C lliiS J Sublieme spionagefilm vanAlfred Hitchcock De ongenaakbare Schaap behoudt zijn titel S.V.V. naar HOUTMAN Burgemeester Schwartz met vervroegd pensioen Koeriersters OP VALENTIJSAVOND: 14 FEBRUARI Negen km langs oude plekjes - met tal van verrassingen! AGENDA PASSAGE VERTOONT: Biljartkampioenschappen T entoonstellingen in het museum Biljartwedstrijd le kl. libre Jubilaris bij Wilton KERKDIENSTEN RUKWIND VLOERDE MOTORRIJDER Spreeuwenzwerm overstemt t razende verkeer en zoekt op Pompstation nachtverblijf „De broeders zónder vrees De strijd rond de korven Ouderavond met filmvertoning Wees een DAME in het verkeer Motor in botsing mét personenauto Brandweer rukte uit Schiedamse politie kwam de eer toe PIANO'S - GR6ELS Burgerlijke stand Haagschè Comedie in „Proces om Jezus" SCHIEDAM MARANATHA A. accurate steno-typiste B. ongeschoolde mann. werkkrachten C. een jongeman Zaterdag 21 januari 1956 M?xinsj'l?1ïona 'eb™"1 *s. ,et Schiedam het op een Ionen' Do Motor. PuiMl LoonShl dC.ierii| na'nC'ijk ^ruime '«d S "oor een dc s5hw™^c 5°r s,ad en toen men met die plannen bij ande^ on ÜH Genteejsebap le.vam, tverd maar meteen besloten een en hiirnnd' *'"or V:i 1cntiji'„soaor,d. Het belooft een heel Ujuriuter toditen 7>tkf "ii"!"1' Fn ,«*en »'®n«er. nant dit soort avon- tavee gezonde benen Kenoeg hccftaSSa S men aan poortjes komen, enfin, het zal een zeerattractieve route worden. - Men kan zich vanaf heden inschrij ven by het Bureau van de VVV in de Plantage. :De' inschrijvingskosten bedragen ƒ.1,per persoon. Men moet -minstens 16 jaar zijn om mee te kunnen lopen. Wij zijn er van overtuigd dat de organisatie van de Motorclub Schiedam en de Schiedamse Gemeenschap tot in de puntjes verzórgd zal zijn en, dat alle deelnemers er een bijzonder ple zierige avond aan zullen beleven. Binnenkort komen wij met verdere gegevens omtrent deze Valentijns- loop. Sterritten voor auto's en motor fietsen zinver bij de vleet, maar de - wandelaars zijn er tot nu toe altijd een beetje bekaaid van af gekomen. Des te meer reden dus om nu de schade dubbel en dwars in te halen.' Iedereen kan meedoen, de totale afstand zal ongeveer fi kilometer be dragen en de route voert tippelaars cn tippelaarsters dwars door onze stadover hoofdwegen en achter straatjes. door donkere steegjes en langs water. .Iedereen 'krijgt een schriftelijke serie opdrachten mee en een route- aanduiding en het is de kunst om zo snel mogelijk de afstand af te leggen en tegelijkertijd zo min mo gelijk strafpunten te behalen. Negen kilometer lijkt op zichzelf met 20 verschrikkelijk veel, maar men 2al er toch meer dan 2 uur voor nodig hebben. In de eerste plaats heeft men telkens oponthoud bij de controleposten, voorts loopt men dikwijls de kans een verkeerde richting in te slaan en bovendien gaat het lopen nooit zo snel als men voortdurend een blik moet werpen op de schriftelijke aanwijzingen. Niet makkelijk Er is voor deze Puzzel-Looptocht een heel speciaal reglement opge steld en de deelnemers kunnen er verzekerd van zijn het .heus niet gemakkelijk te krijgen. Maar dit maakt bet alleen maar aantrekke lijker* Het is nog niet precies bekend vanwaar er gestart zal worden, maar het staat wèl vast dat er zeer fraaie prijzen worden uitgeloofd aan hen die zich 'het beste van de opdrach ten hebben gekweten. En niet al leen aan'hen, maar óók aan de oud- •ste dame en de oudste heer die de tocht reglementair tot een goed einde brengen. Ook voor dc groot ste deelnemende vereniging zit er een speciale verrassing in Het vat! De start zal plaatsvinden des avonds om 8 uur. Met tussenpozen van enkele minuten gaan groepjes van vier dan op