Toestand is kritiek maar geenszins d EEN HALVE liiila Kustvaarder sleept zusterschip over Atlantische Oceaan es Zilveren offerbeker naar A USTRALIËRS ONTDEKKEN PAPOEA 'S MET LANGE BIJBELSE BAARDEN DAMPO CONFERENTIE NEDERLAND-INDONESIÈ Scherpe discussies in de ministeriële bijeenkomst 3 SCHRALE Kloosterbalsem Londen in dichte mist gehidd Atoomcentrale voor Franse industrie Daders aanslag op Perzische premier krijgen doodstraf Amsterdam krijgt vierde station Meres-N' kreeg machineschade Revanche met kerstboom &ERM0GÈNE UTRECHTSE RECHTBANK BESLIST: Kindje omgekomen bij brand in kindertehuis Verkoper kende waarde niet Quemoy weer onder communistisch vuur Kent U het verschil tussen een mus en een nachtegaal Vrijf Kou en Pijn BSS®nnnsiSiï®si33iSi Thicken Wereldprimeur bij melkfabriek te Apeldoorn Leger van amateur vissers gevolg van staking in Ijmuiden Tante Hannie had accordeon meegebracht RADIO ÈRT.V. Donderdag 5 januari 1956 (Van een onzer redacteuren) GENÈVE. „Kritiek maar niet hopeloos". Met deze woor den werd gisteravond de toestand op de Nederlands-—Indone sische conferentie gekenschetst toen de ministers van beide partijen hun eerste bijeenkomst na het kerstreces achter de rug hadden. De impasse waarin een dag tevoren de deskundi gen van de fin an eicel-economische sectie verzeild waren ge raakt, heeft zich thans naar het ministeriele niveau verplaatst. De debatten waren nog iets scherper dan op de bijeenkomst van de experts en men heeft midden in de. discussie de bespre- king afgebroken. Hedenmorgen zou men verder gaan. In de tussentijd hebben de minis ters de gelegenheid zich op de si tuatie te beraden en ie zoeken naar een uitweg. Zou. die vandaag niet worden gevonden dan ziet het er inderdaad ernstig.uit en moet men met een mislukking rekening hou den. In de lobby van het statige hotel Des Eergues in Genève wordt in tussen druk gedokterd aan een com promis. De ministers hebben gister middag uitsluitend gesproken over punt twee van de agenda: de finan- cieel-economische verhoudingen. Men is nog altijd op het zelfde punt: moeten de toekomstige verhoudin gen geregeld worden door een spe- (Advettentie IJV!.) Vervolg van pag. 1 niet, dat het NlV.V. jarenlang de on- betv tstbare gangmaker is geweest. ZIEN wij het goed, dan heelt de vakbeweging- haar nieuwe plaats nog niet volledig be paald. Het trekt daarbij de aandacht, dat het. N.V.V, soms gouver nemen te ler lijkt dan de confessionele vakver bonden. .Dit is in overeenstemming met het feit,datde politiekerich ting, die het N.V.V:-steeds het naast heeft gestaan, sedert de bevrijding het leeuwendeel der verantwoorde- li. heid >p sociaal gebied heeft "ge dragen, De vraag kan echter op- ko" icn of het gewenst is voor een "vr.c trale, al té "veel te gelden als verlengstuk van de regering. De verantwoordelijkheid van een vakcentrale ligt in een 'ander vlak dan die-van de regering, zoals ze tiouwens ook in een ander vlak ligt dan .an een politieke partij. Er mag zijn eep. vergaandbegrip, maar er mag niet zijn vereenzelviging. Want iedere gezonde maatschappij berust tenslotte-óp de spanning en tegenstelling van standpunten. De leid: van een vakcentrale, die de regering of een partij eerder verstaat dan de eigen leden, is op een gevaar lijke weg. Dit is vëel minder kritiek dan een overdenking haar aanleiding van de nieuwe fase, die de vakbeweging is ingegaan. Déze overdenking heeft een algemene strekking én dóet niets af aan de gevoelens van grote waarde ring, die ons bezielen, jegens het vijf tigjarig N.V.V. ciaal akkoord of moet men in het bijzonder de garanties voor de Ne derlandse rechten en' concessies in Indonesië uitsluitend overlaten aan de nationale wetgeving van Indone sië, vertrouwend dat de Indonesische regering haar eigen belang in het oog zal blijven houden en