r mmm 1 Delft onderzoekt gedrag van schip in golvende zee Dragline ramde de „Brug der Kennis" TOUR DE FRANCE-FILM Blij dorp-dier en voor de televisie-camera is dit jaar verkeken STUDIESTOF VOORZEKER TIEN JAAR a Slot-concert van I Vacantiebesteding 1 Bezoekers mn de E 5b werden stevig door elkaar geschud Om de Gevleugelde bal De wisselprijs voor TRH SLEEPTANK BINNENKORT OFFICIEEL IN GEBRUIK Kinderklmiek Beatrix-Irene wordt verbouwd Rotterdam leent f 17 millioen Nederlanders gewond bij auto-ongeval in Denemarken GEPROLONGEERD NU IN ZAAL ODEON HET ROTTERDAMSCH PAROOL TOUR DE FRANCE 1955 4 Maandag 15 Augustus 1935 Als slot van de „Vacantiebeste ding** zal Zaterdagavond a.s. in de Hivièra-hal een concert worden ge- j geven door het operakoor „Maas stad" en de Zuider Orkestvereni ging» beide onder leiding van Nico Ringels, met medewerking van de alt Élsa van Bueren en de bas Hans Wilbrink. Het koor zal o.a. werken van Verdi en Mascagni zingen, de alt de beroemde aria uit ..Orfeo" van Gluck. de banton vertolkt een aria uit „Simone Bcccanegra*' van Vcvdi. De „Brug der Kennis", die over de drukke Westzeedyk de beide ten het orkest voert de „Suite Arlésien- i toonstellingsterreinen van de E-55 ne" van Bizet uit, en na de pauze verbindt, is Zaterdagmiddag «ra- werken solisten, koor en orkest mee str«ehs 1 '1Ur geramd door een in de onvoltooide opera van Grieg „OJav Trygvason". Kaarten voor dit concert zijn voor een lage prijs te verkrijgen bij de bekende adressen. dragline- Op het ogenblik van botsing bevond zich een stroom be zoekers op de brug. Zjj werden ste vig door elkaar geschud, doch dank iU de stevige stalen constructie werd In de wedstrijd serie van The Rising Hope, moest deze club, die vorig jaar de Gevleugelde Bal had gewonnen, dit bezit verdedigen. Dit mocht de blatnv-witten niet gelnkken, want in de laatste wedstrijd van de eerste serie verloor TRH met 01 van Coal. Dat laatstgenoemde vereniging deze wedstrijd zou winnen had niemand voor de rust, die met 00 aanbrak, kunnen denken. De aanvallen van TKH waren in deze periode uiterst gevaarlijk, terwijl Coal In de verdediging werd gedrongen. In de tweede helft waren de rollen gedraaid. Bi) een schermutseling voor het TRH-doel werkte de linksbuiten van Coal de bal tussen een wirwar van benen In het net. TRH kreeg geen kans meer voor de gelijkmaker. RDM-—DCL werd een wedstrijd, DELFT. Met zacht brommende electromotoren glijdt de instrumentenwagen over het brede bassin van het nieuwe la boratorium voor Scheepsbouwkunde van de Technische Hoge school. Wij staan naast ir Gerritsma, die het stuurmechanisme bedient en zien hoe soepel en regelmatig de wagen aan de stuurhandles gehoorzaamt, We glijden voort over het water, maar voelen niet de minste trilling, want de wielen rijden over een absoluut vlakke rails. Een half jaar duurde het eer men de ongeveer vijf meter brede en honderd meter lange rails op een zuiver rechte lijn had afgesteld...... Ir Gerritsma liet de wagen eerst kalmpjes voortbewegen, maar het kan ook snel ler tot zeven meter per seconde! Het oliegladde water in het bijna drie meter diepe bassin begint dan zacht te rimpelen door de zucht van de snel passerende wagen. Dit nieuwe scheepsbouwlab is niet zo groot als „Wagenmgen", maar de inrichting en outillage