f >1 -..ia Burg. van Haarenlaan begint thans vorm aan te nemen Id A N SLESSE N*l Voorlopige weggaat aan snelverkeersweg vooraf Schiedam gepasseerd door het „grote"5 toneel Gemeenteraad Capelle moet zich 5 Sept. uitspreken Scheepshuidspecialisten Rotterdamse haven HET ZAND IS GESTORT Fiësta-Parade in cijfers WALD0-RIJSCK00L 69915 ITALIAANSE OPERA? Programma van de Kath. Kring AGENDA H. Th. van de Vlerk 25 jaar bij de tijd Geslaagden-avond Burgerlijke Stand Bedreigde man springt van 2e verdieping Nogmaals: de Ambonezen-ivoonoorden Mrv.d.Mandele verlaat Afrika instituut Dierenkliniek in Zuid Expositie Brederode verlengd Belangrijke solisten concerteren in R'dam Kon. Wilhelminafonds vraagt collectanten Redders beloond - - a C SCHIEDAM DANSSCHOOL SITTON B FLINKE MEISJES 2 Woensdag 31 Augustus 1955 De Burgemeester van Haarenlaan, die reeds jaren geleden voorbestemd werd (en op papier vastgelegd) om als deel van de ..randweg" of „omvoerweg" een van de, hoofd-verkeer- aders van Schiedam te Worden, heeft tot nog toe maar een schimmig bestaan gehad. In de buurt van het kruispunt van de Burg. Knappertlaan en de Vlaardingerdijk bestaat er al ja ren een stuk van en er zijn aï woningen aan gebouwd. De laat ste paar maanden is hij weer in Nieuwland tot leven gekomen, omdat daar een serie blokken gereed zijn gekomen en betrok ken door de nieuwe bewoners, maar verder is de loop van deze straat „schimmig" gebleven. Nu echter is »er meer vorm ge komen in deze Burg. -/an Haarenlaan, want voor het nog ont brekende stuk is thans reeds het zandhchaam gestort. Deze „omvoerweg" die wij boven reeds noemden, zal gevormd wor den door de Franselaan op Rotter dams gebied, de Lorentzlaan, de Prof. Kamerlingh OnneslaaO» dwars door de bestaande bebouwing aan het Stationsplein, over een nog aan te leggen brug over de Schie door Nieuw land-Oost om op de Nieuwe Damlaan aansluiting te krijgen op de Burg, van Haarenlaan. die het verkeer "voert naar de Viaafdmger- duk by Wilton-Fajenoord en zo ver der over de nog te verbreden Schiedamsedijk naar Vlaardingen. Het zal nog wel even duren voor dat deze grote omvoerweg gereed is, maar aangezien de bebouwing van Nieuwlandwest de voltooiing be gint te naderen, heeft de Gemeente raad er onlangs de goedkeuring aan gehecht, dat de ontbrekende stuk ken van dg Burg. van Haarenlaan aangelegd worden. Hiermee Is men nu bezig Als snelverkeer sw eg van Rotter dam naar Vlaardingen tuordt het een zeer brede straat, Hoe breed kon men thans al zien in het be staande eerste stuk in het pesten dat is dan ongeveer veertig me* Een weg tn aanleg is een ideale speelplaats voor de kinderen. Jo ke Bast (6) en de broertjes Peter (5) en Hans (7) de Hei zijn druk in de weer om op de komende Burg. van Haarenlaan van straat klinkers een „huisje" te boutoen. Hoe het bezoek is geweest aan de diverse manifestaties va» de Fiesta-Parade 1055 en wat het mees te in trek was. blijkt duidelijk ujt oe onderstaande cijfers verstrekt door de Schiedams© Gemeenschap. Van het totaal aantal bezoekers, die de acht avondvoorstellingen op het Plantage-Podium bijwoonden, 13.622. zagen er 627 het optreden van de Amsterdamse Politie Kapel, 478 Reynaert de Vos, 3.469 de Va riété-avond, 1.177 de operetteavond van Klaank en zaauk, 2.382 de Amateuravond. 2.198 het Rotter dams Opera Koor, 1.578 de Spaan se Dans-show en 1.713 de Revue van Rens v. Dorth. De vier opvoeringen van „Het witte Paard" trokken ruim 1.800 betalende bezoekers naar het Pas sage-theater. De Jeugdvoorstellingen trokken maar liefst 17.461 bezoekertjos. De wielerronde, de windhondenrennen cu de rolschaatsen-show werden ge- viori door respectievelijk 2371. 