zich be wust zal zijn dat, als zij de Neder landse belangen niet eerbiedigt, dit ook zijn terugslag zal hebben op de algemene houding van het Westerse bedrijfsleven tegenover Indonesië, Onmiddellijk hiermee samenhan gend is de vraag of de internatio nale overeenkomsten moeten preva leren boven de nationale wetgeving in Indonesië. Eigenlijk is dit een vraag die de toekomstige constituan te in Indonesië, zal moeten uitma ken. Daarom wil de Indonesische delegatie hierop niet vooruitlopen. Maar voor de Nederlandse regering is..het uiterst moeilijk deze zaak zonder meer aan de pas gekozen grondwetgevende vergadering óver. te laten. De discussie in de ministeriële ogenblik een scherpe vorm aange nomen. toen van Nederlandse kant de indruk werd gewekt dat het laat ste wóórd was gesproken; De Indo nesische minister van Buitenlandse Zaken Anak Agoeng reageerde fel er op. De Nederlandse minister van Economische Zaken prof. Zijlstra heeft- de situatie gered door een ge matigd geluid te laten horen. Intussen is dr. Soemitro, de Indo nesische minister van Financiën, eindelijk in Genève gearriveerd. Hij woonde de ministersbijëen- knmst bij. „Het feit dat ik hier ben, bewijst dat de politieke situatie in Djakarta rustig is en dat.de de legatie voldoende steun heeft om de onderhandelingen voort te zetten. Als het anders was, zou ik nu niet hier zijn", aldus was' zijn verklaring bij aankomst uit Djakarta. (Advertentie JLM.j daarvoor is Akker s Klooster: balsem het middel, dat Uw huid weer gaaf et» glad maakt. Ook als wrijfmiddel bij rheumatiek: LONDEN Sinds woensdagavond hangt dn het gebied van Londen eén dikke mist. De hotels zitten vol -auto-forensen, die niet meer naar huis durfden te rijden. London Airport was voor alle luchtverkeer gesloten enmeer, dan, 2000 reizigers konden niet verdèr. PARIJS. Binnenkort zal presi dent Coty te Marcoule, 32 kilometer ten noorden van Avignon de eerste krachtcentrale openen voor indus triële doeleinden, waarvoor de éner gie wordt geleverd door middel van kernsplitsing. Frankrijk beschikt reeds over atoomzuilen in de stations voor kern. bijeenkomst heeft op een bepaald onderzoek te Chaüllon en Saclay. TEHERAN - Een Perzisch tribu naal heeft woensdag vier. leden vau de „Fadajan Islam", een fanatieke mohammedaanse organisatie, ter dood veroordeeld wegens samenzwe ring tegen de regering. Bij- elkaar zijn^vijftien leiders van deze sekte dié tegen Westelijke invloed is gearresteerd in de loop van het onderzoek naar een mislukte moordaanslag op premier Hoessein Ala in november. UTRECHT De snelle ontwikke ling van westelijk Amsterdam tot een wooncentruro voor 160.000 men sen vereist zowel lokale als inter-, lokale voorzieningen op vervoersge bied, zodat de Nederlandse Spoor wegen met spoed aan de spoorlijn naar Haarlem een station zijn gaan bouwen: de halte Amsterdam Sloter- dijk, die bij da aanvang van de zomerdienstregeling op 3 juni a.s. in dienst zal worden gesteld. pRITZ GRüNBAUM, een grote ■*- cabaretier van vroeger, vertelde eens bi een zijner conférences het volger de verhaaltjeAls bij de z peuners een jongen wordt geboren, behoort het tot de oude gebruiken om links van de wieg een goudstuk en rechts van. de wieg een viool neer te leggen.Grijpt het kind het eerst naar het goudstukdan wordt hij later een dief en grijpt hy hét eerst naar de oiooi, dan wordt hij musicus. VA-V Maar het kómt voor," zei Grün- baum; „dat hij grijpt naar allébei tegelijk. In dat geval wordt hij la ter Schlagercomponist".. - Dit is een mopje met. ,/xchter- grond", vind ik. - - - In deze donkere dagen zetten we de radio misschien -wet een beetje meer aan, dan anders. Als -jèfluis tert naar de melodieën, die sommige zingende lievelingen van het pu bliek aanheffen, merk je dat de componist ongetwijfeld naar viool en goudstuk