L C Rotterdams Toneel opent seizoen met sterk stuk Toonkunst Conservatorium in November 25 jaar JONGEDAME DEGRAAFS DEGRAAFS Bekentenis van Roland Miller Volkstuinders boden zieken bloemen aan NA EEN WEEK VAN WERKEN: EEN WEEKEND VERMAAK C.C.J.W.S. Kunst na den Arbeid boekt wéér succes Sliedrecht krijgt sportsehool Begin volgend jaar Mozartherdenking Feest in speeltuin aan het Weena R.T. brengt stuk van Hugo Claus Rectoraafsöverdracht Ecbri. Hoogesctsool Duo-passagier gewond Van den Kerkhoff concerteerde in Maranathakerk L. ELSBACH SCHIEDAM MONTEUR/BANKWERKER JONGEDAMES DINSDAG- EN WOENSDAG RECLAME Abonneert Uop dit bJad KOERIERSTERS I -Maandag 19 September 1955 7")e start van Rotterdams Toneel in het nieuwe seizoen heeft niet teleurgesteld„Bekentenis"., een zeer to the point geschreven stuïc i>an fioiond Miller, bleek een goede keus. De opvoering ervan bevredig de dan toel niet geheel maar be- vatte toch ivel zóveel prijzensviaar- digs dut hef talrijke publiek Zater dagavond niet onvoldaan de Rotter damse Schouwburg heeft verlaten. Moeten plichtsbesef en verant woordelijkheidsgevoel jegens de maatschappij zover gaan dat men zelfs zijn eigen vrouw bij de po litie aangeeft wanneer deze een in dit geval schandelijke over treding heeft begaan? Deze vraag dringt 2ich in dit stuk beklemmend op aan James Manning. De man van zijn werkster is aangereden en over leden. De. bestuurder van de auto is, zon der zich om het slachtoffer te. be kommeren, na de aanrijding door gereden en houdt zich, ook na her haalde oproepen van de politie, stil. Manning's hulp wordt ingeroepen om de dader te vinden en Manning wij graag meewerken. Hij verdenkt zijn huisvriend,! die in een onder houd toegeeft. Dan komt Manning's vrouw bekennen dat zü achter het stuur zat toen het ongeluk gebeur de. Nu gaat Manning twijfelen; het wordt moeilijker als hij ontdekt, dat zijn vrouw met de vriend een ver houding heeft; het wordt nog moei lijker wanneer hij ontdekt dat zijn vrouw, ondanks de belofte om met de vriend te breken, die toch nog bezoekt. Toch zwijgt hij en de po litie komt pas achter de waarheid wanneer de vrouw haar die zelf vertelt A chter de simpele, glasheldere A dialoog gaat de spanning schuil, die Miller in zes, elk naar een goed gevonden climax toegeschreven, ta ferelen tot een treffend hoogtepunt opvoert. Een complex van conflic ten heeft hij knap gecomprimeerd: het conflict waaraan Manning ten prooi is, het conflict van zijn vrouw, die elf jaar lang onbegrepen echt genote is geweest en voor wie de ongeoorloofde verhouding een wel kome vlucht betekende uit de een- zaamheid% het conflict van het .verkstertje, dat haar mevrouw niet kan verraden. Tegenpool is de ge wetenloze huisvriend, eigenlijk de oorzaak van alles, die zich alle con flicten intelligent van het lijf weet te houden. REVUE Groote Schouwburg, 8 uur: Af- scheidsvoorstelling Heintje Davids. CIRCUS Afrikaanderplein, 3 en 8 uur: Cir- cus van Bever. FILMS Arena, 2, 7 en 9.30 uur: Ratten; -Capitol, 2, 7 en 9.15 uur: De vol- maakte moord. Centraal, 2, 7 en 9-15 uur: Cavalleria Rusticana. Cineac, 9 tot 5.15 uur: Nieuws enz.; 5.20. 7.45 en 10 uur: Battle Cry. Colosseum, 2, 7 en 9.15 uur: Verborgen moeder schap. Harmonie, 2, 6.45 en 9.15 uur: Duel in de zon. Lumière, 2.15, 7 en 9,30 uur: On the waterfront. Lutusca, 2.15, 7 en 9.30 uur: Operatie Tirpitz. Luxor, 2, 7 en 9.30 uur: Haven der begeerte. Passage, 2, 7 en 9.15 uur: 3 Ring Circus. Prinses, 2.15, 7 en 9.30 uur: On the waterfront. Eex, 2'. 1 en 9.15 uur: Kerels der vlakte. Thai la, 2.15, 7 en 9.30 uur: Marty, 't Venster, 2, 7 en 9.15 uur: Grazige weiden. Victoria, 2, 7 en. 9.15 uur: Meisjes zonder moraal, TENTOONSTELLINGEN Museum Boymans, 1017 uur: Kunstschatten uit Nederlands parti culier bezit Prentkunst door Mar tin Schongauer, Albrecht Dtirer en Krakel van Mechenen. Rotterdamse Kunststichting, Korte Lijnbaan, 10 17 uur: Groep „Verve" Beelden in de Lijnbaan ook expositie bui ten. Historisch-Museum, 1017 uur: Geschiedenis van Rotterdam. Tïouw- centrum, 9—17 uur: Diverse tentoon- stellingen, Cultureel Contact Cen trum, Schiedam, 918 uur: Karei Appel. Rotterdamse Kunstkring, 10 16 uur: Schilderijen van Francois Desnoyer. 