m Laatste dagen naderen van een verkeersbe-nauw-enis SCHIEDAMS LEESHONGER IS NIET BIJZONDER GROOT a MöëtUéenshore HHHl C J EHamoHiB Nafu-raLax Leeszaalpersoneel legt activiteit aan de dag Slotoffensief van Dynamo bezorgt Wilton nederlaag INBREKERS MAAKTEN IN 5 WEKEN F 10.000 AAN METALEN BUIT TYPISTE 'Ontwenningskuur; voor laxeermiddelen! 200.000 boeken uitgeleend in 1955 Vlaardinger- straat wordt verbreed HANDBAL Jaarvergadering van N.C.V.B. Stadhuis en Wederopbouwwet Conferentie-avond van de Baptisten WALÜQ-RjJSCHGOL 69915 Ad. den Besten over de experimentelen Burgerlijke stand Tal van inbraken opgehelderd 2 .Woensdag 18 januari 1956 Advertentie IMJ Nu ft» Ort» f«r»d fcucfiittjarf Een nieuw* geneesmethode die sinds enkele jaren in Amerika algemeen toegepast wordt, is nu ook in ons (and beschikbaar.Het is nu mogelijk voor lijders aan hardnekkig* ver stopping om d* natuurt J/ka functie op natuurlijke wijz* t* herstellen. Zonder telkens weer de ingewanden te verstoren en volkomen onschadelijk. NatvraLa*-t*blatlan baraltan aan bij- tonder tuiver cmllulota-praparaai, dal tmsakloos. fmuhtoos an gahaal on*etiaer- baar IHal verlaat hal lichaam, xondar da f ar lala van opganoman la Dli bate bant dai hal volkoman anaaltst- de tijk Is. Dm war km g berust uitslUlland hierop, dal aan grola hoavatfbald vocht gabondan vrordl tol aan tachla *oluml- nauta massa Da wtjawanden laren hier door waar op gahaal natuurlijke wijta tunei/onnaran. tonder dat iij taf.' Irons door drastisch» taxaarmiddalan be hoeven te wordan gaptikkald anvartloorrf Ook Iemand, dia al jarenlang aan ver stopping 8a«fl galacfan. fcahoaft hiervan nu gelukkig In 't gahaal gaan last maar la habban. H 3 90 «n M 2 25 <m». i «1 J-7EN grote leeshonger is geen kenmerkende eigenschap van Schiedams bevolkingDe belangstelling voor boeken is niet uitermate groot. In totaal werden in 1955 ruim 200.000 boeken uitgeleend en de courantenleeszaal -werd door 10.000 personen bezocht. Dat zijn de cijfers van de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheekdie op het eerste gezicht niet onbevre digend lijken, maar bij nadere beschouwing nog wel iets te wensen overlaten voor een landelijk gezien middelgrote bibliotheek. Zo er 'al van iets als „schuld" sprake is, ligt die bepaald niet bij het personeel van de bibliotheekdat een ver heugende activiteit aan de dag legt. GOEDE WIL VERWACHT voc* Schiedam mag men ir ilj k £/l\rv /IKjIJ 1 toch Wel noemen de naar verhou- Jaren geleden is ex reeds toe besloten en het staat ook in het sanerings- en uitbreidingsplan van Schiedam: de Vïaardin- gerstraat moet verbreed wor den! Maar eerst vrijdag is de definitieve stap in die richting gedaan, toen de gemeenteraad een uitgewerkt plan goedkeur de om tot de onteigening te ko men van een aantal panden aan de Vlaardingerstraat, aan de Kethclstraat en aan de Veile- vest. Er zal nog wel enige tijd ovcrlieen gaan voor bet zover is, maar toch, het smalle straat je zal omgebouwd worden tot een brede toegangsweg naar 5t centrum van de stad. Twaalf meter breed wordt de Vlaar dingerstraat dan, met nog aan weerskanten trottoirs van 4 meter. ,Het kon niet uitblijven deze ver- breding% want momenteel reeds is de Vlaardingerstraat veel te smal om het drukke verkeer, dat zich hier doorheen perst, te verwerken. Dit zal dan nog erger worden als deze straat de directe aansluiting geeft via Nicuwland op de provin ciale weg naar den Haag en de rijksweg van Rotterdam naar Hoek van Holland. - Twee vrachtwagens kunnen elkaar hier passeren maar daar 15 dan ook ales mee gezegd. Eén parkerende auto is direct al een reden voor stagnatie. Er is dan ook vaker wel dan geen opstopping 111 de Vlaar