I tfe Spoorwegplan Schiedam komt al uit 't zand steken «WH C J Cl Binnenkort aanleg van de losbaan aan Parallelweg W.F.-heren staan plaats af aan Operatie '55 Alliance ontvangt Spirit Stijlvolle viering van 40 jaarRK Vrouwen beweging EEN BRIL Stukgoederen-vervoer per auto mmmwm Ml ÉÏlSSISSSlilSiiiSllllll^^ ;sk '■4- Tweede reünie Echtelijke twist Bemoeial kreeg rake klap Studiekring NKGB houdt filmavond HANDBAL Douglas' grote avontuur 2e Toonkunst concert Rotterd. Philharm. Orkest HOCKEY: BEKERCOMPETITIE „De Vuurpeil", kleur- en klankrijk "t Was aibels mooi Premiere van Kalevala-suite Onteigening SCHIEDAM MEUBEL-EXPOSITIE ENIGE FABRfEKSARSEIOERS ■Sptl^Epp/tek CH33HHBE0) 3 "AL j, 4? j -r t» 4 ill 'In September van het vorige jaar nam de Gemeenteraad van Schiedam een zeer belangrijk besluit, toen de goedkeuring werd gehecht aan het „Spoorwegplan Schiedam". Een plan, dat een ein.de .zou maken aan de vele moeilijkheden die het spoorwegverkeer ondervindt bij. het station Schiedam maar ook aan de bezwaren die het wegverkeer heeft tegen de spoor banen die de Overschiesestraat kruisen. Immers, het Spoor wegplan omvat de aanleg van een hoge dijk van 5 meter boven het maaiveld en van 20 meter breed op de kruin,.waarin de drie viaducten komen op Schiedams grondgebied, nl. .over de Overschiesestraat en de Schie, over de (nog aan te leggen) 's-Gravehland'se kade en in 't verlengde van de Hogenbanweg, zodat het wegverkeer geen hinder meer zal ondervinden van passerende treinen. Het is een groots plan dat liefst 18.000.000 zal kosten, waarvan dan de gemeente f 4.500,000 betaalt on gerekend de bijkomende kosten'van landaankoop, wegverbe- tering/enz. Begin van dit jaar werd het gro te werk in uitvoering genomen, dat wil zeggen er is zand gestort voor de '.verhoging vac het toekomstige stations-ernplacenlënt, - het eerste deel van het werk dat in uitvoe ring komt. Tonnen zand zijn er toen aangevoerd cn gestort op het terrein1 dat' onmiddellijk grenst aan de Parallelweg, waardoor dit ter rein langzaam maar zeker meters d.e hoogte in is .gebracht. Het was weinig spectaculair, dit zandstorten en het .zal. zo ook wel de eerste jaren., blijven; 400.000 Ku bieke. meter zatid en: grind is er nodig voor -de. gehele spoordijk, voordat deze „op hoogte" js, maar wat zegt dit: zahdstorten de leek? Niet veel. Toch hebben de mannen van het Bouw-bureauRotterdam van de -N,V. Spoorweg "Opbouw die de lei ding hebben bij de .uitvoering van dit plan niet stilgezeten. Daarvan zijn we ivel'overtuigd na de tocht die we onder leiding -van. Schiedams stationschef, de heer."W. Kipper- sluis. over het emplacement hebben gemaakt. Vereenvoudigd - Dit emplacement nu, waar thans nog veertien spoorbanen naast el kaar liggen, zal een grote vereen voudiging ondergaan. Bij het nieu we plan zullen er sléchts vier ba nen, twee voor de richting Delft vlcc-versa en twee voor de richting Vlaardlngen v.v, naast elkaar ko men, en niet zoals thans het geval is in elkaar overgaan (al zal een Voor de uersteuipincr van de ■nieuw aan te leggen spoorbaan worden er duizend ,z<mdpalen" geslagen. Deze mannen boren hier gaten van 5 meter diep en 30 cm doorsnede (met water wordt het zand uit het gat gespotenwaarin dan grof zand wordt gestort