C Amerikaanse lerares op Schiedamse HBS NET MEISJE Clubgebouw voor de AJC Modesllow Bcrvocls in het Volkspark „Schiedam'1 maakt 'n prima debuut in de 2e klasse Verhoging van tarieven in Openbaar Slachthuis Nieuwe foyer in Arcade modern... en gezellig Sport in de opvoeding De handbalcompetitie is bij WF weer begonnen De voormalige tb.c.-lighallen Subsidie voor sportkeuring De kosten van de Vacantiesehooi Klaver j as- concours KORFBAL Maar Succes had geen succes KAB-leden hielpen zelf mee! Keuringsdienst moet zichzelf bedruipen Spelregel-test Wie heeft iets verloren "De vrouw van de Halfbloed" Huzaren-kapel weer in Schiedam De vrije koopdagen waren 7,8 en 9 September Herenmodemagazijn „Tl M CO" AGENDA De heer Van Veen spreekt voor SSV Einde van het Tennis-tournooi op de "Spieringshoek" Personenauto reed voetganger aan Burgerlijke Stand Motorrijder gewond te Rhoon JONGEDAME Dinsdag 13 September 1955 CJ Het kledingmagazijn Gebr. Ber- Het ziet er naar uit dat de Arbei ders Jeugd Centrale in Schiedam eindelijk een eigen clubgebouw zal krijgen en wel in het paviljoen m het Volkspark, waar tot voor kort de lighallen waren gevestigd van de Vereniging tot bestrijding van de tuberculose. Wanneer de Schiedamse Gemeenteraad ermee accoord gaat dan zal dit paviljoen door de ge meente worden gekocht en weer verhuurd aan de A.J.C. Tengevolge van het gering aantal patiënten dat voor opneming in de lighallen in aanmerking komt, beeft het bestuur van de Vereniging tot bestrijding der tuberculose besloten definitief tot opheffing van de dag- lighallenverpleging en tot sluiting van de lighallen over te gaan. Dit brengt met zich mee de liqui datie van de op het terrein in het Volkspark aanwezige opstallen tnet inventaris. Het bestuur heeft allereerst de ge meente in de gelegenheid gesteld een en ander over te nemen. Ter zelfdeT tijd richtte zich tot het College het bestuur van de Arbeiders Jeugd Centrale, afdeling Schiedam, na zich vooraf met het bestuur van de Vereniging tot bestrijding der tuberculose over het verkrijgen van de beschikking over het houten paviljoen in verbinding te hebben gesteld. Het AJC-bestuur bracht on der de aandacht, dat de vereniging, die momenteel pl.m. 150 leden telt, met zeer grote zaalmoeilijkheden kampt, hetgeen haar tverk zeer na delig beïnvloedt. Voor de cursusbijeenkomsten, ver gaderingen en kadervorming maakt zij tot op heden gedurende enkele avonden per week gebruik van een zaaltje van de vereniging ..Het Volks gebouw". terwijl zij voorts huurster van het gemeentelijke gymnastiek lokaal aan de Dwarsstraat geduren de enige middag- en avonduren. Het bestuur wijst erop, dat de on- Het bestuur van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Opvoeding heeft financiële moeilijkheden bij de instandhouding van het Schiedam se bureau voor Medische Sportkeu ring. Dit bureau is belast met de medi sche keuring en periodieke herkeu ring van hen, die een of andere tak van sport beoefenen. Van hen, die zich aan de keuring onderwerpen, wordt een landelijk vastgestelde ver goeding van ƒ1.50 per keuring ge vraagd. Dit bedrag, dat opzettelijk laag is gehouden, opdat het voor niemand een beletsel zal zijn om zich te doen onderzoeken, is onvoldoende om de kosten van het bureau te bestrijden. Gerekend over de jaren 1950 tot en met 1954 bedroeg het gemiddelde .tekort; per keuring* 1,—. Het betreft ^■fecïa«e- w&rsonen. Van dekking van het tekort door verhoging van de gevraagde vergoe ding voor de keuring wordt een on gunstige werking verwacht. Hierbij komt nog, dat de honorering, welke de aan het bureau medewerkende artsen genieten, minimaal is: per avond, waarop 10 a 12 keuringen worden verricht, bedraagt zij IQ, Als rerelijk honorarium kan een be drag van 15.per keuringsavond worden aangenomen, In verband met deze financiële moeilijkheden vraagt 't bestuur van de SBLO aan de gemeente om een jaarlijks subsidie. Gelet op het algemeen belang van een medisch verantwoorde sportbe oefening vinden B. en W. dit ver zoek redelijk, zodat aan de Raad voorgesteld wordt om aan de Schie damse Bond voor Lichamelijke Op voeding ten behoeve van het Schie dams bureau voor medische sport keuring een subsidie te verlenen van 1,— per keuring. De Vacantiesehooi, die door de Schiedamse Gemeenschap dit jaar in Oosterhout is georganiseerd en waar aan door 1.500 kinderen is deelge nomen, heeft ƒ19.500,— gekost. Uit de bedragen van de ouders en van andere zyde is een. bedrag van ƒ12.000.binnengekomen. Van Het ontbrekende bedrag betaalt S.G. de helft of ƒ3 750.