IH Dubbele tentoonstelling in Sted. Museum te bewonderen w Jong R.K.-streeklyceum in september geopend De schuldige ere schilders komen hier aan het woord HOUTMAN Het moederhart spreekt tot vóór de rechtbank Het „Zonnehuis" voor een week een „zonneboot „Start"-groep en Karei Appel PIANO'S - ORGELS REEDS 100 AANMELDINGEN In loods bij Spieringshoek PASSAGE VERTOONT: „Het laatste vuurgevecht De mijnenveger .Naarden' bij WF tewatergelaten SFC-contact SjNfa*»» 'ijf Amigo: „De kat en de kanarie" Verkeerscontrole Burgerlijke stand Buslijn 43 een kwartierdienst De laatste ronden om het biljart- kampioenschap Ziekenzorg breidt het werk uit MET UW MEDEWERKING Wasgoed in brand KERKDIENSTEN Unipart verliest in cassatie-proces tegen R.D.M. Tuinders ongerust over vliegvelden Campagne voor meer veiligheid in het bouwbedrijf 1 ALLES OPBERGEN IN DE WAND Zaterdag 28 janoai't iwj Op de gebruikelijke wijze zijn gisteravond in de aula van het t Stedelijk Museum te Schiedam tegelijkertijd de twee tentoon stellingen geopend» die in de komende weken daar te bezich tigen zullen zijn. De eerste expositie is een samenbundeling van werken van twaalf jonge Nederlandse schilders onder de naam „Start" en bij de ander werden werken van Karei Appel ge toond. Wat deze twee tentoonstellingen met elkaar te maken - hebben? „Niets en alles*' verklaarde conservator D. Schwa- germann. Het zijn los van elkaar staande exposities (daarom ook in verschillende galerijen getoond), maar daar Karei Appel ook een jonge Nederlandse schilder is, hoort hij eigen- - lijk wel bij de Start-groep. De kwestie is namelijk dat bet al lang in de bedoeling van. de heer Schwagermarm heelt gelegen om Kare) Appel te brengen in het mu seum en dit plan Is toen doorkruist tioör een onverwacht aanbod om werken van de Smrtgfoep te eta leren. Over dc expositie-Karei Appel kunnen we kort zijn. Deze schilder, die zich ztv.vel in Nederland als tn het buitenland al naam heeft we ten te maken met zijn abstracte werk, heeft kortgeleden in het Cul tureel Contact Centrum in Schie dam geëxposeerd, zödat men daar al kennis heeft kunnen maken met zijn druk gediscussieerde werk. In het museum hangen nu een dertig tal stukken, waarvan enkele afkom stig uit Schiedamse verzamelingen. Het zijn meest portretten of althans op mensen geïnspireerde schilderij en vuit zijn vragende kinder"-pe- riode. Contact door Start "Wat „Start" betreft, dit is een v&n de drie collecties die dit jaar pp tournee zijn gezet door het ge hele land. Deze tentoonstellingen komen tot stand door samenwer king tussen het rijk, da jury voor de koninklijke subsidie voor de vrfjc schilderskunst én door de jonge kunstenaar zëlf. De bedoe ling is dan om het grote publiek en de jonge kunstenaars (tot veer tig jaar) met elkaar in contact te brengen, waarbij het publiek ken- his kan nemen van hetgeen door tie jongste generatie van schilders ■wordt gepresteerd, terwijl aan de andere kant de kunstenaars, door de meerdere bekendheid, meer kan- een krijgt om zijn werk te verko pen. Een gunstig samengaan Van belangen dus, Dergelijke Start-exposities wor den al vier jaar gehouden, en mo gen zich in een groeiende belang stelling verheugen. De nu in Schie dam te bezichtigen collectie be staat uit een 35-tal stukken van de schilders Jet Diederen, Hans En gelman, Simon Erb, Lou Jonas, Theo Kroeze, Rik van der Mey, Ra Oosterkerk, Libert Ramaekers, Max Heneman, Pierre van Soest, J. Ste- kfeienburg en. Dick Zwier, In de expositie die tnet mede werking van de exposerende kun stenaars