dingerstraat en in de aangrenzende Dam. paar komt nog bij dat ook de grote bussen van de RET van lijn 40 zich een weg moeten zoeken door deze nauwte. Men mag echt wel de chauffeurskunsten van de bestuur ders bewonderen, wanneer men ziet hoe zij moeten passen en nieten om de bocht te kunnen maken van de Vlaardingerstraat naar de Dam. Het is wel een wonder dat op dit punt met vaker voertuigen gekraakt wor den. Wanneer er dan nog mensen zun die hier in of uit de bus willen stappen. dan kan het hele verkeer met hun meeleven, want dan staat het vrijwel stil. Maar niet alleen de Vlaardinger- t Vlaardingerstraat: einde van verkeersprobleem in zicht. Ho tel-restaurant Beyersbergen gedoemd te verdwijnen. straat is een „bottle-neck", dit is eveneens het geval met de Dam en de Korte Dam. waarvan weer de hoek met de Hoogstraat een heel moeilijk punt is. De verbetering van deze straat zal nog wel wat op zich laten wachten. Eind van een traditie Ten behoeve van de verbreding van de Vlaardingerstraat zullen en- hotel-restaurant Beyersbergen, op de hoek met de Vellevest. Het is nog niet precies te zeggen wat er met dit hotel gaat gebeuren, maar op dat punt blijft het niet. Zo brengt dc verbetering ook het einde van een brokje Schiedamse traditie met zich mee. Het zal vele oude inwoners, die „Beyersbergen" nog gekend hebben" als- een bijna landelijk café aan de rand van de stad. waar men nog rustig kon zit- kele panden moeten verdwijnen. Dit ten op het smalle terrasje voor het is ook het geval met het bekende I hotel, genoeg spijten. In District West B van het Ned. minuut. (021. Doch nog geen 2 Handbal Verbond werdt slechts 1t minuten later antwoorde Wilton terrein goedgekeurd nL dat van met een tegeppunt. Toen de wed- Wilton-Fyenoord aan de Vlaardin- j ftnjd elf minuten oud was, had crdijk. Op het goed bespeelbare Post voor de roodwitten de stand De Schiedamse afdeling van de Ned. Christen Vrouwen Bond hield gisteravond in het Gereformeerd Jeugdhuis aan de Lange Haven haar jaarvergadering. Het zaaltje was eigenlijk te klein, hetgeen te dan ken is aan het feit dat de afdeling steeds groeit en thans meer dan 300 leden telt. Nadat de presidente, mej. H. de Vries had geopend, bracht de twee de secretaresse, mevr. G. W. Baas- Dukei het jaarverslag uit gevolgd door het financieel verslag (dat een batig saldo aangaf! van mevr. W, F. van Duyn-Pieters. Oak de ver schillende commissies vertelden hoe zij het gedaan hadden. De toneelclub lieeft succes gehad met een opvoering en studeert nu o.l.v. mevr. H. v. d. Wende-Roelfse- ma het stuk „Blank en Bruin" in. De reisclub maakte vele uitstapjes en het NCVB-koor concerteerde meermalen. Tenslotte had een-bestuursverkie- zing plaats. Het bestuur bestaat nu uit de volgende dames: mej. H. de Vries, presidente; mej. D. v. Apel doorn. tweede presidente; mevr. H, Knook-de Jong, secretaresse; mevr. W,. F. van. Duyn-Pieters, penning- meesteresse; mevr, G. van der Hout-van der Lee, mevr. J. B. C. Brinkman-Lindeman en mevr. J. H. Heester-Bol, leden. DB STRUCTUUR VAN DE BE VOLKING ts wteraard van over wegend belang by het bibliotheek bezoek, dat met wat goede toil van de zijde der lezers nog zoveel beter zou kunnen zijn. „Ook de leeszaal draagt in ruime mate bij tot het brengen van antuiifckeling en ver antwoorde ontspanning", zoals de burgemeester liet uitdrukte in zijn nieuwjaarsrede. Bij zulke veelom vattende uitkomsten van het lezen, ding grote belangstelling voor tech niek en fotografie. Vooral dan het laatste, want de amateurfotografie bloeit in Schiedam. Over het alge meen zijn het de „gezellig geschre ven1' boeken, die de aandacht krij gen en berust het lezen van een boek met