tussenverbinding mogelijk gemaakt worden). Daarnaast komen er nog die andere banen voor het goe derenvervoer en wel een t.g. laad- ën losbaan en de twee aanvoerlij nen daartoe. Totaal dos zeven ba nen. Deze laad- en losbaan nu voor het' vrachtvervoer komt op het reeds opgehoogde terrein langs de Paral lelweg, met een ingsng bij de Pa rallelweg. Hier kunnen als van ouds de groot-bevrachters, de kolen handelaars. de Glasfabriek, enz. hun goederen laden en lossen, waarvoor hun de nodige ruimte wordt gege ven, echter op een andere plaats dart thans het geval is. Perrons Daar bovenuit stekend echter ko men de vier spoorbanen voor het personenvervoer. Hiervoor zullen twee grote ongeveer 300 meter lan ge perrons gebouwd worden. Zij komen op de p3aats waar nu het goederenemplacement ligt. "dus meer naar het noorden geschoven en op enige afstand van het huidige sta tionsgebouw. Door een tunnel zullen de passagiers deze perrons kunnen bereiken. Een vraag is echter wat er met het stationsgebouw zal ge beuren. Komt er een nieuw sta tionsgebouw 'vlak naast' de nieuwe perrons? Of blijft het oude, en wei nig-fraaie stationsgebouw gehand haafd? Het is nog niet beslist. Een probleem van later zorg. Stukgoederen Een drastische verandering zal echter het stuk-goederen vervoer ondergaan. Het ligt nameltfk in de bedoeling dat deze stukgoederen niet meer in Schiedam Ingeladen worden. Aan de Dr Zamenhofstraat is men thans bezig met de bouw van een heel moderne goederenloods van Van Gend en Doos. Bier zal de Schiedammer ook In de toekomst zijn stukgoederen kunnen afleveren voor vervoer per spoor. Echter worden deze goederen niet in Schie dam op het spoor geladen, maar per auto naar het station in Rotter dam vervoerd cn daar Ingeladen. Voor de klant maakt het niets uit („oogstens worden zfjn spullen zorgvuldiger ingepakt), maar voor het station Schiedam betekent het een belangrijke ontlasting van het werk b(j het in- en uitladen. Hoe, het zal g&an met het vervoer van rywielen, een bU uitstek selzoens- vervoer. is nog niet beslist. "Wanneer deze nleuwe loods van Van Gend en Loos volgend jaar April gereed komt. kan de bestaan de loods op het stations-emplace ment afgebroken worden en dan krijgt men meer ruimte voor het verdere werk. Volgende week zullen de eerste dwarsliggers gelegd worden voor de laad- en losbaan langs de Parallel weg cn daarna gaat het werk gesta dig voort. Hulpbaan Hoewel het stations-emplacement het eerst ..onder handen" wordt Rc- nomen, is dit toch niet de enige plaats waar gewerkt wordt. Meer naar het westen, bij het punt waar de huidige spoorbaan zich splitst in de banen naar Delft cn Vlaar- dingen is men thans ook bezig met storten van zand voor het dij kit - chaam. De aanleg gaat heel om slachtig te werk omdat .per slot van relcenlng het treinverkeer door moet gaar», werk of geen werk. Vanuit het industrieterrein bewes ten de Schie. op de plaats waar later de 's-Gr«ven!andse kade in dit terrein zal uitkomen, is een losse zandweg gestort waarover thans de zandwagens af en aan rij den om hun vracht langs de be staande spoorbaan tc storten. Voor de' baan richting Delft zal een hulpbaan van 800 meter wor- Het emplacement van het station Schiedam krijgt a\ een ander aan zien. Op