Perzische tapijten Rotterdams bedrijf komt bij uitbreiding naar Schiedam Wilton boekt weer eens een daverende overwinning! C D IfSlÉi - '-t' Fabriekshal en kantoor zaterdag j.l. in gebruik WALDO-TAXI Komt S VDPW: eindelijk weer in de opmars? Klank- en kleurrijk feest van het „Gemengd Koor" Schoorsteen ging óp Koeriersters - P. J. Schmitt's Scheepsoutillage N.Y. 2? Vriendenkring heeft jubileumplannen VOETBAL IN SCI 111'.DAM Postduiven-Excelsior 2—0 RWR—DRZ 31 DHS—S trij en 3—1 SVDPW-Poortugaal 1-1 AFD. ROTTERDAM WFflellevoclsluis v-aF/A Raven-Succes 8-6 Ivin dermiddag van r.y. „Gusto" Burgerlijke stand lér voor f 160.- opgelicht Scholier door auto gegrepen JAARFEEST V10S Béatrix-verrassing voor de zieken Ylaardingens 60.000ste geboren j DWS-contact SCHIEDAM BELANGRIJKE VEILING»*», Maandag 30 januari 1956 In het Schiedamse Industrieterrein bewesten de Schie, waar het gonst van de bouw bedrijvigheid, waar het doffe dreunen van het heiblok afge wisseld wordt met het gesnerp van de betonmolen, verrijzen bU wtize van spreken de fabrieken als paddestoelen uit de grond. Zo is ook zaterdag j.l. het nieuwe bedrijfspand van P. j. Schmitt's Scheepsoutillage N.V. officieel in gebruik genomen kunnen worden, hoewel het werk van dit oorspron kelijk Rotterdamse bedrijf zich al wat eerder hierheen heeft verplaatst. Hiermee is weer een Rotterdams bedrijf, dat in de Maasstad geen ruimte kon vinden voor de nodige uitbreiding, naar de nabuurstad Schiedam ge trokken. waar wel ruimte is te vinden. Het gemeentebestuur heeft dan ook alle medewerking gegeven om deze verplaatsing te bevorderen. debeïirs en beweegt-zich op het ge bied van scheepsreparaties, pijplei dingen, airconditioning en koeltech niek.' Gereed voor nood Datde samenwerking tussen de beide firma's Schmittnog' nauw: is blijkt wel hieruit datin de thans Schiedam'se afdelingvoor scheeps outillage nog ankers gemaakt wor den. -.En op het: terrein "liggen ook ankers en de bijbehorende kettingen Op het fabrieksterrein tussen de Jan van Riebecckweg en de Schie, dat thans reeds Dtraaid is met reus achtige schecpsankers cn stapels zware ankerkettingen is een moder ne fabriekshal van 40 by 25 meter verrezen met daarachter, er geheel los van staande het kantoor, met twee verdiepingen. De firma Bai ley uit Nieuw-Lökland heeft er de staal-constructie voor geleverd ter wijl de aannemersfirma De Winter Luneberg het overige bouwwerk verzorgde. Bij een rondgang door de fa briekshal hebben we ons. er van kunnen overtuigen dat hier de mo dernste machines rijn opgesteld zo als een guiilotine-schaar, buigbank, knabbelschaar puntlasmachine spe ciaal voor dun en dik plaatwerk, machines voor het koud of verhit buigen van pijpen, een ijzer-lintzaag, een luchtdrukhamer, enz. Hier zagen we ook de lasvonken opvliegen bij de stalen fan-gang die bestemd is voor de „Caltex Rotterdam", de tanker die kortgeleden bij Wilton Fijenoord te water is gelaten. Iets bijzonders is dat er centrale leidingen zijn voor zuurstof- en pro- paan-gas. waardoor het gesjouw met flessen overbodig is geworden. De installatie van de enorme propaan- gastank, (een van de eerste die hier geplaatst werd) léverde nogal wat moeilijkheden op wegens de veilig heidsvoorschriften. Een eenvoudige kantine biedt plaats aan veertig arbeiders. Het be drijf telt wel 80 werknemers, maar daar meer