ervan behoe ven beslist niet voor de wereld bekende slccptank in Gelderland on der te doen. Dr ir J. Balhan, de con servator, die samen met de in genieurs J. Gcrritsraa en L. P. Herfst de wetenschappelijke staf vormt, is er met recht trots op ons de hypermoderne uitrusting te to nen. Heet laboratorium zal zich in hoofdzaak richten op het weten schappelijk onderzoek naar de guns tigste scheepsrompvorirjen. ofschoon er voor de studenten van de T.H. ge legenheid zal zijn de voor hen ver eiste proeven te nemen. Doch dit is een onderdeel van het werk van het uit 20 personen bestaande personeel. In het 100 meter lange en 4.50 me ter brede bassin neemt men weer- slandsproeven. waarbij de wagen scheepsmodellen van allerlei vorm door het water trekt en voortstu- wingsproeven, waarbij het model 2ichzelf voortbeweegt door middel van een door een electromotor aan gedreven schroef, terwijl de wagen met precies gelijke snelheid het mo del volgt. In beide gevallen leggen de instrumenten op de wagen de ge dragingen van het model vast. Ir Balhan verzekerde ons, dat men wat betreft het onderzoek in vlak water nagenoeg gereed gekomen is. Deze techniek heeft geen geheimen meer. Aan het begin ook proeven te nemen op schepen varende in volle zee. Wat de technische uitrusting van de sleeptank betreft willen wij nog opmerken, dat de besturing van de wagen ook electronisch kan geschie den, d.w.z. dat de snelheden absoluut zuiver geregeld kunnen worden, ter wijl voorts 'er verkrijging van be paalde golfpatronen pneumatische golfopwekkers kunnen worden ge bruikt. Ook binnenschepen Het nieuwe laboratorium biedt ook gelegenheid modellen van bin nenschepen te onderzoeken. Daartoe is een sleeptank van 40 meter lang gebouwd. Een pompinstallotifi doet het water met een bepaalde snelheid breiden. De electrisch voort te bewegen sleepiuagen. Boven de sleeptank voor het nieutoe Laboratorium voor scheeps bouwkunde te Delft. De wagen kan een snelheid van maximaal 7 meter per seconde ge geven worden. stromen. Maximumsnelheid bedraagt 1 meter per seconde, waarmee de snelst stromende riwier ter wereld kan worden geïmiteerd. Door het toelaten van een bepaalde hoeveel- hetd u'ttter regelt men de diepte van dit strominpsfcanacl. Men zal o.m. proeven nemen met modellen, die elkaar passeren of oplopen. Het is uit de praktijk bekend, dat zich by deze manoeuvres nog al eens aan varingen voordoen tengevolge van de zuigende werking die de vaartuigen op elkaar uitoefenen. Voorts is een cavitatietunnei be schikbaar voor het onderzoek van schroefvormen. In een eigen werk plaats geschiedt het onderhoud van instrumenten en worden eventueel nieuwe apparaten vervaardigd. Het ligt in de bedoeling eind September, wanneer de Tech nische Hogeschool haar 50- jarig bestaan herdenkt, het j Laboratorium voor Scheeps bouwkunde officieel te openen. Er zal dan voor het publiek gelegenheid zijn tot bezichti ging van dit voortreffelijk in gerichte laboratorium, dat voor de geleerden een machtig medium zal zijn de kennis op het gebied van de scheeps bouwkunde aanzienlijk uit te waarin matig spel werd getoond. Er werd dikwijls in het wilde wegge trapt, zodat van behoorlijk voetbal geen sprake was. DCL scoorde een maal door van Noord, waarmede de overwinning werd verkregen. De wedstrijd