Feijenoord kwam tegen fanatiek P.S.V. niet uit de grondverf Verbeek trapte in eigen doel en Eindhoven won van Sparta Slap duel door SVV met 4-0 gewonnen Nuchtere Eindhovenaren sloegen hun slag (2-4) Mening van anderen Excelsior klopte Vitesse in matig duel (5-3) Met één doelpunt velde Veendam falend Xerxes Mooi gezicht OVER FEIJENOORD-PSV Onbesuisd Tegenpuni Pover Emma teas kansloos Beslissing viel in eerste helft HDVS wandelt over Zw. Boys lieen (1-6) Drie dagen bij „Rotterdam" .T? Vijf Vïtesse-spelers en één Excelsior-man. Geen bal en toch een doelpunt. Het is Ex celsiors derde treffer, die door Braams (niet zichtbaar) langs de vallende l'Amie werd ge kopt, Westphal (rechts) laat vijf vertwijfelde Arnhemmers achter. Maandag 30 januari 1956 BjJ rolschaatswedstri.1<ien in Bella Vista (Argentinië werden 3 dames vrij ernstig gewond tengevolge van on derlinge wedijver. (Krantenbericht) Dat het bij de Argentijnen exira-warmpjes toe wil gaan hoef ik hier niet te omlijnen ook al ben 'k erpnn ontdaan; opstonden en revoluties zijn aan d'orde non de dag, wat vaak leidt tot executies die ik ook alweer niet mag. In de sport gebeuren dingen in het Argentijnse land die ik kwalijk kan bezingen als sportief dan wel charmant en zelfs Argentijnse vrouwen raken wel eens buitengaats want die rijden (in vertrouwen) soms een al te scheve schaats. Rolschaats-ongeregeldheden komen ginds nog al eens voor, 't sportfatsoen wordt overtreden en de blijheid gaat teloor. Dat is nu wel weer gebleken en da's. verre van gezond, als het inzicht gaat ontbreken wordt het slot soms al te bont. Bella .Vista uias getuige van eert damesschaatsfestijn dat me niet bepaald doet juichen dat het echt sportief mocht zijn, want de dames u'erden ioiZden en dat was beslist niet pluis, toen de spartpret er verstilde was het druk in 't ziekenhuis! Dat de dames rolschaatsrijden vind ik prima en patent, moor ik zag te allen tijde toch heel graap een happy end; dames die malkaar verwonden stemt me echt tot droefenis to(jl een dame, zwaar-verbonden na de sport, is het geen zonde, heus geen bella oista is.....' PHIDA WOLFF Jr. ("Nadruk verboden). (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zondag. Feijenoords.droomvoetbal is tegen PSV niet uit de grondverf gekomen. Het kon er niet uitkomen, omdat de lange Philipsmannen de Rotterdamse voetbaldecora teurs geen schijn van kans gaven om hun werk ook maar met een heel dun laagje vernis te bedekken. Feijenoords „golden five"' kreeg, alle raffinement en elegance ten spijt, van een stel nuchtere Eindhovenaren les in doelpunten maken. Fransen en zijn vrienden zochten de kortste weg naar het doel. Zonder poespas..Het leverde vier treffers op. Schouten c.s. wilden het stijlvoller doen. Het kostte veel meer tijd en het leverde vrijwel niets op; Dank zij een'cadeautje yan scheidsrechter De Boer en een fraai doelpunt van Cor van der Gijp kon de nederlaag tot 24 beperkt worden. Gebrek aan tempo en slordig plaat sen, zijn Feijenoord noodlottig ge worden. De Rotterdammers, die te zelfverzekerd van start gingen, zagen hun pietepeuterige aanvaïsspel keer op keer stranden op de hechte PSV- defensie. Spil Wouters stond v. d. Gijp niets toe en de .dribbelaars Hos selaar en Schouten wilden het zo mooi doen, dat hun werk stierf in schoonheid, omdat een fors been van Wiersma, Van Tuyi of d'Hooghe het verder gaan belette. Feijenoord,„dat met z'n hogeschool voetbal weer col lege wilde gaan geven, werd in dit streven belemmerd door linksbinnen Brusselers, de dirigent van de Eind hovense ploeg. Op het middenveld, waar Schouten