Tromgeroffel en trompetgeschal bij jubileum van DOK's corps Gymnastische muzikanten ook uit andere steden WALDO-TAXI Schiedams vermaak van dit weekeinde Tante Pos legt EXCELSIOR VERLOOR VAN BOFFEND DHL Driemaal Wiltonin de Stadsgehoorzaal Nieuw vergaderlokaal in gebruik bij CJMV AGENDA Schiezicht wint de Schiedammer wisselbeker contacten DEO tien jaar Ghesellen speelden naar Ons Genoegen Schiedams verleden bij PV Pandora Vegla feestje bij gebrek aan velden B. Veldhoven (SW) wint Singelloop VOETBAL IN SCHIEDAM Ook S'dam en SVDPW kwamen puntloos van eilanden terug Overstekende man onder scooter S. de Waard toont Portugal aan Personeelsvereninging Fontijne Intrek in „Sursum Corda Jongemannemverk begint bij CJMV's Inbraak met buit van f 200.- Bejaarde dame aangereden Burgerlijke Stand Reünie van CHJ in Plaswijck F2500 schade Brandje in tennispark Cabaret-avond van de H.A.V.O.O. Zaal Kralingsehe Volkshuis wordt heropend Maanclag 31 October 1955 Het Tamboer- en Pypercorps van de Clir. Gymnastiekvereniging D.OJfv. heeft op wel zeer byzondere manier het vierde lustrum gevierd, ni. met een concours voor soortgelijke corpsen van de by de N.c.G.V. aangesloten zusterverenigingen uit andere steden. Bijzonder was ook dat dit concours niet kon plaatsvinden in een van Schiedams feestzalen, die daarvoor te klein zjjn, zodat de ruime cantine van het Coöp. Havenbedrijf „Korte Vaart" Uiervoor welwillend was afgestaan. In deze fraaie cantine staan normaal driehonderd stoelen, maar D.O.K. heeft er toch maar 200 extra heen gesleept, zo groot was de belangstelling voor dit concours-feest. Om half drie werden de wijde stille straten in het industriegebied tussen Rotterdam en Schiedam ge bruikt door vrolyk marcherende en musicerende groepen tamboers. On der het critisch oog van een militai re jury trachtten corpsen uit Den Haag, Delft en Rotterdam met de Schiedamse gasten eikaar de eer te betwisten. Na het buitenwerk kwam het ,3ühnen"-gedeelte. Van vier tot zes beklommen beurt voor beurt de gymnastische muzikanten het enor me podium in deze vernieuwde can tine om onder critisch oog en oor van jury en overige aanwezigen zich te laten taxeren en vergelijken. De prestaties waren niet bijzonder goed. weliswaar verrichten sommi ge personen individueel veel goeds, maar als ensemble ontbrak er har monisch steeds veel Na de strijd schaarden allen zich zich rond de tafels voor een gezel lige broodmaaltijd. Om half acht be trad de voorzitter van de gymna stiekvereniging DOK. het spreekge stoelte. Hij vertelde dat het jubi leum van het corps wat laat gevierd werd, doch dit vond zijn oorzaak in tragische familieomstandigheden in December van het vorig jaar bij de ziel van het corps, de leidster mej. J. Verkade. De muziekgroep was nu dus bijna 21 jaar, maar de vreugde was er niet minder om Vele woorden van lof had de heer J. van Noortwijk voor mej. Ver kade. Volgens hem was het aan haar te danken dat de tamboers en pijpers van DOK tot zulk een hoge graad van bekwaamheid waren ge komen. Na deze vriendelijk woorden zorgde het cabaretgezelschap van de heer J. Leupe voor een allerge zelligste avond. Hoewel de schets jes niet tot de nieuwsten behoorden en ook niet het sterkste deel van het programma vormden, werd er hard om gelachen. Het Sylviaballet danste bekoorlijk onder floodlight Het succes voor de pauze waren wel de Amerikaanse negersongs, decora tief gebracht in de show „Mississipi- dreams". Zeer fraai was het op treden van een tiental oudere en een zestiental jongere leden van DOK in kleurige fantasiecostuums. Zij speelden parade als de Horse Guards. Critisch woord Hierop volgde de bekendmaking van de uitslagen. Dit was wel een vreugdig moment, maar de Vrij on- gezoute critiek die door de twee leden van de jury, adjudant J, Tesink en sergt.