mmm MAASTUNNEL MIST BEKENDE FIGUUR I „Carrierjongen' van 73 gaat door weer en wind bode JAN STOKHOF Secretariaat was Tegenslag in bouw-actie voor nieuwe Westerkerk De sneeuwruimers hebben handen vól werk Regeling van schoolgeld Schiedam-Rotterdam Meer lange straatnamen r JBoeken opruiming A.nOOVBOL Drie liter melk per dag! K.v.K.&F.: Aftredenden herbenoemd Geen lening van diaconie Dit betekent nog geen uitstel MORGEN ibegint onze jaarlijkse Café-restaurant in Warmond door brand verwoest Eiètser slipte in sneeuw Directeur betrapt drie inbrekers D. Donker begraven Burgerlijke stand Een zware strijd voor SYC WALO O-RIJSCHOOL 69915 Bromfietser aan dood ontsnapt Dehler opnieuw voorzitter van Bondsdag Dief liet zijn buit onbeheerd achter Ook Spanje wil hervormingen in Marokko Prof. Boudewijn overleden SCHIEDAM „H 0 0 R B RIL" 0. DIJKSHOORN imdNïIriHiTJ Bovenleiding tram kapot gereden Woensdag 11 januari 1956 AjlET minder dan de oude karaktervolle grachthuizen hoort hij (huis t« hei stadsbeeid van SchiedamWelke geboren en getogen Schie dammer kent hem .niet? Hij hecjt geschiedenis gemaakt met cyit carrier, die Jty «jt al 50 jaar dap i» dop uit onverdroten berijdt «oor sim eigen sradsbesicldienst langs Schiedams dreven, naar Vlaardingen, Kethel en Ovcrschie. en weer terug. 73 jaar is Jan Stokhof, viaar monter bestijgt hij zijn voertuig voor een rondrit; ook -nu met .een verblindende snecuiocal en een gevaarlijk gladde weg, die jonge kerels kan doen besluite» om toch maar uiitp binnenshuis te blijven. „Onverwoestbaar als een oude beuk", zegt een voorbijganger, en met ontzag kijkt hij naar de oude Stokhof. die zijn beladen bak fiets voortstuwt, recht tegen de sneeuwjacht in. En bij heeft ge lijk: zo op zijn car rier met een blote verweerde ..kop", om kranst met lang blond haar, de onbedekte handen stevig om het stuur gekneld, schijnt de heer Stokhof een loopje te nemen met vader tijd. ..Dag Stok hof". roept een kleine jongen en lachend groet de oude man met de hand. Hij is een innemend mens de heer Stokhof. graag gezien bij jong en oud. waar hij ook komt. Opgewekt gaat hij zijns weegs, want hij doet zijn werk met plezier. Dat zal onge twijfeld één van de oorzaken zijn. waar door hij zo staag vol houdt op zijn bakfiets. Afef zijn zoon heeft de bestel auto zijn intrede pedaan in de bodedienstmaar vader Stokhof houdt zich bij de driewieler voor het rondbrengen van de goe deren en laat de grote expeditie over aan het jonge geslacht. Alleen woont hij by de zaak aan het Broersveld, maar eten doet hij bij zijn dochter, die in de Laurens Casterstraat woont. Daar zijn we hem gaan opzoeken. Misschien heb ben we „de carrierjongen van 73" (zoals hij zelf lachend opmerkt) daar wat te lang opgehouden, want hij stond op het punt met zijn car rier uit te rijden. Maar als het ver leden. gaat spreken uit 'een man, die een jarenlange levenservaring verenigt met levenslust en een on gebroken vitaliteit, dan-luistert men geboeid en blijft langer zitten dan bedoeld. Eti dan vraagt men zich af hoe het kan, op die leeftijd.