't Venster, 10—22 uur: Li tho's en monotypes van Jaap Kraan. Museum voor Land- en Volkenkun de, 10—17 uur: Drie woestijnvolken. Kunstcentrum Groothandelsgebouw, 917 uur: Schilderijen T. Moll. Brandweermusenm, 10—18 uur. Ge meente Archief, 14—17 en 19—22 uur: Halve eeuw electrische tram in Rot terdam. Stedelijk Museum, Schie dam, 1317 en 1922.30 uur: Bali. Zo'n goed toneelschrijver is Mil ler dat zfjn stuk het ook bij een middelmatige opvoering nog wel haalt. Het werd een cucces, ondanks het feit dat er soms zo zacht ge sproken werd dat men zelfs op de voorste rijen moeite had, de dialoog te volgen. Vooral Jan Teulings, die overigens als Mannings wel goede momenten had, deed soms of de gang van zaken op het toneel het publiek niets aanging. Hetgeen bij een toneeelvoorstelling toch wel het geval pleegt te zijn. (?ARO VAN EYCK was voluit het v-' ietwat hysterische type, dat na een wild avontuur berouwvol de gevolgen ervan ondergaat. Eric van Ingen maakte van de huisvriend een cynische levensgenieter zonder scru pules. Hij deed dat zeer bekwaam en overtuigde vooral wanneer hij zijn scherpzinnige, maar akelig wrange humor in de conversatie mengde. Aandoenlijk was het spel van Nell Koppen, hst werkstertje. Kleinere rollen waren bij Jetty van Dijk-Eiecker, Jan Lemaire Sr, en Ab Abspoei in goede handen. Regisseur Bob de Lange onder steunde het soms wel wat trage en tamme spel met goedgekozen licht en geluideffecten. Hij werd aan het slot, toen alle medewerkenden, ge tooid met schone ruikers, voor Set applaus dankten, in de hulde be trokken. „De bloemen lijken in een zieken huis nog mooier dan. op de tuin," zei de heer H. v, d. Ent penning meester van de Volkstuindersver- eniging „De Zuiderhof", toen. hij Zaterdagmiddag aan. het hoofd van een schare dames door de zalen van het Zuiderziekenhuis en het St. Clara Ziekenhuis wandelde. Bij vele bedden plaatsten de heren, een bos fleurige, op eigen tuin ge kweekte, bloemen. Als gezonde mensen iets voor de zieken doen. dat stond de leden van De Zuiderhof voor ogen, toen zij op het sympathieke idee kwamen van deze bloemengroet. Alle leden had den hun bijdrage geleverd. Vrijdag avond had men al die bloemen tot vele royale bouquetten samengebon den en iedere bos voorzien van een kaartje, bedrukt met een hartelijke wens voor spoedig herstel. Zo kon den dan 34 emmers -ol bloemen Zaterdag hun weg naar de zieken vinden, die hun erkentelijkheid daarvoor niet onder stoelen, of ban ken staken. Vreugde straalde van de gezichten. Men hoop.fc van dit bloetnenfeest een. jaarlijkse traditie te kunnen maken- Op Dinsdag 20 September a.s, geeft de Harmonievereniging .Kralingseveer" onder leiding van haar dirigent, de heer C. van Gent, een concert in de verplaatsbare gemeentelijke muziek tent op het .Blandplein te Kralijigse- veer. Aanvang'20 uur. In Odeon: Van Dinther's Vrienden Tot op de laatste plaats bezet'as gis. teravond de grote zaal van „Odeon", waar de Bond van Bejaarden „Van Dinther'g Vrienden" voor haar leden een feestavond organiseerde. Na een kernachtig voorwoord van de voorzitter, de heer J- A. Hoorenman, werd het "programma geopend door een Indische groep, die verschillende exoti sche dansen ten tonele bracht. Voorts verleenden aan deze avond belangeloze medewerking a.m. het be kende „Kwartet Willi Wildhagen", het accordeonduo Hexig en Co, en het Ha- waiianorkest „De Kaloka's". Gezamen lijk bezorgden zij de oudjes een gezel lige avond. In de Blauwe Zaal: „Rotterdam" Zaterdagavond organiseerde de zwemvereniging „Rotterdam" een feestavond in de Blauwe Zaal, als voor proefje van het 4e Lustrum. De voorzitter, de heer Jes Jesse, heet te de bezoekers welkom, waarna de al-- gemeen voorzitter de heer W. Wisman, het 3e heren (polo) zevental huldigde in verband met de prestaties in het af gelopen jaar. Daarna amuseerde het cabaretgezel schap „De Ahoy's" met zijn gezellig programma de aanwezigen tot bijna middernacht. Als gasten waren aanwe zig „De Thrianta's". het welbekende mondacccrdeontrio. Het gaf enige zeer goede nummers ten beste. Na afloop was er nog gelegenheid tot het maken van «en dansje, begeleid door het orkest „Les Rhódeurs". In Irene-kapel: De C.C.J.W.5, (Contact-Commissle Jeugdwerk der Ned. Herv, Wijkge- meente „Strevelswfjk") begon Zaterdag, avond het winterseizoen met een ope ningsfeest in de „Irene-kapel". Er werd een luchtig non-stop-pro gramma ten tonele gebracht, met veel accordeon-muziek en met lieve cowboy meisjes, die liedjes zongen bij een gui taar. De sketches hadden veel succes, dank zij enkele kostelijke typeringen en de sneeuwbal-pantomime leidde tot een groot