-majoor J. H. Jan sen. er bij werd geleverd heeft mis schien wel wat als een domper gewerkt Zij meenden deze critiek niet onder stoelen of banken te moeten steken, omdat de corpsen hiervan nog veel konden leren. Iedere groep kreeg nog een formu liertje mee een leidraad om de te kortkomingen te kunnen verbeteren. Het optreden was sterk tegen gevallen. het tempo was vaak niet constant en ook aan de houding van de tamboers kleefden vele foutjes, o.a. dreunden zij teveel door de me lodie heen en meer van deze op bouwende critiek werd geleverd door de deskundige jury-leden. Voorzitter Van Noortwijk reikte nog aan alle tambour-maitres een herinneringsvaantje uit. Daarna werd het programma voortgezet en gesloten met een grootse gecombi neerde finale. Uitslagen Tamboer-maïtre: Eerste prijs met 72 punten Excelsior uit Delft; ver der Advendo 65 pnt.; DOK 64, Die Haghe 60 en Tenasco 50,5. Bij het marcheren behaalde Die Haghe de erepalm met 102 punten; tweede werd Advendo uit Den Haag met 92.5 pnt, en een tweede prijs; derde DOK, Schiedam met 90 pnt. en een tweede prijs; vierde Excel sior, Delft met 85 pnt, en eer» der- dce prijs; vijfde werd Tenaco, Rot terdam met 82,5 pnt en een derde prijs. Het onderdeel tambours was eveneens voor Die Haghe met S3 punten en een tweede prijs; num mer twee werd Advendo met 92,5 pnt. en een tweede prijs; drie DOK met 90 pnt. en een tweede prijs; vier Excelsior met 85 pnt en een derde prijs en vijf Tenaco met 82,5 pnt. en ook een derde prijs. Bij de trompetters ging Excelsior uit Delft met de eerste prijs naar huis, deze musici behaalden 99 pun ten; op de tweede plaats kwam Ad- vendio met 92,5 pnt. en een tweede prijs; derde was Die Haghe met 92 pnt. en een tweede prijs; vierde DOK met 89,5 pnt. en een tweede prijs en vijfde Tenaco met 79 pnt. en een derae prijs. Bij de pijpers werd het een Haag se overwinning. Advendo won de eerste prijs met 98 punten; tweede Tenaco met 95 pnt. en een tweede prijs; derde DOK met 92 pnt. en een tweede prijs en vierde werd Excelsior met 88,5 pnt. en een twee de prijs. (Advertentie 131.) 67570-69915 De wisselbeker, die vijf jaar door „De Schiedammer" was uitgeloofd aan de klaverjasvereniging ,De Dam' kon gisteravond en wel voor de laatste maal uitgereikt worden, na het klaverjasconcours van de KJV „Schiezicht", aan de voorzitter van deze vereniging, de heer M. Grims, daar Schiezicht wederom gewonnen heeft. Daar dit drie jaar achtereen volgend het geval was geweest is Schiezicht nu definitief in het bezit gekomen van de beker. De prijs was overigens ten volle verdiend in het concours want de winnaar bleef met 12.703 punten de winnaar van de tweede, de K.J.V, „Singel Boys" de baas met 847 pun ten De heer Grims nam de beker met dank in ontvangst en reikte daarna aan de winnaar van de tweede prijs de Singel Boys een kleinere beker ale prijs uit. De leden van de personeelsvereni ging van de PTT waren. Zaterdag voor de eerste contactavond naar Tivoli getogen. Het cabaretgezelschap „Confetti" had de boodschap ontvangen het personeel van de posterijen een ge noeglijke avond te bezorgen en in de vervulling van deze taak zijn de artisten goed geslaagd. Onder al gehele leiding van de heer C. J. *t Hart werden schetsjes afgewis seld met het optreden van diverse muziekensembles. De „Harmonica Rhytbmes vulden Tivoli alras met series accordeonklanken De Hen- co's, twee jongens met een gitaar kwamen met vlotte wijsjes De Con fetti's waren misschien wexquaper- fetti's waren misschix wel qua per soon identiek, maar zij wisten door hun aankleding en met hun muziek de verschillende sferen van Noord en Zuid-Amerika te herscheppen. Korte schetsjes als „De held op sok ken" en „Het Spook" waren er voor verzorging van de lachspieren even als het goed geregisseerde kort re- vuetje „Café Jordaan". Een genoeg