Patiëntjes uit Den Ham werden niet vergeten ifrÈuWllK Kerstfeest in Osnabrück MAAK WERELD GASTVRIJ OORD 'GRIEP? m ,De Hoop' behandelde weer 363 patiënten Koningin Juliana in Kersttoespraak: Leven kan alles doen verkeren Meisje gewurgd bij Enschede Dader voortvluchtig Radio-reporter gaf biljetten van f 10 weg HOEST?«-« Kip broedde nu al eieren uit &ÊRHÓCÈNF N.S. is niets teveel Corte kerst n hoogtepunt IS HET LEVEN DUUR? camsa 1500modelkamers Dinsdag 27 December 1955 (Van een onzer verslaggevers) OSNABRÜCK. Uitbundig en ontroerend was het feest, dat duizenden onbekenden de twaalfjarige Gerhard Podde en zijn even oude vriendje Henk Leeuwis uit Den Ham, die bei den sinds Juni in het stedelijk ziekenhuis van Osnabrück worden verpleegd, hebben be reid. Indrukwekkend was het bedrag aan geld en het aantal geschenken, dat na een radio- uitzending van de NCRV voor de beide jongens werd ge stuurd, indrukwekkender was de wijze, waarop gistermiddag, op tweede Kerstdag, een slechts klein deel van de grote hoeveelheid cadeautjes door de kinderen met verrukte ogen in ontvangst werd genomen èn tegelijk werd doorgegeven aan andere kinderen, in Duits land en in Nederland. Het was gisteren ruim zes^ maan den geleden, dat een wel bijzonder tragisch ongeluk een eind maakte aan het pleziertochtje van 43 kinde ren uit het kleine dorp Den Ham in Overijssel. Dicht bij Osnabrück vloog de reiswagen in brand, enkele kin deren vonden de dood. anderen wer den ernstig gewond. Samen met hen ■werden Gerhard en Henk naar het Stadtkrankenhaus gebracht. De an deren keerden terug naar hun ouders de genezing van Gerhard en Henk echter maakte het noodzakelijk, dat zij in het vreemde ziekenhuis ble ven, waar de chirurg K. H. Wefel zich over de beide jongens ontferm de en hen zo ver genas, dat zij over één of twee maanden eveneens naar huis kunnen teruggaan. Wilskracht „Zonder de wilskracht van de jon gens zelf en zonder de medewerking en het medeleven van mensen uit Osnabrück, uit Nederland en uit de hele wereld zou de genezing niet zo ver voltooid zün» a's nu het geval is", vertelde gistermiddag de dokter. En zijn woorden werden van ganser har te onderstreept door de ouders van Gerhard en Henk. „De hulp die we van alle kanten kregen en krijgen, de honderden briefkaarten en an sichten, die de jongens ontvangen, dat alles is ons tot een grote steun geweest", zeiden ze. En het Kerstfeest van gistermiddag in het Osnsbrückse ziekenhuis was wel het beste bewijs, dat zij noch de arts over het ook nu nog voortdu rende meeleven van velen overdre ven. Bezoek verboden Om twee uur, half drie deden slechts het weinige groen op de stil le gangen, de eenvoudig versierde kerstbomen in de kleine wachtka mers en het nu en dan van een zaal uit gedempt doorklinkende zingen van Kerstliederen, soms begeleid door harmonicamuziek. denken aan het uitbundige en tegelijk ontroe rende Kerstfeest, dat in kamer 166 de kamer, waarin Gerhard en Henk sinds kort worden verpleegd zou worden gevierd. Maar tegen drieën was het beeld in het anders zo rustige Stadtkrankenhaus volko men veranderd. Behulpzame handen droegen door een druilende regen de geschenken naar binnen, die naar de N.C.R.V.