P JS c eerste voetbaldag brengt voor Schiedam goed succes IP rnm D Martinit, Ursus en W.F. beginnen met te winnen Nieuw7'zaaltje in Irene Geslaagde Sportdag van Ned. Kath. Sportbond Hermes oefent met succes De Valkmet 6-1 geslagen De Vegla Bedrijfsvoetbal competitie groeit uit KDO opent het seizoen met „Als de klok waarschuwt55 emnmEHmo HET LAGER VOETBAL Hl 0' Demonstraties en wedstrijden 033$E5SSKSSM0313 AGENDA 3 dagen gratis kopen „Tl MC O" Diefstalletjes Een feest-avond tot besluit De klaverjassers Steeds Vooruit Kinderen werken in schooltuinen Kinderfeest van BV „Gusto" Burgerlijke Stand WALDO-TAX! Duivensport Ongevallen SCHIEDAM MIDDENSTANDS CURSUS 'JP&MÉ DE 6RAAFS DINSDAG- EN WOENSDAG RECLAME OE GRAAF'S KANTOORBEDIENDE KANTOOR MET WERKPLAATS EN BERGRUIMTE Maandag 5 September 1955 {Advertentie i.MJ De eerste voetbaldag van het seizoen 1955—'56 is voorbij. De Schiedamse verenigingen uit het Lager Voetbal mogen niet ontevreden zijn met de successen van deze eerste speeldag. Want uit 18 wedstrijden werden niet minder dan 14 overwin ningen door Schiedamse elftallen geboekt; dit zegt voor de competitiestand nog totaal niets, maar al heel dikwijls is ge bleken, dat wedstrijden, in het begin van het seizoen verloren, tot gevolg hebben, dat juist een kampioenschap aan het eind van het seizoen verspeeld raakt De eerste klap is een daalder waard, zegt het spreekwoord, en dat is ook bij het voetbal van toepassing. ïag leiden tot het idee „wij houden het wel"; integendeel, de elftallen, die nu gewonnen hebben moeten goed blijveta trainen om in goede conditie te zijn voor een volgende wedstrijd. Met de bezielende gedachte en wil om de sport op deze wijze te beoefe nen. kan de speler zyn vereniging leiden naar overwinningen, om .tot slot tot een- kampioenschap te ge raken. In afd. IA won Martimt met Z—2 van Oud Beierland, terwijl in de zelfde afdeling Ursus een 5-—-1 over winning op AVO boekte. In 1B is W.F. bijzonder goed van stapel ge lopen met een 72 overwinning op KV VB. In IC kon SFC het in een uitwedstrijd tegen Germinal niet verder brengen dan een gelijk spel (1—1). terwijl Demos met 1—0 van Eureka won. HBSS speelde Zaterdagmiddag te gen NSW met 2—2 gelijk. SFC 4 won met 8—2 van Noorderkwartier 3 SFC 5 met 9—2 van DJS 5; Schie dam 2 versloeg Foortugaal met 5—3, terwijl Schiedam 3 een 6—3 over winning op Rockanje boekte; Schie dam versloeg DHS 5 met 4—3. i Ursus 2 verpletterde RCR/DKS 2 met 10—1, terwijl Germinal 3 met 2—4 het onderspit moest delven te gen Ursus 3; Ursus a verloor echter van Hollandiaan a met 13. In uitwedstrijden wonnen; Marti-' nit 2 van Oud-Bèijeriand 2 met 4—0; Martinit 3 van Demos 3 met 1—0 er verloorMartinit 4 met 2—9 van SVDP 3. Ten slotte wonnen de Schie damse Boys nog van Smeetsland. NSW—HBSS 2—2 Voor de 3e klasse A KNVB Zater dagvoetbal heeft HBSS in een gelijk- opgaande strijd tegen NSW de Pun ten met deze vereniging gedeeld. Het spel was nog maar twee mi nuten oud, toen door een foutief te rugspelen op de HBSS-doelman de tegenpartij 't eerste doelpunt scoor de. Nog voor de rust maakte na foed doortastend spel van de links- uiten. HBSS de gelijkmaker <1-~1). Na de hervatting kwam er een goede aanval van HBSS van de rechterwing, een. goede voorzet volg de, waarna de midvoor scoorde. HBSS. dat zich nu sterk waande, drong echter te veel op; dit heeft hen tenslotte de overwinning gekost want de midvoor van