is opgericht, treft men. werk van verschillende richtingen aan. Ko Oosterkerk bijvoorbeeld geeft een strenge compositie In zijn stukken, terwijl bij Pièrre van Soest het expressieve meer spreekt. Met een waardering van het ge- exposeerde komen we later echter terug Over het idee van Start willen we nog vermelden, dat de oorspron kelijke Opzet was om bij een rei zende tentoonstelling te laten zien welke werken „bekroond" zijn ge weest. Dit sprrit het publiek direct aan, maar later is er in zover een Wijziging gekomen in de opzet dat de zestig schilders die thans in de groep zijn opgenomen, zelf een gro tere zeggenschap kregen over de samenstelling van de collecties. Zij oordelen nu zelf mee Welk werk geschikt is cn welk niet. Dc opening Voor de opening van de gecom bineerde tentoonstelling gisteravond bestond een verrassend grote be langstelling, die overigens meest kwam van de ssijde van jeugdige 'kunstenaars. Ingeleid door fluitspel van Nolle de Wit, die heel toepasselijk een kortgeleden gecomponeerd stuk ten gehore bracht, leidde conservator D. Schwagermarm de tentoonstellin gen, maar vooral die van Karei Ap pel, bu het publiek in. Heel enthou siast sprak hij over diens werk, dat hij van belang achtte voor de ontwikkeling van de schilderkunst m ons land. Daarna zette mr. J. F. M. J. Jan' sen, hoofd van het bureau Beelden dè Kunsten van het ministerie van O, K. en W„ de bedoeling van de Start-expositie uiteen, terwijl latei- de heer J. L. Mulder, de voorzitter van de jury voor do koninklijke subsidie voor vrije schilderkunst, bij een rondleiding het geëxposeer de toelichtte. De tentoonstelling Start is tot 20 februari en het werk van Karei Appel tot 27 februari te bezichti gen. Advertentie LM SlngeJ 114-116 - Schiedam Sedert jaren vertrouwd adres Schiedam krügt binnenkort ook een r.k. lyceum. Door de Stichting St. Liduina Lyceum" is thans reeds een bestuur gevormd voor deze mid delbare school. Op 1 september zal deze „streek-school" voor jongens en meisjes uit Schiedam, Vlaariïngen en Maassluis openen in een houten loods, die opgezet zal Worden In Nieuwland op de voormalige ijsbaan van de S.IJ.C. bij de Spieringshoek. De subsidie voor het schooljaar 1956 is reeds verleend en voorlopig zijn er 100 aanmeldingen van leerlingen bin nen gekomen. Rector van de school die de Dalton-methode zal volgen is dr. J, A. M. v. d. Linden, leraar oude talen aan het gemeentelijk lyceum in Dordrecht. Bij het slopen van het gebouw van de voormalige Ambachtsschool in de St. LSduinastraat is men tot de fundamenten genaderd. Hierbij is de schuldige aan de verzakkingen van het gebouw tevoorschijn gekomen: de totaal verrotte houten plaat, diè ais fundering heeft gediend. Het schoolgebouw is namelnk on- dprheid geweest met dennehouten palen en daarboven op lag de be doelde plaat van vurenhout en drie duim dik. Door het zakken van het grondwater daar in die buurt kwam deze plaat boven het grondwaterpeil te liggen, waardoor rotting intrad. De verzakkingen van het metsel werk op de plaat is daar dan weer het gevolg van. De slaper, de firma J. de Waard heeft al een 4.000 ton materiaal uit het oude gebouw weggebroken. Nu nog de gemetselde fundering en dan de 700 heipalen, die ér ook alle Deze bijzonderheden werdeh bekend gemaakt op een soört werkvergade ring, die de stichting vrijdagavond in Irene organiseerde, waar verschei dene ouders van toekomstige leerlin gen aanwezig waren. Het bestuur stelt zich voor om voorlopig met drie klassen te starten en naar gelang de school zich