-. De heef Stokhof is driemaal ge opereerd, maar niemand zal wagen te betwijfelen dat hij .kerngezond is. Misschien kunt u uw voordeel doen met het recept, waar Jan Stok hof zichtbaar wél bij vaart: hard werken èn met plezier, èn in de zomer drie liter melk per dag drinken. ...Een oud vertrouwd beeld in Schiedam,.. Uit het- prettig gestelde jaarver slag van de secretaris van de Kamer van - Koophandel Fabrieken voor de Beneden-Maas, de heer A.' van Minnen, dat maandagmiddag door hem werd'uitgebracht, nadat de heer y.C.H.Buschmann zijnreeds gepu bliceerde nieuwjaarsrede had uitge sproken op de buitengewone alge- Anenè. vergadering, van de Kamer, •bleek, dat de. onderwerpen, waaraan ;de Kamer in 1955 haar aandacht moest wijden, weer veel en velerlei •waren. Een overzicht werd gegeven van de belangrijkste aangelegenhe den, die in openbare behandeling zijn geweest In het Handelsregister van de Kamer komen thans de gegevens voor van 5050 werkelijk bestaande ondernemingen. Tegen 477 doorhalin- gen in 1955 stonden 547 nieuwe in schrijvingen en 1110 wijzigingen. Van het Handelsregister wordt een in tensief gebruik gemaakt De belangrijke plaats die de ex port in het ressort van de Kamer in neemt, blijkt uit het aantal afgege ven legalisaties: 923 (vorig jaar 1132) en certificaten van oorsprong: 4867 (vorig jaar 4964). Dat de handelsvoorlichtingsdienst van de Kamer adviezen en inlichtin gen van allerlei aard moet verstrek ken, blijkt o.a. uit dc voorbeelden, die de secretaris gaf van enige het afgelopen jaar binnengekomen ver zoeken om inlichtingen: van een stu dent in de Verenigde Staten die uit voerige gegevens vroeg over de so ciale en economische toestand in Schiedam; ook stond het secretariaat niet verbaasd over de gestelde vraag of er in Haifa een openbare leeszaal is; ook niet toen het adres werd ge vraagd van iemand die in staat zou zijn om het haantje van de toren er gens in het district van de Kamer te vergulden. Zelfs werden twee vrij moedige jongens prompt geholpen, die adressen kwamen vragen van vliegtuigfabrieken in Amerika... De cicare sneeuwval en. de sneeuwjachten van gisteren hebben ook Schiedam heel wat ongerief veroorzaakt. Maar niet aan de jeugd, die zich niet zo.bar veel aantrok van de harde koude wind en direct aan het sleeën is. gegaan. Overal waar er maar gelegenheid was in de stad. Zij letten niet op de stremmingen van het verkeer. Een dik pak sneeuw ideaal om de hcUinjjen af te roetsjen. Prachtig. Vergadering K. v. K.: Op de maandag gehouden korte gewone ledenvergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Beneden-Maas werd met op één na algemene stemmen de heer C. H. Buschmann herbe noemd als voorzitter van de Kamer. Tot onder-voorzitters voor 1956 werden herbenoemd de heren B. G. Hoogendam en P. Hoogerwerl. In de samenstellingen van de commissies, 13 in totaal, kwam nauwelijks enige wijziging. Na afhandeling van de vaste pun ten van de agenda voor de eerste vergadering van de KvK in een nieuw jaar kwam o.m. dehuis vesting van de Kamer ter sprake. De heer Buschmann deelde mede. dat de Kamer haar intrek zal nemen in het herenhuis Schiedam- seweg 49, Vlaardingen. Daarin moe ten een paar kleine veranderingen geschieden. Deze huisvesting wordt als tijdelijk gezien, hoewel het naar het inzicht van het bestuur wel een jaar of 4 zal duren, voor dat eventueel op de plaats waar het Handelsgebouw- thans staat een representatief gebouw zal zijn ver rezen. Aan de in oprichting zijnde WV voor Brielle en omgeving werd een eenmalige subsidie toegekend, in afwachting van de ontwikkeling van deze pas opgerichte