—, maar vraagt voor de andere helft een subsidie van de gemeente. Gezien het feit dat het sociaal en opvoedende werk gesteund moet worden stellen B. en. W. de raad voor deze subsidie te verlenen. voldoende huisvesting voor een goe de ontplooiing van het verenigings leven grote bezwaren oplevert, die wanneer het over het_ paviljoen zou beschikken, zouden zÜn opgelost. Overtuigd van het grote belang voor de gemeenschap bjj een doel matige uitoefening van. haar taak door de jeugdverenigingen, zijn B. en W. van mening, dat "het verzoek van de A-J.C. voor inwilliging in aanmerking komt, aldus de toelich ting. Intussen zijn B. en W. met het be stuur van de Vereniging tot bestrij ding der tuberculose in onderhande ling getreden over overneming van het hoofdgebouwtje tegen een be drag van 5000. Zij stellen, de raad voor tot deze aankoop te besluiten en voorts in beginsel te besluiten dit na over dracht aan de A.J.C, in huur af te staan. Een definitief voorstel tot verhuur zal nog volgen. Het kledingmagazijn Gebr. Ber- voets houdt, de traditie getrouw, ook dit jaar een najaars modeshow. Deze show heeft plaats op Vrydag 16 September in Musis Sacrum en wel van 3 tot 5 uur 's middags en van 8 tot 10 uur 's avonds. Deze mode shows hebben zich altijd in de be langstelling mogen verheugen en dat zal ditmaal ook wel het geval zijn. In de cantine van de Gemeente Technische Bedrijven wordt mor genavond de tweede ronde verspeeld van het klaverjas-concours dat ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de cljib van de GTB is georga niseerd. Nog vier Woensdagen zullen de ploegen van Excelsior, Hoek's, Vegla, de Brandweer, de Gem. Wer ken en de GTB tegen elkaar uitko men. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het Schiedams Toneel zal er Donderdag 22 September een jubileum-avond worden gehouden in Musis Sacrum. Op dit feest zal. hoe kan het ook anders bij toneelspelers, een toneelstuk worden opgevoerd, waarvoor uitgekozen is „Tijger", naar de nouvelle ..Footprints in the jungle" van W. Somerset Maugham. De eerste competitiewedstrijden zijn niet voor alle Schiedamse twaalf tallen even gunstig afgelopen wat de uitslagen betreft: in sportief opzicht heeft men echter door de gunstige weersomstandigheden met volle teugen genoten. Van de hoogste twaalftallen zijn alleen die van Schiedam en Succes In het veld geweest. Voor eerstgenoemde club was dit het debuut in de 2e klasse en we moeten direct zeggen, dat de dames en heren dit schitterend hebhen volbracht. De belde eerste winstpunten in de nieuwe omgeving zeer kostbare zjjn binnen. Succes is in de nieuwe competitie gestart met een nederlaag. De wedstrijd Kwiek-O.D.I. werd uitgesteld. Het lot is Schiedam gunstig g<. weest, want men kon beginnen met een thuiswedstrijd tegen DKC uit Delft. Deze club heeft het vorig seizoen door een. beslissingswed strijd het 2e klasserschap kunnen behouden en er bestond dus een re delijke kans op een goede afloop. Aanvankelijk zag het daar aller minst naar uit. De Delftenaren de monstreerden een sneller en geraf fineerder spel dan onze stadgeno ten, die bovendien aanvallend ïr eerste opstelling weinig konden in brengen. Het was dan ook spoedig 0—2 voor de gasten, die daarbij ge bruik maakten van een verdedi- gingsfout en een in de verdediging gestichte verwarring. Na de wisseling ging het aan Schiedamse kant wat beter, waar toe vooral hot goede voorbeeld van aanvoerder 1>- v. d. Kraan bijdroeg. Op fraaie wijze verschalkte hij zijn tegenstander en