K. J. Junius Ingerman tekent Schweitzer ten voeten uit Hoe de voetbal rolt dit weekeinde Torenflat Vals geld en echte humor van Toneelvereniging Ouden v. Dagen herdenken tweede Bonds-lustrum V oethal-sterren-parade Klein handbalprogramma KORFBAL Twee moeilijke wedstrijden Boeiende voordracht voor Wijk II Grand Docteur wil fouten van anderen in Afrika goed maken COCKY IS NAAR MOSKOU! Aan B-Ballotsïngel VOOR KATHOLIEKE KRING Frits van Dijk speelt kostelijk de valsemunter-met- 'n-ideaal SVV-PSVop de rode streep" Arbeidsstudie NIEUWE ROMANS Diefstal van brons Aifaels mooi stök veur Grunnegers V erk eersomlegging wegens bouw van nieuwe Spuisluis Burgerlijke Stand Vrijdag II November 1955 i 7N alle talen is er geschreven en gesproken over Albert Schweitzer, Heel veel zélfsDe bewondering en verering allerwegen heeft de dokter uit Lambarene reeds nu bij zijn leven tot een legendarische figuur gemaakt Iets waaraan hij zelj -wel het minste behoefte heeft Bij zoveel bekendheid nog iets „memos" over de Grand Docteur te vertellenis alleen weggelegd voor iemand die er met hart en ziel bij betrokken is geweest, zoals de heer K. J. Junius Ingerman. Deze Schweitzer- kenner' bij uitnemendheid sprak gisteravond in Irene voor de leden van Wijk 2 van de N.H.G. zo indringend over zijn persoonlijke kennismaking met Schweitzer en zijn levenswerk, dat de figuur springlevend voor de aanwezigen kwam te staan als „CöTi reus van een kerel". JÏOEÏEND, vlot en geestig was de voordracht van de heer Junius Ingerman. van wie met ingang van vandaag weer een nieuw boek over Afrika en Lambarene ..Een slaven land als ereteken" in de handel is, dat het negervraagstuk centraal stelt en de rassendiscriminatie verwerpt. Spreker, die een groot deel van zijn leven in Afrika heeft doorge bracht, vertelde van zijn eerste be zoek aan Lambarene. toen Schweit zer 60 jaar was. De "ommekeer, die de eerste ontmoeting met Schweit zer in zijn leven teweeg bracht, gaf aanleiding tot een gedetailleerde te kening, waaruit Schweitzer met al zijn eigenaardigheden duidelijk naar voren kwam. Persoonlijke ontmoe tingen uit latere jaren en een brief wisseling met Schweitzer konden daar nog het nodige aan toevoegen. (Advertentie IM.) En ook U zult evenals andere jaren Uw familie, vrienden en kennissen verrassen met luxe of practische cadeaux. Maar als U dan toch geld «'tgeeft, koop dan iets waar van de waarde vèr uitsteekt boven de prijs die U betaalt. Wij kochten reeds maanden geleden, speciaal voor de Sint, een hoeveelheid actetassen, geen enkele, maar dubbele tassen, zó ruim gemaakt, dat zij inderdaad het volume hebben van twee normale actetassen. 500 actetassen van t^StT met twee vakken, twee voorzakken en brede riem. Actetassen van in de kleur gelooid blank glad tuigieder. zó sterk en zó solide, dat de fabrikant er 10 jaar garantie op geeft. Zo'ndubbeleaetetas koopt U nu' als cadeau voor de Sint voor nog géén veer tien gulden. Als Christen tsa» de daad. die zich laat leiden door een alles be heersende heide stelde spreker Schweitzer ten 'voorbeeld Niet aan zichzelf denkt hy. maar aan zijn medemensen, dat 'is de groo- hetd van Schweitzer. Heftig he kelde spreker de zogenaamde Christenendie menen te kunnen volstaan met een Zondagse kerk gang, en schande sprak hy van Afjikaanse dominee's. die toege ven aan de rassend:'iminatie. Het werkdadig Chn endom van Albert Schweitzer steekt hierbij wel erg af Schweitzer ff'tig juist •naar Afrika om te proberen de fouten van andere mensen daar goed te maken, zoals hij zelf zegt. \7 OOR welke schijnbaar onoverko melijke moeilijkheden Schweit zer en zijn helpers by het behande len van de verschrikkelijke ziekten onder de inlandse bevolking worden gesteld, werd realistisch aangetoond. Welk een enorm en bovenmenselijk werk de dokter heeft verricht