en rBossclaar vrij wel steeds ontbraken', bouwde hij de PSV-aanvallen op. Zo kwamFeijen oord dus van een Brussel<er)se ker mis thuis. Want Brusselers had al spoedig in.de gaten, dat het favoriete Feijenoord beslist niet superieur be hoefde te zijn. Toen Moulijn, Schou ten en Bosselaar bijna niets goeds De heer' C. van Leeuwen, Lange HH- leweg 105d: Ik vond, dat PSV een goede wedstrijd speelde; het was snel en zijn spelers gaven steeds direct de bal af. waar door de Eindhovense voorhoede niet al leen een prima in druk maakte, maar ook doorlopend ge vaarlijk was voor de Stadionclub. Feijen oord kon hiervan nog wel iets leren. De bezoekers ver dienden de overwin ning volkomen. Mejuffrouw Willy de Boer, Oranje boomstraat SS1 be zocht voor de eerste keer 'n voetbalwed strijd. Ondanks de kou vond ze'het wel leuk. Hoewel zij, naar'zij 2ei, haar oor deel niet als maatge vend wildé beschou wen, was zij van. oordeel.Hat de over winning was terecht gekomen bij het team, dat de zege verdiende. En voor de rest:' ik ga nog eens kijken...- De heer M. F. F. Godifn, Adrianastr. 63: PSV speelde een vlotte wedstrijd. Van Kerkum óp de rechts- ac'nterplaats en Van der Hoek als spil is een betere formatie; als rechtsachter vond ik v. d. Hoek zwak. De voorhoede van Feijenoord moet ein delijk dat centimeter werk eens opgeven en overgaan tot open aanvallen. Daardoor had het.zich ook in deze wedstrijd kan sen kunnen schep pen. Het doelpunt van Van der Gijp was fantastisch mooi. met de bal wisten te doen, inspireer de hij zyn voorhoede om bressen in de, beslist niet. hechte, Rotterdam se defensie te slaan. Dit zou lukken, omdat spil Ker kum te onbesuisd z'n tegenstanders tegemoet trad. Kerkum, die met een nogal wild optreden z'n opponent trachtte, te intimideren, ervoer tot z'n grote schrik, dat daarmee tegen knapen van het kaliber Fransen wei nig eer te behalen valt. In de 25ste minuut kwam het Feijenoord op een achterstand te staan. Ondoordacht stormde Kerkum op. Fransen toe, die beheerst de bal langs: de glibberen de Rotterdamse aanvoerder -naar linksbuiten Van Elderen plaatste. Deze was rechtsachter Hans van der Hoek (die een goede rentree;, maak te) te snel af enstelde met een scherpe pass Fransen in de gelegen heid met een strak schot doelman v. d. Bijlvergeefs te laten duiken. (0—*1). Dit schonk PSV .het nodige zelfvertrouwen. Precies voldoende ora Feijenoord onder de duim te houden. Want zeven minuten na Fran sens openingstreffer won rechts buiten Dillen het zoveelste kopduel van de kleinere Osterholt. De bal kwam bij'de naar buitengezwenkts rechtsbinnen Buenen terecht, die met een trekbal de toestormende Brusselers in staat stelde 0—2 op het scorebord te laten aantekenen. Het werd voor de rust zelfs 0—3 (we derom door Brusselers); een hevig Rotterdams offensief ten spijt. Feijenoord kon niet tegen PSV op. Ook niet na de hervatting, toen het toerental van de stadionclub aanmer kelijk hoger lag. Doch het slechte plaatsen (vooral van Steenbergen) en het nog tè veel doorgevoerde in dividuele spel van Schouten en Bos selaarstonden succes in de weg. PSV wist de touwtjes in handen te houden. Het trok weliswaar acht man in de verdediging terug, doch liet in de aanval Fransen en Dillen lopen. Deze twee zorgden er prompt voor. dat bij een' snelle uitval.num mer vier kon worden genoteerd. Fransen lanceerde een lange pass naar Dillen, wienst schot aanvanke lijk door Bak werd gestuit, doch toen de Eindhovenaar nogmaals aanlegde, was er voor- v.' d. Bijl geen houden aan. Feijenoord, dat meteen vinnig te rugbeet kwam goedkoop aan