996 en 2402 mensen. Het deelnemersaantal was achter eenvolgens; brïrige-dnve 120. toren» beklimmen 1.436, puzzletoch voor öe jeugd L472. excursies 147, toer tocht 175 en heng el wedstrijden 200 fr —erden 7.049 programmaboek jes verkocht. ter. Er komen twee verkeerslanen, door groenstroken gescheiden van J~ bedienings-we&en longs de hui ft en niet brede trottoirs- Zo te oordelen zal de „pote-ioeg" van bur gemeester Van Haar en dus niet hoe ven onder te doen voor die wan zijn ambtsgenoot burgemeester Knappert. Provisorisch Deze Sr,°te plannen worden ech ter nog niet direct verwezenlijkten hot 5s nog niet te zeggen wanneer de Burg. van Haarenlaan in volle glorie zal prijken. Door de Fa. Kleinekoort, jprot Baade bet zandlicbaam gestort voor het stuk tussen de Alg Begraafplaats en de Dit is het begin oati de aanleg van de Burg. van Haarenlaande toekomstige snelverkeersader. door Schiedam-, die langs Nteuwlaiwi gaat. speelweide en door de stratenma kers van de gemeente wordt er momenteel een provisorische weg overheen gelegd. Een behoorlijke rijweg maar met de definitieve weg. Het zand moet zich eerst nog „zet ten", terwijl ook het grote gebrek aan materiaal voor straataanleg en met te vergeten het nog niet geheel gereed zyn van de bouwwerkzaam heden in Nieuwland een rol spelen. De Fa. Kleinekoort. Poot Baade zal volgens plan hier in totaal on geveer 5.000 kubieke meter zand storten, maar het is niet te zeggen, wanneer de laatste mS z'n bestem ming zal krijgen Verder is deze fir ma gisteren begonnen met het openscheuren van de grond meteen drag-line voor het leggen van. de riolering, dre een andere loop zal krijgen. Hoge stapels grote water leidingbuizen liggen, te wachten op hun beurt om de grond in te gaan. De nieuwe weg loopt vlak langs de begraafplaats, lang 't hek van het stuk grond waarmee het kerk hof uitgebreid zal worden en rake lings langs de aula van de begraaf plaats. Er bestaan plannen, de ge meenteraad beeft ze reeds goedge keurd, om deze aula te verplaatsen en tevens enigszins te wijzigen, maar aangezien de bouw hiervan met op de urgentie-lijst staat, blijft dit werk liggen en het is nog met te voorspellen, wanneer begonnen kan worden met de bouw van de nieuwe aula. Tot zolang zal dit uit de tyd geraakte gebouwtje, wat vreemd dicht aan de grote weg staan. (Advertentie IM.) Het bestuur van de Katholieke Kring Schiedam heeft het programma voor het komende seizoen bekend gemaakt. Zoals we reeds schreven wordt het een bijzonder seizoen, daar dit, in verband met het 10-Jarig bestaan van de K.K. een Jubileum-seizoen zal worden. Om die reden heeft het bestuur getracht een bijzonder goed programma la elkaar te zetten, maar is daarin, zoals de voorzitter, de heer Van Baarle, met merkbare «PÜt in z'n «tem moest verklaren, niet tot volle tevredenheid geslaagd. Ondanks all© pogingen daartoe in het werk gesteld, is het de K.K, n.l. met gelukt om een van de drie grote toneelgezelschappen in Nederland, te weten de Nederlandse, en de Haag se Comedie en Comedia naar Schie dam te krijgen. Dit komt door de z.g* „toneel-spreiding" waarbij aan de leden van deze grote gesubsi dieerde gezelschappen, meer rust wordt gegeven, waardoor weer het aantal opvoeringen „in de provincie" (waaronder dan ook Schiedam wordt gerekend) beperkt is geworden. Ze blijven dus meer spelen, in de groot ste steden. Dit lijkt op zich zelf misschien nog met zo gek, als het niet was dat juist in de grootste steden, waar het toch altijd nog selecte publiek van toneel liefhebbers wat overvoerd raakt met toneelstukken, gespeeld wordt voor halt-volle of nog minder gevulde za len. Iq Schiedam krijgen deze gesub sidieerde gezelschappen zonder twij fel en zonder enige moeite uitver kochte zalen* Maar, neen. deze gezelschappen blijven Veg uit „de provincie" en de beJastmg-betaler past