Vergis U niet! 1 Binnen 15 jaar voldoende goedkope atoomenergie Thorium voordeliger dan uranium 1 Roof uit een postauto Senaat zal met veel critiek voorstellen aanvaarden - buit ruim f60.000- voor het Gerechtshof Voetgangerstunnel waar niemand doorheen wil Voorts. Felle liberale oppositie bitter weinig harmonie Djakarta bleef poging van Den Haag afwijzen Nederlandse eis f 7.500.000. Goed actueel TV-toneel Esso of Esso Extra? siisst? Djakarta vindt weinig steun bij AA-landen Geen schijn van bewijs, zegt verdediger Chefarine „4" doei wonderen Meeuw aan de hengel BELASTING EN HUUR IN LAATSTE RONDE Woensdag 10 Augustus 1955 3 GENèVE. Binnen vijftien, jaar zullen de atoo meen trales in de Verenig de Stateneven goedkoop, of zelfs goedkoper electrische energie leveren dan de gebruikelijke krachtstations, die door kolen of waterkracht wor den aangedreven, dat nu doen.. Bit was een vaft de onthullingen, die de Amerikanen op de Geneefse conferentie over hun vorderingen op het ge bied van kernenergie voor vreedzaam gebruik, deden, nadat eerst de Rus sen het een en ander over hun prestaties op dit terrein hadden verteld, In antwoord op vragen, die aan de Russen, na hun uiteenzettingen wer den gesteld, deelden dezen nog me de, dat de Sowjet-Unie op het ogen blik bezig is met de bouw van een atoomcentrale van 100.GOD kw een reactor, die tweemaal zo groot is ais de atoomstations, die op het ogen blik in Amerika en Groot-Brittannië in aanbouw zijn. lüium C-U l: I1B FHliUi i!i II liim l'lru:! H i Proces Jnngschlager DEN HAAG Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mede: Nadat duideljjk was geworden, dat de Indonesische regering afwij zend stond tegenover de Nederland se verzoeken om toelating van pro- minénte buitenlandse advocaten, ten einde op te treden als verdediger in het proces Jungschlager en dat de Indonesische regering zelfs be zwaar had tegen het optreden van die advocaten als adviseurs van de Nederlandse regering, heeft de re gering op 5 Juli jl. bij de Indonesi sche regering in algemene zin laten informeren, of een prominente Ne derlandse advocaat zou kunnen wor den toegelaten. Hierop is op 15 Juli een afwijzend antwoord ontvangen. De Nederlandse regering heeft tegen deze afwijzende beslissing ge protesteerd en haar verzoek om toe lating van een Nederlandse advocaat herhaald. Olieproces Singapore SINGAPORE. Drie Nederlandse maatschappijen de Bataafse Pe- trol cum Maatschappij, de N.V, Ne derlands Indische Aardolie Maat schappij en de N.V. Standard Va cuum Maatschappij zijn begonnen met een proces tegen de oorlogs schade-commissie van Singapore over een eis tot schadevergoeding van zes millloen Malayan dollars 7.500.000) voor de olie van de vel den der maatschappijen op Sumatra welke het Britse leger gebruikt heeft, nadat het in 1945 in Singapore was teruggekeerd. De zaak wordt behandeld door de schadevergoedingskamer van het Hoge Hof te Singapore. Bij de nadering der Japanners in 1942 werden de installaties der drie maatschappijen, waarvan de eerste twee tot de Shell-groep behoren, vernield. De Japanners waren ech ter snel met het herstel en wisten al spoedig gedurende de oorlog olie naar Singapore te verschepen. r)E uitzending van „Cycloon 3 •*S antwoordt niet", het zéér actu ele stuk «an de Fransman Jules Roy, is een staal wan voortreffelijk te te «isie-toneel geirorden Regisseur Wim Bary heeft een gepast-gebruik van jiltn-in lassen gemaakt en verder het toneel zoweel mogelijk toneel ge laten Het spel ran de jonge acteurs van ,J>uck'- was over 't algemeen sober en overtuigend, hoewel er hier en daar iets teveel gechargeerd werd