lijke avond. Toen de klok heel veel slagen sloeg gingen de mannen van Tante Pos nog wat dansen met hun dames op de maat van de dansmu ziek van de Confetti Stars Het is heslist niet waar, dat Schiedam in de buursteden geen weerklank vindt als amusementsge- bied. De buurtvereniging DBO uit Mathenesse komt namelijk regelma tig naar onze stad om feestavonden te organiseren. Zaterdag waren de leden van deze vereniging weer in Musis Sacrum verenigd om het tienjarig bestaan te vieren. Voorzit ter P. Maasdam memoreerde de be langrijkste feiten uit het. leven van de jarige sinds 1945 en hij huldigde daarbij de twee enig overgebleven oprichters mevr. C. Hoorn en de heer A. A van de Roer. Een spe ciaal welkom had hij voor de hon derd uitgenodigden ouden van da gen. De toneelgroep van Door Be vrijding Ontstaan bracht daarna het stuk De Rattenval van C. J. M. Ter- Imgen en K. Spiering. De regie van de heer J van der Grint was goed. De DBO-band onder leiding van de heer A, van Dorssen gaf ook nu weer acte de presence. Deze band heeft ai meermalen meegewerkt aan avonden van bevriende Schie damse verenigingen, maar nu zij voor „eigen huis" speelden was het met de verzorging van het bai ge heel en al „In the mood". Amusement van een uitstekend gehalte zal de leden van de amu sementsvereniging „Ons Genoegen" uit Overschie stellig hebben doen vergeten, dat zij voor het zien van de cabaret-revue „Naar Uw hart" helemaal naar het gebouw Arcade in Schiedam moesten komen, om dat er in Overschie geen geschikte zaalruimte is voor een dergelijke voorstelling. Jammer, dat niet meer Schiedammers er van geprofiteerd hebben, Want het gezelschap „De ghesel len van den spele" mag er zijn met de gewiekste leider-conferen cier John van Elburg. de tekst schrijver-zanger Jan Koopman, de cabaretière Annie van Elburg, de zangeres Truusje van Kan en de pianist-accordeonist Terry Backers. Veelzijdigheid is één van de ken merken van dit selecte gezelschap je. Als extraatje was er het optreden van het trio Wolters uit Overschie (twee meisjes en een jongetje met tokkelinstrumenten en allerliefste stemmetjes), dat groot enthousiasme in de zaal verwekte. Speciale vermelding verdient ook het optreden van de jongleur-mi micus Dave Parker, Hij toonde zich een jongleur en gaf en passant een meesterlijke imitatie van de Charlie Chaplin-figuur. Tenslotte bewees hij nog met een Spaanse volksdans ook heel redelijk uit de voeten te kun nen. Bij afwezigheid van de populaire voorzitter van „Ons Genoegen", de heer Rinus van Evelingen, sprak John Elburg het voor deze gelegen heid opgeschreven openingswoord uit. In de cantine van de Schiedamse Cartonnagefabriek aan de Oranje straat, was Zaterdagavond onze be kende amateur-stads-historicus, de heer C. A. van der Zee, de gast van de Personeelsvereniging Pandora, tot het houden van een causerie, toegelicht met lichtbeelden, over het rijke Schiedamse verleden, dat de moeite van onderzoek meer dan waard is. In de pauze bestond er gelegen heid tot 't bezoeken van een geïm proviseerde tentoonstelling van gra vures, foto's, kaarten, enz. betrek king hebbende op het onderwerp, waarvan met grote belangstelling kennis genomen werd. Na de koffie, zette de heer van der Zee, zijn causerie met lichtbeel den voort, nu en dan vragen beant woordende, die naar aanleiding van het gesprokene en vertoonde, wer den gesteld. In zijn dankwoord bracht de wnd voorzitter van Pandora, de heer van der Zee dank voor het gebodene en verwierf, namens alle aanwezigen, diens toestemming tot het houden van een excursie in het voorjaar V3n 1956, ter confrontatie met de langzamerhand verdwijnende stille getuigen van het roemrijk Schie damse verleden. De jaarlijkse Vegla bedrijfs voet bal competitie, zal dit jaar wegens gebrek aan speelveld, geen door gang kunnen vinden. Vandaar dat, om het onderling contact niet ver loren te doen gaan, Zaterdagavond in een der zalen van gebouw Irene een contactavond is belegd. Het is een gezellig „entre-nous" geworden, opgezet als soiree dan sant» afgewisseld door een filmver toning, waarvan de film „Samen uit, samen thuis" bijzonder in de Apothekers-nachtdienst: Apotheek C. 2. Jansen, Swammerdam- singel en Apotheek Nieuwland, dr Wibautplein 19. Bellen by ongeval: G.G. en GD. Tufnlaan 80. telefoon 6929D. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uui en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RJ£. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur. Iedere avond (behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur, Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Tentoonstelling uit eigen werken. Geopend da- felijks van 2 tot 5 uur; ook op ondag. Cultureel Contact Centrum. Ten toonstelling werken van Dook Everse. Geopend dagelijks 96 u.; Zondags 11—5 uur; 's Maan dags gesloten. BIOSCOPEN Passage, 2, 7 en 9.15 uur: „Ik ben er kapot van". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Man nen zonder mededogen". VOORSTELLINGEN de KROON 7.30 uur; Kegelconcours De Poedelaars. BEIJERSBERGEN, 8 uun Contact avond H.D.V.S. DE AMSTELBRON, 7.30 uur: Mater Amabilisschool, Maria-avond. Zaterdag werd te Leiden de Sin gelloop gehouden over een afstand van ruim 5800 meter. Door ruim 60 athleten werd aan. deze wedstrijd deelgenomen. In dit sterk bezette veld wist de SVV-er Bertus Veldhoven in zijn klasse na fraaie strijd wederom op de le plaats beslag te leggen en voor 1 jaar houder te worden van de fraaie wisselbeker. Voor Veldhoven betekent deze overwinning zijn 5de overwinning in successie. 400 meter loper Anton van Dom melen, bewees niet alleen op de sprint, maar ook op deze afstand iets in zijn mars te hebben. Zijn 5de plaats in dit sterke gezelschap ge tuigt hiervan. Zaterdag a.s. nemen de SVV-ath- leten weer deel aan de Ronde van Zevenhuizen over een afstand van 3500 meter, terwijl men Zondag bij de Delftse Veldloop weer van de party zal zijn. Kosteloze inenting Op Dinsdag 1 November 1955 van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken in het gebouw van de G.G. en G.D., Tuinlaan 80. Trouwboekjes der ouders of ge boortebewijzen van de kinderen meebrengen. Esperanto-agendo Jaudon la 3an de novembro, Fa- rolgazeto en la klubvespero ee fa milie v. Gink, Ploegstraat 19. Cu vi ne havas intereson pri via kluba vivo? De aanhoudende regen heeft het voetbal-programma voor dit week einde ernstig in de war geschopt. Alle wedstrijden voor de RVB wer den afgelast, zodat we maar enkele resultaten hebben te melden. Het is jammer voor Excelsior '20 dat op de goede weg was, doch waar schijnlijk, mede door eigen over schatting, DHL, dat onderaan de ranglijst staat als te gemakkelijke „prooi" heeft gezien. Een en ander bracht mede, dat bij het eindsignaal de stand 2—3 was! In de vierde klasse, waar SVDPW en Schiedam dit jaar debuteren, is het ook al mis gegaan. Beide Schie damse verenigingen hadden een uit wedstrijd op de eilanden, alwaar de meeste verenigingen met verlies var» terugkeren. Geen puntje kwam al thans mee naar Schiedam. Excelsior '20DHL 2-3 Wij willen niet beweren, dat Ex celsior zich niet heeft ingespannen om een overwinning te behalen, in tegendeel, de voorhoede heeft de verdediging van DHL te veel inge sloten gehouden, zodat het in deze kluwen van mensen heel moeilijk was een goed schot te lossen. Enkele malen slechts gelukte het DHL, uit de greep vrij te komen, waarna verre trappen volgden. De hieruit volgende aanvallen bleken steeds uiterst gevaarlijk voor de te ver opgedrongen verdediging, waar in het nog al eens rammelde en waar Kerklaan niet al te safe bleek. Uit een fout van deze doelman ont stond