pad. maar het is niet gezegd dat ze allemaal dezelfde kant zullen uitgaan. Integendeel, de deelnemers lopen in tegengestelde richtingen, zodat ze elkaDder onge veer halverwege de "route weer te genkomen. wat de verwarring mis schien des te- groter zal maken! Fop-controle - Onderweg 2al men telkens con troleposten tegenkomen. maar daar bij is het uitkijken geblazen, want om het extra moeilijk te maken staan er hier en daar fop-eontroles! En wie daar tóch-een stempeltje haalt krijgt automatisch strafpunten. Dit mag -echter iemand -weerhou den van deelname, want.de opdracht ._ten zijn zó gesteld, öat men geen fouten hoeft te maken als men maar goed Idest wat er staat. Het is bovendien een mooie ge legenheid om eens nader kennis te maken met 'alle mogelijke plekjes in de oude binnenstad." mental in pak huizen belanden en langs oude Apothekers nachtdienst: Apotheek fa. Go uka. Hoogstraat 29. BelleD by ongeval: G.G en GD Tuinlaan 80. telefoon 69200, Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere "werkdag (behalve maan- dag) van 9.3Q.tot...4.30 uur en iedere ayond (behalve woéns- dags en zaterdags) van 7 tot 8.3o uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en" Bibliotheek. Dam, geopend Iedere dag. (behalve maandag) van 2tot 4 uur. Iedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van ,7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Tentoonstelling eigen verzameling. Geopend da gelijks van 2 tot 5 uur, ook des zondags. Op woensdag- en vrij dagavond, van 7—10 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 ,4.15, 7 en 9.15 uur: „Be rucht". Monopoie. 3, 5. 7 en 9 uur: „Broe ders zonder- vrees". VOORSTELLINGEN: Musis Sacrum, 8 uur: Pers. ver. Ned, Rijrivaartver. Soirée met toneel „De Butler". Arcade, 8 uur: K.A.B.O. Cabaret avond. Irene, 8 uur: Pers. ver. Vegla Film avond. Chr. Best. Bond, 8 uur: Voebalver. Ursus contactavond. Blauwehuïs, 8,15 uur: Vara Televi sieclub. Na lange afwezigheid is dc film „Berucht" (.JVotorius") van Alfred Hitchcock terug gekomen in Schiedam. En met recht. Want al de goede eigenschappen van de thriller, die we in de loop der jaren als typisch Hitchcocks heben leren kennen, maken het weerzien tot een verrassende herkenning:' De spanningseffecten zijn. iets minder gepousseerd dan in en kele andere films, -maar-daarom niét minder beklemmend. - Toen Schaap (Rembrandt) vrijdag avond in de wedstrijd tegen Gouka (Entre Nous) in de 59ste beurt de 40 caramboles volmaakte, klonk een welverdiend applaus door de zaal van café Thalia en kwamen alle spe lers' hem de hand drukken, omdat hij met deze overwinning de biljart kampioenstitel 3 banden van het dis trict Schiedam van de KNBB voor één jaar had geprolongeerd. Doordat vorige week de wedstrijd Schewe—Schaap, welke voor 3 febru. ari was vastgesteld, was ingelast, heeft Schaap nu uit 6 wedstrijden 12 punten, een aantal, dat door geen enkele speler meer bereikt kan wor den. In de wedstrijd van vrijdagavond bleek Gouka een gemakkelijke prooi van Schaap, want in slechts 59 beur ten had de kampioen zijn 40 caram boles, bijeen, terwijl Gouka het niet verder bracht dan 19. Bij Gouka wil de het deze avond niet vlotten. Tot twee maal poedelde hij elf maal achtereen, zodat in de 40e beurt het verschil reeds 16 bedroeg. In het Stedelijk Museum worden ongeveer tegelijkertijd twee tentoon stellingen gehouden van schilderijen van jonge en moderne kunstenaars. Het werk van Karei Appel, dat enige tijd geleden nog in het Cultu reel-Centrum tentoongesteld werd, is in het 'museum te bezichtigen van 28 januari tot 27 februari. Daarnaast is er de tentoonstelling „Start" van 28 januari tot 