de tekorten wel weer bij, „Haat de Schiedam mers maar naar Rotterdam komen", wordt glashard gezegd. En zo zullen de leden van de Katholieke Kring verstoken bleven van het optreden van ©en van deze gezelschappen. Toneelspreiding is dus nog geen cul* tuur-spreidmg! Dit neemt echter niet weg, dat het programma, zoals dat bekend is ge maakt, toch zeer aantrekkelijk is. Het hoogtepunt? De heer Van Baarle gaf het met zeer veel voorbehoud op. want het» nog niet definitief, maar dit hoogtepunt kan het optreden zijn van de Italiaanse Opera! En wel op Donderdag 19 April in Passage- Maar nog eens, het is nog niet zeker dat de Opera komt. Valt dit glanspunt inderdaad uit, dan komt daar het optreden van een buitenlands Ballet (maar dan echt buitenlands!) voor In de plaats. In het programma dat we reeds eerder publiceerden ?Un enkele wij zigingen en aanvullingen gekomen- Het seizoen opent op 22 September met de ODerette ..Hor' mem Lied. Violetta" van de Hoofdstad-operette, die toevallig omstreeks die tijd ook het tweede lustrum viert. Het uitstekende Nationale Toneel van België komt op *3 October o.l.v. mevrouw Line Geysen het stuk „Erf genamen" van R. A. Goetz brengen, terwyj op 10 November De Toneel vereniging uit Amsterdam aan de beurt is, waarschijnlijk met het blij spel „Geld te geef". Op 8 December brengt dan het ge zelschap Puck waarschijnlijk „Dok ter tegen wil en dank" van Molière, terwijl Het Nieuwe Comedia 9 Fe bruari een nog niet uitgekozen werk brengt. Op 19 April komt dan óf de Italiaanse Opera een ballet en het sluitstuk is dan op 17 Mei het Rotterdams Toneel, waarvan het op te voeren werk nog niet bepaald is. Dit wat de „grote" avonden in Passage betreft. Daarnaast komt nog een hele serie kleinere uitvoeringen in Musis. Dit „klein" slaat echter niet op het peil. Zo zal het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Fel lx de Nobel we derom in Musis komen, en wel op 24 November. Vorig jaar was de belang stelling voor dit koor zeer miniem, maar het bestuur heeft het toch aan gedurfd om dit werkelijk uitsteken de koor nogmaals naar Schiedam te brengen. In de verwachting dat er nu meer publiek bij zal zijn. Bijzonder zal ook zijn het optreden van de declamatrice mevrouw Hele- ne Oosthoek-Zoetmulder met het oud-Nederlandse „Elkerlyck". Verder wordt het programma op gevuld met twee interessante lezin gen, het optreden van het kinder circus Tljl Uilenspiegel en de ge bruikelijke feesten op Nieuwjaars dag, op Vastenavond en op Ko ninginnedag. De Marinierskapel zal er dan de stemming in houden. Fiets zonder berijder verdween in het water Van achter de ramen van onze bu relen aan de Lange Haven zagen we schuin aan de overkant een fiets zon der berijder zo maar in het water verdwijnen. Eén der werklieden van de firma L. Heyster had zijn fiets tegen een boompje langs de haven geparkeerd. Een collega van hem zwaaide zo enthousiast met een sta pel planken, dat hij de fiets pardoes het water in drukte. Onder hei nodige gelach haalde de gedupeerde een lang touw te voor schijn, waarmee hij er zo waar in slaagde rijn tiveewieler weer op de wal te halen. Kalf opgehangen ia 1e boom kon de fiets vervolgens van de schrik bekomen. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Westendorp, Singel 81. Bellen bü ongeval: G.G. en GX> TuinJaan 60. telefoon 69290 Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maart dag) van 1.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tol 8.30 uur Zondags gesloten, RJL Leeszaal en Bibliotheek. Dam: geopend tedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, te dere avond (behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur 2ondags gesloten Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Bali". Geopend dagelijks tot 2 October van 2 tot 5 uur, ook op Zondag. Bioscopen; Passage, 2, 7 en 9.15 uur: „A. en C, en de Mummie". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Storm over Lissabon". Voorstellingen: L. Nleuwntraat 183: V.A.R.A. te levisieclub. Eergisteren herdacht de heer R. Th. van der Vlerk het feit dat hij vijfentwintig jaar geleden zich als horlogemaker in Schiedam heeft ge vestigd aan de Korte Dam. Maar reeds na enkele jaren verhuisde hij naar de Rotterdamsedijk, waar toen nog maar een klein aantal huizen stond. Dit was een goede greep, want deze straat heeft zich daarna ontwik keld tot een van de drukste winkel straten van Schiedam. De horlogerie van de heer Van der Vlerk zit er dan ook best in het pand no 268 en in za ken is *t hem ook niet slecht gegaan. De jubilaris komt overigens uit een geslacht van horlogemakers, want zijn grootvader was reeds de „stads- uurwerkmaker" v'an Haarlem Deze traditie zal overigens voortgezet wor den door de volgende generatie want de zoon van de zilveren horlogema ker heeft kortgeleden ook zijn vak diploma gehaald. Dit jubileum stemt dus alleszins tot vreugde en de heer H. Th. van der Vlerk heef Maandagmiddag dan. ook een receptie gehouden in Maison Westhuis, waar vele vrienden en re laties hem en mevrouw Van der Vlerk zijn komen complimenteren. Om het feit te vieren dat zij voor het middenstandsexamen geslaagd zijn, hebben gisteravond 68 cursis tenten van de cursus van Onder- wagt. De Pater, Meyers en Maas 'n „Geslaagden-avond" in elkaar ge zet in Irene. Het is een zeer gezellig onder onsje geworden, waarbij de geluk kigen gefeliciteerd werden door de leraren, en twee nog onderschei den werden en eep boek ontvin gen. Een poëtisch aangelegde cur sist dankte op zijn beurt met een toepasselijk gedicht. Er was een cabaret, met diverse vermakelijke punten, waarbij voor al het schetsje opgevoerd door vier leerlingen met vier leraren zeer in de smaak viel. Dat de leraren het moesten ontgelden is te begrijpen. Ns afloop was er een geanimeerd bal met medewerking van Hak- kert's band. Geboren: Ewalda, d. v. H. J* M. de Vette en M. A. Vley; Erik N., z. v. A. M. Vogelenzang en P. C. v. d. Sloot; Yvonne, d. v. A, H. v. d. Wal en J. D. Sprong; Gerardus J„ z. v, G. van Foele en E. M. Wilting; Zwaantje, d. v, E. Bergsma en J. van. Egmond. INSPECTEUR STERK Met ingang van. 1 September 1955 is benoemd' tot inspecteur bij het Sehledamse politiecorps de beer M. J. Sterk in de vacature ontstaan door het vertrek van inspecteur J. van Marlon, Inspecteur Sterk, die de laatste zes jaar heeft gediend bij het Tilburgse politiekorps zal ge plaatst worden bij de geüniformeer de dienst. Kunst Door Oefening opent 't seizoen De Schiedams© amateur-toneel vereniging „Kunst Door Oefening" komt Zaterdag a.s. voor het eerst in het nieuwe seizoen weer op de planken. En wel in Arcade met de komische thriller „Als de klok waarschuwt" van R. en.C, H. Feen- stra, Na afloop zal er een gezellig bal zijn met medewerking van Maarten Slavenburg® orkest. Kosteloze inenting OP Dinsdag" 4 September des na middags van 2 tot 3 uur bestaat ge legenheid tot kosteloze inenting, voor kinderen vanaf 6 maanden oud, tegsn diphtherie of tegen diph- therie en kinkhoest gecombineerd in het gebouw van de GG en GD, Tuinlaan 80. H AMNGVA N G 8 XBKRJECHTB N Vangatberichten uit ze» van heden morgen: VL 70 23 kantjes; VL 172 70 nog 35 netten; VL 203 65 k. nog 40 netten; VL 205 2 k.: VL 207 k.; VL 216 25 k. nog 17 netten; VL 29 7 k.; VL 66 17 k,; VL 97 30 k.t VL 115 60 k.: VL 142 40 Je.; VL 190 6 k.; VL 195 geen vangst; VL 53 geen vangat; VL 61 35 k,; VL 71 23 k.; VL 83 25 te.; VL IJS 35 k.; VL 200 1 k. VL 50 geen vangst; VL 80 2 k, nog 35 netten VL 33 4 k.; VL 64 10 k.: VL 