Brentano twijfelt niet aan schuld van Bredase oorlogsmisdadigers OXO Hetze over 39 iverk van kleine bladen en soldatenbonden I GAITSKELL: SOCIALIST MET UNIEKE BLIKSEM CARRIÈRE Johan Sytze VliegenKaart veertig jaar op de planken Minister Suurhoff boos op artsen „Je wordt nog premier zei vroegere leraar Verknipt Ultimatum over honoraria drong mij in dwangpositie Reukloze Knoflox is groen Voedseloverschot van VS voortaan naar ondervoede landen Koninklijke familie viert Kerstfeest op Het Loo PMF en Pinay voor kortere dienstplicht Vandaag kozen Indonesiërs hun Constituante Kent U het verschil tussen mosselen en oesters Bokbier en Spencer hémstsm Bolhoed en wandelstok als attribuut Mr Stegeman benoemd tot directeur van Rijkspostspaarbank Duitse treinen goedkoper voor grote gezinnen Klein onderhoudswerk weer aan goedkeuring gebonden Onder f2000 vrijgesteld #ERM0GEN£ Bromfietsen niet harder dan 40 kilometer GRIEP! Engelse mijnwerkers eisen meer loon Kefauver candidaat voor Amerikaans presidentschap? Donderdag 15 December ly55 (Van onze correspondent) BONN. Sinds enige maanden vormt de kwestie van de Duitse oorlogsmisdadigers, die in Breda gevangen zitten op grond van in Nederland tegen hen uitgesproken vonnissen een element van onrust in de verhouding tussen Nederland en Duitsland. In Nederland voelt men een duidelijk onbehagen op grond van berichten uit Duitsland, die de indruk wekken dat de pleidooien ten behoeve van de gevangen gehouden Duitsers een symptoom zijn van een bedenkelijk toenemen van natio nalisme en van een steeds verder vervagend besef van wat in Hitiers naam aan misdaden door Duitsers is verricht. Is dat onbehagen gewettigd en tot op welke hoogte? dusver of in het geheel geen aan dacht aan de kwestie besteed of indien zij dat wel deden, in alles zins aanvaardbare en redelijke be woordingen- Wat de publieke opinie betreft: voor een aantal Duitsers heeft de kwestie van de Duitse oorlogsmis dadigers uitsluitend emotionele be- Advertentie l.M.) Beginnen wij met de „officiële" kant van de 2aak. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Von Brentano, staat op het stand punt dat de in Nederland tegen Duitsers uitgesproken vonnissen rechtsgeldig zijn en dat er geen re den is te twijfelen aan de schuld der veroordeelden. Daarnaast is de minister van opinie dat deze kwestie n aast j uri d ische, ook zekere menselij ke aspecten heeft. Hij stelt zich voor daarover bij een zich voordoende gelegenheid eens met minister Beyen te spreken. Dat is geen per soonlijk standpunt van Brentano maar van de kabinetsmeerderheid. In de voornaamste politieke par tijen ligt de zaak niet veel anders. De CDU volgt in overgrote meer derheid het standpunt van Adenau er en Brentano. De socialistische oppositie heeft zich nimmer ver eenzelvigd met oorlogsmisdadigers en er zijn geen tekenen dat zij het in dit geval wel zou doen. Bij de liberale partij (FDP) en de vluch- t Advertentie l M.) WASHINGTON, De overschot- voedselvoorraden van de Verenigde Staten zullen voortaan ter beschik king worden gesteld a3ri landen waar honger wordt geleden. De jaar lijkse distributie zal door Ameri kaanse instellingen geschieden. Dit jaar zal het overschot onge veer 350.000 ton groot zijn en groten deels uit tarw© bestaan. Erkomen. 64 landen voor in aanmerking. Wel ke landen het meeste profijt zullen trekken is nog niet bekend. telingen partij (BHE) liggen de accenten iets anders. De liberale afgevaardigde dr Mende laat welis waar nooit na om te zeggen, dat hij zich niet identificeert met echte misdadigers, maar daarnaast vraagt hij zich af of zelfs in gevallen waarin echte misdaden zijn begaan, de geallieerde vonnissen niet in een te emotionele en te eenzijdige at mosfeer tot stand gekomen zijn en of niet, althans in een aantal ge vallen. tien jaar na de oorlog een zekere mate van mildheid op zijn plaats zou wezen. In de BHE vindt men een stand punt. dat aan