 Prinsessen Beatrix en Irene heden naar Zwitserland Amerikaanse minister van Luchtmacht neemt ontslag - door EIS NA WIEDB.ACHT'AL-ONGELUK Wetsontwerp in de maak WEINIG BULGAARSE HULP Franse atoomcentrale wordt in 1959 in gebruik genomen 3 «hmmwnmr» (flispiTOmmimsii"!!! Wij hebben geen recht teleurgesteld te zijn, omdat Genève geen geschilpunten heeft opgelost. Het was toegeven aan il lusies, die te verwachten. De verbetering van atmosfeer ech ter is geen illusie. Dat maakt de internationale politiek minder onrustwekkend, maar tegelijk ook aanzienlijk ingewikkelder. Die verbetering van atmosfeer is iets met reële betekenis, waarvan de rekening nog moet worden opgemaakt. Dit geldt voor alle betrokkenen. Wat Rusland betreft, het gebeurde kan niet van voorbijgaande aard wezen. Het Russische publiek heeft juister en uitvoeriger inlichtingen gekregen over stand punten en bedoelingen der vre.emde staatslieden, dan in decen nia te voren. De voorstelling van een oorlogszuchtig "Amerika kwam daarbij in het gedrang. De Russische krantenlezer en radioluisteraar heeft een nieuw beeld zien verrijzen: Dat van vadertje Eisenhower, die het zo goed bedoelt. En het moet de Rus niet moeilijk vallen in de macht van een staatshoofd te gelóven. Ook met de Russen, die voor hun land ter confereiïtie optraden, moet iets gebeurd zijn. Waar de emo tionele en praatgrage Chroesjtsjew optreedt, verzwakt de traditie waar uit Molotow zich zo moeilijk kan losmaken. Daar gaat het gemoed meespreken. Als het leger werke lijk een zo grote macht in het be wind is geworden als velen zeg gen, cn als het menigmaal lijkt, dan moet de hernieuwde vriend schappelijke aanraking tussen een Zjoekow en de zo suggestief wel menende Eisenhower van grote waarde zijn geweest. Boelganin. formeel hoofd der delegatie, was wel niet van het Molotow-type; maar m zijn voorzichtige gesloten heid leek hi] eer dienaar dan lei der. Er ivas onmiskenbaar te voren reeds een verandering van atmos feer bij de Russen. Deze is in Ge nève in zoiets als een stroomver snelling geraakt, waarvan diepte en breedte van uitwerking nog be paald moeten worden. Wij kunnen nog niet gissen, en waarschijnlijk weten de grootmachtiger! te Mos kou nog niet, welke mogelijkheden en noodzakelijkheden daaruit voor het regeringsbeleid zullen ontstaan Voorlopig scheen het parool: Af wachten, niets tastbaars prijs ge ven. Kenmerkend daarvoor was het optreden van Boelganin in Oost- Berhjn. Hij stelde daar de macht hebbers. die hun zwakgefundeerde troontjes reeds voelden wankelen, gerust met de verzekering dat Mos kou hun regime, d.w.z. de menspn aan het hoofd en de „volksdemo- cratische" instellingen, niet zou los laten. Dit moet een op de duur on houdbare belofte zijn. In het eco nomische zal waarschijnlijk veel kunnen voortbestaan. Maar hoe zou het mogelijk zijn de leiders en hun politiek instrumentarium hun posi tie te verzekeren in een souverein, waarlijk democratisch en zijn overgrote meerderheid daarvan af kerig Duits rijk? Ook in Amerika was, evenals in Rusland, de nieuwe atmosfeer door een nieuwe loop van zaken voor bereid. Een hysterie was vrijwel weggeebd. De stroomversnelling van Genève heeft ook- deze ontwikke ling gepakt. President Eisenhower is er nu de held van. Zelfs een Knowland is er stiller "van gewor den. Hij heeft het echter niét al- t ij d mis, en terecht wees by op het gevaar van een verslappen