een literaire reputatie vaak op toeval. OUDE HEREN... De welvoorziene kranten- en tijd- paald onderwerp tentoongesteld (naaien, muziek, kostuumkunde e.d.) Overwogen wordt om in de toe komst lezingen op literair gebied te organiseren in samenuierfcinö met een boekhandel en zo mogelijk schrijvers of deskundigen het woord te geven. Of dit btj voortduring doorgang zal vinden, zal voorname lijk af hangen.van de belangstelling die het publiek hicruoor toont. Ho pelijk gaat het door en vindt het weerklank, mant het streven moet er toch op gericht zijn, dat steeds meer mensen de betere boeken paan lezenDe bibliotheek verstaat haar tank en vergeet de jeugd met. Daar- voor 'zorgt mej. A. L. B. Visser, die de jeugdbibliotheek een warm hart toedraagt, en de belangstelling van de jongens en meisjes heel aardig weet te trekken en te richten met kleine manifestaties. mag zeker wat goede wil verwacht «voorziene mam van Hoe Can JgS«"gf fcg» ook (in dit opzicht gunstig of on gunstigde structuur van onze be volking mag zijn MOGELIJKHEDEN terrein speelde het le herenelftai van Wilton tegen de le klasser Dynamo uit Rotterdam, voor de noodcompetitie van de afdeling. Het zag er tn het begin nog met naar uit. dat de uitslag met een totaal aantal doelpunten van 21 zou eindigen, daar er by de thee „slechts" acht maal was gescoord. Dynamo scoorde in de 4e en de 7e w Op 'Ie laatste vergadering van de Schiedamse gemeenteraad is wederom het Starthuisplan ter sprake gekomen, waarbij ook een suggestie van dc heer F. de Bruin, oud-u ethouder van Schiedam, te herden gebracht om de onteigeningen te laten geschieden volgens de Wederopbouwwet. Burge meester mr. Peelt heeft toen uiteengezet dat deze mogelijkheden bekeken rijn, maar verder geen uitweg bieden. In aansluiting daarop ontvingen we van de heer de Bruin nog een artikel dat we enigszins bekort hieronder weergeven: Aan de gemeenteraad is medege-1 deeld, dat het plan voor het nieuwe 1 stadhuis keer op keer met de auto- riteiten is besproken, zowel met De wet is onzeker cn onsamenhan gend. Ais dit raadslid bedoelde, dat de toepassing van de Wederop bouwwet voor het Emmaplein-plan Wederopbouw als met Binnenlandse 1 niet mogelijk is, getuigt dit van een *»-'-- 1--1 -- inderdaad juist inzicht, door onder getekende. ais gezegd, volkomen ge deeld. Dat de wet onzeker en on samenhangend is kan niet zonder bewijs worden aanvaard. Als bedoeld zou zijn: voor een stadhuis kan nimmer krachtens de Wederopbouwwet geageerd worden, dan zou. ondergetekende die mening tot nader order willen betwijfelen. Wanneer men zulk een vraag eens door een raadscommissie zou willen doen onderzoeken, dan zou wellicht kunnen blijken, dat verschillende utiliteitsgebouwen tot stand zijn ge komen onder vigeur van de We deropbouwwet» Wellicht zouden in onze buurge meente Vlaardingen reeds de door slaande bewijzen aanschouwd kun nen worden van het plezier en ge mak dat de gemeente heeft onder vonden van die als „onzeker en on samenhangend" gekwalificeerde We deropbouwwet En Vlaardingen is geen unicum, maar ligt zo gezellig dicht by! Of nu over het Stadhuis-vraagstuk het laatste woord is gesproken? Onder getekende kan het zich niet voor stellen. Maar 'zijnerzijds zal geen aanleiding meer gegeven Worden tot enigerlei geheel overbodige ont stemming. Met dank voor dé be langstelling, Zaken en het resultaat is, dat ont eigening volgens de Wederopbouw wet geen kans maakt. Niemand zal kunnen waarmaken, dat deze moge- lykheid bestaat. Deze verklaring heeft ongetwij feld indruk op de gemeenteraad ge maakt. Teneinde nu het op dit punt mogelijk ontstane misverstand op te helderen, wil ondergetekende met nadruk verklaren