Boreel-Huzaren musiceren bij schijnwerpeiiicht Vlaardingse wethouder pleit voor streekcontingent C 3 Defilerend korps biedt een fraai schouwspel „Feest '-markt getuigt van populariteit Bij huidig systeem misère tot 1975 Vier mensen gered uit gezonken auto VOLGENDE WEEK MET GROOT VERLOF Ursus-Tediro 1-1 WALDO-RIJSCHOOL 69915 B artimeus-bazar BIJ 'T EERSTE LUSTRUM Attractie voor markt-pubiiek met nuttige bijbedoeling AGENDA Jeugdige dief gegrepen Lezing over Korea in Indo-China OM WONINGPROBLEEM OP TELOSSEN Dividend „Azië" 10 pCt Kalk ontbrand in bouwwerk Flakkee trekt industrie aan Ledenraad „DES" gekozen Burgerlijke Stand Mannen zagen ongeluk gebeuren en sprongen gekleed te water Sluitingsuur van café's Drie jaar geëist voor steekpartij Ds Van Wageningen vertrokken Vechtpartij tussen twee zeelieden „Sursum Corda" is gereed gekomen SCHIEDAM INCASSEERDER KERN1ISZAAK 2 Woensdag 14 September 1955 Schiedam heeft door bemiddeling van de Commissie Steun Wettig Gezag de kennismaking met de kapel van de Huzaren van Boreel kunnen hernieuwen. Gisteravond opende dit unie ke trompetterskorps het winterseizoen van de 5.W.G. met een indrukwekkende muzikale manifestatie op de speelweide van het recreatieterrein aan de Vlaardingerdijk. Pit optreden be tekende tevens een afscheidstaptoe van de kapel, want de 36 leden allen dienstplichtige soldaten gaan binnenkort me' groot verlof. Ondanks het herfstachtige weer en de regen, die nog even voor de aanvang viel, waren de Schiedammers nog in vrij grote getale komen opdagen om van de muziek van de mili taire kapel te genieten. Verschillende officiële persoonlijkhe den gaven van hun belangstelling blijk. Moest het optreden van het korps de eerste keer in Schiedam op 12 Juli 3-1. door omstandigheden zeer kort zijn, thans was het programma wat uitgebreider, zodat men een betere indruk kreeg vf"" deze amateurs, die voor een deel afkomstig zijn uit plaatselijke muziekverenigingen. Dat de muziek van het voortdurend marcherende en defile rende muziekkorps, dat in het helle licht van de schijnwerpers vanaf de dijk een aardig schouwspel opleverde, in de smaak viel, schenen zelfs de zwanen in de vijver op de achtergrond te willen onderstrepen door zich uit het water op te heffen en "bij wijze van applaus hun vleugels te klappen. rende militairen gezongen werden. de Huzaren van Boreel in per fecte orde de speelweide op en het lichtvlak van de schijnwerpers bin nen, waarbij de witte uitmonstering gelijkmatig af streepte op het beken de groene" battle dress. Geen eom- mando werd gehoord, de kapel meester adjudant J. Reijnhoudt ging zwijgend voor. want korte slagen op de trom vervingen de commando's. Front werd gemaakt voor de sloe- lenrij op de weide, waar wij onder meer zagen zitten: de burgervader van Schiedam, de voorzitter van de Gewestelijke SWG. burgemeester P. J. Bliek van Spijkenisse.^de Ge westelijke secretaris van SWG, bur gemeester L. de Kool van Zuidland. wethouder Th. J. L. v. d. Berg, ka pitein O. Kesseling, waarnemend distri chts-commandant van de Na tionale Reserve, verschillende offi cieren en uiteraard leden van de plaatselijke commissie van SWG. Eigen mars mars. de mars van de Huzaren v. Boreel. waar de kloeke woorden: Voor ons is niet te veel, wij zijn de Huzaren van Boreel" door de mache- Z AKEN STUDIEK RIN G BEKIJKT FRANKRIJK In drukbezochte lezing Ook de Zakenstudiekring Schie dam is, na de zomerse rust tot ac tiviteit ontwaakt en Maandag is m de zaal van Hotel Byersbergen de eerste van de serie lezingen gehou den. Hiervoor bestond een bijzonder grote belangstelling, zoals voorzit ter A.. Bijloo in zijn inleidend woord met vreugde kon vaststellen. Daarna kwam dr J. C. vat. der Steen uit Utrecht aan het woord met zijn zeer interessante praatje over Frankrijk, tcuristisch