van ijver in het handhaven van Ame- nka's sterkte in de wereld, waar van verdere vooruitgang misschien afhangt. Inderdaad, men staat nu voor het probleem: Hoe houdt men koude oorlog. Deze had West-Duits- land een roep van onmisbaarheid als militair element in Europa ge geven, voor de westelijke mogend heden, De Westduitse leiders voel den zich daardoor niet enkel ge streeld en bevoordeeld, maar tevens beveiligd. Ook de leiders der op positie, al erkenden zij het niet. Dit bleek overduidelijk uit de algeme ne schrik, die waar te nemen viel, toen president Eisenhower, in een onbewaakt ogenblik, van neutrali satie van Duitsland had gesproken, Het was of men in een afgrond had gestaard, en men was eerst weer gerust, toen het misverstand was opgehelderd. Zal echter de nieuwe atmosfeer, zo gaat men zich afvragen, de on misbaarheid van Duitsland niet aan tasten? En zo ja, wat gebeurt dan? Worden Oost en West het eens over ontwapening, zal het dan niet in de eerste plaats over een ontwapend houden van Duitsland zijn? Zal dan de begrijpelijke vrees van het Wes ten voor een Duitsland, dat zijn vrijheid van wapening zou behou den. niet herleven? Nog moet het vredesverdrag worden opgesteld. Wat zal daarbij de prijs zijn, die Duitsland voor zijn hereniging zal moeten betalen? Met de troebelheid, die veel Duits politiek denken steeds heeft ge kenmerkt, ontstaat, bij zoveel be toon van vriendelijkheid te Genève, en door het uitblijven van enige winst voor Duitsland daarbij, in velen een zenuwachtige argwaan, door het Westen in de steek te zul len worden gelaten tegenover het Oosten, het kind te worden van de politieke rekeningen van het Wes ten. Reeds steken oostelijk georiën- teerden. adellijken, theologen, uit de Russische hand etende generaals, in troebel water vissende ex-pqli- tici, het hoofd opnieuw omhoog. De oude leer van herverzekering in het Oosten, door Bismarck ver kondigd, wint weer in aanhang. Politiek .onverstand in economisch machtige kringen zal zich stellig doen gelden. Dit verzuimt geen ge legenheid. Adenauer zal dit alles wel baas kunnen worden, als zijn kracht blijft wat zij is. Hij weet wat hij wil, en dit is een eigenschap, die het in de Duitse politiek steeds heeft gewonnen. Maar gemakkelijk zal hij het niet krijgen. Misschien heeft deze oude strijder daaraan ook geen behoefte. DEN HAAG De prinsessen Beatrix en Irene zijn heden naar Zwitserland vertrokken voor een particulier verblijf van enige da gen in Vevey. waar deze week het „feest der wijngaardeniers" wordt gehouden. WASHINGTON. Harold E. Tal bott heeft Maandag ontslag genomen als minister van de Amerikaanse luchtmacht. President Elsenhower heeft het ontslag aanvaardt en Talbott mede gedeeld, dat zyn besluit het juiste was. Talbott, evenals vele andere le den van de Eisenhowerregering, 'n ge. wezen zakenman, had voor de firma Mulligan Co, een adviesbureau voor doelmatige bedrijfsvoering, waarvan hij voor 50 procent eigenaar is, opdrachten verworven van fir ma's, die defensie-orders uitvoerden. Dat leverde hem gemiddeld 50.000 dollar per jaar op (zijn ministers salaris bedroeg slechts 18.000 dollar). Een Senaatscommissie veroordeel de Talbott's handelwijze, maar pre sident Eisenhower gaf bij de aan vaarding van het onslag te kennen, dat er geen aanwijzingen waren, dat Talbott zijn officiële taak niet loyaal zou hebben vervuld. HILVERSUM Prins Bernbard heeft