tegelijk heeft gegre pen. De 'teksten komen uit een ROTTERDAM. Een Rot terdamse kustvaarder is al ruim vijf dagen bezig de At lantische Oceaan over te ste ken met een zusterschip op sleeptouw. De kustvaarder, de Conception, sleept de Meres-N, die net voor oudejaar voor Porto Alegre machineschade opliep. Deze machineschade bleek niet te kunnen worden verholpen door de bemanning. De Meres-N is toen rustig voor an ker gegaan, tot de Conception bij haar arriveerde. Tezamen zetten de scheepjes de reis voort. Vanmorgen waren zij reeds gevorderd tot bij Santos. Beide schepen meten omstreeks 500 ton en zijn eigendom van Van Nievelt Goudriaan en Co. Zij varen in de regelmatige dienst tussen Rot terdam en de Parana-rivier (waar zij de havens aandoen van Paraguay, welk land niet aan zee ligt). Zowel de Meres-N als de Conception waren op de 30e december van Rio Grande vertrokken, de Meres-N met een la ding tabak, de Conception met stuk goed. Normaal zouden de schepen om- De kcntfiaros van Stevensweert EINDHOVEN. Een bewoner van de Bondstraat te Eindhoven kreeg dezer dagen de gehele "dag jongens aan de deur. die. een afge dankte kerstboom' kwamen brengen. De man begreep er niets van. Wat was het-geval? In een plaat selijk bladbleek een advertentie te b ebben gestaan, waarin werd medegedeeld, dat op bet bedoelde adres kérstbomen werden opge kocht tegen veertig cent per stuk. Het onderzoek heeft aangetoond dat bij de krant de advertentie was op gegeven, waarschijnlijk in opdracht van een, jongeman, die op deze wjjze revanche wilde "nemen voor het feit, dat de vader van zijn aangebedene hem niet over de. vloer wilde laten komen. UTRECHT Naar aanleiding van de brief welke de gebr. Krijnen te Utrecht hebben gericht tot de officier van justitie te Rotterdam tegen de advocaat van de erven van de heer D. G.. van Beuningen, mr. J. J. F. te Rotterdam,., deelde deze laatste ons mede dat ook volgens de officier van justitie te Rotterdam de klacht, van elke grond ontbloot is: (Advertentie l-M.) SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. Da weldadig» warmte van de pijnstillende Thermogène verdrijft de sner pende pan.' streeks de 20e januari in de Rotter damse haven zijn aangekomen. Nu worden zij ongeveer de 27e verwacht. Toen de machineschade zich op de Meres-N voordeed was de Concep tion :dïcht in.de buurt. V' De lijndienst met kustvaarders van Rotterdam naar de Parana-rivier is reeds uniek, maar nog zeldzamer is een zo grote sleepreis van twee kustvaarders. Het gaat om verschei dene duizenden zeemijlen. ZUTPHEN. Een driejarig kindje is in. de vlammen omgekomen toen vannacht brand uitbrak in het kin dertehuis „Mid-gaard" aan de weg van Eefde naar Almen. Vier andere kinderen, die even eens in het huis ..verbleven,, konden in veiligheid worden gebracht; Het huis is geheel uitgebrand. (Advertentie l.M.) UTRECHT, De kantharos, een kostbare Griekse offerbeker met een bijzonder grote oudheidkundige waarde, moet de Utrechtse edelsmid L. H. M. Brom teruggeven aan de oorspronkelijke eigenaars, het echt paar Van der Linden-Schoonenberg. Dit heeft de president van dë recht bank, woensdag bepaald. Nadat de zilveren kantharos, die ongeveer uit 200 jaar voor Christus dateert eenomzwerving van een twintigtal eeuwen had gemaakt, werd hij door een inwoner van Stevensweert ergens in een, hoop grint gevonden. Zo, op het eerste ge zicht zag de beker er onooglijk uit, maar de kunstschilder Leo Kuikens uit Roermond besefte meteen de zeer grote waarde van de vondst. De kunstschilder overleed echter in 3949 en liet zijn hospita, mevrouw Van der Linden-Schoonenberg de kantharos na,Ze zette hem op de schoorsteen en dacht er "verder niet over na. Maar een broer, van haar meende terecht te doen te heb ben met een belangrijke oudheid kundige vondst en liet de offerbeker door de heer Van Baarèn, directeur van het Goud- en Zilvermuseum in Utrecht taxeren. Deze wilde er echter aanvankelijk niet meer voor geven dan 35.