maar ook cultureel bezien. Deze lezing werd overigens verlucht met een keur van kleurendia's, waarvoor was geput uit de collectie van 6.000 stuks van de heer G. P. T. Basti- aanse, eveneens in Utrecht. Allereerst was Parijs aan de beurt met een goede historische beschou wing en tal van illustraties, o.a. van Versailles. Daarna kwam Bre- tagne, waar de resten van de oude Menhis-cultuur werden aangetoond met de schone staties en tenslotte de Provence met de resten van de euae Romeinse en Griekse culturen. Plaatselijke gebruiken en monu menten werden getoond en o.a. ook de vogel-reservaten, de rijstvelden en dc stierenvechters-arena's in das zuidelijke acel van Frankrijk. Het was een zeer interessante le zing, die dc aandacht heeft gehad van de leden van de Zaken studie kring. Ursus heeft in een onprettige wed strijd tegen Tediro een gelyk spel weten, te behalen. In het begin leek het er op dat het een aardige wed strijd zou worden, dnch door enkele foutieve beslissingen werd de sfeer ai spoedig veranderd. Na 10 minuten spelen kwam de Ursus-ljnksbuiten alleen voor de Tediro-keeper. doch zijn schot stuitte via de onderkant van de lat weer in het veld terug. Vele kansen werden daarna nog on benut gelaten. Toch was het ursus die het eerst doelpuntte, toen de Tediro-keeper een schot van de linksbuiten niet voldoende wegwerk te en deze door de middenvoor werd ingeschoten. Fel streed Tediro hierna om de stand weer gelijk te krijgen hetgeen hun middenvoor gelukte door de bal uit de handen van de Ursus-keeper in het doel te schieten. De Ursus- keeper werd hierbij geblesseerd, doch de scheidsrechter had geen overtre ding geconstateerd. Ongeveer 10 mi nuten voor tijd gaf de scheidsrech ter geen penalty, toen een speler van Tediro in het strafschopgebied de bal met de hand wegwerkte en een vrije schop wegens hands toe kende, tegen Ursus. Spoedig hierna kwam het einde van deze verre van plezierige wed strijd waaruit Ursus in ieder geval nog een gelijk spel had weten te be halen. De wedstrijd van "Ursus 2 te gen WF 2 ging met door omdat hier de scheidsrechter verstek liet gaan. Ursus 3 versloeg zijn stadgenoot DHS 6 met 2—0, en Ursus c behaalde een overwinning op Schiedam c, de uitslag hier was 41 in het voordeel van Ursus. IIABINGVAÏSTGSTBE RICHTEN* Vangsiberjchtf>n uit zte \an heden- rnnTf'n VT, 70 jn P" n-Mei VL 172 40 nog 20 nehen. VL 203 10 nog 35 netten: VL 205 20 no't 50 netten; VL 20o 2 VL 208 geen vangst, VL 216 3 nog 20 netten: VL 29 2. VL 114 15. VL n»0 geen vangst. VL 190 10, VL i07 34, VL 109 12 nog 30 netten VL 53 50 nog 10 netten. VL J66 26 VL 200 35 non 20 net ten. VL SO 5. VL 14 20. VL 56 5 VL Bi geen vangst, VL 89 geen vangst. VL 132 weinie. Een eigen compositie van de kapel meester. Vervolgens stegen er klare trompetstoten op bij het blazen van de Taptoe, die beantwoord werden vanuit de hoek van het veld, waar zich enkele trompettisten hadden opgesteld. Het klonk bijzonder goed in de open ruimte en het publiek reageerde dan ook met een spontaan applaus. Tevoren had de kapelmee ster uiteen gezet, wat het taptoe- blazen in de kazerne betekent en hoe de taptoe zijn naam en bete kenis ontleent aan vroeger tijden toen de steden nog ommuurd waren en het blazen van de taptoe by het sluiten van de stadspoorten tevens inhield, dat cr geen sterke drank meer geschonken mocht worden; zoals de naam reeds zegt de tap moest toe zijn. Defileren C temmig en correct bliezen de huzaren de gedenkklank „Wilt heden nu treden". Speels en vrolijk klonk vervolgens het liedje van „Tieneke van Heulen" in een bewer king van adjudant J. A, Reijnhoudt. Het defileren met de paarden op de muziek dat in vroegere tijden zo'n bijzonder attractie vormde by de cavalerie, werd bij dit wijsje heel aardig vervangen door het op moet stappen