dan de helft voortdurend „op, karwei" is, is een grotere kan tine niet nodig. Bijna 'ri eeuw oud De firma zal binnenkort het eeuw feest kunnen vieren in dit nieuwe pand. Want het was in 1860 dat.de heer P. j. Schmitt in de Zwijr.cnsteeg te Rotterdam de grondslag voor het bedrijf legde. Men begon als rijtuig en burgersmid, maar al spoedig nam men scheepsreparaties aan. De omvang van deze laatste afdeling nam steeds toe en daarom werd het bedrijf Sn 1870 naar de Zalmhavcn verplaatst. waar men dichter bij de klanten, binnenschepen, sleepboten maar ook zeeschepen, lag. Ook het leveren en repareren van ankers en kettingen werd in deze tyd een der hoofdwerkzaamheden van het be drijf. Bij het groter worden van de schepen werden de opdrachten on zo ook het bedrijf steeds groter, zo dat wederom verhuisd werd en Wel naar het Vasteland 12. In 19-40 werden bij het bombarde ment van Rotterdam de opstallen aan Zalmhaven en Vasteland totaal verwoest. Daarna werden noodge bouwen betrokken, tot tweemaal toe. In april 1953 werd aan de Baan 46 een nieuw kantoor en magazijn betrokken, speciaal voor ankers, kettingen en scheepslieren. Het was in deze tijd dat er een splitsing plaats had cn wel in de firma Schmitt. Ankers en Kettingen cn de NV. P. J. Schmitt's Scheepsoutillage. Deze laatste staat thans onder di rectie van de heren F. H. Schmitt (de derde generatie!) en C. Schud- Zijaanzicht van de nieuwe fabriek, van P. J. Schmitt's Scheepsauiil~ lage N.V. aan de Jan van Rietieeck- ioeg in het industrieterrein, dat zaterdag officieel in gebruik is ge nomen- - voor directe levering- gereed. Want vooral in dit jaargetijde wil het nog. al eens voorkomen dat een 'schip het anker -verliest en in dergelijke noodgevallen staat de N.V. P. J. Schmitt. direct J.- gereed - met een nieuw anker. De een zijn "nood, de ander zijn brood. Wat het aantal opdrachten, betreft is de directie zeer tevreden, ook wat de toekomst betreft. Het is dan ook "wegens de gesta dige groei van het bedrijf dat men uitbreiding behoefde. De fabriek aan het Vasteland werd te kïèih en moést mede in verband methet stadsplan ontruimd worden. Toen Rotterdam geen uitbreidingsmoge lijkheden meer bood werd na am pele besprekingen, besloten naar Schiedam te verhuizen. Bij de officiële ingebruikneming van het nieuwe fabriekspand heeft de directie zaterdag gerecepieefd. Vele vertegenwoordigers van het industrie-leven en ook van over heidsinstanties zijn' de directie ko men gelukwensen met de belang rijke vooruitgang van'het bedrijf. (Advertentie IJH.J 6757069915 xocoooawoooooooMoooooooooonoeeooocoaaooooooi Een respectabele leeftijd heeft de Schiedamse mondaceordeonvereni- ging Vriendenkring. Voorzitter A. Cetoen kon zaterdagavond in het Volksgebouw namelijk met trots spreken over de plannen voor de viering van het dertigjarig bestaan op 30 september.Er wordt hiervoor een speciale 'commissie samenge steld. Op 21; april geeft Vriendenkring eerst nogmaals een uitvoering in het Volksgëboüw: - Er was. zaterdag een grote - be langstelling. Demeer dan veertig musici hebben getoond dat zij'hun. liefhebberij serieus beoefenen.: Voor al de chromatische sectie is.