deze zandvlakte aan de Parallelweg (waar nu nog de kinderen een ideaal speelterrein vinden) komt de los-baan voor het goederenvervoer. den gestort, waarover de treinen zullen lopen in de periode dat de definitieve hoge baan wordt aan gelegd. Maar ook voor de hoge spoordijk is mert thans bezig het zand te storten. Dit grote werk zal natuurlijk in fasen moeten geschie den om het treinverkeer niet te ontwrichten. Men is hier nog in de allereerste fase: het storten van de honderdduizend tonnen zand. Iets geheel nieuws is dat men hier zal werken met zg. „zandpalen" voor de drainage van de baan. Een zandpaal is een gat van vijf meter, die men in de grond graaft en die men opvult met grof zand. Hier door krfjgt het water de gelegen heid naar beneden af te vloeien, zodat een. steviger dijk wordt ver kregen. Ongeveer duizend van deze zandpalen. gaat men slaan, zowel onder de definitieve als onder de hulpbaan. Uitbreiding Ze ziet men, er wordt naarstig gewerkt aan het Spoorwegplan Schiedam, ook al valt het werk niet op. Pas over enkele jaren, wanneer begonnen wordt aan de douw van de viaducten en de perrons zal het meer spectaculair worden. En al* in 1959 of 1,969 het plan gereed is, dan heeft Schiedam een mooi en ook groot station. Dat laatste mag dan ook wel, in aanmerking ge nomen dat het aantal passagiers in Schiedam steeds toeneemt en nor verder zal toenemen bh de ontwikkeling van de naastgelegen industrie-terreinen. Zaterdagavond werd in de sport hal van De Vijfsluizen weer naar hartelust gezongen. Daar vond de tweede reünie van Nederlandse Be- drijfszangverenigingen plaats. Deze keer werkten aan het programma mee het Mannenkoor „De Metaal zangers" uit Rotterdam, het mannen koor „Crescendo" <v, Nelle) uit Rot terdam, het gemengd koor „CO-OP", Rotterdam, het mannenkoor „Com- cordia" (S.H.V.), Rotterdam, het da meskoor „Concordia", als het .ge mengd koor „Comcordia". Uitgevoerd werden liederen van Verdi (Slavenkoor), HSndel (Hymne Gloria Laus), Bruckner (Am Grabe) e.a. Evenals een week geleden was er een cabaretprogramma, waaraan meewerkten de Shell-toneelgroep De Blauwe Band en de Ober Gurl Alpina Kapel. Tot heel laat werd er nog gedanst, waarbij The Nutshells de muziek vezorgden. Een echtelijke onenigheid was er de oorzaak van dat een man en een vrouw elkaar Zondagavond om elf uur te lijf gingenEen voorbijganger achtte zich verplicht tussen belden te komen, maar dat bekwam hem slecht, irarct weer een andere voor bijganger wond deze bemoeizucht he lemaal niet op zijn plaats, wat hij demonstreerde door de „bemoeial" een stevige mep tegen zijn hoofd te geven. Het onschuldige slachtoffer moest.zich naar het Gemeentezieken huis begeven om de opgelopen scheurmond boven zijn linkeroog te laten krammenDe betrokken vrouw kwam na het handgemeen tot de ontdekking dat zij in het tumult haar doublé polshorloge had verloren. De Grafische Studiekring van de Nederlandse Katholieke Grafische Bond afdeling Schiedam, die nog slechts een paar maanden bestaat, heeft gisteravond het studieseizoen geopend met een filmavond in het het gebouw Irene. Met medewerking van de Kon, Rotterdamse Lloyd werd een drietal interessante films vertoond, die een toelichting kre gen van de heer M. Boersma van de Rotterdamse