MONNETS POGING OXO SS Rationeler gebruik van grond steeds grotere noodzaak Helden WVBERT TT Generaal Pereira zegt: „Correct behandeld" „Stommetje spelen" in Winschoten wekt zorg Vrijmetselaarsarchief bracht f 10.100 op Duits blad meldt de waarheid over Breda 'Tk veikie* O-IpERKdeVBlÊS Rechter hechtte waarde aan onze verklaringen Kabinetscrisis in Finland fl/ERMOGÈNg Overval op oude dame berecht Raad stelt een commissie in Wet ruim telijke ordeningingediend BBMOwomihr Kloosterbalsem Renault 5 pk komt wellicht in maart Gevangenen zijn terecht gestraft Kent U het verschil tussen haring en zalm? Botersmokkelaars streng gestraft Industrie in gevaar door havenstaking in Australië Donderdag 26 januari 1956 Drie van de elf getuigen dé- ckarge, die uit Nederland naar Djakarta vertrokken om daar .te getuigen in de processen tegen Jungschlager en Schmidt, keer den woensdagavond in ons land terug. Het zijn v.Ln.r. sergeant Verschoor, gen.maj. Pereira en onderluitenant Koenders. (Advertentie LM.) Üokershoest wvordt voorkomen^' en bestreden *net Vervolg van pag. 1 HET O.E.E.S.-pIan omvat geen zes maar zestien, .landen, maar de vorm van samenwerking, die het wil, is dan ook minder ingrijpend dan in de andere plannen het geval.is. Het komt daardoor sterk in aan merking voor de. landen, die geheel vrijblijvend toch wel wat samen willen doen. Wij zullen op de inhoud der drie ontwerpen niet dieper ingaan. Het gaat om ""et beginsel. Het gaat er om of de zes Westeuropese landen op nieuw de weg van de integratie willen opgaan dan wel er de voorkeur aan geven de oude stijl, die door Frank- xijks bonding te kwader ure weer nieuwe stijl is gewórden, te hand haven. Monnet zal het niet gemakkelijk krijgen. Maar het is toch weer iets, dat een Fransman, met een zo groot gezag als hij zich er geheel aan geeft. Van de ontwikkeling der kernener gie en van de geest, waarin deze toepassing vindt, hang veel af. Eigen lijk de. toekomst van de hele wereld. Er is alle reden voor de landen, die zich met spijt én schrik hebben moe ten schikken in Frankrijks afwijzing van de E.D.G., zich nu achter het plan-Monnet te scharen en zó Europa een nieuwe kans te geven. Als iets het feit der gescheiden legers nog kan goedmaken, dan is het het stellen van ontwikkeling en toepassen der kern energie onder een gemeenschappe lijke, boven-nationale, autoriteit, zo als die voor de kolen en staal reeds functioneert. VATICAANSTAD Prins Rai nier vac Monaco en Grace Kelly zullen, naar verluidt, na hun huwe lijk, dat ia het voorjaar in de kathe draal van Monte Carlo zal worden ingezegend, door paus Pius XII in audiëntie worden ontvangen. (Van één onzer verslaggevers) AMSTERDAM./— „Er zijn tegen mij uitsluitend valse aan tijgingen 'geu.it. leder een weet toch, dat de Nederlandse mili taire missie zich niet met on dergrondse aktiviteiten bezig hield. De hele zaak-Jungschla ger begint wat op de affaire- Dreyfus te lijken". Dat vertelde ons gisteravond op Schiphol degeneraal-ma joor A- Pe reira. die zo juist met twee andere getuigen a décharge uit de processen Jungschlager en Schmidt uit Djakar- a in Nederland was teruggekeerd. „Wij zijn de enkele keren, dat wij door de rechter Maengkomen Ro- ehani verhoord zijn, volstrekt cor rect behandeld," vertelde generaal Pereira. „Ik kreeg ook de indruk, dat men waarde hechtte aan onze erklaringen. Overigens had ik het dat opzicht iets beter dan de iere uit Nederland overgekomen ui gen. De anderen werden, af en luid en langdurig geïnterrum peerd door de getuigen a charge Ma noch en Aimroeddin. Als die twee dat bij mij probeerden werden ze door de rechter afgehamerd." Jk geloof overigens, dat het pro ces-Jungschlager zoals rechter Maengkom, dat ook"by zijn afwijzing van de toelating van mr; Van Empel heeft