- vooruit gegaan.. De leider van-dit ensemble, de heer Van Braassum, werd terecht voor zijn 'stuwendonderwijs - met enkele .vriendelijke woorden en enige geschenken .beloond. Beschei den weet Van Braassum de vooruit gang 'van- Vriendenkring aan de .energie en serieuze studie' van' de leden. Ook de senior- en j unior- grpepén on'dér .leiding van de. heer Ah Vos kwamen- tot harmonische prestaties. - De Rotterdamse Watervrienden zorgden voor dè variatie in het pro? gramma. Zij voerden een aantal ko mische schetsjes op. De héér H. Vredenbregt speelde .enkele accor- deonsoli. Na afloop was er bal op muziek van, een vlot-trio. Concert van Harmonie Wilton Fijenoord De harmonie Wiltan-Fijenoord geeft woensdag 1 februari onder lei ding van dirigent Joh, F. Palla een concert in het Passage-theater, Het programma vermeldt Nationaal em bleem, mars vart Bagley; de rapso die Norvégienne van Svendson; de bloemen wals uit de Notenkraker suite van Tschaikowsky; een concer tino van Weber mét solisten M. Boer, A. Holmgren, T. Martyn en W. Rosman; de Fledermaus-ouverturè van Joh. Strauss en de Defileermars van Sprink. Na de pauze wordt de film „The GïennMiller-story" ver toond. In verband met deze uitvoering zal het Passage-theater op die avond niet-'.vóór het publiek toegankelijk zijn. Het is na de sneeuw en regen van "de vorige week? toch nog meegevallen met het voetballen dit weekeinde., Ere: zijn -wel terreinafkeuringen geweest, doch een groot' aantal wedstrijden, hebben toch doorgang kunnen vinden. Hierbij warén er met gunstige resultaten voor de Schiedammers.:. DHS.'boekte, een zeer fraaie overwinning op StrijenTterwijLS^ aan de Parallelweg eindelijk eens gelijk speelde. Dit geeft weer goede hoop voor. de toekomst, ij wT Het was een vrij aardige wedstrijd, waarin de Postduiven over het alge meen genomen, iets sterker waren. Deze. meerderheid hebben de voet ballende Postduiven met een 2 tal doelpunten kunnen vaststellen.. Bij Excelsior, dat ook zeer goede aanvallen opzette, gelukte het niet al le best; zij kregen althans geen kans de Postduivendoelman te pas seren. Deze nederlaag voor Excel sior heeft gelukkig nog- geen na delige gevólgen op de ranglijst. In klasse 4 F is DRZ op bezoek geweest bij RWR. Hoewel 't kracht- verschil van beide verenigingen niet zo bijzonder groot is, hebben de Schiedammers toch geen. ..kans ge- zien om een overwinning of gelijk spel af te dwingen. Rood-Wit-Rood bleek geen gemakkelijke tegenstan der en drukte de superioriteit uit met drie doelpunten. In ieder geval Het was zaterdagavond erg gezel lig in Arcade, waar een kleur- en klankrijk spel werd opgevoerd door de Schiedamse opera- en operette- vereniging „Gemengd Koor". Het ge zelschap bracht voor het eerst ope retteklanken in concertvorm en oogstte daarmee veel succes by het publiek, dat na ieder optreden har telijk applaudisseerde. Onder de titel „Melodieën Regen- Charme en Jolijt" ging het program ma zee in. Medewerking werd ver leend door „Entre Act-Muziek" on der leiding van J. Mêder en de bal letgroep „O.N.L" onder leiding van mevrouw Steynen. In kleurige klederdrachten ver schenen de dames en heren van het ..Gemengd Koor" ter. tonele. Een se rie populaire Wcer.se melodieën, een selectie uit ..Der Vogelhand!er" en „Die Czardas Fiirstin" worden ach tereenvolgens ten gehore gebracht. Eu onder regie van de heer L. Krab bendam er. met muzikale leiding van Ko de Kevzer. die achter de piano had plaats genomen, werd het geheel in concert vorm gegoten. Niet onver dienstelijk. hoewel de leiding van hc: kooi cr zxhtbaar er. hoorbaar de nadch.ee invloeien van ondervond Daarbij-toonder. de solisten - opeen eiiKolc uit7.