VW, Overigens werd een grote lijst sub sidie» vastgesteld voor organisaties, etc.. waarin de Kamer bijdraagt in overleg met andere KvK's. Toen in september van het afgelopen jaar de centrale, kerkeraad en de kerkvoogdij van 'de Ned. Hervormde Gemeente in Schiedam: de actie in zetten om gelden bijeen te brengen voor de bouw van een nieuwe Wester kerk in Nieuwland, heeft de gemeente zeer spontaan gereageerd,; En ook milddadig. Want in'drie en een halve maand tijd is een bedrag van negen tig duizend gulden bijeengebracht aan contanten en toezeggingen. Voor waar geen kleinigheid! Hieruit blijkt wel dat de gemeenteleden het grote belang hebben ingezien, dat deze nieuwe Westerkerk .er eindelijk komt. Bijna dertig jaar heeft men zich moeten behelpen met het houten gebouw tje aan dé AJeidastraat en nu wil men wel eens een permanent een mooi gebouw zien verrijzen. Nu zijn er echter wat donkere wolken komen drijven boven deze actie die zo buitengewoon goed ver loopt. Want de lening van S 150.000 die de kerkmeesteren dachten ie kunnen krijgen van de diaconie is niet verleend. De plaatselijke diaco nie had dit bedrag wel willen ver strekken, maar de provinciale dia- nale-komer heeft de goedkeuring niet aan deze lening kunnen hech ten. De gelden voor de kerkbouw had de kerkvoogdij bijeen menen te-krij gen uit het bedrag dat in het Fonds Kerkstichting" van de Ned. Hervorm de Gemeente aanwezig is, uit de be doelde lening van de diaconie, ter wijl de gemeenteleden zelf dan nog 125.000 bijeen zouden moeten bren gen, De rest zou men; kunnen ver krijgen door een lening op lange termijn. Nu de gemeenteleden al 70 pro cent van de 125.000 bijeen'hebben gebracht is het natuurlijk een te- Het gemeentebestuur van Rotter dam vraagt of tiet gemeentebestuur van Schiedam in principe bereid is een gemeenschappelijke regeling aan te gaan voor de wijze en voor waarden waarop leerlingen uit Schiedam onderwijsinstellingen voor middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs zullen mogen bezoeken, die in Rotterdam gevestigd zijn- Het beginsel, dat in alle onder wijswetten regeling heeft gevonden, is dat iedere gemeente haar eigen onderwijsinstellingen bekostigt en dat gemeenten, waarin dergelijke onderwijsinstellingen niet bestaan en die dus gebruik willen maken van onderwijsinrichtingen in ande re gemeenten, voor iedere leerling, die een Rotterdamse onderwijsin stelling bezoekt, zou moeten betalen een bedrag van la x (f 860.- school geld) voor gymnasiasten en M x (f 690.— schoolgeld) voor h.b.s.'ers. Deze wettelijke regeling kan ech ter sléchts worden toegepast als de instelling, die de leerling bezoekt, een door het Rijk gesubsidieerde, in stelling is. Aangezien de gemeente Rotterdam geen door het Rijk gesubsidieerd Nu in de stadsdelen Nieuwland en tuindorp Kethel steeds meer nieuwe woningen verrijzen die zich tot stra ten aaneenrijen, wordt het zaak voor de gemeentelijke instanties om na men te verzinnen voor deze straten. Uit de gemeenteraad zijn stemmen naar voren gekomen om wat - meer svsteem te brengen in deze naamge ving en ook omde raad van te voren in te lichten over de namen die men bedacht heeft; Aan .dit laatste verzoek, is gevolg gegeven want b. èmw. brengen,-nu de raad twee lijsten, van namen ter ken nis waaruit naar behoefte geput-kan worden, wanneer weer