1 ECHTPAAR GRATIS NAAR NEW YORK C D I danslessen! 3 Diaconiehuis is zo goed als voltooid JBFtt nette meisjes AGENDA Plantageconcert door R'dams Opera Koor Concert Jacq. Bekkers in Grote Kerk Fiesta Paradel I In zwembad verdronken De jeugd vangt meer maar kleinere vissen DANSSCHOOL SITT0R EEN BRIL Weer in oude glorie hersteld BB-cursussen V oortvluchtige aangehouden DRIE RIJWIELEN GESTOLEN Consul C. van Dijk jubileert Hulpmotor in brand PROGRAMMA Diploma-zwemmen voor dames Burgerlijke Stand - 2.500.000ste op E 55 - Ernstig gewond Jongen sprong van auto Japanner wil in 1962 kunstmaan afschieten Vóórconferentie over Glück Allf viste Schilder viel van ladder Europese integratie in Nederland Auto gestolen roer op SCHIEDAM DRUKKERIJ KÜHN ZOON Abonneert Hop dit Wad empaa Donderdag 25 Augustus 1955 Nieuwe bestemming van oud weeshuis Na ongeveer drie maanden geleden te ztfn begonnen, *Un de herstelwerk zaamheden aan bet oude Diaconiehuis aan de Nleuwslraat 13 vrijwel vol tooid. Aan het eind van deze week zal het binnenwerk gereed komen, ter wijl ook het botten werk dan vrywel klaar zal zijn. De voorgevel gaat uit de steigers en overblijft alleen nog het schilderen van de achtergevel. Het gebouw was al die jaren dat het leeg beeft gestaan afgezien van korte tijdelijke onderkomens zo zeer in verval geraakt, dat het een volledige restauratie tot in de kleinste onderdelen dringend van node had- Het is aangekocht door de Diaconie van de Nederlands Hervormde Ge meente. Dit voormalige weeshuis brengt met haar 25 grote kamers uitkomst aan verschillende kerkelijke verenigingen, die ruimte afhuren. De twee kamers aan de voorkant op de eerste étage worden betrokken door de Stichting Hervormd Maatschappelijk Werk. Verder zijn er al ka mers verhuurd aan de Hervormde Jeugdraad, Pro Juventute, Harpe Davids, de Zonnebloem en enkele jeugdverenigingen. De concierge heeft reeds zijn keurig ingerichte, moderne woning aan de voorkant betrokken en de Copieerinrïchtlng „Speed" heeft al een kamer achter in het gebouw In ge bruik genomen. Bij de herstelwerkzaamheden aan het gebouw was het zaak voor archi tect A. de Jong om bij de uitvoerin gen van de plannen het geheel zo veel mogelijk in zijn oorspronkelijke staat te herstellen. Iets wat uitste kend gelukt is dank zij het vakwerk van. de mannen van de firma J. v. d. Tempel en Zn., die de "werkzaam heden hebben verricht. Dergelijke herstellingen vergen een apart soort vakmanschap, dat in de tegenwoor-" dige tijd met zijn vele nieuwbouw maar weinig meer wordt gevonden, Het herstel van de gebeeldhouw de deur toont direct al dat het werk met zorg wordt, verricht. De marmeren, gang is met cementen tegels belegd en ziet er reeds ver zorgd uit De concierge-woning, die in het nieuwste gedeelte waar zich vroeger de regentenka mer bevond, is ondergebracht, is al helemaal klaar. Het is een mooie modem ingerichte woning geworden, die bestaat uit twee ruime kamers, een slaapkamer, een keuken, een zolder en een badkamer. De concierge, de heer J. Scheper, met zijn gezin heeft er reeds zijn intrek genomeii. Rechts achter op de benedenverdieping heeft de Copieerinrichting „Speed" ook al een vertrek in gebruik ge nomen. De andere vertrekken staan nog leeg, maar zijn reeds grondig opge knapt. Met de veie vernieuwingen is het een heel ander gezicht'dan, de vervallen staat, waarin deze kamers voorheen verkeerden. Hele plafonds moesten vernieuwd worden, want op verscheidene plaatsen was lekkage. Ook in het vernieuwen en herstellen van het liïstenwerk van de kozijnen en dergelijke zat het nodige^ werk. En er viel heel wat op te schilderen en