lachfestijn. De avond viel zeer in de smaak van het grotendeels jeugdige publiek. De Koninklijk erkende Rotterdamse toneelvereniging „Kunst na den Ar beid" heeft een nieuw succes aan. de vele voorafgaande toegevoegd. Het werd Zaterdagavond in gebouw Palace be haald met de opvoering van het door Martie Verdenius en Hans Keuls ge schreven blijspel „Stadhuis op stelten". Op de secretarie van eert kleine ge meente spelen zich wonderlijke dingen af. De oorzaakis toet feit. dat een dame. die geen woongelegenheid heeft, zich brutaalweg uit protest op de secretarie gaat vestigen. Een en ander geeft aanleiding tot de meest komische verwikkelingen, waarbij vooral de gees tige dialogen tussen de secretaris on de dame in kwestie bijzonder amusant zijn. Henk Beugelink, wiens uitstekende spel we reeds eerder mochten aanschou wen. was ook nu weer voortreffelijk. Cok van der Hoer in de rol van klerk deed weinig voor hem onder. De dame, om wie alles draaide, was Tonny Kik. die haar moeilijke rol naar behoren speelde. De regie was in handen van Chris Vervoort. De avond werd besloten met een hal. De muzikale medewerking hieraan werd verleend door Jan de Klerk's Music Stars. Bij „De Klerk": Kunst en Vriendschap De biljartvereniging „Kunst en Vriendschap" hield Zaterdagavond met afgevaardigden van verschillende an dere verenigingen haar 6e jaarfeest In Maison de Klerk aan de Wenastraat. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer F. Grasman. Kort na het openingswoord werd de „Parool Bokaal", beschikbaar gesteld door „Het Rotterdarosch Parool", door de voorzitter namens ons blad aan de vereniging overhandigd. De heer A. Kemp, voorzitter van de wedstrijd-com missie, bewaart de beker totdat de toil- jartcorapetitie ten einde zal zijn en de kampioen de bokaal in ontvangst zal kunnen nemen. Voor deze bokaal zullen 12 verentgingen, van de Rechter Maasoever op het groene laken gaan strijden. Na deze plechtigheid begon het feest. Een negental artisten bracht een zeer in de smaak vallend programma. Na afloop van het programma was er een gezellig bal tot 3 uur, met muziek van de Rythm Hawaiians o.l.v, de heer Verhey. De halleiding berustte bij de heer Grasman. In Cult. Centrum „Oud en Jong" Zaterdag opende het Comité Oud en Jong in het cultureel Centrum aan het Zuidplein het winterseizoen met de eerste van een serie avonden ten bate van dc ouden van dagen en de kin deren van Zuid wijk. Nadat de heer Van Gent, secretaris, de aanwezigen had verwelkomd, kwam het amateur-revuegezelschap „Rotter dam" voor het voetlicht met een vlot en gevarieerd programma. De revue- baifd. de Rebaro's o.l.v. Asd Pieters, speelde melodietjes, die de zaal uit volle borst meezong. Het cowboytrio The Dutch Hilly Billies kwam met prairieliedjes, het accordeonduo de Co- rama's speelde meeslepende muziek. Jan van Dijk zong, en de toneelgroep bracht enkele sketches. Een ernstiger noot in het programma vormde het op treden van het balletgroepje van Lyöia Koppe en de quatremains die mevrouw De heer J, A. Broekhuis, leraar l.o. te Sliedrecht, ïs door het be stuur van de gymnastiekvereniging „Sport Staalt Spieren" ontslagen als leider van deze vereniging. Hij heeft nu, samen met de heer ph. Diefenbach,. de Eerste Sliedrechtse Sport School opgericht. SAWET een succes Gedurende de eerste drie dagen, waarop de SAWET te Sliedrecht was geopend, is al gebleken dat deze tentoonstelling een succes is. In deze dagen bezochten vijfduizend mensen, de expositie. De deelnemen de zakenmensen zijn zeer voldaan. Het gebouw „Maranatha" te Sliedrecht, dat als evangelisatie- post van de Ned. Herv. Kerk aan het boveneinde van de gemeente wordt gebruikt, zal worden geres taureerd. De openbare activiteiten van het Rotterdamse Toonkunst Conservato rium zullen dit jaar in het teken staan van twee bijzondere herden kingen, die het nodig maakten, van het normale schema der voordrachts oefeningen af te wjjken. Het zijn het 25-jarig bestaan van het Conserva torium en een Mozartherdenking. Onder het directeurschap van Wil lem Pijper kwam in 1930 de split sing Muziekschool (onderricht aan dilettanten) - Conservatorium (vak opleiding) tot stand.