PretoriaDHZ was van. beter gehalte. Voor de rust kreeg Pretoria de leiding door een mooi doelpunt van de rechtsbuiten. Na de rust was DHZ aanvankelijk sterker. Het positie kiezen van de spelers liet veel te wensen over, waardoor goede kansen verloren gin gen. Pretoria herstelde zich weer. doch kwam niet tot doelpunten. Bij een slecht ingrijpen van de verdedi ging van Pretoria kwam de gelijk maker. Twaalf strafschoppen waren nodig om Pretoria tot overwinnaar te maken. Coal-Steeds Volharden werd een strijd zonder doelpunten. Steeds Vol. harden als 4e klasser heeft haar naam hiermede eer aangedaan tegen een elftal uit de 2e klasse. Ook met het nemen V3n strafschoppen ging het niet zo vlot. Na 1B strafschoppen bleef Coal overwinnaar. Hillcgersberg—-EDS. Voor de rust was het EDS dat het eerste doelpunt scoorde. Hillegersberg stond slechts met negen man in het veld. waarvan EDS begrijpelijk kon profiteren. Toch maakte v. d. Berg nog voor de rust de gelijkmaker na goed spel van Rodenburg. In de tweede helft herstelde Hillegersberg zich en scoorde de Jongste het tweede doel punt, waarna Rodenburg nog voor een derd* zorgde. De wedstrijd DinduaODI was een der beste van deze dag. Van beide kanten werd vlug en doortas tend gespeeld, waardoor de wedstrijd zeer aantrekkelijk werd. Toen de rust aanbrak had ODI met 1—0 de leiding door een goed doelpunt van Otterspoor. Na de thee maakte de linksbinnen van ODI het tweede doelpunt. Uit een hoekschop kreeg Dindua een tegenpunt, toen Teerts de bal op doel schoot en de bal door de aehterspeler in het net werd ge werkt. Ook de volgende wedstrijd was vrij goed, Neptunus trad tegen DRL in het veld. I3e ploegen gaven eikaar niet veel toe en er werd snel Geheel anders staat het evenwel met het onderzoek naar de gedra gingen van een schip in zee, wan neer de golven hun invloed uitoefe nen op de bewegingen en de snelheid van het vaartuig. Op dit punt staan de mensen van de wetenschap nog aan het begin, maar in alle scheeps bouwkundige laboratoria ter wereld Is dit probleem aangepakt, ook ia het nieuwe laboratorium van de T.H. te Delft, waar men naar schat ting voorlopig voor tien jaren stu- dlestof heeft om tot verantwoorde berekeningssystemen te bomen ten aanzien van de invloed van een gol vende zee op de vaart van een schip. De nieuwe sleeptank is ten dienste van dit onderzoek aan de ene zijde voorzien van een golfopwekker, ter wijl aan de andere kant een kunst matig strand de golven weer vernie tigd. De wagen zelf is speciaal inge richt om met de modellen In het be weeglijke water te werken. Als proefobject heeft men het model van een groot passagiersschip gekozen, niet willekeurig overigens, omdat dit type schip uiteraard het meest in de belangstelling staat wat betreft zijn „ligging" in zee. Men zal, aldus vertelde ir Balhan ons, zich zeker niet tot laboratoriumproeven beper ken. Een speciaal cn uitgebreid in strumentarium wordt gereed ge maakt ten is al voor een deel aan wezig) om binnen afzienbare tijd Het bestuur van de Stichting kin- derklinieken „Beatrix-Ir ene" en „Margriet" wil de eerstgenoemde kliniek uitbreiden en verbouwen. De capaciteit is sinds de oprichting opgevoerd tot 71 bedden» maar rr staan nog 55 patientjes op de wacht lijst en aangenomen kan worden, dat er nog