dat hij volkomen akkoord gaat met de mening dat onteigening ten behoeve van het EmmaiJlsin-pJan krachtens dc We deropbouwwet kan geschieden. Immers: het Emmaplein-plan heeft niets in zich, dat de bedoelingen van de Wederopbouwwet ook maar in de verte raakt. Door ondergete kende is op de mogelijkheid van onteigening krachtens de Wederop bouwwet gewezen wanneer een daarvoor meer in aanmerking ko mend plan zou worden gemaakt en dus het Emmaplein-plan niet zou worden uitgevoerd. Wanneer ingevolge de bepalingen van de Wederopbouwwet een plan werd opgemaakt tot sanering van het in vervallen staat verkerende gedeelte van de oude stadskern dan is na ar de mening van. onder getekende een mogelijkheid gescha pen om een meer gunstige beslissing te verkrijgen. Een der raadsleden sprak als ,zun oordeel uit dat toepassing van de "Wederopbouwwet niet mogelijk is. Uw medeburger, P. DE BRUIN sr. gelijk gebracht: het mooiste doel punt van de gehele wedstrijd, schuin, uit de linkerhoek (2—2), Toen een der Wilton-spelers voor de cirkel ten val werd gebracht wees de arbiter zeer terecht naar de be ruchte witte stip en Varewijck maakte geen fout en bracht de stand op 32- Hierna zetten de Rotterdammers een geweldig offen sief in, dat de verdediging van Wilton totaal uit "elkaar speelde en nog voor de rust wisten zij drie maal te scoren; ruststand dus 35. Na de rust trok Wilton stevig van leer en bereikte de gelijke stand 55 door doelpunten van Boer cn Van Dijk. Maar de Dynamo- voorwaartsen hadden hun antwoord klaar en doelpuntten drie maal vóór Wilton weer uit een penalty kon inlopen (68>. De spanning steeg toen Post er 78 van maakte, maar Wilton bleek al zijn kruit verschoten te hebben. Nog vijfmaal moest de Wilton-doelman de bal uit het net halen en slechts éen doelpunt kwam daar tegenover te staan. Eindstand 813. Dat er enige weken niet gespeeld is toonde de wedstrijd Wilton Fijenoord 2—DWS 2, Het slechte schieten droeg er toe by, dat er zeer weinig doelpunten werden ge maakt. DWS narn de leiding, maar Termijn maakte gelijk en zorgde ook dat de rust inging met een 2—1 voorsprong. Na de rust liep DWS uit tot een. 24 voorsprong. Even leek het er op. dat de Wilton-heren weer bij zouden trekken, maar DWS beet door en kon met een 35 overwinning, de eerste in de competitie, de kleedkamer op zoeken. Dames 2 van Wilton, dat samen met ADO 2 de bovenste plaats deelt, maakte geen fout en won van Rotterdam 2. T. Poot maakte voor de rust de beide Wilton-doel punten en de Rotterdammers scoor den éénmaal tegen na de rust <2—1). De junor-eïames deelden de pun ten met RODO 77. De junior heren speelden een pittig partijtje maar de betere technische ploeg van. Sn el wiek ging met de over winning naar de Maasstad terug. Adspirant-meisjes speelden zater dag niet, daar de Meeuwen niet waren opgekomen. De eerste conferentie-avond van de Baptisten gemeente mag beslist geslaagd heten. Xn een flink bezette kerkzaal had de eerste conferentie- samenkomst plaats. De leiding van de dienst berustte op de plaatselij ke voorganger cs. Segaar. en ais spreker trad ds. R. Reiling op. Er werd veel en spontaan gezon gen. Een mannenkwartet uit Schie dam leerde de aanwezigen het con ferentie-lied. Het zangkoor va n Rotterdam- Centrum zong dne zeer gevoelige liederen, die een boodschap op zich zelf waren. Ds. Reiling bepaalde de aanwe- gen bij Ezau en Jacob. Bij de dui zenden mensen van vandaag die zich de enige zegen die god hun wil schenken, laten ontfutselen om het fel begeerde genot van deze wereld te ontvangen. Woensdag en donderdag zal cis. Huizinga spreken en zeker zullen deze diensten nog druk bezocht worden. (Advertentie IM.) dat zo'n heerlijk