en nog dagelijks verzet, bleek duidelijk utt enkele nauwkeurig vertelde voorvallen. Alleen een waarachtig en levend Christendom houdt Al- bert Schweitzer op de been bij zijn veelomvattende werkzaamheden bij dag en nacht, die normaal voor één mens teveel zijn. Zijn enorme veel zijdigheid, die op alle mogelijke ter reinen tot uiting komt de harmo nie tussen zyn intellect* en innerlij ke beschaving, 2ijn eenvoud en menslievendheid, maken hem tot een figuur, die reeds bij de eerste ken- n'smaking een grenzeloos respect afdwingt. Op het beroerdste plekje pan Afrikain een moordend klimaat, dat Franse ambtenaren reeds op 47-jarige leeftijd verlaten .houdt de tachtigjarige dokter nu al stand sinds 1913. Alle luie ontzegt hij zich en hij schijnt van de liefde alleen te kunnen leven. TT AT Schweitzer schijnheiligheid en schijnvroomheid als eén van de grootste zonden beschouwt, bleek uit een voorval tijdens de over stroming in Zeeland, waarbij de ver minking van het Christendom zo schrijnend aan de dag kwam, dat Schweitzer by het horen er van m tranen uitbarstte. Spreker voegde hier nog enkele andere treffende voorvallen aan toe. die hij van dichtbij mee maakte. Bij de bespreking van de musi cus Schweitzer, vertelde de heer Junius Ingelman hoe Schweitzer hem leerde van de muziek van Bach te gaan houden, die hy eerst niet waardeerde, Bij vrijwel alle compo nisten ziet Schweitzer het eigen le ven in de muziek duidelijk weer spiegelt, maar in de muziek van Bach zijn het enkel volmaakte klan- den, die buiten het eigen leven om gaan. Een vertolking op de piano van deze muziek door Schweitzer, op de plaat opgenomen, draaide tot besluit van de voordracht Voordien hadden de aanwezigen het orgelspel van Schweitzer reeds bewonderd. Na de pauze vertoonde de heer Junius Ingerman een serie licht beelden. die de aanwezigen nog dichter bij Lambarene brachten. Het publiek toonde zich buiten gewoon tevreden over deze avond in het kader van de zendmgsweek, die op de gebruikelijke wijze werd geopend en. gesloten door dr L. J. Cazemier. Er werd nog een verloting ge houden, waarvan de opbrengst be stemd was voor de bouw van de nieuwe "Westerkerk. Fen gezellig hoekje in het nieuwe clubhuis van De Zonnebloem waar werkende meisjes jn een prettige sfeer aan het clubhuiswerk kunnen deel nemen of waar zij de nieuwe experimenteer-cursussenkunnen volgen. Onder grote belangstelling uit alle kringen die in het Zonnebloem-werk zijn geïnteresseerd, heeft wethouder H. Sabel dit clubhuis gistermiddag officieel geopend Zaterdagmorgen om 9 our begint de verkoop van deze dubbele actetassen met 10 jaar, garantie voor WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel. 2910e tSki Donderdagmiddag half twee. Soepel glijdt de 17-jarige Cocky Gastelaars door het water van het Sportjondsenbad Schiedam. Bondstrainer A. Peute geeft vanaf de kant cyn aanwijzingen. Het is de laatste training van Cocky in Nederland vóór de krachtmeting met de Russische meisjes in Moskou op Zaterdag 12 en Zondag 13 November. Vrijdag vertrekt ze met vijf an dere zwemstertjes: het spant er dus nog even om. Vol goede moed is het Sehiedam- se meisje. Cocky Gastelaars, dat met enige andere zwemstertjes te elfder ure door de K.N.Z.B. is-aangezocht voor de zwemwedstrijden in Moskou, vanmorgen in het vliegtuig gestapt. De heer J. Plomp, clubtrainer van S.Z.C. en de heer A, peute, bonds trainer van de K.N.Z.B., waren sinds 1 November bezig om Cocky voor te bereiden op de wedstrijden in Antwerpen op 26 en 27 Novem ber, Het bericht voor deelname aan de wedstrijden in Moskou kwam Woensdagmiddag, geheel onver wacht. Alsof er niets aan de hand was, is de training gisteren voort gezet, rustig en met overleg. Cocky scheen helemaal niet on derste boven van de grote gebeur tenis. Maar toch: de spanning ver