NSVV kreeg de kans er alleen van door te gaan en de gelijkmaker te scoren, 2-—2. In deze stand kwam geen verandering. doch langzaam maar zeker wisten de gastheren zich hieraan te onttrekken en zelf in de aanval over te gaan. De verdediging van Martinit werd nu oio de proef gesteld en bij een kleine wajfeling maakte Oud Beierland de gelijkmaker (11). Nok voor de rust maakte Oud Beijerland een doelpunt, toen de gehele Martini (-achterhoede, om vermeend buitenspel, niet in greep. Na de rust was Martinit sterk in de aanval en tweemaal werd de bal na een hard schot door één. der staanders gekeerd. Bij een volgende aanval sloeg één der achterspelers van Oud Beijerland de bal met de hand neer. De strafschop werd door Sehrumpf goed benut (2—2). Nu volgde een felle strijd ojn de over winning. Martinit won deze door een prachtige kopbal van midvoor Huisman, welke droef trof (2—3). GerminalSFC 00 In de2e wedstrijd is door beide partijen hard gestreden om de over winning. Hoewel SFC, vooral in het begin sterk in de aanval was. Kwam men niet tot doelpunten. Eenmaal heeft de Germinal-doelman de bal uit het net moeten halen, nadat SFC een indirecte vrije schop had mogen nemen. De scheidsrechter keurde het doelpunt echter niet goed. Zowel voor als na de rust zijn bei de partijen aan elkaar gewaagd ge weest, doch tot doelpunten Kwam geen der partijen. SFC heeft tegen het annuleren van het doelpunt protest aangetekend. Otid-BeijerlandMartinit 2—3 Martinit liep Zondag tegen het ge vaarlijke Oud Beijerland al hard van stapel door binnen drie minuien na de aanvang het eerste doelpunt te scoren. Een goede combinatie van Sehrumpf en Fabri hebben tot dit resultaat geleid. De druk op het Oud Beijerland-doel bleef aanhouden., Het bekende gebouw „Irene" van de Vereniging tot Behartiging van de Belangen van de Ned. Herv. Ge meente is een nieuw, mooi zaaltje rijker geworden. Niet. dat dit zaal tje er tot voor' een vijf weken niet was, maar het was geen nieuw en geen. mooi zaaltje. Wat het nu wel is. Op de beneden-verdieping lag nJ. een ongezellige pijpenla met een hard-groene betimmering, die het bestuur niet beviel. Er kwamen toen plannen om het op te knappen en de actieve penningmeester-admini strateur, de heer K. Schuytvlot heeft de heer P. J. Mulders, die schilders baas van z'n vak is maar in z'n vrije tijd liefhebbert in binnenhuis-grehi- tectuur, in de arm genomen om dit ongezellige zaaltje eens om te tove- ren in iets meer appetijtelijks. Aan de lange pijpenla-vorm (niet eens zuiver rechtl) was natuurlijk weinig te veranderen, maar door de lange wanden met licht-gekleurd vlasvezel-board te bekleden en - de korte wanden te donkeren, o.a. met warm-rode gordijnen, kreeg men toch een heel aardig effect. Een licht-expert van Philips is er bij gekomen, die de indirecte verlich ting (nog experimenteel overigens) voorschreef. Er kwam een prettig groene vloerbedekking van lino- Het district Schiedam van de Ne derlandse Katholieke Sportbond heeft gisteren op een bijzondere wijze het wintersportseizoen ge opend, in hetExcelsior Sportpark aan de Oudedyk, nj. met een grote algemene sportdag. Deze werd begonnen met het op dragen van een H. Mis in de open lucht QP het sportterrein, welke door zeêr velen werd bijgewoond. De voorzitter, de heer Th. de Kie- vith, heeft in zijn openingswoord de richtlijnen van de Bisschop, voor de beoefening van de diverse sporten j