voorspeld voor het eind van deze maand afgelopen kan zijn. „Wij hebben tijdens ons verblijf in Djakarta wel min of meer per soonlijke vrijheid genoten. Wij moch. ten de hoofdstad echter niet uit. Dat is overigens wel te verklaren uit het feit, dat de Indonesische rege ring zich voor onze veiligheid ga rant had gesteld en dus geen enkel, risico wHde nemen" vertelde gene raal Pereira verder. De getuigen hebben niet de indruk gekregen, dat de loop van de pro cessen bewust door de autoriteiten getraineerd wordt. Rechter Rochani bijv. werkt zeer hard. Soms duren de getuigenverhoren van half tien *s ochtends tot kwart over vijf 's middags, hetgeen in .hét klimaat van Djakarta geeii sinecure- kan ge noemd worden. „De uitslag? Wie kan er wat óver zeggen? Als men het zuivér juridisch bekijkt, zou er volgens westerse maatstaven zeker vrijspraak moeten volgen, maar;.." (Van onze correspondent) KOPENHAGEN. Slechts weini ge uren voor het begin van de offi ciële feestelijkheden- ter gelegenheid van de teruggave van Porkkala is plotseling een. Finse regeringscrisis uitgebroken, die. de feeststemming bij de Finnen aanzienlijk bedorven heeft. Om middernacht kwamen de zes sociaal-democratische leden van de in totaal veertien ministers tellende regering bijeen en verklaarden dat de basis voor een regeringscoalitie met de boerenpartij niet meer be stond. De reden hiervan .isdat de Finse landbouwers gisteren tot een aanzienlijke verhoging, dér prijzen voor- melkprodukten. besloten - héb ben waardoor het indexcijfer voor levensonderhoud van 1G0 tot 106 punten zal stijgèn. (Advertentie l.M.) (Adz>ertentie I.M.) HOEST, GRIEP... De weldadige warmte van Ther- mogène sttlt de pUn In Jteel ei borst en verjaagt de aanval. MIDDELBURG. De 25-jarige Ios-werkman A. L, M. V. uit Rilland Bath is. door de rechtbank veroor deeld tot een gevangenisstraf: van twee jaar en zes maanden met af trek van voorarrest en voorwaarde lijke ter beschikkingstelling van.de regering. V. heeft op 25 Juli 1955 een roof-, overval gepleegd op de 60-jarige 1 alleenwonende mej. K. de J. te Ril- j land Bath. 1 (Van. onze correspondent) WINSCHOTEN De Winschoter gemeenteraad heeft een commissie ingesteld, inzake het bestuursbe leid". Dit is gebeurd naar aenieidtnp van. publicaties in de pers. over h,et feit, dat burgemeester mr. dr. A. J. Romein en gemeente-secretaris J. Kgmond al iarén geen woord meer tegen elkaar spreken. Het is nog niet bekend wanneer de commissie rapport zal uitbrengen over deze ri dicule toestand, die reeds de Show boat en Wim Kan tot stof heeft gediend. De'heer Zwier (PvdA)" beeft woensdagavond als enige het woord over deze delicate zaak in de raad gevoerd. Hij verklaarde.dat de le den al zeven of acht jaar op de hoogte waren van de scheve ver houding tussen de topfiguren, maar dat men deze in het belang van de gemeente niet in de openbaarheid had gebracht De raad was kennelijk van tevo ren bijeen geweest om de aanpak van de. kwestie te bespreken. De heer Zwier-sprak namens alle frac ties. -. Ontdaan van alle franje was hetgeen werd: geschreven juist: de burgemeester èn gemeente-secretaris spélen stommetje. Intussen maken de vier, fractie voorzitters die iri de commissie ad hoe zitting hebben .zich zorgen. Want wat zij feitelijk zou den moeten doen. is de gemeente raad (dus zichzelf!) beschuldigende scheve verhouding tussen de top figuren zolang te hebben getole reerd. De heer Zwier vertelde dat er in de loop van de tijd wel iets aan is gedaan. Hij toonde twee brieven van de commissaris van de koningin, ontvangen in antwoord op brieven uit de raad. Wat er ia bei de brieven stond kregen de aan- i wezigeri niet te hpren. Hoe zorgelijk decommissie haar eigen opdracht xvel vindt bleek, toen burgemeester Romein de zo juist benoemde heren vroeg, of zy akkoord gingen met -de benoeming. „Met pijnt antwoordde de heer Zwier. Vermoedelijk sprak hy weer namens de anderen, want niemand vroeg verder het. woord. Men knikte alleen van-ja. - - (Advertentie I.M.) MINUTE* KLAAR OPTAFEL (Van een onzer -redacteuren) ?ins -wordt vooral dmdelykals men rvipivr tf A a r>' i1*1 ogenschouw neemt de vraagstuk- DEN HAAG. -Nederland ken ten aanzien van de bestem- moet zuinig zijn met z'n grond, ming van de schaarse grond in de "D ,1 U.tl.