naai e rumoer om de melkprijs m Moskou tot Oslo: het is een misverstand Mr. Schokking meent: verleden is afgedaan Ketting Directeur Bureau Rijvaardigheid: Handhaving van huidige toestand een misdaad Gemeenten lopen te veel op rijkssteun vooruit ja graag in Zilverzakjes Prij s van groente sterk gestegen Misverstand de oorzaak van veel deining REACTIE OP BESCHULDIGING Bewoners brandend huis dachten niet aan brandweer SANOSTOL® MINISTER BEEL VAN MENING Oóstduitse piloten gevlucht, naar Bondsrepubliek Indonesië heeft haast met slot bijeenkomst Benehixbeleicl gekritiseerd Helicopter haalt zes man van ingevroren boot Loonsverhoging in Spanje Spoedige beslissing dvermoti e-T endelo o er over Kamer akkoord met langere „herhaling" Post voor Bombay en Colombo Werkgevers willen prijzen, stabiliseren Donderdag 2 februari 1956 Advertentie. IM.) Ongelóónijk goed en smakelijk 4'diepe bordeo (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. „Om de chaos in het verkeer in ons land op te lossen, is het de hoogste tijd om de status van de rij-insLruc- teur wettelijk te regelen. De opleiding bij de rijscholen dient te worden verbeterd, opdat de aspirant-automobilist met meer kennis van zaken en verantwoordelijkheidsgevoel aan het ver keer zal gaan deelnemen. Het heeft geen zin de exameneisen nog meer te verzwaren, omdat de verkeersveiligheid daarmee niet is gediend. Het examen moet worden gezien als het sluit stuk van een goede opleiding." Tot deze conclusie kwam de heer H. W. M. Westerlaken. directeur van het Centraal Bureau voor de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen, giste ren tijdens een landelijke vergade ring. welke de Bond van Automo biel- en Garagebedrijven CBOVAG) in Esplanade te Utrecht belegde. De heer Westerlaken ageerde fel tegen de vele rijschoolhouders., die leek in het autovók zijn. Veie leer lingen krijgen halfbakken onder richt. waardoor mede de verkeers onveiligheid wordt bevorderd. De rijscholen, rijzen als paddestoe len uit de grond. Ons land telt er thans ciica 1600. doch voordat de wettelijke regeling er is,, zal dit aan tal wellicht nog met een vijfhonderd zijn toegenomen. Ket beroep van rijschoolhouder is nog vrij! Het aantal gegadigden voor een rijbewijs neemt ook steeds toe. In de maand januari van dit jaar deden bijna 2D.OOO personen examen; dat is 3000 meer dan verleden jaar in die periode. Registreerde men in 1955 340,0000 examinandi, voor dit jaar verwacht.men, ér*60 tot 100.000 meer. Gerekend, dat iedere kandi daat tien procent van het aantal werd niet door een rijschool opge leid twintig lesuren ontvangt en zes gulden per uurbetaalt dan _is er in 1955 ongeveer zesendertig mil joen gulden naar de rijscholen ge vloeid. Uit deze cijfers moge- blijken, dat het rijschoolwezen een belangrijke (Van onze correspondent) VENLO. Tengevolge van de strenge vorst zijn de prijzen voor groenten die verleden week zeer laag warer enorm gestegen. Op de veiling alhier kostte gisteren de prei 87 cent per kilogram. Voor enkele dagen bracht .deze nog slechts 25 a SO cent op. De prijzen van de diverse kool soorten evenals van schorseneren en witlof werden ongeveer verdubbeld. Kassla bracht zeil 2.40 per kilo op. Als de vorst, blijft aanhouden zullen de groenteprijzen ongetwijfeld nog verder stijgen, zaakis; voorts spreekt hierbij het mode-effect een woordje mee. De mening heeft namelijk algemeen postgevat, dat een goede opvoeding niet voltooid is als men niet in het bezit is van een rijbewijs. Menigeen zun.. heeft een rijbewijs niet beslist no dig.'