20 februari, die bestaat uit werken van de jonge kunstenaars Jef Diederen. Hans En gelman, Simon Erb. Lou Jonas. Theo Kroeze. Rik van der Mey. Ko Ooster- kerk, Libert Ramaekers. Max Renc- man. Pierre van Soest. J. Stekelen burg en Dick Zwier. Deze tentoon stelling kwam toi stand door samen werking tussen het Rijk. de jury voor de koninklijke subsidie voor vrije schilderkunst cn de jonge kun stenaars zelf. Na ce opening van de tentoonstelling zal de neer J. L. Mul der. voorzitter var. do jury voor de koninklijke subsidie voor vrije schil derkunst een rondleiding over de tentoonstelling houden. De officiële opening van de tentoonstelling op vrijdag 27 januari om 8.15 uur 's avonds zal vérricht worden door Mr. J. F. M. Jansen, hoofd van het Bureau Beeldende Kunsten van het Ministerie van O. K. en W. Maandag 30 januari beginnen de biljartwedstrijden om het kampioen schap le klasse libre van het dis trict Schiedam. Hiervoor hebben 8 personen ingeschreven: B. L. van Soclcr. (Entre Nous), P. Eikenbroek (PleinzichtR A. van Buren (Luctor) M. Kooij (Sluis), NL Oostveen en E. Hekman (Oosten) en A. van dc Ma- rel en L. Groeneveld (Bellevue). Deze wedstrijden worden gespeeld bij 't Oosten in Vlaardingen en heb ben van 30 januari af elke maandag avond plaats. Vandaag viert de heer W. v. d. Berg zijn zilveren dienst-jubileum bij de Dok en Werf Mij. Wilton Fijenoord. De jubilaris trad in 1929 als ijzerwerker in dienst van ge noemd bedrijf. Tn'óe' crisisjaren is hij. er echter voor 1 Vz jaar tussenuit geweest In 1931 kwam hij wederom terug bij W.F., maar ditmaal als ko ker. Later, in ,l946['ging hij over naar de afdeling elektrisch lassen en daar"' is: hij momenteel nog werkzaam. De heer v. d. Berg is een van de eerste geweest bij Wilton, die het elektrisch lassen machinaal verrichtte met dè Union Bei-machine;. Vanmorgen is de jubilaris door de directie ontvangen en gehuldigd. De rest van de dag zal er wel een fees telijke, stemming heersen in zijn wo ning aan de Vosmaerstraat 19 te Rotterdam, Ncd. Herv. gemeente. Grotekerk10 en 5 uur, cis. a. Hoffman (H. Avond maal). Nieuwekerk: 10 uur. ds. J. D. Smicts-(voorb. H. Avondmaal; H. Doop), Westerkerk; 9, 10.30 en 5 uur.'dr. L. J. Cazemier. (H, Avondmaal). Vredeskerk 9 en 10.45 uur, ds. J. G. Jansen (voorb. H. Avondmaal) en 7 uur, ds. E. van Bruggen (Rotterdam). Kethel: 10 en 7 uUr. ds. J.- P. de BrUijn. Geref. kerk. Oosterkerk: 10 uur, ds. G. Brinkman en 5 uur, ds. E. J. Oom- kes. Plantagekerk: 9.30 uur. ds, W. A Krijger en 4.30 uur. ds. G. Brinkman. Juhanakerk: 10 uur, ds. E. J. Oomkes en 5 uur, ds. W. A- Krijger. Kethel; 9.30 uur. ds. F. C. Meyster en 2.30 uur ds. W. A, Krijger. Ziekendienst gemeente-ziekenhuis: uur, vik. A. v. d. Ban. Ned. Herv. Geief, Evang. Gebouw Irene: io en 4 uur, ds. J. J. Timmer (Woerden)- Ned. prot. Bond. Westvest 92: 10.30 uur, prof. dr. C. 'J. Bleelter (Amster dam). Evang. Luth. kerk: 10 uur, ds. A, Jo. hannes (Delft). Oud-kath. kerk. Dam. 23: 10.15 uur Hoogmis, Chr. Geref. kerk. Kerkgebouw War. ande, B.K.-laan: 10 en 5 uur, ds. A Zwiep. Chr. Geref. gemeente. Volksgebouw Tuinlaan: 10 én 4 uur. ds. M-'J. Mid delkoop. Oud-geref. kerk. Jeugdhuis Lange Ha ven 97:- 10 en 5 uur, ds. F. Luytjes. Baptistengemeente. Kerkgeb. Broers, vest 53: 10 cn 7 uur. ds. J. Segaar. Leger des Heils. Lange Haven 27: 10 uur heiligingssamenkomst; 7.30 uur ver lossingssamenkomst. Gerrit Verboonstr. 