uitbreidt ieder jaar nieu we ruimte bij te bouwen. Men hoopt op deze manier na verloop van 3 a 5 jaar een gebouw te kunnen betrek ken, waarin de school zich definitief zal vestigen. Dg. voorzitter van 't schoolbestuur, dat uit viér leden bestaat, dokter A. L, J. Kunze, zette het doel van deze ouderavond Uiteen: de plannen, vorm en. taak van de school nader toe te lichten en mét de betrokken ouders hiervoor van gedachten te wisselen. Een en. ander werd uitvoerig be sproken door de heer van der Linden, die de taak van het bestuur schetste als een delegatie van de ouders, waar bij de ouders uiteraard ook ten nauwste betrokken, dienen te zijn. De volledige verantwoording blijft ech ter bij de oüders. Het onderwijs moet niet louter technisch zijn, maar op voedkundig en pedagogisch, want het kind is meer dan onderwijsobjecti Nop steeds ervaren we de naweeën van wereldoorlog II in de vorm van als vermist opgegeven personen, diè soms na jaren plotseling weer opdui ken. Békend is het geruchtmakende proces, dat eeh knaapje zeven jaar na de oorlog weer bij zijn moeder terugbracht en dè oudertfjfce roachf aart de pleegouders ontzegde. Wat aangedikt en opgesmukt zien We deze ware geschiedenis in de film „Het moederhart spreekt" {The divided hearfj. Een rolprent met goede passages, maar ook met zwakke momenten. Tot de beste gedeelten van deze zécr menselijke film behoren de goed ingelaste stukken, die een terugblik geven op de gang van zaken vödr pleegmoeder er moeder oog in oog staan, elkaar het „bezit" van het kind betwistend. Dg kinderról van Martin Keiler munt niet uit door natuurlijkheid: kinderen spelen hu. eenmaal slecht toneel. Yvonne Mit chell is in deze Elm een uitstekende Joegoslavische moeder. Toni is het zoontje van Joegosla vische ouders, dat even voor tie in vasie door de vijand wordt wegge voerd en onder de koesterende zorg van een Beierse pleegmoeder van een angstig kind tot een vrolijk jóch opgroeit Hij zowel als zijn „brood"- moeder worden in een bijzonder pijnlijke situatie gebracht, als de door de oorlog zwaar getroffen „blöed"-moeder zich meldt en haar kind opeist Het is tenslotte het ge rechtshof- dat zal moeten beslissen bij wie van de twee vrouwen de jongen zijn vérdere leven zal door brengen. Een moeilijke opgave, waarvoor de zitting verdaagd wórdt om de echte moeder en zoon met elkaar te laten kennismaken. Het hof slaat de reacties van moeder en zoon zorg vuldig gade en beslist tenslotte met dé doorslag-gevende-stem van de rechter in het voordeel van de ware moeder. En zo neemt het jongetje dan afscheid van zfjn pleegouders, die met al hun liefde aan hem han gen. en gaat met zijn niét minder liefhebbende moeder terug naar het onbekende geboorteland. De Schiedamre Toneelgroep Co- media geeft óp zaterdag li februari onder leiding Van regisseur J. Saas een opvoering van het toneelstuk „Wilde Rozen van Joh, van Eeke- len Vóór de leden Van de Alg. Bond van Ouden van Dogen ïijn, weer plaatsen gereserveerd voor deze voorstelling- Zij kunnen de kaarten halen op dinsdag 31 januari in het Blauwe Huls. In Monopole: Op een recht-prettige en. goed- aangeklede wijze, bovendien span nend, wórdt metHêt Laatste Vuurge vecht de deugd beloond en de on deugd gestraft. Dat er echter zoveel kogels aan te pas moeten komen voor het zo-ver is! nou ja goed, maar daarvoor is het een film over zuidwester Noordamerikaanse plat telandstoestanden van een eeuw ge leden uit het randgebied der Co- manchen. Een man die onschuldig zes jaar in de cel heeft gezeten, iets