dat van Mende ver want is. In het algemeen zou het niet juist zijn van systematische agitatie in de kring van regering en par lement te spreken. Hoe staat het met pers en pu blieke opinie? Het is ongetwijfeld zo. dat sinds enige maanden een aantal plaatselijke en streekbladen een demagogische campagne over „onze krijgsgevangenen soldaten in Breda" voert. Ook enkele soldaten- bonden hebben zich opgewonden, evenals de bond van teruggekeerde krijgsgevangenen. Maar de grote landelijke bladen, voorzover van respectabel karakter, hebben tot APELDOORN. De koninklijke familie zal op 23 December het Kerstfeest op Het Loo vieren met personeel van de paleizen, de do meinen en de houtvesterijen. (Advertentie l.M.) Bankactiviteit kent geen grenzen Over de gehele wereld reiken onze verbindingen in het internationale handels- eo betalingsverkeer. Daar door kunnen wij U tal van commer ciële gegevens verschaffen voor het verken nen va n bu iten landse markten, de ontwikkeling van Uw expott- plannen, de beoordeling van de financiële positie van Uw weder partij. Heeft U transacties afgesloten, dan zorgen wij voor een snelle financiële afwikkeling. De Twentsche Bank Uw financiële raadsman PARIJS. Zowel ex-premier Men- dès-France als minister Pinay (Bui tenlandse Zaken) hebben in hun eer ste belangrijke verkiezingsredevoe ringen de kwestie van vermindering van de dienstplicht ter sprake ge bracht. Mendès-France beloofde namens de niet-communistische linkerzijde, dat de duur van de dienstplicht vermin derd zou worden tot vijftien maan den, en later, zodra de toestand in Noord-Afrika normaal zou zijn, tot twaalf maanden. Pinay, candidaafc van de gematigde conservatieven, verklaarde te gelo ven, dat het nutteloos is enige hon derdduizenden jongemannen onder de wapenen te houden, aangezien de moderne technische ontwikkeling vraagt om een leger van deskundige beroepsmilitairen met een lange diensttijd. DJAKARTA. Vandaag zjjn de Indonesiërs ter stembus gegaan voor bet kiezen van de Constituante, ter wijl de verkiezingsbureaux nog werken aan de eerste verkiezingen voor het parlement, die in Septem ber zyn gehouden. De taak van de Constituante zal zijn een definitieve grondwet op te stellen ter vervanging van de voor lopige, welke reeds verscheidene malen is herzien. De opzet van de verkiezingen is, behoudens enkele technische verbeteringen, geheel ge lijk aan die van September. Bij de tellingen is de situatie op het ogenblik wel zover duidelijk, dat vast staat dat de strijd zich van daag ook weer zal afspelen tussen de vier r grootste partijen: PNI, Masjoemi. Nahdatoe Oelama en PKI Het volledige resultaat van de ver kiezingen van heden wordt- pas in de aanstaande zomer verwacht. Het heelt iets v«n elkaar weg zult U zeggen, maar het ver- ichil I* toch we! groot. Datzelfde grote verschil hebt U ook bij soep in pakjes. In de lange rij van verpakte soepen staat OXO wat betreft geur, smaak, kwaliteit en zui verheid onbereikbaar aan de spits. Oordeel zelf en verlang uit sluitend OXO: U hebt dan hel beste dat «r te krijgen is. SOEPEN „Chicken' -klppensoep. Toma tensoep, Juliennesaep, Cham pignonsoep, Vermicelliroep. Aspergesoe p. Srufneboner? loep JtüBtG (M1CKSN tekenis, Zij willen niet eens weten wat aan hun tandgenoten verweten wordt en hoe ze veroordeeld zijn. Hun standpunt is eenvoudig: de geallieerden hebben een aantal bra ve borsten, soldaten, die hun mili taire plicht hebben gedaan, achter de tralies gezet uitsluitend om hun wraak te koelen. Die onschuldige mensen moeten vrij. Degenen die zo redeneren zijn niet bereid naar rede of argument te luisteren. In hun opwinding eisen -ze sancties tegen het perfide Nederland. Naast deze groep van redeloze nationalis ten is er een groep van eerlijke en fatsoenlijke mensen, die vatbaar zijn voor rede en die bereid zijn om te luisteren en zich te laten uitleggen waarom die 39 Duitsers nog in Breda zitten. Droog communiqué