6.30 uur openluchtsamenkomst o.l.v. ma joor en mevr; J. H, prentje. Toneelavond van Wijk 3 Wijkgemeente 3 van de N.H.G. zal op woensdag 25. januari, aan vang 8 uur, een wijkavond houden in de grote zaal van Irene.'De to neelgroep ,,Oud-Mathenesse" uit Rotterdam-wést: zal op d'eze avond een opvoering gevert van „Geef mij uw hand", een toneelspel in drie bedrijven van Wim Dumor.t. De rood-grocnen hebben door hun twee laatste overwinningen .onge twijfeld-meer zelfvertrouwen opge daan, hetgeen zondag zeker te pas zal komen wanneer zij in het veld verschijnen tegen de koploper uit afdeling B, het Utrechtse Elinkwijk. De Utrechtenaren beschikken over een prima elftal hetgeen hunposi tie op de ranglijst ook wel uitwijst. - De Elinkwijkers zijn dan ook zeer moeilijke-tegenstanders en zeker op hun eigen terrein in Zuilenv zodat het- dan ook aanpakken geblazen wordt voor de SVV-ets. Willen zij enig succes boeken dan. zullen Jan van Schijndel c.s. van begin 'tot het einde moeten trachten dë Utrech tenaren .het tempo op te leggen en dë. juiste taktiek tegen .deze. tech nisch knappe ploeg tc vinden. In de vorige competitie hebben de rood-groenen eveneens kans gezien Elinkwijk in eigen huis een kleine overwinning afhandig te maken, de situatie ligt echter nu wel enigszins anders. Hét zou in ieder geval een stout stukje zijn indien men ditmaal lijstaanvoerder Elinkwijk kon be dwingen. Bij de reserves speelt het tweede elftal van SW zondagmorgen om tien uur thuis tegen ONA 2. Willen de SVV-ers mee blijven doen in deze reserveklasse, dan zal men Ona met een nederlaag naar huis moe ten sturen. SW 2 gaat op bezoek bij Neptunus 2 cn SVV 4 speelt eveneens om 10 uur thuis tegen HOV 2. De wedstrijd tussen Eikenbroek (Pleinzïcht) en Walda (Bellevue) om 30 caramboles is wel zeer spannend geweest, hoewel dc spelers 92 beurten nodig hadden voor de beslissing in het voordeel van Walda viel met een verschil van slechts 4 punten. Hieruit blijkt wel, dat beide spelers heel wat gepoedeld hebben en ook in dit op zicht niet veel voor elkaar onder deden. Schewe (Entre Nous) zat het te gen Ruggenberg (Rembrandt) niet mee. In de eerste 40 'beurten miste hij nogal en bracht het niet verder dan 6, terwyl Ruggenberg toen reeds 21 noteerde: Beide spelers gaven toch wel blijk kijk op het spel te hebben, gezien het veie millimeteren van de ballen hetgeen geen punten oplever de. Toen Ruggenberg de 40 vol maak te, had Schewe 21 punten. In de laatste wedstrijd'heeft" Schil- peroord (RES) het ook tegen Smits niet kunnen bolwerken, Smits nam van meet af aan de leiding. In de ,58e beurt was het verschil nog slechts één. Hierna poedelde Schilperoord echter 13 maal achter een waardoor Smits kon uitlopen.. Toen deze speler in de 81e beurt de 30 vol maakte, noteerde Schilper oord 18. Geen revolverschoten, geen kracht patserij in deze spionagefilm, maar wel een vaak beklemmende span-' ning teweeg gebracht door subtiele details, die vaak alleen maar sugge reren. Een gevoelige camera haalt die kleine dingen naar voren, ver springt en helpt de vooruit gesnel de gedachte aan een subtiel afsluit stukje, dat „rolprenten" spreekt. Zo zien we de camera te werk gaan bij de gelijktijdigheid van het inci dent in dè keidér,, waar de menzweerders" hun kans waarne men, en het tergend langzaam leeg raken van de flessen boven op de party, dieeen gang naar de kelder onvermijdelijk maakt. De dreiging van 't „op-heterdaad-betrapt" voert naar de climax. En zo zijn er talloze voorbeelden van die kleine vondsten, die de kwaliteit" van deze film bepalen. Daarbij werkt alles mee: een goede rolbezetting, en de spanning accen tuerende muziek van Roy Webb op de -achtergrond, Ingrid Bergman is de jonge vrouw Alicia, die hét verdriet over het landsverraad vanhaar vader pro beert weg te fuiven. Een handige geheim agent van de goede kant (Cary Grant) weet de vaderlands