Verschil van inzicht in kabinet over defensie I Egyptische blokkade van Israel scherper Studio's van de N.T.S. officieel geopend i SLA CHTPAARDNU FA I BIJ FRANSE WEDRENNEN I VAL DA Toosje Blijf meester Dank zij directeur van abattoir Noren bereikten weinig in de Sowjet-Unie Dodelijke val in een droogdok V.S. overwegen impenhulp Op slag gedood door electrische stroom Jhr Loudon ter aarde besteld Nederlander overleed na auto-ongeluk in Midden-Zweden Scheepsbotsing buiten haven van Kiel MINISTER STAF ERKENT IN PARLEMENT: Technisch is uitbreiding van de zendtijd nu mogelijk... TV-iïIm zal voor alle leeftijden goed moeten zijn Italiaanse prins met filmster verloofd vrijlating van oorlogsmisdadigers Nationale Reserve in toekomst bij burgerlijke defensie? Italiaans kolenschip bij New Foundland in brand mom 993 Met geheime stukken j VciJl WfayCJlblirg onverantwoordelijk omgesprongen ehuldigd RADIO EKT.V. Donderdag 17 November 1955 2 (Van ome Scandinavische corres pondent) KOPENHAGEN Tcrwtfl het einde van het bezoek, dat de Noorse minister-president Gerhardsen aan de Sowjet-Unie heeft gebracht verge zeld gaat van de gebruikelijke com mentaren, waarin van algeraene te vredenheid over de resultaten een versteviging van de vriendschappe lijke betrekkingen en een verbete ring van de handelsbetrekkingen wordt gesproken, is de tevredenheid in Noorwegen zelf aanzienlijk gerin- ger. Het grote dagblad „Vcrdens Gang" merkt op, dat het gemeenschappelij ke communiqué van Gerhardsen en Boelganin slechts gemeenplaatsen en herhalingen bevat en dat het nieuwe handelsverdrag slechts een voortzet ting betekent van de Noord-Russi sche handel, welke tot dusver gedre ven werd. De Russische verklaringen met betrekking tot de vrijlating van de nog in Russische gevangenissen verblijvende Noorse krijgsgevange nen wordt een grote teleurstelling genoemd omdat zij slechts vage be loften inhouden en geen concrete toezeggingen. Men verwacht in Noor wegen de vrijlating der Noorse ge vangenen erx volledige inlichtingen omtrent het verblijf van degenen, die tot dusver vermist werden. ROTTERDAM. Bij het afbikken van de scheepswand van het stoom schip „Aalsdijk" van de Holland Amerika Lyn. dat in dok 3 van de Rotterdamse Droogdokmaatschappij ligt, heeft gisteren de 38-jarige klas- si ficeerder L. van der K. uit Den Haag het evenwicht verloren. Hij kwam op de negen meter lager ge legen bodem van het dok terecht en overleed. JERUZALEM. Egypte beeft zyn blokkade van Israel uitgebreid tot binnen anderhalve myl van de haven Eilat in het Zuidelijke gedeelte van de Negeb-woestyn. De gehele Israëlische scheepvaart van en naar het Oosten is nu vol ledig afgesneden het luchtvaart- verkeer met het Oosten is ook ge blokkeerd en de enige lucht, en zee route voor de handel loopt nog over de Middellandse Zee naar het Wes ten. Het eerste üieuws van de ver scherpte blokkade werd Dinsdag be kend. toen een Israëlische militaire woordvoerder mededeelde, dat een Israëlisch vliegtuig, dat boven Israë lisch gebied te Èïiat cirkelde, be schoten was door een Egyptisch fre gat, dat te Tabah voor anker lag. Inmiddels heeft de Israëlische ambassadeur in Washington, Eban, OLDEBROEK De 24-jarige poe lier E. van 't I. uit de buurtschap 't Loo werd gistermiddag op slag gedood, doordat hij in aanraking kwam met electrische stroom. Hij wilde een electrische aansluiting tot stand brengen in de poelierswerk plaats van het bedrijf waar .hij werkzaam was, om naar de voetbal wedstrijd SaarlandNederland tg kunnen luisteren. Daar hij hiermee alleen bezig was. heeft men de juis te toedracht van het ongeval nog niet kunnen vaststellen. De getrof fene Iaat een vrouw en een kind van twee maanden achter. DEN HAAG. Op de begraaf plaats Oud Eik en Duinen is gister middag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van jhr dr J. Loudon, oud-minister van Buitenlandse Za ken en oud-gezant van ons land in Parijs. Vele