raadde zich in al haar bewegingen in het water. Hopelijk komt de ontspanning voor de grote wed strijd. We zullen maar vertrouwen op haar eigen verwachting: dat het wel goed zal gaan. Wie weet ziet ze kans om haar beste tijd op de 100 meter vrije slag (het nummer, waar in ze ook in Moskou uitkomt): 1,7,7 nog te verbeteren. Dat vele Schie dammers hun stadgenote veel sue- Er bestaan plannen om op het nu nog leeg staande terrein op de hoek van de Buys Ballotsingel en de Die selstraat een groot flatgebouw op te richten. Een gebouw van acht ver diepingen waarin plaats zal zijn voor 63 woningen, met waarschijnlijk twee winkels op de begane grond en nog een paar garages. Door de bouwers, het Bouw- en Aannemingsbedrijf D. Moerman te Rotterdam, in combinatie werkend met andere firma's, is een vergun ning aangevraagd om dit flatgebouw volgens het speciale contingent vcor de halve-premiebouw' te mogen op trekken. Het ministerie van Weder opbouw heeft echter de vergunning nog niet verleend, evenmin als het gemeente-bestuur van Schiedam, zo dat een en ander nog m het stadium van „plan" verkeert. Het ontwerp is van het Schiedamse architecten bureau Chr, C. van Kluyven en L. J. v. d. Boogert jn samenwerking met de Rotterdamse architect W. 5. Fi-olet. ces toe wensen en haar verrichtingen met belangstelling zullen volgen, xs een ding wat zeker is. Wat er kan gebeuren als men „Geld te geef" heeft, vooral als 't geld niet helemaal volgens de wettelijke regelen is vervaardigd, toont het wat erg Amerikaans aandiende blijspel van Walter Black en William Men drek, dat door „De Toneelvereniging" gisteravond voor de leden van de Ka tholieke Kring in het Passage-theater is opgevoerd. Een jolig, oer-gezel- lig verhaal van een valsemnnter-uit-idealisrae, die in handen valt van een bende zeer bewuste beroeps-valsemunters, de boel aardig op stelten zet, maar er zich toch weer met een goedmoedig smoesje uit weet te draaien. Frits van Dijk heeft een kostelijke figuur weten te maken van zo'n oud baasje, dat gewoon uit liefheb berij de best gelijkende dollarbil jetten vervaardigt en daarbij schone idealistische theorieën koestert om trent de .hoogst nuttige aanwending van deze ongedekte papiertjes. Om deze_ eigenwijze,- goedmoedige ge- pensionneerde graveur van 's Rijks munt heeft men naar hartelust kun nen lachen. Dat daarbij nogal goed kope effecten te hulp worden ge roepen, och, dat zal men niet zo kwalijk hebben genomen, temeer daar de rol op zich zelf hier en daar wat heel fantastisch werd. De vele mogelijkheden die er in verscholen lagen heeft Frits van Dijk voor de volle honderd procent weten uit te buiten, waardoor hij de op de voorgrond tredende centrale figuur van het stuk is geworden. Maar ook de andere personages in deze vriendelijke onderhoudende famïlïe-comedie hebben veel bijge dragen tot het algemene vermaak. Ben Aerden speelde het aardige ge zinshoofd, een bescheiden leraar, die de vreemde liefhebberij van zijn graverende vader tolereert, maar niets wil weten van. diens verlan gen om de dollarproductie hier en daar by" aardige, arme mensen af te zetten. Manon Alving speelde niet al te sterk de dochter, die zonder veel bezwaren haar liefde over draagt van de excentrieke, aan kool raapjes verslaafde, „assistent-com missaris voor hygiënische verzor ging" op de vlotte, doortastende ver zekeringsconsulent. Jan Velzeboer heeft vol goede humor deze droge hygiëne-man tot leven gebracht, ter wijl Ted Vasen behoorlijk de ware Jozef uitbeeldde. Meesterlijk was ook Johan Elsen- sohn ais de plompe boef, die zon der, hersens maar met een grote re volver de hele familie met alle toe vallig binnenkomende bezoekers an derhalve dag in een kamer vast houdt, daarbij heel vermakelijk rea gerend op de talloze beledigingen die Opa hem naar het hoofd slin gert. Hans