eenseen straat gedoopt moet .worden. De Nieuwlandse straten prijken reeds met namen van Nederlandse staatslieden. Deze gewoonte willen b. en w. voortzetten en de volgende staatslieden valt de eer te- beurt als straatnaamgever te mogen optreden: Faulus Buys, mr. D. Donker Curtius, Van der Düyn van Maasdam, mr. F. A. bartin van Hall, mr, Th, Heems kerk, Antonie. Heinsius, Gijsbert Ka- rel van Hogendorp. A. "W. F. Iden- burg/. jhr. mr. dr. A. A. van Karne- beek, graaf van Limburg Stirum. Jo- han van Oldenbarneveld. mr, N. G. Pïerson, Rutger Jan Schirnmelpeti-. 'ninck en Johan de Wit. Voor Kethel; heeft men,waar schijnlijk wegens het landelijke ka rakter de voorkeur gegeven aan vo gelnamen, zoals: adelaar, duif. fazant, kievit, koekoek, merel, nachtegaal, patrijs en zwaluw. Nu is er in de gemeenteraad ook een stem geweest, die waarschuwde tegen het invoeren van te lange straatnamen. Deze zijn omslachtig en geven aanleiding tot ongewenste en onduidelijke afkortingen. Het ge meentebestuur is het hier kennelijk niet mee eens geweest, want meer dan de helft van de voorgestelde na men voor Nie' wland zijn beslist niet kort te noemen. -gymnasium noch een door het Rijk gesubsidieerde h.b.s. heeft, kan die gemeente dus daaraan geen rechten ontlenen. Rotterdam vond echter een an dere regeling n.L, door aan de ouders van leerlingen, die uit andere ge- meenten kwamen, éen verhoogd schoolgeld op te leggen, Dit gebeurt momenteel al bij de meisjes die de middelbaremeisjesschool in Rotter dam bezoeken. Schiedam heeft voor de ouders het extra-schoolgeld be taald.' i Volgens de. nieuwe Onderwijswet kan deze regeling echter niet meer toegestaan worden, zodat de ge meente Rotterdam thans een ge meenschappelijke 'regeling wil tref fen met alle randgemeenten, waar uit leerlingen de Rotterdamse on derwij sinstelli ngen bezoeken Schiedam heeft in beginsel hierte gen 1 geen bezwaar. Als leerlingen uit Schiedam Rotterdamse, scholen bezoeken moeten de kosten niet drukken op Rotterdam. Voor de leerlingen uit Vlaardingen en Maas sluis die het Schiedamse gymnasium bezoeken betalen de betrokken ge meenten ookëen bedrag1:-van 5= x :(f 860.— schoolgeld). Dat kan Schie dam dus ook doen ten opzichte van Rotterdam. Dat is ten opzichte van; de ^.wette lijke regeling een nadeel voor de gemeente Schiedam, maai- dat nadeel wordt weer gecompenseerd door de leerlingen uit Rotterdam, die het Schiedamse gymnasium bezoeken. Tegenover de 6 leerlingen uit Schiedam, die in Rotterdam middel bare scholen en gymnasium be zoeken. staan 7 leerlingen uit Rotterdam, 1 uit Overschie en 1 uit Hoek van Holland, die het gymna sium. alhier, bezoeken. Ten aanzien van leerlingen, die hier de rijks h.b.s. bezoeken betaalt •de gemeente Schiedam voor iedere leerling uit Schiedam een bedrag van V* x (f 080 schoolgeld). De door de-gemeente Rotterdam voorgesteld gemeenschappelijke re geling houdt in dat de- gemeente Schiedam ook aan de gemeente Rot terdam-een-bedrag zal betalen voor leerlingen, die Rotterdamse middel bare scholen bezoeken. Uiteraard maakt het geen ver schil of een leerling de rijks h.b.s. hier. of een gemeentelijke h.b.s, in- Rotterdam bezoekt. leerstelling dat de verwachte lening nu uitblijft. Een teleurstelling voor al ook voor de kerkvoogdij, die met de lening vrijwel tot de bouw had kunnen overgaan. Nu moet