C D SPSV-ers vieren 35-jarig jubileum Negerreligie aangrijpend vertolkt door Sterman De RK Zwemver. „Start' viert vierde lustrum Feesten voor jong en oud Dangerman (Coureur) klopt op eindstreep Schlicht (Schiedam) c-nmmnsm HET BEGON MET VOETBALLEN Bijna alle politiemannen lid! Prestaties van SW-athleten Wie heeft iets verloren Spelregeltest van SSV HANDBAL Harde strijd tussen de WF en de DWS-herenteams Wilton-dames slaan Kranenburg STUREN HAAKTEN IN ELKAAR „Figaro's Hochzeit" voor Kunstkring VBLO- WLELER WEDSTRIJDEN Ouden-societeit uitgebreid? Taptoe-programma Motorrijder botst tegen vrachtauto AGENDA „Het legioen van Zorro" Ongevallen GTB-Zwervers 0-6 Duivensport Burgerlijke Stand GELEIDINGSBRUG AANGEREDEN SCHIEDAM benedenkamer winkelruimte 29.95 Dinsdag 20 September 1955 De Schiedamse Politie Sportver eniging bestaat 35 jaar. Ter gele genheid van dit feit is vandaag feeds een groot voetbaltournooi ge houden tussen politic-elftallen uit verschillende plaatsen. Op 20 Oc tober aanstaande zal de jubilerende vereniging een feestavond organi seren in Musis Sacrum. Teneinde iets meer over de ver eniging te weten t; komen, zijn we eens gaan praten met de bestuurs leden, waarvan de secretaris bri gadier C. Verkaik ons de nodige gegevens kon verstrekken uit een goed gedocumenteerd archief. Welnu dan: het meest naar voren, springende was wel, dat de Politie Sportvereniging, die aanvankelijk in hoofdzaak het voetballen be oefende. via de jaren van bloei van 3936 tot 1942 en de opheffing ge durende de bezettingstijd in een stadium is gekomen, waarin vrij wel alle leden van het Schiedamse Politiekorps lid zijn van de sport vereniging. Met de uitbreiding van het aantal verschillende mogelijk heden van sportbeoefening xs het aantal leden gestadig toegenomen. Behalve het voetballen, dat vrij wel steeds de hoofdmoot heeft ge vormd van de sportbeoefening, wordt thans ook zwemmen, athle- tiek, volleybal, wandelen, schieten en zelfverdediging beoefend door de mannen, van de Schiedamse Po- litievereniging. Hoewel de persoonlijke prestaties van de leden niet meer zo hoog liggen als in de jaren van 1936 tot 1942, is er alle reden om feest te vieren. De groei van de vereniging in de laatste jaren en het feit, dat vrijwel alle Schiedamse politieman nen lid zyn van de sportvereniging geeft de viering van het jubileum een diepere zin. Op 3 .April 1920 werd door en kele politiemannen-sportbeoefenaars besloten tot oprichting van een ei gen sportvereniging. Met commis saris J. H. van Veen als voorzitter startte de vereniging met 37 le den, wat betekende dat er een voet- Bij de Zondag j.l. gehouden 20 km wedstrijd te Dordrecht behaalden de SW-ers, onder toejuichingen van een enthousiast publiek, weer goede resultaten. In een sterk bezet veld werd Don bij de D-klasse 5e in 1 uur 18 min. en 24 sec. en promoveerde hiermede direct naar de A-klasse! Krabbendam werd verder bij de D-klasse 7e in 1 uur 22 min. en 5 sec. en Joop Smit die nogal hinder ondervond van een blessure werd bij de B-klasse 3e in 1 uur 27 min. Martinit-feest De Schiedamse Voetbalvereniging „Martinit" zal Zaterdagavond in het gebouw Arcade een feestavond ge ven, die om 8 uur aanvangt. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9— 12.30 uur en 2—6 uur: Nikkelen wieldop; geruit kinderjasje. Te be vragen bij de vinders: Herdershond, A. v. d. Broek, Noordvest 31, woon schip Trix; rood meisjesvest, v. d. Kemel, Rotterdamsedijk 6a; grijze handschoen, v. d. Gaag, Vondellaan 13a; wit-blauwe gymschoen, N. y. d. Plas. Potgieterstraat 22a; plastic regenjas, N. Kootje, Rubenslaan 6a; bruine kinderjas. P, v. d. Kuil, Nic. Beetsstraat 62a; rood-grijs gestreept vejt, K. Penning, Oranjestraat 75; spaarzegels, H. Gommel, Zuidland- sestraat 15; doublé broche, W. Wes- terveld, P. de Hooghstraat 11b; he renpolshorloge, A. v. Bezooyen BK. laan 223b; bedrag aan geld, L. Lips, Potgieterstraat 11a; damespolshor loge, j. G. de Kok. Lange Singel straat 110b; verstelbare sleutel, H. Koremans, G. Reindersstraat 32a; ring met sleutels, E. v. Eijk. G. Reindersstraat 4c;potlood, Brandt, Morsestraat 24a; beursje met rozen krans, B. Suttorp, Buitenhavenweg 176/10; zwarte vulpen, J. Blok, Sohiedamseweg 61; rood-bruine vulpen, W. Walbeek, Abbenbroek- sestraat 27; étui xnh. rozenkrans, A. de Visser, W. Frankelandsestraat 96b; damesportefeuille met inhoud, v. d. Spek, Nieuwe Maasstraat 12a: parapluis, mej. A. Punt, Samuel Muilerplein 15a Rotterdam West; portemonnaie en lipssleutel, Volle- bregt, v. Beverenstraat 12; rode autoped, v.; d. Valk. Mesdaglaan 29a; rode autoped, G. Beemster, New- tenstraat 54; rode rode autoped, P. Schouwenburg, Mesdaglaan 29a; groene autoped. G. Kerkhof, Gr. v. Prinstererlaan 27. baielftal in het veld kon worden gebracht, dat in het begin maar liefst zo'n duizend burgers als toe schouwers op de been bracht. In 1923 begon ook de athletiek- beoefening veld te winnen cn gin gen reeds vele leden zwemmen in het open bad aan de Havendijk, waar ook wedstrijden werden ge houden. Daarnaast werd het redding- zwemmen intensief beoefend. Ook werden ieder jaar Paas- en Kerst schietwedstrijden gehouden. In de oorlog werd de vereniging zoge naamd ontbonden omdat de leden weigerden toe te treden tot de door de bezetter in het leven geroepen „Kameraadschapsbond". Op 3 Au gustus 1945 vond de heroprichting plaats^ en in 1946 werd inspecteur H. Willems van Beveren voorzitter van de vereniging, hetgeen hij tot tevredenheid van de leden nog is, want hij draagt de vereniging een warm hart toe. Het was een goed idee van de Schiedamse Scheidsrechters Ver eniging weer eens voetballers uit te nodigen, om aan een spelregel test deel te nemen. Hiervoor waren voor gisteravond in een der zalen van Het Volksgebouw spelers van de Voetbal- en Honkbalvereniging „Schiedam" uitgenodigd. Jammer was, dat door samenloop van omstandigheden, diverse spe lers deze uitnodiging te laat ontvin gen, zodat slecht 'n zestal aanwezig was. De voorzitter, de heer L. van Sijll sprak de aanwezige deelne mers en overige belangstellenden toe en wees op het doel van deze test. Het komt dikwijls voor, dat spelers het niet eens zijn met be slissingen van de scheidsrechter, (zie verslag Ursus-Sportvogels van Maandag jj.). Deze test zou dus uitmaken of de spelers „zelf" wel de regels van het spel dat zij be oefenen, kennen. De heer L. van Ravens, scheids rechter bfj de KNVB heeft elk der deelnemers 3 vragen gesteld, zodat 18 vragen beantwoord moesten wor den. Het stellen en beantwoorden van de vragen geschiedde in een gezellige sfeer, terwijl bij de beant woording wel eens enig debat ont stond. Toch zal ook deze avond wel haar nut hebben afgeworpen, want in totaal zijn slechts 8 vragen goed beantwoord! De eerste heren handbalelftallen van Wilton Pijenoord en DWS zijn afgelopen weekeinde in een plaatse lijke derby tegen elkaar uitgekomen. Het is een vrij forse en onbeheerste strijd geworden waarbij de DWS-ers tenslotte de overwinning behaald hebben met 7—6. Op het nippertje dus. De vrouwelijke scheidsrechter, die niet fout-loos floot, had het spel niet geheel in handen zodat vooral aan het einde het spel „potig" werd. Het spel golfde aardig op en neer en de ploegen gaven elkaar niet veel toe. Ten Bosch van DWS open de de score, maar W. F. zorgde voor de afwisseling. Om beurten werd ge scoord, totdat met de rust een 3—2 stand in het voordeel van DWS %vas