van Meerten was de louche schurk, die het nagemaakte geld even in circulatie brengt cn daarmee de poppen aan het dan sen. De laatste nederlaag tegen En schede heeft SW wat in de zorgen gebracht, want de rood-groencn na deren de „rode streep" gevaarlijk dicht. De spanning wordt nog ver groot omdat Zondag a.s. het „ster ren-elftal" van PSV naar de Bos rand komt. Deze ploeg heeft de re putatie de laatste weken wel heel hoog gehouden: door oen 50 over winning op Sittardia cn daarvoor door de welverdiende zege op het TVeense wondertearn van Rapid. Toch hebben de SVV-ers, ondanks de nederlaag tegen Enschede, niet slecht gespeeld. Maar de voorhoede brengt wat veel doclrijpe kansen om zeep en dat is een te grote luxe in deze zware competitie. Zondag moet daarom elke kleine kans uitgebuit worden en kannonier van Pelt en technicus Könpman zullen behoorlijk van leer moeten trekken tegen een verdediging, waarin meespelen de ex-nationale doelman Steiger en de back van het Oranje-team, Wiersrna, Trouwens, de hele SVV-aanval is cr op gebrand de Emdhovense de fensie te beproeven. Maar ook do verdedigers in de Gorzenclub zullen het niet makkelijk krijgen tegen de rappe Philips-voor- waartsen, waarin weer voetballers van naam aantreden, zoals Coen Dil len, Fransson en de coming-man in het Nederlandse team, Brusselers. Het zijn knapen met schutters-capa- citeiten, waarvoor men de achter hoede wel potdicht moet houden. Hel wordt dus Zondag wel een Voetbal-sterren-parade met een grote kans op hoogstaand spel. terwijl het ook niet aan spanning zal ontbre ken, Als scheidsrechter voor deze wedstrijd is aangewezen de bekende internationale fluittist. Karei van der Meer. SVV 2 heeft voor Zondag een rust dag, lerwijl SVV 3 om 10 uur thuis speelt tegen Sparta 3, een strijd waarbij het zeker fel toe zal gaan tussen beide rivalen. SVV 4 gaat op bezoek in Gorinchem voor een ont moeting met Unitas 3. Kon de Schiedamse i'deling van de Alg. Bond van Ouo- an Dagen vorige week opgewekt i negende jaarfeest vieren, gisteren is even vrolijk het tien-jarig bestaan van de landelijke bond herdacht in Schie dam met een cabaretmiddag in ge bouw Irene, Het feit dus dat in 1945 tien oude, maar nog lang geen ver sufte Rotterdammers bijeen kwamen en de Bond opbouwden, die nu zes tien afdelingen rijk is met totaal een 65.000 leden. „Het is een lange, moeizame weg die van het verouderde „armhuis" loopt naar de „onbezorgde oude dag", zo schetste de heer Rippe. hoofdbestuurslid van de bond (en gemeenteraadslid van Noordwijk) de moeizame arbeid van de bond om alle negenhonderdduizend Ne derlanders, die ouder zijn dan 65 jaar inderdaad een onbezorgde le vensavond te geven, tijdens de ern stige inleiding tot de vrcugdige bij eenkomst. In 1947 kwam er met de Nood- wet-Drees licht in de duisternis vooi- de oudjes, maar nog is deze wel. tot groot verdriet van de A. B. v. .O D„ niet omgezet in een definitieve wet. hoewel dat in 1931 het geval had moeten zijn. En tegen de wet die eventueel op 1 Januari 1957 in wer king zou kunnen treden had de heer Rippe enkele bezwaren. Graag had bij gezien dat de voordelen op heffing van de classificatie cn het niet-aftrekken van eigen inkomsten reeds per 1 Januari 1956 zouden ingaan. En dan hot vecl-omstreden artikel 60, dat de culminatie van pensioenen en uitkeringen tot boven het genoten loon tegengaat. „Een mogelijkheid om aan de pensioenen te gaan knabbelen," zo vond de heer Rippe dit artikel. En waarom wordt een culminatie van salarissen en pensioenen niet tegengegaan? Hij besloot zijn rede met een hartstoch telijk beroep op de ouden van dagen om zich. in het eigen belang, te ver enigen. Daarna was het de beurt aan de conferencier-p ar odist Jaap Boeree om, bijgestaan door Jenny Elsloo, zang en accordeon, en Geraldini de humoristische