-, Spreker was er van overtuigd, dat we, als het rijschoolwezen in handen was gebleven van de bona- fide garagehouders, thans niet met een verkeerschaos, en verkeerson veiligheid te maken zouden heb ben. Speciaal in bet bijbrengen van de elementaire technische kennis van een auto schieten velen tekort. Daar naast moet men de kandidaat leren het verkeer te analyseren en op de hoogte te brengen van hetgeen in de wegenverkeerswet en het -reglement vermeld staat; kortom de ieerling tot een goede automobilist maken. Om te onderzoeken wat de beste methodiek in de opleiding is, is on der voorzitterschap van prof. Wis seling een staatscommissie ge vormd, die proeven neemt bij de opleiding van Delftse studenten. Wanneer de huidige rijschoolhou ders via een vestigingswet, steunen de op historische rechten, hun be roep zouden mogen blijven uitoefe nen, zou dat een misdaad met be trekking tot de verkeersveiligheid <Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG.De door minister Mansholt - tijdens redevoeringen in Heercnveen en Lochem geuite kri tiek op het beleid van het Land bouwschap ten aanzien van de ga rantieprijs voor melk heeft in agra rische kringen nogal wat beroering gewekt. Dc minister deelde daarin namelijk mede, dat hy met het be stuur van het Landbouwschap had gesproken over een hogere garantie prijs voor de zandgebieden (24,9 ct.), mits dan ook voor de weidegebie den een gemiddelde garantieprijs op basis van de integrale kostprijs zou worden vastgesteld (21,6 ct.). Het bestuur van het Landbouw schap deelde de minister daarop schriftelijk mee «pijnlijk te zijn ge troffen door deze kritiek, aangezien het deze zienswijze van de bewinds man niet als een concreet voorstel had opgevat.", In de gisteren gehou den openbare vergadering zei de voorzitter van het Landbouwschap, de heer H. D. Louwes evenwel, dat da minister deze suggestie wel dege lijk had geuit. De suggestie van de minister is door het Landbouwschap, om wat voor reden dan ook, verder niet besproken, met als resultaat dat er een garantieprijs van 24.1 cent voor de zand- en 22.4 cent voor de weidegebieden uit de bus kwam. De recente uitlatingen van minister Manshult hebben vooral in de zand gebieden nogal wat ontstemming je gens het Landbouwschap veroor zaakt, omdat met -de huidige garan tieprijs de kostprijs nog niet eens goed wordt gemaakt. In de weide gebieden voelt men er evenwel bit ter- weinig voor'de suggestie van de minister indien er alsnog een daartoe strekkend voorstel zou ko men in overweging te nemen, om dat, dit in het toch al schriele beleid nog een teruggang van 22.4 tot 21,6 cent zou betekenen. Dieverse bestuursleden uitten hun misnoegen over de handelwijze van de minister. „Wij weten officieel DEN HAAG, Op de beschul digingen van „Het Haagsch Dag blad", dat hij in 1942 »is burge meester van Hazerswoude een joods gezin heeft laten arresteren, heeft de Haagse burgemeester mr. F. M. A. Schokking, heden commentaar gegeven. ■Mr. Schokking,: wiens aftreden door het Haagse blad werd geëist, verklaart, dat „provinciale commis sies, na de'bevrijding belast met de zuivering van burgemeesters en de procureur-fiscaal van het bijzonder gerechtshof te Den Haag, bekend rijn geweest met het beleid van de burgemeester ten opzichte van 1 de voorvallen die zich in bedoelde, aan kritiek onderworpen, ambtspe riode hebben voorgedaan. - Er zijn geen zuiveringsmaatrege len te zijnen aanzien voorgesteld. In 1946 iszijn benoeming gevolgd Hugo Claus' „Een bruid in de morgen" bekroond AMSTERDAM. Huso Glaus heeft voor zijn .toneelstuk „Een bruid in de morgen" de Lugne-Foe- prijs gekregen. Déze prijs wordt elk jaar uitgereikt yoor het beste stuk dat in het. seizoen te Parijs wordt gespeeld. Claus' werk had reeds eerder de „Bonjour-Promesser prijs"in: Parijs gekregen. tót burgemeester van Alphen aan de Rijn en in 1949 tot burgemees ter van Den Haag. Deze ziet geen aanleiding terug te treden in een behandeling van gebeurtenissen waarvan de toedracht bij bovenge noemde instanties ter beoordeling heeft gelegen." Aldus ae verklaring van mr. Schokking. (Van onze correspondent) VENLO. Gistermorgen om half acht brak brand uit in de boerderij van de heer J. Smeets te Maas- bree. De bewoners kwamen door de chaotische toestand ter plaatse pas een vol uur later op de gedachte de plaatselijke brandweer te waarschu wen.