meer 2ijn. De kosten van deze verbouwing bedragen ƒ120 000. Aan B, en W. is nu een gemeentelijke garantie gevraagd voor dit bedrag, dat geleend moet worden. Het aan tal bedden kan dan met 22 worden uitgebreid. de speelgelegenheid voor de kinderen wordt verbeterd, er komt een dokterskamer, een ia- boratorium, een testkamer en een verpleegsterskamer. Om dit alles mogelijk te maken stellen B. en W. de gemeenteraad van Rotterdam voor de lening te garanderen. B, en W. van Rotterdam hebben de gemeenteraad voorgesteld drie onderhandse leningen aan te gaan tot een totaal van 17 millioen gul den. Een scheepsmodel bestemd voor het hydrodynamisch onderzoek in de sleeptank. Het model wordt gegoten uit was en daarna tn de gewenste üorm gesiepen. Het voltallige personeel van Diergaarde Blij dorp was Za terdagavond op de been om mee te werken aan de televisie uitzending, die op betzelfde tijdstip de mooiste, grappigste of zeldzaamste dieren uit Bij dorp op de beeldschermen in talloze Nederlandse huiska mers bracht. De medewer king bestond voor de oppas sers in het voe deren van de dieren, afgewis seld met het la ten maken ,ran kunstjes. Het andere perso neel sleepte dapper de ka bels, die be hoorden bij de drie televisie camera's en niets onder scheidde hen van de televi sie-mensen zelf. Ir F. J. Ap pelman. onder directeur en de heer C van Doorn, diereninspecteur van. de Diergaarde, hielden de verklarende praatjes bij de beelden van de dieren en zij toonden zich volleerde televisie sprekers. De dieren Zelf bleken trouwens ook volkomen „televisie-minded". „Natuurtalenten", fluisterde een ca mera-man, toon een van de beide gi raffen spiedend zijn kop in de rich ting van de camera bewoog. En een vrouw uit het publiek, dat speciaal voor medewerking aan de uitzending naar de Diergaarde was gekomen, merkte zachtjes op: ,,'t Is alsof het beest weet, dat tie voor de televisie moet optreden." Het weer werkte ook al mee, al was or even een licht panïekje, tacn regendruppels begonnen te spatten. Maar gelukkig bleef het by enkele druppen, want een fikse bui zou de uitzending volkomen hebben bedorven. Na eikaar mochten giraffen, apen, i ijsberen, neushoorns, nijlpaarden, iialfezels. zeeleeuwen, een stekel- varken en de olifanten iiun acteer talenten tonen. De oudste ijsbeer had aanvankelijk weinig zin om uit zijn binnenverblyf te komen, doch toen een oppasser met smakelijke porties s'ockbrood begon te lokken bleek bet waggelende dier gaarne bereid deze voor het oog van de camera te verorberen. De zeeleeuwen waren erg in hun schik met het onverwachte buiten kansje een extra portie vis te mo gen opschrokken, In ruil hiervoor wilden ze wel voor de camera para deren en hun mooiste kunstjes ver tonen. Op het laatst waren ze zelfs door het dolle heen en de televisie- lenzen waren al lang op andere die ren gericht tóen de gulzige zeeleeu wen nog met hun vinnen sloegen als om te beduiden, dat er nog maer vis op tafel moest komen voor hun me dewerking. De olifanten in het bad leverden De tele visie-camera gericht op een stekelvarkentje, dat zich behoed zaam nestelt tn de armen van een oppasser. De regisseur kijkt nauw lettend toe dat de „shot" geen seconde te lang duurt. ook menig dankbaar televisiebeeld op. Veel bewondering oogstten voorts de