Lloyd. De bouwfilm ms. „Willem Ruys" een indruk wekkend beeld van het schip v* tekenkamer tot de aankomst in Dja karta na de eerste reis, Een drie delige Bali-film (Mensen en Goden, Werk en Spel en Dans en Dood) was bijzonder interessant en behan delde onder meer de tempelbouw, de typische dansen en de lijkver branding. De afdelingsvoorzitter, de heer J. Keurling, sprak een opwekkend woord bij de openipg. De hoofdbe stuurder van de NXG.B., de heer H. J. Hölscher toonde de noodzaak van een goede vakopleiding aan en besprak de vakstudie. Het eigen or kestje van de N.K.G.B. luisterde de avond op. In de kopgroep van District West B van de Handbalbortd is Zondag een wijziging gekomen. Het le hcrenelftal van Wilton-Feyenoord zakte naar de derde plaats, D.W.S. bleef op de tweede en Operatie '55 heeft de leiding genomen. W.F. verloor U.I. de westrijd tegen het Haagse O '55, terwijl D.W.S. won van Schutters. In Monopole: Niet anders dan anders, niet beter en niet minder, speelt Kirk Douglas in „Het grote avontuur" de pionier, die met een vriend (Dewey Martin) en een aantal zeebonken de rivier de Missouri opvaart met het doel een flinke voorraad bont te bemach tigen. Het is midden 19e eeuw wil de film ons doen geloven en er moet stevig geknokt worden met vijandige Indianenstammen, die'het niets op handel met deze zogenaam de pioniers begrepen hebben. Een overval wordt gepleegd, vijf bemanningsleden worden uit de we reld geholpen en leider Deakens (Douglas^ wordt zwaar gewond. Het mag niet hinderen, want het komt toch wel voor elkaar, dank zij voor al de tussenkomst van een Indianen- prinses. die zich best op haar plaats voelt aan boord van de pioniers. Voor de afwisseling komt deze prin ses nu eens niet in de armen van Kirk Douglas terecht, maar is het Dewey Martin, die als haar echtge noot achterblijft als de anderen af varen in de beste verstandhouding met de Indiaanse kooplieden. Dat dit nu de proto-typen zijn van de pioniers, die de handel tussen Ame rika en de vijandige Indianen tot stand brachtener zal wel nie mand zijn, die dat gelooft. Het was een spannende strijd aan de Vlaardngerdijk, Operatie had na vier minuten reeds de leiding met 02, Spil Foncke van W.F. scoorde het eerste tegenpunt. In de 20e mi nuut scoorden beide teams een punt en het was weer de prima spelende Foncke die de stand gelijk maakte, Zo bleef de strijd ook na de rust aardig gelijk opgaan en met nog 10 minuten te spelen was de stand 7—7. Daarna maakte W.F. de fout het spel over de midden-spelers te lei den welke fout in vijf minuten met even zovele punten werd afgestraft. Daarna was het bekeken. De rood- witten scoorden nog drie maal maai de eindstand werd 1013 voor de Hagenaars. DWS won in een niet te beste wed strijd verdiend met 95. Hiervar heeft doelman Sigmond, die in de voorhoede voor Ten Bosch inviel liefst 6 goals voor zijn rekening ge nomen. Voor de rust ging het gelijk op tot 2—2; daarna liepen1 de DWS- ers uit tot het 52 stond, waarnr het spel van de Schutters ineer zakte. De doel verdedigster van. Datnes van W.F. zag zich voor het eerst ir dit seizoen gepasseerd! Slechts een maal overigens. Verdiend werd me4 81 gewonnen van het Rotterdams! Dynamo. Dames 2 van DWS waren zoalr verwacht werd, niet opgewasser tegen Schutters 1, die een aardige partü speelden. 