reeds na een kwartier het eer ste doelpunt van DHL, maar kort voor rust maakte Vermaas met een. schot via de paal 11. Na de rust kwam na een felle Ex celsior aanval het 2e doelpunt van de Schiedammers door rechtsbuiten Zuiderwijk. Een kwartier voor het einde kwam op eigenaardige wijze de gelijkmaker; terwijl de rechts half van Excelsior geblesseerd in het veld lag, liet de scheidsrechter door spelen, waarvan DHL*gebruik maak te om de gelijkmaker te scoren. De geblesseerde Ooaterveen werd door d. Laak vervangen. Tenslotte ontstond, wederom door een misverstand in de achterhoede van Excelsior, het 3e doelpunt voor DHL. 2—3. Nieuwenhoorn-Schiedam 4-3 Het is een sportief wedstrijdje ge worden, waarin de elftallen elkaar om de beurt de eer lieten, om een doelpunt te maken. De gastheren kwamen na een kwartier het eerst aan bod. Doordat in de achterhoede een bal verkeerd werd beoordeeld, benutte 'n Nieu- wenhoorner zijn kans. Doch Stolk maakte na 'n mooie solo-ren de stand gelijk. 1—1. 5 Minuten later greep Serierse zijn kans en maakte er 1—2 van. De rechtsbuiten van de thuis club toonde zijn schuttertalent, waardoor de stand wederom gelijk was, Het 3e doelpunt voor de gast heren kwam op eigenaardige wijze. Molenaar beschutte zijn gezicht te gen een bal met de arm, waardoor de bal op de grond terecht kwam. De tegenpartij nam de bal over en schoot deze naast het doel. Eerst toen gaf de scheidsrechter een strafschop wegens „hands" binnen het straf schopgebied. Zo werd het 32. Kort na de rust maakte Sprong de gelijkmaker, terwijl 20 min. voor het einde in een buitenspelpositie de tegenpartij het winnende punt scoor de. 4—3. PoortugaalSVDPW 3-1 Het was een zware wedstrijd, op zwaar veld. De Schiedammers moes ten zich aanvankelijk iets inspelen, omdat zowel veld, als spelers hen onbekend, waren. Deze normale wijze van in-spelen, kwam hen ech ter wat duur te staan, want vooral in de beginne waren de gastheren zo overrompelend, dat reeds na twee minuten de stand 20 geworden was. De Schiedammers kwamen lang zaam erin en zijn, vooral na de rust niet de mindere geweest. Rechtsbui ten Albers bleek de beste speler van alle 22 voetballers. Albers heeft van af de linksbuitenplaats een prachtig mooi doelpunt gemaakt, doch toen het in de Schiedamse achterhoede weer rammelde, werd de stand 31, waarin geen verandering meer kwam. De 46-jarige expediteur F. van der M. uit Schiedam is Zaterdagmorgen op de Harreweg in Kethel aangere den door een scooter, bestuurd door de pijpfitter R. D. van der N. uit Amsterdam. Hat ongeluk gebeurde, toen van der M. met een melkbus in zijn handen de rijweg overstak. Hij is in het Gemeenteziekenhuis opge nomen met een gebroken been. Advertentie l.M VOOR OCHcfL smaak vieL Enkele spelletjes, waar onder ook „Trek aan de bel" wa ren eveneens in het programma in gelast, zodat bij deze ,van-alles-wat' avond de" tijd bijzonder hard ging. Dat het contact onderling weer wat verstevigd zal zijn, daaraan twijfelen wij niet. De leden van de personeelsvereni ging van de N.V. Machinefabriek A. FontUne hebben Zaterdagavond geboeid geluisterd naar een lezing van de heer Simon de Waard over Portugal. De heer De Waard bab belde geanimeerd over zUn erva ringen In dat land, die hy geduren de een verblUf van enkele maanden heeft opgedaan. Met fllmplaatjes lichtte bU zyn betoog toe, dat nog eens extra relief kreeg in de film door hem zelf opgenomen, die aan het eind van de avond werd ver toond. Veelal wordt Portugal op één lijn gesteld met zyn grote nabuur Span je, wat in alle opzichten onjuist is. Spanje is een kaal en dor land, Por tugal is bergachtig met een begroei ing van palmen, olijven en cypres- sen. Lissabon met haar nullioen inwoners Is een l^xe stad, waarvan het centurm al oud is, maar de bui tenwijken zijn nieuw en doen bij