zich bereid verklaard, het be schermheerschap der Stichting Radio Nederland Wereldomroep te aan vaarden. Het ligt in de bedoeling van het bestuur der stichting, deze waar digheid officieel aan te bieden op dertien October aanstaande de dag waarop tien jaar geleden de na-oor- iogse wereldultzcndmgen een aan vang namen. Dr M. v. Blankenstein een zo individualistisch m eigen wereld levend, tot isolationisme neigend volk bereid tot het dragen van zware lasten, als het zich niet meer zo onmiddellijk bedreigd voelt? Een verslappen van die ijver, vóór nog iets tastbaars is bereikt, zou alles kunnen bederven. Het is ook voor ons nodig dit te beseffen. Dan zijn er nieuwe problemen voor Duitsland. Adenauer zal niet teleurgesteld zijn door Genève. Eer zal beduchtheid, die hü heeft ge koesterd, hem nodeloos zijn geble ken. Daarom hoeft er, wat hem be treft, met het oog op zijn reis naar Moskou, niets' veranderd te zijn. Maar, Adenauer moge machtig •wezen in Duitsland, hij heeft het bont samengestelde span van poli tieke groeperingen, dat hij ment. niet rustig in de hand. Hij moet steeds op zijsprongen bedacht zijn. En de uitslag van Genève heeft 't span. onrustig gemaakt. Had men dan van Genève een hereniging van Oost- en West- Duitsland verwacht? Stellig niet de voornaamste politici. Maar de grote menigte, om wier aanhang de po litieke strijd gevoerd wordt, is ze ker diep teleurgesteld. En daarme de zullen zy rekening houden. Er is meer, dat dieper steekt. Duitsland is goed gevaren bij de (Advertentie IM.) houden: ze wast met Omo. Nu krijgt ze haar goed z€> Wit als ze graag wil (eerste voordeel) en bovendien heeft ze tege lijk de vlekken er uit (tweede voordeel). Met óf het eerste óf het twee de moet ze meestal te vreden zijn, als ze een an der wasmiddel gebruikt. Hoe treffend juist is het gezegdeèn zuiver wit Dr's mooi werk! èn vlekkeloos, dat's Omoschoon. Twee aan een lijn Het moderne Omo kent hei geheim van de z g. dubbele waskracht. Gebruik de goede middelen en je hebt Daardoor komt het dat de talloze gebruik geregeld zo'n dubbel succes. Moeder sten met blijde voldoening zeggen: Omo past die stelregel toe in haar huis- voor de schoonste was van mijn leven. Prinses Irene zal op haar verjaar dag, 5 Augustusmet thuis zijn en daarom werd het heughjke feit Maandagmiddag al op 't jjaïeis Soestdijk gevierd Natuurlijk moch ten de Garde-Fuseliers het et gen regiment van de weldra jarige prinses, dat ook haar naam draagt daarbij niet op het appèl ont breken. Een deputatie fciaam naar het paleis om de „naumurouwe" van het regiment, behalve een reusachtige verjaarstaart, een won der van banketbakkerskunst, een paar reistassen aan te bieden van boxcalf, met in goud de letter I er op. De andere onderdelen van de Landmacht bleven ook met ach ter en schonken de bijna-jange een cassette met tafelzilver. De andere prinsessen, die „toch ook een beetje jarig'' waren, werden eveneens met attenties bedacht. MOSKOU Mevrouw L. Btsse- neek-Hanney. een 70-jarige* vrouw van Britse geboorte, die al sinds de oorlog wacht op toestemming van de Sow jet-autoriteiten om naar Én- geland terug te keren heeft nu ver gunning gekregen. Zij is Maandag uit Leningrad vertrokken, Dit !S meegedeeld door 'de Britse ambas sade m Moskou. AMSTERDAM. Op Zaterdag 34 October 1953, 's middags omstreeks twee uur, verloor de Nederlandse chauffeur Dirk de B, uit Streefkerk op een