werkolifantcn» die elke dag op de E 55 optreden en voor deze gelegen heid speciaal naar de Diergaarde waren overgekomen om met hun beide bazen, twee Mahouts, te de monstreren hoe in de binnenlanden van Ceylon olifanten zware boom stammen wegslepen. KOLDING (Denemarken; De heer G. K. uit Koog aan de Zaan en mej. N, H. uit Zaandam zijn hier In het ziekenhuis opgenomen na een auto-ongeval. Hun Volkswagen is bij het passe ren van een wegkruising in Holding in botsing gekomen met een Deense Volkswagen. De drie inzittenden van de Deense auto werden ernstig gewond. De Nederlanders verkeren niet in gevaar. Beide wagen werden vernield. spel getoond. Neptunus doelpuntte .voor de rust door Ou wen dijk. DRL zette na de rust alles op alles om de gelijkmaker te forceren, doch het mocht echter niet gelukken. In tegendeel, Neptunus kreeg nog een tweede doelpunt, toen na een geno men hoekschop en wat heen en weer getrap de bal voor de tweede maal ra het DRL doel verdween. rlechts één persoon lichtgewond. Het was de Tilburgenaar M. van Laarhoven, die niet een lichte her senschudding naar het ziekenhui» moest worden vervoerd. De vrije hoogte onder de brug bedraagt 365 meter, hetgeen door een bord duidelijk kenbaar wordt gemaakt aan het passerend verkeer. De hoogte van de dragline bedroeg 4.15 meter. Op hot moment van de botsing schudde de brug op haar grondves ten. Planken van de brug kraakten en de stalen bebaiking werd krom getrokken en omhooggewipt. Er ontstond een paniekje onder de be zoekers. die zich op de brug bevon den, doch gelukkig bleken de gevol gen van het ongeluk mee te vallen. De brug kon met meer worden gebruikt en de bezoekers van de E-55 waren gedwongen dwars over de drukke Westzeedijk te wandelen om het tweede gedeelte van de ten toonstelling en Unifesti te bereiken. Onmiddellijk toog men aan het werk om de schade te herstellen en de brug opnieuw begaanbaar te ma ken. Zondag waren de gevolgen van het merkwaardige ongeval reeds uitgewist en konden de be zoekers weer normaal over de brug wandelen. Tegen de bestuurder van de drag line. die behoort aan de firma N. te Rotterdam, is proces-verbaai op gemaakt. Danig ontzet werd de „Brug der Kennis" op de E55 na op onzachte toy ze door een dragline te zyn geramd. TOOK HEDEN Operette: Rotterdamse Schouw» burg» 3 uur; Hoofdstad Ope. tt« „Sag beta abschied lejse Servus". Toneel: Groote Schouwburg, 8 uur-* De Schouwspelers, „De Witte Non". Films: Arena, 2, 7, 9.30 uur: Charlie Chaplin in Modem Times; Capitol, 2, 7. 9.15 uur: Ernie! en zijn detectives; Centraal, 2, 7, 9.15 uur: De gevangene van Zenda; Cineac: 95.15 uur: Nieuws enz., 5.30, 7.45, 10 uur: Battle Cry; Colosseum, 2. 7. 9.15 uur: De schrik van de 2e com pagnie; Harmonie, 2, 7. 9.15 uur: De Purperen vlakte; Lmnïére, ?.13. 7, 9-30 uur; Diep in mijn hart; Lutusca, 2.15, 7. 9.30 uur: School vcor jongge huwden; Luxor, 2, 7. 9.30 uur: Avon tuur in Hongkong; Passage, 2, 7, 9.15 uur: Charlie Chaplin in Modem Times; Prinses, 2.15, 7, 9.30 uur: Da 5 Sullivans; Rex, 2, 7, 9.15 uur: Het teken van de Gorilla; Tbali», 2.15, 7. 