-studio in Hilversum waren gestuurd. En niemand, die zich iets aantrok van het in keurig Neder lands geschreven „Bezoek streng verboden" op de deur van het twee- Persoonskamertje. Noch zuster Mar tha, de verpleegster van de beide jongens, noch hun dokter, de Ober- arzt Wefel, maakten trouwens enig bezwaar tegen de aanwezigheid van zo veel belangstellenden rond de bedden: de ouders van Gerhard en Henk, hun broertjes, de burgemees ter van Den Ham. de heer G. Bramer. een paar Duitse verpleegstertjes en dan Johan Bodegraven en zijn assis tente mej. W. veltman, die beiden een zo belangrijk aandeel hadden in het welslagen van de eerst tien da gen geleden begonnen actie. Uitbundig en tegelijk ontroerend was het feest. Uitbundig door de eer lijke reacties van de twee jongens I bij het zien van zo veel geschenken, ontroerend door de spontane manier, waarop zij een deel van het gekre- t gene. speelgoed, snoepgoed en fruit, j op hun beurt schonken aan de pa- tientjes uit de kinderafdeling van het ziekenhuis, aan een vriendje, dat twee jaar geleden in een sanatorium moest worden opgenomen en aan de Johannastichting in Arnhem. Alleen van de binnengekomen post lieten Gerhard en Henk hun medepatiëntjes in Duitsland en in Nederland niet delen: de ruim tweeduizend ansicht kaarten, die ze tot nu toe uit heel de wereld ontvingen, beschouwen ze te zeer als hun persoonlijk bezit. Waar de jongens het meest mee waren ingenomen? Misschien was het met het polshorloge, dat ze kre gen. of met de enorme stapel boeken, die ze van de schrijver er van zelf ontvingen, misschien ook waren ze het meest verrukt over de vier kis ten vol met prachtig fruit, waarvan alle patiënten in het grote zieken huis wel zullen genieten. Waarschijnlijk echter waren se met alles alles, wat ze gistermid dag te zien kregen èn alles, wat in Hzlrersttm achter moest blijven even blij; bijna even blij als met het bezoek van hun. ouders, die dank zij autobezitters uit Den Ham en wijde oingeving driemaal per week bij hun kinderen op bezoek kunnen gaan. (Advertentie l.M.) Miinhsrdt's Gricppocders. Doos 50 et. Met dankbaar glimlachende ge zichten zien de ouders van Henk hoe hun zoon in de door Johan Bodegraven vastgehouden micro- joon de talrijke onbekende luiste raars bedankt voor al de geschen ken. AMSTERDAM. Het hospitaal- kerkschip „De Hoop", dat tussen 3 November en 24 December vijfde reis maakte, heeft in deze periode 363 patiënten behandeld, van wie 27 in het hospitaal werden opgenomen. Via de radio werden 34 medische adviezen gegeven. In totaal werden gedurende de vijf reizen in 1955 bijna 800 patiën ten behandeld. Aan het KNMI gaf ..De Hoop" 102 weerrapporten door. Tijdens de reis werden 32 scheeps- zenders en ontvangers aan boord van loggers gerepareerd. DSN HAAG. H.M. Ko ningin Juliana heeft op de eerste Kerstdag des middags over beide zenders Hilversum een Kersttoespraak gehouden, waarin zij als de allerschoonste taak aanwees deze wereld weer te maken tot een gastvrij oord zoals God het bestemd heeft en daardoor op aarde te besten digen die vrede, waarin Hij welbehagen heeft. Door de ons gegeven mogelijkhe den ongebruikt te laten, aldus de Koningin, laadt men voortdurend schuld op zich. In het bijzonder spreekt dat in onze kritieke tijd. Wij moeten niet alleen samen in een kring blijven ronddraaien cn op de zelfde lage hoogte, die daarbij steeds lager wil worden. W:j moeten voor ons behoud gemeenschappelijk naar hoger peil. Alleen zo kunnen wij de nood van al onze broeders overzien en die ter harte en ter hand nemen. Alleen zö is het licht van vandaag het Kerstlicht niet morgen of overmorgen gedoofd, maar wordt het steeds sterker, totdat het de krachtbron is, waaruit de mensheid leeft, Christus is de bron, waarin