steile helling in de „AjIo- bahn" van Keulen naar Frankfort öe Voor diverse Duitse rechtscolleges heeft men zich met de schuldvraag bezig gehouden. Men werkt daar zelfs nog aan. Wat minder in het licht der openbaarheid kwam. was de vraag, hoe de door dit ongeluk benadeelden enigszins schadeloos moeten worden gesteld. De verzeke ringsmaatschappij, waarbij de werk gever van De B. was aangesloten kan namelijk niet betalen: de inmiddels failliet verklaarde Nationale Unie van 3945 had met genoeg reserves, zijn verplichtingen na te komen. Uil» VCil/llUlUilKCII lid IK ifcUUlVJl. macht over ,Un met kabclrnllcn ge- Dr Schneider uit Koblenz, die als laden vrachtwagencombinatie. Zes doden, zes gewonden en grote mate riele schade waren de afschuwelijke gevolgen. (Advertentie LM.) doet, véél lever' de leverpastei! lekker gezond voordelig ook eens Stege man's oncfere specialiteiten? Soirsische en leverworst, leverkaas etc- TEL AVTV. Bulgarije heeft Is rael toestemming geweigerd een vliegtuig naar Sofia te staren om de stoffelijke resten op te halen van de slachtoffers van het Israëlische passagierstoestel, dat boven Bul gaars gebied werd neergeschoten. De verongelukten zullen per trein naar Turkije worden gezonden en van daar per vliegtuig naar de Israëli sche luchthaven Lydda gebracht worden. Het officiële rapport over het neergeschoten toestel is thans gepu bliceerd. Het is in grote lijnen een bevestiging van de verklaring van Joel Balki» lid van de commissie van onderzoek en onderdirecteur van de El Al-luchtvaartmaatschappij. Deze betoogde, dat het Israëlische vlieg tuig door MiGs zou zijn neergescho ten. In het rapport wordt voorts ge zegd. dat de commissie van de zijde der Bulgaren geen medewerking on- dervindt. Aan drie leden van de I commissie van zes, die tenslotte wa ren toegelaten, weigerden de Bulga ren de gegevens te verstrekken, die zy omtrent het gebeurde bezaten. Ook was het de Israëliërs verboden Bulgaarse ooggetuigen te ondervra gen. Volgens AFP heeft de eerste se cretaris van de Russische commu nistische party Nikita Chroesjtsjew tegenover de Israëlische ambassadeur in Moskou, Avïdar, verklaard het neerschieten van 't Israëlische ver keersvliegtuig boven Bulgarye te be treuren. ZWOLLE Het eenjarig doch tertje van de blok wachter Van D. aan de Marsweg onder Zwolle is Maandagmiddag in een onbewaakt ogenblik op de spoorrails gaan spe len. Het kind werd gegrepen door een uit de richting Almelo komende trein en op slag gedood procureur de belangen van een aan tal der benadeelden behartigt, heeft in dit verband harde woorden ge sproken. Hij zei, het te betreuren, dat in Nederland blijkbaar geen vol doende controlemogelijkheden zijn, om de financiële positie van schade verzekeringsbedrijven na te gaan. Er wordt op het ogenblik in Ne derland gewerkt aan een wetsont werp, om tot een controle-apparaat voor schadeverzekeraars te komen. Wanneer dit ontwerp aan de Tweede Kamer zal worden aangeboden, is nog niet bekend. Groene Knart /N Londen, waar een paar dagen wat rondliep, heb ite Danny Kaye op het toneel gezien. Aan dit enigszins achteloze zinnetje kunt u -niet merken, hoeveel moeite het kostte een toegangskaart te pak ken te krijgen Ondanks het feit dat Kaye een Amerikaan is en los van zijn 'volkomen mislukt eerste optre den in het Dorchester hotel heeft hij in de laatste jaren de sympathie van de Londenaars zó overtuigend