in de mimiek. Wat op de af stand. die de schouwburg laat tussen spelers en publiek, aanvaardbaar is I kan voor de alles J veel directer regi strerende camera's onnatuurlijk I krampachtig tuor_ den. Maar na de zelfs voor de zo mermaanden fry onbenullige blij' spelletjes, die we de laatste weken heben gezien, ivos dit hier en daar beklemmend tijdstoneel een men vergeve ons de paradox verade ming. -n Amerika was d» productie van televisie-toestellen ii„ het eerste half jaar van 1955 niet minder dan 35 'c hoger dan in dezelfde periode vin het 'vorige iaar Nog aanzienlijker steeg^ de productie van „gewone" radio's dfe in de V.S. nog altijd gro ter is dan die van TV-sets. Er zijn in.ae eerste zes maanden van 1955 ruim zeven millioen radio-totstellen gefabriceerd, in het eerste half jaar van 1954 waren het er nog geen vijf millioen. Voor de TV-ontvan- gers zijn de cijfers onderscheidenlijk 3.828.793 en 2.845.147. „Bello", het stoomtrammet je van Allernaar naar Bergen, is in Neder land een begrip geworden. In Enge land, waar men verzot is op antieke Vervoermiddelen, zou aan dat tram metje al lang een film zijn gewijd. Het ziet er naar uit, dat „Bello" op de avond van 31 Augustus zijn laat ste rit zal maken. De VARA zal aan deze rit een reportage wijden, bo vendien zendt rij op Woensdag 24 Augustus, een documentaire uit. ge wijd aan de geschiedenis van en de problemen om Bello. Pete Ffc-ujman verzorgt vanavond over Hilversum I de eerste van een reeks programma's onder het motto „Een orkest ontleed". De orkestlei ders Eddie Sauter en Bilt Finegan zullen de specifieke klank van hun solisten en hun secties laten horen I (6.45—7.10). 1 De Amerikanen kwamen aandra gen met niet minder dan acht boek delen, vol technische gegevens en blauwdrukken over de zes verschil lende atoomreactoren, die thans bij hen voor onderzoek in gebruik zijn. Met nog meer openhartigheid, dan door de Russen was betoond, ver strekten zij bijzonderheden over wij zen van voortbrenging van energie, gebruikte brandstoffen, bescherming tegen uitstraling en uitrusting der laboratoria. De Russische geleerden hadden grote belangstelling voor een Ame rikaanse proefneming met 'n reactor voor oververhit water, die in de eer ste plaats ontworpen is om middelen te vinden om eleetriciteit op goed kope wijze te produceren. Zeer grote belangstelling bestond Ook voor het referaat van de Britse atoomdeskundige professor Dun- worth. Hij voorspelde, dat op den duur thorium een waardevoller brandstof zal worden dan uranium. Het is bekend, dat de voorraden tho rium op aarde groter zijn dan die van uranium. De gedelegeerden hebben ook een waarschuwing gekregen van ver schillende sprekers, onder wie een autoriteit van de Britse gezondheids dienst. dat de huidige wedloop om de wereldatoommarkt in handen te krijgen, zou kunnen leiden tot een gevaarlijke verslapping in veilig heidsstandaarden tegen uitstraling. W. Binks, een autoriteit van de radiologische beschermingsdienst van het Britse ministerie van Gezondheid heeft verklaard, dat overwegingen van concurrentie reeds leiden tot verzoeken om zo veel mogelijke ver lichting ten einde bezuinigingen bij de productie van atoomkrachtstations toe ie staan. Hij zinspeelde er op, dat het enige geneesmiddel zou kunnen zijn een internationale overeenkomst inzake minimum veiligheidsstandaard. 