— de geschatte waarde van het zilver, maar na lang onderhandelen werd de prijs bepaald op 125.—. De heer Schoonenberg I ontdekte echter al gauw, dat de heer Van Baaren niet voor het museum had onderhandeld maar voor de heer Brom, die on middellijk de waarde yan de beker besefte. Hij zat, volgens de heer Schoonenberg buiten in een auto te wachten met de kantharos, die in een koffertje was gestopt, dat er speciaal voor gemaakt was. De heer Schoonenberg voelde zich bedrogen en eiste de' beker terug. Toen de heer Brom dit. weigerde, deed hij hem een proces aan, dat hij won. De president van de rechtbank verklaarde de koopovereenkomst nietig/omdat de Roermondsë verko pers zich geen moment bewust waren van .de grote waarde, die de'kantha- ros bezit. De heer Brom moet de beker nu binnen twee weken „terug; verkopen". Doet hij dat niet binnen die tijd, dan moet hij honderd gul den betalen, voor elke dag méér dat hij in gebreke blijft. TAIPEH. Het Chinees-nationa listische ministerie van Defensie heeft bekend gemaakt, dat de com munistische artillerie Quemoy gis teren en vandaag, heeft beschoten. Het was de hevigste beschieting sinds ruim een jaar. CANBERRAMidden in de on doordringbare wildernis tussen de bergen van Nieuw-Guinea heeft men Papoea's ontdekt, die er .uit- zien als de eerwaardige lieden, die het Oude Testamentbevolken. Als hoofdtooi dragen ze pruiken, die met zorg vervaardigdzijn en aan hun Jein lumgëh lange.- baarden, die vooral zorgenvoor. - het' Bijbelse uiterlijk. De primitieve- stam die zichzelf Duna noemt werd door een Au stralische patrouille iri één nog door blanken onbetreden gebied ont dekt Twee en zestig dagen hadden de Australiërs het gebied te voet doorkruist, op zoek naar een ge schikte plaats voor de aanleg van vliegvelden. „De blanken komen uit de wol ken", zeggen de Duna's én dat is helemaal geen onlogische verkla ring, want voor de. komst van de patrouille hadden er verscheidene verkenningsvliegtuigen „grote brullende vogels" boven het ge bied gevlogen. •Dé inboorlingen hebben eeuwen en eeuwen afgesloten/geleefd van de. rest der. wereld, In hun' kléine gemeenschapje, 'omsloten door hoge bergtoppen en ondoordringbare oer wouden, leven ze volgens de aloude tradities. Ook wat hun gereedschap betreft, want de bijlen waarmee ze de jungle te lijf gaan zyn nog van steen. Om kleren bekommeren dè Duna's zich. niet hun lendendoekjes zijn van minimale afmetingen maar de pruiken zijn hun grootste trots. IJdele Duna's stoppen er. een paar grote rode bloemen in en sommi gen .dragen oorkleppen van ge droogde bladeren, al is het dan niet tegen de kou, Vooral wanneer er bepaalde plechtigheden van de stam te vieren zijn/wordt ér da genlang aan de pruiken geprutst en gepoetst net zo lang tot ze een spits vuurtorenmodel hebben. Bo vendien komt er dan veelal nog een roestrood verfje .bovenop. Het voor iedere Duna een ver schrikking. om met een „kale" neus te lopen. Daarom prikken zie. door de neusgaten een slagtand van' een wild zwijn, een rietstengel of een slagpen. De baarden worden vaak opgevrolijkt door snoeren kralen Menseneters zijn de Duna's in ieder geval niet Toen één van de pa trouille-leden heel voorzichtig in die richting zijn voelhoren uitstak toonden de stamleden alleen maar afschuw bij de gedachte, dat de éne mens de andere zou opeten. Het verichil 'Is. voor'U waar- tehijnfijlc «I opvallend om te zien, maar stellig heel groot als U ze hoort Bij verpakte toepen kunt U het verschil misschien niet zo direct zien, maar ongetwijfeld dei te beter proeven. Bij de eerste lepel, die U van Uw OXO soep neemt, proeft U het ontzaglijke verschil dan proeft U dat OXO