«>ni'ipnn? na een te ge ring volume, .vaarvan het gebrek aan dun" om rich volledig te geven steiih'P mede oorzaak was. ?,laar voer de eerste keer was het resultaat'loffelijk, dank zij ook het charmante balletgroepje van me vrouw Steynen, dat als intermezzo de "fleur vari hét geheel nog ver hoogde. Jammer dat het effect wat verloren ging door de slechte belich ting. Met Der Vogelhandier" kwam het gezelschap ongetwijfeld het bes te voor de dag. De revue „Elk wat wils", in elkaar gezét en geregiseerd door B. Ron- teltap (pianobegeleiding W. Elgers). bracht non ...stop .een liédje én. een praatje en een schets. Het was geen „jolijt" zonder meer, want in feite was het een „aangeklede" leden werfactie, waarin een politieagent bet „Meldt u aan" het duidelijkste' liet klinken. De opzet was duidelijk: „Gemengd Koor" met zijn 36 leden (25 dames) kan heel goed nieuwe krachten' ge bruiken. Vooral met bet oog op Of fenbach's ..De dochter van de tam boer-majoor", dat 45 a 50 koorleden vraagt en dat op 11 oktober ten ge hore zal worden gebracht in het Pas sagetheater ter gelegenheid van het S5-jarig besiaan. Het ivas de heer Krabbendam, die ie avor.d opende cn de hoop uit sprak dat ondanks de tegensla gen de concertvorm een goede reactie uil dezaalzou krijgen. He', gezellig samenzijn na afloop werd opgcln?£icrd door ;,The Wirr.archris" o.i.v. p. v. Kassei. slaagden, de Schiedammers erin de eer te redden: door een tcgenpunt. De Schiedammers waren in. deze wedstrijd aanmerkelijk stérker dan Strijen, doelt doordat, vooral in de eerste, speelhelft het..spel te kort werd gehouden, gingen diverse kan sen om te doelpunten verloren. Hoe wel Strijen ook diverse malen tot zeer goede aanvallen kwam, werd er voor de rust niet gedoelpunt. Na de thee kwam Strijen -wel enigszins fortuinlijk aan een doel punt. "Weliswaar ontstond deze be grijpelijk uit een goede aanval, doch bij het wegwerken van de bal kwam deze tegen de midvoor van Strijen, waardoor de bal in het doel ging, 01, Lagn heeft Strijen deze voor sprong niet behouden, want reeds 10 minuten later bracht Schéll de stand op gelijke voet. Dezelfde spe ler zorgde weer tien minuten later voor een doelpunt door een zeer fraaie kopbal. Strijen zette nu alles in het werk om de gelijkmaker te krijgen, zodat de wedstrijd een zeer levendig ver loop kTeeg. Doch ook DHS trachtte zich nog sterker te zetten. Dit ge lukte eindelijk door Van Bokkum, die er 3—1 van maakte. Is SVDPW in de opmars?Gezien het spel van gisteren, dat de spelers voor een zeer groot publiek hebben getoond, zouden wij „ja" willen zeg gen. Over. alle linies hebben de SVDPW'ers uitstekend spel laten zien. Het gelijke spel is voor Poor- tugaal wel wat geflatteerd, aange zien bij de felle aanvallen van SVDPW diverse malen de lat of één der palen het doorboren van het doel hebben voorkomen. Het enige doelpunt van SVDPW kwam na een kwartier spelen, toen uit prima samenspel linksbuiten Al- bers de bal toegespeeld kreeg en die hoog in de touwen joeg, 10.' Vooral de verandering in de ach terhoede geeft goede hoop, aangezien deze achterhoede gisteren heeft ge toond veel mans te zijn. De felle aanvallen van Poortugaal werden keurig onderschept, jammer