belangstellenden, vooral uit diplomatieke kringen, hebben de overledene, die zich vooral tijdens de eerste wereldoorlog zeer ver dienstelijk gemaakt heeft voor Ne derland, een laatste groet gebracht. De koningin cn de prins hadden zich laten vertegenwoordigen door de Kamerheer der Koningin. W. graaf Van Limburg Stirum. Do Nederland se regering was vertegenwoordigd door de minister van Buitenlandse Zaken, mr J. W. Beyen, de Franse door de zaakgelastigde van de Fran se ambassade, graaf Charles de Bar- tillat. In de aula hield minister Beyen namens de regering een toespraak waarin hij er aan herinnerde hoe de overledene in de eerste wereldoorlog de man was, op wiens schouders spe ciaal de taak rustte Nederlands on zijdigheid te handhaven en die dat met grote tact en bekwaamheid heeft gedaan. Na de rede van mr Beyen werd het stoffelijk overschot onder orgel muziek naar zijn laatste rustplaats gedragen. Zeer veel kransen, waar onder een van het koninklijk paar, dekten de kist. (Advertentie IM ÏAlCHTE rookwolken stegen Woensdagavond op uit ruim één van het motorschip „Peper kust" van de Holland-West Afrikalijn waar in de lading sisalvezels, palmpitten, koffie en aan dek boomstammen brand was uitgebroken. Wachtslieden alarmeerden onmiddellijk de brandweer, die het ruim vol water liet lopen en de deklading met een zg. koolzuurbatterij te lijf ging. Toen tvas het pleit vrij snel beslecht. STOCKHOLM Dc heer K. H. K. Serné uit Heemstede is - Dinsdag avond bij Nyköbing in Midden-Zwe den met zijn wagen in botsing ge^ komen met een Zweedse auto. Hij werd over de weg geslingerd, liep zware kwetsuren op en is gistermor gen in een ziekenhuis te Stockholm overleden. De heer Serné was op weg naar Stockholm, waar hij zijn schoon ouders zou afhalen om hen naar Ne derland te brengen. Zijn achtjarig dochtertje, dat mede in de auto zat, ligt nog met een shock in het zieken huis- KIEL r- Het 4913 ton metende Panamese vrachtschip „Andreas G" is na een botsing met een ander Panamees schip, de 1577 ton meten de „Alabe" even buiten de haven van Kiel aan de grond gezet om zinken, te voorkomen. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. {Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Minister Staf heeft Woensdag in de Tweede Kamer ver klaard, dat het ua 1956 niet meer mogelijk zal zijn algemene kostenstijgin gen van Ionen, materleelpnjzen, etc. in de militaire sector op te vangen onder het plafond voor defensie-uitgaven. Alle begrotingen van dc andere departementen zijn ieder jaar belangrijk gestegen als gevolg van deze kostenstijgingen. Alleen de uitgaven van de militaire departe menten zijn onder het plafond opgevangen. Dat kan van nu af aan niet meer, zei de minister van Oorlog en Marine. Voorts zcl de minister dat het niet langer verantwoord Is de B.B. Bescherming Bevolking uit het totaal voor defensie beschikbare bedrag te financieren, omdat op die manier de bevolking niet naar behoren kan worden beschermd. Met grote beslistheid heeft, de mi nister een uitnodiging van de heer Korthals (VVD) van de hand ge wezen om de Kamer in te lichten over de perspectieven welke de be sprekingen zullen openen die mi nister Staf in Washington gaat voeren over de na 1956 te verwach ten Amerikaanse steun. Over het motief van die be- l was de minister heel TWEEDE KAMER steding der defensie-geiden aan de drie strijdkrachten reeds thans te herzien ten nadele var. Landmacht en Marine en ten behoeve van Luchtmacht en Luchtverdediging. Alvorens tot herziening van deze verhouding kan worden overgegaan, moet internationaal in NAVO- verband en nationaal een nieuw program van prioriteiten zijn vast gesteld. (Advertentie f.M.) Kleine oorzaken^ grote gevolgen. Een klein wondje, te gering om er achi op te slaan, kan soms de poort zijn waardoor ziektekiemen binnendnngen Dan ontstaai er infectie en een min of meer ernstige ontsteking of ver zwering is het gevolg. Gebruik daarom bij