1 Twee Canadese geleerden vertel den vandaag op de atoomconferentie, dat er een „goede kans" is, dat Ca nada „binnen de. eerstkomende tien jaar" op economisch verantwoorde wijze door atoomkracht opgewekte electrische stroom gaat produceren. Zij waren verder van mening, dat er omstreeks 1970 „een volkomen nieuw tijdperk zal beginnen: dat van de atoomkracht als een belangrijke, zo niet de belangrijkste bron van elee triciteit in Canada." (Advertentie I.M.) RADIO EN T.V. Welke benzine heeft Uw auto nodig? Ongeveer 40 der motoren wordt „onder voed" als zij geen Esso Extra krijgen. Zij ver liezen pk's, gaan pingelen of worden kunst matig door tc laat gestelde ontsteking pingel- Vrij gemaakt. Langzaam maar zeker gaat zo'n kostbare auto door ondeskundigheid in de reparatie. Andere motoren, voornamelijk die met lage compressieverhouding, kunnen volstaan met Esso benzine. Ook deze zullen echter met Esso Extra vin niger optrekken en dus verhoogd rijgenot geven. Laat vooral de ontstekingstijd van Uw motor vakkundig afstellen. Een klein karwei voor een goede monteur. Eerst daarna bemerkt U ten volle de voordelen van Esso Extra, - Fellere acceleratie - economisch rijden - geen gepingel. Vergis U niet en vertrouw op de wereidreputatie van ESSO NEDERLAND N.V. „ESSO-GEBOUW" - DEN HAAG PIET, DE GROTE ONBEKENDE (Van onze correspondent) AMSTERDAM. „Ik ben helemaal niet zo'n brave jongen, meneer de president, maar voor deze zaak zit ik al acht maanden laug onschuldig. Acht maanden.'" Deze en nog andere verontwaardigde woorden werden Dinsdagmorgen tot de president van het Gerechtshof gericht door de 29-jarlge koopman H. E. S., bijgenaamd „Rooie Henk", de man, die naar de vaste overtuiging van de politie en de Justitie op 28 October van het vorige jaar een opzienbarende postauto-joof in Amsterdam heeft gepleegd. Liever dan door het uitnodigen de tunneltje te gaan, waagt het publiek 2ijn, leuen tussen 't ver keer om in het Amsterdamse Cen traal Station te komen. Mislukte oplossing bij Centraal Station in Amsterdam (Van één cmzer verslaggevers) AMSTERDAM. Sinds jaar en dag is het Stationsplein één van de grote verkeersproblemen van de koofdstad. Op het grote plein arri veert een groot deel van de trams, die dagelijks tienduizenden mensen afleveren. Het allergrootste deel van deze massa moet de stad uit. Dat tuil zeggendat zij eerst naar het Centraal Station moeten. Tussen het plein en de hoofdingang van het station echter ligt een weg, die voor al in de spitsuren levensgevaarlijk is. De rijbaan is smal, het aantal voertuigen groot, de hoeveelheid mensen, die beslist moeten ouerste- ken nog groter. Op enkele plaatsen 2tjn stoplichten aangebracht, dte maar een gedeeltelijke oplossing op leveren. Wordt de groep op het verspringen van de lichten wach tende reizigers die bovendien dik wijls haast hebben, om hun trein te halen is groot, dan dringen zij oast met zyn cürri een eindje de rijbaan op. De c willen ech ter niet stoppen. -t. het licht voor hen nog op en staat. De critiekdie van het pvbliek uit, op deze inderdaad gevaarlijke toestand werd geleverdwas niet mis. De dienst Publieke Werken heeft in nauwe samenwerking met de Spoorwegen een oplossing gevonden, althans voor de toegang naar het station. Men maakte een voetgan gerstunneltje dat van het.plein af onder de gevaarlijke weg 'door di rect toegang geeft tot de stations hal. Een paar weken geleden werd dit fraai uitgevoerde tunneltje met enig feest ver toon geopend en aan het publiek aangeboden. Welnu, het publiek maakt er ge woon geen gebruik van. De mensen komen uit de tram, negeren de drie omlaag voerende trappen en blyveu machte» op hef stoplicht, om net als j altijd gezamenlijk door de deuren heen te dringen en op de loketten af te stormen. Het tunneltje met zijn rijen vrolijke reclame-etalages blijft een oase van ondergrondse rust. De agenten, die de stoplichten be