gebied om te gras duinen. Over onderwerpen, waar voor meii zich interesseert, is vrijwel altijd een speciaal blaadje te vinden. Het zyn meest mannen, die dit zaaltje bezoeken en dan nog veelal oudere, die behalve de lec tuur de behageïyke warmte trekt. Ket kan gebeuren, dat men zo'n oude heer heel rustig achter zijn krant in slaap ziet sukkelen. De belangstelling gaat hier in de eerste plaats uit naar de dagbladen, hoewel de geïllustreerde bladen en de vrouwenbladen ook gretig gele zen morden. Een. typerend trekje voor verscheidene lezers is de greep naar de .Astrologische Wereld- schoutü", een blad, dat nu bijvoor beeld al vertelt, „wat u won 1956 kunt verwachten" en heel besitst de gunstigste data voor bepaalde han delingen aangeeft. De tijdschriften, die onder de rubriek kunst zijn te rangschikken, genieten alleen de be langstelling van enkele lezers, die er dan ook vaak op terugkomen. KOM AMBTENAREN!! HELEMAAL een vergeten hoek je m de bibliotheek is de. stu- zaal boven, die is het van wege „de klim"? de bezoekers schijnt af te schrikken. Toch is het een heerlijke rustige zaal, waarin _ENkrijgt sterk de indruk /V/i bij het stellen van bepaalde XYi vragen aan willekeurige per sonen dat nog maar al te veel mensen niet beseffen wat zo'n lees zaal nu nastreeft on vooral wat er te „koop" is. De leeszaal en'n win kel, die oa. ook romannetjes uit leent (bepaald ruet de beste!), worden door sommige mensen op één lijn gesteld. Het aardig geïl lustreerde foldertje, dat landelijk verspreid is, geeft zo duidelijk de mogelijkheden aan die een lees zaal biedt: „U hebt maar te kie zen: onderwijs en opvoeding, mo derne literatuur, zelfstudie, kunst historie, techniek, grote mannen, kinderspelen. Wilt u zich verdie pen in de problemen van recht en wet.... of dwalen in de tuin der poëzie? "Wilt u de fijne keuken leren koken..,, of u uitdrukken in vreemde talen? Wilt u een handig knutselaar worden.... of de kinde ren boeiend bezig houden?" Het moet toch een bijzonder prettige gedachte zijn voor een lezer, dat al deze dingen binnen zijn bereik zijn tegen betalingen een gering bedrag aan contributie. ,.w_ Een leeswmkel kan dit beslist niet t allerlei handboeken on naslagwerk bieden en komt desondanks bij i een redelijk leestempo duurder te staan. GEBRUIK CATALOGUS Verder is het ons opgevallen, dat degenen d3e lid zijn van de biblio theek, vaak heel weinig eigen ini tiatief aan de dag leggen by de keuze van de boeken en de moge lijkheden van de leeszaal bij lange na niet uitbuiten. De „juffrouw", die helpt, moet vaak beslissen, ter wijl het toch zo eenvoudig is om even een catalogus na te slaan en daarin op te* zoeken of er nog meer boeken zyn van de schryver, die favoriet is. Er is een alfabetische, een tref woorden- en een rubrieken catalo gus, gemakkelijker kan het al niet. Het juiste en begeerde boek moet te bemachtigen zijn ook al ts dat vaak uitgeleend, of niet aanwezig. Staat men op een bepaald boek, dat niet in de leeszaal aanwezig is, dan bestaat er altijd nog de moge lijkheid om het in een andere lees zaal via het personeel op te vragen. GEZELLIG GESCHREVEN ZOALS IN ALLE EIBLTOTHE- KEN gaan de populaire romans verreweg 't beste. Daarnaast is met mooie banden vragen om in de hand genomen te worden.. Op de tafel in het midden liggen prachtige boeken over beeldhouw-, bouwv en schilderkunst open geslagen op kleu rige illustraties. Ook tijdschriften van meer wetenschappelijke aard zijn hier uitgestald. De afdeling kunsttijdschriften is naar de kran tenzaal beneden verhuisd, omdat er daar meer aandacht aan besteed wordt, vanwege „de klim" weer. fs het ook weer door ndeze „klimS' die blijkbaar zo afschrikt