-'-., Het werd uiteraard een zeer kost baar uur. De opstallen gingen in de vlam men op.' Het woonhuis' bleef ge spaard. Veel landbouwgereedschap pen. oogstproducten en veevoeder gingen verloren. De schade'die op 30.000 wor-t geschat, wordt slechts ten dele door verzekering gedekt. (Advertentie l.M.) AêT &é£èts éée&iZiaa*if>iotdu& bereid uit heilbot- en kabeljauwlevers (Van 0tt2e correspondent) KOPENHAGEN. Het Russische ministerie van Visserij probeert op een voor Noorse begrippen merkwaardige, doch volgens de SowJetmentaJiteit eigenlijk geenszins onge\voite manier de circa 900 Russische vissers in vrij heid te doen Stellen, die zich momenteel aan boord van bun vaartuigen ais geïnterneerden In de haven van Aalesund bevinden. Men loochent eenvoudig de feiten. In een officiële verklaring, welke zo belangrijk werd geacht dat een' muziekuitzending door Radio-Moskou er voor werd onderbroken, werd de Noorse actie tegen de Russische visserschepen als een „Noors mis verstand" betiteld, Geen enkel Russisch schip heeft zich in de Noorse territoriale wateren opgehouden en de Sovjet-Unie verwacht dan ook een onverwijlde, vrijgave van de opgebrachte dertien kotters cn van het grote moederschip, heet het in de Russische verklaring. In tegenspraak hiermee heeft op zijn minst één Russische visser die gisteren werd opgebracht toe gegeven, dat hij op onrechtmatige wijze in de Noorse wateren had gevist. Op de foto: een Noorse politieman bij de opgebrachte Russische schepen in de haven van Aalesund. (Van onze parlementaire redacteur). DEN HAAG, Minister BecI beeft gisteren bjj de behandeling van de begroting van Binnenlandse Zaken in de Eerste Kamer gevraagd nu eindelijk eens op te houden met naar de „goede oude tijd" te wijzen b(j het spreKeti over de ze.fstandigheld van de gemeenten. Als die tijd werkelijk zo goed was zou in 1852 geen wet nodig zijn geweest voor noodlijdende gemeenten. Reeds meer dan een halve eeuw geleden verklaarde Thorbecke, dat de zelfstandigheid der gemeenten binnen zekere grenzen is besloten en in innig verband staat EERSTE KAMER tot de positie van provincie en rijk. In'zijn tijd, zo zei de minister, waren een eigen politiekorps en eigen belastingen misschien van zeer groot belang:, zij hebben, nu relatief veel minder betekenis (de be moeiingen en verantwoordelijkheden van de gemeentebesturen zyn sinds dien enorm uitgebreid). Het is on mogelijk voor de gemeenten een vol doende eigen belastinggebied te scheppen. Ik heb er, zo zei prof. Beel, nooit twijfel aan laten bestaan, dat ik de gemeentelijke autonomie een groot goed acht De eigen verantwoorde lijkheid van de gemeenten is echter niet verbonden aan een eigen belas tinggebied. De gemeentebesturèn dienen te beseffen,- dat zij zelf ver antwoordelijkheid dragen voor hun begrotingen en dat zij zich hebben te bewegen tussen de aanwezige mo gelijkheden.;. Die eigen verantwoordelijkheid der gemeentebesturen moet ook blij ken uit het sluitend maken en hou den van de begrotingen. Meer en meer begint het voor te kotnen. dat gemeentebesturen rekening houden met aangevraagde hogere uitkerin gen van het rijk, welke nog niet zijn toegezegd, hetgeen, niet aanvaard baar