dienen. trachten de mensen te dwin gen onder de grond door te lopen door het licht wat langer op rood te laten staan. Het helpt hoege naamd niet! Hoogstens wagen de reizigers, net als vroeger, zich in massa tussen de voorbijschietende auto's om er wat eerder te komen. Conservatisme? Luiheid? Het is moeilijk te zeggen. Misschien is het een onbewuste afkeer, ronde- de grond te gaan lopen .als het niet strikt noodzakelijk is Iets van psy chologische aard dus Ook in andere steden in binnen- en buitenland kent men deze ervaring. In Arnhem bij voorbeeld zijn enkele tunneltjes on der hoofd verkeerswegen. Ook hier maken de mensen liever een gevaar lijke. maar bovengrondse zwerftocht tussen het verkeer door. Het ligt in de bedoeling, ook bij de drukke Westelijke uitgang van het Amsterdamse Centraal Station een voetgangerstunnel te maken. Daar zullen de, reizigers dan wel gebruik van móeten maken, omdat de controle waarschijnlijk aan het begin zal worden geplaatst. Tot zo lang echter kunnen zij nog fijn tus sen tientallen auto's, fietsers en bus sen door laveren, om dan nog net op de tram te springen' Nederlandse employé na rel in fabriek overleden DJAKARTA. In een ziekenhuis te Soerabaja is overleden de 26-Jari- ge Nederlander J- A. Scheuer. die sinds enkele weken werkzaam was bij de Heinekens Brouwerij aldaar en die bij een schermutseling met arbeiders in de brouwerij ernstig was gewond. De politie verhoorde vijf arbei ders, aoch liet hen daarna weer vrij. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - De Aziatisch-Ara- bische conferentie welke in Maart in Bandoeng werd gehouden, heelt Indonesië niet opgeleverd, wat het aan steun voor zijn agitatie om Nieuw-Guinea had verwacht. Drie deelnemers aan de AA-conferentie, die tevens lid zijn van de V-N., na melijk Turkije en de twee Afrikaan se deelnemers Iiberia en Ethiopië, hebben het verzoek van de AA-lan den, om de kwestie Nïeuw-Guinea opnieuw op de agenda van de VN. te plaatsen niet gesteund. Deze af wijzende houding der drie landen Is na de AA-conferentie omnisken- baar een diplomatieke teleurstelling voor Indonesië geworden, ZIERIKZEE De 2fl-jarige A. C. F. uit Renesse is Dinsdagmiddag tij dens zijn werk in Kerkwerve door de bak van een ..dragline" getroffen en on slag gedood. Do buit bedroeg ruim 60.000 gul den en is gevonden vrijwel tegelij kertijd met de arrestatie van „Rooie Henk" en zijn kameraad Frans H. Beiden stonden wegens diefstal, medeplichtigheid aan diefstal of heling terecht voor de rechtbank, maar dit college maakte uit, dat de politie met de arrestatie van het tweetal de daders van de postauto- roof niet gepakt had. Beiden kregen één jaar gevangenisstraf wegens heling. De officier van justitie ging alleen in de zaak tegen „Rooie Henk" in hoger beroep, De procureur-generaal bij het Hof kreeg hierdoor de gele genheid Frans H. als getuige op te roepen en heeft daar dankbaar ge bruik van gemaakt. Maar aan zijn requisitoir kwam hij niet toe. Het Hof hield de zaak tegen „Rooie Henk" aan tot 23 September, omdat andere getuigen niet verschenen wa ren. Hun medebrenging door de rijkspolitie op die dag is bevolen. Het verhoor van Frans H., waar op iedereen met spanning zat te wachten, heeft niet veel opgeleverd. „Iemand, die U Piet noemt, is bij u in uw loods gekomen enkele weken voor uw arrestatie. Hij had een bus met geld bij zich. IF heeft het geld geteld en de bus later met Piet begraven. Hebben Piet en u dat alleen gedaan?" begon de president. „Ja," zei Frans H. „Proeven heb ben uitgewezen dat „Rooie Henk" met zijn handen aan de bankbiljet ten geweest is. Hoe zit dat?" vroeg de