bereikt. Ook daarna werd afwisse lend van beide zyden gescoord, maar het spel werd steeds harder. DWS bleef in het puntenvoordeel en be haalde tenslotte met 76 de over winning. Bij D"W*S zorgde J. ten Bosche voor zes en H. Wessel voor 1 goal. Bij Wilton waren de schutters Van Zelm, Vons <2x), Muysson, Varewyck en Post Ook de tweede heren-elftallen van deze verenigingen kwamen tegen el kaar uit, maar ditmaal wonnen de Wiltorj-ers n.et 68. DWS begon met een 2—0 stand, maar daar het samen spel bij DWS ontbrak haalde Wil ton spoedig in. De Wilton-dames hebben kans ge zien om met 5—3 van het sterke Kranenburg te winnen. De eerste helft hebben de Schiedammers twee maal een voorsprong genomen, maar de Haagse dames liepen beide malen spoedig in. De rust ging in met 2 2, na doelpunten van D. de Keizer en C. de Raay aan Wilton-zijde. Daarna vergrootten H- de Raay en G. de Raay en N. Bos—Van Houwe- lingen de voorsprong in een wat hard geworden strijd. Net voor het einde haalde Kranenburg nog wat op en bracht de stand op 35. Voor al de Wilton-doelvrouw heeft zich uitstekend geweerd. Dames 2 maakte een vergeefse reis naar Laag Zestienhoven daar Zuidwijk niet was opgekomen. Meisjes junioren verloren met 51 van RODA. Jongens junioren die ook tegen RODA uitkwamen, wonnen met niet minder dan 4—12. Adspirant meisjes speelden Zater dag tegen Snelwiek en wonnen met 2—6; de ruststand was hier 1—3. DWS op goede weg Na de slechte start van vorige week hebben zowel de dames als de heren van DWS deze week de beide punten in eigen handen ge houden. Het sterk verjongde dames-elftal had vooral na de rust het juiste spel te pakken tegen Phoenix. De eerste helft van deze wedstrijd ging het spel over en weer en beide ploe gen hadden lx gescoord toen de rust inging. Na de rust pakten de DWS- dames wat steviger aan, het plaat sen werd beter en de afwerking der aanvallen leverde 4 doelpunten op. Daartegen scoorde Phoenix nog 2x. Eindstand 5—3. Doelpunten werden gescoord door M. den Uijl 3, N, Ro- bart I, J. Aben 1. Dames DWS 2 boekte ook hun eerste overwinning en wel op Snelwiek uit Rotterdam. Met een doelverdedigster zo uit de junioren in het doel gaf deze dames wat meer zekerheid. Met 2—0 ging Snelwiek ten onder. Eén man beheerste gisteravond de Grote Zaal van Irene, Een forse fi guur met zwarte ringbaard, schamel gekleed, maar desondanks een ko ninklijke vertegenwoordiger van het mensenrasdat door de zee van el lende moest gaanHoest gaan door toedoen van medeschepselen met een lichtere huidskleur. Het was de heer Otto Sterman, die onder de ti tel: ,Jk ben een neger" een. voor- drachtat-ond verzorgde voor Wijk 3 -pan de Nederlands Hervormde Ge meente en. daarbij het negervolk in zijn vroegere lijden en zijn leven de religie zo boeiend tkende, dat alle aanwezigen in zyn ban ge raakten en bijna ademloos toeluis terden. Zonder iets van geforceerdheid met klare stem, die zich op indrin gende wijze tot ieder persoonlijk scheen te richten, sprak Otto Ster man over De Slavernij (Magdalena Paz), Van de verlossing (Arthur van Schendel). De bevrijding op Haïti (Meyer Sluyser) en God's trombo nes (James Weldon Johnson). Dit WU geen declameren meer, maar geïnteresseerd en enthousiast spre ken over een kwestie die na aan het hart ligt en meer bij toeval als kunstuiting ervaren wordt Voor drachtskunst die als het ware bo ven de kunst als zodanig uitstijgt door natuurlijkheid en oprechtheid. Want met welk een eenvoud van middelen weet Otto Sterman zijn gehoor te boeien. Zijn stemgeluid Aerai gelijkmatig om dan te stij gen naar de climax, waarin een simpel gebaar, een licht buigen van het bovenlichaam, de gelaatsex prés- sip bet gezegde nadrukkelijk onder