veroverd, dat at zijn voorstellingen tot de laatste plaats zijn uitverkocht, maanden achtereen. En dat wil wat zeggen. Als u weet dat 't Palladium waar hij twee keer per avond op treedt, een enorm bakbeest van een theater is hebt u een vage indruk van de hoeveelheid mensen en de hoeveelheid ponden die aan zijn Lojidense bezoeken te pas komen. Ik ben dan ook bang dat we hem in Holland niet zullen kunnen beta len. jammer genoeg, want zijn num mer, dat meer dan een uur duurt, ts bijzonder veroverend. Tegen zijn gera/fineerd uitgespeel de eenvoud die toch ook ivel iets échts heeft is de zaal niet opgewas sen. Kaye heeft een merkwaardige combinatie van kwaliteiten, die men zelden in een komiekverenigd uindt: hij is een charmeur en een- gek tegelijk. Daarbij voegt hij een menselijke gewoonheidwaaraan de altijd wat irritante zwier van de professionele leukerd volkomen ont breekt Al deze eigenschappen bij een, stellen hem in staat met de mensen te doen wat hij tuit. Na een. uitstekend variété prógramma dat in een razend tempo wordt afgewerkt, komt hij m een confectie-achtig grijs jasje en een wat ouderwets aandoende, wijde bruine broek ten tonele. De begroeting klinkt ovatio neel. Zodra rïg zaal uitgejubeld is, zendt hij zijn volslagen knotse hin niklach de stalles in. die met een geloei «an spmpathïe wordt ontvan gen. Hij heeft het dan al volkomen ge wonnen en begint, in een kwasi ge- improviseerde trant, met het publiek te praten, zuigt een paar voortref felijke liedjes en geeft, en passant, een reeks van parodieën ten beste, waarvan die op een Duitse concert- zanger de kroon steekt. Ook zijn Engelse gentleman is dodelijk raak en wordt ondanks het feit dat Kaye een Amerikaan is door de zaal zeer sportief geaccepteerdDe televisie- en crickethciligen van het Engelse volk'gaan vervolgens door zijn molen Het publiek vindt, het allemaal prachtig en schijnt willoos aan hem te zijn overgeleverd. „Weet u wat nou zo gek i "X tv.., trut* «u ca zegt hij op— -?aï? ,r?Hf°P,®S®tanden eist eens. midden vn zijn conference, „Als je hier zo staat en u steekt daarginds een sigaret of een pyp aan. dan is er ineens een klei» vuurwerkje in het donker. Eigenlijk. i,'oesfen u;e dat georganiseerd doen. Ik zal -even tot drie tellen. Op drie steekt u dan allemaal een lucifer aan. Dat is vast een mooi effect." Hij t"lt, en de mensen doen wat hij gevraagd heeft, allemaal zonder uitzondering De toneeiiampen slaan uit en het hele immense Palladium is fel en feeeriek tier licht door honderden. kleine vlammetjes. Een vergenoegd gegrinnik steekt op: het kind in de toeschouwer is ontwaakt. Op het toneel begmt Danny Kaye „Happy birthday to you, happy birthday to you...." te zingen, Eigenlyk zet hij van uit het buitenland binnenko mende automobilisten, dat zij een w.a.-verzekering hebben. De douane controleert daar. of men in het bezit is van een zogenaamde groene kaart. Dat is het internationaal erkende be wijs voor een w.a.-verzekenng. Achter deze „groene kaart" staat een internationale organisatie van schade-verzekeraars. Deze organisa tie garandeert, dat in die landen, waar men van de buitenlandse auto mobilisten een groene kaart eist, eventuele schade aan derden wordt uitbetaald, ook al is de schade hoger dan het bedrag, waarvoor de betrok ken automobilist thuis is verzekerd. Welnu, De B had een groene kaart, want hij reed ook op Zwitserland, waar de kaart eveneens is vereist. Het ongeluk gebeurde echter m 1 daarmee het hele publiek een beetje Duitsland, waar men van buitenlan- voor gek. maar iedereen neemt het ^UBHMIiHIEUIIDril&n!i|HililLmillEUUiVII|||>«TnflnaUIIIUIiraBfBaiinm EBHlli;nDUIEn,rtHHIUaiUEIIBBiail6l!il.3 JDb! ,B^aifbR|!