van de musicerende militót- ren zelf Iets dergelijks zag men bij de Showwals, op de muziek waarvan het vanouds bekende caroussel-rij- den van de paarden keurig in figu ren werd getekend door het marche rende korps. Het schouwspel werd bijzonder levendig toen de man schappen bij het spelen van de Hu zaren van Sytsama. een compositie van de kapelmeester, in huppelpas overgingen. Nadat alle aanwezigen tot besluit het Wilhelmus hadden aangehoord, marcheerde het korps even correct als het gekomen was, af onder het spelen van Semper Fideles van Ph. Sousa, Op kundige wijze had de kapel zich van haar taak gekweten: het Schiedamse publiek een uur van muziekgenot in de open lucht te be zorgen. Dat de huzaren ook nog in andere zak- n zijn geoefend dan muziek- maken en marcheren toonden ze na afloop door in een volmaakte tiral- leursiinie het terrein af te zoeken naar een verloren horloge. Een gra tis toegift voor het publiek, dat het de manschappen onmogelijk kwalijk kon nemen, dat het horloge ondanks hun systematisch zoeken niet terecht kwam. Korte tijd E)e muzikale prestaties van de ka- pel oqr de Huzaren van Boreel vallen des te meer op als men weet, dat al de leden achttien maanden geleden voor hun lichting in militaire dienst zijn gegaan en de kapel dus in die betrekkelijk korte tijd gewor den is tot wat zij thans is, In deze bezetting zat het trompetterskorps overigens niet lang meer spelen, want de volgende week zwaaien alle 35 leden af en gaan met groot ver lof naar huis. In Amersfoort, hun standplaats, zullen de huzaren voor dat ze vertrekken nog een concert geven en ook zullen ze Dinsdag aanstaande Prinsjesdag nog opluis teren met hun muziek. Toespraak M a het optreden van de kapel aan 1 de Vlaardingerdijk heeft ae voor zitter van de Gewestelijke S.W.G., burgemeester P. J. Bliek van Spij- kenisse, nog een gloedvol betoog tot de aanwezigen gehouden. Wijzend op de woorden van onze Vorstin: „Zullen we het waar maken" en op die welke destijds koningin Wil- helmina in de benarde tijd uitsprak: „Ik vertrouw dat gij sterk zult zyn", waarschuwde hij voor een te licht geloof in de klaarblijkelijk goede bedoelingen van andere volken. Morele bewapening gaat voorop, maar als het nodig is moet men ook niet voor de militaire bewapening terug schrikken, aldus de voorzitter. Hij sprak de hoop uit dat de aan wezigen de koninklijke woorden goed zouden verstaan en die ook voor zichzelf ten opzichte van het vaderland zouden toepassen. (Advertentie UM.) Voor de blinde kinderen In het Gereformeerde Jeugdhuis aan de Lange Haven zal op 20, 21 en 22 October een ba2ar worden gehouden ten behoeve van het "Christelijke Blindeninstituut „Bar- timeus" te Zeist. Hier krijgen blinde en slechtzien de kinderen en jongelui onderwijs en een opvoeding op Christelijke basis. Prachtige resultaten zijn er reeds bereikt, maar de vereniging zou nog meer willen doen. Het in strumentarium moet uitgebreid er de huisvesting gemoderniseerd er \*ergroot worden, opdat meerdere blinde kinderen een plaats kunnen krijgen. Daarvoor is echter geld nodig zo dat nu deze bazar wordt gehouden, ook in Schiedam. Het Bazar-comité wordt gesteund door een. comité van aanbeveling waarin zitting heb ben de burgemeester van Schiedam, mr J. W. Peek en de heren M. de Bruyn, dr X A. van Haaften, notaris A. Hoek. N. Hoek. dr W. T, F. Nij- enhuis, ds E. J- Oomkes en ir B. Wilton. De Schiedamse week-markt, die regelmatig op de Vrijdagen wordt gehouden, „doet" het goed. Dit is ook de mening van de marktkooplui. Daarom hebben zij van de gelegenheid dat deze markt op 1 September vijf jaar beslaat, gebruik gemaakt om hiervan in het openbaar getuigenis af te leggen en wel in de vorm van een „feest-markt", die a.s. "Vrijdag wordt gehouden. Er komt zelfs een officieel tintje aan, want