streept. Bijbelse vertellingen werden ten gehore gebracht op een zeer boeien de wijze, evenals de rest van het programma, die nog poëzie bevatte van dichters als Langston Hughes, Jack Gilbert en Joseph Cotter. De in de aanhef genoemde vier proza-stukken brachten dp toe schouwers nog eens dë onmense lijke slavernij, in herinnering en de lijdensweg die de negers moesten afleggen, maar tenslotte met het be houd van een kinderlijk en oprecht geloof, dat enthousiast wordt uitge zonden in de negro spirituals, die het gesproken woord onderstreepten. Heren 3 boekten hun 2e overwin ning. Schutters 3 kwam onvolledig en de DWS-heren profiteerden hier van. Het werd 1210. Dames jun.: DWS 1—Actief 31; DWS 2—Schutters 14—0. Heren jun.: DWSSnelwiek 67. Meisjes Adspi- ranten DWS—JRR 3—1. De negentienjarige tandartsassïs- tente A. D. uit Kethel kwam Zater dagmorgen omstreeks half acht met haar fiets te vallen, toen ze op de Schiedamseweg met het stuur haak te in het stuur van een naast haar rijdende bromfiets. Met. een hersen schudding en gelaatswonden ver voerde de G.G. en G.D. haar naar het gemeente-ziekenhuis. Ter gelegenheid van het twintig jarige bestaan van de R.K. Zwem vereniging „Start" is aan de leden, jonge zowel als oude, een feestpro gramma aangeboden dat bijna de gehele Zondag in beslag nam. Het begon 's morgens met een speciale mis in da kapel van het Broeder klooster met daarna in zaal Beatrix een uitgebreid feestelijk ontbijt. De stemming was direct prima, "s Middags om half twee zijn de vele jeugdleden, tot 16 Jaar naar Musis getrokken om zich te amuse ren met het Marionetten-theater van Henk Zoutendijk, dat de nieu we avonturen bracht van Joost de Tovenaar. Zoutendyk en ook zijn medewerkster Marja van Bergen weten hoe zij de kinderen moeten boeien, welk repertoire hij moet brengen en vooral ook hoe de kin deren te overtuigen om stil te blij ven bij de dialogen. Het resultaat was dat zij de toeschouwers tot laaiend enthousiasme wisten te brengen. Heel wat klassieke stukken heeft Henk Zoutendijk op het repertoir staan, waarmee hy zowel in Neder land als in België optreedt en suc cessen oogst. Dit jaar bestaat zijn theater-10 jaar, bij welk jubileum hij de première van „Midzomer- nachtsdroom" zal brengen. Hij be schikt over een prachtige collectie poppen, die vervaardigd zijn door de Dordtse beeldhouwer Hans Pe tri. 's Avonds was het de beurt van de oudere leden om zich te amuseren bij de verrichtingen van de occul tist Lestïkoff. Hij begon met het nemen van steek-proeven, die nog al vervelend waren, maar toen hij na de pauze met de grote „toeren" kwam, won hy toch het pleit. Het publiek heeft daverend gelachen toen hij een van zijn „slachtoffers" suggereerde dronken te zyn ook met suggereren van een jongeman dat hy een beroemd trompetist was, waarbij op een kindertrompetje zijn virtuositeit liet blijken, bezorgde het publiek lach-krampen. Het was voorzitter Th. M. de Kie- Op 6 October zal het Nederlandse Opera-gezelschap „Forum", zoals gemeld, in het Passage-theater op treden voor de leden van de Schie damse Kunstkring. Op het Program ma stond aanvankelijk „De Barbier van Sevilla", maar aangezien een van de spelers verhinderd is kan deze opera niet gebracht worden. In plaats daarvan zal worden ge geven „Figaro's Hochzeit". vith, die de avond opende met een woord van welkom, waaraan werd vastgeknoopt een beroep op meer dere medewerkers om de grote schare adspiranten te leiden. Door de heer De Jonghe, voorzit ter van de hockey-vereniging „Spi rit" werd namens zijn vereniging en mede namens de N.K.S. en „Ex celsior" de gelukwensen aangebo den en tevens een fraai bekertje, Dit bekertje zal, zo verklaarde de heer de Kievith. als