wij alle leed, ellende en mislukking I kunnen werpen, omdat Hijzelf de 1 liefde is, die zuivert tot nieuw le ven en het mensenleven van zijn begin tot zijn einde verlost, evenals het gehele wereldbesta an. Het wonder van het leven is, dat het a)les kan doen verkeren, zelfs het meest volstrekte kwaad in het meest volstrekte goed. Het is ieder mens gegeven hierin de hand te hebben. Een toestand kan als bij toverslag veranderen, zeggen we, en wij allen bezitten zelf de toverstaf, dat is de gave, die God ons bij de geboorte heeft meegegeven om alles op te kunnen wekken en in stand te houden, wat maar menselijk denkbaar is om het leven op een hoger plan te brengen. ENSCHEDE. Woonwagenbewo ners hebben vanmorgen het stoffe lijk overschot gevonden van een meisje, dat gewurgd bleek te zijn. Het meisje lag in de buurt van een voetbalterrein achter het woonwa genkamp, dat gevestigd is achter de algemene begraafplaats nabij de Grona use weg. De politie is vannacht op de hoog te gesteld van de vermissing van het meisje, de zeventienjarige Hen driks Broeils uit Enschede. Het meisje was gedeeltelijk ontkleed en haar schoenen stonden naast haar. Op het ogenblik dat de politie vanmorgen gewaarschuwd werd, belde iemand op, die zei dat de 21- jarige J. S. hem had verteld dat hij Maandagavond een meisje had vermoord. S. en de vermoorde werkten op dezelfde fabriek. Hij was ontslagen en 2ou vandaag nog een keer terugkomen op het werk. Hij is echter niet verschenen. AMSTERDAM Tweede Kerst dagavond heeft radioverslaggever Tom Schreurs. toen hij op het Leid- seplein voorbijgangers bankbiljet- ten van tien gulden aan het aan- j praten was, nog al wat deining ver- 1 oorzaakt. Via een verborgen micro- foon en een kleine zender gingen zijn belevenissen de aether in. Een politie-agcnt. die er op uit was gestuurd om eens poolshoogte te hemen, trad op vriendelijke doch beslissende wijze als „spelbreker" op. De reporter werd uitgenodigd mee naar het bureau te gaan. Daar werd het laatste van de biljetten die de datum 4 Maart 1949 droegen, waarvan, zoals bekend, ook valse exemplaren in omloop zijn, op zijn echtheid gecontröleerd. De telefoon op het bureau Leidseplein heeft rood-gloeiend gestaan, omdat talrij ke luisteraars opbelden met het ver zoek de verslaggever „in vrijheid te stellen". (Advertentie IM.) Rode Hoestpoeders van Mijnhardi DöOl 50 CC, DRIEBERGEN In het pakhuis van de heer P. Janse loopt nil al een toom kuikens piepend achter hun moeder aan. Moeder kip kreeg kennelijk enige weken geleden- de lente in haar kop, want zij zette ztc/t te broeden op twaalf eieren, j De heer Janse zorgde goed voor i haar: hij zocht een zacht, warm I plekje in het pakhuis roor haar op. Zijn zorgen werden beloond; even voor Kerstmis kroop het eerste kuikentje uit zijn schaalen de an- dere elf volgden spoedig zijnvoor-\ beeld Oudste wereldbewoner kon niet stemmen CHERIBON De 145-jarige Kjai Kasan, woonachtig in de Kampong Kroetoeg, desa Sem piran Bobor. re gentschap Cheribon, die zich de oudste wereldbewoner noemt, heeft niet actief aan de verkiezingen kun nen deelnemen met bet oog op zyn gezondheid. Kjai Hasan zou omstreeks 1810 ter wereld zijn gekomen. Hij heeft "2 vrouwen gehad. Van de huidige (22e) vrouw heeft hij twee kinde ren, van wie de jongste nu tien jaar - (Advertentie INi.) RHEUMATIEK... Uw tergende winterkwaal legt het at tegen de weldadige warmtB van de pijnstillend! Thermogène. HENGELO Niets was de Nederlandse Spoorwegen