6—4. Apothekers-nachtdienst: Apotheek fa. Gouka Co., Groenelaan 127 Bellen by ongeval; G.ü en ü.D Tuiniaan 80. telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9 3(1 tot 4.30 uui en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend tedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur Iedere avond (behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten, Stedelijk Museum: Tentoonstelling uit eigen werken. Geopend da gelijks van 2 tot 5 uur; ook op Zondag. Cult. Cont. Centrum Tentoonstelling schilderijen van Brands. Geo pend dagelijks 9 tot 6 uur, 's Zondags 11 tot 5 uur, 's Maan dags niet. Tot 9 December. BIOSCOPEN Passage, 2, 7 cn 9.15 uur; „Tot het bittere einde". Monopole. 2. 7 en 9 uur: „Het grote Avontuur". VOORSTELLINGEN Musis Sacrum, 8 uur: VPRO- cabaret „Post voor U" met Ben ny Vreden. Irene, 8 uur: Contactavond Kerkkoor Oud-Ma then esse. Volksgebouw, 3 uur: Coöp. Vrouwenbond, Kook. en b'ak- demonstratie. Liberty, 7 uur: Boekententoon stelling Boekhandel Pegasus". Maryke, 8 uur: Contactavond Reis ver. De Geer. Blauwe Huis, 8.15 uur: Vara- TV-club. Programma Vara TV-club De Vara Televisie-club geeft deze week maar én kijkavond in hst Blauwe I Js (poort naast het Gym nasium) en wel vanavond om 8.15 uur. Maar dan een avond van bij zonder cultureel gehalte, daar de klassieke Griekse tragedie „koning Oedipus'' wordt:vertoond. Han Bcnz v. d. Berg, Ank'^v. d. Moer en Johan Fiolet spelen onder leiding van Jo han de Meester. Wereldbond-gebedsavond van CJVF en CJMV Zondagavond waren de leden van de plaatselijke C.J.V.F. cn C.J.M.V. bij elkaar in de grote zaal van Irene om te samen de Wereldbond gebedsweek te openen. Door het landelijk CJ.V.F. en C.J.M.V. is een liturgie uitgegeven in verband met deze week. De Federatic-voor- zitter van de C.J.M.V., afdeling Schiedam, de heer H, Meyers, opende de avond en sprak over het werk van de beide wereld bonden. Bijbelgedeelten, die betrek king hadden op de gebedsweek werden voorgelezen door de heer Meyers en door mej. G. Mak. pre sidente van de plaatselijke CrJ.V.F. afgewisseld door samenzang. Daar na werd een gebed uitgesproken voor de jongeren van de gehele wereld. Op een voor de jeugd be grijpelijke wijze leidde ds P. J. de Bruin een onderwep in over het thema van de Wereldbond-gebeds week: „That you may believe" (Op dat gij gelooft). (Advertentie IM.) Donderdag- 17 Nov. 1955 - 8 uur I PASSAGE THEATER j Gastdirigent Nils-Erie Fougstedt I Solist: I HANS HENKEMANS - piano I Vyf elftallen van de R.K. Hockey Club Spirit trokken Zondag j.i. naar Heemstede om de sportieve strijd aan te binden met eveneens vijf elftallen van Alliance. Al deze wedstrijden werden gespeeld in de z.g. .Bekercompetitie welk elk jaar door de K-N.H.B. wordt georgani seerd. Spirit had bet ditmaal r.ict erg gelukkig getroffen, daar ,de STIJLVOL is Maandagavond het 40-jarig bestaan van de Katholieke Vrouwenbeweging Schiedam gevierd in Musis Sacrum met het optre den van het cabaret „De Vuurpijl" uit Den Haag, datzich nu al ruim 21 jaar heeft toegelegd OP het vertolken van Nederlandse volks- en kermis- liedjes in gedramatiseerde en geparafraseerde gedaante. Met een spontaan applaus