|!iii:EUIii uiih i ihi1 :Eii 'I W 1,1,14 if I'll J.Vi .l'.i'i (Van onze mode-redactrice) PARIJS. Christian Dior is ge heel van de dwalingen zijns weegs teruggekeerd. Hij heeft de boezem en de taille weer in ere hersteld en daarmee is de vrede tussen hem en de vrouwendie zijn A- en H-lijn met gemor hebben ontvangen en maar moeizaam geaccepteerd, weer Weer is het een letter, die als sym bool voor zijn nieuwe lijn wordt ge bruikt. Ditmaal de Y. De bovenste punten van de Y liggen bij het be gin van de schouders, die rond en vrouwelijk zijn. Tussen de beide ar men van de Y ontbloeit een kleine hoge boezem en zij komen by elkaar in de uiterst smalle taille. Dat zijn de voornaamste kenmer ken van zijn nieuwste collectie, die Maandag de verrukking opwekte van een uitgelezen publiek van mode-specialisten met als eregast Mariene Dietrich die er zich waar schijnlijk over heeft verheugd, dat de rokken vry kort waren, vooral bij de korte avondjurken. „Ik heb een collectie gemaakt voor een gelukkige vrouw," is de uit spraak, die Dior zelf over .zyn nieu we modellen heeft gedaan, „Ik heb veel aandacht besteed aan de schou ders. die vol zijn en rond. „Och zijn de schouders niet breed geworden. Ze worden geaccentueerd door shawls, capes, door plooien, door een geraffineerde inzet van de mouw. De taille zit op haar natuurlijke plaats, maar schijnt, tengevolge van de coupe, vaak hoger te zitten, om <n!liliiiIIEI{!)IEI!JliilllU!i[iHRII9i;iIli]|![lij||i|)!&i|>|[;!lll|]||]][init!!iail>3üarilII:imillii[IHIi]Ulll!EIEinE':l!illEi:i:nitl!il3Ii!r!;i[ WIWIlll l'J'H. i.l!l i l:!i! Wi ill W« A WJ middel te accentueren. gezette banen, die diagonaal in de taille uitlopen. De hoeden vormen een integrerend bestanddeel van het silhouet. Het zijn eeri soort gedrapeerde toean es. die uitgesproken boven op het hoofd staan en geen rand hebben. Veel leer werd voor garnering gebruikt. Kra gen, knoopjes, strikken en zakklep- jes werden hiervan gemaakt. De gebruikelijke grapjes ontbraken in deze collectie niet, zoals een tail- AUe kleren voor overdag zijn ge- leur van Ocelot en een avondjurk maakt van zeer ruige stoffen, zelfs van Breitschwanz. Merkwaardig was. de japonnen. Voor geklede jurken dat het zwaartepunt hier sterk viel wordt veel wol met zijde gebruikt op de korte en lange avondjurken, en voor de avond veel satijn en be drukt met Perzische en Turkse mo tieven. ders géén w.a.-verzekering eist. Als Dirk de B. zijn ongeluk in Zwitser land had veroorzaakt, zouden de na- gelatenen van de zes doden althans gedeeltelijk schadeloos gesteld zijn, in zoverre zo tets overigens met geld, mogelijk is. Dan namelyk hadden de Nederlandse assuradeuren, die bij de internationale overeenkomst zijn aangesloten, de schuld van de met tot betalen in staat zijnde Nationale Unie overgenomen. PARIJS In Frankrijk zal In 1959 de eerste door kernenergie aangedreven electrische centrale in gebruik worden genomen. Dit heeft een woordvoerder van de Franse commissie voor atoomenergie be kend gemaakt De centrale zal een capaciteit hebben van 50.000 tot 60.000 kwu. Op grond van een plan, dat reeds door de regering