waarvoor zijn vrouw van hem scheidt, ontmoet een ouderloze knaap die erg veel op de (dóde'*) zoon van de onschuldig veroordeelde lijkt. Deze „Matt Dow" doet voor de knaap wat hij kan, maar het jong blijft een onbetrouwbare slap peling die liever met de Gentry <een stel oahdletén) heult dah in het geregelde leven zijd plicht te doen. Pas in zijn stervens-uur komt de ommekeer in 's kapen (Davey Bi shop's) brein, maar dm is het te laat. Enfin met een bandieten en de goede boer Swenson minder, maar met de winst van mt, vrede en liefde (verzinnebeeld doör Vi- veca Lindfors als Helga) gaat het dorp Madison een betere toekomst tegemoet Matt Dow wordt goed ver-, tolkt door James Cagney: Helga Is een snöee, en John Derek maakt van de slechte, slappe jongeling Da vey Bishop een zeer aannemelijke figuur. 1 De buiten-opnamen Jeebnicoïor zijn soms bijzonder mooi. Men blijft geboeid van het pakkende be gin tot het slot als Helga en Matt elkaar eindelijk in volledige vrijheid kunnen omhelzen. DuitiaRlk schetste spreker de groei van het lyceum uit de latijnse school en hoe het ondervijs op de schóól globaal is ingedeeld. Een zesjarige kursus met na een éénjarige la tijnse onderbouw de keuze tussen gymnasium en h.bus. Een latere uit breiding zal nog worden overwogen. De heer v*n der Linden vestigde er de nadruk up, dat hoewel de Dal- ton-naethode waarschijnlijk gevolgd zal xvorden men niet jcal gaan ex perimenteren» doch nit zal gaan van een vaste solide basis. Graag zag hij de ouders betrokken In de voorberei ding voor de juiste methoden. Als voorbeeld van de enige school, waar de Dalton-methode volledig wordt toegepast, noemde hfj de gemeente- h.bA. in Den Haag. Als voordelen van de op te dragen taken 2&g hij het feit, dat leder kind min of meer zijn eigen tempo kan volgen en de hoofdzaken van de te behandelen stof dieper bestudeerd kunnen worden, met weglating van overbodige details. Dergelijke en an dere punten kwamen naar voren uit de diverse vragen, die de ouders stel den en. maakten deze eerste kennis making met de school en de rector tot een leerzame ervaring. Bij de dok- en werfraij. Wilton- Fijenoord te Schiedam is gister middag omstreeks kwart voor vijf de houten kust-mijnenveger „Naar den", na gedoopt te zijn. tewater gelaten. Het is het tierde en laatste schip van dit type dat bij wilton- Fijenoord gebouwd is voor de Ko ninklijke Marine. Op dezelfde hel ling zullen twèe onderzeeboten op stapel worden gezet. De doop werd verricht door me vrouw M. Visser-De Jong, echtge note van burgemeester Jur. Visser jr. van Naarden. De tewaterlating had verder een vlot verloop. Na afloop van de plechtigheid volgde de gebruikelijke receptie In de cantine ,,'t Blaasje". Hierbij is het woord gevoerd door directeur ir, J. E. Woltjer van Wilton- Füjenoord, door commandeur A. M. Valkenburg, plv. vlagofficier^ Mate rieel namens de Kon. Marine en door captain Webster van de U.S. Navy, die het toezicht heeft gehad bij de bouw en door burgemeester Jur. Visser. Bij deze gelegenheid heeft com mandeur A. M~ Valkenburg ver klaard dat Hr. Ms. „Dokkum", het eerste schip van dit type dat afge leverd is. bij de onlangs gemaakte tocht naar Wesindië. bewezen heeft een goed schip te zijn. De SFC-familie is gisterenavond voor de jaarlijkse contact avond bijeen geweest in zaal ..Tivoii" Het was de 38e in het verenigings leven. De voorzitter van de feestcom missie, de heer V>\ Krommenhoek memoreerde ih zijn openingswoord, dat het met FFC niet sleéht ging. Met 7 elftallen wordt er m de competitie