getuigden de aanwezigen steeds weer dat de organisatoren een goede keus hadden gedaan met het uitnodigen van dit van vele tournee's, radiouitzending en onlangs een televisiedebuut, bekende gezelschap P)E presidente vsn het R.K. Vrou- wengilde Schiedam, mevrouw Popma, opende de avond met .een welkomstwoord, waarin ze speciaal de Deken Reynen en de talrijke af gevaardigden van verwante vereni- gingen welkom heette. In het kort schetste mevrouw Popma de oprich. ting en de groei van de Vrouwen beweging, waarvan de doelstellin gen worden nagestreefd in onder linge samenwerking van het R.K. Vrouwengilde en de K.A.V. (afde ling Gorzen en Stad), Het deed haar bijzonder veel genoegen op deze avond het woord te kunnen richten tot twee dames, die de oprichting meemaakten en in het eerste be stuur zitting namen. Het waren de dames Van der Stam en Kleiboom. die ieder een corsage opgespeld kregen. Met dankbaarheid gewaag de de presidente ook van het vele werk dat mevrouw Pluim verricht te, die 22 jaar in het bestuur heeft gezeten en daarvan 16 jaar presi dente was. Bij de sluiting van de avond werden er nog enkele woor den gesproken in het kader van de feestviering door de voorzitster van de K.A.V., mevrouw Meder. Met een zakje snoep, dat bij de ingang werd uitgereikt, waren de dames al direct in een goede stem ming, die nog steeds beter werd naar gelang de avond vorderde en de talrijke leden van de troep „De Vuurpijl" in steeds wisselende fraaie klederdrachten met bijzonder aan trekkelijke uitbeeldingen herinne ringen opriepen' aan oude tijden. Treffend was vaak de dramatisering van de volksliedjes, zoals in „Drie schuin tamboers" Cn oorspronkelijk Frans liedje). „Het (Amsterdams) Tolhuis" (met een koddige roeitocht op het IJ), het laat Middeleeuwse „Van de Weverkes". Ook uitbeel dingen als „Duizend Deugden", „Pi- ratcrie". „Ick hoorde dees Dagen" en „Draaiorgeliade" waren van uit stekend gehalte. Dat dc aankondigingen van Jan van Dijk door het ontbreken van een microfoon en door het geroeze moes in' de zaal nauwelijks ver staanbaar waren, mocht geen af breuk doen aan het genot, dat deze avond verschafte. Naar de teksten en ideeën van de geestelijke vader van het cabaret Luc Willink en met de muziekarrangementen. van Fons Blaisse en Will Gilbert maakten deze Haagse amateurs er van wat cr van te maken was: een kleurrijk en boeiend klank- en schouwspel, waarin alle tijden en streken ver tegenwoordigd zijn met hun karak teristieke liederen. meeste elftallen tegenstanders van enkele klassen hoger kregen. Het eerste Heren speelde tegen Alliance I. In de eerste helft leek het er op, dat Spirit het wel kon bolwerken en na aanvankelijk met 1—0 achter gestaan, te hebben-, was het H. ter Braak die uit oen voorzet van T- ter Braak onhoudbaar scoorde 1—1. Na rust kwam Alliance sterker op zetten, doch de Spiritkeeper ver richtte 'uitstékend werk. Toen ech ter de Spirit-back de bal, die hoog in de cirkel kwam met een hoge klap uit de cirkel wegwerkte, blies de scheidsrechter fen kende een strafbully toe aan Alliance. Deze werd door hen benut 2—1. Na dit enigszins deprimerende incident was het toch weer Spirit dat ten aan val trok. Een bijna zeker doelpunt werd. nog juist door een van de Hecmsteedse