deze speciale markt zai geopend worden door burgemeester mr J. W. Peek zelf, m aan wezigheid van tal van autoriteiten. Dit feestelijk karakter zal dan blyken, behalve uit een speciaal muziekje en uit vele vlaggen en versieringen, ook uit twee attracties voor het markt-lustige publiek: een grote loteru en (wat meer specifiek van de markt is) een standwerkers-concours. Apothekers-nachtdienst: Apcfheek C. J. Jansen, Swammerdamsin- gel 41 en Nieuw land-apotheek, Dr. Wibautplein 19. Bellen bij ongeval: G.G en G.D Tuin laan nU telefoon 69290 Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geupend tedere werkdaa behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond tbebaJve Woens dags en Zaterdags) van 7 .ot 8.30 uur Zondags gesloten RJK. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag {behalve Maandag) van 2 tot 4 uur ie dere avond (behalve Donder dags en 2aterdags) van 7 toi 830 uur Zondags gesloten Stcöeüjli Museum: Tentoonstelling „Bali" Geopend dagelijks tot 2 October van 2 tot 5 uur. ook op Zondag Cultureel-Contact-Ci .trum. Tentoon stelling schiJdernen Karei Ap pel. Elke d3g van 9 tot 6 uur (behalve Maandags) (tot 4 Oct.). Bioscopen: Passage, 2, 7 en 9.13 uur „In specteur Ripley slaat toe". Monopole, 2, 7 en 9 uur „De vrouw van de halfbloed". Voorstellingen: Irene, 2.30 uur:: Zendingsfilm van de Zendingscommissïe Ger. Kerk. Irene, 8 uur: Ned. Herv. Matt- nenver. „Calvijn", ds. Vroegin- deweij spreekt over „Wederge boorte". Bootdiefstal opgehelderd De dief, die er In de nacht van 6 op 7 September in de jachthaven te Schiedam vandoor ging met het motor-zeiljacht van de heer Van D., directeur van Wilton-Fijenoord, is door de Schiedamse politie aan gehouden. Het is de vijftienjarige J. K. uit Schiedam, die de laatste tyd in de omgeving rondzwierf. De heer J. P., die de diefstal van de boot „Mona Lisa" 's nachts ontdekte en met een motorvlct de achtervolging inzette, tot in de Wiltonhaven, waar de dief over boord sprong, had een signalement van de dief opgegeven aan de Schiedamse poliüe, waaruit bleek, dat men hier met een nog jeugdig persoon te doen had, nadat opspo- ringwerkzamheden o a. met twee politiehonden in de omgeving van het terrein van Wiiton-Fijenoord niets hadden opgeleverd ging de politie het opgegeven signalement vergelijken met gegevens uit eigen archief. Dank zij de nauwkeurige werk wijze kwam de Schiedamse politie op het spoor van de jeugdige J, K., die als een avontuurlijke jongeman bekend stond en reeds enige tijd zwervende was. J. K. heeft de diefstal bekend en zal ter beschikking van de kinder rechter worden gesteld. Op 28 September a.s. zal het win- terprogramma van de afdeling Schiedam, der Ned. Bond van Oud- Strijders en Dragers van het Mobi- iisatiekruis een aanvang nemen met een contactavond voor leden en do nateurs in de bovenzaal van De Amstelbron. Met medewerking van en in samenwerking met de Konin klijke Ned. Vereniging Ons Leger zal op deze avond door kolonel B Koning van de Generale Staf een lezing worden gehouden over het onderwerp „De strijd in Korea en Indo-China gezien in het licht der internationale omstandigheden'". VLAARDINGEN, Be heer T. dc Bruyn, wethouder belast met de por tefeuille „Stadsuitbreiding", heeft Dinsdag in een uitvoerige rede opnieuw en ditmaal krachtiger dan bij de eerste gelegenheid 3 gewezen op de noodzakelijkheid het Maasgebied, waaronder dan ö-i steden Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis worden verstaan, jaarlijks eeu streek contingent van 10.000 woningen toe te wijzen. Op dte wyze zal het hoofd kunnen worden geboden aan de groeiende industriële behoefte aan woon ruimte, nog afgezien van de natuurlijke aanwas. De heer De Bruyn be cijferde, dat men ;n deze streek tot 1973 met het woningprobleem zal wor stelen