wisselprijs uit gegeven worden aan diegenen, die zich het meest verdienstelijk had gemaakt voor de vereniging. Na afloop van de voorstelling van Lestïkoff konden de aanwezi gen op de muziek van de Jack Wilsor-band hun danslust botvie ren. In Wijk I Daar de Sociëteit voor ouden van dagen, die door ds H. J. Smids in wijk I van de Hervormde Ge meente is gesticht zich in een zeer grote belangstelling mag verheu gen, wat niet zo verwonderlijk Is, daar in Schiedam-Zuid in verhou ding de meeste bejaarden wonen, heeft ds Smids hèt plan opgevat, nu de winter voor de deur staat, om de sociëteit nog uit te breiden met één middag in de week. Daar bij is gedacht aan de Vrijdag, naast de bestaande Dinsdag-soos, De ver hoogde exploitatie-kosten kunnen misschien bestreden worden uit een subsidie die bij de gemeente gevraagd zal worden. Dit is één teken van activiteit in wijkgemeente E Verder kan ge meld dat het winter-programma is vastgesteld. Zo zal tijdens de-Ge- zinsweek, van 23 tot 30 Octobefeen kleine, tentoonstelling worden ge houden met medewerking van het Museum voor Ouders en Opvoeders in Rotterdam. In November zal het Lutherse toneelgezelschap Lutona een toneelavond verzorgen. Verder zal ds Smids twee lezingen houden over opvoedkundige problemen, ter wijl ook vertoning van films op het programma staan, o.a. op 28 October van de Franse speelfilm „Verboden. Spel". Het programma voor de militaire taptoe die vanavond door het Schie- damsch Politie Muziekgezelschap o.l.v. de heer M. de Graaf op de Grote Markt wordt gegeven om 9 uur, is als volgt: 1. Roffel door de tamboers; 2. Taptoe door tamboers en grote trom; 3. Taptoe, geblazen door 2 bugels: 4. Dankt, dankt nu allen God, koraal; 5 Marsen door de marstamboers; 6. San Rem o, mars, J. Meister; 7. Mar sen door de marstamboers; 6- Ich bete an die Macht der Liebe, koraal; 9. Marsen door de marstamboers; 10. Florida, mars, A. Duroc; 11. Marsen door de marstamboers: 12. Lynwood, mars, J, Ord Hume; 13. Marsen door de marstamboers; 14. Wilhelmus. De jubilerende Vlaardingse Bond voor Lichamelijke Opvoeding heeft het feestprogramma ingezet met wielerwedstrijden, georganiseerd door de V.R.C. „De Coureur", op een fraai parcours in de Babberspoïder (Lobeliastraat, Meidoornstraat) Junioren, nieuwelingen en ama teurs van de wielerclubs „De Mol" uit Delft, R.C. „Schiedam" en „De Coureur" hebben op het ruim 1 km lange parcours een felle strijd om de overwinning geleverd. Zowel bij de nieuwelingen als bij de amateurs werd het een Vlaardingse zege. Rtf de junioren ging de jonge L. van Eyk van „De Mol" in fraaie styl als eer ste over de eindstreep. De nieuwelingen reden 35 ronden. Reeds aanstonds vormde zich een kopgroep, bestaande uit de renners Dikkenboer (Schiedam), v. Seuren (De Mol) en P. Kortland (Coureur). In een regelmatig tempo en elkaar goed aflossend, wisten déze drie ren ners tenslotte het gehele veld te dubbelen. In de laatste ronde wist P. Kortland zich van zijn rivalen los te maken, en met 200 meter voor sprong op P. Dikkenboer als eerste de finish te passeren. Vermeldens waard is hier de prestatie van de 41-jarige v. Zante (De Mol), die, taai volhoudend, tegen zijn jonge tegen standers, de wedstrijd uitreed en hiervoor dan ook twee welverdiende premies kreeg toegewezen. De amateurs reden 50 ronden (we gens tijdnood ingekort). Ook lüer aanstonds een kopgroep van 4 ren ners, A. Schlicht (Schiedam), Stei ger (De Mol), Dangerman (Cou reur) en Akkerman (De Mol). Spoe dig bleek, dat de strijd tussen deze vier zou worden beslist, waarbij vooral de zeer sterk rijdende Dan german en Schlicht opvielen. Tussen deze twee renners ontwikkelde zich een spannende stryd om de leiders premie, die