president. „Daarover verklaar ik niets." antwoordde Frans H. „Rooie Henk" stond op. „Frans," zei hij, „Frans, zeg eerlijk. Ben ik Piet?" Frans zei niets. Piet bleef voor iedereen de grote onbekende. De rest van de behandeling was een herhaling van de rechtszitting in eerste instantie. Bij Frans H. is de poet gevonden. Heiing ontkennen had voor hem geen zin en daarom deed hij het ook niet. Met zijn von nis van één jaar is hij heel tevreden en over een paar maanden mag hij de strafgevangenis te Rotterdam al weer uit, „Rooie Henk", compagnon van Frans H, in een oud-metaalhande! maar ook zijn kameraad bij ver scheidene vroegere overvallen op rijdende auto's, ontkent alles, maar geeft toe samen met Frans H, de buit van de P.T.T.-roof geteld te hebben. Dat is niet strafbaar. Hij kwam toevallig bij Frans aanlopen toen deze 60.000 gulden aan bank papier in zijn werkplaats had lig gen. Voor de moeite kreeg bij niets, geen cent. Het is dus volgens „Rooie Henk" volstrekt niet vreemd, dat zijn vin gerafdrukken op het geld gevonden zijn. Zijn vrouw, opgeroepen door de verdediger mr W. K. S. van Haas- tert, heeft bovendien verklaard dat haar man nooit later dan half 2es thüisgekomen is, tijdens het afgelo pen najaar. De roof is omstreeks die tijd gepleegd. En een buurvrouw van „Rooie Henk" heeft het Hof verteld, dat de familie S. het ook na de overval heel arm had. Zó arm, dat mevrouw S. een rijksdaalder van haar moest lenen die zij in twee termijnen terugbetaalde. Toen de president mededeelde, dat de zaak werd aangehouden werd mr Van Haastert een beetje boos. ,.Ik vind het wel erg, meneer de president Tot 23 September 2it Henk nog vast. Ik had gedacht hem vandaag vrij te krijgen. Er is geen schijn van bewijs!" (Advertentie L M.) TEGEN PLJNEN, GRIEP.2Q TABLETTEN 85 d Engelsmanverdronken bij omslaan van pont GHONINGEN De 30-jari-e Engelsman T. verloor Dinsdag het leven, toen hij bij het omslaan van een met stalen platen geladen pont je te water raakte. Waarschijnlijk is hij door een van de platen ge raakt. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen achter. Acht andere mannen, die ook in het water terecht kwamen, konden de oever bereiken. BOLSWARD- Twee jongetjes, die te Bolsward in de stadsgracht aan het hengelen waren, vingen een vis. die ze weer in het water wilden gooien. De „vliegende vis" werd in zijn vlucht gevangen door een zee meeuw, die juist boven de gracht cirkelde. De vis bleef echter in het keelgat van de vogel zitten en de meeuw kwam door ademnood in het water terecht. Met de hengel hebben de jongens de vogel naar. zich toe gehaald en toen het hun niet geluk te de vis uit de keel van het dier te verwijderen, zijn ze met de meeuw naar een dierenarts gestapt, die de vogel, die reeds dreigde te stikken, van zijn last heeft bevrijd. Hierna gaven de jongens de meeuw zyn vrijheid terug. HEL~TNKI. Aan de Fins-Rus sische grens zijn Maandag 27 Finnen vrijgelaten, die in de Sowjet-Unie gevangenisstraffen hebben uitgeze ten. Wijziging Bevoegdheden- en Waterstaatswet DEN HAAG. Bjj de Tweede Ka mer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de Bevoegdheden- wet en de Waterstaatswet 1900. -et ontwerp beoogt hei tot stand- brengen van enkele wijzigingen, met name in de Bevoegdhedènwet, die betrekking hebben op de invordering van aan een waterschap verschuldig de belastingen en kosten van politie- dwang. Toeristenreis naar Rusland nu geheel uitgestippeld (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het programma van het eerste toeristische bezoek van Nederland aan de Sowjet-Unie is nu bekend. De reis duurt van Vrijdag 30 