indien geen verbetering komt in het huidige systeem van toewijzing van woningen, dat onvoldoende rekening houdt met de consequenties van het uitvoeren van de door de Regering reeds in 1945 aanbevolen gemeen telijke industrialisatie-politiek. Reeds eerder heeft de heer De Bruyn de suggestie aan de hand ge daan, dat Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis gezamen lijk de bouw van woningen inten siever zouden aanpakken. Hij her haalde dat in zijn toespraak giste- ïen, nadat hij had geconstateerd, dat de eerste maal de reacties op zijn voorstel verre van gunstig wa ren, doch tevens, dat men thans hier en daar zijn gedachten gaat herzien. De heer De Bruyn noemde de cijfers van het ogenblik, zowel die van de bestaande behoefte aan wo ningen door de natuurlijke aanwas en het migratie-overschot; dit laat- Uit het jaarverslag van de N.V. Verzekeringsmaatschappij „Azie" te Rotterdam blijkt, dat de resultaten ook al laten, de winstpercentages van sommige branches te wensen over, tot tevredenheid stemmen. Hoewel het premie-inkomen terug liep. boekten de brand- en trans portafdeling een redelijke winst. By de varia-afd cl mg steeg het premie inkomen niet onaanzienlijk. Ook de Levensverzekering Maatschappij Stad Rotterdam N.V. had een gun stig jaar. Voorgesteld wordt het di vidend te bepalen op 10 pet van het gestorte kapitaal. Ongeveer honderd balen onge bluste kalk, die opgeslagen lagen in een woonhuis in aanbouw in de stadsuitbreiding 110 Morgen (bij de Grindweg in Hillegersberg) zijn gis teravond ontbrand. Regenwater dat tot de balen doordrong veroor zaakte de brand. Zeer hoge tempe raturen traden op en de kalk gaf een gemene damp af. Twee uur werk hebben de mannen van ge- reedschapswagen 2 en bluseenheid 98 gehad om de brand te bedwin gen. Dat gebeurde door de balen te verwilderen uit het bouwwerk en leeg te storten in metalen kalk bakken. Wat balken in het pand bleken door het vuur te zijn aan getast. Brandmeester G. Rodenburg leidde net werk. ste als gevolg van de snel toenemen de industrialisatie. Het huidige woningtekort in Rot terdam bedraagt momenteel nog ai- tijd 30.006 woningen. Met een pro ductie van 6000 woningen tegenover een natuurlijke aanwas van 7Ö0Q gezinnen, wordt de toestand eer der slechter dan beter. De enorme N.V. Van Hessen geopend De burgemeester van. Middelhar- nis en Sommelsdijk heeft gister morgen het nieuwe bedrijf van de darmenveredelmgs-mdustrie N.V. Van Hessen de eerste industriële vestiging op Flakkee met het openslaan van een gat darmen ge opend. Dit betekende de eerste stap op de weg naar de industrialisatie waarvan de eiland-bevolking veel verwacht. Men hoopt, dat dc werk loosheid, die vooral in de winter maanden sterk voelbaar is, door de vestiging van nog meer bedrijven zal worden opgeheven. In het be drijf van de N.V. Van Hessen, dat al sinds 50 jaar in Rotterdam ge vestigd is, kunnen 39 meisjes te werk worden gesteld. By de ope ning waren zeer veel belangstel lenden aanwezig. Zij vonden by hun. aankomst op Flakkee een versierde tram van de R.T.M. die hen naar Sommelsdijk reed. Daar wapperden de vJaggen van vrijwel alle landen, als tenen van de internationale con tacten die de gemeente dank zij het nieuwe bedrijf zal gaan onderhou den. Geslipt met bromfiets op dr Fortuynplein Op het Droogleever Fortuynplein is gistermiddag de 65-jarige A. F. van Hal, uit de Da Castastraat met zijn bromfiets geslipt en gevallen- Hij brak daarbij het rechteronder- been en werd naar het Coolsingel- ziekenhuis gebracht. Dc kerkers d van de Nederlandse Hervormde Kerk te Krimpen aan tie IJssel heeft enige aannemers opdracht gegeven een tweede kerkgebouw aan de Alb. Schweizerlaan te bouwen. Bin nenkort zal de eerste paal geslagen wor den. Onder de duizenden kijkers-en- kopers die