goochelaar en muzi kale clown het toepasselijk „Jubi leumklanken" gedoopte programma uit te storten over de talrijke aan wezigen, die hierdoor even Nood- wet-Drees en art. 60 konden ver geten. De heer H. van Beek. voorzitter zowel in Schiedam als van de lan delijke Bond, had de bijeenkomst ge opend. Causerie voor ANBB Een jonge wetenschap cn voor velen een nog ongekend begrip is de arbeidsstudie. De arbeidstcchiu- schc adviseur, dc heer A. F. A. Tuunter, van het hoofdbestuur van het NVV, vertelde Donderdagavond in cén der bovenzalen van hot Volksgebouw iets bver de theorie en de praciijk van deze nieuwe stu die aan dc leden van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond. Hij gaf hierbij een ontwikkelingsschets en hij vertelde dat het begrip „planning" nog niet lang gemeen goed is geworden. Voor men maatregelen gaat ne men, moet men steeds eerst beden ken wat men gaat doen. Als men meent tot een betere organisatie van een werkwijze te moeten komen, moet men ook aangeven hoe dit moet geschieden. Wij moeten de mid delen leren ter verbetering van deze werkwijze. Spreker besteedde veel aandacht aan de tariefsystemen. Vele menen dat „aangenomen werk" hetzelfde is als tarief er mg. Dit is beslist niet waar, een goede tariefeiing is het belang van de werknemers in het bouwbedrijf. Belangrijk is evenwel het vastleggen van de rechten in een CAO. Dc uurlonen in deze tak van nij verheid werden eveneens onder de loupe genomen. De verhalen van de zwarte lonen in deze sector werden door de heer Tuunter niet au serieux genomen. De avond werd geopend door de voorzitter van de Schiedam se afdeling, de heer K. Weerman. Na de pauze was er nog een geani meerde discussie. Verder vervulden Cor Witsche, Bé Schenk, Mary Smithuysen, Cor van Rijn. Anita Menist en Floor Koen hun bij-rollen met enthousiasme. Dit pretentieloze stuk, waarover A. Defresne de regie voerde, heeft ae bezoekers enkele uren van hu morvolle ontspanning bezorgd en de herhaaldelijke losbarstende lachbui en en 't applaus waren de beste be loning voor de spelers. Kooyman, S. De kunst van JJieuw- Guinea. „Uiteenzetting door de Conserva tor van het Rijksmuseum voor Vol kenkunde te Lelden over een be langrijke primitieve kunst, die vol gens senr. bezig is te verdwijnen door de invloed van de moderne Westerse beschaving." Houston, C. and R. Bates. K. 1, the savage mountain. „Twee leden .van de Amerikaanse Karakoroem-expeditie vertellen over 1 de aanvankelijk succesvolle tocht i SFC doen het niet zo heel best en Een vrijwel volledig programma is voor het komende weekeind voor de voetballiefhebbers geprojecteerd. In de 3e klasse KNVB staat de wedstrijd Celeritas—Excelsior '20 op het programma. In dc laatst gespeel de wedstrijd heeft Excelsior het te gen DHL lelijk laten liggen; niette genstaande dit, staan onze stadgeno ten nog wel op de 2e plaats, doch met 5 punten minder dan koploper VIOS. Celeritas heeft een punt min der dan Excelsior '20. Het 2e elftal van Excelsior speelt thuis tegen VOC 2, terwijl het 3e elftal op bezoek gaat bij Lekker- kerk. In 4 F is DRZ vrij. Het gaat met deze vereniging niet al te best, zij zakt steeds verder op de ranglijst; of weeer een vrije Zondag in het belang is voor deze vereniging is nog wel de vraag. DRZ 2 speelt een thuiswedsrijd tegen CW 4. Schiedam zal het a.s. Zondag we derom niet gemakkelijk hebben. Het moet spelen tegen SMV aan de Bos- hoek. Uit een zestal wedstrijden heeft Schiedam slechts 5 punten bij eengekregen; SMV staat op de twee de plaats, zodat het aan de Boshoek ..aanpakken" geblazen zal worden. Schiedam 2 heeft eveneens een thuiswedstrijd tegen HWD 2. In 4 G zijn de vastgestelde wed strijden voor de Schiedamse vereni gingen DHS* en SVDPW niet zo zwaar. DHS ontvangt Aeolus; deze vereniging is de hekkensluiter van de