-Het 25-jarig be staan van het Conservatorium hoopt men dus dit jaar ea wel in November a.S. te vieren. De feestelijkheden be ginnen op 22 November ih Lommer rijk met een. officiële receptie en een concert door het Conservatorium orkest o.l.v. Hans Liechtenstein. Uit gevoerd worden dan o.a. naast klas sieke repertoirestukken de 6 Ada gio's van Pyper. Een concert door prominente orgelleerlingen volgt op 23 November in de Nieuwe Zuider- kerk. 24 November wordt in d* :.ula van het Doofstommeninstltuut een voordrachtsoefening gehouden met werken van moderne Nederlandse componisten (o.a. Ai, Braziliaanse vogel van Saar Bessem). Tenslotte vindt er naar alle waarschijnlijkheid een uitwisselingsconcert, met het Conservatorium te Bazel plaats in öe Aula vaii Boymans op 26 of' 27 No vember. De tweede herdenking geldt die van Mozarts geboortedatum, in Ja nuari a.s., 200 jaar geleden. Het Con servatorium heeft in het kader van het Mozartjaar de volgende manifes taties geprojecteerd: 28 Januari in de Aula van Boymans, Herdenkingsrede dooor Dr, John Daniskas, 27 Januari, (waarschijnlijk) middagconcert in de Rotterdamse Schouwburg door het Conservatoriumorkest, 30 Januari, Voordrachtsoefening in de Aula van het Doofstommeninstltuut met uit sluitend Mozart werken. 31 Januari, Lezing door Marius Flothuis over „Mozart en zijn tijdgenoten" In de Aula van Boymans. Beide lezingen kwamen tot stand in samenwerking met de Afdeling Rotterdam van de Kon. Ned. Toonkunstenaars Ver- Op 1 Februari tenslotte zal Lilly van Spengen een pianorecital in de Aula van Boymans geven. Zij begint met een Menuet, door Mozart gecompo neerd op 5-jarige leeftijd en eindigt met de laatste pianocomposities van de Salzburger meester. Dit concert is tevens het eerste in de zogenaam de Studiefondsserie, door de solisten belangeloos gegeven ten, bate van minder goed gesitueerde leerlingen. Tot de plannen aan het einde van het studiejaar (Juni) behoort een pianoconcours, waaraan uitsluitend leerlingen van Conservatoria uit Ne derland, België en Luxemburg zul len mogen deelnemen. Verplicht werk is dan het pianoconcert van Pijper. Gistermiddag heeft een zeshon derdtal uitgelaten kinderen tussen 4 en 9 jaar uitbundig feest gevierd m de speeltuin aan het Weena, die sinds een jaar wordt beheerd door de Rotterdamsche Jeugdveréniging ,,'t Centrum". Het feest was bedoeld als een besluit van het zomerseizoen voor de jongste kinderen. De ouderen, tot zestien jaar, hebben, vorige week een. touringcar-tocht gemaakt. Het tuinfeest duurde de hele mid dag. Om een uur werd begonnen maf een kort woord van de voorzit ter. de heer P. van Kalker, daarna zongen de kleintjes onder leiding van de heer Mink enkele liedjes. Na het optreden van de 'goochelaar Boelero kregen de kinderen een lunchpakket. Onder de algehele lei ding van Henk van de Polder wer den ze de verdere middag aange naam bezig gehouden- Hoogtepunt in het programma was het optreden van The Jolly Players die een le vend Jan Kiaassen-spel opvoerden. Tot besluit werd onder leiding van „Ome Henk" van de Polder een zangwedstrijd gehouden voor vijf jongens en vijf meisjes. Binnenkort zal het Rotterdams Toneel de première geven van „Een bruid in de Morgen", een stuk van de jonge Vlaamse schrijver Hugo Claus. Ton Lutz voert de regie van dit stuk" Voor het komende seizoen heeft het Rotterdams Toneel ook enkele klassieke stukken op het repertoire staan. Bovendien geeft men de pre mière van „Desperate Hours". Voor Kerstmis en Nieuwjaar bestaan bij zondere planntfi, maar bijzonderhe den daarover zijn nog niet bekend. Vanmiddag heeft de rector-magni- iicus van de Nederlandsche Econo mische Hoogeschool te Rotterdam, prof. dr B. Pruijt, verslag uitgebracht over de lotgevallen van de school in het afgelopen studiejaar. Onder meer schonk spreker aan dacht aan een interacademiaal plan. dat beoogt te komen tot een centrale post academiale opleiding voor eco nomen en ingenieurs, die organisa tie-specialisten willen worden. Ge hoopt mag worden, dat deze oplei ding binnen niet al te lange tijd ter hand zal kunnen worden genomen. Sprekende over de studenten ves tigde hij de aandacht op de verbe terde voorlichting en ontvangst van a.s. en eerstejaars studenten. De overgang naar het studentenleven 'tè voor velen moeilijk, vooral omdat de ouders dikwijls nog niet studeerden. Het is goed. dat de beginnende stu dent weet wat van hem wordt ver wacht en wat hij van de hogeschool kan verwachten. De bouw van een studentenhuis laat nog steeds op zich wachten, omdat een beslissing t.a.v. een rijkssubsidie nog niet werd ge nomen. Nieuwe mogelijkheden liggen voi- gens prof. dr Pruijt in het verschiet. Op