eike verwonding de reeds door drie geslachten geprezen Akker's Klooster- balsem. de wondbalsem bij uitnemend heid. Zuiverend, ontsmettend cn gene zend Ook gij zult zeggen „Akker's Kloosterbalsem, geen goud zo goed". „Ais ik met een dergelyke nota bijvoorbeeld in Maart voor de Ka mer zou willen komen, betekent zulks dat ik voor het presenteren van myn inzichten overeenstem ming met het. kabinet nodig heb, Maar dat zal slechts mogelijk zijn door middel van allerlei compro missen. Ik prefereer dan verre dat mijn inzichten onverkort als een. open vraag ter beslissing van de for mateur van het nieuwe kabinet ko men." Aldus gaf de minister openlijk blijk van het diepgaand verschil van inzicht, dat tussen hem en het kabinet over het in de toekomst te voeren defensie-beleid bestaat. Minister Staf heeft de Kamer nog eens bijzonder duidelijk gemaakt, dat er nog een zeer grote mate van onzekerheid bestaat over de plan nen op betrekkelijk korte termijn, omdat men niet weet hoe het in de toekomst zal gaan met de Ameri kaanse hulp. In zijn antwoord aan de Kamer heeft minister Staf geen handbreed toegegeven aan menigvuldige aan drang om de verhouding in de be- s Woensdagmiddag heeft mr. g -5 H. J. Reininfc, als vertegen- T- g woordiger ven Z.E. mhiister jj Q Cals, die door ziekte was ver- m hind er d de nieuwe T.V.-studio „Vitus" en de herboutode stu- E S dio Irene", te Bussum ge- r 7? opend. JWen ziet hem hier ach- L 15 ter een televisie-opname-ca- W 3 tnera. - -~- (Van onze radio-redacteur) BL SSUM. Een acht meter lange vlag wapperde Woensdagmiddag van de nieuwe stalen televisie-toren in het hartje van het deftige dorp. In de Vüus-studïo had zich een groot aantal autoriteiten en andere' geno digden verzameld voor de officiële ingebruikstelling van dit ten behoeve van de beeldradio geheel getrans formeerde verenigingsgebouw en van de na de brand hernieuw de studio „Irene". Minister Cals. die de openings plechtigheid had zuilen verrichten was door ziekte verhinderd. Zijn ver tegenwoordiger, mr H. J, Re in ink, directeur-generaal van de Kunsten en de Buitenlandse Culturele Be trekkingen heeft zich met een char mant speechje, waarin niets steek houdends werd gezegd, van deze taak gekweten. Tevoren had de voorzitter van de Ned. Televisie Stichting, prof. dr J. B. Kors O P. op de hem eigen ge moedelijke wijze een exposé ge- geven van de verbeteringen, die het Bussumse studio-complex heeft on dergaan. In de Vitus-studio is o.a. de houten vloer vervangen door een vloer van een speciale gewapend beton-constructie. Op het dak van de vroegere foyer is een volledige verdieping gezet, waarin kantoor ruimte en een koffiekamer zijn in gericht. De muren van de Irene-studio. die op 6 April van dit jaar'door brand werd geteisterd, zijn twee meter hoger opgetrokken. Het tongewelf is hierdoor komen te vervallen, zodat een aanmerkelijk groter inhoud en bruikbaarheid werd verkregen. In elk van belde studio's is het thans mogelijk twee complete avond programma's per week te geven. Ook al omdat binnenkort de tweede reportage-wagen gereed zal zijn, is cr dus voor wat de technische facul teiten betreft, geen moeilijkheid om tot een eventuele uitbreiding van de zendtijd over te gaan. Tevoren had prof. Kors er op ge wezen, dat de vlucht, die de Neder landse beeldradio zal kunnen nemen afhankelijk is van de financiële mid delen welke haar ter beschikking gesteld zullen worden. De NTS-voor zitter merkte in dit verband nog op: „Wij hopen, dat dc zuinigheid de wijsheid niet bedriegen zal. Want er is een wisselwerking tussen het ge boden e en de groei van het aantal afnemers, dat tenslottede televisie self-supporting zal moeten .maken". Van de velen, die deze officiële bijeenkomst door hun aanwezigheid luister bijzetten, noemen wij mr C. L. W. Fock, secretaris-generaal van het departement van Algemene Za ken, ir J. D. H. van der Toorn, directeur-generaal van de PTT en mr A. W. Schade van Westrum, waarnemend gedelegeerde in Tele visiezaken van de regering. ROERMOND. In het Neder landse televisie-programma zullen alleen films mogen worden opgeno men, die goedgekeurd zijn voor alle leeftijden. Dit standpunt zal de regering innemen in de memorie van antwoord betreffende de be groting van Onderwijs. K. en W., die dezer dagen zal worden gepu bliceerd. Dit beeft althans het R.K. Twee de Kamerlid J. Peters verklaard op het hier gehouden congres van de R.K.