De Nederlandse regering heeft tot voor enkele dagen echter nagelaten zich tot deze groep te richten. De publicatie door het mi nisterie van Justitie op 39 Novem ber j.L, van een lijst, bevattende de namen en de misdaden der Duit se veroordeelden was te droog-zake- lijk om in Duitsland veel indruk te maken. Dezer dagen heeft de afdeling voorlichting van de Nederlandse ambassade in Bonn een uitvoerige brief, inhoudende een principiële verklaring over deze kwestie en vergezeld van uitstekend documen tair materiaal aan de redacties der Duitse bladen gezonden. Dit komt echter rijkelijk- laat en het valt te betreuren dat de Nederlandse re gering zo kort na haar eerste pu blicatie alweer met een tweede ko men moet, die in belangrijke mate een correctie van de eerste is. Dat zal zeker geen goede indruk maken. üUALITV [•Hr RU tl*» Dit merk (Advertentie IM.) oven ne ge^oSöens d*$ vevsm Het bokbier is er weer - feest» aoals elk jaar. Bokbier is het eerste brouw nel van 't seizoengebrouwen uit verse hopextra sterk en, in oude tijden, met grote feestelijkheid ge schonken. De Germanen hadden die feesten gewijd aan Dottar, de dondergod, en ze slachtten er een jong bokje bij, Donar ter ereEn daarom heet dit bier dan ook nog steeds: bokbier. Of dit echt u'aar is? Zulke oude tradities hebben vaak een n at ne velig verleden. Eén ding staat echter vast: bokbier is verrukkelijk. Eft steek bij Viv schuimend glas bier dan eens een Spencer opook een genot, dat een traditie werd. De herkomst van desc traditie is duidelijkgenoeg U proeft It aar! op elk doosje Spencer waarborgt U de onveranderlijke 'fr kwaliteit DEN HAAG. De inspecteur in algemene dienst der PTT, mr H. J. W. Stegeman te Amsterdam, is bij Koninklijk Besluit benoemd tot di recteur van de Rijkspostspaarbank, ingaande 1 Jan. 1956. Dr G. A. Domisse, administra teur van de PTT, is benoemd tot ander-directeur. Na 15 Maart BONN. De Westduitse s bondsspoorwegen zullen ge- I zinnen met drie oj meer kin- deren van 15 Maart af tegen 1 half geld laten reizenDeze g korting geldt voor kinderen s I tot 19 jaar, zelfs als zij alleen g I reizen. g g De Westduitse minister voor g I Gezinszaken, verklaarde ver- g der dat de spoorwegen spe- i ctale coupê's zullen reserve- S ren voor moeders die met kin- j§ deren reizen. nnannuoHiss DEN HAAG Minister Witte heeft in de Tweede Kamer meege deeld dat- de rjjksgoedkeuringsbe voegdheid voor kleine onderhouds werken van f 2.009 tot f 10,000 weer zal worden Ingevoerd, maar de be slissingen daarover zullen aan de gemeenten worden gedelegeerd. Slechts werken beneden de f 2.000 2ullen dus vrij bljjven. Een rijksbouwbedrijf, als door de r.k. socialist Hagen voorgesteld, acht te de bewindsman op dit moment na de debacles met „Polynorm" en de „Hawomij" politiek onverkoop baar. Principiële bezwaren had hij er niet tegen. LONDEN. Een revolution- nair met een bolhoed en een wandelstok is nu de leider van de Britse Labourpartij gewor den. Hugh Todd Naylor Gaitskell is geen socialistdie geboren is in de schaduw van een fabriek. Verre daarvan. Toen hij twaalf wasdroeg hij al een dophoed en zwaaide hij met een wandel stok. Beide attributen waren de kenmerken van Winchester één van de meest exclusieve scholen voor de welgestelden. Reeds lang geleden echter is de nieuwe leider van Labour tot de conclusie gekomen, dsi zijn toe komst lag in de bevordering van het socialisme. Toen Gaitskell naar de linkerzijde zwenkte, deed hij dit niet helemaal. Hij vond zijn plaats ergens tussen de rechte»*vleugel en het centrum van de Labourpartij. Daarbij heeft misschien zijn burgerlyke afkomst een rol gespeeld. Zijn grootvader was consul-gene raal in Sjanghai, zijn vader had een beste baan in de Indische civiele dienst, een oudere broer was admi nistrateur in de Soedan, Zijn kin der] aren waren dan ook bevolkt met bedienden. De jonge Gaitskell leerde echter teleurstellingen kennen. Hij had ge hoopt een beurs voor Winchester te krijgen, maar hij kreeg die niet. Toch ging hij er heen. Op Winchester zwoegde hij om een beurs voor Oxford te krijgen, maar ook die kreeg hij niet, „Trek je re maar niets van aan", zei zyn leraar-kostbaas. „Je wordt nog eens premier." f Advertentie l.M.