„J» 1 Ons volk breidt zich m aantal Mduertcntiè Ï.M.J en beter met Akkers Klooster- baïsem, die de wond zuivert, ontsteking voorkomt en de groei van de nieuwe huid bevordert: (Van. onze correspondent) PARIJS. De nieuwe Renault „vijf" komt binnenkort men spreekt van maart uit. Hjj is be duidend groter dan de kleine 4 pk en maakt op het oog de indruk van de Simca Aronde. Hij deelt met dr nieuwe modellen de grondvorm van de omgekeerde T, Neus en achter bak steken horizontaal uit, hetgeen een goed achteruitzicht geeft. De achterruit is gebogen en heeft een groot oppervlak. De wagen kan 120 km per uur halen. Hij verbruikt normaal zes en een halve liter per honderd km. beweert de' fabrikant. De» prijs wordt hoog: in Frankrijk ongeveer 550.000 francs (ruim 5500 gulden. Men-moet de prijs zien in verband met het comfort, dat de wagen biedt. De motor zit, evenals bij de „4". ac.iterin. De kofferbak opent van achteren naar voren; de klep scharniert ian de voorkant bo ven de voorbumper. Ook de deuren scharnieren aan de voorkant. voortdurend in vrij snel tempo uit op een grondgebied dat behalve de inpolderingen in het IJselmeer en - in de toe komst die in het Deltagebied en wellicht bij de Wadden eilanden en de Dollard niet groter wordt. Deze omstandig heid schept grote problemen ten aanzien van dé bestem ming van de grond, waarbij veler belangen met elkaar strijden. Deze belangen met elkaar il overeenstemming te brengen is een belangrijke overheidstaak, die tot dusverre gegrond was op bepalin gen in de "Woningwet. Teneinde na tionale, provinciale en gemeentelij ke bestemmingsplannen beter op elkaar te kunnen afstemmen en dus de beschikbare grond rationeler te gebruiken, heeft de regering thaos b(j de Tweede Kamer ingediend een ontwerp van „wet op de ruim telijke ordening" en een voor een nieuwe Woningwet De grote betekenis van. het wets ontwerp op de ruimtelijke ,orde>- Met de rijzende zon aïs herken ningsteken, stuift een T-33 straal- trainer over het vliegveld van Gifoe in Japan. Het. toestel .is. hét eerste, dot in Japan in elkaar werd gezet, en daarmee deeerste druppeluit de nieuwe arbetds- braa ooar de groeiende.Japanse na-oortogse vliegtuigindustrie. Het is al. het eerste van een serie van honderd, welke door de Kawasaki Vliegtuigbouu' Maatschappij, voor Lockheed in licentie 'zal worden' gebouwd voor de Japanse -lucht strijdkrachten. z.g. „Randstad Holland", waar be- dingsplan, het bouwverbod en de regelingen voor het bouwen in de bebouwde kom. De voorgestelde wettelijke .bepalingen brengen de voorschriften in de 'woningwet tot twee terug:, die betreffende het be- die een zuiver ambtelijk orgaan zal zijn, en de Rijksplanologische Dienst. Aan deze dienst zullen en kele inspecties worden verbonden. De inspecteurs krijgen de dubbele taak provinciale besturen en even tueel ook. gemeentebesturen van ad vies te dienen, èn de naleving van de wet te bevorderen. De gemeenteraden krijgen de be voegdheid bestemmingsplannen voor de bebouwde kom vast te stellen. Het „streekplan nieuwe stijl" zal een programmatische, overkoepe lende functie krijgen,, die zijn oor sprong vindt in een nationaal pla nologisch beleid. langen, van land- ën tuinbouw, wo ningbouw, stedelijke uitbreiding, krotopruiming, wegenbouw en