een te- genpunt. Rechtsbuiten Den Bleyker wipte de bal over de uitlopende Steiger in de Eindhovense dcelmond, waar Wiersma met een forse sliding nog juist de bal kon wegwerken. Hoekschop, wees de neutrale grens rechter aan. Maar scheidsrechter De Boer wees tot ieders verbazing naar het midden. Zo werd het 1—4. Feijenoord veerde op. Maar niet krachtig genoeg. Wouters, Wiersma en Steiger hielden de mannen-met- de-gouden-benen in bedwang. Dat Cor van der Gijp enkele minuten voor het einde met een fraaie kopbal de stand op 24 bracht, is eigenlijk alleen voor de statistiek van belang. Dit is het eerste doelpunt van Feijenoord. AltkatiV volgens scheids rechter De Boer, De PSV-rechtsachter Roel Wiersma wist met een enorme sliding de bal juist voor de doellijn naast de paal te werken. Juichend stak hij de armen omhoog, toen hem dit lukte. Hij huilde, toen arbiter De Boer onverbiddelijk was üi z'n beslissing. (Van onze sportcorrespondent) EINDHOVEN. Twaalfduizend toeschouwers zagen tussen Eindhoven en Sparta een heftig voetbalduel, dat met de oneven goal beslist werd. Een doelpunt, dat de Spartaan Verbeek in eigen doel trapte. Pas diep In de tweede helft kwam Eindhoven in het bezit van dit geluksdoelpnnt. Sparta, speelde vanaf dit moment meer op de 'aanval dan op de verdediging. En van toen af zag het er voor het Eindhoven-doel. waar een uitstekende doelman en een paar resoluut ingrijpende backs het meer dan een uur gemakkelijk liadden kunnen klaren, donker uit. Speciaal de rechtervleugel van EdeVerhoeven was zeer gevaarlijk. Wat al heel vaak gelukt was, lukte Sparta deze keer niet. Eindhoven hield stand en Sparta verloor. Eindhoven verscheen met Verhoe ven op de midvoorplaats en Hertogh als rechtsbinnen. Geen ideale com binatie, maar het gemis van De Rooy noopte tot deze stap. In de eerste helft liep de Eindhovense midvoor zich keer op keer vast op Terlouw. Denk niet dat de vaardige v.'éL Gijp (Van een onzer verslaggevers! SCHIEDAM, zondag. In een wedstrijd zonder enige sfeer heeft een matig spelend SW op een zwak EMMA een ruime 4-76 zege geboekt. De Pordtenaren hebben in deze wedstrijd bewezen dat rij In de hoofdklasse beslist niet mee kunnen, en het was dan ook eigenlijk triest te zien. dat de Schiedammers van de. vele kansen er maar weinig wisten te gebruiken. De overwinning is vanaf de eerste vijf minuten, toen Köneman een prima doelpunt scoorde, niet meer in gevaar geweest. Emma zag gedurende de eerste helft zelfs geen kans een hoekschop te forceren. Na enkele minuten eikaars krach ten te hebben gemeter, was het SVV dat resoluut ten aanval trok; het was meteen raak ook. Van Schijndel Stelde Van Polt in staat over de rechtervleugel naar voren te trek ken. In het doelgebied gekomen gaf hij een keurige trekbal aan Köne man, die doelman Zondervan met een hard strak schot passeerde. 10. SVV drukte door en kreeg enkele goede kansen, maar Köneman kon de goede richting niet meer vinden. Toch vergrootten de Schiedammers na veertien minuten de voorsprong tot 2—0 door Van Pelt. die de bal tot vlak voor doel dreef. Niemand viel hem aan. in de veronderstelling dat hij de bal zou afgeven, doch op dat ogenblik wipte hij de bal met een lichte voetbeweging langs Zonder van. Een omzetting in de Dordtse verdediging, spil De Visser ruilde van plaats met linksbinnen In *t Veld, bracht voor Emma enige ver lichting, zonder dat het echter zelf gevaarlijk kon worden. Vlak voor rust nam de Dordtse rechtshalf Stolk de bal verkeerd op het hoofd, waar door deze voor de voeten van Köne man kwam. die onmiddellijk van Schijndel aan het werk zette. Deze maakte geen fout en weer had Zon dervan het nakijken. 