} HOEST, GRIEP... Da weldadige warmte van Ther mogene stut de pijn in keel ei borst en verjaagt de aanval. Vervulg van patf- I aanmerkelijk verbeterd en naar verdere verbetering wordt gestreefd. Aantekening van veroordelingen wegens verkeersovertredingen in 't rijbewijs acht de minister evenmin nodigjals zijn ambtgenoot van Jus titie. De rechter is van de recidive altijd op de hoogte. De Commissie Veiligheid Wegver keer heeft op het ogenblik de vol gende vraagstukken in studie: ver betering van de technische eisen, die aan voertuigen gesteld moeten worden; de wettelijke regeling van de ry-instructie; de instelling van vrijwillige verkeersbrigades; voor lichting van gemeentebesturen; het gebruik van valhelmen door motor rijders; verbetering van verschei dene gedragsregels in het verkeer en onderzoek naar de invloed van de vermoeidheid in verband met de Rijtijdenwet; het vraagstuk van de bromfietsen. De verplichting voor de fcram- maatschappijen om op de wagens richtingaanwijzers aan te brengen zal, wanneer de invoeringsdatum woitlt vervroegd zij is nu gesteld op 1 Januari 195B grote kosten met zich brengen Toch wil de mi nister proberen om deze invoering op een vroeger tijdstip te laten in gaan. Het rapport van de Commissie Veiligheid Wegverkeer is aan de colleges van Gedeputeerde Staten toegezonden. Als de minister er de nodige adviezen over heeft zal hij zo spoedig mogelijk bij de Kamer een wetsontwerp indienen. Na Oxford werd Gaitskell leraar en langzaam richtte zijn belangstel ling zich geheel op de economie en de politiek. In 1931 stelde hy zich op de socialistische lijst candidaat voor het parlement, maar werd niet ge kozen, In 1935 probeerde hij het óp- nieuw, maar nogmaals tevergeefs. By het begin van de oorlog werd hij particuliere secretaris van Hugh Dalton, een grote figuur in de La bourpartij. Hü bleef in de politiek en kwam in 1945 tenslotte in het parlement. Toen ging het in snelle vaart om hoog. Binnen zes maanden was hy parlementair secretaris van een mi nister, in 1947 werd hy minister van brands tof vo o rzle ning en energie en In 1950 minister van Financiën, een zeer hoge functie. „Nooit in de geschiedenis" schreef de conservatieve „Daily Mail", „is iemand zó snel opgeklommen naar de hoogste sport. Gaitskel is in elk opzicht één van de merkwaardigste politieke fenomenen van onze tijd." (Arivcrtenne tM) Munhardi's Grieppoeders. Doos 50 et IN de stad slenterde hij tegen me op,„Freefcl" riep ik verbaasd Jk dacht dat je in Australië zat". Want daar was hij vorig jaar met enige pompe heengeëmigreerd, om een toekomst op te boutoen. „Nee. ik ben weer terug", zei hij landerig,'t lVcts daar niks". Nu is' het eigenlijk nooit ergens iets geweest voor Freek. Ik ken. hem al vele, vele jaren want lang geleden was hij een KÏei». zwaar brillend jongetje in onze straatAl* nakomertje van een echtpaar dat kort na zijn onvoorziene verschij ning, het huwelijk opbrakhad hij een gecompliceerde jeugd. Want po. verdween naar het buitenland en deed zijn libido verder af met een gekleurde briefkaart op de verjaar dagen en ma ging zó oPin het spi ritisme, waarover zij lezingen hield, tlat Freekje mééstal stromeloos door onze straat liep. Van deze miezerige realiteit pro beerde hij toch nog iets te maken. Des middags liep hij bijvoorbeeld de broodwinkel binnen en vroeg: „Tante bakker, wat eet. U?" „Coteletten met aardappelen en andijvie" antwoordde de vrouw ach ter de toonbank dan, ,,kom je eten?" „Misschien", zei hij. En na een beleefd groetje vertrok hij. Naar de dokter. „Tante dokter, wat eet V?" Zo liet hij zich in de buurt vijf of zes menu's