bekroonde zijn werk met het verkleinen van achterstand tot 12. Er waren toen 13 minuten gespeeld en gedurende de verdere wedstrijd volgden nog 16 treiters, waarvan Schiedam er tien voor zijn rekening nsm DKC 6. Gedurende de eerste helft behielden de gasten steeds een klei ne voorsprong, die zij qua spelver- houding ook verdienden. Na 13 werd het 2—3 door J- v. d. Tuuk, daarna was de beurt weer aar. DKC voor 24. Mej- L. Keizer- waard verkleinde de achterstand weer tot een punt verschil, maar nog juist voor rust lieten, de Delf tenaren 3—5 noteren. In de tweede helft werden de rol len omgedraaid. De Schiedammers hadden uit de eerste helft de lering getrokken, dat zij door snelheid en enthousiasme hun tegenstanders konden overtroeven en daarin slaag, den zij wonderwel. Na 13 minuten hadden D. v. d. Maas en. L. v. d. Kraan de balans weer in evenwicht gebracht en toen J. v. d. Tuuk in volgende opstelling voor een 65 voorsprong zorgde, was het doel be reikt. DKC trachtte door geforceer de doelpogingen het verloren ter rein te herwinnen, wat inderdaad gedeeltelijk gelukte. Over de han den van haar tegenstandster schoot ©en Delftse dame in. De reactie van Schiedam hierop was de enig juiste. Men trok nog enthousiaster ten strijde. Door mej. L. Kcizerwaard en D. Vermeulen, die een straf worp be nutte. werd de voorsprong hersteld, nu van twee punten verschil (86) Wel gelukte het DKC deze tot 8—7 te reduceren, maar D- v- d. Maas en J. v. d. Tuuk maakten aan alle il lusies een eind (J07). Nog een maal troffen beide partijen doel. De laatste nam H Verschoor voor zijn rekening, waarmee hij de eind stand op il8 stelde. Een resultaat, waarmee de roodzwarten hoogst te vreden kunnen zijn. Succes kwam in Rotterdam uit Toen gebouw „Arcade" na de oorlog vrij femffm voor de Katholieke Arbeiders beweging verkeerde het in een staat, die werkelijk alles te loensen overliet. In de Joop nan de jaren heeft de K.A-3. in haar ver- enigitipssebonu» successievelijk de nodige vernieuioinpen en verbeteringen aangebracht, iets teat toi op vandaag de dag doorgaat. Aan een oud gebouw blijft ai tijd wel het nodige te doen. Deze herstellings- en ver nieuvzingsiverkzaamheden hebben thans hun bekroning gevonden in een moderne inrichting van de foyer. Het oude zaaltje is omgetoverd tn een helder licht vertrek, waar het goed uerblyven is voor de leden. board bekleed. Strakke effen vlak ken, die het vertrek een heel ander aanzien hebben gegeven. De voorma l-ge tapkast is met een nieuwe be timmering bu het inferieur aange past. De radiatoren van de verwar ming zijn keurig weggewerkt m een k astbetimmering. Moderne wand- lampen. dezelfde als m de grote zaal zorgen met de plafondverlichting, dat alles nog beter tot zun recht komt en verhogen de gezellige sfeer. Een nieuwe «oegang tot de foyer is afge sloten met bijpassende glazen schuif deuren. Wanneer straks ook de gang ge reed zal zijn met een passende bc- timmcring van de deuren aan de --n<T Kl. moderne lijnen en lichte tmten. Tot buitenkant zal het geheel stellig ring voorsprong dij ae rust. op manshoogte is de wand geheel i beter uitkomen Verder is er nog Na de thee liepen de Gouwe- bederc*. m-r ucttt gekeura eikentn- een rtifuwe Ketel geplaatst voor de naars uit tot 7 1. -N. üos-v. t10"" plex en daarboven harmonieert het j centrale verwarming cn het cachev wlingen maakte er 1 van. in goed met dat witte zachtboard. wordt nog verhoogd door nieuwrte laatste fase dat de wand tot aan de zoldering servieswerk, waarop de naam van j de ree hts-back Er zijn nog enkele dingen over, die nog in orde moeten worden ge bracht. Zo moet de gang nog opge knapt worden. Maar reeds nu kan mij zijn bewondering uitspreken over hei resultaat, dat men met zeer bescheiden middelen heeft weten te bereiken. Naar ideeën van het K.A.B.