09 15 k. De Ambonnees B, R. kwam gis teravond om half acht gewapend met een groot mes in zijn vroegere kosthuis in de Prof. AalberseEaan te Schiedam op bezoek. Er ontstond spoedig een ruzie waarbij de Am bonnees het vooral op de heer des huizes, de heer K., gemunt had. Toen deze zich bedreigd zag, sprong hij van het balkon van de tweede verdieping naar beneden. De politie werd gealarmeerd doch toen zij ar riveerde was R. onvindsbaar. Er wordt naar hem gezocht. De gemeenteraad van Capel- Ie aan de IJssel zal zich Maan dagavond 5 September moeten uitspreken over het verzoek van bet ministerie van Maat schappelijk Werk om in deze gemeente het bouwen van twee woonoorden voor Ambon- nezen toe te staan. Men zal zich herinneren, dat in de vorige bijzondere raads zitting op 15 Augustus door de raadsleden oveet bezwaren tegen het desbetreffende voor stel van B. en W. werden ge uit, dat dit voorstel tenslotte door het college werd terug genomen. Inmiddels hebben burgemeester Van Dijk, zijn twee wethouders, de vier fractievoorzitters, de gemeente secretaris en de directeur van Pu blieke Werken een bezoek gebracht aan een woonoord voor Ambonezen te Barneveld. Bij een gedachtewis seling met de Ambonese kampleiders bleek, dat de kampbewoners niets liever willen dan als alle Nederlan ders een plaats hebben en een taak vervullen in het maatschappelijk ïe- ven. Burgemeester Van Dijk en één, van zijn wethouders, die 2ich des tijds reeds*voor inwilliging van het verzoek van het ministerie uitspra ken, hopen thans dat de komende raadsvergadering zich in gunstige Mr K- P. van der Mandcle zal Za terdag aftreden als voorzitter van 'fc curatorium van het Afrika Insti tuut Dit zal gebeuren in een plech tige vergadering, die wordt belegd m de grote vergaderzaal van de Kamer van Koophandel. Hierbij zullen Prins Bernard en de ministerpresident dr W. Drees aanwezig zijn. De prins zal als beschermheer van het Arfika Instituut een woord van afscheid richten tot de heer van der Mandele, en vervolgens mr Ph. A. J- Mees installeren als voorzitter. Mr van der Mandele zal een overzicht geven van de werkzaamheden van het instituut gedurende de tien jaren van zijn bestaan. zin over de kwestie zal uitspreken. In de eerste plaats omdat zij van mening zyn dat de humanitaire bete kenis van een dergelijke vestiging zeer groot is. Voorts omdat twee woonoorden economische voordelen voor hun gemeente zullen bieden. Het eerste woonoord te Capelle aan de IJssel zou verryzen m de Groenendijk. Aangezien dit terrem toebehoort aan Waterstaat, zou de regering hier zonder toestemming barakken op kunnen gaan bouwen. Voor het tweede woonoord, m Ca- pelle-West, moeten echter diverse terreinen worden aangekocht cn de voorlopige koopacten zy'n reeds af gesloten. De Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren heeft in Rotterdam Zuid een dierenkliniek geopend. De kliniek is gevestigd in het Zuidervolkshuis, Brink 7, De dierenartsen Smit en Boom zul len hier iedere Woensdagmorgen zit ting houden. Dit is de tweede kliniek van de vereniging in Rotterdam. De behan deling geschiedt ih principe koste loos. Een kleine bijdrage wordt vanzelf sprekend op prys gesteld. Brits zeeman overleden na val op dek Bij het vastmaken van een staal draad is in de nacht van Maandag op Dinsdag in de Eerste Petroleum haven te Pernis een 35-jarige opva rende van het Britse tankschip „Haustelleum", Robert Graham Pa tersan, van het bovendek op het zes meter lager gelegen onderdek geval len. Hij kreeg een schedelbasisfrac- tuur en is gisteren in het Wester ziekenhuis alhier aan zijn verwon dingen overleden. De tentoonstelling „De Brederode, het leven van een admiraalsschip" die sedert 2 Juli in het Maritiem Museum „Prins Hendrik" wordt