-leden van de Nederlandse Bio scoopbond. Verder bleek de heer Peters o.a. van mening te zijn. dat de Staten- Generaal nooit een meerderheid zouden opleveren voor de commer ciële TV. ROME De 28-jarige prins Fran cesco Borghesi. telg van één van de oudste geslachten van Europa, heeft zich verloofd met de 22-jarige Lyn Russel, een roodharige Engelse film ster, die bouwkundig tekenares is geworden. De groenogige miss Russel. die een veelbelovend debuut in de Italiaanse filmindustrie gemaakt had, hield en kele maanden geleden op met acteren om als tekenares bij prins Borghesi in dienst te treden. De prins is in het dagelijks leven een hardwerken de architect. De staatssecretaris Moorman be streed de opvatting, dat men de ma rine-basis Den Helder op verkeerde voet zou hebben geschoeid. Den Hel der is niet als ooriogsbasis, maar als vredesbasis gebouwd. Als er ooit stryd zou losbreken, zouden de KM- vaartuïgen verre van die basis moe ten opereren. Maar in vredestijd is zo'n basis onmisbaar. De Luchtmacht, zorgenkind van vrijwel alle afgevaardigden, bevindt zich naar het oordeel van minister en staatssecretaris Kranenburg in aanzienlijk betere toestand, dan de Kamerleden vrezen. De heer Kra nenburg gaf toe, dat de Hun ter jagers wel een zeer lange levertijd eisen. Hij zei echter niet, dat ir Staf in Washington op tijdige ver vanging van deze nog niet eens af geleverde Hunters zeer krachtig zal aandringen, zoals wij in de wandel gangen vernamen. De mening van verscheidene Ka merleden, dat de Sabre nachtjagers van verouderd type zijn, bestreed de heer Kranenburg pertinent. de Amerikaanse regering een lijst overhandigd van de wapens, die Is rael gaarne van Amerika zou ko pen. De Amerikanen hebben beloofd het Israëlische verzoek te bestuderen. Ambassadeur Eban zei aan ver slaggevers, dat de hoeveelheid ver zochte wapens niet de afmeting heeft van die. welke Egypte uit het Sow- jet-blok zal ontvangen. Egypte heeft gereageerd met een officiële waarschuwing aan Ameri ka dat Cairo tot verdere wapenaan kopen zal overgaan als de V.S. wa pens aan Israel leveren. Aan Duitse grens Demonstranten eisen ELTEN - Aan de Duitse zijde van de zeer drukke grensovergang Elten-Hiithum verscheen gisteren e. -i colonne van negen auto's voor zien van opschriften, waarin de vrij lating van de nog in Nederland ver blijvende Duitse oorlogsmisdadigers werd geëist. Op enkele wagens bevonden zich voorstellingen van een moeder met kind. met het onderschrift: „Wan neer kom je?" Bij de grenspost werden aan reizi gers pamfletten uitgedeeld, waarin werd aangedrongen óp vrijlating van de oorlogsmisdadigers. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. De Nationale Re serve kan in het kader van de ter ritoriale verdediging geen eenvou diger taak krijgen, dan zij thans reeds heeft, aldus het antwoord van minister Staf op. dë vraag van het Kamerlid Vermeer (arb) of de N.R. wel berekend is voor de thans toe gewezen taak. Indien de N.R. zich niet beter zou ontwikkelen dan thans moet worden overwogen, of het niet beter is. de Nationale Reserve ge heel Uit het verband van de terri toriale verdediging te halen, en haar in te schakelen in de bescherming burgerbevolking, of in de burgerlijke verdediging in het algemeen. NEW YORK Bij de zandban ken van New Foundland, 1200 mijl ten noordoosten van New York, staat het Italiaanse kolenschip „Dea Mazzella" in brand, nadat zïch_ ont ploffingen hadden voorgedaan in de ruimen