re creatie voortdurend op elkaar bot sen. De ordenende taak van de overheid, die in de loop der laatste tientallen jaren op dit terrein Is gegroeid, wordt met het nieuwe wetsontwerp bevestigd en versterkt. Hoewel ook de centrale overheid zich reeds enkele jaren bemoeit met de ruimtelijke ordening -; door haar rijksdienst voor het Na tionale Plan kenf men alleen in de huidige woningwet vier tot de burger gerichte'planologische maat regelen: de voorschriften omtrent de bijzondere rooilijn, het uitbrei- stemmingsplan, dat men kan be schouwen als een ontwikkeling van het (plaatselijke) uitbreidingsplan, en het rooilijnbesluiti De toekomstige „wet op de ruim telijke ordening" zal het mogelijk maken, gemeentelijke plannen in groter verband te bezien. Vandaar ook, dat de reeds bestaande pro vinciale planologische, goed func tionerende diensten ruimere be voegdheden krijgen. De coördinatie van de provinciale plannen waarin uiteraard die der gemeen ten zullen zijn verwerkt zal ge schieden door een „vaste commis sie voor de ruimtelijke ordening". (Advertentie LM.) (Van onze correspondent.) BONN, Het Ln Miinchen in een zeer grote oplaag verschijnende ge- illustreerde weekblad „Revue" heeft in zijn nummer van deze week een artikel gepubliceerd over de Duit sers, die nog in Breda gevangen zit ten. Het blad heeft door de vraag te stellen: „Zitten er in Breda werke lijk, o «schuldigen?", niet de weg van de minste weerstand gekozen: de conclusie van déze opmerkelijke pu- (Van onze correspondent) AMSTERDAM Voor de somma van f 10.100 heeft de hoofdstedelijke firma „Erasmus" (antiquariaat én boekhandel) gisteravond tijdens een veiling in het Internationaal Anti quariaat aan de Keizersgracht het hele vooral voor vrijmetselaars maar ook voor historici uiterst be langrijke archief van de Franse achtttende-eeuwse vrijmetselaar Jean Baptiste Willermox gekocht. Vele honderden brieven van voor- aanstaande Europese staatslieden- vrijmetselaars én de afschriften van de antwoorden, die de Fransman hen stuurde, alsmede een zeldzame col lectie op de vrijmetselarij betrek king hebbende met de hand geschre ven en getekende documenten ko men op deze manier in handen van een buitenlandse bibliotheek. Het betekent, dat het archief nu hoogstwaarschijnlijk openbaar wordt. Geschiedkundigen zullen nu kunnen uitzoeken, welke invloeden er mis schien van de vrymetseJarij zijn uit gegaan in een eeuw die de Franse revolutie bracht. Dé veiling van de unieke kasteel oiouotheek was om half acht heel rustig begonnen. Nadat de vorige dagen het grootste deel van de boe ken was verkocht waren .nu enkele honderden handschriften, prenten, vrijmetselaarsdiploma's en attributen aan de beurt. Er werd kalm geboden in de rokerige bovenkamer^ van het grachtenhuis, waar enkele tientallen mensen verzameld waren. Vooral Frans was de voertaal. Iets minder werd het Engels en nog minder de Nederlandse taal gebruikt. Een bibliotheek, die met grote liefde moet zijn opgebouwd, werd in zijn onderdelen naar alle windstre ken verkocht. Maar de archieven va" willermoz kwamen „en bloc" onder de hamer. Eerst weliswaar nog pro visorisch met een scheiding tussen brieven en manuscripten. Daarna echter definitief en ais een geheel, met de som van de voor twee on derdelen geboden pryzen. 