ongetwijfeld Vrijdag naar het Broersveld zullen trekken (elke Vrijdag is het zo, waarom deze Vrij dag dan niet?) worden 40 a 45.000 lootjes gratis verspreid door de markt-koophii en ook door de win keliers m het Broersveld, die zich gaarne hebben aangesloten m deze propaganda- cn feest-actie. Men hoeft dus met persé iets te kopen om zo n lootje te verkrijgen. Voor deze loterij zijn inderdaad prachtige prijzen be schikbaar gesteld. Uit bijdragen van de markt-kooplui en dc winkeliers. Om maar te noemen: een radio-toe stel, een stofzuiger, een complete keukenuitzet. een haardfeiiteuil, een dames- en een herenhorloge en meer van dergelijke prijzen, totaal aan der tig stuks. Commissaris K. Rijpma zal persoonlijk de trekking verrichten om zes uur, wanneer de markt sluit. De Standwerkers Het standwerkers-concours past wat beter in het typische karakter van de markt. Hier krijgen 16 leden van dit speciale genre marktkoop lieden, de gelegenheid om hun capa citeiten te tonen. Zowel de „demon- strateur" achter zijn tafeltje, ais de „hoogwerker" boven op z'n tafel en ae „zwemmer", die 0"i zijn op straat uitgestalde koopwaar rond loopt. Deze wedstrydende stanawerkers blijven de hole marktdag in actie, maar zo tussen 2 en 4 uur. wanneer het op z'n drukst is op de markt, zal een jury gaan beoordelen wie nu de besten zijn. Do jury is voor deze gelegenheid samengesteld uit de echt genote van de burgemeester, mevr. Peek-Linthorst, mevr. Den Boer-Bijl, voorzitster van. het Centraal Vrou wen Comité (dat de stoot heeft ge geven tot de oprichting van de markt, vijf jaar geleden), commis saris K. Rypma, de heer M. Holl, als voorzitter van de Schiedamse Ge meenschap en mogelijk ook wethou der mr P. van Boekhoven. Zij zullen dan hun oordeel moeten vellen aan de hand van vier normen, welbe spraaktheid, originaliteit, beschaafd heid van optreden en verkoopskwali- teit. 'n Onderzoek Dit wat de feestelijkheden betreft op deze jubileum "-marktMaar be halve een feestelijk zit er ook nog een nuttig tintje aan de attracties. Van. gemeentewege hoopt men name lijk aan de hand an de lootjes, die voorzien van naam en adres inge leverd moeten worden, vast te stel len waar al die duizenden markt- bczoekers vandaan komen. Of ze al ie en uit Schiedam komen of ook en in welke getale, uit de omgeving en tot hoever die omgeving zich uit strekt Om het anders te zeggen: te onderzoeken of deze Schiedamse markt een strikt lokale markt is of een streek-markt. Het is van sociaal- economisch belang om dit nu ccr.s te weten. Tot slot nog de mededeling dat de Feest-markt Vrijdag om 10 uur offi cieel geopend wordt, maar van 9,30 tot 10.30 uur hebben de bezoekers geen toegang tot het terrein, dat in die tijd gereserveerd wordt voor een rondgang van het officiële publiek. Dezer dagen heeft de candidaat- stelling plaats gehad voor de jaar lijkse verkiezing voor de ledenraad der Coöpratie „D.E.S." Ditmaal wa ren 15 leden aan de beurt van af treden. Aangezien er 15 candidaat- stellingen werden ingeleverd, wer den allen zonder stemming door het stembureau verkozen verklaard. De namen der gekozenen, in alfa betische volgorde. jn: C. Baten burg, J. M- Blazer, J. J. Brökling, W. G. A. Dalmeijer, A. van Duin hoven. M. Eising, S. X van der Ende, M. Gytenbeek, X de Jong, H. A. Krabbendam, H. M. vsn Lith, X Ploos van Amstel, D. de Kond- Moret, X Schiller, W. van der Stelt. GEBOREN: Raymundus D. J., 2. v. L. T. Lansbergen en C. X Ree ling. Petrus J. E. z. v. X X Holier- hoek en J H. Hoenderop. Annelies, d. v. G. J. Ouwehand en C. Spee. Isabella M., d. v. J. Dröge en A. Al- bers. Frank R., z. v. G. H. Putters en X J. de Heer. Albertina C. F. d. v. A. G. F. de Zwart en N. Mein- ster. Cbristianus, z. v. X E. Robbe- regt en W. U. Mees. Hendrik, z. v. J. Op den Brouw en A. Scharloo. Jacobus