is goedgekeurd, kan deze hoeveelheid energie in verloop van drie tot vier jaar ver dubbeld worden. Ook zullen er dan. meer dergelijke centralen wor den gebouwd. - net genoegen en luistert zodra hei licht weer aan is, naar zijn volgend verhaal over zijn dochtertje van vijf. „Ze is laatst een keer méégeweest naar een theater waar ik optrad," vertelde Kay. „We hadden het lang voor haar verborgen gehouden. Maar net kon niet langer Toen het afge lopen was, kwam ze by me in, de kleedkamer Ik vroeg: „En, hoe heb je het gevonden?'' Ze barstte in snikken uit. „Waarom huil je nou?" vroeg tfc. Eindelijk zei ze; „Die men sen mogen niet lachen om myn pappie.'' De zaal applaudisseerde getou cheerd. ,£n nou gaan we samen zingen," zegt Danny Kaye. Hy zet ..Mmnie the Mooch er'' in en laat al die in getogen Engelsen de krankzinnigste woordcombinaties uitjubelen. Ieder een doet mee Niet ten onrechte zei Churchill na Kaye's eerste optreden m het Palladium: Jongemanu hebt een gevaarlijke macht over de men sen Ik ben maar blij dat u niet in de politiek ts gegaan...." KRONKEL. Oplossing van de rheuma- verrassingsactie op 16 Augustus ROTTERDAM Het Nationaal Rheumafonds te Rotterdam heeft meegedeeld, dat de bekendmaking van „het geheim", niet zal geschie den zoals op de verrassingscouvertjes Staat aangegeven, op Augustus, doch een week later, op Dinsdag IS Augustus. De variatie daarin was veel groter dan die bij de sportieve kleren. De ene avondjapon was al mooier dan de andere. p Zwart fluweel en zwarte kant wer- den met grote voorliefde en grote Zyn meest geliefde kleuren zyn: vakkundigheid gebruikt en Balmain =—■->*• had zelf, het kunststukje klaarge- speeld een zwart fluwelen japon te De echte geklede namiddsgjurken heeft Dior in de ban gedaan. „Jolte madame herfst 1955" uan Balmain fcrygt een donker groene vilten clochehoed, die gedragen wordt by een mof en een stola van zwart otterbont bruin, groen geel, Perzisch blauw en vooral Dior-rood. waarbij natuur- lyk zwart komt. Grijs is hier minder borduren met gitten pailletten, te zien dan anders. Het laatste kan niet gezegd wor den van de cullectie van Pierre Bal main. Want hier werd zeer donker grijs bij voorkeur verwerkt. Zijp „Jolie Madame Herfst 1955", kleelï zich overdag in een sobere japon v ui gladde wollen stof met een duidelyi e taille en een laag aangezette rok. De accenten liggen heel vaak Ol der het middel. De- schouders zyn iets verbreed, vooral by de mantel pakken. De mouwen ziin daarbij in gezet, niet al te nauw en soms drie- De driehoekige hoed van zwart fluweel, met drie zwarte strikjes en de stola van nertsbont is even- eens uit de collectie van Balmain. zo de rok, de onderste poot van de die in de halsopening wordt ge- kwart lang. Mouwen en. kragen kry- Y, langer te laten lijken. Overigen' plaatst en het effect geeft van een §en 66,1 sterk accent. Soms groeien zijn de rokken niet allemaal nauw, rolkraag, Ten derde de kaftan, een de kragen uit tot ware capes. Ook zoals de Y-lijn zou doen vermoeden, lang, tuniekachtig hemd, dat over de bü sportieve kleren worden stola s Er zijn wel degelijk wijde rokken, japon wordt gedragen en waarvan om de schouders gedragen. voot"al voor 's avonds, de randen los over de rok heen wap- Balmain introduceert een nieuwe Dior heeft drie nieuwe kleding- per**n coupe, die vooral dc technici zal in- stukken bedacht: ten eerste de cami- In tegenstelling