9600 gul den. als begin. Het levenswerk van de Franse zijde-koopman Willermoz blijft dus als een gaaf geheel ge spaard. De naam en plaats van de buiten landse bibliotheek zijn nog geheim. Volgens de deskundigen zijn er twee mogelijkheden: Amerika en Frank», rijk. blikatie is vernietigend voor de boulevardbladen en vooral voor en kele soldaten- en Helmkehrórgani- saties, die om het hardst beweren, dat de in Breda gevangen Duitsers onschuldig zouden zijn. De redactie van „Revue" zegt, dat zij de kwestie van de Duitse gevan genen grondig heeft onderzocht en dat zij tot de slotsom is gekomen, dat „met. uitzondering van vfjf of zea gevallen, die omstreden zijn en waarbij zou zijn te" overwegen of de schuld der veroordeelden niet is ge boet door de tijdr die zij al in ge vangenschap hebben doorgebracht, alie andere Duitsers terecht in Bre da zitten!"' „Ze hebben stuk voor stuk", zo schrijft, het blad. „de zwaarste mis daden begaan. Het past ons niet te hunnen gerieve een beroep te doen op de ménselijkheid. die juist door deze mannen zozeer met voeten is getreden!" „Het is het toppunt van gebrek aan goede smaak, de Hollanders met economische boycotmaatregelen te wiilen beïnvloeden. Of gelooft men werkelijk, dat zij 170.000 doden snel le" zullen kunnen vergeten om der wit;? van tulpenbollen, eieren en kaas?", schrijft het weekblad verder. F oio's Bij de puthkatie heeft „Revue" een santai foto1;; opgenomen; foto's van het uitgraven van lichamen van in Amersfoort gefusilieerden, de, con- terfeitsels van Joseph Cotella, Jo seph Ober te en Willy Lages,van twee aan elkaar gebonden Nederlanders, die in Amsterdam werden doodge schoten b{j wijze-van represaille, zon der dat was onderzocht of zh zich aan enig vergrijp hadden schuldig gemaakt, en ten slotte van een do cument van do Sicherheitsdienst, waaruit blijkt dat de S.D. voor tedere uitgeleverde Jood een bedrag van 7.50 aan de tipgever betaalde... Tat de uitzondering,. die het blad voor vijf of zes gevallen maakt, be hoort ook T1'. D. Röhrig, de vroegere leider van het gevangen kamp Rees in Duitsland, in welk kamp gedurer.de de oorlog bijna 300 Nederlanders stierven. Hij werd veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf. Op 17 Januari jl, be sliste de Hoge Raad echter, dat zijn zaak zou worden herzien. Niettegenstaande Uw" vljboer*» vleiende en alleszins gerechtvaar, dlgde aanprijzing „haring als zalm" Is er vanzelfsprekend ln smaak nog wel enig verschil. Dat verschil In smaak hebt U ook bij verpakte soepen,maar zodra U OXO heot geproefd weet U, dat elke OXO toep, wat betrelt geur, smaak en kwaliteit tot „het neusje van de xalm" bekoort. Neem die proef; verlang uitslui tend OXO en U hebt de beste soep gekozen. SOE°EN „Chicken' -kippensoep, Toma tensoep. Juiiennesoep, Cham pignonsoep, Vcrmlcellisoep, Aspergesoep, Brulnebonensoep Uas/c (MCKSN Kimntoittutut-- Jl/f ET het oude, Icndclyke tram- metje reed ik er heen. Het was nog net zo stram en pieperig als vroeger toen ik er. meer dan een jaar lang, elke ochtend tn moest zitten, maar de conducteur was nieuw en riep met een jonge, hel dere stem de door Bordewijk per soonlijk verzonnen halten af: „'tBunt Kaasbrouwersdreef... Hesserweg..." en' meer van dié barbaarse taalfos- sielen.- ■Terwijl we voorihobbelden produ ceerde mijn herinnering het bleke, mageregezichtvan de conducteur die vroeger dit werkje deed. Hij was de formeelste man van ons halfrond en hy b'ealgdé altijd de koele, <zf- standscheppende toon van het bord je ',,'t Nuttigen' van meegebrachte eetwaren kan niet worden toege staan." .Slechts/ eenmaal ih zijn leven permitteerde hij zich een grap. Het was in de oorlog, vlak na- de vlucht van Hess naar Engeland. Toen de Londense radio het nieuws gegeven had, riep hy eon dag .lang bij de Hesserweg:. ,Jle$s is weg 's Avonds haalden ze hemvanhuis e» hij keerde nooit terug. „A joke is a veryserious thing", (zei Churchill. Iets om op het graf van die conducteur te beitelenals.hij er tenminste een heeft. In het stadje stopte de. tram nóg geen tien meter, voorbij het huis waar ik wezen moest. .