-be- stuur zelf heeft de firma J. J. El- gers het werk uitgevoerd. Bij dfc werk zelf hebben nog verschillende K.A.B-leden meegeholpen. De voor zitter zelf bijvoorbeeld, de heer Meijer, heeft al het rchilderwerk voor zijn rekening genomen. De verouderde inrichting van de foyer is geheel opgelort m strakke teger Sperwers, dat een nieuw maoasveld in gebruik heeft geno men. De harde bovenlaag van dit veld dat overigens een prach tige accommodatie biedt beviel de blauwwitten slecht. Bovendien moesten zij met vier invallers uit komen. Vooral dat laatste vormde een onoverbrugbare hindernis tegen Sperwers, die vooral in de tweede helft zijn technische superioriteit toonde. In de eerste minuten waren de Rotterdammers al sterker, maar door een onverwacht doelpunt van K. Goedhart, waarmee Succes de leiding nam, slaagden de blauwwit ten er in zoveel enthousiasme op te brengen, dat enige tijd de krachtsverhoudingen tegen elkaar opwogen. Intussen vond de thuis club prompt antwoord op het eer ste doelpunt en in 'tweede opstel ling was men na 26 minuten tot 3—1 uitgelopen. Door F. Ruseier werd de achterstand tot 32 ver kleind, maar prompt liet de tegen partij 42 noteren. Toch kon er met een punt verschil worden ge rust, want mej. N. Ouwendijk' zag nog kans de stand op 43 te bren gen. In de tweede helft kwamen onze stadgenoten speltechnisch er niet meer aan te pas. De Rotterdam mers stelden de eindstand tenslot te op 73. De gelegenheid om het verschil kleiner te maken liet Suc ces nog voorbij gaan door het mis sen van een straf worp. Schiedam kan op esn uitstekende eerste competitiedag terugzien, want ook het 2e twaalftal kwam met een 24 overwinning thuis op Ons Huis 4. De wedstrijd van Suc ces 2 werd afgelast. Succes 3 ver loor met 61 van Trekvogels 3. Het 2e twaalftal van ODI over speelde zijn tegenstander TOP 3 volkomen. De bezoekers werden met niet minder dan 181 versla gen. Ook ODI 3 kwam goed voor de dag. De derdelingen versloegen Blauw Wit 3 met 53- De b-junio- ren van ODl verloren tenslotte met 6—2 van TOP c. B. en W. hebben by de Gemeente raad een voorstel ingediend om de rechten die in het Openbaar Slacht huis worden geheven, met ingang van 1 Januari 1956 te verhogen, waardoor bereikt zou worden dat de exploitatie van de Keuringsdienst van Vee en Vlees in de Keurings kring Schiedam ongeveer kloppend gekregen wordt. Bij de huidige rech ten bestaat er n.l. een tekort op de exploitatie. Vooral in de jaren van 1943 tot 1949 toen de bedrijvigheid in het slachthuis kunstmatig werd geremd door de rigoureuse vlees-distributie, waren de verliezen, ondanks het zui nige beheer van de directeur, vry groot, variërend van 49.000 tot &6.000 per jaar. In de jaren daarna daalde dit exploitatie-tekort weer. De Advies-commissie heeft al meermalen de vraag onder de ogen gezien of de rechten niet herzien moesten worden en meer aangepast aan de wijzigingen die zich in het economische bestel hebben voltrok ken. Dit is tot nog toe teniet gedaan, omdat men verwachte dat door een uitbreiding van het inwonertal en daardoor -en stijging van het vlees verbruik ook de omzet in het Slacht huis zou toenemen. Bovendien was een overweging dat de tarieven in het Slachthuis Rotterdam (zij het zonder service) lager waren dan die in Schiedam, Maar nu ook in Rot- Maandag 19 September a.s. zal er in het Volksgebouw een spelregel- testwedstrijd worden gehouden, wel ke is uitgeschreven door de Schie damse Scheidsrechters Vereniging. Leden van deze vereniging zulten de strijd aanbinden met leden van de Schiedamse Voetbal- en Honkbal Vereniging „Schiedam". Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen S12.30 uur en 2—5 uur: zwembroek met handdoek; 1 paar witte dameshandschocnen; rode autoped; njwielslot; bruine actetas. Tc bevragen bij de vinders: l gonje zak, afd. G«m. .Reiniging, Buitenhaven- weg; damespolshorloge, A. Zelissen, Rot- terdamsedyk 429; broche, N. Vos. Grof- baan 89; double broche. Van Raay, Van Leeuwenhoeckslraat 26; damesportemon. naie met inhoud. Hoogland, Sweelmek- straat ISO, Vlaardmgen; Bermi-lamp, 3". van Beek. Rhoonsestraat 12; passer, Kok. Edisonplein 6b; rode autoped, 2. v. d. Stap, Singel 211b; lederen sigaret tenkoker. F. Kerklaan Jacob van Len- nepstraat 