30. Na rust was de wedstrijd het aan- „Rotterdam" gelijk: 5-5 De schaakwedstrijd „Dordecht" „Rotterdam", voor de eerste klasse B van de competitie van de KNSB is geëindigd in een gelijk spel, 55. kijken eigenlijk niet meer waard. Na een half uur maakte Van Pelt er 4—0 van nadat de: Emma-defensie voor vermeend buitenspel was blij ven staan. Voordien had Köneman nog tweemaal het net gevonden, maar beide doelpunten konden in de ogen van scheidsrechter Schings geen genade vinden. Bij Emma was gedurende de rust De Visser ver vangen door Van de Gaag, terwijl vlak voor tijd ook In 't Veld het ter rein door een blessure moest verla ten. 'ëXW tegenover spil Van Tuijl een beter figuur sloeg dan de onhandige Ver hoeven tegen Terlouw. Beide voor hoeden zochten op de duur het spel in debreedte, omdat het centrum van hun linies geen stootkracht kon opbrengen. Eindhoven bouwde nog de gevaarlijkste en snelste, aan vallen op, maar niemand zorgde voor de afwerking. De Rotterdammers kwamen.' nauwelijks i verder danhet strafschopgebied.. Het.„vierkant" deed het kundig,doch - het bleef te ver achter om de Eindhovense ver dedigingslinie c maar., een ogenblik aan het wankelen te brengen; Ben- nïngshof loste een keer .van verbeen hard schot, dat- Hanssen klemvast had. Eindhoven bracht het .slechts tot vele gemiste kansen, die deson danks paniek in de Rotterdamse achterhoede zaaiden. In de tweede helft was linkervleu gelman van der Waal schotvaardi- ger. Maar tevens bleek, dat doelman Hanssen een zeer betrouwbare in druk maakte. Bij. Eindhoven begon de onberekenbare Louwers spoedig beweeglijker te worden.'. Met Ver hoeven, zette hij een grillige aanval op, die de Spartaverdediging zodanig uit het lood sloeg, dat Verbeek de bal in eigen doel stuurde (1—0). De Rotterdamse middenspelers bleven ■de aanval steunen, zodat de.voorhoe de gevaarlijker werd, maar de ach terhoede danig verzwakte. Terlouw moest menige steek laten, waarop •even zovele keren prachtige kansen ontstonden om de zege veilig te stel len. Het mocht Verhoeven, Hertogh en. zijn - vervanger -Rutjens niet ge lukken daarvan te profiteren. Spar ta forceerde intussen vele gevaarlij ke 'situaties, waaronder verschillen de hoekschoppen. Ofschoon de Eind hovense verdediging tekenen van vermoeidheid vertoonde, liet Oen schitterend werkende Hanssen geen bal glippen. (Van een onser verslaggevers) ROTTERDAM, zondag. Noch Vitesse, noch Excelsior hebben een grootse indruk achtergelaten. Het vertoonde spet was aan beide zyden matig en hoofdzakelijk gebaseerd op lange trappen en hard lopen.. By de bezoekers waren stopper Beekman en de oud-Spartaan Van Male de. uit blinkers. De achterhoede van de thuisclub had zeer zwakke ogenblikken waardoor de Arnhemmer» menig kansje kregen, maar deze door slecht afwerken niet benutten, IVestphal, middenvoor bü Excelsior, heeft hard gewerkt, doch voldoet op deze plaats niet. H(j bracht geen verband in de voorhoede en zwierftevens te veel over het veld. Daartegenover was rechtsbinnen v. d. Polder beter op zijn plaats; hü was een van de beste Rotterdammers. Excelsior trok in dit treffen met 5—3 aan het langste eind. Aan Emma had SVV geen zware - tegenstander.., Willoos ondergingen de Dofdtenaren de 40 nederlaag. Rechtsbui ten Van Pelt laat hier doelman Zondervan (achter de paal) vissen. (Van een onzer verslaggevers) Toen middenvoor J. v. d. Berg in de 36e minuut met een listig boog- balletje Vermeer het nakijken en daarmede Veendam de leiding gaf, be seften de Rotterdammers