ge houden, is verlengd tot en met 2 October a.s. PIERRE DE GAULLE: "E55 GESLAAGD" Pierre de Gaulle, de man die de Franse mzendmg naar de Brusselse wereldtentoonstelling moet voorbe reiden, heeft de E 55 gisteren met een welwillend maar critisch oog bekeken. Dat bleek toen hij van morgen zijn bevindingen in het kort voor ons samenvatte. De oud burgemeester van Parijs volstond niet met het zo vaak gehoorde „het is fantastisch" of „de Hollanders krijgen ze niet klein". Hy formu leerde zijn indrukken met Franse welsprekendheid in een zestal pun ten. Dat ondanks zijn criüsche blik geen woord van afkeuring nodig was, is vermoedelijk de grootste lof die de E 55-organisatoren toege zwaaid kunnen krijgen. „Wat mij vooral is opgevallen, is de stilte, die op deze tentoonstelling heerst. Vergeleken bij andere ex posities is de rust hier weldadig. De explicaties die gegeven worden zytf daardoor bijzonder duidelyk, Ook werd ik getroffen door de grote belangstelling waarmee het vaak jeugdig publiek de inzendingen be studeerde. Men bekykt een en an der niet vluchtig, doch gaat diep op de werking van het tentoongestelde m. Ongetwijfeld komt dat ook door dat de 55 levendig en dynamisch is en ook logisch, van opbouw. Voor de wijze waarop zoveel on derwerpen in een betrekkelijk klein gebied tot een logisch geheel zijn gerangschikt heb ik grote bewon dering. inderdaad is deze expositie een demonstratie van de Neder landse wil om zich na de rampen van de oorlog te herstellen. Zo goed als men daarin geslaagd Is, is merx ook met de E 55 geslaagd. Het financiële succes is inmiddels reeds verzekerd en een bezoekers aantal van 3,000.000 is voor een tentoonstelling een respectabel cij fer." Pierre de Gaulle, die een groot liefhebber van de schilderkunst is, heeft gistermiddag ook nog een be zoek aan Museum Boymans^ ge bracht. Vanochtend maakte hij op uitnodiging van het gemeentebe stuur een autotocht door de stad. De heren Barety en Breton, die hem bij zijn bezoek aan de E 55 vergezelden, zijn gisteravond naar Parus vertrokken. Pierre de Gaulle verliet in de namiddag Rotterdam. 300.000 BIJ MARINE Vanmiddag wordt In het paviljoen van de Koninklijke Marine aan de Parkkade de 3QO.OOO-8to bezoeker verwacht. Evenals de 100-000-ste en ZOO.OÖO-ste bezoeker zal hem of haar een aandenken aan dit heuglijke feit worden aangeboden. In het programma van de Rotter- damsche Kunstkring voor het nieuwe seizoen komen drie concerten voor, waarop niet-leden een abonnement kunnen nemen. Het bestuur heeft deze nieuwe regeling getroffen om een deel van het werk van dc Kunst kring op aantrekkelijke wijze onder de aandacht van een veel grotere groep stadgenoten te brengen en Rot terdam meer te betrekken in de kring van uitstekende solisten die tot nu toe te weinig in onze stad optre den. In de eerste plaats is hierbij ge dacht aan de ondere kinderen van de leden, aan de leerlingen van middel bare scholen en van 't conservato rium verder aan allen die een uitge sproken belangstelling voor muziek hebben, De concerten worden gegeven door de pianist Hans Richter-Haaser, die op 18 October voor de Kunstkring in een eerste recital zal optreden, door Annie Jodry, die in het concours te Genève van 1953 de vioolprijs behaal de en Therese Cochet, piano (30 Ja nuari) en door de Griekse mezzo-so praan Irma Kolassi en de Franse harpiste LHy Laskine (22 Maart '56). Op 10 September wordt in Rot terdam een collecte gehouden voor het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding. Aan de col lecte zijn enkele attracties verbon den, Zo zullen op verschillende pun ten in de stad grabbeltonnen, wor den geplaatst. Verschillende banket bakkers zullen taarten verloten voor het goede doel. Collectanten kun nen zich