gememoreerd. Spreker hoopte, dat deze dag, als opening van het win- j tersport seizoen,, in alle opzichten zou slagen. Al direct marcheerden een 200 kinderen begeleid door de Excelsior drumband af, om een wandeltocht van 10 km te gaan lopen. Het wa ren een viertal groepen van de St. Aloysiusschool de St. Thotnasschool, de St. Josephschool en de St. Ber- nardusschooJ. Broeders van verschillende scholen vergezelden de wandelende jeugd, het geheel onder leiding van broe der Borromeus. Het is een sportdag geworden met een „voor elk wat wils" pro gramma, want een handbal-, hoe- key-, voetbal- en volleybal wedstrijd stondeenerop vermeld. Sporten dus voor het komende seizoen. Met uitzondering van het volley bal zijn deze sporten al goed bij het publiek ingeburgerd. Het trof dan ook wel, (al was het louter toeval) dat de volleybal wedstrijd tussen UVG en WIK niet op heel hoog peil stond. Want doordat zeer vele fouten gemaakt werden, kon de explicateur nu op deze fouten wij zen en gelijktijdig de puntentelling nader toelichten. Bij een vlot gespeelde wedstrijd dit niet mogelijk geweest zijn. De handbal-wedstrijd ging tuWtt UVG en Activitas. welke laatste vereniging met 7—5 won; de hockey wedstrijd Spirit—Tempo werd een 1—0 overwinning voor Spirit, ter wijl de" voetbalwedstrijd Excelsior DHS een 3—1 overwinning voor Excelsior werd. AQn de Sportdag uan de Ned. Katholieke Sportbond verleenden ook de dames-gymnasten van „Ex celsior" hun medewerking met een- nummer vrije gymnastiek. Excelsior kan uit deze wedstrijd nog wel iets leren; want in deze vriendschappelijke wedstrijd ging het bij Excelsior wel wat „hard" toe, waarvoor niet alleen straffen door de scheidsrechter werden op gelegd, docht waarbij ook diverse malen de DHS coach aan te pas moest komen. Dames- en jeugdgroepen van de afd. Gymnastiek van Excelsior de monstreerden met vrije-grond gym nastiek. Tegen 5 uur kwamen de jeugdige wandelaars weer terug' begeleid door de Excelsior Drumband, en stelden, zich in carrée op het veld op. De heer Kievit heeft de kinds* ren toegesproken en reikte aan elk der ..itiiers" als aandenken een beker uit voor plaatsing in de prü- zenkast. Het geheel Kan als een. zeer goed geslaagde sportdag beschouwd wor den. Icum en er kwamen heel aardig ge slaagde wandornamenten van dc heer Mulders, van TD-buizen op met brandwerk versierde plateaux. Kortom, het ongezellige zaaltje heeft een grote verandering onder gaan. Zaterdagmiddag is daarop de aanwinst van „Irene met een Klei ne plechtigheid in gebruik genomen waarbij dc voorzitter van „de Be- tangen" de heer H. Gotink zijn gro te waardering uitsprak voor het verrichte werk en de heren Radio Cahoret onder leiding van Har- Schuytvlot en Mulders, de hoofd-da. ry Meijer (de conferencier) bracht ders in het vernieuwings-proces, een uitgebreid, goed geselecteerd zjjn dank bracht. j programma, waarin medewerkten VOO» 0£HC€L UW M2M Apothekers-nachtdienst; Apotheek Fa Gouka, Hoogstraat 29. Bellen by ongeval: G.G en GD Tumlaan 80 telefoon 69290 Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek. Lange Haven: geopend leder-e werkdag (behalve Maan. dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. BJt. Leeszaal en Bibliotheek, Dara: geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, ie dere avond (behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot 830 uur Zondags gesloten Stedelijk Musenm: Tentoonstelling „Bali". Geopend dagelijks tot 2 October van 2 tot 5 uur, ook op Zondag. Bioscopen* Passage, 2, 7 en 9.15 uur; „De aanslag op Hitier". Monopole, 2 7 en 9 uur: „Om het Goud der Inca's". (Advertentie l.M by Heren modemagazijn BROERSVEST 56 Zie onze etalages >3 HDVS heeft het oefen-programma afgewerkt. Het le elftal heeft 4 wedstrijden gespeeld, met stijgend succes. Het spelen van deze wedstrijden was no dig om de nieuwe spelers gelegen heid te geven, zich in te spelen en zich aan elkaar aan te passen. Tegen de sterke Zwitserse club Bejlinzona werd 3—3 gespeeld, in een wedstrijd, die vooral na de rust van Hermes-zijde uistekend werd Daarna werd met 22 tegen de semi-profclub UVS Leiden, (le klas C.) gespeeld en. werd met 53 ge wonnen van.het Rotterdamse HOV. Zondag werd de semi-profclub „de Valk" uit de le klasse A bezocht. Hermes speelde vooral ook weer na de rust een uitstekende partij voetbal, waartegen de Valken vrij wel machteloos waren. De rust ging in met 20 voorsprong, door doel punten van Van Zuylekom en Mijns- bergen, die voor v. d. Gevel was in gevallen. Na de rust voerden van Zuylekom en Cock van der Tuyn de stand op tot 4-0. Toen kwam het enige tegenpunt. Frans Mijnsbergen ondernam toen een - fantastische solo-ren vanaf het midden van het veld en na zelfs de keeper met een schijnbeweging gepasseerd te heb ben, legde hy de bal in de goal. Hij Uit het kleedlokaal bij het tennis park Spieringhoek in Schiedam werd van mej. C. H. E. van E. uit Rotter dam een regenjas gestolen. Terwijl de timmerman H. J. van der P. uit Schiedam uit zijn jasje dat hij in het schaftlokaal bij het werk in uitvoering aan de Broers- vest had hangen, een bedrag van ƒ50,kwijt raakte. De heer J. de J. uit de Edison- strsat raakte zijn rijwiel kwijt, dat hij Zaterdag op slot voor zijn wo ning had neergezet. De Vegla bedrijfsvoetbalcompetitie 1955 is Zaterdagavond in Musis Sacrum met een grootse feestavond gesloten, waarop tevens de prijs uitreiking plaatsvond. Voorzitter P. Blomsteel memoreerde in zijn ope ningswoord, dat de Vegla bedrijfsvoetbalcompetitie in enkele jaren flink is gegroeid, terwijl, gezien de aanvragen van nog andere bedrijven, in de naaste toekomst deze competitie nog uitgebreid zal moeten worden. Spre ker verheugde zich hierin, omdat dit een bewijs was, dat deze Kleine onderlinge competitie de aandacht trekt van nog faultenstaanöen, die onge twijfeld een volgend Jaar zich hiervoor zullen opgeven. Onmiddellijk hierna klonk de ge zellige muziek van de Boeren Band uit Leerdam door de zaal,: waardoor dan ook dadelijk de juistige stem ming ontstond. Doch het bleef niet drt muzi kale gedeelte, want het Haarlemse De toneelvereniging Kunst Door Oefening had Zaterdagavond de pri meur van de eerste voorstelling in bet nieuwe seizoen in Schiedam. Jn de zomermaanden heeft het gezelschap geoefend aan de vertolking van R. en C. H. F eenstra's „Als de Klok Waarschuwt" en dit stuk in drie bedrijven werd nu Zaterdag in Arcade op ds planken gebracht. In zfjn openingswoord sprak voorzitter Jac. p. Blazer over het komende twaalf- en-een-half-jarig jubileum van KDO, dat op 12 November gevierd wordt. De plannen voor de feestviering zijn echter nog niet uitgewerkt. De heer Blazer was verheugd over het grote aantal aanwezigen: Arcade was bjjna geheel gevuld. „Als de Klok Waarschuwt" werd aangekondigd als een komische thriller. Het vreemd^ huwelijk tus