dat het gemeentepersoneel i het speciaal voor haar op verzoek ge creëerde hoekje in de studiezaal totaal vergeet? Stapeltjes 'tijd schriften van „De Ambtenaar4' en „De Gemeente" tot en met „Ge meentebeleid" en „Tijdschrift voor Overheidspersoneel' liggen daar onaangeroerd, zonder ook maar het kleinste ezelsoortje. SCHRIJVERS GAAN SPREKEN ACTIVITEIT GAAT ER MEER DAN VOLDOENDE UIT van onze gemeente-bibliotheek. De directrice, mej. R. G. P. Visser, de beide hoofdassistenten, mej. W. A. van Servelien en mej. S. Snackers. de 4 eerste assistenten, de 3 tweede as- sisten en de 6 volontairs.... zij heb ben alles over voor hun leeszaal en werken accuraat en met plezier. Op De jaarlijkse boekenweek zal ook dit keer weer niet ongemerkt Schiedam voorbijgaan. De boek handelaar A. J. van Leeuwen heeft namelij'k het lofwaardige initiatief genomen om ditmaal een, letter kundig expert een lezing in onze stad te laten houden. De uitgever en dichter Ad. den Besten zal na melijk op 8 februari spreken over de experimentele poezie. De heer den Besten kan met kennis van zaken over deze moeilijke materie spreken. Als uitgever heeft hij een grote naam verworven door zijn arbeid voor de jongere dichters. Tevens behoort hij zelf als poect tot de zogenaamde groep der vijf tigers, waarvan Lucebert de be kendste is. In opdracht van de re gering heeft Ad. den Besten enige werken geschreven over de moderne dichtkunst. De bundel Stroomge bied is van zijn hand en. is ccn belangrijke bijdrage geworden tot de kennis van de nieuwste poëzie. Vooral na de oorlog heeft het Nederlandse pubiek grote belSnc- stelling getoond voor de dichtkunst en speciaal de bundels van de moderne jongeren hebben veel stof doen opwaaien. Het valt dus toe te juichen dat een deskundige ais de heer den Besten in onze stad een voordracht over dit onderwerp komt houden. Deze literaire lezin gen hebben évenwei in Schiedam nooit veel belangstelling gekregen. De boekhandelaren; zijn dus huive rig geworden om "schrijvers nnar hier te noden. Des te verheugender is het dus, dat Schiedam tijdens de boekenweek mag kennismaken met één. der vertegenwoordigers van de nieuwe dichtkunst. GEBOREN: Leendert J„ z, v. J. Timmermans en J. Meyers; Peter z. v. D. Christen en A. Quak-, Hen drik. z. v. A. Wiegel en 6. v. d. KraanElisabeth. L.»M, d. v. C. A. Scholte en W. J. H.'Leliveld. OVERLEDEN: M v. Rooijen, 32 j.( wed. van C, F. Schouffoer. er ook veel vraag naar veisver-speciale boeken wordt nog eens de halen en populair wetenschappelijke aandacht gevestigd en in de gang boeken en boeken over onderwer- en voor dè ramen worden zorgvul- pen als radio, sport en dieren. Ty- J dig uitgezochte boeken over een be- Katholieke Filmactie De Katholieke Filmactie brengt maandag 23 januari de film „Room for one more" (Er kan nog meer bij) in het Mooopole-theater. De voorstellingen beginnen om 7 en 9.15 uur. Vier Rotterdammers zijn dinsdag voor de officier van justitie geleid. De 19-jarige los-werkman H, S,, de 24-jarige los-werk- man M. de J. en de 22-jarige havenarbeider M. F. de V. wegens inbraken in fabrieksmagazijnen en de 57-jarige opkoper S. de W., wegens heling van het gestolen, goed. De drie inbrekers hebben kans gezien in vijf weken tijds voor ongeveer 10.000. aan metalen te stelen. Door hun gebrek aan materialenkennis ging het leeuwendeel van de buit naar de opkoper, die hen voor het gestolene in totaal slechts 1.000.uitbetaalde. De jongelui, die een hekel aan werken hebben, leidden van de opbrengst een goed leventje. getogen en hadden daar een kraak gezet, in een fabriek. Zij werden echter gestoord door de politie en moesten overhaast de vlucht nemen met achterlating van de