no. 1 en 2, Een kotter van de Amerikaanse kustwacht, die zich 150 mijl ten zui den van het Italiaanse schip bevond, is onmiddellijk naar de opgegeven positie gesneld. Ook andere schepen zijn onderweg. Het weer ter plaatse is slecht. Er staan sneeuwstormen by windsnelheden van 20 tot 30 kno pen. Een vliegtuig van de Amerikaan se kustwacht heeft gemeld het schip gevonden te hebben. Uit de voorste luiken stijgt rook op. Nader werd gemeld, dat de brand in ruim 1 geblust is en dat de be manning de brand in het andere ruim meester is. Onbedachtzaamheid van kameraad werd dood van fabrieksarbeider HENGELO. In de fabriek van de Gebr. Stork en Co is hedenmor gen de 52-jarige sjouwerman G. J. Kamphuis door een omvallende fun datieplaat in de rug getroffen. De .man was op slag dood. Hij laat een vrouw en drie kin deren achter. Het ongeluk gebeurde, doordat een mede-arb eider een stuk hout, waarop de fundatieplaat steunde, wegtrapte omdat hij dit hout wil de gebruiken voor andere werk zaamheden. Havenverkeer Amsterdam AMSTERDAM..In de week van 6 tot en met 12 November zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 129 schepen (246.830 brt) en vertrok ken 146 schepen (286.029 brt). 'VoosJE is nu vijf. Ze heeft nog niet zo bar veel beleefd. Maar misschien ié het net genoeg voor een half kolommetje. Laten w* het eens proberen. Toen Toosje nog pas drie was, «er- telde ze op een avond een sprookjm aan haar moederdie het allemaal aan mijoverbriefde. Dat sprookje ging zo: toen zei de stiefmoeder: ,,wt» is de mooiste in het land?" „Sneeuw witje", zei het spiegeltje. „Wel pof- fedomme!", zei de stiefmoeder Toen Toosje vier tear, logeerde ze in de vacantiemaand, met haar moe der aan zee. Elke ochtend moesten ze, op weg naar het strand, langs een tehuis voor ouden van dagen. Toosje wilde weten wat dat voor een gebouw was en haar moeder vertelde: „Kijk, die mensen, die je daar voor het raam ziet zitten, die zijn oud en die kunnen niet meer tv erken, daarom wonen ze bij el kaar in dat huis en worden door jonge mensen verzorgd Toosje begréép het. Toen ze de volgende morgen wéér met haar moeder langs het ge bouw kwam, stond een van de oude heertjes buiten een pijp te roken. Toosje bleef staan, wees hem met haar vinger aan en zei berispend: „Wat doe jij hier, oud mannetje? Jij moet in het huis". Iedere morgen komt meneer Doos met zijn kar. Hij brengt de groen ten. En het fruit. Toen Toosje nog geen drie teas, haalde moeder eerst de pitjes uit de druiven, maar de dag ktoani, dat ze groot genoeg was om die piijes zelf uit te spuwen. De eerste keer deed ze dit met grote overgave. Toen ze een poosje bezig toas klonk haar stemmetje op eens verbaasd: „Mammie, ik heb er nou een en daar heeft meneer Doos geen pitje ingedaan". Omdat Toosje slecht eet probeert haar moeder op een dag een nieuw gerecht: spaghetti. Het wordt plech tig ter tafel gebracht met enthousi asme onwangen maar na drie hapjes ziet moeder al dat het geert succes is. Toosje vindt er kennelijk niks aan, maar. wil het niet zeggen, omdat moeder zich zo heeft uitge sloofd. Het vierde hapje wordt ge nomen traag>volgt het vijfde. Dan legt Taosje haar vork neer en, zegt met haar beste glimlach: Mummie, ik vind het zó heerlyfc, ik durf er haast niet van te eten". KRONKEL (Advertentie IM.) over Uw zenuwen. Neem Mijnhard*'* Zenuwta bietten iHBnawliHMÈMfeB DEN HAAG. Minister Staf heeft in de Tweede Kamer meegedeeld, dat enkele officieren van de Konink lijke Landmacht, die geheime mili taire stukken hebben achtergelaten in een ontruimd gebouw te Ifar (Nieuw Guinea) hoogst onvoorzich tig, slordig en onverantwoordelijk hebben gehandeld. Dat is gebleken uit het gerechtelijk vooronderzoek. Dat de documenten van weinig be tekenis waren, doet aan het oordeel van de minister niets al (Advertentie l.M.t PARIJS Fan/aron IV tops eens bestemd voor het abattoir, maar nu. is het een beroemd Frans renpaard, dat de moeilijkste