opsommen, waaruit hij dan met zorg zijn keuze deed, want wie hei lekkerst at kreeg hem die dag aan tafel. Alleen ais Jan over kwam, zag de straat hem niet. Want Jan u>as zyn grote broer, een rum-goedhartige piloot die zich, als hij een paar dagen verlof had, wel eens over Freekje ontfermde. Dat waren de hoogtepunten in zijn bestaan, want er werden dan bio scopen bezocht en eethuizen. Op een keer spijbelde hij van het schooltje en liep naar Schiphol waar hij, dom weg, urenlang fey het hek bleef kij ken of Jan niet toevallig kwam. aanvliegen Dit verhaal toucheerde de straat zo, dat iedereen de volgen de dag extra aardig tegen hem was. In de broodwinkel zei de bakkers vrouw: „Is er iets dat je graag tcilt, Freek?" Ze bedoelde snoep. Maar hy zei schuw: ,Jk wil op Uw schoot zitten van middag. Voor het raam. Om vier wur". Want dan ging de school uit eru hij wou graag dat de jongens en meisjes hem zo zouden zien, ap schoot, als een geliefd kind. „Da's goed hoor", zei cle bakkers- vrouw. In de oorlog was Freek opeens bij de Nationale Jeugdstorm, Ik zag hem eng stappen met een uer beten gezicht, naast een heel rij tje van zulke knapen, die hij aller lei snauwerige bevelem gafwant hij had een sterretje op zijn pet Na de oorlog kwam hij me, bleefc en bitter, uitleggen dat zijn moeilijk heden te wijten waren aan de ille galen, de slechte dan, de goeie wil de hij niet te na spreken. Hij werd aan een baantje geholpen maar liet het afweten, omdat de baas „hem zocht". Hij begon een handeltje maar het mislukte „door de over heidsmaatregelen ze wilden me per se kapot maken". Vorig jaar zou alles goed worden als hy maar in Australië zat. En nu.... „Het is daar allemaal vriendjes politiek. Ja als je relaties hebt.... Maar een gewone, eerlijke jongen die niet mee wil doem aan ge knoei. Toen hy somber wegslenterde nergens verwacht heb ik hem nog een poos nagekeken. Hij zag er uit of hij eigenlijk nog altijd op een schoot voor een raam zou willen zittenom iets te bewijzen. Maar die bakkers vrouw is allang dood en hij heeft de dertig al achter zich dan valt het niet meer. Maar een ding staat wei vast: ouders moet je met zorg kiezen. KRONKEL (Van onze correspon dent) AMSTERDAM Jo han Kaart, kwiek, spits, 58, is vandaag veertig jaar toneel speler. Er is reden om aan te nemen,.dat hij in 1915 als acht tienjarige toen hij by „Het Nederlandsch Tooneel" debuteerde, de toekomst even ge decideerd voor ogen had als thans het ver leden en heden. Op 'n biografie voor ons ar chief schreef Kaart achter Opleiding: .,Vy jarige HBS3 maanden Taoneel- school (goddank)". „Dat goddank slaat erop. dat ik blij was er weer vandaan te gaan. Naar mijn mening is de, Toneel school een onding. Als je talent hebt kun je beter als volontair bij een gezelschap beginnen. Kijk maar naar Ko van Dijk, naar Paul Steen bergen. Ik begon op aanraden van Jan C de Vos. die toen leraar was aan de Toneelschool, bij Het Neder- landsch TooneeL Hij zei zelf: „Jon- fen, ga jij hier maar weg. jij leert et wel in de practijk." Vervolgens gaf hij me mijn eerste rol in „Mea kele ongesubsidieerde gezelschappen zijn. Nu blijven te veel mensen die kantoorbediende of winkeljuffrouw hadden moeten worden, aan het to neel. omdat ze hun salaris tóch wel krijgen. De vele gesubsidieerde ge zelschappen verknoeien het toneel de grote krachten zijn te vee] 1 verspreid. Overheidsinmenging is verkeerd," En dan: „Daar komt natuurlijk ook bij, dat de meeste toneelmen sen geen zakenbloed hebben. Je móet wel zakenman zijn. Ik speel een verkeerd standpunt waren uit- (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG - „De honorarium regeling voor de huisartsen heb ik weliswaar niet vernietigd, maar dat betekent geenszins, dat ik haar heb goedgekeurd." Dat verklaarde mi nister Suurhoff, toen hij bij de ver dediging van de afdeling Volksge zondheid van de begroting van Sociale Zaken uitvoerig Inging op de strijd, die rondom