backs van de doellijn weggewerkt. Doelpunten vielen er niet meer. Dames I speelde een zeer matige wedstrijd tegen Alliance II. Met de rust was reeds een 10 achterstand bereikt, die in dë tweede helf nog vergroot werd tot 2—0. Het was een wedstrijd met zwak spél waar bij Alliance de beste resultaten wist te boeken, en terécht! Heren II bracht het in een zeer aardige wed strijd tegen Alliance II niet verder dan een 20 verloren strijd. Gezien echter het grote Ulassevei'schü (4e en 2e klasse) geen slechte beurt. Het enige elftal dat tot positief resultaat kwam was het derde heren. Dit elftal bevocht met ent- hoiisiastme een 22 gelijkspel, dat cok na twee maal zeven minuten verlengen werd gehandhaafd. Hier mede gaat het derde als bezoekend elftal over naar de tweede ronde. Andere uitslagen waren nog: Dames IIIAlliance III 0—2. Heren: Spirit IVGroen Geel IV At: Victoria DSpirit A 00: Leonidas ESpirit B 0—fl. De Schiedamse Grunnegers heb ben zök oareg vernuverd bre de oetvoeren van „De Swaarver" deur heur landgenoten oct Delft. Ze heb ben dan ook meroakel goud speult, veuraal de knecht Onder laaiden van mej. Vennik gingen de „Lles- ters" weer zingend deur het Grun- negerlaand. zoas wie dat van heur gewoon binnën De zoal was vol mit- leed'n oet Schiedam. Vlaarain- gen en Delft, ze haar'n muite om van dr dansvlouer ofschaid te 'rte- men Bij het Toonkunstconcert door het Rotterdamsch Philharmonisch Or kest, Donderdagavond in Schiedam, waarbij de Fin Nyls-Eric Vougstedt als gast-dirigent optreedt, wordt ook de Nederlandse première gege ven van de Kalevala-suite van Uunc Klaml. Kalevala is het epos van het Fin se volk dat ruim een eeuw geleden door Elias Lönnrot werd samenge steld en 32 runen bevat met ruim 12.000 versregels. Kalevala is het land der hélden, de mythische plaats waar de helden uit bet epos wonen. In de Kalevala weerspiege len zich Finlands noordelijke wou den en meren, natuur en het leven der Finse stammen, eeuwen terug. Het heeft grote invloed uitgeoefend op de Finse cultuur. Het gaf het Finse volk een dieper bewustzijn van de geschiedenis. Elk jaar wordt op de laatste dag van Februari de Kalevala-dag gevierd. De suite, voor het eerst in 1933 te Helsinki uitgevoerd, bestaat uit' GEMEENTE lf|gf SCHjEDMI OFFICIEEL MIEUWSli De, burgemeester der gemeente Schiedam maakt bekend, dat ter voldoening aan artikel 15 der Ont eigeningswet. een afdruk van het Koninklijk besluit van 20 Septem ber 1955, no. 22, tot aanwijzing van de percelen, welke moeten worden onteigend ten behoeve van het op heffen van gelijkvloerse kruisingen in de spoorweg AmsterdamRotter dam in de gemeente Schiedam, welk Koninklijk besluit is opgenomen in de Nederlandse Staatscourant van 5 October 1955, no. 193 van 18 No vember 1955 tót en met 3 Decem ber 1955 ter inzage van een ieder is nedergelegd op de secretarie der gemeente. Schiedam, II November 1955, De burgemeester voornoemd, J. W. PEEK. Stremming Scheepvaart In verband met het leggen van zinkers zal de doorvaart voor schepen zijn gestremd op: Zaterdag 26 Nov. 1955 in de Buitenhaven; Zaterdag 10 Dec. 1955 in de Nieuwe Haven. GEBOREN: Lauwerina A. P.. d, van L. F. Piek en M. Janse; Fran- ciscus J., z. van F. J. Dries en P. M. L. A. Fredriks; Maria, "cf. van. A. b. Rietveld' eri