23b; huissleutel. Grete, Tri- lensstraat 31a; beige kindercape. Wape naar. Broersvest 60: banddoek met zwembroek, M, Vermaat, Halleijstraat 5a; regenpak, B. v. d. Zee, Fabnstraat 66; blauwgrijs kinder jasje. Hol, Nieuwe Maasstraat 63; rood halsdoekje. Van Veen Lange Singeistraat 78; l paar wit te dames handschoenen. J. Versteeg. Iepcnlaan 50. Kethel; geruste zakdoek, J. Peters, B.K. laan 177b; zwarte rits sluiting, J terdam de rechten aanzienlijk zijn gestegen, vervalt dit bezwaar. De Gemeente Vlaardingen heeft ver zocht om de tarieven zodanig op te voeren dat een sluitende exploitatie wordt verkregen. Om deze redenen menen B. en W. nu dat een verhoging van de rechten gerechtvaardigd zijn. Het tekort, dat m 1954 17,865,34 bedroeg, zou dan bij de voorgestelde tarieven, terug gebracht worden tot 15 000,zodat dan gezegd mag Worden dat het Openhaar Slachthuis zich zelf be druipt. In Monopole: Jane Russell maakt tamelijk veel werk van een enigszins bejaarde fi guur, Jeff Chandler, in de film „De vrouw van een halfbloed". Hij, een balf-Indiaan (Apache) tracht het ras verschil zo ver en sterk mogelijk uit te buiten. Zij (Jane Russell) daaren tegen, is de typische „carefree- woman',' de nonchalante vrouw, die* meent met haar hartelijke gevoelens te kunnen overwinnen, wat volgens beredenering niet klopt. Vrienden en kennissen staan scep tisch tegenover het huwelijk van deze levendige vrouw van de wereld met de terughoudende en in zichzelf ge keerde halfbloed, dat hals over kop wordt voltrokken. En niet ten on rechte zoals uit het verdere verloop van het verhaal blijkt, want al spoe dig ontstaan er moeilijkheden, door dat de halfbloed geheel m zijn werk van mijningenieur opgaat, en tegen over zijn jonge vrouw een min of meer onverschillige houding aan neemt en niets doet om de kloof, die allengs tussen ds de echtelieden ont staat te overbruggen. De verhouding wordt er niet beter op als er een kaper op de kust komt: een medicus, die het bijzonder goed met de nieuwbakken echtgenote kan vinden. Een ongeluk, dat de halfbloed in de mijn overkomt, brengt de echtelieden weer tot elkaar op het moment, dat de breuk definitief lijkt. De echtge noot komt los uit zijn isolement en belooft beterschap waarop zij be sluiten om nog eens opnieuw te be ginnen. Jammer is in deze film, dat de meest essentiële dramatische factoren en stimulansen zo gestroomlijnd en gekortwiekt aan hun beperkte trek ken komen. Van een gegeven, dat interessant had kunnen zijn, werd hier met teveel schabloncn en cliché- situaties een voor de hand liggende De Commissie Steun Wettig Ge zag deelt ons mede, dat het haar ge lukt is om de kapel van de Huzaren van Boreel andermaal in Schiedam te doen optreden. Op 12 Juli jl-, bij de beëdiging van twee officieren van de Nat, Reserve, kon dit optreden vanwege de tijd slechts koi't zijn. Zeer velen hebben toen reeds van dit unieke optreden een klem voorproefje ge had, Thans kan iedereen het volle dig programma zien. Het optreden van dit korps dat enig in Europa is, kunt XJ zien op Dinsdag 13 Septem ber a.s., des avonds 8 uur op de speelweide van het recreatieterrein aan de Vlaardingerdijk. Er zijn een aantal schijnwerpers aangebracht, opdat iedereen die zich op de Vlaar dingerdijk bevindt, dit fantastische schouwspel kan zien en horen. Esperanto-agendo Jaudon, la 15an de septembro. Klubvespero, Ni babilos kaj rakon- tos ion ce familio v, Gink. Ploeg- str. 19. Ne timu ke vi ne havos sidlokon. HET SPAREN IN AUGUSTUS In Augustus 1955 werd f 519.941,02 ingelegd en f 477.728,27 terugbe taald. Het totale spaartegoed be droeg aan het einde der maand f 16.462.544,30, verdeeld over 40.719 rekeningen. Hierin zijn begrepen 5135 reke ningen van jeugdige spaarders met een gezamenlijk tegoed van f 87.678,16. In de bedrijven werd gespaard f 6.904,door de Afhaaldienst werd aan huis ontvangen f 37.458,met spaarbusjes werd gespaard f 7.741,45, Voor jongeborerien werden 53 nieuwe spaarbankboekjes uitgereikt. De belegging van het spaartegoed was einde Augustus 1955 samenge steld als volgt: f9 501631.60 f6.013.939,72 f 2.341.855,— De beschikbare middelen van de Advertentie LM.