zonder fleurig aan met hun pastel kleuren. De stad is evenals Rome op zeven heuvels gebouwd. De zaken wijk la modern, hoewel deze toch n 200 iaar oud is. Het subtropisch klimaat is hier bijzonder aangenaam, omdat er steeds een verkoelend windje waait. Ondanks de lage lo nen (20 tot 25 gulden per week voor een geschoold arbeider), is de le vensstandaard in Portugal ongeveer even hoog als bij ons. Opvallend dat het bezit van een radio zon luxe is, dat vrijwel niemand een toestel bezit. De vis, het volksvoedsel, is bijzander goedkoop. De Costa del sol (Zonnekust), de Portugese Rivlèra is een lustoord, waar het goed toeven ij in één van de badplaatsen. Verscheidene plaat sen trokken aan de ogen van de toeschouwers voorbij, zoals het schil derachtige Nazaret, beroemd door zijn volkskleding en de werkstad Oporto, haven- en wijnstad bij uit nemendheid. Door Portugal ligt een schitterend wegennet, waarlangs over afstanden van 30 tot 40 kilo meter bloemenhagen zijn aangelegd. Met de film, die na de pauze werd vertoond, kregen de aanwezigen een uitstekend beeld van het land. De voorzitter van de personeels vereniging, de heer J. J, Fontijne, leidde de spreker in. Zaterdagmiddag heeft de Schiedamse C.JJVf.V. haar nlenwe vergader lokaal officieel In gebruik genomen. Het waa ter gelegenheid van dit feit, dat de voorzitter, de heer H. Meyers, een rede uitsprak in één der loka len van het enkele maanden geleden ingerichte verenigingsgebouw „Sur sum Corda'* aan de Nieuwstraat. In een bovenzaaltje van dit gebouw heeft de CJJLV. haar Intrek genomen. Na afloop van het officiële gedeelte overtuigden de bezoekers zich er van, dat de Inrichting van het lokaal tot in de puntjes verzorgd is door leden van de vereniging zelf. In zyn toespraak heette de voor zitter in het bijzonder welkom: ds Hofman van het Stichtingsbestuur, dr L. C. Cazemier van de Centrale Kerkeraad, ds J. D. Smids en de Bcndssecretaris van de CJMV voor Zuid-Holland, de heer A. Kroesel- man. Hij wees er op dat de wens van velen: een eigen home, thans in vervulling is gegaan. Reeds lang bestonden daarvoor plannen, want de besturen van de commissies van de CJMV hadden een dringende be hoefte aan een permanente ruimte om te vergaderen. Spreker gaf als zijn mening te kennen, dat de wens van een eigen gebouw wel nooit in vervulling zou gaan, aangezien de draagkracht van de vereniging daar voor niet groot genoeg is. De tijd, dat de CJMV een mono polie had in de jeugd wereld behoort tot het verleden, Door de jonge mensen worden andere eisen gesteld aan de vereniging, zodat het een open vraag blijft wat de toekomst zal brengen voor de CJMV. In ieder geval is het nieuwe vergaderlokaal I een symbool van samenwerking, al dus de voorzitter. Verscheidene le den hebben in de avonduren aan de inrichting van het vertrek gewerkt en met succes. Vooral de heren Jacob Timmer mans, Koos Brouwer, Jacques Dur- rer. Maarten Koppenol en mevrouw Meyers hebben jn dit werk veel bij gedragen. Hiervoor werd hen een presentje in de vorm van een boe- kenbon aangeboden. Het winterwerk van de vereniging heeft hiermede op waardige wijze een aanvang ge nomen. Na de heer Meyers voerden nog enkele sprekers het woord. Een gezellig samenzijn onder het genot van een kopje thee besloot de middag. In het vergaderlokaal, dat modern is ingericht met een lichte wandbe- kleding, een geluiddempende zolde ring met T.L.