soepen torenhoog uitsteker» boven elk ander produet. Gun Uzelf het beste en verlang uitsluitend OXO. g Op deze manier werden de g deurwaarders iri de Londense g buitenwijk Ilford ontvangen g§ toen ze drie gezinnen uit huis jj H wilden zetten, omdat deze weigerden.de verhoogde huur te betalen. Bakken en em mers heet water en zelf ge- maakte meelbommen werden §f de mannen, die met kóevoe- i ten poogden de. gebarrica- deerde deuren open te ram men, naar het hoofd geslin gerd. De strijd duurde niet lang. De deurwaarders, gehol pen door grote aantallen po litieagenten, kregen enigs zins gehavend de bewo ners toeft pp straat, ^iüuuirdm[iii(uuiUiuaii!.inuiEüiiiuuu!iiiuiuiiiuiE:Lin^fiiu:>.n.ati.tinuitu:(i!i:i:iiüiiffi (Advertentie l.M.) weg met de genezende SOEPEN „Chicken"-kippensoep. Toma tensoep, Juiiennesoep, Cham pignonsoep, Vermicéllisoep, Aipergesoep.Bruinebonensoep (Van onze correspondent) APELDOORN. Momen teel wordt de laatste hand gelegd aan een 'grote verbou wing. en modernisering van de Apeldoornse coöp.:-melkin richting „Marïëndaal". Deze verbouwing .vergt een bedrag van één miljoen gulden. Wat betreft de meikont- vangst, bezit „Mariëndaal" 'n wereldprimeur. De meikont- vangst is namelijk volkomen mechanisch en verwerkt 900 gevulde bussen in de tyd van één uur. Via twee transportbanden gaan bussen en deksels de fa briek in. De bussen komen dan op een zogenaamd stort- rad en worden automatisch, gekeerd. De totale hoeveelheid melk van elke leverancier komt te recht, in 'n. bascule, die auto matisch het gewicht aangeeft, terwijl tevens automatisch 'n monster vande melk wordt genomen. Via een bussemvasmachine gaan deksels en bussen weer naar dé wagen terug,, die de bussen aanvoerde. Het wegen, •registreren én het nemen.van. een monster, neemt in totaal vier seconden in beslag. aparte wereld. - Ze gaan véél ovér cowboys; die ontmoedigddwalen door maanlicht-prairies of over meiskes die in. café ,Het gouden, anker" over zee turen om te zien p:i Wiïlems schip nog niet 'nadert en ze zijn gebaseerd op een rijm systeem dat alleen het meest voor de hand liggende accepteert en elke vondst principieel uitsluit. Met óp- zét, want er ïs een théorie in de amusements wereld, die zegt dat het zo banaal mogelijk moet, omdat „ze 't anders toch niet snappen". En als het niet gesnapt wordt, is de kans op een Schlager verkeken. Ik heb deze gedachtengang altijd gewantrouwd en ben, telkens weer, blij ais ik een bewijsstuk voor hét tegendeel in handen krijg. Hét éclatant succes van Jules de Cortë's onlangs verschenen langspeelplaat, lijkt mij er een. Hief hebt u nit tien Nederlandse levensliedjes die. door iedereen „gesnapt'' worden en het nagejaagde succes bereiken zon der ook maar één keer de afge trapte parf°n te bewandelen. De.Corte Zingt muziek en tekst dbl hij zelf maakt. Hij doet dat, wat de melodieën betreft, niet een zeld zame muzikaliteit en, wat de tek sten aangaat, mét een zuiver .gevóel voor de grenzen van het levenslied. Want men moet in zo'n gezongen „lesje", niet al te' veelmi Hen be weren. O, ook h ij gaat wel eens eenenkel keertje over de schrééf. „En we lachen maar, tot de wereld vergaat", is mij persoonlijk nét te gortig. Maar in de meeste gevallen blijkt hij een prachtig gevoel voor het juiste evenwicht te bezitten. Zijn taalgebruik is vaak tégen het poëtische aan. In een der ook mu zikaal) allermooiste liedjes op dé ze plaat, staan bijvoorbeeld passages, als: „Ik zou toet eens willen we ten, waarom zijn de wolken zo snel? Misschien dat 't een les aan de mens is, die hém leert hoe fic tief een -toens is. Of misschien is 't ook, eenvoudig een engëlènspel... Daarom, zijn de wolken, zo snel'A Uit een lief, weemoedig, liedje als „Meneer N jf." schrijf ik. overJHij sjokte langs de wegen, hy had de trieste regen,'de wind en allés te gen, en "niemand die 't zag...." „We hebben 't niet geweten, tot hij tèn slotte viel, nog twee of drie keer eten, dan zijn wé hem vergeten. En God hebbe zijn ziel". Eén van de zonnigste liedjes die op deze plaat staat heet ,JIe Vogels", een naar mijn smaak volmaakte eenheid tus sen een speelse tekst; nèt gênaeg bedoelingen eén keerlijk mu ziekje. J, ,TZésnappen 'ttoch' niet..." 