te behangen. Water-, gas- en electriciteitsleidingen zijn aange legd. Op alle verdiepingen zijn brandkranen aangebracht ett drie brandtrappen op verschillende plaat sen opgesteld verzekeren een snelle aftocht bij een eventuele brand. Het is bijzonder prettig, dat men verschillende afdelingen in het gebouw heeft gemaakt, die los van elkaar staan in zoverre dat ze Op 8 September zullen in Schie dam de cursussen voor noodwach- ters weer beginnen; Op het pro gramma staan vijf cursussen red ding, vijf cursussen brandweer, drie cursussen melders en een cursus voor blokhoofden, alle voor nieuwe B,B.-ers en voor hen die om de een of andere reden de cur sussen van het vorige seizoen niet of niet voldoende hebben kunnen bijwonen. De cursussen E.H3.0. moeten nog worden geformeerd. In totaal zullen de Schiedamse cursusseh door ongeveer 500 nood- wachters worden bezocht. Ook op de kermis was hef piste- ren warm.' Toen de mannen van de Reinigingsdienst de straat daar aart het naspoelen waren konLou van Groningen die op de kermis geluks-lootjes verkoopt de verlei ding niet weerstaan en nam een heerlijk, zij het wat ongebruikelijk bad onder de straal. alle eigen, toiletten, 'een eigen gar derobe en keuken hebben. Op de zolder worden de laatste reparaties verricht, Het werk daar zal echter ruw worden afgeleverd. De padvinders, die daar hun intrek nemen, zullen het zelf verder af werken. Ze zullen er stellig in sla gen om er een ideale verblijfplaats van te maken. De restauratie van de voorgevel eist de bijzondere aandacht van de metselaars, want dat is de eerste aanblik en daar mag niets aan man keren. De kleine stenen zitten daar bijzonder fraai ingemetseld met een minimum aan voegwerk. Het ge deeltelijk uitbreken van de stenen is een onmogelijkheid, omdat ze dan stellig niet meer zo goed op hun plaats komen te zitten. Met vak manschap wordt hier te werk ge gaan en nog deze week zal ook hier het werk gereed komen. Daarmee zal dan het Diaconiehuis in zijn oude glorie hersteld zyn, al heeft het dan ook een andere bestemming gekre gen. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Rembrandt. Rembrandtlaan 5. Bellen bjj ongeval: G.G. en GD. TuinJaan 80. telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 0.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 1 tot 8-30 uur. Zondags gesloten.. RJv. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur. ie dere avond (behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. Stedeiyh Museum: Tentoonstelling eigen collecties. Geopend dage lijks: 2 tot 5 uur. Bioscopen; Passage, geen voorstellingen. Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Jung- letrommen van Afrika". In Schiedam is gistermorgen, een 18-jarige jongeman aangehouden, die gevlucht was uit de inrichting „Valkenheide" (bij MaarsbergenA Varnnqrgen is hij weer naar de in richting teruggebracht Gisteren zijn er in Schiedam drie rijwielen ontvreemd ten nadele van de heren. J, S., J. B, en A. de L., allen uit Schiedam. Geen van de fietsen stond op slot. VANGSTBERICHTEN Vangstberichten uit zee van he denmorgen: VI 78, 7 kantjes. Vl 79, 100 in een halve vleet, VI 205, 25 (nog 35 netten), VI 206, 10; VI 208, 25 (nog 50 netten)VI 86, 25, VI 114, 70 thuisvarend, VI 115. 25; VI 190, VI 196. 30; VI 197, 34; VI 1S9. 2; VI 53. 5; VI 61, 30; VI 71, 17; VI 83, 20; Vl 166, 25; Vl 200, 20; VI 80, 8 (nog 17 netten); VI 56, 50; VI 84, 25; VI 89. 12; VI 112, 6. ffp^EER was het vol in de Plantage.