liefde en de gedachte dat ze iets heeft goed te maken voor het mis drijf van haar vader, by Alicia zo aan te wakkeren, dat ze hals over kop de geheime dienst in gaat. Sa men met de geheim agent Devlin gaat ze naar Rio de Janeiro; doel: het oprollen van een bende samen zweerders tegen de States, gevormd door Duitse industriëlen. Als dochter van haar verrader lijke vader staat Alicia boven ver denking bij de heren. Even dreigt de liefdesverhouding tussen Alicia en Devlin 't spel te. bederven, maar de zakelijke hardheid van Devlin brengt redding en Alicia moet haar taak volbrengen. Ze huwt de ben deleider Sebastian en moet behal ve deze man ook de tirannieke moeder verdragen om achter de ge heimen te komen en tenslotte de - ,Een rukwind vloerde vrijdag avond omstreeks elf uur de 24-ja- Tige K. van 'N. uit Vlaardingen. die met zijn motor op de B.K.-laan reed. Hij. kreeg een heupfractuur èn is door de GG en GD naar het gemeenteziekenhuis in Vlaardingen gebracht. V "vi - -A \.v v f.: »'.i; j ■-*Cf. a. A U' sleutel te bemachtigen van de kel der, waarin een grote hoeveelheid uranium verborgen is. Het verraad wordt ontdekt en een langzame dood door vergifti ging is de straf, die de wraaklus- tige „verwanten" bedenken. Het wordt een gecompliceerde gang van zaken, waaruit Alicia de vergif- tigingsdood nabij bevrijd wordt door Devlin. Sebastian blijft achter, overgeleverd aan de wraak van zijn eigen, bende. In Monopoie „Broeders zonder vrees" zijn Joel- Robert Taylor en Mark-Stewart Granger, die een sensationele tocht maken op een walvisvaarder, waar Priscilla-Ann Blyth ten dele de be geerde buit vormt. Joel is de zoon uit een geslacht van koene zeevaarders eri wordt kapitein van een. walvisvaarder, als zijn broer Mark spoorloos verdwijnt onder ver dachte omstandigheden tijdens een tocht naar de Stille Zuidzee. Joel is erg ingenomen met zijn benoeming en zyn geluk wordt nog vergroot als hij de liefde wint van het gewezen meisje van zijn broer, dat hem dood waant. Joel en zijn vrouw schepen zich in aan boord van een walvis vaarder voor een tocht, die drie jaar zal duren. In de Stille Zuidzee duikt Mark echter weer op en doet èen relaas van zijn omzwervingen, tij dens welke hij een inlands meisje huwde, wier lev,en. hij redde. Avonturen komen aan de lopende band als Mark op zoek gaat naar een parelschat. Tijdens zijn tocht wordt hij door inlanders overvallen en zijn vrouw .wordt gedood. Terug aan boord tracht Mark- zijn broer over te halen de parels te gaan zoe ken, die op de bodem van een baai zijn terecht gekomen. Als zij over redingskracht bij Joel niet blijkt uit te richten, ontketent hij aan boord een muiterij'. Bij de onderdrukking van deze muiterij wordt-Mark ge dood, niet echter dan nadat hij zich voor broer en schoonzuster heeft ge rehabiliteerd. De vorige maal hebben we ons, ge zien. de weers- en terreinomstandtg- heden. niet aan een prognose ge waagd en dat bleek achteraf juist geweest te zijn. Door de Schiedamse clubs is er namelijk niet gespeeld, wel door clubs, die in Den Haag moesten uitkomen. De terreinen ble ken daar in redelijke conditie te zijn. Voor de komende zondag zijn de perspectieven ook niet bijster gunstig, maar de. wedstrijd Schiedam Zwervers maakt toch wel een goe de kans gespeeld te worden. De uitwedstrijd, die begin oktober werd gespeeld, eindigde in een zeer grote overwinning voor de Dordtena- ren, maar kort voor de rustperiode kwamen onze stadgenoten aanmer kelijk beter voor de dag. We gelo ven dan ook niet, dat Zwervers nu zo'n ruime overwinning zullen be halen, maar aan hét langste eind zul len ze wel trekken. Of denken de roodzwarten