afdeling, zodat verwacht mag worden dat DHS het volle pond bin nen haalt. SVDPW speelt op haar nieuwe terrein tegen Zuiderster. Beide ver enigingen hebben even veel punten op de ranglijst, doch wy geloven wel, dat de Schiedammers a.s. Zon dag beide punten 'in de wacht sle pen. DHs 2 speelt tegen Nep tun us 3, DHS 3 gaat op bezoek bij CKC 2; SVDPW 2 speelt eveneens thuis en wel tegen DDC 2. Afdeling Rotterdam AHer ogen zijn gericht op Martinït dat alle 7 gespeelde wedstrijden heeft gewonnen. Een prachtprestatïe. Zon dag gaat deze .koploper op bezoek bij Sportvogels, dat uit 7 wedstrij den slechts 8 punten heeft behaald, zodat verwacht mag worden dat de Schiedammers ook deze wedstrijd de volle winst zullen kunnen behalen. Ursus heeft jongstleden Zondag van Martinit verloren. Toch was Ur sus niet de mindere, het talentvolle werk van de Martinit doelman heeft een overwinning van Ursus voorko men. Door deze verloren wedstrijd is Ursus op de ranglijst wat afgezakt en zal moeten trachten dit verlies weer wat bij te werken. Het gaat op bezoek bij AVO/ZVC en heeft wel kans op een overwinning. Ursus 2 speelt thuis tegen stadgenote Marti nit 2. In 1 B moet W.F. spelen teg'en AVS. Beide verenigingen staan in het midden van de ranglijst, zodat weinig van de uitslag in deze wed strijd te voorspellen valt. W.F. 2 speelt een uit-wedstrijd tegen, de jon ge Spartaan 3. De beide Schiedamse verenigingen in 1 C zullen het Zondag niet ge- 1 makkelijk heben. Zowel Demos als goed doen. HBSS 2 speelt tegen een nieuwe vereniging, een combinatie Scheveningen-Holland Sport 2. PPSC speelt thuis tegen HTSV Beide verenigingen blijken op pal pier ongeveer even sterk te zijn, zo. dat het bij deze wedstrijd kan gaan spannen. Tot slot nog GTB. De mannen van de Technische bedrijven hebben nog geen enkele wedstrijd gewonnen en Staan onder aan de ranglijst. Zij ko men tegen RSM in het veld; ook deze vereniging blijkt niet tot de sterkste te behoren, want zij heeft in totaal 3 punten. Er is dus een re delijke kans voor GTB dat nu enkele weken vrij is geweest, om de eerste winst binnen te halen. Vijftig kilo bronsdraaisel ter waar de van ƒ150,is gisternacht gesto len uit de opslagplaats voor oud ijzer van G. van G. aan de Noord molenstraat. De dieven verschaften zich toegang tot een der gebouwen door een deur te forceren. naar één der hoogste toppen der aarde, die uiteindelijk mislukte ten-1 gevolge .van ',de ziekte van één der tochtgenoten." Lee, L. A rose for winter, travels In Andalusia. „Poëtische herinneringen aan Spanje, die het typische Spaanse volkskarakter belichten en de bij zondere sfeer van de verschillende steden." Van bruisend water tot ruisend graan. Honderd jaar Haarlemmer meer. (18551955). De Grunneger vera men „Gruno", de verainen van old-grunnegers in Schiedam, holt aan komen t Zoater- dag weer zien eerste bierainkomst in 't Voiksgebouw Tuinlaan. Ai gen toneelklub speult nait, moar de Zus- terverainen oet Delft komt dit keer mit stok „S waar ver", 'n Hail mooi stök, woar wat in zit. De „Liesfers" oet Schiedam zing'n wel. De tou- gang is veur leed'n, moar nait-leed'n worden nuigt om te komen kieken, moeten resp. tegen Hekelingen en .LMO aantreden. Deze beide vereni gingen behoren tot de kopgroep van 1 C zodat door beide Schiedamse verenigingen van meet af flink aan gepakt zal moeten worden. In de 2e klasse speelt Singelkwar tier thuis tegen Pantserboys, terwijl Schiedamse Boys moet uitkomen te gen Postef, Zaterdagmiddag-voetbal HBSS is Zaterdag vrij, wat ook vorige weken wegens terreinafkeu ringen het geval is geweest. Al te lange rust kan deze vereniging geen Apothekers-nachtdienst: M. M. H. Evers, Lange Haven's*. Bellen bij ongeval: G.G. en GJ>! Tuinlaan 80, telefoon 69290. Gem, Openbare Leeszaal en Bibllo. theek, Lange, Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en Iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8-30 uur. Zondags gesloten. B.