- De zesde avond van de Fiesta-Parade had opnieuw honderden Schiedammers op de been gebracht en velen van hen werden met onweerstaanbare kracht naar de rustige Plantage getrok ken, waar de gehele avond operaklanken de nog steeds welwillende zomer lucht vervulden. Het Rotterdams Opera Koor heeft de goede reputatie gisteravond trouwens niet alleen gestand ge daan. Het heeft bewezen, onder lei ding van de nieuwe dirigent Frans Moonen nog aanmerkelijke vorde ringen te maken. Het is noodzake lijk, wanneer dc leiding van een koor verandert enige tijd geduld ie hebben en het oordeel over de nieuwe combinatie op te schorten tot een tijdstip, waarop blijkt dat. groep en leider elkaar „gevonden" hebben. Dat tijdstip lijkt thans aan gebroken en het komt ons niet te gewaagd voor, goede voorspellin gen omtrent de toekomst van deze combinatie te doen. Natuurlijk is het' niet onverdeeld gunstig, artis tieke prestaties die in de open lucht worden geleverd, nauwkeu rig te beschouwen. Een klein acous- tisch nadeel is dit voor de betrok kenen altijd. Maar duidelijk is toch zeker geworden, dat Frans Moonen zich met dit koor speciaal gaat toe leggen op verbetering van de toon- vorming. Toonvorming is lang niet hetzelf de als geluidsproductie! Het eerste moet worden geleerd, het laatste kan iedereen tot stand brengen. Dat men zo vaak niet verder komt dan geluidsproductie kan men me nig .koor niet eens verwijteh. De oorzaak ligt vaak bij een ongelijke verdeling in de stemgroepen of in een uiting van begrijpelijk enthou siasme. Het is daarom een groot compliment, wanneer een koor als samenstel van individueel on geschoolde stemmen tot een goe de toonvorming weet te komen. En het is speciaal de mannengroep van liet Rotterdams Operakoor, die zich dit compliment langzamerhand per soonlijk kan gaan aantrekken! De sopranen en alten hadden het, ge zien hun aantal, altijd al iets ge makkelijker, maar ook hier was het prettig, te bemerken, dat zelfs een hoge b in het eerste nummer heel behoorlijk over het voetlicht kwam. Enkele inzetongelukjes in het Zigeunerkoor uit II Trovatore van Verdi kunnen wel op rekening geschoven worden yan de uiteraard 7 EM1DDEN i>an het feestgewoel 1 en luidruchtige, klanken blijkt er ook nog genoeg belangstelling te beslaan voor ernstige kunstuitingen. De organist Jacq.. P. Bekkers had gisteravond althans niet te klagen, want een flink aantal toehoorders waren naar de Grote Kerk geko men om zijn orgelbespeling by te wonen En de organist stelde stellig niet ♦e!cur. want van't goed samengestel de programma^ wist hij een uitvoe ring tc geven.' diy zcwei zijn tech- v.whe als muzikale bekwaamheden in i'-n helder daglicht plaatsten. Wej !iad menBach's Praeludium en. Fuga in: Es waarmede hij £ijn «•nocert opende niettegenstaande de toch ookvele goede kwaliteiten die de vertolking ervan zeker ken merkten nog wat breder positiever in de polyphonische ontwikkeling gehoord. Overigens kregen het eerste con cert in g van Haendel en Purcell's Trumpet Voluntary waarin Bekkers zich geheel op zijn gemak bleek te voelen, een zeer aantrekkelijke weer gave Xn het bijzonder ook in de Suite Gothique van Boëllmann. waarvan het Frans-ronmatische ook in de registratie tot uitdrukking kwam, was hjj uitmuntend op dreef. Twee improvisaties, over de Ge zangen 146 en 147, die gevoel en voorkeur voor impressionistische Klankcombinaties toonden comple teerden Het programma op sympa thiek muzikale wijze. Hef Rotterdams Opera Koor trad gisteravond in de Plantage op. Op deze foto ziet men een deel van het koor met de solisten Greet Koeman, sopraan en'Leo Larsen, tenor. korte voorbereiding voor dit con cert. Het publiek kan van harte ver heugd zijn geweest, dat ditmaal eens Nederlandse solisten bij het R.O.K. optraden. De warme