P. M. z. v. J. M. Woleken en M. J. L. van de Water. Gesina, d. v. j van der Veer en J. Vera. OVERLEDEN: H, M. de Vries 72 J. echtgen. v. L. van Wassenaar. G. H. de Weïjer 48 j. GEMEENTE l&gjgg SCHIEDAM FJFriCIEEt NIËUWSl Dc Burgemeester van Schiedam brengt Ier openbare kennis, dat I m.i.v. 1G September 1935, bij wyze van proef, voor de duur van één jaar, ontheffing is verleend van het verbod, vervat in art. 3, eerste lid, van de Verordening op inrichtingen tot het verbruiken van eet- en drinkwaren In de Gemeente Schie dam (gemeenteblad 1940, no. 8),_ om een inrichting tot het verbruiken van eet- en drinkwaren voor het publiek geopend te hebben van mid dernacht tot des voormiddags 7 uur. in dier voege, dat hefc sluitingsuur wordt bepaald op uiterlijk 0.30 uur. Het gelegenheid geven tot dansen In genoemde inrichtingen, voor zo ver hiertoe verguning is verleend, Is toegestaan tot een half uur voor sluitingstijd, derhalve tot uiterlijk 24 uur. Twee mannen hebben gis termiddag kans gezien de vier inzittenden te redden van een auto die in de langs de Over» schïeseweg lopende Schiedam se Schie was geraakt. De wa gen was nagenoeg geheel on der water verdwenen. De twee redders waren de 49-ja- rige grondwerker P. Timmermans uit de Pioegstraat en de 27-jarige chauffeur A. Verhoef uit Capelle aan de IJssel. Zij zagen voor hun ogen hoe de in de richting Schie dam rijdende auto in een bocht van de weg slipte en in het water ver dween- Zonder aarzelen sprongen beide mannen gekleed in het water. Zij werkten de auto opzij en slaag den erin de linkerportieren te ope nen. Ongedeerd konden zij de vier inzittenden aan wal brengen. In de wagen bevonden zich de 33- jarige bedrijfsleider J. M. Hulleman van de Overschieseweg 12, met zijn echtgenote, de 25-jarige mevrouw A. Hoovers-Van Weeghel uit Wa penveld en het zesjarige dochtertje Hendrika van deze laatste. De De officier van Justitie by de Rotterdamse rechtbank eiste giste ren 3 jaar gevangenisstraf met af trek tegen de 51-jarige metaalscha- vcr C. G. uit Krimpen aan de IJs sel. Op 6 Mei stak G in een café te Krimpen aan de IJssel de ma chinebrander T. V. met een mes in borst en armen, waardoor deze zes weken niet kon werken. Beide man nen hadden flink wat gedronken; G. 30 glaasjes jenever en wat bier en V. 8 glazen bier. Van het mes gevecht zou G. zich niet veel meer herinneren. „Ik had niet de bedoe- ling V. te doden," merkte hij op. De verdediger voerde au d^t hier sprake kon zijn van een beroep op noodweer. Ook zou V. zich tijdens I het gevecht kunnen hebben ge- j schramd aan het mes. Hij vroeg onmiddellijke invrijhcidsstelling: dit verzoek werd door de rechtbank afgewezen. Uitspraak op 27 September. drenkelingen zyn naar het nabijge legen huis van de familie Hulleman gegaan. De auto werd door een takelwagen aan wal gebracht. uitbreiding van de industrie (Bot lek, Spaan»epolder, etc.) vereist aantrekking van arbeidskrachten, doen wordt geremd door het ge brek aan woonruimte. Ten besluite van zijn overzicht van de woningtoestand in Vlaardm- gen op het ogenblik, die is ontstaan door öe onverantwoordelijk lage woningcontmgcnt-toewyzmg in 1954, zei de wethouder, dat Vlaardingen zich ernstig' zal moeten beraden o£ het kan voortgaan met het opnemen van arbeidskrachten voor bedrijven, die met in Vlaardingen zijn geves tigd. Zou Vlaardingen die woonge legenheid niet meer kunnen ver schaffen, dan betekent dit, dat Rot terdam zelf voor de huisvesting van arbeiders zal moeten zorg dragen. En thans bedraagt het woningtekort van Rotterdam nog altijd 28.000 wo ningen Na te hebben gewezen op de alge meen heersende overtuiging, dat by een grotere soepelheid van het nisterie, het mogelijk is than? In Nederland een grotere bouwactivi teit te ontplooien en het eveneens mogelijk