> BROERSVEST 56 SCHIEDAM Effecten Onderhandse leningen Hypotheken film gemaakt, die ieder het zijne en f Spaarbank bedroegen per 31 Augus- niemand het precies-verlangde geeft.tus 1955 f 1^25.753,?° Veen uit Amsterdam, op uitnodiging van de Schiedamse Scheidsrechters- vereniging, heeft gehouden. Causerie is «flMlnk een te eenvoudig voord dat an Veen heeft gehouden 18. Het is een heel bijzonder leerzame VOOP ric, onvn^i,„nHA""r"j avond g «.veest voor scheidsrechters r he+ vwfh^l-n^n w1!! de sport en „—,en jeugdleiders, die gisteravond in bijzonder, d. "Water, Stêphensonstraathet Volksgebouw de causerie hebben gevolgd, welke de heer F. J. van Zaterdag en Zondag zijn de laatste tenniswedstrijden gespeeld in het Parktournooi op het tennispark „Spieringshoek"' in Schiedam. Dank zij het goede weer was er zeer veel belangstelling van de zyde van het publiek, terwijl de stemming zowel bij de spelers als bij de kijkers bui tengewoon prettig was. Na afloop j van de laatste partij had meteen de j prijs-uitreiking plaats. Afgelopen weekeinde is de hand- af met een doelpunt. kwam met een 8—3 balcompetitie weer begonnen. Het Ie heren elftal van Wilton Fijen- oord heeft het gesloten seizoen goed gebruikt om te trainen cn. kwam met voile strijdlust naar Laag Zes tien hoven om het op te nemen tegen de Schutters uit Rotterdam. Wilton begon de strijd al direct met een hoog tempo, wat direct 'n oorsprong opleverde, de ruststand ;as hier o7 voor de Schiedam mers. Direct in de tweede helft waren het alleen de rood-witten die wisten te doelpunten en met nog ongeveer een kwartier te spe len hadden zij al een 612 voor sprong genomen. De Schutters kwamen nog even terug doch kon den deze grote achterstand met meer inlopen. De eindstand werd 15 voor de Wiltonploeg. De Schiedammer Post was wel erg goed op schot en nam de helft van de doelpunten voor zijn rekening. Schutters protesteerde na afloop voor het "te laat bekendmaken van. deze wedstrijd, tegen de comp- leidmg. Heren 2 moest er eerst even in komen tegen Wings in Den Haag, de ruststand was hier 62. Reeds na 5 min. in de tweede helft had den de Hagenaars deze voorsprong al vergroot tot 10—2. Hierna kwam de Schiedamse ploeg tot de ontdek king dat zij ook wat moest doen en liep snel achter elkaar in tot 10—9. Fel werd er hierna gestre den voor de gelijkmaker, doch Wings maakte er 11—9 van en zo kwam ook het einde. Bij too van Wilton heeft zijn doel op prachtige 'jjze verdedigd en bleek een goe de plaatsvervanger te zijn van zijn voorganger die naar het le elftal moest overgaan. Dames 1, die voor het eerst in de Districtsklasse uitkomt, moest eerst nog wennen aan deze geheel nieuwe omgeving en verloor van Vires et Celentas in Gouda. Wei namen de Schiedamse dames een I0 voorsprong door H, de Raay, doch Vires zorgde voor een 31- bcklccd. Ook het plafond is met dit het gebouw staat. de stryd kwam -Wilton B. v. d. Bout naar voren en sloot de aanval Het einde overwinning voor Vires. Dames 2 deed hei r»-?el wat beter cn ondanks het feit dat deze ploeg maar met 10 dames de strijd moest aanbinden tegen Rotterdam 2 kwam het met een flinke overwin ning uit de bus. D. Varewijck-Ha- ring wist in de eerste helft vijf doelpunten voor haar rekening te nemen. In de tweede helft, toen Rotterdam er iets beter inkwam, wist T. Poot nog eenmaal voor Wilton te doelpunten en zo kwam het einde met een 6—0 overwin ning op de Schiedamse dames. Juniormeisjes moesten met acht speelsters de strijd aanbinden te gen Vires in Gouda en verloren met 5—2. De twee doelpunten door Wilton gescoord waren van prima gehalte én kwamen van F. de Raay èn C. Prins. Het was een zeer goe de en prettige wedstrijd. Juniorjongens togen tevergeefs naar Laag Zesticnhoven, daar de jeugdige heren van Schutters ver stek lieten gaan. Een heel goed be gin voor de eerste competitiedag. Adspirantmeisjes die Zaterdag al in Gouda speelden tegen