de kruising BlaakPosthoorn- straat ontstond Zaterdagavond een aanrijding tussen een personenauto en een motorfiets) De echtg'enote van de motorrijder, de 43-jarige J. van Rotterdam—Van der Slem uit de Tuinlaan, die op de duo zat, moest met een gebroken linkeronderbeen in het Coolsingelziekenhuis worden opgenomen, Gisteravond nam de 25-jarige P. P- Kool uit de Heer Arnoldstraat. toen hij met zijn motorrijwiel uit de Josselin de Jonglaarj de Rijks weg wildé oprijden, de bocht te ruim: Hij kwam op het linker ge deelte van de weg terecht en werd aangereden door twee personen auto's, die uit de tegenovergestelde richting kwamen. De drie voertuigen liepen schade- op. Een kwantitatief economische stu dierichting is geheel voorbereid en wacht slechts op ministeriële sanctie. Vervolgens droeg de rector-rnac- nificus zijn waardigheid over aan a« Diemve rector-magnificus, prof. dr V?; E: Boerman. T~)e vroege Barok-muziek althans bezit nog niets wat wijst op de problematiek, die composities uit de perioden daarna kenmerkt. Ze drukt een geestesgesteldheid uit, waarin het muzikale Ik zich viog niet con fronteert met het omringende psy chische, en deze wezenstrek is het, die de muziek uit, die tyd bijna een kinderlijk vreugdevol accent ver leent. Ze brengt de pure verrukking van het alleen maar, muziek-vinden tot uitdrukking, in haar beste ogen blikken op een wijze, die ook nu nog het luisteren tot een boeiend moment kan maken. Piet van den Kerkhoff had voor zijn concert in de Maranatha kerk een programma samengesteld, dat een ruime Barok-periode be streek, Zo kreeg men dan het 5e en dernier couplet uit de „Pièces d'orgue consistantes en deux mes ses" van Francois C-Ouperin te ho ren, sterk sprekende muziek, die eigenlijk te weinig wordt uitgevoerd, Pachelbel's Praeludium, Fuge et Cia- conna, een fors opgebouwd stuk, dat ongetwijfeld tot de sterkste werken van deze Duitse orgelmeester be hoort, de iets minder in composito rische kracht, doch niettemin wel luidend geschreven Partita „Lobt Gott -ihr Christen alzugleich" van Walther, en Buxtehude's kernachti ge praeludium et Fuga in g moll. Te midden, van deze stukken vorm den de delen uit de „Suite du deuxième ton" van Clerambault, om hun typische en vindingrijke aan wending van de mogelijkheden van het kleine barok-orgel, een interes sante en aantrekkelijke tegenstel ling. Hoewel van den Kerkhoff zich noodzakelijke beperkingen moest op leggen door rekening te houden met de niet zeer grote mogelijkheden die het overigens levendig en mooi klinkend or£el hem bood, bereikte ook thans zijn spel weer het hoge niveau, zoals men dat van hem ge wend is. De vertolking van al deze werken toonde evident, dat ze noch in technisch, noch in artistiek op zicht. enig geheim meer voor deze organist bezitten. Ook de Echo-Fantasia van Swe'e- linck, de twee choraal-voorspelen en de Dorische Toccata und Fuga van Bach, die het programma omlijstten, kregen een weergave, die een rijp kunstenaarschap verried. H. VAN BORN. Heden overleed tot onze diepe droefheid nog on verwacht in volle Vrede, onze innig geliefde Man, Vader, Broeder, Behuwd- broeder en Oom de heer PIETER KRIJN BPRUTJT in de ouderdom van 88 jaar. E. Spruijt-Bijloo J. A, Spruijt Schiedam, 17 Sept. 1955 Broersvest Ï79 De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 21 September op de Alge- mene Begraafplaats te Schiedam. V""rtrek vanaf woonhuis r .n. 2.15 uur. Orthopaedisch Chirurg PRAKTIJK HERVAT Mm POMPFONTIJNE - NOORD VEST 85 HG^ te Schiedam, vraagt bekend met stationaire benzine- en kleine dieselmotoren en een JONGEMAN TER OPLEIDING Op fabriekskantoor te Schiedam is plaatsing 1 voor enkele voor administratief werk. Zij die het MULO-diploma bezitten, genieten voorkeur. Sollicitaties worden gaarne ingewacht onder nummer S 397 aan het bureau van dit blad. Vraag? nachtkleding Bij ons is plaats voor een. ALS leerling-verkoopster Zich aan te melden: JANSSEN'S MODE MAGAZIJN Hoogstraat, h. K. Dam. Te koop aangeb. Aangeb. blank gesmeden open haard met blokkenbak en tangen 150.— en rokkap voor staande schemerlamp, champagnekleur 10.Tel. Aangeb, 2 pers, tuimelledï- kant met 3-delig bed J" 40.-, Etna vulkachel met onder plaat 30.damesfiets, ge heel compleet 40.kinder zitje (achter) 3.50' houten step 2.