telefonisch opgeven onder nummer 110729. De Maatschappij tot Redding van Drenkelingen te Amsterdam heeft de hoofdagent van politie J, de Vries en de agent van politie E. v. d. Oever te Rotterdam de bronzen leg- medailie, het getuigschrift en de bronzen draagmedaille toegekend. Beide politiemannen hebben enige tijd geleden het levga van een jon gen gered die in. eefr zandtrechter was gevallen en onder het zand be dolven geraakt. Na een kwartier kunstmatige ademhaling te hebben toegepast werden hun reddingspo gingen beloond. Burgemeester" en wethouders van Groningen hebben de heer W. Bur gerhout te Rotterdam, die in Mei van dit jaar een kind uit het water te Groningen heeft gered de bron zen legpenning voor moedig en menslievend optreden toegekend KINDEREN PAKKEN CHOCOLADE WEG De elfjarige Riekie en haar broer tje Koos van acht jaar werden gis teren betrapt toen zij in do Hema wat chacolade wegnamen. Waarvoor ze bij de politie terecht kwamen. Daar bleek echter dat deze beide jeugdige Rotterdammertjes ook nog in het bezit waren, van een gulden aan. klein, geld, dat 2e niet van moeder hadden meegekregen. Het werd later duidelijk dat zy dit geld ergens hadden weggehaald, op een stoao waar het op de melkboer lag te wachten. Pa is zirn spruiten van het politie bureau komen halen en er zal thuis wel wat gezwaaid hebben. Er is dikwijls niet eens een aan varing voor nodig om een zeeschip met een open flank op de Maas te kriigen. Soms is dat echter wel het geval, zoals hier met het Russische schip „Zelenogorsk", dat als wij goed zijn ingelicht wat al te stevig schaaf de tussen een kustvaarder cn de ka demuur. Boven de waterlijn kreeg het schip een flinke deuk en al had den de mannen van de werf „De Klop" in Sliedr^cht het nu nog zo stevig gebouwd, evenals haar zusje de „GwardéSk". het bleek toch nood zakelijk een paar nieuwe huidplaten op te zetten. En zo lag dan de Rus, die een onderdeel uitmaakt van een grote Russische scheepsbouworder In Nederland, enige tijd geleden met 'n open flank'naar dc Maas gekeerd. Zelfs de üsversterkingen, die voor de vaart door de Noordelijke zeeën aan het schip 2ijn bevestigd, kregen nog eens een extra beurt. Maar nauwelijks hadden de lassers en klinkers plaats gemaakt voor de schilders of de Zelenogorsk moest plaats maken voor 'n donker en oud zusje uit Monrovia, Dat zusje heette de Don Manuel en zoals met op deze foto kan zien stond het met haar huid ook niet al te best meer. De Rotterdamse huidspecialisten haalden er evenwel het oude velletje af, zo dat de ribben zichtbaar werden en straks zal ook de Don Manuel, ver sierd met nieuwe platen de weg naar zee kunnen kiezen. Heden inschrijven eerstbeginnenden cm gevorderden 1 LANGE HAVEN 121 SCHIEDAM - TEL. 66253 I HET GROENE KRUIS vraagt voor direct die zelfstandig de huishouding kunnen doen, daar waar de moeder 2iek is. Hoog loon. Aanm. elke avond tussen 7 en 3 uur bij Mevr. v, d. Griend, Rubenslaan 16, Schiedam, cjj) «fib «Sb Te koop cxangeb. Te koop: Motor Mrico, 175 cc. !Ba3. I,z.g,s. 13000 km. gel. 800.na 0 uur. Kreupel- straat 50 A, Schiedam. Slaapbanken 285.—, teveriS 3 zitsbank by Rlate, Meubel- stoffeerderij t.o. Stadhuis Schiedam. Numroerbrleven die naar on« oordeel niet bonalide op d« inhoud der advertentie reage ren worden niet doorgezonden. Personeel gevr. Wegens 2iekte van Tandarts J. Albrecht wordt de prak tijk per 1 Sept. waargenomen te zynen huize, Jacob Cats- laan 15, Schiedam. Fotografie Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 100, tel. 66720. In spoedgeval desge- wenst i" 1 uur klaar. Diversen Voor alle schoenreparatie is Bata beter en voordeliger. Spoedreparaties klaar ter- xvyl U wacht. Hoogstraat 111.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1