te veel de reizigers gedurende de Kerstdagen ten dienste te staanZo teas de stations chef te Hengelo begaan met het lot van een aantal reizi gers die de aansluiting Hen geloOldzenzaal mistendoor dat de verbinding uit het Westen des lands met ver traging te Hengelo arriveer de. Er was namelijk slechts uieiirig overredingskracht no dig de stationschef te over tuigen dat kostbare tijd van het doorgaans korte Kerst verlof met wachten op de volgende trein naar Olden- zaai verloren ging. Een tele foontje naar Oldenzaal zorgde «oor een extra trein en het is vanzelfsprekend dat de verheugde reizigers over zo veel service de stationschef een extraJPrettig Kerstfeest' wensten. hoogtepunt pan de Kersfutf- ïendingen is voor ons het korte optreden van Jules de Corte ge weest. Wat hy deed was weer rond uit meesterlik: simpel, menselijk, echt. 'n Overtuigend bewijs, dat de lich te muze de sfeer van het Kerstfeest geen geweld behoeft aan te doen. De overgang naar de ..Missa Solem- nis", die op „Corte Kerst" volgde was beslist niet abrupt. Over de „stunt" van dc heer Tom Schreurs heeft u elders in dit num mer kunnen lezen. We kunnen niet zo bijster enthousiast zyn over deze wijze van gebruik van bet vestzak zendertje, dat enkele jaren geleden op verzoek van een der omroep verenigingen (niet de AVRO) door de technische dienst van de NRU voor een zeer speciaal doel is ont worpen. Hier werden de reacties van men sen opgenomen, die zich daarvan niet bewust waren. Het was een „stunt om de stunt", enig doel was er niet mee gemoeid. De tientjes-uitdelerij van de heer Schreurs was een vrije variant van een eertijds populair programma van een Amerikaanse radiomaatschappij, die een stevige knaap met zo'n vestzakzendertje de drukste straten van New York op stuurde. om daar willekeurige voor bijgangers in de kraag te vatten en een robbertje met hen te vechten. In de reacties had een bepaalde groep luisteraars heel veel plezier. Wjj Nederlanders zijn nooit zo ge voelig geweest voor dit soort „prac tical jokes". Van de heer Schreurs, die kort geleden nog zo onomwon den blijk heeft gegeven van zijn af keer van stunts, als ze door mede werkers van andere omroepvereni gingen worden uitgehaald, hadden we iets dergelijks zeker niet ver wacht. Nou ja, hij was gister dan ook wel wat in dc war. Eerder op de avond had hij zijn luisteraars al een „gelukkig 1957" toegewenst. -s Op 1 Januari 19o6 vieren de „Sky- masters" hun tienjarig bestaan. Op nieuwjaarsdag 1946 heeft het door Pi Scheffer gevormde ensemble zijrt eerste repetitie gehouden ten huize van de tegenwoordige leider, Bep Rowold. Zondag zendt de AVRO ter gelegenheid van dit jubileum een „nieuwjaarsbal" uit. Voor deze spe ciale gelegenheid laat (meester) Pi Scheffer zich nog eens als trombo nist horen. Dat de VARA op 7 Januari 1956 met een nieuwe (lichte) platen- rubriek gaat beginnen, hebben we u al verteld. Thans mogen we ver klappen. dat „Schijvenspeurder", dia dit programma zal samenstellen, niemand minder is dan de Hilver- sumse gramofoonplaten handelaar Ger de Roos, tot 1953 als leider van het „Orkest zonder naam", KRO- r. ede werker. Het oudste geneesmiddel ter wereld is Knoflook» In de loop van duizenden ja ren hebben milliarden mensen baat gevonden bij dit kostelijk geschenk van de natuur. Knoflox is een stimu lans voor bloedsomloop en spijsvertering. Knoflox verbetert de ge laatskleur en maakt laxeer middelen overbodig. Reukloze Knoflox is groen. ledereen