sen scherts en schurkenstreken in dit stuk stelde hoge eisen aan de spelcapaciteitcn van de actrices en, acteurs. Een vlot rijkgeworden Ka- pitetnsfamilie koopt een kasteel met historie. Het familiespook ontbreekt ook op dit slot niet. De traditie wil dat steeds één der gewichten van de antieke klok valt wanneer één der aanwezigen zal sterven. Dit ge beurt altijd met. de onontbeerlijke bijgeluiden, het gieren van de storm en het bonzen op vloeren en wan den. De spannende ontknoping is dan dat de dwalende kasteelgeest zich vleselijk ontpopt als één der respectabele gasten met sinistere bedoelingen. Duidelijk bleek dat de voorberei dingen van het gezelschap serieus waren geweest. Allen waren rolvast en de dictie was goed. Het optreden van de debutanten mevrouw A. Verboom alk dienstmeisje Wietskeen de heer A. Verbeek, verstekeling, wa$ voortreffelijk. Een fout was wel dat er op ..niet het publiek'» ge speeld werd.. Hier ligt nog een taak voor regisseur P. de Bruin die zelf verder vol iof verdient voor zijn vertolking van de oude slotbe waarder Sinne. Dit was in één woord af. Geheel alleen bracht hij door zijn spci dynamiek en span ning. De heer H. van Gulik voldeed goed als kapitein Brouwer. Voort durend zorgde hij voor de komische noot. Mevrouw Brouwer was een moeilijke rol voor mevrouw J de Bruin. Zij wist de haar opgedragen taak behoorlijk te vervullen hoe- De Klaverjas Vereniging „Steeds Vooruit", een onderafdeling van de buurtvereniging Het Singelkwar tier, bestaat nu vijf jaar. Dit eerste lustrum is Zaterdag avond op feestelijke wijze in ge bouw Tivolï gevierd op de wijze, zoals „Steeds Vooruit" dit gewoon is. Want behalve het klaverjassen hebben de leden nog veel meer in hun mars. Een toneelclub, een eigen band: De Steeds Vooruit Band, The Joly Jokers met muziek en zang, het zijn allen leden van „Steeds Vooruit", die gezamenlijk een gese lecteerd programma hebben ver zorgd. Het feestvieren op een der gelijke wijze, maakt van een feest avond als het ware een groot fami liefeest. En., dat is het dan ook geworden. wel zij een enkele maal de vereiste arrogante toon vergat te hanteren. Overigens hulde voor de vertolking van deze hoofdrol wel de moeilijk ste uit dit stuk. Gemakkelijker had de heer M. Bakker het als dokter Van Gendt. Iets te nadrukkelijk •werd hier de onnozelheid gespeeld. Het succes was voor KDO navenant. Drie uur lang werden de honderden bezoekers geboeid door vlot goed speL Het applaus was een welver diende beloning voor de groep. De stoelen gingen daarvan van de vloer en even later dansvoeten, toen Maar ten Slavenburg tot slot nog voor de dansmuziek zorgde Het is zo de gewoonte dat tegen het eind van het seizoen de ouders, "wier kinderen vrije tijd doorbren gen in de Schiedamse Schooltui nen, eens komen kijken wat hun spruiten er dit jaar van terecht gebracht hebben. Deze „openbare les" is Zaterdagmiddag jX dan ge houden en. op het terrein aan de Vlaardlngerdyk tegen de Polder vaart aan heerste dan ook een ge zellige drukte. Ze kunnen wel tevreden ïijnwant de. bloemen en de groenten staan er goed voor. Vooral voor de bloe men is het een mooi jaar geweest. Claire Hussel, sopraan zangeres met pianobegeleiding van Cor Raekwitz, voorts André Kaart als imitator, ter wijl Corty Asselberg als vallende man" voor een ongekend succes zprgds. Voorts traden in enkele sketches Harry Meijer en Trude Schulpzand voor het