men. an dere wegen zoeken, om toch tot het verkrijgen van een zelfde bedrag te komen, „Betekent 'dit dat de houw nu uit gesteld moet worden?" vroegen wij ds. A. Hoffman; dié een leidende rol speelt in de actie voor. de Wester kerk. „Dat hoeft helemaal niet," was zijn mening. Misschien geeft het een kleine vertraging. maar ds. Hoff man was vol goede moed dat de onverwacht weggevallen 150.000 wel op een andere wijze verkregen kan worden, Hierin wordt hij wel zeer gesterkt door het enthousiasme van de gemeente-leden, zoals die blijkt uitde goede resultaten van de actie. Kerkeraad en kerkvoogdij moeten zich nog beraden op de middelen om aan dit extrarbedrag te komen en iets definitiefs, is er nog niet over te zeggen. Wel heeft ds. Hoff man gedacht aan het uitschrijven van een renteloze lening onder de gemeente, het uitgeven van een soort obligaties voor niet te grote bedragen, die dan ook jaarlijks uit geloot kunnen worden. Maar dat is maar een idee zijnerzijds. Maar de zaak somber inzien, neen. dat doet hij niet. Hij is zelfs vol goede moed dat er. spoedig een op lossing gevonden kan worden. (Advertentie '-M.J ZIE DE ETALAGES BOEKHANDEL aU8ENSH£mi6.TELE9SI3.5CmEBSM Na de sneeuwval van de afgelopen dagen hebben de mannen van de gemeentelijke reinigingsdienst han den vol werk om de straten zoveel als doenlijk sneeuwvrij te houden. Dinsdag hebben zes strooiwagens gedurende de gehele dag door de stad gereden en ruim 50 ton van het zout-en-zandmengsel over het wegdek verspreid. Maandag werd er ongeveer 20 ton gestrooid. Dc rijwielpaden zijn met dc kleine sneeuwploeg schoon gemaakt. De grote sneeuwploeg is nog niet ge bruikt. maar staat gereed voor het geval dat het sneeuwdek nog dik ker mocht worden. In dat geval zal de sneeuwploeg van 20 man waar schijnlijk versterkt worden met mensen van gemeentewerken. Zoals gebruikelijk heeft de kleine sneeuwploeg gisteren'geruimd in dc Hoogstraat. Voor de rest volstaat men voorlopig met strooien: de snelste methode om sneeuw te rui men. Daarbij zijn hét uiteraard al- Ren. de belangrijkste routes, die bewerkt worden. Enkele mannen van de reinigings dienst hebben gisteren in het zweet huns aanschijns de sneeuwschuif ge hanteerd op. de paden, die bij de tramhaltes van de Rotterdamsedijk ben edendijks voeren. Voor de tram passagiers was. dit een uitkomst, want speciaal daar lag een dikke laag sneeuw. De kisten met zand, die op-bepaalde plaatsen langs de weg staan, hebben hun diensten al bewezen bij de plaatselijk voorko mende gladheid van de weg. De sneeuwploeg van de reinigings dienst heeft al een paar drukke da gen achter de rug. Maandagmorgen om 5 uur werd al begonnen met sneeuwruimen en dinsdagmorgen om half negen keek men al weer tegen een stevige sneeuwval aan. Vandaag ziethet er echter hoop vol uit. Het gestrooide zout heeft zijn werk gedaan en de regen heeft daarbij riog een handje geholpen. Vanmorgen leek het er ook meer op dat het ging regenen dan sneeuwen. De directeur van' de gemeentelijke reinigingsdienst, dc heer E, T. Kraan, wyst er nog eens ten overvloede op. Apothekers nachtdienst; Apotheek F. H, Backer, St. Liduinastr. 58. Bellen by ongeval: G.G. en G.D. Tuiniaan 80, telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond ibehalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 830 uur, Zondags gesloten. RJ&. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur.. Iedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „De Stille glans der Gouden Eeuw". Tot en met 15' januari. Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur, ook .des zondags. Op woens- dag- en vrijdagavond van 710 j uur. i BIOSCOPEN Passage: 2, 7 en 9.15 uur:.„Terug uit. de hel". I Monopol e, 2, .7 .en 9 uur: „In de greep der Casbah-bandieten". VOORSTELLINGEN: Aula. 8.15 'uur: Causerie museum vrienden, dr. R. v. Luttervelt. Geb. Chr. Soc. Bel., 8 uur: Cbr. Be sturenbond, dr. W. A- Krijger. Irene, 7.30uur: Comm. Jongeman- nenwerk C.J.M.V., film. dat het zeer gewenst is dat de men sen het trottoir voor hun woning schoon houden. Men doet er goed aan de opgeruimde sneeuw in een rand op het trottoir te laten staan en niet in de: goot te vegen. Vaak raken hierdoor de afvoerputten ver stopt en bovendien ondervinden melkhandelareti, groenteboeren e.d. veel hinder van deze sneeuwhopen op de rijbaan. (Van onze correspondent) WARMOND. Tcrwyl een felle wind de sneeuw door het polderland joeg is gistermiddag het café-restaurant „d'Vijf-Vlieghen" van de heer Nic. Croese door brand verwoest. Voorbijgangers en. leerlingen van de Land- en Tuinbouwschool waren reeds druk bezig zoveel mogelijk, in ventaris te redden, toen de brand weerwagens arriveerden. De felle wind maakte een beperking van de brand tot de oorspronkelijke vuur haard onmogelijk. Het gebouw kon niet meer worden gered. De oorzaak is nog onbekend. On langs brandde .een soortgelijk bedrijf van de heer Croese in Amsterdam uit. ROTTERDAM Op" het Breepiein is gistermiddag de 10-jarige Marius P. van der Hoek,, die-in de Kastanjedaal .woont, niet zijn fiets in. de sneeuw geslipt en gevallen. Met een linkerboven beenfractuur ..moest de jongen; naar het i Si Frahciscusgasthui s worden vervoerd; Vragen over verdeling van woningen in Uitgeest DEN HAAG. Het Tweede Ka- meriid Bommer (P.v.d.AA heeft aan de minister van Maatschappelijk werk gevraagd, ol deze kennis heeft genomen van een adres, dat tot de Kroon werd gerichtdoor ds. Van Beek, uit Uitgeest, waarin wordt verzocht een aantal besluiten van b. en w. te vernietigen, omdat de woningtoewijzing volkomen in strijd zou zijn met de rechtvaardigheid en de doelmatige verdelingvan de woongelegenheid. De heer: Bommer vraagt verder of de minister bereid ris naar de juistheid van de feiten een onder zoek in te stellen. Door dé komst van de directeur, de. 51-jarige F. C. O., uit de, Rozen- laan, dig ;in de afgelopen nacht nog even op "het kantoortje van zijn fabriek van verwarmingsinstallaties aan de Noorderkanaalweg moest zijn, "wèrdeh .drie 'inbrekers ge stoord^ Zij moesten met achterla ting van de buit, drie zakken ge vuld met 'koperen kranen, overhaast de vlucht nemeiij Toen: dé directeur het licht in de' fabriek had aange draaid. hooröe hij- gestommel in de werkplaats, die achter het kantoor, ligt. Hij deed de deur.open en zag drié 'jongemannen via het schaft lokaal naar btiitcn vluchten: De recherche stelt een onderzoek in. Vandaag is ,op de algeméne be graafplaats Crooswijk, het - stoffe lijk overschot bijgezét van de-heer D. Donker. tabaksmakelaar, be herend vennoot der firma R. F. R. van Riemsdijk; rin dekapel van de begraafplaats, die vele vertegen woordigers van de tabakshandel be vatte