sopraan van Greet Koeman met het zeer beheerste mezza voce en wellui dende forte, de sympathieke tenor van Leo Larsen, wiens falset c prachtig klonk en wiens expressie zeer boeide, de goed gecultiveerde bas van Léon Combé, zij allen zorgden ervoor, dat de opera-aria's met gloei en verve tot klinken kon den komen. Bewondering dient men dan ook weer te hebben voor de pianist Herman van Roon, wiens vaardigheid ditmaal nog extra op de proef werd gesteld door onver wachte speelsheden van de wind... Minder gelegenheid tot fijnzinnig pianospel gaven natuurlijk de koor begeleidingen, omdat het daarbij nu eenmaal in hoofdzaak om steun en een orkestraal effect gaat. Bij gestaan door Cor v. d. HulstRin* gels aan de tweede vleugel kwa men deze beide noodzakelijkheden volkomen tot hun recht. Groot enthousiasme van het tal rijke publiek is alle uitvoerenden ten deel gevallen. ELLY SALOME. Vandaag heerst er ten huize van de heer C. van Dijk, de bekende consul van. dde KNVB in Schiedam een opgewekte stemming, want de heer Van Dijk herdenkt de dag dat hij vijfentwintig jaar geleden in dienst trad bij de machinefabriek en scheepsreparatie-inrichting H. Evers aan de Buitenhavenweg. In zijn woning aan de Brugman straat is de jubilaris. en natuurlijk ook mevrouw Van Dijk, in de bloe metjes gezet. Door de directie kreeg hij het ge bruikelijke cadeau onder couvert aangeboden, terwijl ook het perso neel zich niet onbetuigd liet en bij monde van de heer Bokhorst de felicitaties aanbood die vergezeld gingen van bloemen en een cadeau. Ten gevolge van het lekken van benzine op de warmgelopen motor, raakte aan de Korte Singelstraat het rijwiel met fculpmotor van de heer J. W. uit Schiedam in brand. Het vuur is met zand geblust. Verdacht van diefstal Een Rotterdamse opvarende van een Zweeds schip, dat op het ogen blik in Schiedam ligt, is door de Schiedamse politie aangehouden, verdacht van diefstal. 13 tot 24 uur: Kermis op de Broersvest. 1316 uur en 19—22.30 aur; Tentoonstelling „Bali" in het Stedelijk Museum. Donderdag 25 Augustus 9, 11, 14 en 16 uur; Variété voorstelling voor de jeugd. 912 en 14—17 uur: Puzzle- tocht voor de jeugd. Ver trek kiosk Plantage. Laat ste dag. 10.30 uur; Excursie naar de Schiedamse Cartcnnage- fabriek. 14 uur: Excursie naar de Gem. Technische Bedrijven. 1416 uur: Torenbeklimmen Grote Kerk, ingang Nieuw- straat. 20 uur: Operette „In het Wit te Paard" wordt in Passa ge-theater voor de laatste maal vertoond door de. Schiedamse amateurs. 20 uur: Spaanse Dans-show in de Plantage. Maria Petrel- li-Ruiz komt met haar warmbloedige groep Spaan se dansers die U de eeuwen-oude. originele Spaanse dansen tonen. Een hoogtepunt in de Fiesta. Vrij dag 26 Augustus 14 uur; Excursie naar de Gem. Technische, bedrijven. 1416 uur: Torenbeklimmen. Grote Kerk, ingang Nieuw- straat. 14.30 uur: Excursie naar de Schiedamse Cartonnage- fabriek. 14.30—16 uur: Rolschaatwed- strijd voor jongens en meis jes op de Maasboulevard. Alle deelnemers moeten echter om 2 uur aanwezig zijn. Voor die tijd kan men zich ook nog aan de start opgeven. Deze wedstrijden worden een voorloper voor de rolschaatsshow op Za terdag. 