—. Tel. 67989. Prima robber tochtband 0.25 p, m. Tochtlatten in verschillende maten, Frans v. Thienen, Broersveld 123. Tel. 69799. Een goed gesorteerde biblio theek, steeds voorzien van de nieuwste boeken, is Lees bibliotheek - Kantoorboek handel „Modem", Boerhaa- velaan 124, tel. 68415 Passplegels 120 x 30 geplaatst ƒ12.75, 120x36 ƒ14.75, 80 rond ƒ17.geslepen ruiten voor suitedeuren, schuifgias. autoruiten enz. levert u Loo- pik'sglasindustrie. Boterstr 39, Schiedam, telefoon 68945. Mica voor baarden en ka chels. 80 verschillende maten. Lage prijs. Plaatjes astbest, vuurcement. kachelkit enz. Frans v. Thienen, Broers veld 123. Tel, 69709. Van Loenen voor Verf, De zaak met de vakkundige voorlichting. Dam 4113 Tel. 66192. Permanent Wave Moderne coiffures, K. v, d Kruit, Dames- en Herenkap per, Singel 195 (nabij Sta tion), tel 69841. Uw perma nent is bij ons in goede han den. Permanent 8.- en hj.- Oliepermanent 11 (stroom loos). Dameskapsalon W. N. v. Erk, speciaal adres voor perma nent wave, compleet ƒ6. Broersvest 115, tel 67237. Lessen Voor scootcrles naar Autorij school H. P. Take, Jan Son* jéstraat 4. R'dam, tel 36777 Diversen Zijn Uw schoenen te klein? Wij vergroten ze met de nieuwste vergrotingsinstal latie. Sehoenrep.bedrijf „Ex celsior". Dam 36, tel. 66874. Gelieve geen geld of goe deren af te geven aan mevr. J .de Boer—Niël, daar door mij niets wordt betaald. T. de Boer, Edisonstr, lOa, Schiedam. 500 gr. magere doorregen varkenslappen 250 gr., gesmolten /rundvet SAMEN -1,44 500 gr. gehakt rund of varkens 250 gr. gesmolten rundvet SAMEN L39 500 gr. harstcarbonade 250 gr. gesmolten rundvet SAMEN 1.94 500 gr. verse worst 250 gr. gesmolten rundvet SAMEN 1.34 500 gr. runderstukjes v. d. haché 250 gr. gesmolten rundvet SAMEN 1.24 500 gr. runderlappen mager 250 gr. gesmolten rundvet SAMEN 1.84 LET OP! Dit vindt U alleen in moderne slagerij LANGE KERKSTR. 25 TARIEF TOT EN MET 15 WOORDEN Elke -rijf woorden meer 2.— t 0.50 Weggelopen Weggelopen 16/9 witte hond met bruine vlekken (Drentse Patrijs), omgeving veemarkt. Roepnaam „Rasko", SpanJcrs- berg. Herman Robberstraat 1Q4 f Te huur gevraagd 2 heren, b.b.h.h., zoeken 2 ka mers ongemeub., eventueel zol der o£ souterrain. Huur 65, per maand. Brieven onder ao. 3254 bur. v. d. blad. Gevraagd droge opslagruimte, kelder o£ gedeelte huis. ca 50 m2. Brieven onder no. 2459 Adv. Bur. J. Grijseels Jr. Kwe Binnenweg 166, Rotterdam. Kosthuis. Man. 50 jaar, onge huwd, zoekt kosthuis of be- hoorlijke slaapgelegenheid, om trek Strevelsweg-Zuld. Brieven no. D-561 Advertentie Bureau Hülevliet 7. Te huur gevraagd 1 of 2 ka mers of zit-slaapkamer voor 1 of 2 dames (veel op reis). Brie ven onder no 5753 bur. v. d- blad. Net-meisje zoekt comfort, gem. rit-siaapkamer zonder pension, met kookgelegenheid. Brieven met prijsopgave onder no. 5?55 bur, v. d. blad. Personeel gevr. N.v. Roklefa. Goudsesingel 152. Industriegebouw, 3e étage, vraagt onderperser (mnl, of vrlJ- leeftijd 17 18 Jaar. N.V. Koklefa, Goudseslngel 152, Industriegebouw, 3e étage, zoekt nog enige nette leerilng- machlnestiksters en leerling» handwerksters om op onze school opgeleid te worden. N.V. Roklefa. Goudsesingel 152, Industriegebouw, 3e étage, zoekt nog enige meisjes voor het col bertateller. Gevraagd een loodgieter, uit sluitend voor reparatie en bur gerwerkzaamheden, Brieyen onder no. 5745 bur, v. d. blad. Gevraagd machinebankwerkers en leerjongens. Aanmelden machinefabriek Carmeta, Bijl straat 13. bij Sluisjesdijk. Tele foon 76825. Voor onze afdeling cartonnage zoeken w|j ter opleiding nette meisje». Prettige werkkring. Goed loon. Van Stolk Reese N.V.» Ceintuurbaan 64, Rotter dam-Noord. Werkster gevraagd jn gezin zonder kinderen. Liefst Dins dag en Vrijdag. Zuldervliet, Schjeweg 81a. Meisje gevraagd in de huishou ding. moet lief zijn voor kin deren. A. Kool, v. Vollenho- venstraat 28 a. Gevraagd: Leerlingen en aank. constructie-bankwerkers. Gele genheid tot opl, voor vakdiplo ma. Aanm.: Dagelijks 8-17 uur: j. Th. v. d. Carnmea, Waalha ven Nz. 57-59. Rotterdam-Zuid. Gevraagd een Jongeman voor licht fiets- en loopwerk, tot 18 jaar. Directe indiensttreding. Aantrekkelijk loon. Clichéfa briek Modern, St. Mariastraat 1. Gevraagd flinke nette werkster v.g.g.v.. voor meerdere dagen. Aanmelden: A. Brakele, Heem raadssingel 66. Gevraagd wikkelaars voor mo toren, dynamo's enz. Jonge wikkelaars met ervaring "bieden wij goede vooruitzichten, pret tige werkkring en goed loon. Brieven onder no. 5752 bur. v. d. blad. Avry's slagerijen vragen voor nieuw te openen, filialen ver koopsters, aankomend verkoop sters en snijmeisjes alsmede volbekwame slagers. Hoog loon en prettige werkkring Aanmelden na 7 uur. Noordsin- gel 04. Telef. 