met de rest van de teresseren. De zij-naden worden sole, die soms het tailleurjasje ver- Farijse ontwerpers, die haast geen daarbij .naar voren gebracht een dé- vangt en van achteren wordt dicht- ceintuurs gebruiken, past Dior ze tail, dat wordt geaccentueerd door geknoopt. Ten. tweede de guimpe, veel toe, om de rankheid van het veel schuine knoopsluitingen en in- - Wij zijn een volk van fietsers, zelfs pretenderen the so af en toe een volk van toielzenners te zijn. Als We die laatste bewering willen waar maken, moeten we het goede oude spreekivoord „Jong gewend, oud gedaan", in de practijk bren- gen, Nu, het lijkt er tuel op dat we daarover geen klagen hebben. Uit verschillende plaatsen hebben wede laatste lijd verhalen kunnen lezen van wielerwedstrijden voor jongens van diverse leef tijden, die hun best doen om de voet-, of liever: de band-sporen te drukken der befaam de helden uan de Tour de France. Wei. to ie w eet. hoe deze fietsende „hoap des vaderlands" zich nog zal gaan ontwikkelen en. of bijvoor beeld de kleine Arnhemmer, die we hier bij een der pleisterplaatsen van de Ronde van Gelderland een koud flesje limonade zien verschalken, over een jaar. of wat niet in een heuselyke groene of gele trui over de Pyreneeen of de Col-de-Weet- tk-veel zal suizen! De 52-jarlge milllonnair Edward L, Williams, die tevens directeur Is van het gemeentelijke kerkhof in Kansas City, is Zaterdag hoog ln de lucht ge trouwd met Marion Sutton {2?}. die mannequin en schoonheid vaa haar vak is. Ze presteerden dit m een met orchideeën overladen vliegtuig, dat voor die gelegenheid „Cupido Express*: was gedoopt. Rechter Morris trouwde 't paar in aanwezigheid van veertig studeren. Ze trachten de Russen t* gasten-passagiers. Een luchtschry ver doen begrijpen dat men ook gul kan zün ais gastheer. al te Ook de beroemde grootmoeder Mariene Dietrich behoorde tot de velen, die de show met &en be zoek vereerde Vooral de korter geworden rokken deden haar plezier trok op *t gewichtige moment een groot hart met een pijl erdoor in de lucht.. Hillevl Rombin, de Zweedse die e Het Witte Huis irt Washington, waar „Miss Wereld 1355" is geworden en de Amerikaanse president ambtshalve êén-en-twmtie andere scboonheldsko- zetelt, trekt zoveel bezoekers, dat de ningtnnen zullen meewerken aan een vloeren het beginnen te begever. kleurenfilm, heeft de tTnlversal-Inter- Daarom wordt het gebouw 15 dezer national in Hollywood bekendgemaakt voor twee weken gesloten om repa- Als zóveel schoonheid in een film' raties te verrichten. Sedert de ingrij- geen volle zalen trekt welen we 'i pende vernieuwing Jn April 1952 zyn niet meert er ruim drie, malhoen kijkers geweest. m Burgemeester Josef Zeil van De Amerikaanse boeren, die een Straatsburg heeft Zaterdag zijn stede- rondreis door Rusland maken, zijn lijke straatvegers eens laten zien hoe een „champagne-staking" begonnen, er gewerkt moet worden. De energieke Zy hebban nL Ltan weten, dat ze nu SS-jange heer heeft in een uur" het eens willen ophouden met lekkere di- grootste marktplein keurig netles nertjes en vele ankers champagne te schoongebezemd, iets waar anders vier verorberen, maar willen gaan doen, straatvegers (met vestigtngsvrrgunnine. waarvoor ze gekomen zijn: boerderijen hopen wel) ruim drie uur voor nodig bezichtigen en landbouwtechniek be- hebben, g

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2