er anders over? De drie twaalftallen van Succes spelen op eigen terrein, als dat al thans bruikbaar zal zijn. Het eerste ontvangt KNS uit Leiden, waarvan destijds met niet minder dan 120 werd verloren. We geloven, dat de blauwwitten het ditmaal ook niet zo ver zullen laten komen. Succes 2 speelt tegen OSCR 4 en. Succes 3 tegen Charlois 4. rTJSSEN 5 en uur is het spitsuur op de Rotterdamsedijk. Het geraas van liet. voorbij snellende verkeer overstemt allés. Al les.Niet het gekwetter van duizenden spreeuwen, die tegen het vallen van de avond in dichte zwermen pai aan deze verkeersader neerstrijken in de klimop ban het vierkante blok, dat Pompstation heet. A' Een .wonderlijke plaats voor vogels, die angstig stil zitten als er maar even een torenvalk te zien is. Brutaal en schreeuwend als een troep oppeioonden schooljongens negeren ze de menselijke 'drukte volkomen en installeren zich al bekvechtend voor de nacht. Een wonderlijke plaats, maar vooral een wonderlijk schouwspel, want. al öie duizenden in ?iet klimop fladderende vogels hullen het gebouw in. de schemering in: een warme levende mantel, die aan een bijeenzwerm op een kolossale korf doet dénken. Ongetwijfeld hebben de spreeuwen het daar behaaglijk zo dicht bij elkaar en in de luwte van het grote gebouw. Welke drang, zo mijmerde tui? verslaggever, brengt deze vogels «it alle windstreken in dit jaargetijde zo broederlijk by elkaar in hetzelfde nachtverblijf? Vogels uit Nederland, uit de Baltische'landen en misschien nog.teel verder weg. Omwonenden zulten dat „broederlijke" overigens wel tegenspre ken, xvant de lieve diertjes blijven onderdrukt lawaaien tot diep in de nacht. Maar laat. het hun een troost zijn, dat het by mensen vaak precies zo gaat. Enkelen trachten meer plaats' te veroveren ten.koste van andeven en die anderen zétten een keel op. Het is o zo menselijk! Maar aproposom de fotograaf in dc gelegenheid te stellen bo venstaand plaatje te. maken, heeft uw verslaggever zijn handen bijna stuk geklapt, want óp dat bepaalde moment waren -zo gaat het al tijd de vogels voor het merendeel al neergestreken. En toen dat niet voldoende hielp om de vogels op te schrikken, heeft uw ver slaggever zich moéten verlagen om een troepje kinderen om te ko pen en met hen luid krijsend en klappend om het bewuste gebouw te rennen. Dat deed: het 'em getuige bovenstaande foto. Maar zoiets doei men niet ongestraft bij vogels, Twee grote witte vlekken telde uw verslaggever op zijn jastoen hij zijn bril had gereinigd De Goeman Borgeslusschool hield vrijdag in gebouw Irene een ouder avond. Voor de pauze werd een korte vergadering gehouden en daarna vertoonde de stichting De Opbouw de kleurenfilm „Het broze riet", In deze rolprent met een sociale strek king wordt de betrekkelijkheid van het .menselijk leven getoond. Het waarnemend hoofd- der school, de heer M. Beneker, hield een leerzaam praatje, getiteld „Wat de school schaadt". De voorzitter van. de ouder- commissie, de heer M, Knaape, was ziek en zijn taak werd goed waar- fenomen door de secretaris, de heer Bons. Onder zijn leiding hielden de ouders van de leerlingen zich be zig met enkele kleine huishoudelijke problemen, van de schoolgemeen schap. Artsen op zondag In spoedgevallen zijn dit week einde de volgende artsen te raad plegen: D. Houthuysen jr., Swam- merdamsingel 43, tel. 68516; J. J. G. de Maeyer, Burg. Knappertlaan 30, tei. 68163 en L. B. E. van Hoogen- huyze.Nassaulaan 59, tel. 68067. Geopend is apotheek fa. Góuka, Hoogstraat 29, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waar neemt. Verontrust over het grote aan tal verkeersongevallen in onze