voetlicht, zo dat er voldoende variatie in het programma aanwezig was Voor elk wat wils dus. De prijsuitreiking had onmiddellijk na de pauze plaats; de heer Blom- steel sprak de vertegenwoordigers van de winnende teams die op het toneel stonden opgesteld toe en be dankte hen voor de medewerking. De 1ste prijs bleek gewonnen te zijn door VVSO; de 2e prijs kwam in het bezit van De Komeet, terwijl SCF met de 3e prijs huiswaarts ging. De vereniging WSG had een prijs beschikbaar gesteld Voor de spor tiefste vereniging, waarvoor, onder luide bijvalsbetuigingen uit de zaal; Vegla zelf in aanmerking kwam. Hierna mocht de heer Blomsteel voor Vegla nog een herinnerings plaquette in ontvangst nemen, aan geboden door de deelnemende ver enigingen. Tot slot dankte de heer Blomsteel dc scheidsrechters voor hun vrijwil, lige medewerking en bood hen een Leerdam-asbak aan. Eenzelfde her innering ontving dë heer F. Broke- ling die als EHBO-er alle wedstrij den heeft bijgewoond. De avond is tenslotte besloten met een gezellig bal, onder leiding van Ben Jansen met muzikale mede. werking van The Merry Makers, Bü de Oranje-Buurtvereniging „Gusto", de oudste vereniging van die aard in Schiedam, was het de goede gewoonte om op of omstreeks Koninginnedag op 31 Augustus de kinderen van de léden te onthalen op een speciale vreugdige middag» Hoewel de datum van Koninginne dag naar April is verschoven, wordt nog steeds de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina her dacht en zo zijn de kinderen van „Gusto" dan Zaterdagmiddag in e aardig met oranje en de nationale kleuren versierde zaal van „Irene" onthaald geworden. Er was een uitgebreid programma van kinderfilms over alle mogelijke voor de jeugd aantrekkelijke onder werpen, waarmee de kinderen (maar ook de ouders!) zich geamuseerd hebben. Een speciale attractie was echter wel het optreden van „Klei de Jimmy", de acht-jarige cowboy die met veel élan prairie-liedjes zong en zichïelf begeleidde op de banjo. De kinderen hebben ver stomd gestaan van zóveel branie en Jimmy dan ook een hartelijk ap- terwijl de groenten wat moeilijk- 0iaUS-rres»ven heden hebben fiehad bu de natte p Een \frdig klndcl.,e.st. dat om- strèeks St. Nicolaas, zij het dan in De kinderen hebben braaf ge- a der herhaald wordt, zwoegd onder de ogen van Pa en j Ma en in enkele gevallen was Pa niet te beroerd om z'n jasje uit te trekken en een handje mee te helpen. De belangstelling voor deze School tuinen stijgt nog steeds, zoals de j r rtrnpim ICÏUWQ 1 technisch-Ie:der, de heer Van der j tlrrlCitfc>L rilbUWa j Gaag ons vertelde. Deze school- GEMEENTE ïSp®SC!MEDSM instelling werd in 1928 begonnen op het terrein waar nu het Sport- fondsenbad staat met 300 liefheb- bertjes, met het verhuizen naar het terrein waar nu de „witte huizen" staan en later naar het huidige terrein. Door de jongste uitbreiding heb ben nu 548 kinderen een eigen tuin. Het stuk dat er dit jaar bij is gekomen heeft de kinderen overi gens wat moeite gegeven want er stond nog al wat onkruid. Maar dat Is vlijtig bestreden geworden. De waterleiding naar Kethel en Spaland afgesloten De Directeur van de Technische Bedrijven der Gemeente Schiedam maakt bekend, dat de waterleiding naar v.m, Kethel en Spaland vanaf Dinsdagavond 6 September a.s. 8 uur tot Woensdagmorgen d.a.v. 5 uur zal worden afgesloten vanaf de Iepenlaan, hoek Schiedamseweg. De. wa terlei din gdruk tVm Tuindorp