hindernissen met gemak uccmt en niet zo lang gele den een prijs ran uier milliocrc francs f veertig duizend gulden) in de wacht heeft gesleept. Het is een merkwaardige loopbaan, die Fanfaron heeft gehad. Vier jaar geleden stopte er een veewagen voor een Parijs' slachthuis. Er stapte een scharminkclig paard uit, een jaar ling nog, die maar moest worden afgemaakt „omdat hij de moeite van het opfokken niet waard was". Nu is de directeur van het abat toir. een zekere heer Marius Aute- roche, een teerhartig man, al klinkt dat wat vreemd met het oog op zijn beroep. Hij zag, dat Fanfaron fél protesteerde. Het paard sloeg zo vu rig achteruit, dat Auteroche tot de conclusie kwam, dat Fanfarons be nen tot betere dingen in staat waren. Hij vond,, dat het dier geen gek fi guur zou slaan tussen zijn andere renpaarden. En .zo kwam Fanfaron onder de hoede van de speciale pikeur van mijnheer Auteroche. Die had er een harde dobber aan. want het paard was een lastig exemplaar. Maar de pikeur vond de benen van Fanfaron uitermate geschikt voor het nemen van hindernissen. En hij heeft ge lijk «gekregen. Ai eindigde het ie ven van Fan faron dan bijna in het abattoir, toch- was het paard 'van goede komaf. Zowel zijn vader als zijn grootvader waren bekende springpaarden. Bo vendien is hij niet het eerste paard, dat de heer Auteroche van een wisse dood redde. Enkele jaren geleden werd hem een blind paard gebracht voor het abattoir. Het beest voelde zich al leen maar op zijn gemak, wanneer het in een stal werd gezet met een geit, waaraan het zich bijzonder ge hecht had. Mijnheer Auteroche zag het dier en hij wist het meteen: een lief karakter. En dat niet alleen, want het paard dat alleen maar op gesproken bevelen reageerde, heeft negen wedstrijden voor hem gewon nen. Zeer harteliyk was dc huldiging-, die Alex van Wayenburg, dg man van het KRO-zickenprogramma „De Zonnebloem", gisteren in de studio aan de Eiainastraat blijmoedig heeft ondergaan. Vijfentwintig jaar gele den kwam Van Way en burg als om roeper in dienst van de katholieke omroep. Na de oorlog werd hem de leiding van het ziekenprogramraa opgedragen, dat hij wist te maken tot een rubriek, enig in zün soort, knkelc bekende radio-artisten, on der wie Jules de Corte, hebben in „De Zonnebloem" hun debuut ge maakt. KRO-voorzitter prof. Kors heeft de „ziekenva der", zoals hij de jubilaris noemde, een en veloppe met in houd overhan digd. Program maleider Toon Rammelt, rector H. Roosen van het Zieken apostolaat te Heemstede en vele anderen kwamen daaraan nog hartelijke woorden toevoegen en. ge schenken overhandigen. Een ver diende hulde! Als op 1 Januari 1956 de Jour- naaldienst van de N.T.S. (hoofdre dacteur Carel Enkelaar) zijn taak van nieuwsvoorziening zal begin nen, zullen vier camera-lieden da gelijks in dc weer zijn óm opna men te maken van belangrijke ge beurtenissen. De films worden ver vaardigd door „Telefilm", een com binatie gevormd door „Multifilm" (die nu reeds het materiaal voor het beeldradio-jou maal levert) en -Jnterfilm" (waarbij Polygoon-Pro- iilti is geïnteresseerd). Jfc pe voetballiefhebbers, die gister middag in de gelegenheid waren naar de radio te luisteren, hebben van NCRV-reporler Dick van Bom mel een goed. het wedstrijd-verloop op de voet volgend, verslag van de ontmoeting Saarland—Nederland gehoord. Van Bommel is een' be kwaam radioverslaggever, die als NCRV-medcwerkcr te weinig voor reportages van belangrijke wed strijden (Zondagsport) in aanmer king komt. fcerx interessante ^uitzending kunt u vanavond van 1J.2S tot 12 uur in het AVRO-programma beltttsfereiir de componist ir Henk Boding* spreekt dan over electronische en concrete muziek Badings die ais een specialist op dit terrein geldt (zijn radiophonische opera Orestes heeft tot ver over onze grenze» s sterk de aandacht petrokken) - l ook enige compositie-proeven - i horpn.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2