20 uur: Rens van Dorth wipt even aan in de Plantage om zijn „Zomer-parade 1955" te brengen. Mede werkers zijn Cas Oosthoek aan de vleugel, Ted Vale ria. Cora VÜle, de 3 Kal- mars, de 3 Dicola's en Dick Binnendijk. Ook Paul Re- nes komt als Boefje van Rotterdam. In het Gemeentelijk Openlucht zwembad aan. de West-Franken- landsedijk is in de damesafdeling gisteravond voor de diploma's A en B gezwommen. Begunstigd door het prachtige weer en de heerlijke temperatuur van het water was het voor de dames eigenlijk meer ont spanning dan inspanning dit diplo ma-zwemmen, Voor het diploma A bedroeg het aantal deelnemers 74 en voor het diploma B 15. Als men in aanmerking neemt, dat op 13 Juli laatstleden reeds 68 diploma's A en 11 diploma's B rijn uitge reikt, dan kan men met het totaal bereikte resultaat tevreden zijn. Een afgevaardigde van de KNZB, de heer Verweij, was aanwezi bij he afnemen van de proeven. GEBOREN; An toon Cz. van L. Meijboom en A. Maan; Marinus F., z. van M. F. Jonkman en M. J. v. d. Krift; Martinus W., z. van J. Groeneveld én J. Baris. OVERLEDEN: S. Rey, 80 jaar. (Advertentie IM.) Gesprekken met boadenliefhebbers ..LET OP DIE VACHT" „Dit ia een Spaniel. Let U een9 op dfe vacht. Die is véél beter sinds ik de hond elke dag een dosis Dog- O-San geef Of hij bet lust? Niet de minste moeiteEn wat kan er eenvoudiger zijn, dan wat Dog-O .San door het eten te mengen? Die vacht vertelt mij méér dan U denkt, want de goede conditie van de bond komt In de vacht tot uiting. Die conditie beeft mijn Spaniel te dan ken aan Dog-O-San. van Phi/ips-Roxane Verkrijgbaar bij Dibevo-speciaal, zaken en drogisten SAMEN NAAR NEW YORK, dat is de verrassing, die de E 55 de 2.500.000-ste bezoeker, mevrouw F. P. H. Stassen uit Spaubeek, en haar echtgenoot bereid heeft. Het was mr K. P. van der Mandele, die gistermiddag als lid van het dagelijks be stuur van de tentoonstelling deze verheugende mededeling aan het jonge echtpaar kon doen. Hij deed dit in de stand van de Handel aan de Parkkade, waar honderden bezoekers waren samen gekomen om de fortuinlijke Limburgers toe te juichen. Gisteravond is de 8-jarige Fran- ciscus H, Biommers. die in de 2e Opbouwstraat woont, in de Her- weijerstraat tegen de rijrichting in, van een rijdende vrachtauto ge sprongen en met het achterhoofd tegen de straat geslagen, Met een wond aan het achterhoofd moest het ventje in bewusteloze toestand naar het Westerziekenhuis worden vervoerd. In het zwembad aan het Malie- gat Is gisteravond de 17-jarige kan toorbediende W. A. de Groot, die aan het Eiberpad gewoond heeft, verdronken. Op een gegeven mo ment zag men luchtbellen aan de oppervlakte van het water komen en de schim van een lichaam in het 2.20 m, diepe bassin. De 16-jarige Gerrit Westerhof uit de Rosestraat dook het lichaam op en bracht het aan de kant. Onmid dellijk werden hartmassage en kunstmatige ademhaling toegepast door het badpersoneel. Daar dit ech ter geen resultaat opleverde werd de jongeman met spoed naar het Zuiderziekenhuis vervoerd, waar men er ook niet in slaagde de le vensgeesten op te wekken. Een. arts constateerde de dood. TOKIO. Dr Hideo Itokawa, een Japanse deskundige op tiet gebied van de ruimtevaart, verbonden aan de universiteit van Tokio, heeft Woensdag verklaard, te willen be ginnen aan de bouw van een kunst maan i,in de nabije toekomst". Dr Itokawa, die vroeger jachtvliegtui gen heeft ontworpen, verklaarde, dat als in 1957 met de vervaardi ging van de satelliet zou worden begonnen, deze zeker tegen* 1962 zou kunnen worden afgeschoten. Volgens zijn plannen zal de kunst maan en de raket door een ballon tot een hoogte van 30.000 meter ge bracht worden. Deze methode was economischer dan de Amerikaanse, daar brandstof zou worden uitge spaard. Bovendien zou de raket niet door de dichte atmosfeer behoeven te gaan. Jacques Kleiboer had voor deze feestelijke gebeurtenis de Maas als achtergrond gekozen. Staande op het hoge platform kon mr Van der Mandele de 36-jarige administrateur en zijn echtgenote de kade van de Holland-Amerika Lijn wijzen, van waar zij binnenkort