Kethel blijft dus gehandhaafd. had toen de smaak te pakken; en maakte Kort voor tijd nog 6—1, Jammer, dat Broeders moést uit vallen, die door Aan de Wiel zeer verdienstelijk werd vervangen. Cock van der Tuyn viel op door zijn tactische spel en de opbouw van de aanvallen door hem was. uitstekend. Aat van Diest was in zijn allerbeste vorm en was. vooral voor de rust, wel het grootste struikelblok voor de zwoegende Valken. Verheugend is, dat de productiviteit van Kermes- PVS belangrijk is toegenomen en dat geeft, als de ploeg weer volledig kan uitkomen, goede moed voor de Komende competitie, GTBZBVH 1—6 GTB startte slecht in het liieuwe seizoen door thuis met 16 te ver liezen, De oorzaak daarvan is dat het in de achterhoede niet klopte' waardoor misverstanden ontstonden en ZBVH» goedkoop en geflatteerd aan de doelpunten kwam. De eerste aanvailen waren voor de Schiedam mers maar spoedig wist ZBVH de bakens te verzetten. Naeen kwar tier spelen, kon uit een misverstand ZBVH de leiding nemen. GTB zet- daarna een offensief in dat zeker beloond had moeten worden. Nadat ZBVH tegen de verwach ting in de stand op 02 had ge bracht wist de GTB-midvoor de achterstand te verkleinen. 3—2. GTB bracht zelf de stand op 3-r-l toeneeh schot per ongeluk van richting werd veranderd en on houdbaar voor de keeper in eigen doel belandde. Toen na de rust de bezoekers er 1—4 van hadden ge maakt en overmaat van ramp de GTB-reehtsbaek en -rechtsbuiten geblesseerd raakten was het voor ZBVH een klein kunstje de stand op 16 te brengen waarmede het einde kwam. GTB 2 verraste vriend en vijand door HBSS op eigen veld een 2—1 nederlaag toe te brengen. GTB 3 moest thuisspelend tegen HESS 4 het onderspit delven en verloor met 2—6. GEBOREN: Wilhelmus J. z. v. F. M. Schpof en W. P. Janse. Abra ham, z. v. P. van Buren en J. Dijks hoorn. Marijke, d, v. P, van Buren en J Dijkshoorn TEGEN IpÖÖRWEG- BOMEN GEREDEN Zaterdag zijn de spoorwegbomen van de overweg aan de Overschiese- strjaat weer eens aangereden. De zestigjarige havenarbeider J, L. uit de Burg. Gijsenlaan in Schiedam, die met zyn bromfiets een vracht auto wilde passeren had niet gezien, dat de bomen naar beneden waren gelaten, zodat hij er prompt tegen aan reed. Bij de botsing kreeg hij schaafwonden en een scheurtje aan het voorhoofd. Een politieagent heeft hem ter plaatste eerste hulp verleend. (Advertentie LM,} 67570-69915 De SCV „De Postduif" organi seerde een wedvlucht vanuit Garhingem. De eerste prijs-winnen- de duif kwam binnen om 9.28.00 uur en laatste- om 9.36.00 uur.. De prijs winnaars zijn: 1 6 69 70Gebr. Harmeien, 2 60 82 85 H. 'Gramai 31" 80C." Verlinde, 4 L. Borrani, 5 94 00 K. Brouwer, 8 43 C. de Graaf, 7 51 52 56 100 H, v, d. Kant, 8 13 81 84 S6 92 J. v. d. Windt, 9 21 34 40 72 J. v. d.Beek, 10 25 .30 68 74 77 95 J. Doejaaren;. 11 63 58 F.. Éükenbroek, 12 55 90 Th. Jansen, 14 42 L. v. d. Mey, 15' 39 T. Koppenhagen, 16 83 M. Bakker, 17 K. Muilwijk» 18 20 71 P. Gouwe- leemv, 19 47 K. Kiela, 22 23 32 64 73 A. Heercn, 24 A. v. d. Grijp, 23 29 79 J. Brandt. 27 66 Joh. Christen. 28 -L. Verheugen,'31 45 53 65 75 98 G. van Smirren, 33 61 C. v. d. Grijp, .35 50 58 67 J. v-. d- Waard, 38 37 A. Delmotte, 38 57 87'A. v. Wagten- donk, 41 J. Twèeboom, 44 P. Hin ten, 46 49 54 D..van Weelie, 43 93 J. Nieumeysr. 