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behaJvt, Maandag) van 2 tot 4 uur. Iedere avond (behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot 8,30 uur. Zondags gesloten. Stedelyk Museum: Tentoonstelling uit eigen werken. Geopend da gelijks van 2 tot 5 uur; ook op Zondag. BIOSCOPEN Passage, 2, 7 en 9.15 uur: „Tot het bittere einde", Monopole: 2. 7 en 9 uur: „Amok in Silver Lode". Irene, 8 uur: Ouderavond Come- niusschool B met filmvertoning. Met de aanleg van de nieuwe Spuisluis is het thans zo ver dat be gonnen kan worden met het graaf werk dwars over de Havendijk heen. Vanaf Maandag 14 November zal het rechtstreekse verkeer vanaf de Ha- vendyk cn de GeervHctsestraat naar de Havenstraat en de Westfranken- landsed^k niet meer mogelyk zyo. Omgereden zal moeten worden over de Wcslerhavenbrug,' Het voetgangersverkeer echter kan tot nadere aankondiging wei plaats vinden over het trottoir.dat gelegd is op de tijdelijke buitenwaterkering. Ook het verkeer van de Geervlicl- scstraat naar de Havendijk en omge keerd zal omgelegd worden. Alleen voetgangers'hunnen hier nog door lopen. ZIJN G.S. VOOR EEN STREEKCONTINGENT De afgelopen nacht is op de Koe markt een Berini-brom fiets gestolen. die voor de politiepost tegen de muur was gezet. De bromfiets be- Meertens heeft zich echter hoorde toe aan A. B. uit Schiedam.1 een een dergelijk plan verklaard. Het gehele college van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland zou voorstander zijn van invoering van een streekcontingent voor toewij zing van woningbouwvolume. Wet houder T. de Bruyn van Viaardingen deed deze mededeling Donderdag tijdens een vergadering. Zoals men zich zal herinneren heeft wethouder de Bruyn reeds en kele malen een warm pleidooi ge houden voor het instellen van een streekcontingent voor dc gemeenten in het gebied var> de Nieuwe Wa terweg. Zijn Rotterdamse collega tegen i Mineur?'22""j. GEHUWD: H. Koster. 20 j. en A- J. M. van Noort, 20 j.; M. Schut, 24 j. en A. C. Zwang, 27 3.; W, Boom, 22 j. cn P. Damen. 23 j.; \V. Damen, 27 j: en J. de Regt, 21 j,; A. A. Moor- lag, 27 j. en H, J. de Waardt, 24 j.; S. J. Jansen, 39 j. en C. E. van Beek, 31 j.; N. Barendregt, 25 j. en A, G. van Eek, 27 j.; H, Heus, 23 j. en C. van Wagtendonk, 20 j.; H, R. Aten. 26 3. cn G. Jonas, 27 3. GEBOREN: Karei H., z. v. K. H. Schell en J. L. A. Visscher; Hillegon- da, d, v, C. van Schijndel en A, v. d. Waal; Wilhelmina C„ d. v. F. J, Pelle en W. C. Morra. OVERLEDEN: F. Uittenbogaard, 81 j„ vr. v. G. Seip. ONDERTROUWD; B. Spruijt, 28 j. en H, van Vliet, 22 j.; A. Dren- kelford, 22 j. en A. W. Winkelman, 23 j.; A. den Houting, 62 j. en M. C. Aarden. 55 j.; B. van Kampen, 27 3. en J. M. Versteeg, 24 j.; J. Kramer, 26 j. en J. C. Hoorman, 23 j.; P. B. Nagtzaam, 22 j. en E. Koorengevel. 18 3.: J. Rijken, 25 j. en H. J. A. M. Ronde, 23 j.; M. A. Tieleman, 31 j. en A. E. A. Weijgertze. 25 j.; E. Uit- beijerse, 27 j. en J. Nijland. 24 j.; J. C A. M. Verdoes, 29 j. en W. M, L, J. W. W. F. Vrinds. Zondag a.s. zal er in district West B weer een klein programma afge werkt worden, hoofdzakelijk inhaal wedstrijden. De elftallen die de eer ste helft van de competitie afge speeld hebben, zullen dit jaar wel niet meer aan bod komen voor compel! tie wedstrijden De beide Ie heren elftallen van Wilton-Fyenoord en DWS moeten elk nog één wed strijd spelen in de eerste ronde en deze zijn vastgesteld vcor Zondag a.s. Wilton Fijenoord krijgt om II uur aan de Vlaardmgerdijk bezoek van dc uit de Zaterdagmiddag-competi tie overgekomen vereniging „Opera tie "55". Deze Haagse vereniging heeft pas twee wedstrijden gespeeld en beide gewonnen. Wilton daaren tegen zal de bovenste