uiteindelijk door Dan german met 25 punten werd gewon nen. Tweede Schlicht 17 punten, Dangerman won ook de wedstrijd, al moest hij tot de laatste meter fel le strijd leveren tegen Schlicht, die zich pas op de eindstreep gewonnen gal Steiger (De Mol), die zich even eens tot het laatste toe in de kop groep had weten te handhaven, leg de beslag op de 3e plaats. Akker man (De Mol) ontging een zekere vierde plaats door een jammerlijke val 4 ronden voor het einde, waar door hij uit do strijd verdween. De politie, waarbij ditmaal reser- ve-politie was ingedeeld, had op keu rige wijze het wedstrijdterrein, af gezet, terwijl de Vlaardingse EHBO eveneens vertegenwoordigd was. Vooral tu een wielerwedstrijd waarbij partijen uiteraard nogal 1 eens voor ;omen is de hulp van de laatste instelling onontbeerlijk. De totaaluitslagen waren: Junioren: 12 ronden (12 km): 1. L, v. Eyk (de Mol); 2. D. Verhaar (de Mol); 3. R. Meeldijk (de Coureur): 4. T. LeepKer (de Mol); 5. H. de Jong (de Mol). Tijd van de winnaar 25 min. 2 sec. Nieuwelingen: 35 ronden (35 km): 1. P. Kortland (de Coureur); 2. P. Dikkenboer (Schiedam); 3. v. Seu ren (de Mol); 4. Kany (de Mol); 5. N. v. d. Zalm (de Mol). Tyd van de winnaar 1 uur 15 sec. Amateurs: 50 ronden (50 km): 1. Th, Dangerman (de Coureur); 2. A. Schlicht (Schiedam); 3. Steiger (de Mol); 4. F. C. v. d. Zalm <de Mol); 5. Beuzenberg (de Mol). Tijd van de winnaar: 1 uur 28 min. In het clublokaal van „De Cou reur" heeft de heer Dangerman, voorzitter dezer vereniging, de (ma teriaal) prijzen uitgereikt. Toen een vrachtauto, bestuurd door de voorman W, A. S. uit Mier- lo, bij de Overschieseweg linksaf zwaaide, over de nieuwe brug, bots te de motorrijder J. W> van D., ijzerwerker uit Schiedam, die juist wilde passeren, tegen de laadbak aan. Hij liep daarbij enkele doorge sneden pezen in zijn voet op. Bei den zijn naar het Gemeentezieken huis vervoerd. Apothekers-nachtdienst: Apotheek M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Bellen bi] ongeval: G.Ü en GD Tuinlaan 00. telefoon 6929Ü. Gem. Openbare Leeszaal eti Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag i behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. RK. Leeszaal en Bibliotheek, Dam; geopend tedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, Ie dere avond (behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot. 8.30 uur 2ondags gesloten Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Balt". Geopend dagelijks tot 2 October van 2 tot 5 uur. ook op Zondag Cultureel-Contact-Centrum. Tentoon stelling schilderijen Karei Ap pel. Elke dag van 9 tot 6 uur (behalve Maandags) (tot 4 Oct.). Bioscopen: Passage: 2, 5 en 9.15 uur: „3 Ring Circus". Monopole: 2, 7 en 9 uur: „Het legioen van Zorro'". Voorstellingen: Passage, 11 uur; Jeugdconcert R.Ph.O. Leger des Heilsgebouw, 3-5 en 7.30-10.30 uur: bazar. Blauwe Huis, 8 uur: Vara-tele- visieclub. Volksgebauw, 8 uur:: Inst, v. v. Arb. Ontw., lezing. Irene, 8 uur:: Ledenvergade ring Chr, Metaalbew. Bond- Grote Markt, 9 uur: Taptoe Schxed. Pol. Muziekgezelschap. In Monopole: Wie anders dan de roemruchte Zorro speelt het klaar om in één film tweemaal cp zo spectaculaire wijze aan een wisse dood te ont snappen en dan nog en passant hel dendaden m serie te verrichten? Zelfs de ster van held Tarzan ver bleekt by zoveel doodsverachting en bandietenbende-oprollery als er in „Het legioen van Zorro" door de hoofdman ten toon wordt gespreid. Vlijmscherp speurder en revolver- held tegelijkertijd speelt hij het fei telijk alleen (zijn legioen dient meer als dapperen-achtergrond, waar te gen de dappere in overtreffende trap afsteekt) klaar om een hele bende opstandelingen de les te lezen, waar