9.30 uur: 20.000 mijlen onder zee; 't Venster, 2, 7, 9.15 uur: De rode schoentjes; Victoria, '2, 7, 9.15 uur: Huwelijksreis op wielen. Tentoonstellingen: Mu seum Boymans: 1017 uur en 19.30 22 uur: Kunstschatten uit Neder lands Particulier bezit - Prehtkunst door Marten Schongauer, Albrecht Dürer. Krakel v. Mechenen; Rotter damse Kunststichting, Korte Lijn baan: 1017 uur: Beelden in de Lijn baan, ook expositie buiten; 't Ven ster, 1022 uur: Arta-prenten; Mu seum voor Land en Volkenkunde: 1017 uur: Drie Woestijnvolken; Kunrtcentrum Groothandelsgebouw: tl17 uur: Noord-brabantse vereni ging van beeldende kunstenaars Je roen Bosch; Maritiem Museum „Pr. Hendrik", 1017 uur: De Brederode, het leven van een admiraalschip - Nederlandse Vereniging van Model- bouwers; Brandweermuseum, 1016 uur; De Stroom. Voorhaven. 1018 uur: Schilderijen van Cornells Groc- I newoud Kramer; Stedelijk Museum Schiedam: 1317 uur cn 19—22 30 uur: Bali; Bouwcentrum 9—17 uur: Diverse tentoonstellingen: E 53: 10— 19 uur; Unifesti: 1024 uur. lobïth gepasseerd op 14 Aug. 1955 nog Op veler verzoek organiseert 3 avondvoorstellingen vat* de imposante film en wel op: WOENSDAG IT AUGUSTUS DONDERDAG 18 AUGUSTUS VRIJDAG 19 AUGUSTUS één voorstelling per avond IN DE SCHOUWBURGZAAL VAN ODEON GOUVERNESTRAAT Aanvang kwart over acht ZaaJ open kwart vóór acht ENTREEPRIJS SLECHTS 1.— Toegangsbewijzen dagelijks verkrijgbaar bij het kantoor van HET HOTTERDAMSCH PAROOL Schiedamsevést 42 en voor zover voorradig, 's avonds van 7 uur aï a.d. zaal van Odeon. Het wielerleger van monsieur Goddet, geteisterd door een ver schroeiende hitte Vreugde om de uitstekende prestaties van ae Nederlandse renners Enorme wilskracht van de reuzen op de weg. de triomfators tn de Alpen Beleef opnieuw de meest aangrijpende momenten Prachtige natuuropnamen Ga de nieuwe Tour de France-film zien! AFVAART Kaar Rotterdam: Ned. vlag; Vulcaan 30 Oosterloo. Danico 130 Immer Mol. St. Anthony Poppelier. Eendracht v. Driel San An- tome Wegh. Duitse vlag: Wcstschiffahrt 3 Drau. Westschifiahrt 30 Becker Rhenus 37 Schuster H. Stlnnes 25 Villmann. Ned vlag: Rjo Verweer naar A m- sterdam. Anton Hugo Pikaart naar Am- sterdat n: Wileika Akker naar Amster dam Mascotte Re'tsma naar Amster dam. Adjo F'.uyt naar \V. Terschelling. Eljo Fluyt naar W Terschelling. Litma Riemens naar Arnhem. Arjama Kerkhof naar Woltersum. Firntine v. KpssoI naar JJmuidert. Gratia v. Laaek naai Jaarsveld. Noldlna 2 v. Emmerloot Am sterdam. Duitse vlag: Li tel Stapf naar Maas tricht, Franse vlag; Ta vel F huk naar Kat- tert. Duitse vlag: Krautsand Behrmann naar 'lull. Jan Schepers naar Londen. OPVAART Naar Duitsland: Ned. vlag: Vertrouwen Sempel. Rival Buter SI Ge van Meegen. Maris Stel la Rutjes. Corma Verhoeven. Overijssel Boon, Corona Verschuuren. Edison v. Weeldcn. Anna v. Essen. Limburgia Versluis, Cantabria Maarden. Valencia van Beek Axadia Feenstra. ""oscama Tempelaars. Johanna Kruyt. Cornells Verhulst. Wilcor v d. Voorde, Theodo ra Werkhoven. Maria Debora RoeloSs. Merwestad Dljkema. Aaitje Pol, Luctor de Jonge. Ebon Haezer Fekker. Emjn v. Eek Secunda v, d Zee. Vertrouwen de Kort Rildlna Ksmst. Belg vlag- Ibis v PMten Citerna Bonne. Obl Lesage Flandri.s Everaert. Augusta Mertcns. Casi Wilïems Duitse vl3g: Hans Georg. Tilitsky Jansen. Express 8 Akkerman, Wihsg Gus&ie. Felicitas 2 Boos. De Gruyter 7 Topnoten Constantina 14 Bracht. De Gruyter 33 Ludewlgs De Gruyter 26 Vektng Ernst Chrlstoph Wirtz, Franse vlag; Arbois Glass. Chablis