dan ook, dat door een kleine fout van de uitstekend werkende doelman v. d. Berg (hij hield de bal iets te lang vast), aan Poortugaal een vrije schop werd toegekend, welke in een doelpunt werd omgezet (1—1). Dat WF kans heeft gezien Hclla- voptrinis met een zo gróte_ nederlaag naar huis te .zenden, bewijst dat het niet alleen over een goed spelsys- teem beschikt, doch ook over prima schutters. Immers,ia de tweede vriendschappelijke wedstrijd- - tegen SFC wonnen de WF-ers cok met S—1! -. De aanvallen van WF-zijn uiterst gevaarlijk door het snelle, open spel. waardoor de verdediging van de. te genpartij uit elkaar wordt gerukt. Van meet af aan begon. WF met felle offensieven, waarmede de ver dediging van Hellevoetsluis weinig raad wist. Het eerste doelpunt kwam reeds na 10 minuten'toen Jansen de bal goed voorgaf en Schel! doel puntte, 1—0. Vijf minuten later; maakte v. d. Spek mét een keurige kopbal er 3—0 van, terwijl kort hier op Jansen het 3e doelpunt scoorde. Hierna zakte het tempo van WF wat af, zodat Hellevoetsluis wat meer bewegingsvrijheid kreeg. Het werd. zelfs gevaarlijk voor liet WF- doel en doelman De Jong moest-met verschillende safes zijn doeï schoon houden. Na de thee was het spoedig 5—0 resp. .door Schippers .cn v. d. .Spek. Bij één der tegenaanvallen vari Hel levoetsluis stompte: doelman De Jong de bal weg, welkè door de links- huiten van Hellevoetsluis word in geschoten, 5—1. Hierna was het weer de beurt aan WF, datdoor Schip pers de stand op 7—1 bracht. Het tweede1 elftal van. WF' heeft niet voor het eerste willen onder doen. Met zeven gave doelpunten verpletterde het DJS. 2, zodat het nu dicht in de buurt van Martinit 2 komt, dat aan de kop gaat.'Dit elftal zal a.s. zondag tegen .WF 2 in het veld komen. Voor de 1ste klasse C- afd. Rotter dam speelden Het Noorden tegen Demos. De Schiedammers kregen een 05 nederlaag. Ook Singelkwar tier verloor in 2 a van Pantser Boys met 23. Apothekers nachtdienst: Apotheek C. J. Jansen, a Swammerdamsm- gel 41 ..en Nieuwland. dr. Wi- bautplein 19. Bellen by ongeval: G.G. en Gj), TuinJaan 60. telefoon 6929Q. Gem. - Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond ibehalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RJi, Leeszaal en Bibliotheek, Dam, gëopend tedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur. Iedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Schilderijen-ten toonstellingen van de „Start"- groep (tot 20 februari) en van Karei Appel (tot 27 februari). Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur, ook des zondags vari 2 tot 5 uur. Öp "woensdag- en vrij dagavond van .7—10' uur. BIOSCOPEN Passage, 2, 7 en 9.15 uur: „Het moederhart spreekt". Mönopoie, 2, 7 en 9 uur; „Het laat ste vuurgevecht." VOORSTELLINGEN: Arcade 8 uur. Gemengd koor zang uitvoering. Irene 7 uur. Ger. evang. Mondac- cordeonver. V.