gespeeld, terwijl het aantal leden ruim 140 bedraagt Spreker vond het jammer, dat reeds zo'n geruime tijd achtereen de velden waren afgekeurd, waar door niet gespeeld werd; hi) be twijfelde of deze lange rust wel goed zou zijn voor de conditie van de spelers. Het is een echt familiefeest ge worden, georganiseerd fis een Apothekers nachtdienst: Apotheek C. J. Jansen, Swammerdamsin- gel 41 en. Nieuwland, dr. Wi- bautplein 19. Bellen by ongeval: G.G, en GD Tuin laan 80. telefoon 69280 Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) ven 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8-30 uur. Zondags gesloten. RJL Leeszaal en Bibliotheek» Dam, geopend leder# dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur. Iedere avoüd (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Schilderijen-ten- toonstellingen van de „Start"- groep (tot 20 februari) en van Karei Appel (tot 27 februari). Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur, ook des zondags van Z tot 5 UUr» ook des zondags. Op woensdag- en vrijdagavond van 716 uur. BIOSCOPEN Passage, 2, 4,15, 7 en 9.15 uur: „Het moederhart spreekt". Monopole, 3, 5, 7 en 9 uur: „Kèt laatste vuurgevecht." VOORSTELLINGEN: AxcaQe 8 uur. Gemengd koor zang uitvoering. -O'C Irene 7 uur. Ger. evang, Mondac- cordeonvar. V.I.O.S. Jaarfeest. Volksgebouw 8 uUr Mondaceordeon- ver. Vriendenkring. Contact avond. Arcade (boven) 8 uur D.W.S. con tactavond. Beyersbergen 8 UUr S.Z.C. contact avond. Liberty 8 uur Hengelver. Schiedam en Omst. contactavond. Nwe Haven 121 8 uur K.A.J. film avond. Chr. Belangen (kethel) 2.30 en 7.45 uur Kefico-filmavond. Het pad van de jonge toneelver eniging „Amigo" gaat nog niet over rozen. Bij de tweede uitvoering "in. haar halfjarig bestaan zijn nog al wat moeilijkheden gerezen. Het ac tieve bestuur heeft de barrières voor de toekomst evenwel wegge werkt Dit deelde voorzitter J. Speyer vrijdagavond in de grote zaal van het Voiksgebouw mee, bij de uitvoering van „De Kat en de Kanarie". Na de metamorfose van ontspanningsvereniging tot toneel vereniging hebben de leden zich toegelegd op de beoefening van de acteerkunst De vormingen zijn ze ker al alleszins redt.'lK Het stuk heeft reeds meerdere t eren op het repertoire van een Schiedamse to neelvereniging gestaan, maar wat Amigo bood Kan zeker een \rerge- lukmg weerstaan. Treffend werd de spanning gekweekt m het huis van de erfgename Annabella West (mevr. Scbellebeek), waar nog de geest huist van de excentrieke erflater. Allen komen in de ban van de angst op het Engelse landgoed en de spe lers Weten dit goed te suggereren. Over het algemeen een aanvaardbare thriller, waarin ook de humor niet ontbreekt. Een goede creatie gaf mevr. Schellebeek. geknikt voer de jeugdige aristocrate, die zich met te vlug van haar stuk laat brengen. Kostelijk in haar rake serviliteit was mej. A. Hermans als de vertrouwde familiedienstbode. Na afloop werd er nog een dansje gedaan. De Schiedamse politie heeft gis teravond weer een. controle-actie gehouden, ditmaal meer speciaal ge richt op de verlichting. Twee en zes tig pro cessen-verbaal werden opge maakt. waarvan vier en vijftig we gens onvoldoende verlichting. Ver der Is de veertienjarige bromfiets- berijder D. G. geverbaliseerd, omdat hij op ziin leeftijd nog niet op een brommer mag ryden. De bromfiets werd voorlopig in beslag genomen. GEBOREN: Dirk J., z. v. J. G. J. Wesseï en H. Versteeg; Theresia J., d. v. L, w. Baartmans en G. Mül- ter; Edith L d v P Kteinhcren- .soiree dansante". Tussen de