plaats op de ranglijst met hand en tand moeten verdedigen, en we rekenen wel op een Schiedamse overwinning. Het le herenteam van DWS dat in dezelfde klasse op de tweede plaats staat, zal wel met veel moei- te hebben om van de Schutters tc winnen. De wedstrijd wordt ge speeld op het terrein aan de Oude- dijk om 14 uur. De le dameselftallen van DWS en WilLon-Fijenoord zijn Zondag vrij, alsmede do 2e herenelf tallen van beide verenigingen. Het 2e da meself tal van DWg gaat naar dc Schutters in Rotterdam Deze Rotterdamse dames doen al het mogelijke om het volgend sei zoen een plaatsje te veroveren in de districtsklassc. dus de dames van DWS zullen de eer wel aan de Schutters moeten laten. Dames 2 van Wiüon-Fjjenoord krijgt bezoek van het eveneens on geslagen team van Dynamo 2 uit Rotterdam. Een verdeling der pun ten zit hier wel in. Het 3e heronelftal van DWS komt in Laag Zestienhoven uit te gen het rescr vet earn van Zuid wijk. Hier zit zeer zeker een overwin ning in. De dames-junioren van DWS moeten naar Gouda om te trachten van Vires et Celeritas twee puntjes af te snoepen. De dames-junioren van Wiiton-Fijenoord gaan naar de Schutters en zullen de punten wel in Rotterdam moeten laten. Het 2e dam esjunioi team van DWS 28 j. en H. NL GUnneweg, 20 j.; J. Vrij landt, 21 j. en J. Goddc, 20 j.: A. Wille, 31 j. en J. W. L, Scholte, 24 j. KOTTEKUAM AFSCHEID Bij HET LEGER DES HEILS Sr Majoor W. Doek zal op Dinsdag avond 15 October officieel afscheid nemen als hoofd van het reclasse- - „u. ringsbureau van het Leger des Heils, SSI**™» JWtrtm. De a,scheids- nen winnen. De heren-junioren van Wiiton-Fijenoord gaan ook naar de Schutters en kunnen hun leiderspo sitie versterken. De hei on-junioren van DWs krijgen geen gemakkelij ke opgave, zij moeten n.1. naar het sterke team van Snelwiek op het terrein Varkenoord te Rotterdam. In de adspirantenklasse Zaterdag spelen de meisjes van DWS tegen JRR en Wiiton-Fijenoord krijgt be zoek van ADD. dienst in het gebouw aan de Teilin- gci'Straat zal worden geleid door bri gadier Salomon, maatschappelijk se cretaris van het leger. Sr Majoor Doek is aangesteld als hoofd van hot Leger des Heilsre- classerïngswerk in Nederland, met als standplaats Amsterdam. Hij wordt in Rotterdam opgevolgd door Sr Majoor A. van Dalen en zijn echtgenote, die uit Indonesië zijn ge repatrieerd. De korfballers beginnen Zondag a] aan hun eerste rcturnwedstrijd. Voor Schiedam is vastgesteld de uitwedstrijd tegen DKC. Op 11 Sep tember j.l, begonnen dc roodzwar ten tegen deze club zo veelbelo vend m hun nieuwe omgeving. Sindsdien hebben zij geen enkel winstpunt meer kunnen binnenha len. De Dcïftenarcn wel, want zij hebben nu drie winstpunten, be haald door een overwinning op ei gen terrein op Unicum en een ge lijk spel tegen Blauw Wit '51 uit. Voor de positie van onze stadgeno ten zou het wel heel belangrijk zijn als zij nu weer a2n het langde eind trokken, maar DKC is onge twijfeld belust op revanche en daar biedt de eigen omgeving de beste gelegenheid voor. We zien Schiedam j ces A; Rozenburg ESucces B dus niet gemakkelijk tot winst ko- ODI B Oranje Nassau B men, maar misschien lukt het tot een puntenverdeling le geraken. Succes ontvangt op eigen terrein het Rotterdamse Sperwers, waarvan op 11 September met 7—3 werd verloren. Het is niet waarschijnlijk, dat de 1 ollen nu worden omge draaid. maar wellicht komt er nu een beter resultaat Uit de bus. ODI heeft ditmaal weer vrijaf. Voor' dc reserve-twaalftallen staan op het programma Actief 4Succes 2; Schiedam 2—Zwaluwen 3; Suc ces 3CharJois 4 cn Oranje Nassau 2—ODI 2. De derde twaalftallen van Schiedam en O Dl zijn eveneens vrr In het ad^pirantenprogramma zun voor de Schiedamse teams opgeno men de wedstrijden Ahoy A—S:1"-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1