butt, drie zakken oud koper. Zij gingen terug naar Rotterdam en probeerden hun geluk bij een fabriek aan de Noor- derkanaalweg, ook hier moesten zij, nu op de komst van de directeur, die toevallig nog wat op kantoor te doen had, de vlucht nemen. Door hun arrestatie zijn o.a, de volgende inbraken opgehelderd: de firma's W. op de Gusto weg een gro te partij brons ter waarde van 1825 gulden, V. H, in de Bierstraat, 200 kg roodkoper. M. in de Zalmhaven een partij brons en koper, K. aan de Piet er de Hoochstraat, 2 zakken bronzen doppen, een motorenfabriek aan het Haringvliet, 6 bronzen bus sen, B, aan de Vierhavensstraat, een partij moeren en bouten en tenslotte in Schiedam een partij koperen bo demplaten ter waarde van 3000 gul den. De gereformeerde Teelteer-vereni ging „Géron" brengt op drie ach tereenvolgende avonden het toneel stuk „De privé-verpleegster" in Mu sis Sacrum en wel op woensdag 25, donderdag 2G en vrijdag 27 januari- Het is een amusant-spel van A.den Hertog, waarbij een resolute longe dame de gewoonte- ontwikkelt om op de lange tenen ;yan een gepen sioneerd zeekapitein te gaan staan. Apothekers nachtdienst: Apotheek fa. Westendorp,'Singel 81, Bellen by ongeval: GG en G.D, Tmniaan 80, telefoon 69290 Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RJC. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur. Iedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 8,30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Tentoonstelling exgen verzameling. Geopend da gelijks van 2 tot 5 uur, ook des - zondags. Op woensdag- en vrij dagavond van 710 uur. BIOSCOPEN Passage,,2, 7 en 9.15 uur: Terug uit de hel", Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Een vrouw zonder vrees". VOORSTELLINGEN: Irene, 8 uur: Wijk 5 NEG, to neel O.DG. Arcade, 8 uur: St.-Aloysiusschool, viering 25 jaar. Irene, 2.15 uur: Huisvrouwen, Simons vertoont dia's. Blauwehuis, 8,15 uur: Vara-T.V.- club. Donderdagnacht j.l. zette de re cherche van het hoofdbureau van politie definitief een streep achter dit goede leventje. De politiemannen hielden voor de woning van S. een taxi aan, waarin S, en V. zaten. Bo vendien trof men in de auto twee zakken aan die 100 kg brons bleken te bevatten. In het bureau werd de heren het vuur ma aan de schenen gelegd, en successievelijk bekenden zij mei medewerking van De 5., die inmiddels ook gearresteerd was, der tien inbraken te hebben gepleegd, elf in Rotterdam en twee in Schie dam. Zoals reeds gezegd misten zij de nodige materialenkennis om het gestolen goed voordelig van de hand te doen. Hierdoor verkochten zij gro te partijen brons als koper en een broodje tin voor zink aan de opko per, die hen toch al een zeer lage prijs betaalde. Ook waren zij niet altijd even gelukkig in hun pogin gen. De nacht van vorige week dins dag werd wel een echte pechnaeht voör hen. Zij waren, naar Schiedam SCHIEDAM Gevraagd voor direct voor ons nieuwe kantoor te Schiedam een N.V. P. J. SCHM1TT J. van Biebeeckweg 11 Schiedam Tel. 69431 Personeel gevr. Gevr. net dagmeisje van 8— 5 uur. Aanm. na 7 uur. Me vrouw A. van Es, Jan v. Avennestraat 21. Diversen Voor alle schoenreparatie is Bata beter en voordeliger, Spoedreparatïes klaar ter- Van Celöcr's Houthandel, Galileistraat 56, hoek Mus- schenbroekstraat, voor hard board, triplex, enz. Wij be zorgen thuis. Tel. 69920. Fotografie Voor pasfoto's naar K. van Vuuren. Hoogstraat 106. tei. 66720. In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar. Nummerbrieven die naar ons oordeel niet bonatide op de inhoud der advertentie reage- Wijl u wacht. Hoogstraat 111. ren worden niet doorgezonden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1