dans-brink en E. G, P. Mellor; Margare- nummers door zorgden eigen leden lha W., A. v. TV. Nieuwland en M. endet de naam „Sonny makers". J. E. v. d. Lubben. onder de naam Sonny voor wat sketches, muziek en zang nummers, terwyl ook een der leden een. voortreffelijk imitator bleek. OVERLEDEN: G. "Woudenberg 7? j. wed van D. J. Schriek: B. A. v. de Boogaard 59 j.J J. de Vette 86 j. weer uitgetrokken moeten worden. Men verwacht in maart gereed te komen met de afbraak. Vanaf 1 februari: De frequentie van RET-buslijn 43 Schiedam (Koemarkt)—station Viaardmgen v.v, wordt met in gang van 1 februari verhoogd tot een kwartierdienst. Vanaf de in stelling van de route Schiedam— Vlaardingen (station.) 'werd deze dienst 3 maal per uur gereden, met versterking gedurende bepaalde uren per dag op het gedeeltelijke traject Schiedam-Kethelweg, Vlaar dingen; deze extra diensten op de spitsuren blijven gehandhaafd. Op de voorlaatste wedstrijd avond om het districts kampioen schap biljart drie banden, zijn gis terenavond in café Thalia slechts een tweetal wedstrijden gespeeld. Het eerst kwamen Smits (Flein- zicht) en Gouka (Entre Nous) aan beurt om 30 caramboles. Deze par- tijd is zeer vlot verlopen; Gouka had slechts 50 beurten nodig om de 30 vol te maken, Smits kwam tot 13. Bij Smits wiïde het niet vlotten, want toen Gouka va tie 15e beurt reeds op 11 stond, maakte Smits pas zijn eerste carambole. Overigens was het een zeer vlotte partij irr het bijzonder voor Gouka. Schewe (Entre Nous) heeft het in de wedstrijd tegen Eijkenbroek (Pleinzicht) nog juist tot de „schande" weten te halen. Pas bij de 14e beurt scoorde h« zijn eerste punt; met Eijkenbroek ging het toen ook nog niet al te rooskleurig; hij noteerde 3. Hierna ging de laatste speler uitlopen, terwijl Schewe geen succes had. In de 40ste beuTt had hij 6 caramboles tegen Eijkenbroek 12. Voor de nog resterende 18 caramboles had Eij kenbroek nog 33 beurten, nodig waarbij Schewe niet hoger kwam dan 15. In de Juliana-kerk is gisteravond door de Gereformeerde vereniging voor Ziekenzorg onder leiding van voorzitter J. Koster een vergade ring gehouden waarbij besloten is om de statuten zodanig te wijzigen dat het ook officieel mogelijk zal zijn dat de vereniging zich op het gebied van het maatschappelijk werk zal bewegen. Dit werd al sinds enige maanden gedaan, maar dit is nu in de statuten neergelegd. De vereniging die ongeveer 1000 leden telt. kan nu subsidie voor het maatschappelijk werk aan vragen. .55 De. patiënten van het „Zonnehuis", de christelijke Inrichting voor chro nisch zieken, staat iets bijzonders te wachten. Sinds kort koesteren deze mensen, die zoveel gewoon-menselijk genieten moeten ontberen, zich aan de verwarmende gedachte, dat ze van 31 mei tot_7 juni een bootreis langs de Rijn g^an maken. En dat zal doorgaan ook! Tenminste... met uw mede werking, met uw financiële bijdrage! Deze bootreis zal de patiënten langs Keulen en Koningswater tot Bieberich brengen. Een week lang sullen ze genieten van de prachtige panorama's en hopelijk van veel zonnewarmte. Een dokter en verple gend personeel zal hen begeleiden op de luxe salonboot, die tot woon plaats en vervoermiddel zal dienen. Een reisbureau heelt een aanbod gedaan: tegen gereduceerde prijs (7000 gulden) zal alles geregeld worden. Van dit bedrag ïs al 1000 gulden aanwezig: 750 gulden van een oud-papieractie en de rest van giften. De resterende 6000 gulden zal op andere wijze bij elkaar gebracht moeten worden, wil het „zonne- schip" op 31 mei afvaren. En dat