-verlichtmg en een keurige vloerbedekking, zijn 30 stoe len geplaatst Het vergaderen in dit keurige vertrekje moet een genot op zichzelf zijn. Voor een volle zaal (eigen men sen) traden Zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen het dames- en het mannenkoor van ..Wilton-Fijenoord" op, terwijl ter afwisseling zich tevens het harmo nie-orkest liet horen. Het dameskoor, dat nog jong is, liet reeds onder leiding van zijn dirigent J. Lucas, goede resultaten horen. Op de aanwijzingen van de directie werd prijzenswaardig acht gegeven, waardoor eenheid en dy namische schakering gehoord werd. Het mannenkoor heeft heel wat meer in zijn mars. Het bezit heel goed materiaal. De eerste tenoren waren wat zwakjes. Op een paar slordigheden na was het gebodene van een buitengewone kwaliteit. Iets meer spontaan reageren op de directie, zou het geheel nog iets verbeteren» Het harmonie-orkest onder lei ding van de heer J. F. Pala, wist met de uitvoering van Bachs Syn- fonie het peil van dit concert op een hoogstaand plan te brengen. Hoewel in het presto-deel niet alle leidende stemmen rolvast bleven, toonde het corps in technisch, op zicht voor geen kleintje vervaard te zijn. Het gehele werk werd pri ma gebracht Het harmonie-orkest bracht ook enige pittig gespeelde marsen en walsmelodieën. Al met al een goede uitvoering, die werd gevolgd door een geani meerd baL Zaterdagavond werd in de grote zaal van gebouw „Irene" de start avond gehouden door de Commis sie voor het Jongemannen werk in de Federatie van de Schiedamse C.J.M.VS. De voorzitter der Commissie, de heer J. Barrwuw heette alle aan wezigen hartelijk welkom, in het bijzonder het dagelijks bestuur van de Federatie, afgevaardigden van Herv. Jeudraad en C.J.V.F., als mede de nieuwe districtssecretaris voor de C.J.M.V. in Zuid-Holland, de heer Kroeselman. Hierna gaf de voorzitter ten nadere uiteenzetting van de bedoeling van de startavond. Hierna traden diverse afdelingen voor het voetlicht, afgewisseld met samenzang en een spet. Na de pauze werden enige inter essante Amerikaanse fikns ver toond, o.a. een film „Op pad". Hierin kon men zien dat Amerika ook zijn trekkers per fiets heeft en jeugdherbergen, welke echter met door de staat gesubsidieerd worden, maar waar de jongeren zelf hun huizen uitbreiden en onderhouden- Tot slot werd er een declamatie gehouden, waarna werd besloten met dankgebed. In de nacht van Vrijdag op Zater dag is ingebroken bij de drogisterij „De Papaver" aan de Sint Liduina- straat. De dieven, die een draadglas raam forceerden om binnen te ko men, namen 150.uit een bureaula mee en 50,uit de kassa. Zondagmorgen om half twaalf is de 78-Jarige mevrouw J. M. F, uit huize St, Liduina in Schiedam aan gereden door 'n personenauto, toen zij de Rotterdamsedijk overstak. Met een gebroken linkerarm, een been fractuur en een bloeduitstorting bo ven het oog. is de oude dame naar de dr Noletstichting vervoerd. Later op de dag is zij naar huize St. Li duina overgebracht. GEBOREN: 28 Oktober 1955: Ni- colaas, z. v. N, G. Schools en M. E. Krahn en Gerardus, z. v. N. G. Schoots en hl E, Krahn, tweelingz. 28 October '55: Bernadette C, J. M„ d. v. J. M. Loch en C. M. Loos broek; 29 October '55: Cornelia J., d. v. J. Grool en A. G. Weder. Van trie is die herder? Een zieke zwart-bruine herder, twee jaar, teef, is ondergebracht in het dierenasyl aan de Broers vest. De eigenaar kan zich vervoegen bij me juffrouw Wuisman, Fabriplein 30. Lakens in brand Bij de familie U. aan de Cort van der Lindenstraat geraakten Zater dagmorgen enkele lakens in brand, die op een steel voor de kachel te drogen waren gehangen. Mevrouw U., die de lakens oppakte en ze onder de kraan in de keuken, hield, liep daarbij brandwonden aar» de handen op. ROTTERDAM Een originele en enerverende „mui zenrace" was een van de hoogtepun ten van de zeer geanimeerde reünie, waarmee de Centrale Hervormde Jeugdraad, met name de sectie Wer kende Jongeren, Zondagmiddag in Plaswijck de viering van haar tien jarig bestaan voortzette. Het was trouwens een middag van uitsluitend hoogtepunten. Nadat Dick Zevenber gen min of meer tevergeefs had ge tracht een openingswoord te spreken (een witte muis maakte er een on tijdig