blijkbaar niet dat z(J moesten breken met het te korte spel, dat zij tot op dat moment hadden gedemonstreerd. "Want hoewel Xerxes het meest in de aanval was geweest deze werden echter te slordig afgewerkt en waren te peuterig om gevaarlek te zjjn bleken de aanvallen van de Groningers vee! gevaarlijker. Deze werden de Rotter dammers noodlottig want met bovenvermeld doelpunt bleek tevens de eindstand te E\jn bereikt. Vermeer. Na 20 minuten spelen kreeg Middeldorp een; vrije trap te nemen, die doelman Heit echter keurig uit zijn doel wist te stompen. Even daarna miste Engelman een kans om te doelpunten uit een voorzet van Cammeraat. Valk redde een. zeker doelpunt, toen Vermeer was uitgelo pen en K. v. d. Berg een hard schot loste.. Het was echter uitstel, want toen in de 35e minuut Walburg na een snelle ren de bal in het strafschop gebied deponeerde, waar hij door J. v. d. Berg werd opgepikt, verraste die met een boogballetje doelman Vermeer volkomen. 01. Na de rust veerde Xerxes even op en Molenbeek kreeg een kans om de stand op gelijke voet te brengen, Heit stond echter op zijn plaats en stopte keurig. Xerxes ontketende een fel offensief, maar het bleef alle maal te kort eri leverde dan ook geen doelpunten op. Op zijn beurt ontworstelde Veendam zich aan de druk en nam het initiatief geheel over. Een kwartier voor het einde verliet Ravenstein bet veld en Rijs- houwer verving hem. Maar oak deze kon in de stand geen verandering meer brengen en met Veendam in de aanval blies scheidsrechter Busso. •die dit treffen óp correcte wijze .leid de, voor de laatste maak Xerxes had in de voorhoede een wijziging aangebracht, Hijshouwer was vervangen door Molenbeek. Dat dit geen verbetering was, bleek reeds bij de eerste Xerxes-aanvalleti. Veendam zette door open aanvallen haar vleugelspelers aan het werk. Vooral dc gebroeders v. d. Berg vie len op door bliksemsnelle reacties, toen de achterhoede van Xerxes eni ge steken Het vallen, o.a. door ge vaarlijk terugspelen op doelman Zeven minuten na de aftrap maak te Lagerwaard zijn eerste fout van deze middag en de razend snelle Dick Herberts kon de bal doorschui ven naar rechtsbinnen Arendsen, die de Rotterdamse doelman onhoudbaar passeerde: (0—1). Deze achterstand inspireerde de roodzwarten. Kilsdonk miste evenwel voor open doel. Even later kroop Vitesse weer door het oog van de naald toen stopper Beek man de bal uit het verlaten doel trapte. De door Braams daarna inge schoten bal sloeg L'Amie tegen de bovenlat en linksachter Heyn maak te, bewust of onbewust, hands. Lager waard kwam naar voren en schoot de strafschop hoog over. Het was slechts uitstel van executie, want na 26 minuten maakte Braams uit een voorzet van Corpelijn met 'n magni fieke kopstoot gelijk. Excelsior nad de.smaak te pakken en aanval op aanval golfde naar het vijandelijke doel. Nog voor de ,rust brachten Westphal en Braams. weer met een prachtige kopstoot, waarvoor de han den van de toeschouwers op elkaar gingen, de stand 'op 3—1, Na de thee zette de thuisclub het offensief voort. Kilsdonk loste een kanonskogel, welke l'Amie niet klem. vast kon. krijgen, ma? Braams kans kreeg om te plukte de doelveraediger da punt van diens sehoe vijf minuten gespeeld was pas seerde Braams,, na goed aangeven van Den Bartog, de Arnhemse ver dediging, en zijn harde schot trof de roos (41), Toch gaf Vitesse zich nog niet gewonnen en het deed loffelijke pogingen een beter resultaat te ver krijgen. Dit gelukte na 10 minuten.. De snelle rechtsbuiten Herberts zette scherp voor en Lagerwaard, niet erg gelukkig, plaatste de bal