bedrag moet er zijn vóór 1 maart, want langer kan hel reisbureau de boot niet reserveren. Het woord is aan de medelevenden. Bedenk, wat een dergelijke reis voor de patiënten, betekent, van wie velen voor altijd aan hun ziekbed gekluisterd zijn. Mensen, die dag dag uit tegen hetzelfde stukje muur op hun zaal aankijken en hooguit een streep van de blauwe lucht zién. En -stort dan op gironummer 532700 en ten name van de Stichting Het Zonnehuis Z.H., met vermel ding, op het stortingsbiljet „Zonne- bootactie". De „Zonneboot" moet uitvaren. En liefst met aïïe 53 pa tiënten in het tehuis, voor zover hun toestand dat toelaat. Een enquête onder de patiënten na een vorig jaar maat gehouden bazaar, wees uit. dat de eerste be hoefte uitging naar een televisie toestel. Dat toestel is er thans en Gisteravond is er in de woning van de heer W. v. D. aan de Nieuwe Maasstraat 50 een brandje geweest. Wasgoed dat boven het oliestel te drogen was gehangen, vatte vlam. Twee kinderbroekjes en een. keu kenplank. verbrandden. De brand weer doofde met één slang het vuur. Verzekering dekt de geringe schade. Artsen op zondag In spoedgevallen zijn dit week einde de volgende artsen, te raad plegen: mevr. D. Duyster—Jamln, Burg. Kr.appertlaan 156, tel. 69991; A. L. J. Kunze, Nieuwe Haven 115, tel. 67760; H. J. Ormel, Singel 76, tel- 68250 en G. in 't Veld, W. de Zwijgerlaan 23, tel. 68599. Geopend zijn de apotheken C. J- Jansen, Swammerdamsingel 41 en Nieuwland, Dr. Wïbautplein 19, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waarnemen. Ned Herv, Gemeente. Grote kerk: 10 uur ds. H. W. Hemmes en 5 uur jeugd dienst. Nieuwe kerk: 10 uur ds. «T. D. Sraids (H. Avondmaal). We ster kerk: 9 en 10.30 uur ds. A, Hooman en 5 uur ds J. Gras. Vreüeskerk 9 10 45 uur ds' J. G. Jansen (H. Avondmaal) en 7 uur ds J. G- Jansen. Kethel: 10 uur ds. P. J* de Bruijn en 7 uur ds. K. Slik Schipluider») Gerer. Kerk. Oosterkerk: 10 uur ds- E. J. Oomkes en 5 uur ds. G. van An del (Cariois). Plantage kerk: S30 uur ds. F. C. Meyster (Rotterdam) en 4,30 uur ds E. J- Oomkes. Juliankerk; 10 uur ds G. van Andel en 5 uur ds. Brinkman. Kethel: 9-30 en 2-30 uur s. G. Brinkman. Zlekendienst Gemeente-ziekenhuis; 7 uur ds. A. Zwiep. Neö. HerV. Geref. Evang. Gebouw Irene 10 en 4 uur ds. A, Vroegtndewey (Veenendaal). Ned. Prot. Bond. Westvest 92, 1030 uur ds. J. B. Schouwrnk. E^ang. Lutït.i Kerk, 10 Uur ds. K, V. Braak (Overveen). Oud-Kath. Kerk. Dam 28: 10.15 uur hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Kerkgebouw Wa rande. B.K.-laan: 10 en 5 uur da. A. Zwiep. Chr. Geref. Gemeente. Volksgebouw Tuinlaan: lo en 4 uur ds. M. J. Mid delkoop. Oud—Ceref. Kerk. Jeugdhuis Lange Haven 97; 10 en 5 uur ds. F. Luytjes- Baptisten Gemeente. Kerkgebouw Broersvest 53: 10 en 7 uur ds. j. se- gaar Leger des Heils. Lange Haven 27: 10 uur heUigmgssamenkomst, 7 30 uur verlossingssamenfcomst, Gerïit Ver- boonstraat: 6.30 uur openluchtsamen komst oi.v. majoor en. mevr. J. H. Drent je. wordt op een wagen van de ene zaal naar de ander gereden, zodat alle patiënten beurtelings er van kunnen genieten. De gehele op brengst van de bazaar ging vrijwel helemaal in het toestel zitten. Die enquête bracht echter ook het idee van een bootreis naar voren, met een dergelijke salonboot als die, welke door het Roode Kruis gebruikt wor den. Het was een levenwei tend idee, zoals uit het bovenstaande blijkt. Na enkele particulieren hebben een. aantal leveranciers van het tehuis hun medewerking toegezegd om dit mooie plan te verwezenlijken. ROTTERDAM