^taakveld", vermeldde het bord je op de deur. Diezelfde naam had tientallen, keren beverig, op de brie ven gestaan, die mijn oude tante naar dit adres schreef om op beta ling van vierhonderd gulden aan te dringen. Te zeggen dat de'heer Biaakveld in deze niet wist waar de klepel hing, ware een eufenisme: hy had de klok niet eens horen luiden.In ieder 'geval deed hij meesterlijk alsof. Zijn financieel sy steem was eenvoudig en waterdicht; hij gaf nooit enig antwoord. „Ga jij er nou eens heen", zei tante tegen mi), Je bent zo flink met die dingen". Eigenlijk wou ik niet, maar aan gezien dat met praktisch alles hét geval is, deed ik het maar. Een kind mag nooit wat-xe wil, maar eert man tvit nooit xcat-ie mag. Een klein aforisme voor de binnenkamer. Hang 't maar boven het theelichtje. Toen ik aangebeld had, téèrd' d« deur geopend door een oud, geheel verzakt meisje met de omzichtige motoriek van iemand die werkt, in de kristal-afdt-ling van een waren huis. ,Js meneer Biaakveld te spreken2" vroeg ik. j ,/Nee", antwoordde ze treurig..- Haar verwijtende blik deed mij een ogenblik vrezen dat de man ontslapen was, een geldige reden voor het niet beantwoorden van correspondentie, maar toen ik een poosje op de drempel bleef aarze len vervolgde zij: ,Müh vader slaapt. Hij slaapt bij na altijd. Hij is 94. Dan mag je slapen, nietwaar?" Ik verklaarde haar standpunt te delen en zette het doet van mijn komst in on-agressieve bewoordin gen uiteen. Misschien kanïk het even met u bepraten?" opperde ife. Ze deed een stapje achteruit en legde beide handen op haar grau we blouse. „O nee meneer", sprak 'ze.. ,Jk ben zenuwziek. Ik ben al heel lang zenuwziek. Dat zou geen zin héb ben". ,,0 ja", begreep ik. ik voedde, me wat men bij variété- nummers „slecht geplaatst" noemt maar door sterk aan mijn tante te denken, vervolgde ik toch: ,/Kebt u nog meer familie?" Een broer", zei ze moedeloos. '/JCan ik die broer dan misschien even spreken?" hield ik aan. Ze schudde langzaam het hoofd. ,jHj is net naar het gesticht ge bracht", sprak ze zonder emfase. „Stapelgek, hè. Hy was altijd maar over de vrede bezig. En tegen het geteeld. Hij viel er de mensen mee lastig. Altijd. Hij wou er over schrij ven. Boekjes, Ze hebben hem weg gehaald. 't Was tvel moeilijk me neer, want kij wou niet. Maar we hebben erg veel medewerking on dervonden van de politie. Ziet u, 2C hebben een lang, scherp mes bij hem gevonden". Terug in het trammetje dacht ik, i-soezend over die broer, bij de Hesserujeg aan een te oord uanOttO Weiss: „Elk tijdperk heeft duizen den helden die in geen enkel ge schiedenisboek vermeld staan". MAASTRICHT. De economische politierechter heeft gisteren strenge straffen opgelegd aan een aantal botersmokkelaars. Volgens de dag vaarding was de staat voor ten minste 120.000 gulden benadeeld. De organisatie had vertakkingen in Eindhoven. Oudewater, Aalburg en Maastricht, nog afgezien van ver schillende Belgische plaatsen. De financier van het komplot, de Brus selaar E. W., werd bij verstek tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Twee Belgische helpets kregen ieder drie maanden en hun vrachtauto met boter, die in oktober j.I. in beslag werd genomen, werd verbeurd verklaard. De zui velbands- laren B. van B. uit Eindhoven en J. V. uit Oudewater kregen beiden drie maanden met een geldboete van 5000 gulden, subs, vijf maanden hechtenis. MELBOURNE In vele. industrie ën in Austra!:ë is aan arbeiders ont slag aangezet omdat er als gevolg van de nationale havenstaking geen werk meer is. Zo worden 10.000 mijn werkers met ontslag bedreigd omdat de kolenboten niet kunnen varen- ln de staat Victoriazal binnenkort een gasdistributie moeten worden ingevoerd. De reders in Melbourne hebben verklaard, dat zij niet rechtstreeks met de havenarbeiders willen on derhandelen, Dé staking is maandag uitgebroken. De stakers willen meer loon.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2