47629. Flinke hulp gevraagd voor Woensdag en Vrijdag. Mevr. Franken, Sta ten weg 182 a. Rusthuis vraagt flink meisje, liefst bekend met lichte verple ging. Weekend vrij- Hoos loon. Straatweg 84. Telefoon 47087. Personeel aangeb. Net persoon, 45 jaar, heeft halve dagen beschikbaar. Wie heeft handel, arbeid of incasso. Brieven no. D-554 Adv. Bur. HiUevliet 7. Flinke nette werkster gevraagd. Maandag en Vrijdag. Loon 6,—. Buttner, Henegouwer laan 43 c. Gevraagd wegens huwelijk der tegenwoordige net meisje voor dag of d. en in prettig ge zin. Meerdere hulp aanwezig. Goed. loon. Mevr. Mathijssen, Lambertweg 14, Kralingen. Tel. 114514. Te koop gevraagd Fa Van Rooyen geeft: Rood koper 2.8Q, geel koper t 1.70, lood--/ 0.90; üzer vanaf 85,— per ton; accu's vanaf 6.50. Slagerij. Gevraagd flinke jon gen of halfwas. Aanmelden na 6 yur bij K. Beerta, Schepen- straat 106. Blijdorp. franco afgehaald. Bellevoys- straat 78, Telefoon 55931'; Rood koper j 2.89 per kg. geel koper 1.70 per Jcg. lood./ 0.80 per kg, aluminium 1.— per kg. accu's vanaf 1 6,50, ook gevsers. Wordt afgehaald. Aan bevelend A. J. Klaareitbeek. Isaac Hubertstraat 103 (win kel). Telctoon 22960- Flinke kantoorwerkster ge vraagd 's ochtends van 6-9 cn 's Maandagsavonds en 's Yï^" dagsavonds van 6-8. Aanmelden Westerstraat 7. na 6 uur. HU, Kapocrs. Gevraagd heren kapper, Hoog loon en veel ver- va) v'an rier Hart. Jan Kruijff- straat 47. Telef. 34523. Te koop aangeb. Gevraagd een flink dagmeisje boven de 16 jaar. Mevr. _M. Peters, Katendrechtselagedak 341. Kachels en haarden voor ko len. olie, gas en electriclteit, 'Alle bekende merken. In keuze en betaling geen moeilijkheden. Vollebregt, Zaagmolendrift 35, Telef. 40768;- Mathcnesserweg bij brug. Telef. 30457; Beijer- landselaan 5, Telef, 70144. Wlfkwerkers gevraagd in vaste dienst, leeftijd 30-65 jaar. G.P- N.D.. Beukelsdijk 178. Te koop tnooi kinderledikantje, licht crème met blauw, 18, v. d. Bosch, G. Stokroosstraat 34 b. Haarden. Grootste sortering haarden, kachels, radio's, stof zuigers, wasmachines enz. Ge makkelijke betaling. Zonder vooruitbetaling. N.V. Mij „De Pool", GoudBeslngel 32-38, Tel. Alleen tij Geveke, deze prijzen: Schellendraad 1 cent per meter, snoer 8 cent p. rn, stekkers 0,07, driewegstekkers I 0,25, fittingen. 0.19. apparaatstek ker 0,24, gekeurde zekerin gen 0,05, isolatieband 0.10. tumbler schakelaar 0,59, zak lantaarn 0.49, gloeilampen 200 kaars 3 voor 1,WandTan- taarn met glazen dak j 4.95, aquariumverwarmers t L65. Gas- of waterslang f 0,50p,m. Alleen Nieuwe Binnenweg 355, Schiedamseweg 187. Wasmachines. Ook Uw vrouw haar eigen wasmachine. Vele soorten en modellen: Bieo, Erres, Mïcle enz-, nu slechts vanaf 1,75 per week, dus geen grotere uitgave dan de buur van een paar uren. Binnen 6 maanden betaald geen rente of kosten. Geen vooruitbetaling. Van Veen, Diergaardesingel 94. Telefoon 54630 (2 lijnen). Fa L, Slier, sportprijzeB - orde- Untje*. thans Pannekoekstraat 82. Nieuw tel.no 28662. Com plete collectie Indus an Prisma horloge» en Constant verlo vingsringen Het ideaal van tedere vtmjw: een pracht slaapkamer met grote 3-deurskast, compleet f 375,—. t 450,—. t 525.—. Meubelbeurs". Grote Visserij straat 0-ïö. Nieuwe handnaslmachlnes, contantprijs f 220,—, met le venslange garantie. Betaling /3,—per week. Groen's naai machinehandel. Vierarabachts- Straat 114, tel. 36653. Ga Ijskoud naar Van Veen. die zal er wel voor zorgen, dat V voortaan geen kou behoeft te lijden. „Geen contanten", zegt UI Dat is ook helemaal niet nodig, tl koopt bij Van Veen een haard of kachel en eerst twee maanden, nadat U ge kocht heeft, begint U te beta len met vanaf 1,— per week. zonder vooruitbetaling. U heeft keus uit de laatste nieuwe ty pen van Beckers. Etna of In- venta. Honderden modellen haarden en kachel». Eveneens een grandioze sortering in pe troleumkachels. welke wij ook op -dezelfde voorwaarden ver kopen. Bes. Spar, Aga, Pitsos. Deze aanbieding geldt zolang de voorraad strekt, daarom ra den wij Uaan: „Haast U!" Van Veen. Diergaardesingel S4, Tel. 34630 2 lynen). Meubelen, slaapbanken, bed den. dekens, karpetten, dames- en herenkleding. Gemakkelijke betaling zonder vooruitbetaling. N.V. Mij De Pool, Goudsesingel 32-38. Telefoon 28891. Auto's - Motoren Rijwielen Flat 5W 1948, in prima staat, 950,—; D.K.W. 1940 Cabriolet, in goede ataat, f 350,Wolse- ley )948 Sedan 4 cylinder f 650,Studebaker *48 Cham pion. niet mooi maar wel goed. f 750.Chevrolet *46 coatch f 450,Oldmobile 1951 Cabrio let. voorzien van alle moge lijke acc.. iet? bijzonders, f 3750.v. -d, Meijs, autohan del, Telefoon 43638, Oldsmobfle "47. prachtwagen, ingevoerd utt België 1250. Café Josephlaan 4, Tel. 33850. Te koop D.K.W. auto, prima motor, z.g.a.n, banden, kente kenbewijs. Rljkskeurlampen. 