'f Natuurlijk snappen „ze" het niet', als de schrijver zich duisterbelieft uit te drukken. Maar. dat eenvoud waarachtig niet banaal hoeft te zijn, heeft Jules de Corte op zyn plaat opnieuw en naar zijn succes tè oordeZen zeer overtuigend bewe zen! KRONKEL IJMTJIDEN. Als gevolg van de - grote schaarste aap rondvïs' in de vi shall en, doordat met de feestda gen alle schepen binnen bleven én door de staking van de treilvissèrs. is een leger' van hengel-'en beug vissers op dë Umuidense pieren af gekomen. Het wemelt er sinds enkele dagen van de brood- en amateurvissers, die zowelmet vletjes als van de pier af een goed daggeld proberen, te verdienen. Q MROEPSTER Hannie Lips, voor de kinderen die iedere woens dagmiddag bij het televisie-toestel zitten „tante Hannie", heeft gisteren laten zien, dat ze méér kan dan programma's af- en aankondigen. Aan het slot van Het kinderpro gramma heeft ze op haar accordeon het afscheidslied van „Dodo", Bert Brugmans populaire marionet, be geleid. Tante Hannie, die er slag van heeft om met kinderen om te gaan, zat daarbij tussen de jongens van een school in Bussura, die onder leiding van hun onderwijzer, broe der Benitio, aan het begin van de uïtzending een concert op orgelpij pen hadden gegeven. Iedere jongen blies op één of twee. pijpen, samen zorgden ze voor een orgeleffect, 't Klonk bijzonder aardig. Of de kinderen van de avontu ren .van „dappe re Dodo" even veel hebben, -ge noten, als op an- dere door de. KRO verzorgde woensdagmiddagen, weten we niet. .Maar wij vonden het slot van dé voorstelling ditmaal wel héél braafjes. Ook. klonken" de stemmen van de - jongens nogalge forceerd. Wat jammer is, omdat het marionettenspel zo'n dankbaar - te levisie-object is. "VT AX1M HERMAN RAFT, 'de be- kende imitator "en parodist,-, die sinds vele"., jaren in."ons Aand woont, zal zaterdag als conferencier te horen zijn in de VARA-show- tij'd .is P3" 'ich A Vs ,opVOLCER van pvof. J. H. lebrand op donderdagmiddag 12'js- nuarl met een nieuwe serie korté causerieën vóór huisvrouwen. On der het motto „Tussen de wal en het schip" zal zij praktische advie zen geven op de meest verschillen de; terreinen.' \7 ANA VOND treedt de journaal- dienst van de NTS voor het eerst in de openbaarheid. In vér band daarmee beginnen de uitzen dingen eén kwartier eerder, om acht' uur dus: In het als gezamenlijk., programma gebrachte journaal, zal ook het weeroverzicht opgenomen zyn. Het KRO-programma wordt be sloten met een éénakter van Tsje- chovv. „Martelaar tegen wil en dank" ondertitel „Uit het -leven van een zomerforens""De KRO treedt hiermee'in de. voetsporen" van; de VARA, die al. enige .tijd haar donderdagavond-uitzendingen pleegt te besluiten met een éénakter voor solo-toneel. Tsjechows stuk wordt gespeeld door Rob de Vries. I HET AVRO-programmazal - Henk Badings vanavond .zijn tweede inleiding houden over mu zikale experimenten. De componist zal weer enkele: proeven van elek tronische muziek en „musiqpe con crete' laten horen. Deze'tweede in leiding heeft 'n betere zendtijd ge kregen dan de eerste: 10.25—u uur op de conference gaan toeleggen. V* OOR de AVRO-microfoon be- gint mevrouw Lotgering-Hil- A. Logeman heeft de minister v. O. K. en W. een andere oud-mi- nister benoemd tot- lid van het be- s'uur van de Stichting Radio Ne derland AVereldoinroep: mr.-.dr. :.T? m 'f Veld.' -v.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2