in eigen doel. De thuisclub leek even gedepri meerd, maar uit een tweede straf schop wegens vasthouden van Cor pelijn bracht Lagerwaard de stand op 5—2. Tien minuten voor het. einde ver oorzaakte Lagerwaard 'n vrije schop even bulten het strafschopgebied. Van Voorst plaatste zich achter de bal en met een hard schot dwars door het bekende muurtje verklein de hij de achterstand tot 5—3. ZWOLLE. De paar duizend toeschouwers, die de kou hadden getrotseerd om de wedstrijd Zwolse BoysHermes DVS te zien, rijn de Schiedammers ongetwijfeld erkente lijk. Want aan de westelijke ploeg was het te danken, dat de ontmoe ting de moeite van het aanzien waard was. Behoudens de eerste tien minuten, toen zü echt moeite hadden om zich op het gladde veld staande te houden, zUn de Schie dammers de gehele wedstrijd In de meerderheid geweest. En öp de 61 overwinning is niet» af te dingen. Toen Hermes zich eerst maar wat bacj ingesteld op de gladheid was het voor Zwolse Boys meteen een verloren zaak. De Overijsselse voor hoede raakte het zelfvertrouwen, 'dat eerst nog wel merkbaar was, kwijt en was een vrij willoos slacht offer voor de Hermes-defcnsie. De eerste stap op het pad der overwinning werd gezet door mid- voor Janse, die in de 20ste minuut, een voorzet van Cockie van der Tuyn met een kopbal afwerkte. Hoewel dc strijd toen al bijna be slist leek, ging Hermes niet op de lauweren rusten. Integendeel. Zo loste linksbuiten Zaal in de 38ste minuut een vinnig schot, dat raak geweest zou zijn als de paal iets verder naar buiten had gestaan. Maar nu sprong het leer naar rechtsbuiten Van der Burg «n die maakte er 20 van. Nog voor de rust kreeg hij de gelegenheid om de voorsprong tot .30 op te voeren, maar hij miste de strafschop, welke was toegekend omdat'Cockie v, d. Tuyn op onjuiste wijze ten val was gebracht. Een minuut na de rust deed doelman Van Dïest het beter..-Weer lag de bal op de 'elfmeterstip,nu wegens hands van de Zwolse rechts back Gerrits. Onhoudbaar passeer- de Van Diest zijn collega Pennings. Janse maakte er ,in de zevende minuut 4-^0 van en in de 23e mi nuut omspeelde Mijnsbergen de ge hele Zwolse achterhoede alvorens nummer, vijf te scoren. Pas hierna konden de Zwollenaren een keer .juichen", want met een laag schot fabriceerde midvoor Hofman een. tegenpunt. Het verschil werd even wel weër op vijf doelpunten terug gebracht door.... doelman Pennings die de bal na een scherpe hoek schop van Van der Burg in eigen doel sloeg: 1—6. Een week nadat in de biljartzaal „Wilheimina" driebanders streden om de kampioenstitel eerste klas, zullen andere driebandspelers aan treden, nu om te proberen een plaats in de finale te krijgen' voor het hoofdklasse kampioenschap drieban den. Zoals bekend is. worden in dit seizoen voor het eerst de hoofdklas sers in twee categoriën verdeeld, een. hoofdklasse A en B. Voor deelneming aan de eindstrijd voor dé titel in de B-klasse meldden zich twaalf ge gadigden, die, verdeeld in groepen van zes, in voor wedstrijden zullen kampen voor een van de acht plaat sen. In Rotterdam komen uit B, H.' Bornkamp en J. Lieshout uit Rotter dam, L. v. Bommel te Oosterhout, L. van Dillen uit Utrecht, A. van Gils te Breda en M. J. Heinsman, Den Haag. Zij moeten, vrijdag, zaterdag en zondag in totaal 18 partijen van 50 caramboles spelen. Op de eerste dag wordt gespeeld om 8 en 10 uur, zaterdag om 4 én 6 uur en op de laatste dag om 2 en 4 uur. De finale wordt gehouden bij Dubois te Am sterdam van 8 tot en met 11 maart. voordat slpunten bal van Toen er

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 3