September tot en met Zondag 16 October. De kosten voor deze reis bedr.. "en circa 2200. per persoon. De reis gaat per vliegtuig van Amsterdam via Kopenhagen en Helsingfors naar Leningrad. In de Sowjet-Unie worden o.a. bezoeken gebracht aan historicche en archi tectonische monumenten in Moskou, waar het gezelschap, dat waar schijnlijk uit 16 personen zal be staan, vijf dagen vertoeft. Voorts worden bezoeken gebracht aan Leningrad. Kiew en Odessa. jVieuw CAO voor chefs in grafisch bedrijf DEN HAAG. In de afgelopen weken zijn tussen de vertegenwoor digers van de werkgevers- en werk nemersorganisaties in de grafische industrie besprekingen gevoerd over de vernieuwing van collectieve ar beidsovereenkomst voor de chefs in de grafische bedrijven. Deze C.A.O. expireerde op 30 Juli j.l. De onderhandelingen hebben tot overeenstemming geleid. Het resul taat van de besprekingen is ter goed keuring aan het college van Rijks bemiddelaars voorgelegd. Het is de bedoeling de overeengekomen wijzi gingen in de C.A.O. op 1 Augustus 1955 van kracht to doen worden, SALERNO (Italië) Twee en der tig passagiers werden gewond, toen een trolleybus tegen een andere bus opreed op een heuvel bij Vietri sul Mure. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. liet was In de vooravond gisteren een feestelyk gedoe op het Binnenhof. Daverende muziekcorpsen lieten zich horen. Niet ter gelegenheid van de belasting- en huurvoorstellen, welke de senatoren be spraken, maar ter ere van de Haagse bloemenkoningin, waarvoor zü een défilé hielden. Dit de Eerste Kamer steeg een minder harmonieus geinid op. Zij wilde de regeringsvoorstellen wél aanvaarden dooh zonder enige geèstdrif.. Vooral de liberale opposanten de heren prof. Molenaar en mr De Vos van SteenwUk deden zuur. De Leldse hoogleraar vond. dat de regering eigenlok geen bloemen verdiende. Hij dacht dr Drees slechts „een verlept bouquet je koekoeksbloemen" toe, omdat deze de oplossing der kabinetscrisis uit handen van de Tweede K .i- rfraetles zou hebben aanvaard, In het beleid van minister Witte luii «i<- VVD helemaal geen vertrouwen meer. Zü noemde zijn 5 procent huurvoorstel zelfs „een pruts- oplossing" in weerwil van'zijn geïrriteerde Interrupties! De Eerste Kamerleden hadden aan één middag- en avondvergadering voldoende om 't hunne te zeggen over de voorstellen, waarmee de Tweede Kamer zolang heeft geworsteld. De t—meeste sprekers lieten echter de politieke aspecten van de jongste kabinetscrisis •buiten bespre king. Zij re serveerden dit probleem voor hun algemene politieke beschouwingen over de Rijksbegroting 1956. Een der gelijk uitstel van een half jaar stond EERSTE KAMER de liberale prof. Molenaar echter niet aan. Deze vond het veel te ernstig, dat ons volksgeluk hij doelde daar mee op de oplossing van het wo ningvraagstuk „was opgeofferd aan de brede basispolitiek". De C.H. afgevaardigde Pollema diende hem 'van repliek. Deze was'weliswaar óók j de mening toegedaan, dat de re ge- ring met haar huurhel^jH np H«* vér. keerde weg is en dat minister Witte een matte indruk maakt, maar hij vond, dat ons land zich geen on oplosbare crisis of een smalle kabi- netsbasis meer kan permitteren 'nu het de souvereinitelt over Indo nesië, met instemming van de VVD 1 overigens, heeft overgedragen. I Ook de woordvoerder der KVP. mr Teulings. liet een verzoenend geluid I horen. Weliswaar vond hij de be- j wering van minister v. ci. Kieft. dat j de regering door de b el ast in g veria- i ging twee maanden uit te stellen ge- noeg verdient om de schatkist een j groter offer te laten brengen, een aardige vondst, geschikt om een I ..reële concessie" te camoufleren. Maar hij wilde toch niet meedoen aan het becijferen van welke partij bij de jongste kabinetscrisis nu de grootste concessies had gedaan. Met de liberaal De Vos van Steen- I wijk uitte orof. Hellema zich het meest critisch over het huurbeleid. j Zij moesten dan ook voor de wijze, waarop zij het voor de huiseigenaren opnamen, een aanval ondergaan van t i de communist Brandenburg. Hun stelling was. dat de belangen van de verhuurders waren opgeofferd aan die der arbeiders, terwijl hij juist j van oordeel was. dat de ionen der j werknemers in de afgelopen jaren waren gedrukt, mede" in het kader van de huur politiek. i I Hij had bepaald meer waardering voor het betoog van de KVP-er Kraayvanger, die inderdaad duide- lijk uitsprak, dat men op de belan gen van beide partijen moest letten. Aan de andere kant noemde deze dc 5 procent huurverhoging toch "mcr oirt het cvcur."icht tussen vooroorlogse en nieuwe huren j te herstellen. Hij maakte het minis ter Witte niet makkelijk. Hij liet I zich bijv. zeer afkeurend uit over de onderhoudsplicht, welke door oud minister In 't Veld juist in bescher ming werd genomen. Het is niet waar, dat alle grote kunstenaars eerst na hun dood de beroemdheid ten deel valt, traaruan de geschiedenisboekjes ge wagen, Vallories is een centrum van pottenbakkers, waar Picasso zich heeft neergelaten feit, waaruitn sindsdien alle Valloriesiaanse pot ten op hun bolle wangen de sporen dragen. In dit plaatsje uond kort geleden een eest plaats, dat geheel door Ptcasso ontworpen en ook geheel om hem geconcentreerd was. Een hele dag joelden 3000 badgasten, die ervoor de zee van Cap d'Antibcs en diens filmsterren in de steek ge laten hadden om Picasso jui chend als hij juichte, lachend als hij «jchte en. tussen twee lachbuien bedelend om handtekeningen. Er woncl ook een parodie van een stie rengevecht plaats, maar alle ogen waren toch het meest gericht op de meester en zyn twee kinderen die op de fcnteën van Jean Cocteau andere grootmeester ran de reclame Deze week wordt het „meest luxueuze hotel van de wereld" In Be verley Hills in Caljfomië geopend. Het is gebouwd door de muHl-milllonnair Conrad Hilton, heeft rond twaalf mil lioen gulden gekost en heeft 430 kamers voor tijdelijke gasten Ook zijn er acht dépendances voor permanente bewoners die er voor 't zachte prijsje 500.000 gul den in kunnen trekken, als zij voor tea minste vjjf jaren willen blijven.: - - Turkije overleden. Ze is volgens de persberichten ten minste 173 Jaar geworden. Een van haar 48 kleinkinderen, van wie er na tuurlijk al verscheidene overleden zün, is op "t ogenblik so jaar. Opoe leeide de laatste jaren bi;na uitsluitend op fruit, yoghurt en theè. In de film „Durififi chez les hom» mes'wat we we! 't beste kunnen ver talen door „Bonje onder de zware jon ge na", kunt u natuurgetrouw zien hoe bankrovers door middel van een gat, dat ze In de vloer van een kantoorge bouw hebben gemaakt, afdalen m de kluis kamer vnn de bank en zó. xonder dat de alarmmrjchtlng in werking komt, voor vele millioenen weten weg te sto pen Het nut van de film ts verleden Zondag in Parijs bewezen, toen daar op precies dezelfde manier een filiaal van de bank „Credit Lyonnals" is ge plunderd. Een meneer In Londen Is tot 30 gutden boete veroordeeld omdat hij paartjes die In Hydepark op banken zaten, door een verrekijker had be spied De rechter gaf als motivering van het vonnis: ..het zonder noodzaak of bevoegdheid zich mengen In de ver troosting en de verpozing van burgers van belde sexen in Hydepark",

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2