W. Roseleur; Arie, z. van A. de Lange en, H. C. de Rpgt; Hermana C.. d. van A- v. d. Pluijro cn H. C. de Bok; Johan, van M. de Jong en E. Castein; Ger- nt, z. van A. Dröge en M. F. H. J. de Vette; Margot H. J. H.. d. van F. J. Strolenberg en H. A, Wejjers; Wilfridus A- J- z. van L. M. v. Laar en H. M. L. Dries;'Louis H. G., z. van H. B, Th. Gerstel en D. J. M. DIngenouts; Arie, z. van J. de Ligt en J. Kousemaker; Wilhelmina S. M>, d. van J. M. C. M. Oomes en. S. J. Korsten; Maria, di' van A. C. A. v. d. Kruit en-W. Voorburg. OVERLEDEN; -M. J. - M.: Oranje, 79 jaar, vr. van W. F. v. d. Linde. de volgende delen: de schepping der aarde, geïnspireerd .op de eerste rune. het ontwaken von de lente, als de held Vainamöinen...heeft,gezaaid, de Terhenniemi, de sprookjesachtige sfeer, het wiegeliedje voor Lemnin- kainen, door de moeder gezongen, en het spelen.' van dé sampo, een toverinstrument door dë legendari sche smid ïlmarinen, UITNODIGING tot vrye bezichtiging van onze SHOWROOM, waar wij momenteel diverse zeldzame mooie KAMERS exposeren, w.o. Pracht Gothieke kamers1 dressoir, tafel, 4 stoelen, 2 fauteuils 680.-., 8.30.-, 925.- en hoger Blank eiken kamers als boven: 795.-, 835.- Noten kamer iets zeer bijzonders, als boven 1215- Blank eiken slaapkamers 3-deurs kast, toogledikant, 2 nachtkasten, tafel en. 2 stoelen 595-, 625-, 680- gothieke slaapkamers als boven: 505-, 625-, 720- Bankstel modern: 3-zits bank, 2 fauteuils 395-, 465- PASTOE meubelen STUK VOOR STUK KLASSE-KAMERS! BKOERSVEST 64—66 N.V. Maatschappij „OXYGENIUM" vraagt Aanmelden persoonlijk aan onze fabriek: Overschïeseweg 90 I DAN NAAR I D, OE BRUIN Oranjestraat 9 Schiedam Tel 66431 fBfa cpfo aPb Te koop aangeb. Te kaop aangeb. z.g.a.n. wandelwagentje, prijs ƒ35.-. Doornbos, Nieuwe Maas straat 48 a. Plas-, schildpad-, geklede en ongeklede poppen. Pluche dieren met of zonder wielen. Houten en vilten paarden en nog veel meer heeft Bok horst, Groenelaan 36 en Hoogstraat 34. Doe thans Uw St, Nlcolaas- inkopen. Wy 'kunnen U dan rustig van advies dienen en U een prettige inkoop ver zekeren. Onze prijzen zijn 38, Overscbïe Blanke lampjes. Zie onze keus wandlampjes, iets aparts en niet duur. Plate t.o. Stad huis, Schiedam. Lngë's komen' en geen slaap plaatsen. Wat nu? O-Ja-Ma. opvouwbaar voor ƒ.67,50 bij Plate t.o. Stadhuis en wij zijn klaar. Okay. Wie echt kiezen wil, heeft geen keus. Die moet naar „Solingen", Scharen, messen, Gero Specialist. Broers vest 57, Telefoon 55193. Uw mes of schaar bot? „So lingen" slijpt en knapt ze op. Slijperij en Staahvaren- hande! „Solingen", Broers- vest 57, Telefoon 55193. Auto's - Motoren Rijwielen Koopt een bromfiets bij Leijte, het zal V niet spijten. Wij hebben voor U NSU, Victoria, Berini M 21, Bata- vus, Centro, Kreidler. Wij leveren op gemakkelijke be taling. Leijte, Swammerdarn- singel 25. Dr Wibautplein 46 Moffelen van rijwielen, ge demonteerd. gemonteerd m. bij levering van nieuwe ket- tingkast. spaken, spatborden, en iasbeschermer. 37.50. Frans Waltman, Rotterdam- sedi.ik 240 tel 68948. Diversen Alles op hei gebied van glas in lood. „Aa-Ve" Glas-In- lood bed rijf. West Franke landscstrant 16, tel. 66280.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1