hield ds;"j. Laforêt een rouw-, dienst. De overledene- genoot in Over» schïese kringen bekendheid als voormalig voorzitter van de - Ver eniging van Vrijzinnig Hervormden. rjp hrllkopterdienst Axel"Rotter dam heeft gisteren in vérband met het slechte weer niet gevlogen. Het toestel vertrok in de ochtend wel uit Axel. maar keerde even later terug. De drie passagiers zijn per auto verder ge reisd. GEBOREN" Trijntje, dochter van J. Wijnberg'.'eh" A-, Tromp; Marinus W. L., zoon van MAP, Gosens en 5.J, Lans bergen; ,'Hendrikus L.fzoon van H. Vlasveld en H. C. Steeg. OVERLEDEN: M. H. Markx. 65 jaar. vrouw van H. J. Hersbach. (Advertentie IM.) De 24-jarige' bromfietser J. J. B. uit Rotterdam kreeg de schrik van rijn lev.en, toen hij dinsdag met 2ijn bromfiets slipte op de hoek van de' Arie Prinslaan en de B- K.-Laan in Schiedam. Op de grond liggend zag hij vlak achter zich een R.E.T.-bus opduiken. Met een .snelle sprong zijwaarts., bracht hij er het leven af, zijn bromfiets werd overreden en totaal vernield, hoewel de busschauffeur krachtig remde. Vrijdagavond. a.s. begint SVC. de tweede helft van de volleybalcom petitie en onze stadgenoten krijgen het dan verre van gemakkelijk. Na de start vol pech in oktober heeft SVC toch het contact met de kop lopers niet verloren en er is dus nog van alles mogelijk Voor vrijdag staan liefst vier thuiswedstrijden op het programma. De belangrijkste ontmoeting is wel die van het eerste herenzestal tegen het sterke ongeslagen Rotterdam- Zuid. SVC is zeker niet kansloos en kan met een overwinning haar po sitie op de ranglijst aanzienlijk ver beteren. Het tweede herenzsstal krijgt het tegen Smash IT ookmiet gemakkelijk en hier kan een spannend duel ver wacht worden. Het eerste dameszestal, kan zich' met een overwinning op Smash op de 2c plaats achter Concordia neste len. Maar de SVC-meisjes zullen van mee taf alles op alles moeten zet ten. Dames II won in Rotterdam de uitwedstrijd tegen DRL III en. heeft dus in de\ thuiswedstrijd de beste (Van onze correspondent) BONN De liberale bondsdag- fractie heeft gisteren dr. Dehler op nieuw tot haar voorzitter gekozen. Weliswaar is daarmee voorlopig Adenauers poging om Dehler door zijn éigen .partijgenoten ten val te laten, brengen mislukt, maar Deh- lers herbenoeming laat toch nog een reeks van vragen open. Hij .verkreeg niet meer dan 27van de 49 stemmen; 22 stemmnh.;werden, op. 'n tegenkandidaat uitgebracht en dit ondanks hetfeit dat- het partij- bestuur met 22 tegen 2 sfemmen had aanbevolen Dehler in ayn ambt als fractievoorzitter te bevestigen. Er blijken dus belangrijke verschillen van mening tussen partijbestuur en i fractie te zijn- Ongetwijfeld .zal zich dat in de toekomst nog op andere wijze demonstreren. Een surveillerende politieagent ontdekte gisteravond omstreeks tien uur twee zakken, gevuld met brons zilver, die onbeheerd stonden op de hoek Westvest-Westmolenstraat. Een onderzoek wees uit, dat. er iemand bij de koperslagerij van .de firma M. N. S. aan de Westmolenstraat over een muur was geklommen, de. deur van de schuur had opengebroken cn daaruit de zakken had weggeno men. Van de dader, was geen spoor te bekennen. De zakken bevatten 200 kg. bronszilver, ter waarde van on geveer f 600.