zal dit beamen. De huis vrouw moet wikken en wegen vóór zij gaat inkopen Dagbladadvertenties geven haar dagelijks eën overzicht, wat er „te koop" is. Zo kan zij, thuis reeds overzien, welke prijzen haai „het best liggen" Dit is één der redenen, waarom dagbladreclame het altijd doet! BEDENK WAT DAGBLADRECLAME VERMAG! N.V. Roklefa, Goudsesingel 152, Industriegebouw, 3e etage, vraagt onderperser (mul. of 'Tl,), leeftijd 17 18 jaar. rffo e&k Verloren Verloren. gouden ring met tilauwe steen. T.b.t.b.r Schef fer s. Blok]andstraat 59 d. Verloren Noordmolenstraat Za terdagmiddag 17.15: Beige jersey jurk, in papieren zak. Mevr. Schell, Meermanstraat Verloren 26/12 tussen 2 eil 3 bril met leesgJazen in étui. gaande van Hekbootstraat naar Zwaanshals met Ifjn 14. P. de Groot, Zwaanshals 44 b. Ten gerieve van onze lezers hebben we de mogelijkheid opengesteld om onder de kleine advertenties tegen een vergoe ding van i 0.25 administratie kosten annonces op te nemen tot eon maximum van 20 woor den voor verloren voorwerpen en weggelopen huisdieren. Deze advertenties kunnen Hits) ut tend tegen contante betaling aan ons kantoor worden opgegeven Weggelopen Sinds, 22 December, *s avonds, ve rmist een -zwarte poedel, luisterend naar de naam Sam1 Oude - Binnenweg Rotterdam Tel. 11.16.70 S UNICUM IN SURÖPA Personeel gevr. N.V- Rokicfa. Goudsesingel 152. Industriegebouw, 3e etage, zoekt nog enige nette leerling- machlnesMksters en leerling- handwerksters om op onze school opgeleid te worden. N.V. Roklefa. Goudsesingel 152. industriegebouw, 3e etage, zoekt nog enige meisjes voor het colbertateiier. N.V. Fana metaal vraagt half was en volwassen slijpers, bankwerkers, schavers. Jak- spuiters. stoffeerders. Aanmel den: Ceintuurbaan 67. Rotter dam-Noord, tel. 82920; des avond na uur Heer Uitenbo- gaard, Amelandseplein 12 b ot tel. 41654. Gevraagd een nette jongen voor expeditie werk en hulp op bestelauto* Leeftijd 14-15 jaar. Tramkosten. worden vergoed. „Arba", Rozenburgseslraat 14, Schiedam. Andriesse «c Fischer C.V-. Waaldijk 29, vragen voor hun atelier: een meisje voor ae snijkamer, mach i nest iksters, handwerksters, leerlingen en een perser. Aanmelden van 8-5 uur, 's Zaterdags tot i uur. Hierna Nwc Binnenweg 419-H- Nu kunt u geld verdienen. Ge vraagd verkopers en colpor teurs voor de verkoop {ook op gemakkelijke bct.voorw.} van wasmachines, centr., koelkas ten enz- Uitsluitend op zeer hoge provisiebasis (-f- 20 p*°~ cent). Brieven onder no. 4004 aan Adv.bur. Jac. Duits. Dor drecht. B2 iketbakkerh vraagt leer ling-winkeljuffrouw en een 3€ bediende. Van der Kolk, Nwe Binnenweg 164. Telcf. 33780. Gevraagd in klein gezin nel dagmeisje. Aan mélden: Vl11™ park S .na 8 uur 's avonds. - - .Timet brieven - die naar ons oordeel niet bonafide op de inhoud Oer advertenties reage ren worden niet doorgezonden Gevraagd in. klein gezin nette werkster 3 x per week. Aan melden Villapark 5, na 3 uur 'k avonds. Welk beschaafd flink meisje zoekt aangename werkkring in klein gezin van 8.30-5 uur. Za terdagmiddag en Zondag vrij. Mevr. Van der Hoven, Stre- velsweg 2|i b. Gevraagd een net persoon ut bezit van rijbewijs voor ga rage servicedienst. 3 avonden per week als bijverdienste. G. P. van *t Hoff, Baan garage. Baan 24-34. Gevraagd aankomend 3e auto monteur. Aanmelden Gebr. Nijman N.V,, Voorhaven 11, Tclef. 