is met de beschikbare ma terialen en aanwezige plus aan te trekken arbeidskrachten ïn het Maasgebied 16-000 woningen per jaar te bouwen, beval de heer De Bruyn sterk invoering van een streekcon tingent aan. De vier genoemde ste den zullen dan maar bij elkaar aan één tafel moeten gaan zitten om ouderling uit te maken, waar de werknemers het beste kunnen wo nen, zodat de industrie hiervan het meeste profyi trekt. Op een desbetreffende vraag on zerzijds verklaarde de Schiedamse wethouder H. Sabel, die nog steeds wethouder mr M, J. M. van Kinde ren vervangt, geen commentaar te kunnen leveren op de verklaringen van zijn Vlaardingse collega. Maar wel is reeds eerder gebleken dat de gemeente Schiedam afwijzend staat tegenover dit plan van Vlaardingen. Ds J. J van Wageningen, gerefor meerd predikant te Schiedam, die voor de Reformed Church naar Au stralië beroepen is, is gistermiddag met de „Sibajak" vertrokken, op weg naar Adelaide. Toen een Noorse zeeman gister avond uit een café m Schiedam West kwam kreeg hij onenigheid met een Duitse zeeman. Hij begon een vechtpartij met de Duitser, die zich ook niet onbetuigd liet. De hond van de caféhouder vond het tafereel zo aanstootgevend dat hij de Duitsg zeeman in 2ijn been beet. Hierdoor nog meer verbolgen Jat de Duitser de caféhouder enkele lappen in zijn gezicht, toen deze tussenbeide wilde komen. Op het politiebureau is de zaak tenslotte met woorden in het reine gebracht. Het voormalige Diaconiehuis, gelegen aan de Nieuwstraat, die, zoals wij gemeld hebben een alge hele restauratie en verbouwing heeft ondergaan en nu onder de naam „Sursum Corda" is ingericht als centrum voor wijk- en jeugd werk, uitgaande van de Hervormde Gemeente te Schiedam, zal Zater dag in gebruik worden genomen. Dit zal met een plechtigheid ge schieden, die om 4 uur aanvangt. Schiedams politie-elftal behaalt derde prijs Op het Prinsenstadtournooi. dat gisteren in Delft is gehouden,heb ben zestien voetbalelftallen van de politie slag met elkaar geleverd. Ook het_ voetbalelftal van de Schiedamse politie was van de partij en ging tenslotte met de derde prijs strij ken Een beker was de beloning voor deze knappe prestatie. ESPERANTO JUIST NU Bond van Arb. Esp. afd. Schiedam. 6 October begint onze nieuwe cursus, zowel voor begin ners als voor gevorderden. Thans ook 'n schriftelijke cursus. Inlichtingen bij: C. Meier, Frans Halsplein 22; H. v. Zeist, v. Smalleveltstraat 10; H. Letsch. Lekstraat 100; D. Kodiks, Voltastraat 12. Het ALGEMEEN ZIEKENFONDS SCHIEDAM (A.Z.S.) TUINLAAN 90 SCHIEDAM heeft plaats voor een Gegadigden moeten ervaring hebben met incas- sowerk; goed met pubhek kunnen omgaan; dui delijk handschrift en accuratesse bezitten. Arbeidsvoorwaarden overeenkomstig C.A.O. Verzocht wordt, schriftelijk te solliciteren met vermelding van volledige gegevens en opgaaf van referenties. Discrete behandeling verzekerd, Persoonlijk bezoek alleen na TE KOOP Zweefmolen, 36 zitplaatsen, geheel bedrijfsklaar. Br. M. Bos, Rombout Hoo- genbeetsstraat no. 5-IÏ, Am sterdam-C. Diversen j Voor aÜB schoenreparatie is Bata beter en voordeliger, Spnedreparatïes klaar ter wijl U wacht. Hoogstr. 111. Ook erg. Gesleten jongens werkschoenen en. laarzen reparatie 10 x sterker. Sinds '29, Gebr's. Simons, Broers- veldhol 12. Tel. 66840, d&i «7.T4:in:rUJ:ia eSb Wy betalen vanaf 30 cent p. kilo, lompen en de hoogste prijzen voor oud ijzer, kran ten en alle soorten metalen. W. Jansen, Noordvest t.o. 117 Damlaan 50, tel. C8134. Fotografie Personeel gevr. Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 109, tel. 66720. In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar. Gevraagd: een ervaren win keljuffrouw bjj P. Koot, Le vensmiddelen, Hoogstr. 123. Tel 68287.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1