mee hij de eerste president van de nieuwgevormde Mexicaande repu bliek een grote dienst bewijst Want het tafereel verplaatst de toeschou wer naar het Mexico van de eerste helft van de negentiende eeuw, waarin revolutionaire Mexicanen en Indianen het land onveilig maken en de regering voortdurend op de wip zit Het transport van bet goud van de staat is voor Zorro en zijn man nen aanleiding tot een voortdurende krachtmeting met een bende op standelingen, die het op dit goud voorzien heeft, waarbij Zorro in de ongedachtste en moeilijkste situaties komt te verkeren, een groep India nen wordt misbruikt en allerlei mysterieuze figuren, een woordje meespreken. Maar zoals u reeds be grepen hebt, is het laatste woord als altijd aan vriend Zorro, die de schurken ontmaskert en een ver broedering tussen blanken en rood huiden bewerkstelligt. Bij het uitwijken voor een voet ganger. die met een rijwiel aan de hand de Oranjestraat overstak, reed de 34-jarige magazijnbediende G. van H. uit Schiedam met zijn brom fiets tegen een ijzeren paai van de Oranjebrug; met een gekneusde schouder vervoerde de GG en GD hem naar het Gemeenteziekenhuis. Op de hoek Rotterdamsedijk Mathenesserstraat botste de 24-jari ge classificeerder J. S. uit Schie dam tegen een truck met oplegger. Met een bloeduitstorting in het lin kerdijbeen en verwondingen ver voerde de GG en GD hem naar het Gemeenteziekenhuis. Zowel de truck als de bromfiets werd beschadigd. Met een gewijzigde opstelling ver loor GTB wederom met grote cij fers. Het baart de elftalcommissie grote zorgen om voor deze inzin king een oplossing te vinden. Reeds na de eerste aanval nam Zwervers de leiding. GTB hield daarna lang stand en zou zeker met een beetje meer overleg tot scoren zijn geko men maar door te onbesuisd te werk te gaan vlogen de ballen naast of over het doel. Nog voor de rust bracht Zwervers de stand op 02. Na de rust bezorgde GTB de Zwervers benauwde ogenblik ken. Toen na een half uur spelen Zwervers hun derde doelpunt scoor den zakte GTB in een. In de laatste 15 min.wist Zwervers nog drie maal het Schiedamse doel te door boren. Indien de, GTB-ers in de komen de wedstrijden bedenken dat zij met elf spelers in het veld verschijnen en dat de bal het werk moet doen dan is een oplossing misschien ge vonden de inzinking te boven te komen. GTB 2 heeft met een gehavende ploeg tegen Rozenburg 2 door hard werken kans gezien gelijk te spe len 11. GTB 3 verloor op eigen terrein met 37 van Energie Boys 2. De Schiedamse Postduivenvereni ging „De Blauwe Doffer" heeft een wedvlucht georganiseerd vanuit Die ren (Doesburg), een afstand van 114 km.f De duiven werden gelost om 8 uur; de eerste duif kwam aan om 10.00.43 uur en de laatste om 10.14.00 uur. De prijswinnaars zijn: v. Leeuwen en Co. 1, 3, 9» 18, 24. 32; F. Morra 2, 21; Limborgh 4,17, 25, 31; A. Broe ders 5r 7, 12, 33; J. W. Kazenbroot 6, 13; A. Bois 8. 20, 30, 34 (plus di ploma); Opijen 10; v. Duursen en Co. 11, 35, 39; J, Flipse 14, 26; Gebr. Lems 15, 38; J. Broeders 16, 22; Sloot en Co. 21, 27; A. v. Gogh 23; F. Claes 28; Kerkhof 29; v. d. Steen 36; Bruin 37. ..De Postduif" Ook de S.C.V, „De Postduif" nam deel aan'de wedvlucht uit Die ren Doesburg met 210 duiven. De eerste duif kwam binnen om 9.55.00 uur en de laatste om 10.10.59 tuur. De prijswinnaars zijn: 1 5 17 36 40 41 42 46 Joh. Christen; 2 6 11 19 20 31 39 45 J. Doejaaren; 3 14 Th. Weelïe 4 38 J. de Waard; 7 49 A. Delmotte 8 9 22 H. v. d. Kant; 10 A. Heeren 12 G. Kiela; 13 16 23 25 43 C. Verlinde; 15 A. Vis; 18 32 A. v. d. Gryp; 21 34 3a J, v. d. Beek en Co.; 24 L. Verheugen 26 33 44 51 H. Cra- ma; 27 K, Muilwijk; 28 E- Smirren; 29 H Sutturp; 30 N, van 't Hol; 37 50 