35015. Gevraagd flinke werkster voor schoonhouden van kantoren, showroom ete. Volle werk week. Joh, de Heer, Automo bielen. Admiraliteitskade 82. Nette werkster gevraagd voor l'.i dag per week bij mevr. Van Ende, Ramlehweg 16, Tel. 118181. Woningruil 2e etage-woning te Amsterdam op nette stand voor dito wo ning Rotterdam of omgeving. Mijnsherenlaan 2, Rotterdam- Zuid. Telef. 171109. Te koop gevraagd Waarschuwing. Inkoop oud goud. zilver, juwelen, munten, hoogste prjjs. Vertrouwd adres: H. J. Berkelouw. jonker Frans straat 30 b. Telef. 2B289. Gevraagd: 2- of 3-deurs kast, hele of gedeelten van inboe dels. kleed, loper, gasfornuis, naaimachine, antiek, boeken kast. Heemraadssingel 106 b. Telef. 32569. Te koop aangeb. Crrdjet wan particulieren voor aanschaffing kleding, meube len. electrische gebruiksarti kelen o.a. televisie, radio, was machine, etc. Brieven onder nummer 6038 bur. blad. Wij bezoeken U aan huis. Meubelen, slaapbanken, bed. den. dekens, karpetten, dames, en herenkleding. Gemakkelijke betaling zonder vooruitbetaling. N.V. Mij De Pool. Goudsesingel 32-38, Telefoon 28891. Haarden. Grootste sortering haarden, kachels, radio's, stof zuigers, wasmachines enz. Ge makkelijke betaling. Zonder vooruitbetaling. N.V. Mij ..De Pool", Goudsesingel 32-38. Tel- Fa L. Slier, sportprljzen - orde Hutjes, thans Fannekoekstraat 82. Nieuw tel.no. 28662. Com plete collectie Indus en Prisma horloges en Constant verlo vingsringen. Kopen zonder geld I Dames. heren- en kinderkleding. Nieuwste dessins. Laagste con- tantprijzen. L. Witter, Jonker Fransstraat 91 -93, Talef, 23462. Kopen zonder geld Meubelen, tapijten, zeilen, bedden, gor dijnen, vitrages. Ook meubelen overtrekken. Laagste contant- prijzen. L. Witter, jonker Fransstraat 91 - 93, Telef. 23462. Kopen zonder geld 2 Televisie, radio, gramofoons. stofzuigers, wasmachines, haarden enz. Alle merken. L. Witter. Jonker Fransstraat 91 - 93. Telef. 23462. Kopen zonder geld 1 Stofzui gers. wasmachines, wringers, meubelen, tapijten enz. Laagste contantprijzen. T,. Witter, Jon ker Fransstraat 91 - 93. Telef- 23462 Geslepen glazen platen voor tafels, theemeubels enz. Vlotte levering. E. Zevenhuizen, glas- handel, Ae'brcchtskolk 41, Tel. Nieuwe electrische National naaimachines met vrije stop- arm. compleet met koffer 375.—. Levenslange garan tie. Groen's Naaimachinehan del, Vicrambachtsstraat 114, Telefoon 36653. Het ideaal van Iedere vrouw: Een pracht slaapkamer met grote 3-deurskast, compleet f 375.—. f 450,—. f 525.— De Meubelbeurs, Grote Visserij straat 8-10. Schrijfmachine. Aangeboden Remington met kwitantiewa gen wegens overcompleet 95,Bokelman, Nic. Bects- straat 41 b, na S uur. Wasmachmefabriek heeft was. machines met lichte emaille- beschadiging. gloednieuw met garantie 145.—. desgetvenst afbetaling. Centrifuges j 150. Depot Dalingkamp 31, telef. 173304. Gemakkelijke betaling. Haar den. kachels, Etna, Permanent, Beckers, Inventa en andere merken- Grote sortering petro leum- en electrische kachels. De Gier. Goudsesingel 49-51-53. Tel. 26975; Teilingerstraat 79-31, Tel. 82065. Gemakkelijke betaling. Radio's, stofzuigers, bandrecorders, wis selaars. wasmachines, kinder, wagens, naaimachines, haarden. De Gier, Goudsesingel 49-51-53, Tel, 26975; Teilingerstraat 79-81. Tel. 82065. Gemakkelijke betaling: Dames- en herenkleding- Onze nieuwe collectie is heden aangeboden. Wintermantels en winterjassen. Moderne ipantelcostuums. Karogaxen en tropical heren, costuums. Regenjassen in alle kleuren en maten, moderne modellen. Zie onze etalages! U kent toch onze service De Gier, Goudsesingel 49-51-53, Tel, 26975; Teilingerstraat 79-81, Tel. 82065. Zeer gemakkelijke betalings. voorwaarden: Meubelen en kar petten, gordijnen, bedsteden, tafelkleden, dekens. Grote sor tering. De Gier, Goudsesingel 43-51-53, Tel. 2S975: Teilinger. Straat 79-81, Tel. 82065. Auto's - Motoren Rijwielen Bestelwagens zor.der chauffeur. N.S.U. motorverhuur. Garage De Zwaan. Zwaanshals 49 - 56, Telef. 