Ï.O.S. Jaarfeest. Volksgebouw 8 uur Mondaccordéoa- ver. Vriendenkring. Contact- avond. Arcade (boven) 8 uur D.W.S, con- tactavond. Beyersbergen 8 uur S.Z.C, eontact- .avond. Liberty 3 uur Hengelver; Schiedam en Omst. contact'avond. Nwe Haven 121 8 uur K.A.J. film avond. Chr. Belangen (kethel) 2,30 en 7.45 uur Kefico-filmavond. Musis Sacrum, 8 uur; r.k. Midden- standsbond, carnavalsavond. Korfbal v De sléchte weersomstandigheden van de laatste tijd deden niet ver wachten dat er gisteren gekorfbald 2ou worden. Toch is dat nog in Den Haag gebeurd. Onder andere werd de wedstrijd De Raven—Succes ge speeld,.die onze., stadgenoten on danks hun numerieke minderheid van twee spelers tot een behoorlijk einde hebben"' weten te brengen. Aanvankelijk wogen de partijen aardig tegen elkaar op en werd aan beide zijdengen tdoelpunt: gescoord. Mcj. N. Ouvvendijk nam do gelijk maker voor haar"rekening. Na öe wisseling bleek oc thuisclub echter heel wat beter uit de voeten te kunnen. Bij de rust leidden de Hagenaars roet 4—1 en na de thee liepen zij zelfs uit tot 81. Toen meenden ze de zaken wat kalmer te kunnen gaan aanpakken. De blauwwitten gaven daarentegen de moed nog niet op. Door. treffers van de heren" F. Rusëler,-Frans- Qverdijk én Kees GoedhartetiTtenslotte van mej.. N. Ouwendijk Lmèt' nog twee doelpun ten slaagden ;zij er in .de .strijd met de - eervolle' nederlaag 8—6 te be ëindigen; Het in aanbouw zijnde ketelhuis van, de Tankercleaning N.V. langs de. Wilhelminahaven in Schiedam heeft er ineens een stalen, schoorsteen bij- gekregen. Het bijna dertig meter langegevaarte werd nnet een drijvende bok aangevoerd van het Havenbedrijf Vlaardingen-oost jen toen'op .het ketelhuis geplaatst. Met behulp van'een stalen mast en' van tui-touxoen werd de grote pijp omhooggehezen en op haar plaats gebracht. Er Jcomen in totaal drie van deze pre-fabricated schoorstenen. „Over vijf en twintig jaar" zón-' gen bijna vierhonderd kinderen in Irene enzij namen zich daarbij voor dan nog steeds jong te zullen zijn. Deze veelbelovende zang klonk zaterdagmiddag, op verzoek van Bul letje en Bonestaak, die daarbij het geluid van de hoge kinderkeïen met accordeonmuziek ondersteunden. Het ondernemende tweetal deed nog meer. Gegierd hebben de .kinderen om de ondeugende streken van. de geesteskinderen van AjiM. dc Jong. Tot wanhoop brachten, ze de -oude verstrooide burgemeester toen. Bo nestaak tot viermaal- toe de thee van de grijze heer opdronk. Het publiek, pupillen van de per soneelsvereniging Gusto, leefde en thousiast mee en onthield zich niet van commentaar en aanmoediging. Het werd een dolgezellige middag, die door de Amsterdamse Jeugd To neelgroep van Pau] Ostra werd ver zorgd. Namens het: organiserende bestuur sprak secretaris J. Th. Nieuwenhuis het welkomstwoord. Eens per jaar is et* voor de kin deren van het personeel van Gusto zulkeen gezellige bijeenkomst, dit in de plaats van een St.-Nicolaas- fcesi. De jeugd werd eveneens ver wend met verfrissingen en versna peringen. GEBOREN: Adriana M., d. v. Th. M. H. Bierhuizen en \V. C. van Rut ten; Anna C. M., d. v. F.C de Vette en Ai J. M. Ham; Nicolaas. z. v. F. P. Slingerland en E. v. d. Stelt; Wil- helmina C. M„ d. v. J. L. Ham en M. M. v. d Harg OVERLEDEN: N. Mulder. 80 jaar, wed van P. S. van Bergen Walraven. Een geraffineerde oplichter beeft kans gezien t>vee elektrische scheer-, apparaten ter Waarde van 260.— van de winkéiier A. van der P. in de Hoogstraat te verkrijgen zonder daarvoor te, betalen. Eerst-, belde 'hij de winkelier op,; zogenaamd als een Schiedams hotel houder, op wiens, naam hij twee sclieerapparaten op zicht vroeg. Even Tater vervoegde liij*zich in de winkel als de bediende van dehotelhouder, die de beide scheerapparaten even- ;tjes kwafn afhalen; Van der P. koes terde geen argwaan,-daar, de „be diende" zelfs ;:'tiog'- het naamkaartje, van' zijn baasAtoonde. De -oplichter verdween .spoorloos met zijn" buit en- als enig houvast-kreeg 'de politie het signalement van.dé betreffende jon geman, 1.70 lang, smal bleek-gezicht, blond haar, draagt een regenjas en i spreekt, met een Arnhems accent. .Toen de negenjarige scholier A. B. uit.'