J. Kazenbrood; 47 F. Koppenha gen; 48 J. Lips. In concours 210 duiven, eerste duif 9.55.00, laatste duif 10.10.59. Geboren: Willem, z.v. W. Teerds en M. de Vries; Hendrikus J. M., z.v. C. Plomp en A. M. Schoon- brood; Klaar J. A. z.v. M. Piugge en A.M. v. d. Knaap; Maria M. d.v. L. Meijer en M. K. M. Kamp; Garmt z.v. J. Klinkenberg en A- Nieman; Jan, z.v. J. Scholten en M. W. M. Jansen; Josina P. d.v. J. C. The- singh en J. P. Pietersen, Gistermiddag kwam een putten- zuiger, bestuurd door de chauffeur A. V- uit Schiedam, in botsing met een geleidingsb"- g ter hoogte van Hoogstraat 39. ijzeren brug werd verbogen en houtwerk viel naar be neden. De baby in de kinderwagen van mevrouw A. H, B. die op dat moment voorbijging kreeg hierdoor stofdeeltjes in de ogen en moest voor onderzoek naar het Gemeente ziekenhuis worden gebracht. Verloofd TOOS VAN BERGEN WALRAVEN en C, BAKKER Schiedam. Stadhouderslaan 78 Amsterdam, Van Eeghenlaan 3 Receptie: Zaterdag 1 Octo ber 1955 van 3—4,30 uur. Stadhouderslaan 78, Schie dam. Voor tijdelijk GEVRAAGD: aan straatzijde of kleine Brieven no S.398 bur. blad. t&i cA xJb AuBb Ab «Éfc I Te koop aongeb. Wij hebben speciaal poeder tegen het spruiten van aard appelen, Toepassen direct bij opslaan. Geen spruitvor- ming tot in Mei toe. Behoud van kwaliteit en gewicht. Geen smaakbeïnvioeding, niet giftig. Het poeder heeft een aardappelkleur. Geringe kosten. Het resultaat zal uw verwachtingen overtreffen, 't Westland, Fa. A, Verkade, Groen elaan 81, telef. 69947, Te koop een blauwvosbont zo goed als nieuw, 75. Kon. Emmafiat 75, Schiedam Stacxlwaren Is Uw schaar kapot of uw mes bot? SoILngen, Eroers- vest 57, repareert en slijpt ze vakkundig. De Speciaalzaak van Schie dam op gebied van Staalwa- ren en Gero-cassettes is So lingen, Broersvest 57. Muziekinstrumenten Gramoioonplaten Het Radiohuis, H. P. v. d. Pavoordt, Hoogstraat. 92, Schiedam, teL 63044, Philips radio-toestellen 80.-, 98.-, 134.-, 165.-, 169.-, 174.-, 198.-, 225.-, 285.-, 358.-, 378.- en hoger. Philips televisie app. 495.-, 650.-, 795.-, 925.-, en ho ger. H.E. en Rut on stofzui gers, Wasmachines in div. prijzen. Het Radiohuis, H. P. V. d. Pavoordt, Hoogstraat 92, Schiedam. Tel. 68044. Electr. breedstraal kachel 25.50, In- fraphil 37.50, Philips Hoogte- zon 76.50, electr. soldeerbou ten. 6,15, 6.25, 15.75. Amroh radio-onderdelen, radiobui zen, radioboekeaetx schema's. Het Radiohut», H. P. v. d. Pavoordt, Hoogstraat 92, Schiedam, Tel. 68044. Electr. gramofoons voor inbouw 79.-, Gramofoon op voet 89.-, electr. gram. in koffer 112.-. Bandrecorders, play time 388.-, Philips 798.-, pick-ups 16.50, 19.75, 21.70, microfoons 16.50, 19.75, 35.. en hoger. Versterkers, onderdelen, ra diobuizen enz. enz. Anto's - Motoren Rijwielen Moffelen van rijwielen, ge demonteerd, gemonteerd m. bijlevering van nieuwe ket- tingkast, spaken, spatborden en jasbeschermer, f 37.50. Frans Waltman. Rotterdam sedijk 240, tel. 63948. Diversen Alles op het gebied van glas in lood. „Aa-Ve" Glas-ln- loodbedrijf. West Franke- landsestraat 16, tel. 66280. Voor Uw kousenreparatie naar Nylon. Hoogstraat 141, tel. 68402, 5 cent per ladder, ook nylons. Ktlijiimininl In mooi* lod»r velour».Capuchon mat contrnsteranda klaur Taddy S«voard. Ook *1» $*sqq«t drag art. Nlouwïta harlit- kUuran Langta 60 klalna stijging par maat Vlotte Mali Zuiver wolion arachA. Ca puchon inatTaddy gevoerd hard rood, biljart gro marine en koren Gerufte Klno«r- rokje* mooie dessins IETS NIEUWS! Moderne slg-xag Kin Zuiver wo| In leuke tinten grijs, blauw, beige en wit. Geheel opsatijn gevoerd Extra brede toom 58 SC1"S0A« 00K IN KINDERJURKEN LEUKE SORTERING

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1