48793. b.g.g. 43490. Rot terdam. Lederen kleding ziet U overal, maar mooier, beter, goedko per en 't ruimst gesorteerd bij Willy van Gent. Bergweg 220. Betaling in overleg. Bromfietsen N.S.U.. Solex, Rap. Simplex. Mars. Pari 11a. Maico. W.v.G.. Zün- dapp. D.M.F. Ook dubbclzits. Willy van Gent, Bergweg 220. Betaling in overleg. lVilt U een nleuwB brommer, mo tor of scooter voor het komende seizoen? Maak dan nu reeds ge bruik van ons rentegevend spaarsysteem, dan rijdt U zan der zorgen. Willy van Gent. Bergweg 220. Te koop Minor 4-persoons, in prima staat. Billijke prijs. Elzakkers, Walchersestraat 56b. Tel. 73592 na 8 uur. Mtiz.iastr. - Rudio's Grousofoonplaten Philips televisie demonstreren wij vrijblijvend in Uw huiska mer. Betaling reeds vanaf f 6,57 p. week. Radio Modern, Plein weg 152, Tel. 77555; Straat weg 59. Tel. 49566; Schied.weg 145, Tel. 52506. Radio- en televisietoestellen voor iedereen. Nu kopen en volgend jaar behoeft U pas be ginnen te betalen. Vanaf ƒ1 per week bij Uw off. Philips- dealer B.R.S.. Jonker Frans straat 75, Telef. 1107 56. Ser vice-auto komt. Bandrecorders. De nieuwste Philips bandrecorders uit voorraad leverbaar. Ook Tele- funken. Handy sound. Webster. Webcor, Playtime, enz. Crediet service. Reeds vanaf 4.— p. weck zonder vooruitbetaling. Kroon Radio, Schiedamseweg 117, tel. 32717. Bij tramhalte. Radio-toestellen serie l955-'56. Uitgebreide keuze in de be kendste merken, o.a. Philips. Telefunken. Grundig. Aristona. Er res. Fridor enz. Sterk ver laagde prijzen, betaalbaar per: week of per maand zonder, vooruitbetaling. Wij komen gaarne 's avonds bij U thuis demonstreren en de condities bespreken. Inruil oude toestel len tegen aantrekkelijke prijs. Kroon Radio. Schiedamseweg 117, Tel. 32717. bij tramhalte. Gramofoonplaten op conditie. 15 stuks t 1.— per week; 30 stuks 2.per week naar keuze. Zeer uitgebreide col lectie populaire nummers. Ook langspeelplaten klassiek en opera. Wij zenden U gaarne geheel vrijblijvend onze cata logussen. Kroon Radio. Srhie- damseweg 117. Telefoon 32717. Bij tramhalte. Philips Televisie. Onze speciale televisie-dienst staat te Uwer beschikking om Uw keus te bepalen bij het aanschaffen van een televisie-apparaat. Geeft U ons even een tele foontje cn wij komen gaarne 's avonds bij U praten. Zeer soepele betalingsregeling. Kroon Radio, Schiedamseweg 117, Tel. 32717. Bij tramhalte. Pick-ups en platen wisselaars vanaf 68.50. Reeds voor 1. per week zonder vooruitbeta ling. Desgewenst met 10—30 platen naar keuze, ruime sor tering van merken, als: Phi lips. Telefunken, C.illaro, Dual, Garrard, Joboton, Thorens enz. Uitgebreide collectie van dc nieuwste modellen wisselaars, salonkasten. Kroon Radio, Schiedamseweg 117. Tel. 32717 Bij tramhalte. Gram.platen 15 voor i,— p. w. zonder vooruitbetaling. Radio Soons, Stadhoudersweg 17, Tel. 48352. Fotografie Pasfoto's klaar terwijl U wacht in onze gezellige wachtkamer. Walg's Fotam Studio, Meent 127. Geopend van 8.3Q tot 5.30 u Meubelen en huisraad Slaapbanken met Pullman- vering en gewone vering. Volle garantie. 