Helssler. Eng. vlag- Mavis Hudson. Naar Bazel- Ned. vlag; Rex Rem de Graaf. Boruss«a de Jong. Lijst van schepen, gepa&seera te Hansweert op 13 Augustus 1955 vóór 4 uur namiddag, voor neveovermelde bestemmingen. Tijdstroom. Hamete; Citerna 6, Tho mas. Norma, Grin wis; Leon Woerkom: Storno, Verwijs, Cormoran. v. d. Höe- \en B. P. Holland 20, van Oort. Grim- sel. van Gaever; Margee v. d. Woude; Hemiksem, Rink; Esso 17. Schulg- Esso Duisburg. tVartcr.bcrg. Ceuh«i,Pois; Joma van Broeck; Louis, van Broecfc; Avontuur. Dijkstra. Valcavo. Grob; Rhenus 141. van Dijk: Telegraaf 15. Kóss: Telegraaf 17. Snoek: Johannes. Kruidhof; Fourage 3, Bloemen. Edel weiss 12 Matheys; Almien, Timmer man; Harpen 17. Wurth; Gotho de Jong: Buffon, Balzer; Ritfelalp Pendel; Freiburg, Arden; Richebourg.August; Johanna, van Gennep: Alhena. Boer; Virginia, Engeis; Express S9. Michaelis; Schafhauffhausen. Ljec'nt; Nijmegen 7. Kruidhof allen Antwerpen; Grc Kooy- man, Clabecq; L«on Romyns Clabecq Al. fre. Frey. Morxem: Rika, Gommers, Vil voorde; Credo, flensen; Gerardus Ver meulen; Robert. Maes, allen Brussel; Butama 2. de Raad, Haren; Leander, de Jong, ZeSedijm; Najado 1 van tVou- we Lit Louviere; Isabella. Ducrick, Aalst: Elodie. van Zanten, Aalst: Vlos. KScs. Battel; NeiJy. v. d. Pul, Ander- lecht; Onderneming, de Korte Ander- leclit; Maria 5. Nelis, beiden Boom; Contact de Ruyter, Ru va broeck; Pro serpina, van Heenen, Vilvoorde; Elwi, Bienians; Neerlandia. Groenhof; Vigila. Vissers; Veur, Memeii; Cecilia Dros- saert: Maria. Noldes, Cem 4.' Joele; Ion ia, Bruinsma Juli er Machielsen; Edouard Jean, üen Dunnen; Juiien, Joos, alien Rotterdam- Sta-d Amster dam 3. Corstanje; Hernia v. d. Wal; Cem 7. Zaai; Hemtksem Rink* Ainstel 4, Schreuder: AmstcL 15, Schreudcr al ien Amsterdam- Stad Amsterdam 8, Schouwenaar. Amsterdam; West Fries land. A. van, Dijl Zwljndreeht: Coöpe ratieve 3. van Ut reent. Vïaardiiigen: Quo Vadw, Versluis; Dumbo. Blokland; Resnova, Hoogendoorn; Ar.ja. Hove- stadt: Aral. Versluis, allen "Werkendam; Woglinde. de Panne. Harculo; Adrians. Hovestadt, Grorur.gen; Willem Adn. Versluis Werkendam; Faty. Leeuw en- stem. Veghel; Olie vos l van der Meer; Norve Oosse; Rojan. Ruiten berg:: Syra, Lehn; Brahms, Fiatte- schorre; Ingona, Broeders; Zeelands Luister 1, Krans: Schokindustne 4, Kemperman. allen Dordrecht Excelsior, van der Veen, Arnhem; Mariette, Gas ten Leeuwarden; Mathilde. Maas.Gcer- truiQcnberg; Jennv. Broeckaert. Leeu warden; Bertha Broeckaert. Leeuwar den. Leentje, van IJrcrlooy, Kerkdnei; Ma na, van der Linden; Antedee de Coen beiden Zwolle; Jaco Kevzer, Delft; Ja<yo Heek. Brielle:;* Sal'f 8, Meeusen: Saif 6. v. d. Poel; Sialf 16 de Laet; Sail l. Michiels; Atlas ,van Val kenburg; Ems, de Raad; Stad Brugge Mertens; Jordaens van Kautercn; Flu- vlale 8, Lands; Helena, Heuvelman- Gunamer Zeeman- Krlemhllde. v d. Graaf: Heptun, Smit; Anje. Vegter: Expiess 4. Schnutt- Fanto 31 Pan- necke; Syra, Ursmus; Damco '2 de Vries; Goede Hoop. de Waard; Wilhelm Sum Raue- Pax. Greiff: Union. Vath: Wetterau. Rheinhardt: VSth I Leier ailen Duitsland; Kembs Mallentier! Axalp Frtedmann. Rheunis 38, Zaïonc- Badenia 83. Karbach allen Bazel- Ver- zy, Hommel; Chateau Yqucm.vanGev beiden Straatsburg.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2