einde aan) speelden Tine Jan sen, Bert Berger en Emma Boer op bekwame wijze enkele pianowerkjes. Tjab v. d. Wulp stelde vragen aan enkele oud-leden uit de dagen van de oprichting. Hij wilde weten hoe zij in de C.H.J. waren verzeild ge raakt en wat zij er nu eigenlijk van hadden meegenomen. Ondanks alle hilariteit was er ook de ernstige noot: de C.H.J., aldus de forumleden, had hun een nieuwe beleving ge schonken van de Bijbelse boodschap. De pauze bood iedereen gelegen heid Iedereen weer eens te ontmoe ten en oude herinneringen op te ha len. Wika van Roon sprak een kort slotwoord. VOLLEBREGT HERNIEUWD IN EEN FILIAAL Vier grote winkelhuizen beslaat het nieuwe pand, dat de firma Volle- bregt Zaterdagmiddag aan de Beijer- landselaan, na een aanmerkelijke uit breiding en verbouwing opende. Naast de afdeling woninginrichting is thans ook plaats ingeruimd voor de afdeling technische artikelen. Voor deze heropening bestond veel belangstelling. Bij een brandje in een ruimte onder de betonnen tribune van het Kralingse tennispark aan de Kra- lingseweg is Zaterdagavond voor 'n waarde van ongeveer f 2500 aan materialen verloren gegaan. Het brandje is door nog onbekende oor zaak ontstaan. Dank zij het feit dat de tribune van beton is, bleef de schade beperkt tot de materialen. De brandweer is ongeveer twee uur bezig geweest om de brandende netten, vlaggen en houten vlonders te blussen', Daarvoor werden twee nevelstralen én twee grote stralen gebruikt. Voor de aanvoer van het bluswater was niet minder dan tweehonderd meter slang nodig. Bij dit brandje heeft de brandweerman J. den Outer een verwonding opge lopen door glasscherven. Aanwezig waren bluseenheid 8. gereedschapswagen 2 en bluseenheid 3, eerst geleid door onderbrand meester A. Starink, later door brandmeester N. van Us. De havenarbeiders veren» ging Ont spanning en Ontwikkeling (H.A.V.- O.O.) bood haar leden Zaterdag in Emporium een gezellige cabaret avond ten bate van het Sint Nico- laasfeest voor de H.AV.O.O.-kïnde- ren aan. De zaal was geheel ge vuld toen de heer H. Aar se. advi seur van de vereniging, de avond opende. Het programma werd verzorgd door conferencier Marinus Mac Phail, radiotroubadour Willy Alber- ti. de Spelbrekers, de muzikale clown Kransky. accordeonniste Wil ly Ré, de acrobaten van het Ri vers Trio, koorddanseres Miss Sje- folina, jongleur Riff Geraldo en Koos Vermeulen, die de muzikale omlijsting aanbracht Toen de laatste tonen van het ca baretprogramma verklonken waren, ging men over tot het bah Het dans- en amusementsorkest „The Rhythm Aces" zorgde voor muziek. Dinsdag 8 November zal de heer J, H. N. Grandia de gerestaureerde benedenzaal van het Kralingsehe Volkshuis officieel openen. Ter gelegenheid hiervan zal de toneelgroep „Kameleon" van. het Kralingsehe Volkshuis het toneel stuk ..Een inspecteur voor u" van J. B. Priestley opvoeren. (AduerteTitie 1M.) Kunnen wij het U nog dut' delijker makenwat wij bedoelen met Prijzenslag aanbiedingen"..... dan met deze „Gondola" Dames pyjama's van 11.95. Damespyjama's var» Twents keperflanel.Hooggestoten mo del met ingezette mouwen en goedpassende Bobbed- kraag. De pantalon met elastiek In de taille, het jasje met ceintuur en steekzak, geheel contrasterend afge werkt met fantasie bedrukte keperflanel en eerste klas afgewerkt op de nieuwste Amerikaanse machines. Deze pyjama koopt U, nu In een kwaliteit die niets te wensen overlaat, voor nog géén zeven gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze „Gondola" keperflanellen damespyjama's In de kleuren zalm, bleu en oudrose, in de maten 40 t/m 45, voor Een ongekend koopje! 2000 schul mpIastlc stoelzittingen, 9 mlm, In diverse kleuren 39 WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel. 29180

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1