1- en 2-pers. v.a. 85.—. Comfort, Walenbur. gerweg 10a Rotterdam, Tele foon 48495. Prima verende divans en slaap banken 35.45.—, 55,—. 65.enz. De Specialist, Burg. Roosstraat 23 (bij Zwart Jan straat). Slaapbankstel, bank «n 2 fau teuils prima verend 134,—, 154,—, 190.—. 210.—, 250,— enz. „De Specialist". Burg. Roosstraat 23 (bij Zwart Janstraat). Jubileum-aanbieding! Gotiske slaapkamer, geheel meubel plaat. Compleet f 455,—. Extra bij aankoop slaapkamer wollen merkdeken voor 10.Meu- belinagazijnen Wilson. Grote Visserijstraat 97-101, midden in de straat. Kleding, schoeisel enz. Dames! Bont jasjes .kort en lang, 6 weken in gebruik, daarna betaalt U vanaf 2. per week of 24 maanden. Onze coupeur komt U met onze collectie aan huis bezoeken. Strikte geheimhouding. Brie ven onder nummer 5995 bur. blad. Dansstudio Cor Klinkert, her vat de eerste week van Janu ari '56 danslessen voor begin nerden en gevorderden. Tijdig inschrijven s.v.p. Voorschoter laan 114, tel. 28259. Diversen Horlogerie Horloges voor dames en heren vindt U op afbetaling bij Huijser, Jonker Fransstraat 63 Komt U eens praten? Horlogerie Coenraad winkel stad .Twaalf Provinciën'. Alle dames- en herenmerkhorloges. Gemakkelijke termijnbetaling zonder prijsverhoging. Gaarne tonen wij onze gehele collectie bij U thuis. Telef. 11 52 99. Zwitserse horloges. Ook. voor U. Bet. in overleg, 2 jaar ver zekerd. U schrijft om inlich tingen. wy bezoeken U, S. Stuifzand, Jaffadw.straat, Rot terdam-Oost. Lessen De bekende auto-motor rij- 36543. Ford Taunus '55. Moti en scooterrijiessen f 35,— per cursus, theorie en examenry- den Inbegrepen. Judo, Jiu Jitsu en Hatha Yoga. Van de Velde, Zoutzieders- straat 43. Geeft ook in Zuid les. ïnl. iedere avond of telef. 78609. De vnnouds en meest bekende auto- en motorrijschool Ael- brccht lest met Ford Taunus scooter- en motorrijles 35,— per cursus. Voor dames een instructrice. Gratis theorie. en blijft gevestigd AeJ« brechtskads 132 b. Telef. 39613 Bondsautorijschool D, van Rös- sum, Rotterd.dijk 164. Schie dam, Tel. 69990. gev. sedert 1929. Verwarmde wagens. WÜ verbouwen Uw spiraal tot opklap, of kantelbed. Opstrek- ken en repareren, Lasbedrijf ..Het Zuiden", Putsestraat 12. Telefoon 74150. Matrassen- cn beddenreparalle. Meer dan een halve eeuw ervaring. L. de Jong, Jac. Catsstraat 46 Noord, Telefoon 43655 - 80944. Keren costuum 30,—. regen jas 27.50. winterjas t 25.—, mantel 22,50. Van Heulen, Kleermakerij „Het 2uiden", Siaghekstraat 96 b. Telefoon 71027 Overhemdenreparatie, ïn ons erkend overhemdenatelier re pareren wij Uw overhemd weer als nieuw. Nieuwe boorden, manch. enz. D. v. d. Heuvel. Abr. Kuyperlaan 63 a, Telefoon nROW> Verhuizingen en meubelver- voer tegen zeer lage prijzen. Jac, Middelhock, Mathenesser- dijk 173. Telef. 34373 en Staten- weg 5 c. Telef. 49894. Turfstroolsel voor vorstafdek- king en grondverbetering van uw tuin en ophoging van uw kippenren. Fa P. v. d. Kooy en Zonen. Geuzenstraat 1, Telef. 31418, Rotterdam. Wij willen ook Uw hoed ver nieuwen, stomen, vermaken. Dumoulin, Snellinckstraat 37 (W). Telefoon 32452. Hand schoenen wasser ij. KinderwagQers, ksppen over trekken. spuiten, bekleden. Zendt briefkaart, wordt afge haald. Inkoop cn verkoop. Telefoon 2I4D8. Fa Bogert, Oudedijk 266. V slaapt weer als een vorst als u uw oude bed door bed denmakerij Hmdriksen laat nazien en retireren. Vraagt prijst Thans OJstplein 51, Tel. 21992.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 3