voor hun gra tis reis naar de Verenigde Staten zullen vertrekken. Het verklaarde verheugd te zijn. dat het ditmaal bewoners van onze zuidelijkste pro vincie waren, die de E 55 aan een nieuw record hadden geholpen en die straks ons land ïn New York zouden vertegenwoordigen. Zijn toe spraak werd onderbroken door de nijdige fluittoon van een passerend schip. Het leek een bewijs van in stemming, dat geheel in de sfeer van deze spontane huldiging aan de waterkant paste. Het scheepsorkest van Joop Am man speelde daarna het Limburgse volkslied, er werden handen ge schud, de toeschouwers juichten en tot slot liep ook mevrouw Stassen naar de microfoon om met enkele \voorden te bedanken voor deze ver rassing, die het echtpaar toch' wel even beduusd maakte. „Ik had van alles verwacht, maar dit had ik toch werkelijk nooit durven dromen". Wanneer de reis over de oceaan gemaakt wordt, kon de heer Stas sen nog niet direct zeggen. Hij js administrateur bij een handel in hout en bouw-materialen en hij zal met zijn firma nog moeten overleg gen of hij voor dc duur van de reis gemist kan worden. Maar dat hij gaat, daaraan liet hy geen twijfel bestaan. Het echtpaar Stassen -uit Spau- beeK bij Siltard kreeg gistermid dag een gratis reis naar xYeto York "aangeboden. Mevrouw Stassen was de 2.500.000ste bezoeker van de E55. Op de foto in het midden Jacques Kleiboer, links en rechts de fortuinlijke echtelieden Zoals de ouden zongen, zo piepen de jongen. -Dit geldt ook bij de hengelaars en zo zijn, nadat de ou deren Zaterdag bezig zijn geweest, de jongeren uit hengelen, geweest in het kader van de Fiesta-viering.. Het jeugd-hengel-festijn had dit maal wèl plaats in de Schiedamse Schie, waar vijftig jongens en en kele meisjes aan de kant van de weg gezeten, aandachtig de verrich tingen van hun dobber gadesloegen. Met dezelfde aandacht van de va ders, tuurden ook de jongens. Ook in dit geval heeft het Tam boer- en Pijpercorps van de Harmo nie de jeugdige vissers uitgeleide gedaan van de Grote Markt naar het viswater. Maar wat het vissen zelf betrof, hierin was wat de puntentelling be treft wel enig verschil gemaakt. Want ook de „ondermaatse'' vis gold mee voor de punten, daar de kin deren met de kortere hengels ui- Koos v. d. Hoek heeft beet! Hij kreeg nog wel vaker beet ook veertien maal totaalDaarmee tuan hy op de hengelwedstrijd voor de jeugd het vaantje voor de visser met de meeste vissen. teraat-d dichter bij de kant bleven en dus meer de kans hadden op kleine visjes. Door deze maatregel is er dan ook meer vis opgehaald dan door de ouderen, en dè kam pioen werd Koos van der Hoek, die liefst veertien (kleine) visjes ophaalde. Daarmee kwam hij in het bezit van het vaantje dat door de heer D. Voets ter beschikking was gesteld. Na afloop werd onder leiding van de wedstrijdleider, de heer A, Th. Degeling, de vis gewogen in café Liberty, waarbij de volgende ge wichten. werden vastgesteld: 1. J. van Scheindelen 175 gram; 2. A. Meerburg 125 gram; 3. J. van Raay 105 gram; 4. K. van der Hek 70 gram; 6. H. Voets 60 gram; 7. H. Degeling 60 gram; 8. J. van Diejen 50 gram; 9. L. Mathijs 40 gram; 10. L. Bartweide 35 gram. J. van Scheindelen is hiermee in bezit gekomen van de S.G.