.Rotterdam zaterdagmiddag omstreeks half vijf op de Rotter- damsedijk- in Schiedam ter hoogte van de-Nieuw Mathenesserstraat plotseling de rjjgaan oprende, werd nij gegrepen door een. personenauto. Ondanks, krachtig remmen kon de bestuurder F. T. van der L. uit Rot terdam de aanrijding niet voorko men/De jongen kreeg lichte ver wondingen en klaagde over „pijn in de buik. Hij is door de GG en GD naar het Coolsingelziekenhuis ge bracht, Jeugdige bromfietser aangehouden Zaterdags is de veertienjarige sla gersknecht C. G. H. H., uit Schiedam aangehouden, toen hü op een brom fiets door de stad reed. Het voertuig is in beslag genomen. De 40 actieve ledenvan de gereL ex'ang. mortdaccordeonver. VJ.O.S. hebben zaterdagavond op hun. vijfde jaarfeest bewezen, dat er het afge lopen jaar serieus gestudeerd is. Een goed bezet Irene heeft genoten van de selectie melodieën, dié op be kwame wijze ten gehore werden ge bracht. Zowel jongens als meisjes zitten iii de orkesten en spelen met een benijdenswaardige overgave. Groep 1 (8 tot 33 jaar) kwam het eerst voor het voetlicht en bracht een programma, dat voor het merendeel 'uit vrolijke marsmuziek bestond. Ze deden het aardig, maardat ze nog wel iets kunnen leren van hun ou dere kunstbroeders, bewees het op treden van de meer geroutineerde groep 2 .(13 tot. 20 jaar), waarbij Nelly Pijn acker als zangeres optradt. Het geheel stond onder leiding van de heer W. Westerhof. Aardig waren ook de twee toneel stukjes „De zeven feeën" van Geno- veva en „Een eeuw achter" van Godfried Bomans. die door eigen' Jedeu van VJ.O.S, .heel. aardig ge stalte werden gegevërij De voorzitter, van. V.I.O.S.. de heer J, A.de Swart, sprak, een opwekkend woord'bij -de opening. Ds. W. A. Krijger .ging voor Tn gebed en verrichtte de. sluiting van - dit geslaagde jaarfeest. In verband mét de verjaardag van prinses Beatrix wordt morgen door het Jeugd Roode Kruis een actie gevoerd. De chronische? zieken, die in de voorgaande jaren QP de Roode Kruis-tochten met de Kas teel Staverden door het land zijn gevaren krijgen een verrassing thuis bezorgd. De v leerlingen -.- van de huishoud en industrieschool aan .de Prins Mauritsstraat hebben watlekkers klaargemaakt en zij gaan dat mor genmiddag persoonlijk brengen aan zestien 2ieken in Schiedam, .die daarvoor in aanmerking komen; Brand in opslagruimte Door broeiing in een partijtje vlasbaard en houtwol ontstónd zaterdagmiddag om zes :uur. .brand in een opslagruimte van de meubel- handel en stoffeerderij-Lokhorst en Van. Dijk aan de Hoogstraat.. Een baat erin ging daarbij verloren. De brandweer bluste het vuur met éen schuimblusscr. Ir. ,S. Moesker "had de leiding «bij het blussirigswerk. Voor slechthorenden De fa. D. de Bruin, opticien, or ganiseert morgenavond om 8 uur in de Amstelbron 'n voorlichtingsavond waarbij - een deskundige een nieuw soort hoofapparaat zal demonstre ren, dit aan de hand van lichtbeel den. Verder worden nog films over Philips-produkten gedraaid. (Van onze