stad, heeft ook het Centraal Vrouwen- comité in Schiedam besloten iets te gaan doen om de verkeersveilig heid te bevorderen. Uitgaande van het gezonde standpunt dat er ook wei iets kan mankeren aan de kennis van de verkeersregels bij de leden, heeft het comité inspecteur Knook, chef van de Schiedamse Verkeerspolitie uitgenodigd 'om op donderdag 2 februari in het. gebouw. Arcade een uiteenzetting te geven hoe men niet moet reageren in het verkeer. Dit aan de hand van een aantal lantaarnplaatjes. De uiteen zettingen worden gegeven om half drie des middags cn om 8 uur des avonds. De dames worden in de gelegen heid gesteld om vragen te stellen, tcrwyl daarna een hersengym- nastiektest zal uitmaken wie de knapste dame in het verkeer is,. Omstreeks half'zes gistermiddag boftte J. P. Ki uit Rotterdam op de Rotterdamsedijk bij Schiedam met zijn motor tegen een personen auto, die onvoorzichtig keerde op dc weg. K. iiëp een gebroken, knie schijf en verwondingen op en is door de GG en GD naar het Cool- singelziekenhuis vervoerd vanwaar hij later naar huis werd gebracht. Het motorrijwiel werd zwaar be schadigd.' De bestuurder van de per sonenauto, K. H. uit Schiedam, kreeg geen letsel. De brandweer rukte vrijdag-, avond om_ zes uur uit voor een brandje in de timmermanswerk plaats van J. Apon in de Zwaan- steeg; Het had niets te betekenen. Er was een vonk uit de kachel in een kistje met zaagsel gesprongen, maar het; vuur kon tijdig worden geblust. In het bericht, dat wij gisteren publiceerden over twee inbrekers van 'negen jaar oud, is eén ver gis sing geslopen. Het was niet de Rot terdamse politie die de knapen heeft aangehouden maar onze eigen Schiedamse. politie. (Advertentie IJMJ Singel 114-116 - Schiedam Sedert- jaren vertrouwd adres GEBOREN: Anna - E. M.,- d". van C. J. A. van Collenburg en Th. Kö- nig; Margaretha A.c d.-van S. N. Gouka ert'M. L. Roijers;- Jannie P., d. van P. v. d.. Bend en A. Lujjten: Barend F. J., z. van F. J, G. Schrij ver en M. E. C. v. d. Kamp. OVERLEDEN: H van Iwaarden, 43'jaar. De .Haagsciie Comedie (directie Cees Laseur en; Paul Steenbergen) zal.op dmsdag 31januari in de Rotterdamse Schouwburg één en kele voorstelling geven van „Het proces om Jezus" van Diego Fabbri, m de vertaling van Bets Ranucci- Beckman. Regio: Ceës Laseur. Op Zondagavond 22 januari a.s. om 8 uur zal de jeugdvereniging I.JJ5. ■weer eert^ meeting houden, ditmaal in de Bethelkerk, Boergoensevliet. op het programma: koor- en samenzanr. zang- en muzleksoU en een kort ge sproken woord van ds. G. van Hsasen uit Deri Haag.Medewerking van Cres cendo; Wim Hardeboi, piston- Gerrit van der Schoor, orgel en het groot I-JE-jeugdkoor, Vooraf, koor 'en sa menzang. Burgemeester mr. P. A. Schwartz heeft JH.M. de Koningin eervol ontslag gevraagd als burgemeester van Maassluis. Dat bleek' uit een vrijdagavond de raad schriftelijk gedane mededeling van de met ziekteverlof zijnde burgemeester. De Pensioenraad heeft reeds gunstig beschikt op zijn aan vraag om vervroegd pensioen. Bij zou eerst op 1 februari 1957 pensioen gerechtigd zijn geweest. Burgemeester Schwartz werd op J9 juli 1933 In Maassluis geïnstalleerd. Van 1919 tot 1933 was hij burgemeester van Rilland Bath. Mr. P. A. Schwartz is: op politiek ch kerkelijk .terrein zeer actief ge weest. Hij was Kamerlid van 1936 tot aan het einde, van de zitting in 1937 voor de A.R.-partij.Tn de AJt.