deze regeling is ontbrand. „Als ik alleen op haar inhoud acht had moeten slaan." zo deelde hij mede, „was het zeer twijfelach tig geweest of ik van vernietiging zou hebben afgezien. Een verhoging van 35 pet In een tijd, waarin de regering streeft naar stabilisatie,, van lonen en prijzen, lijkt mij rijke lijk veel van net goede." Maar de minister stond voor het dreigement van de huisartsen-com missie, dat zij de abonnementsrege ling per 1 Januari as. zou opzeggen en men tot bere kening per ver richting zou overgaan. Daar door forceerde zij een dwangpo sitie. Onder die omstandigheden heeft de bewindsman van een ver nietiging afgezien. Maar hij voegde hieraan toe, dat de huisartsen ais sverkersbond heeft* bïj" de"Nationale bwwfanmn yro «n yrq heroep van j steenkolenraad. die de genationali- TWF.RDE KAM KR „inspuiters" waren genoemd. Toen de socialist Van Lienden de ziekenfondsen verdedigde, welke in Amsterdam tot de verkoop van bril monturen aan hun verzekerden wil len overgaan en men dit „onbehoor lijke concurrentie ten opzichte van bonafide opticiens" noemde, onthul de de socialistische woordvoerder, dat een coöperatief bedrijf, dat per week tweehonderd brilmonturen had verkocht, in één jaar tijcis een winst van een ton had geïncasseerd door zich aan de prijsafspraken van de opticiens te houden. „Mogen de fondsen hun verzekerden dan niet beschermen?", zo vroeg de socialist zich af. En hij verklaarde, dat zyn. eigen brilmontuur inkoop een tien tje, maar bij verkoop liefst f 34. had gekost! De liberaal Cornelissen noemde deze cijfers „niet helemaal eerlijk" gezien, de service, die de opticiens verlenen en de stand, waarop dik wijls hun zaken gevestigd zyn. De begroting van Sociale Zaken werd tenslotte z.h.s. aangenomen. LONDEN. De nationale mijn- comedies en kluchten, omdat het publiek er om vraagt. Ik zou wel j eens wat anders wiüen, maar daar i wordt met naar gevraagd." Johan Kaart, de man die de hu- JOHAN KAART ....in klucht en comedies.... Culpa" van jhr Van Riemsdijk. Ik speelde samen met Louis Bouw meester en Rika Hopper. Met Johan Kaart over toneel pra ten. betekent over subsidies struike len, Hij hééft er iets tegen. „We hebben hier een soort Staatstoneel nodig, zoals de Comédie Frangaise, dat alleen de klassieken zou mogen gegaan. Zij menen, dat zij hun hono rarium eigenmachtig kunnen vast stellen. „Dat kan niet m de sector van de Volksgezondheid." aldus de minister. „Iemand kan niet met een mor'"tot handelUede'lach'ïotVron v,drie van exploitatie heeft gemaakt Üjktv hoSp' een hmdehjhe afkeer van Welke g h'LS" LZ V'-"^ d" overheid dan ook te hebben. Van daar wellicht dat hij als Sytze Vlie gen zo vrijmoedig Excellentie Hoze- baar benadert In elk geval is hij wél blij, dat hij met zijn eigen ge zelschap nooit subsidies nodig heeft gehad. Hij heeft in tien films meege speeld: „De Jantjes" was de eerste, „Cïske de Rat" de laatste. En op het nachtfeest dat hem iu Januari wordt aangeboden, worden fragmenten uit die tien films afgerold. hem goedkoper wil behandelen." Aan het adres van de staatkundig- gereformeerde dr Van Dis zei de minister, dat hy alle respect had voor zijn godsdienstige bezwaren tegen inenting, maar dat hij het niet kon waardei en. dat deze zijn reli- gieuse inzichten kracht poogde bij te zetten door schrikaanjagende ver halen over de gevaren daarvan seerde kolenmijnen van Engeland be heert. een eis ingediend tot een loonsverhoging van een pond ster ling (10.85 gulden) per week voor alle ongeveer 400.000 mijnwer kers. WASHINGTON. Senator Estes Kefauver heeft tegen Vrijdag een persconferentie by eengeroepen. Men vertellen, waardoor hij zelfs de i verwacht dat hij" dan bekend" zal volksgezondheid zou kunnen scha- maken dat hij democratisch' candi- den. In eik geval wilde de minister daat voor het presidentschap wil niet laten passeren, dat de dokters 'zijn.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2