-medaiile „Kampioen 1955". De prijsuitreiking heeft morgen, plaats om. 7 uur. Middenstands-cursisten gaan feest vieren Op Dinsdag 39 Augustus, aanvang 8 uur, zal er in de grote zaal van Irene een feestavond worden gege ven voor de cursisten van de Mid denstandscursus Onverwagt, De Pa ter, Meyers en Maas. Dan zal er stellig niet gesproken worden over tabellarisch kasboek, handlichting, beurspolïs, of wat dies meer zij; dan zal er gezellig feest gevierd wor den als sluitstuk van de studie voor het Middenstandsdiploma. In de Mathenesserlaan is gister middag de 46-jarige schilder W. v. Schaik uit de Palestinastraat van een ladder gevallen. De man maak te een val van ongeveer 5 meter en kwam op de ladder terecht. Met verwondmgen aan het hoofd en kneuzingen aan het rechterbeen w ;rd het slachtoffer naar het Cool- singelziekenhuls. vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Thans staat het wel vast, dat de ministers van Bui tenlandse Zaken Antoine Pinay, Heinrich von Brentano, Paul—Henri Spaak. Gaetano Martino, Josef Bech en Johan Willem Beyen in Septem ber in Nederland zullen vergaderen over de mogelijkheid, tot verdere integratie in Europa over te gaan. Er is een kans, dat deze minister conferentie zal worden gehouden te Noord wijk, doch door nog bestaande onzekerheid over de juiste datum staat niet vast, dat daar passende ruimte beschikbaar zal zijn. Men verwacht dat tijdens deze conferentie, die een z.g. vóórconfe rentie zal zijn voor de in October te houden conferentie van dezelfde ministers de Belgische minister Spaak er krachtig op zal aandrin gen, dat de in Messina benoemde studie-groep gemachtigd zal worden, zich vooral bezig te houden met de uitbreiding van de supra-natiónale taken, tvelke de K.S.G. nodig heeft om uitgangspunt te worden voor een supra-nationaal bestuurde, ge meenschappelijke Europese markt. Vannacht werd voor zijn woning aan de Goudsesingel de grijs-blau we bestelauto merk Renault, bouw jaar 1950, van de 37-jarige groente handelaar J. V, gestolen. Het ken teken van de wagen is H.Z. 97037. VL AARDINGEN Donr de bok ..Condor" van W. A. van den Tak'» Bergingsmaatschappij werd Woens dagmiddag alhier aangevoerd een roer, afkomstig van de in 1914 tot zinken gebrachte Engelse kruiser „Cressy". - Het bergingsvaartuig „Glück Auf" heeft Dinsdag dit roer, dat voornamelijk van koper ver vaardigd is. 20 mijl uit de Scheve- ningse kust losgemaakt van het wrak. De „Glück Auf" heeft het vrachtje van 32V- ton onder water aan de kop van de takels gehangen en werd door de sleepboot „Water weg" achterwaarts naar Hoek van Holland gesleept, waar de „Con dor" het zaakje overnam en naar de Vlaardingse Kon. Wilhelminaha- ven bracht en netjes op de kade de poneerde. Het roer zal verladen wor den naar Duitsland. Brand maakt gezin van elf personen geheel dakloos OSS. Een gezin van elf perso nen, waarvan negen kinderen van drie tot vijftien jaar is Woensdag dakloos geworden door een brand waar hij de landarbeiderswoning van N. Manders in de gemeente Uden in de as werd gelegd. Het vuur ontstond in de keuken, waar een- brandende petroleum ver gasser stond opgesteld. Van de in boedel kon niets worden gered. Door een buurt-bulp-actie is het ge zin weer aan dc allernoodzakelijk ste kleding geholpen. Heden inschrijven eerstbeginnenden en gevorderden I LANGE HAVEN 121 - SCHIEDAM - TEL. 662S2 fl VRAAGT (SORTEREN en INPAKKEN) in de NIEUWE FABRIEK Sonnemerestraat t (Spaanse Polder) dicht bij Schiedam Beloning volgens CAO Grafische Bedrijven Aanmelden dagelijks tussen 9 en 11 uur. DAN NAAR D. DE BRUIN Oranjestraat 9 Schiedam Tel 66431 <XXKKXXXXX><XX><XXXK 5 c^i d^> Sh 4^ Personeel gevr» Wij zoeken voor direct: leer ling-hoedenmakers,- leeftijd 17-22 jr; garneersters, Ieerl.- gameersters. stiksters en ïeerl.-stiksters. Grabo Da meshoeden fabriek, Allard Piersonstraat 43, Rotterdam. Te koop aemgeb. Te koop: een mets,iesriiwiel, z.g.a.n. Billijke prijs. G, W. de Groot, Phil. v. Bourg.str. 6

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1