-partij is de heer Schwartz den zeer bekende persoonlijkheid. Hij heeft er vele functies in vervuld. Burgemeester Schwartz was ernstig ziek gedurende de zomer van 1938. Hij is thans, zoals bekend, ook met ziekteverlof. AFSLAG Op vrijdag 27 januari 1956 v.m. 11 uur in gebouw „Ar cade", L, Haven 71, Schie dam van het huis met. tuin en erve aan dë Oostsingel 42 te Schiedam, staande in bod op 9000. Te aanv. vrij van huur. - Notaris J, F. W. Meijer. DE BERE KOMT 2e lezing óver -dé weder komst van Christus te houden door de heer. J. A. BRUYN uit Wassenaar. D.V,. zondag 22 januari 1956 om half zes in het lokaal Broersvest 139, Schiedam Ondeiwerp: IZAK en REBEKKA Zitplaatsen vrij CHLORIDE ACCUMULATOREN FABRIEK N.V. kunnen geplaatst worden: moderne talen, leeftijd ca. 18—25 jaar. ca. 23—35 jaar voor de montage van batterijen, pl.m, 18 jaar ter assistentie in de afd. houtbewerking. Sollicitaties kunnen mondeling of schriftelijk geschieden. Ons betórijf is modern geoutilleerd en biedt gunstige ar beidsvoorwaarden. Adres: VLAARDINGEN, Postbus 117, Industrieweg 24. Telefoon: Vlaardingen 01898—5234 - R'dam 01800112244. Te huur aangeb. Opruiming rooktafels met licht, draaibaar en 5-delig rookstel, bij Plate, t.o. Stad huis, Schiedam. Opruiming wandtolletten, blank v.a. ƒ20,50, met mo derne spiegels, bij Plate, t.o. Stadhuis, Schiedam. Naaimachines koopt u bij de - vakman. Voor. Schiedam het vertrouwdste adres, A. van Leeuwen, Hoogstraat 62, teL 65783. Reparaties onder garantie. Betaling in overleg. Te huur aangeb. Voor uw feesten geen stoe len lenen bij' de buren, maar bij ons kunt u ze huren. H. J. Stentler, Sfcoffeerderij Meubelmakerij annex Repa ration, W. Frankelandsestr. 79, tel.. 69974, Personeel gevr. Gevraagd: nette werkster voor een dag per week. H. Ooms, Rotterd.dijk 195.B, Auto's - Motoren Rijwielen - Moffelen van rijwielen, ge demonteerd, gemonteerd m. bijlevering, van nieuwe ket- tingkast, spaken, spatborden en jasbeschermer, 37.50. Frans Waltman, Rotterdam sedijk 240, tel. 68948. Fotograüe Voor pasfoto's naar K. van Vuuren Hoogstraat 106,'teL 66720. In spoedgeval desge- wenst in 1 uur klaar. Permanent Wave Hélcne Permanent met toe stel, het beste wat er is, compleet 5.stroomloos 7.50.. Op vertoon van deze advertentie 1.— korting! Dames- cn herenkapsalon „Hólène", Rembrandtlaan 22, telefoon 67170, Muziekinstrumenten Gramoloonplaten Het Radiohuis, Hoogstr. 92, tel, 68044. Philips radio's v.a. 98.— tot 898.—, luidspre kers van 7.tot 38,—, platenspelers BSR 45,—, Philips 79 en 89.Fri- dor Eiac 88.—, Ahustic 75.50, Braun 75.50. Het Radiobuis, Hoogstr. 92, tel, 68044. Remington shavers 65.Remington 60 98. Bij inlevering van electr. scheerapparaat 78,Alle radio en versterker onder delen in voorraad. Soldeer bouten 5.15, 6.25, kopte lefoons 7.50, Infraphil 37.50, Hoogtezon Ultraphil 76.50. Het Radiobuis, Hoogstr. 92, tel. 68044. Philips televisie 495.—, 650.—, 775.—, 795.—, 895.— 925.—, 995.—, 1195.—, 1245.—, strijkijzers van 9.tot 14.60, 10.40, S 15.—, re gelbare strijkijzers 24.— en 30Grote sortering ra- diobuizen Erkende Philips Lessen Voor Bcooterles naar Autorij school H, F. Take, Jan Son- jéstraat 4. R'dam, tel; 36777. Diversen Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan- telbed. Prima afwerking, als nieuw terug. Het goedkoop ste adres. D.UJC., Groenen dal la (Broersveldpa'd), tel, 67028 (na 6 uur tel. 66789). Ledikanten,matrassen, op- klapbedden, hutledikanten, kampeerbedden, enz. Kom eens. praten. Alles op het gebied van glas in lood. Glas-in- loodbedrUL West Franke» landsestraat 16, tel, 66280. Inlijsten van platen en foto's én aquarellen, schilderijen, scherpe prijzen en toch 2 jr jarantie. C. van Loenen, Dam 41-43, tel. 66192, Show room: Vlaardingerstraat 6, Van Loenen voor Verf. D» zaak met de vakkundige voorlichting. Dam 41—43. Tei. 66192.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1