Vires, boek ten de grootste overwinning nX De eindstrijd werd in de diverse nummers gevoerd tussen de volgen de speelsters en. spelers: Heren-enkel: afd. I: A. Hofman sl. W. Blaisse 6—4, 6—2. Afd. II: C. Rot tier Sl. T. de Wolf 6—0, 60. Dames-enkel: Afd. I: mej. J. Legen J""v, ^Ui sl. mevr. De Jong 6-4, 6—2, Afd. H I Jeugdleiders een wprri. uitgeteld sieun zijn voor de ouders met het werd uitgesteld. i geven van richtlijnen. Spreker gaf -_j °Ogendooni-J. de diverse redenen op, waarom sport wordt: hoofdzakelijk als - V V|j.W1UCl, bpreker memoreerde bij de aan vang van zijn causerie, dat bij het bezien van de opvoedkundige waar- de van het spel, het spel zelf bijzaak 2 u Z-Mn" e J"eu£d heeft «a studie of arbeid ontspanning nodig om de gees telijke moeheid kwijt te raken. Het hoogste doel. zowel van scheidsrech- ui 3eugdleiders moet zijn: zich zelf te geven; hun arbeid en capaci teiten te willen inzetten voor jonge- ren. Spreker wees op de moeilijk- heden bu de jeugd. Het betaald voet bal werkt nu reeds als „blikvanger" bij jongeren die later voor het voet ballen betaald willen krijgen Ook op het voetbalveld heeft de jonge mens steun en leiding nodig: vooral in de tnd van de rijping, de leeftijden van 12 tot 18 jaar. kunnen Apothekers-nachtdienst: Apotheek C, J. Jansen. Swammerdamsin- gel 41 en Nicuwland-apotheek, Dr. Wibautplein 19. Bellen bü ongeval: UG en G-D. TutnJaan 80 telefoon 692&Ü Gem. Openbare Leeszaal en BiuHo- theek. Lange Haven: geopend tedere werkdag ib«»halveMaan- dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. RK. Leeszaal en Bibliotheek. Dam: geopend tedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur ie dere avond «behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot 6 30 uur Zondags gesloten Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Bali". Geopend dagelijks tot 2 October van 2 tot 5 uur. ook op Zondag Cultureel-Contact-Ccntrum. Tentoon stelling schilderijen Karei Ap pel. Elke dag van 9 tot 6 uur (behalve Maandags) (tot 4 Oct.). Bioscopen: Passage, 2. 7 en 9.15 uur „In specteur Ripley slaat toe". Voorstellingen: Monopole. 2. 7 en 9 uur „De vrouw van de halfbloed"*. Speelweide Vlaardingerdijk. 8 uur: Kapel Huzaren van Boreel. Gisteravond omstreeks ad-t uur is de heer B. J. B. uil Schiectam, be steller bij de PTT, bij het overste ken van de Rembrandïlaan aangere den door een personenauto. De GG cn GD bracht hem naar het ge meente-ziekenhuis met een rechter beenfractuur en een hoofdwond, Do auto werd beschadigd. Het ongeluk ontstond door onoplettendheid van B. bij het oversteken. Van trie is de bouvier? Een rasechte bouvier, reu zwart geschoren, is in de afgelopen nacht door een politie-agent luid blaffend aangetroffen op de Singai. De eigenaar kan zijn hond terug halen bij de gemeente-reigmg. Overleden: J. Passchier. 66 jaar. Geboren: Maria A, T. d.v. J, A. W. Witters en F. A. Coté; Marquerita A. M. d.v. J. K. M. Melief en A. A. van Knotsen burg; Maria d.v. P Har- reraan en M. van der Waal; Emma M-, d.v, A. C. van Wijnen en J. C. Engels; Vera M. P. d.v. J. P, jyf. Scholte en G. Seger; Neeltje L.. d.v. F. van "Willigen en A. van Houten: Boudevvyn L.. z.v. J. A. C- T. Mont- foort en N. A. Touw; Antonius. z.v. A. Koning en A. M. van der Hoeven. Heren-dubbel: Timmer sl. G. Bernard-J. Vester 62 3—6 6—3. Dames-dubbel: mevr. Beukers- me vr. v. d. Veer sl. mevr. Timmer- mevr. Van Woerkom 6—1 63, Gemengd-dubbel: fleer, en mevr. Kilayin sl. mej. A. de Vries-A. Hof man 108 4—6 6—4, Gemengd-dubbel C: heer en mevr. Soetens sl mevr. Nesse-J. Timmer 8—10. 