300,—, Telefoon 34279, voor 6 uur. Volkswagens de Luxe '55, *54, '53, '52, '51, '50; Peugeot '50. Opel Rekord '53, Vauxhall '51 en '53. Ruilen ep financiering mogelijk. Van Est. Stadhou dersplein 10 a, Telel. 09361. Te koop z.g.a.n. Zündapp 350,—; z.g.a.n. Vlcky f 375,— Bromfietsen. Na 6 uur: G. Slob, Adriaan Ntmantstraat 14 a. Chevrolet '54, merk Sedan, met diverse accessoires, Chrysler '52, OldsmobJle '51, Pontlac '52. Ruilen en financiering moge lijk. Van Est, Stadhoudersnleln 10 a, Telefoon 89361. Mai.inslr. Radio's Gramoloonplatea Grote sortering Gramofoon- Onderzetkasten met of zooder platenspeler van 135.— b 1410,—. Betaling vanaf 11,1 per week desgewenst met 10 of 20 platen. Televisie-oaderzet- kasten van 155,Radio Mo dern. Plein weg 152, Tel. 77555, Straatweg 59 tel. 4Ö566. Sehled.- weg 145. tel- 52500 Fotografie Pasfoto's klaar terwij] wacht in onze gezellige wachtkamer Walg's Fotam Studio. Meent 127 Geopend van 8.30 tot 5.30 u Meubelen en huisraad 3-zltsbank, uitschuif baar tot 2-persoon» bed t 89,— t 95,—, t 120.—, t 160.— enz. enz. De Specialist. Burg Roosatraat 23 'bij Zwart Janstraat). Wilson heeft nog 26 divanbed den voor 23,90 en bijpassende wolvlokbedden. Wilson. Grote Visserijstraat 97—101, midden in de straat. Koop geen slaapbank alvorens de 10 modellen gezien te heb ben van Rietveld, - Jonker Fransstraat 108. Telef. 114 640 Prijzen: 1- en 2-perS. t 85. Horlogerie Horloges voor dames en heren vindt op afbetaling by Huyser, Jonker Fransstraat 62. Bergse Dorpsstraat 65. Komt U eens praten Depöt; Spmytstr- lö a zuid Kleding, schoeisel euz. Aangeboden pracht lederen Jas en zo goed als nieuwe jek ker. Soetcndaalseweg 56 a. Matrassen- en bedden reparatie. Meer dan een halve eeuw erva ring. L. do Jong. Jac. Catsstraat 46 N„ Telefoon 43555-80344 Uw matras ol ledikant ver maken wij tot opklapbed of kantelopklapbed. Vraagt prijs. Van Oudheusden, Bedden- en Meubelhuia „Ideaal", Goudtt- piein. hoek v, d, Werffstraat, Telefoon 26157, Direct van stoffeerder i Uw meubelen vakkundig gestof feerd en gerepareerd. Voor delige prijzen, eventueel ge makkelijke betaling. Molendijk. Boezemsinge: 38 (hoek Boe zemstraat). Telefoon 25365. Lessen De bekende auto-motorrijschooj E de Groot, v.h. Aelbrechts- kade. thans alleen gevestigd Hooidrift 65, Telefoon 36548 Motor-Scaoterrijlesseïi 35 per cursus, theorie en examen, rijden Inbegrepen. Judo jiu-jjtsu en Hatha-Yoga. n-re Velde, Zoutzledersstraal 43. Geeft ook in Zuid les. Inl. iedere avond of. telef. 78SDS Muziekonderwijs: lessen op alle instrumenten, lesgeld vanaf 4.50 p. m. Spreekuur Dinsdag, avond 7-9 uur Mathenesser- plein 2| a. Deert nu autorijden. Billijk ta rief, ook voor dames. Inlich tingen Telef. 51941. Diversen Wij verbouwen Uw gptraai tot opklap- of kantelbed. Opstrok- ken en repareren Lasbedrijl „Hef Zuiden". Putsestraat 12 Telefoon 74150. Keren costuum 30,—. regen jas 27.50,winterjas 25.—, mantel 22,50. Van Heulen, Kleermakerij „Het Zuiden", Slaghekstraat 96 b. Telefoon 71027. Wed. zoekt eenvoudig heer, fmanrieel onafhankelijk, opge ruimd humeur, plm. 55 jaar, om gezamenlijk kleinvee en moe«- tuin te verzorgen. Verloting K. E. - B.T.E, „Incar natie". Het 26-delJg keukengar nituur is gevallen, op no. 2099. Nu ook ln Zuid ln „Café Royal" san de Wolphaertsbocht 300, hoek Bas Jungeriusstraat, dagelijks gekookte en gebak ken mosselen. Uw oude bed overtrekken, bij vullen of repareren. In een dag klaar. Spiralen vermaken tot tuimel-, opklap- of divanbed. Alles met garantie. Vraagt pr|js. Ombouwkasten vanaf i 22,30. 1-persoons Rawi bin nen veringmatrassen nu 50,75. Gebr. Bos, Sam, Muïlerstraat 9a b c. Rotterdam. Telef. 36811. Gratis roken. Complete brief kaarten voor deelname Lexlng- ton-voatbalprijsvraag bij siga- renmaeazhn ..Dc Twee Stoep jes", Zwart Janstraat 90.' Rot terdam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 3