De Hoge Raad heeft arrest jfe- weicn in een procedure tussen de Belgische Sociêté Anonyme Union de Participations Beneficlaires (Uni part) te Brussel als eiseres en de N„V» Rotterdamse Droogdok maat schappij als verweerster. Unipart ïs hondster van 28 aan toonder gestelde oprichtersbewijzen van de welke recht geven op een deel der overwinst als om schreven In de statuten der R.DAL Na een statutenwijziging van de R.D.M. is tussen partijen een ge schil ontstaan. De Rotterdamse recht bank besliste, dat deze wijziging der statuten aan de rechten van Unipart geen nadeel kan toebrengen- Op grond van dit vonnis maakte Unipart een. tweede geding aan hangig, waarin zekere overwinst ge vorderd werd. Deze vordering werd echter door de rechtbank ontzegd aangezien in de berekening bedra gen voorkwamen» welke niet tot de overwinst konden worden gerekend. Unipart is van. dit vonnis in hoger beroep gekomen, met geen ander gevolgd, dan. dat het hof te 's Gra- venhage het beroepen vonnis be krachtigde. Van dit arrest heeft Uni part cassatie aangetekend, doch da hoge raad verwierp heden, het be roep. In de jaarvergadering van de coöperatieve veilingvereniging Pljn- acker is ter sprake gekomen, het ge vb ar. dat de tuinders in hun be drijf lopen door de nabijheid van de ^.vliegvelden Ypenburg en straks ScHieveen. Bij een eventuele ramp betaalt de verzekering niet uit, ter wijl defensie daartoe evenmin be reid is wanneer een militair toe stel' hiervan de oorzaak mocht zijn. In tie federatie van tuinbouwstu- dieverenigingen is deze aangelegen heid: eveneens ter sprake gebracht en besloten werd deze kwestie on- ,der de aandacht van. het Centraal Bureau voor veilingen te brengen. Het veilingbestuur van Pij'nacker nam het voorstel over om een. der gelijk schrijven ook van de veiling te doen uitgaan. Op 10 februari wordt een begin gemaakt met een campagne op grote schaal, die d^ veiligheid in het bouwbedrijf wil bevorderen. Het productlviteitscentrum voor het bouwbedrijf heeft voor deze cam pagne materiaal laten samenstellen. Het begin van deze actie valt sa men met een. onderdeel van de maand van de bouwnijverheid. Op 10 februari zal in het Bouwcentrum gesproken en gediscussieerd worden over de veiligheid in het bouwbe drijf en de hygiënische voorzienin gen op de bouwplaats. Mü p!ËP>tiiiiiuai1Eiiip.,rir ^.naiiHfiRniiiiHSi. ii5iaii»i(awiii-i!>(insr. imrainunji lamuiKCifiiiiiiiiLimi^hiah- r SS IV»' 31 /f4.- Als het Bouwcentrum zijn zin kr\?gt oaat Nederland in de toe komst huizen met diepe kastwan den bouwen. De "bewoners zulten zich dat niet meer het hoofd hoe ven te breken over de vraag waar ze hun dttizend-en-een inuerttarö- stukke» moeten opbergen. Een voorbeeld van het nieuwe systeem is te zien op een van de het Bouwcentrum, te Botterdam. Deze foto toont er een deét van; de huiskamer. Kasten, kastjes en vakken met diverse afmetingen bie den plaats aan olies, waarvcar in de huizen tui aparte meubelstukken nodig ztfn. Sommige ruimten zijn 90 centime ter diep; andere nemen slechts een deel van de afstand tussen de mu- permanente tentoonstellingen van1 ren in beslag. De rest ervan komt dan als kastruimte ten goede aan het vertrek aan de andere kant van de „holle wand". In de modelwo ning is dat de keuken. De dubbele wande» kunnen ook worden gebouwd tussen w. ,*?- en slaapkamer of tussen twee slaapka mers. De bedoeling ervan Is 20 efficiënt mogelijk gebruik te ma ken van de beperkte ruimte in onze moderne woningen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1