59 A. Vis, 76 j. LIps, 78 P. van Os,- 89 97 N. in 't Hol, 91 J. Verboom, 96 J, Kóogje. Doordat Zaterdagmiddag om streeks drie uur de 30-jarige con- structiewerker C. T. van G. uit Schiedam bij het kruispunt Fulton- straatMorsestraat op zijn brom fiets geen voorrang gaf, aan de 50- jarige motorrijder C. O.,' bedrijfs leider, ontstond er een aanrijding, waarbij de bromfietser viel en een lichte hersenschudding en kneuzin gen aan de rechter elleboog opliep. Door de G.G. en G.D. is hij gehol pen. De 19-jarige J. B. uit Delft wilde Zondagnacht om half twaalf de Swammerdamsingeloversteken, toen er een motorrijder aankwam. Deze laatste was zo beleefd om ach ter langs te willen passeren, maar hij had het beter niet kunnen doen, want B. weifelde en liep terug, pre cies tegen de motorfiets aan. De weifeling kostte hem een lichte hersenschudding. Door de- G.G. en G.D. is hif naar het Gemeentezie kenhuis overgebracht en van daar naar huis. Pietje B., drie jaar oud, speel de Zondagmiddag in de vrij stille Maria straat, maar toen hij de weg opliep, Kwam> er toch een brom fiets aan. Pietje werd geraakt, kreeg wondjes aan het hoofd bloedde uit neus en oren. Door een arts werd hem de eerste hulp verleend. Esperanto-agenda Joudon, Ia Ban de septembro. Ni kun ven os Kaj Etulo rakontos ion. pri riverblindeco. Varbu kursanojn. VRIJDAG 8—10 uur Aanvang 9 September g VOOR BETER OHDERWJS SINGEL 72, TEL. 68847 SCHIEDAM RUNDERSTUKJES voor de soep of haché, nu 99 ct RUNDERLAPPEN prima kwaliteit nu 109 ct Magere doorregen VARKENSLAPPEN nu 104 ct SPEKLAPPEN nu 64 ct GEROOKT SPEK nu 79 ct Alles per 500 gram HELE RUNDERPOTEN per stuk 29 ct varkenspoten per stuk 14 ct Volop kalfs-en lamsvlees, gesmolten rundvet en reuzel, 25 ct per beker. Voor al deze koopjes naar SLAGERIJ LANGE KERKSTE. 25 SCHIEDAM Te koop aangeb. Blanke hulskamer 289. dressoir, ronde tafel, 4 stoe len (nieuwste) bij Plate t/o Stadhuis, Schiedam. Passpiegcls 120 x 30 geplaatst ƒ12.75, 120 x 36 ƒ14.75, 80 rond 17.geslepen ruiten voor suitedeuren, schuifglas, autoruiten enz. levert u Loo- pik's glasindustrie, Boterstr. 39, Schiedam, telefoon 68945. VerfBootlakken, o.a. Rubbool, Valspar, Ripolin, Viking, Onderwaterverven. Bij afname spec, prijzen. Jan van Katwijk's Verfhandel, Broersveld 37, recht tegen over Passage. Verf... Autolakken, o.a. Teoflux, Ducolakken, Thin ners, Cell. Lakken enorme sortering. Spec, kwasten voor Synt.-lakken, Jan van Katwijk's Vcrihand., Broers veld 37, recht tegenover Pas sage. Een goed gesorteerde biblio theek, steeds voorzien van de nieuwste boeken, is Lees bibliotheek - Kantoorboek handel .Modern", Boerhaa- velaait 124, tel. 68415 Permanent Wave Damcskapsalon W. N. V. Erk, speciaal adres voor perma nent wave, compleet ƒ6. Broers vest' 115, tel, 67237. Moderne coiffures, K. v, d. Kruit, Dames- en Herenkap per, Singel 195 (nabij Sta tion), tel. 69841. Uw. perma nent is bij ons in goede han^ den. Permanent 8.- en 10.- Oliepermanent 11 (stroom loos). Lessen Voor scooterles naar Autorij school H. P. Take, Jan Son- jéstraat 4, R'dam, tel 36777. Diversen Zijn Uw schoenen te klein? Wij vergroten ze met de nieuwste vergrotingsinstal latie, Schoenrep.bedrijf „Ex celsior", Dam 36, tel. 66874. Van L oen en voor Verf. De zaak met de vakkundige voorlichting. Dam 41—43. Tel, 66192. GEVRAAGD; voor de afdeling EXPEDITIE H» R. Lauwaars Zonen, Bouwmaterialen Hoofdstraat 2428 Schiedam TE HUUR Te bevragen: no S 392 bureau van dit blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1