6—3 6—2. Uitslagen in voorgaande wedstrij den waren: Heren-enkel: C. Valk si. A. Rottier J—1 7—5 6—3. T. de Wolf beoefend ul compensatie voor studie of arbeid", om hierdoor de geestelijke balans weer in evenwicht te krijgen. Een zestiental eigenschappen in sporty waaronder: eerlijkheid, zelf controle en zelfbedwang, offerzin en belangeloosheid, werden besproken. Spreker waarschuwde tegen sport- verdwazing, zoals in diverse sporten helaas met jonge kinderen, te veel gebeurt. Integendeel, de jeugd moet nederig gehouden worden, met blij vend respect voor hun leiders en scheidsrechters. Om hier toe te ge- sl" A, Parent 6-1 6—1. C. Rottier sl.1 rak,en m^et v"j en frank als een C Valk 6—8 62 61 oudere broer met de kinderen om- Ttr «1 a Saan( ais vriend moet de jeugd de ng'LSSï!' &,vKï3*-è3M!l,lK^ waarderen Door eisen kon- nis en wetenschap kan de jeugd om- sl. Bloemhof-C. Valk 6—1 6—0. G. Bernard-J. Vester sl. A. Rottier-C. Rottier 6—1, 63, J. Hogendoorn-J, Timmer sl W. Blaisse-A, Reeens 66 75 60, G. Bernhard-J.Vester sl- B. Piatschart-P. Cornelissen 4—6 13—U 6—2. Gemengd-dubbel; Heer en mevr. Soetens sl. mevr. Bernhard-J. Rot- scheid 11—9 5—7 64. Mevr. Nesse- J. Timmer sl. heer en mevr. Jansen 9—7 16 108. Heer cn mevr. Kila yin sl. mevr. Timmer-N. Blaisse 57 64 60. Mevr. A. Beukers-M. Jan sen sl. mevr. E. Blaisse-J. Rotscheid 8—6 64. Mej. De Vnes-A, Hofman sl. mevr. Beukers-M. Jansen. 64, 9—7. 100. Bea Zonneveld nam hiervan vijf doelpunten voor haar rekening. Wilton kreeg nog 2 maal *n penalty tegen zich daar de doelverdedigster over de cirkel kwam. doch Els van Houwelïngen wist deze beide malen, keurig te stoppen. In de loop van September zal het lerarencorps van de Rijks H.R.S- met een Amerikaanse worden uit gebreid. Het is miss H. Grim, die de Schiedamse HBS-ers zal komen onderwijzen in Engelse letterkunde, geschiedenis en aardrijkskunde. Onder auspiciën van de Full- bright Act, die een uitwisseling tus sen Nederlandse er Amerikaanse uiidei wijsJvi'soli ten rijn en kele weken geleden m Amerikanen, or.der wie zich hoogleraren, leraren M.O. en studenten bevinden, naar ons land gekomen. Zaterdagmiddag vond te Noord- wijk de begroeting plaats tussen de gasten en de gastheren, met wie de Amerikanen zullen komen samen le werken. De Schiedamse HBS-lera- ren konden daar kennis maken met miss H. Grim, die enige tijd in Schiedam en ook op de Willem de Zwijger HBS te Rotterdam les zal komen geven. Miss Grim is verbonden aan de Highschool Bloomfield Hill te Mi chigan. hoog gebracht worden. Jubileum Zwarte Paard Zoals wij reeds schreven bestaat de Schiedamse Schaak-vercnigmg „Het Zwarte Paard" vijf jaar. Dit jubileum zal gevierd worden met een feestavond in Tivoli, op Zaterdag aanstaande. Geen feest van het bord met de 64 vakken overigens, hoewel die er ook wel bij gehaald zal wor den. Feestavond Vriendenkring De Schiedamse Mond-harmonica vereniging „Vriendenkring geeft op Zaterdag 24 September een feest avond in het Volksgebouw. De Vrien denkring heeft kortgeleden nieuwe instrumenten ingevoerd cn deze zul len op de feestavond wel gedemon streerd'worden, schatten wij. Vanmorgen om tien uur kwam op d ehoek DorpsdijkDe Haanstraat te Rhoon een vrachtauto en een mo torrijwiel in botsing De motorrijder, de heer C. I. B. moest met een hersenschudding en een gecompliceerde onderbeenbreuk naar ccn ziekenhuis worden ver voerd. Zijn voertuig werd zwaar bescha digd. SCHIEDAM Voor Uw kousenreparatie naar Nylon, Hoogstraat 141, tel. 68402, 5 cent per ladder, ook nylons. Moffelen van rijwielen, ge demonteerd, gemonteerd m, bi)levering van nieuwe ket- tingkast, spaken, spatborden en jasbeschermer, 37.50. Frans Waltman. Rotterdam- sedijk 240. tel. 68948, rffo jÉh e&c Is Uw schaar kapot of uw mes bot? Soiingen, Broers- vest 57, repareert en slÜPt ze vakkundig. Alles op het gebied van glas in lood. „Aa-Ve" Gias-in- loodhedrijf. West Franke- landsestraat 16, tel. 66280. Dc Speciaalzaak van Schie dam op gebied van Staaiwa ren en Gcro-cassettes is Sa- lingen, Broersvest 57. Diversen Staaiwaren Auto's - Motoren Rijwielen In rustig gezin (2 pers.) een gevraagd voor hele dagen Zelfst. kunnende werken en koken. TELEFOON 68849 N.V. MAATSCHAPPIJ „OXYGEN1UM" SCHIEDAM vraagt voor eenvoudig kaartsysteem werk; leeftijd 15 a 16 jaar. Sollicitaties met volledige inlichtingen ("mondeling of schriftelijk) aan ons tydelyk kantooradres; p a Schieveem, Havikstraat 21. Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1