correspondent) vlaakdingeN. Om kwart voor tien vanmorgen werd mét klokgelui de zestigduizendste Vlaar- üingse ingezetene begroet, .pe ge lukkige vader, de 27-jarige ijzer werker P. G. Broekman, onder wierp zich opdat moment nog aan de nodige formaliteiten om zjjn za terdagmiddag geboren dochtertje Bertha officieel ingeschreven te krijgen. .De jeugdgroepen van de handbal vereniging DWS zijn zaterdagavond in een der zalen van .gebouw Ar cade op een contactavorid bijeen geweest. Zoals de voorzitter van dé. Jeugd commissie, de heer - W. Npordijk. 'lii zijn openingswoord memoreerde, ligt het in de bedoeling vande jeugd commissie, om naast; de' sporttrai- ning, in de toekomst ook voor de jeugd ëeh opleiding in'het leven té roepen voor zang, declamatie en toneel, om zodoende te geraken tot een eigen kerri, dié contactavpnden kan ver zorgen, Spreker Vertrouwde dat hiervóór voldoende animo zou.'zijn. De avond -is - "als!>igëzellig soiree dansante prettig verlopen. j' Deze week twee kijkavonden. Öp woensdag 1 februari is het toneel stuk „Maria Stuart" te zien en zater dag kunnen de leden om 8 uur ko men kijken naar het „Holland"-pro gramma van internationale variété. op woensdag 1 februari a.s. zal-deurwaarder L. C. Breedveld te Rotterdam, in de zaal „Marijke", Broersvest 121 te Schiedam openbaar verkopen, een geselecteerde, partij in deze partij bevinderb zich zéér; kostbare;' exemplaren, o.a. Royal Kirman, R.oyal Keshan, Oude Bidjars, Tébriz,- enz.1 Tevens een collectie in oude Heriz, Mecca Shiras, Afghanistan, Beludeh, alsmede lo pers in diverse maten. VERZUIM NIET DEZE VEILING TE BEZOEKEN» KIJKDAGEN: dinsdag 31 januari van 10 tot 9 uur 's avonds, woensdag 1 febr. van 10 tot 2 u. 's midd. Veiling woensdagmiddag 3 uur. Te koop aemgeb. Slaapkamer van 425-— nu voor ƒ385.pracht kamer. Plate to. Stadhuis Schiedam, Gotisch clubstel van 499. nu n og voor 425.Eigen- gemaakt werk, prima wollen stof. Plate Meubelstoffeer- derij t.o. Stadhuis Schiedam. Bescherm u tegen koude en sneeuw met zo'n prachtige kwaliteit lederen jas voor dames en heren, reeds vanaf 164.Lederen wanten en handschoenen. Komt - eens naar onze collectie zien,, het is de moeite waard cn..^ dé betaling regelen wij 'met u: Voor lederen kleding J, Huis, Rotterd.dijk 146, tel.- 69522.. Passpiegels 120x30 geplaatst ƒ12.75. "120x36 14.75, 80 rond .17.—, geslepen ruiten voor suitedeuren, schuifel as. autoruiten enz. levert u Loor pSk's glasindustrie., Boterstr. 39. Schiedam, telefoon 68945 Permanent Wave Dameskapsalon \V. N. v. Erk, speciaal adres voor perma nent wave, compleet 6.—. Broersvest .115, tel. 67237.; Moderne coiffures, K, v. d. Kruit, Dames; en. Herenkap per, Singel 195 (nabij Sta tion), tel. 69841. Uw perma nent is bij ons in goede han den. Permanent 8.- en 10.- Oliepermanent II (stroom loos). Fotografie Koop nu Filmstroken. Wij hebben, een grote sortering o.a. Sjors, Tom Mix, Tarzan, Roy Rogers, Donald Duck. K, van Vuuren, Hoogstr. 106. telefoon 66720. - Lessen Voor scooterles naar Autorij-/. school H. P,-Take, Jan. Son- iésjjraai 4. R'datn",- tel. 36777. Diversen viirriY,i,rMW -iin rVan Loenen voor Verf, Dè oordeel niet bonafide "op de j zaak met de vakkundige inhoud der advertentie reage-ij voorlichting. Dam 41-443, ren worden niet doorgezonden.Tel. CG192.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1