—. TjARACHE De Spaanse rege ring is van plan om in de Spaanse zone van Marokko hervormingen in te voeren, die in de toekomst zullen moeten leiden tot onaf hank elijkheid van het gehele land met inachtne ming van de belangen van Frankrijk en Spanje. Dit. is bekend gemaakt: na onder handelingen tussen de resident-ge neraal van Frans Marokko André Dubois en de Hoge Commissaris van. Spaans-Marokko, generaal Rafael Valino. Beiden kwamen verder over een, de gedachtenwisselingen voort te zetten. De volgende bijéénkomst zal in de Franse zone worden gehou den. „Professor Boudewijn" is dinsdag op 66-jarige leeftijd overleden,-na dat hij geruime tijd ziek was;ige- weest. De bekende Rotterdammer, wiens eigenlijke naam Boudewijn Mastenbroek luidde,: heeft honderd duizenden mensen de Rotterdamse- maastunnel laten zien. De heer Mastehbrbekï begon zijn explicaties overr dé^ tunnel reeds vóór de oorlog, tijdens dg bouw van het interessante' object. Belangstel lenden, vonden hem óp de trap naar Professor Boudewijn teas een ka rakteristieke figuur bij de Rot terdamse Maastunnel. ■Honderdui zenden mensen wees hij de bij zonderheden van de tunnel. de heuvel met een aantal verkla rende tekeningen. Toen de Maastunnel gereed was, bleven de vreemdelingen interesse toneii Prof. Boudewijn zette daarom zijn uitleg voort. Speciaal in de zo mermaanden. als tientallen bussen bezoekers .aanvoerden, maakte hij drukke dagen. De „Professor", zo genoemd om zijn enorme feitenken nis, heeft de bouw van een nieuwe Rotterdamse tunnel niet meer mo gen beleven. BELANGRIJK NIEUWS VOOR SLECHTHORENDEN Op Donderdag 12 januari zal 's avonds om 8 uur in de bovenzaal van Café „De Amstelbron" te Schiedam een lezing gehouden worden door een medewerker van de „Audium"-fabrieken te Amsterdam over: De eerste Nederlandse Het „onzichtbare" hoortoestel, dat in een "brilmontuur is' - ingebouwd U wordt tevens in de gelegenheid gesteld deze hoorbril en de nieuwste AU transistor boortoestellen met zéér laag batterij-verbruik, o.a. het kleinste. Nederlandse' hoortoestel. de „Audium'.'-crpwn te beluisteren. WIJ HETEN U"VAN HARTE WELKOM! St. Liduinastraat 1 - Tel, 67649 Schiedam In de afgelopen nacht heeft een trekker mét oplegger, die beladen was - met een staalconstructie, de bovenleiding van de tram op het Bolwerk stukgercdch De chauffeur bemerkte dat hij niet onder de spoorbrug door kon, daar' de wa gen te hoog geladen was. Bij het keren: heeft de lading toen de tramdraad geraakt. Te koop aerngeb. Frima pickup in cassette. Br. onder nr. S 448, 510 korting'. Kunt u verdienen door bij Plate Meubelfabriek tijdens de opruiming te kopen; Grote Markt 19. Gestikte dekens 29.50 nu 21.50. Zolang de voorraad strekt, Plate, t.ö. Stadhuis, Schiedam. Tq huur gevraagd Heer zoekt zitslaapkamer met verwarmingen pension omtrek BoerhaavelaarL Br.' met prijsopg. onder.nr. S 447 Fotografie Voor pasfoto's naar K. van Vriuren. Hoogstraat 109, tel. 66720. In spoedgeval desge- wenst in 1 uur klaar. Diversen Van G elder's Houthandel, Galileistraat 56, hoek Mus— schenöroekstraat, voor- hard? board, triplex,: enz. Wy be zorgen.-thuis. Tel. 69920, Voor alle schoenreparatie is Bata. beter en voordeliger. Spóe'dreparaties klaar ter wijl ia wacht. Hoogstraat 111. jNtumrnerbrieyen cüe nanr ona oord cel niet bonafide op de Inhoud der advertentie reage ren worden niet doorgezonden,.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1