is. BRUNSWIJK Twee jonge pi loten van de Oóstduitse luchtmacht: zijn dinsdag naar Westduitsland ge vlucht. Zij vertelden ontevreden te zijn over hun dienstvcorwaarden. niets af van wat de minister eigen lijk wil," was hun mening. Aan het slot van de vergadering deed voor zitter Louwes echter de bekentenis, dat de minister wel degelijk de reeds genoemde suggestie ter spra ke had gebracht. Een suggestie, die een misverstand tot gevolg had, dat in agrarische kringen heel wat dei ning heeft veroorzaakt. „We moeten de eenheid in de landbouw bewaren." riep de heer Visser, voorzitter van de hoofdafdeling Veehouderij uit, doch toen het bestuur, voorstelde eens met de minister te gaan praten als er. alsnog een dergelijk voorstel wordt gedaan, viel de eenheid in twee blokken weidegebied (5 stem men) en zandgebietT (11 stemmen) uiteen. Op één punt was er een één stemmig geluid te horen: Dat het huidige melkprijsbeleid aan de schrale kant isl Daarop wordt ook gewezen In een brief, die naar de leden van de Staten Generaal is ge stuurd en waarin voor een ruimere garantieprijs wordt gepleit. Vrijdag komt de melkprijs namelijk in de Tweede Kamer aan de orde. DEN HAAG. De Indonesische zaakgelastigde heeft gisteren, aan de regeringscommissaris voor Indone sische aangelegenheden een aide-me moire overhandigd, waarin wordt aangedrongen de besprekingen, die op 7 januari werden afgebroken, op donderdag 2 febr„, uiterlijk op vrijdag 3 februari, te hervatten, opdat de be sprekingen tegen het einde van deze week: zouden kunnen worden beëin digd; Intussen heeft de Indonesische ge zant in bijzondere missie, mr. Oetoyo Ramelan, die van plan was woensdag naar Genève te gaan, op het laatste moment, „wegens bijzondere bezig heden" zijn reis afgelast Het uitlekken van berichten,- vol gens welke de leden van de Indone sische delegatie'in Genève passage hebben geboekt voor een vliegtuig, dat zondag- naar Djakarta vertrekt, sou voor de Indonesische zaakgelas tigde aanleiding 2«n geweest tot het verzoek ie besprekingen, zo spoedig mogelijk te beëindigen. DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft gisteren ruimschoots gelegen heid gehad haar mening over de Be nelux te kennen te geven, toen een tweetal wetsontwerpen aan de orde kwam, die behelsden de goedkeuring van een protocol betreffende de coör dinatie van de economische en socia le politiek van de Beneluxlanden en van een protocol inzake de handels politiek. TWEEDE KAMER De beidé wetsont werpen-- werden z.h.s. goedgekeurd met de gebruike lijke aantekening voor de C.P.N. Voordat het zover was vroegen en kele kamerleden de minister, wat er de twee laatste jaren op het gebied van de éénwording werkelijk .is ge beurd, welk overleg er is geweest en welk overleg er nog gaande is om te komen tot opheffing van onna tuurlijke concurrentiefactoren. In zijn antwoord erkende de minis ter, dat er nog veel zak moeten, ge beuren. Wel noemde -hij het Bene lux-beleid actief en praktisch. In Eerste Kamer: F el debat over de kerstgratificatie in Eindhoven (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. De berisping, welke minister Beel in december aan zijn vroegere woonstad Eind hoven gaf omdat zfr tegen dé wens van de regering een kerstgratifica tie aan het gemeentepersoneel had gegeven, heeft gistermiddag in de Eerste Kamer tot een felle botsing geleid tussen hem en zijn partij genoot Van Lieshout. De KVP-senator, wethouder van Eindhoven, meende dat de minister zijns inziens Art 126 van de Amb tenarenwet had misbruikt, om het Eindhoven onmogelijk te maken zijn ambtenaren een verdiende ex tra beloning te geven wegens lang durig werken onder hoge druk, om dat er een tekort aan personeel is. Minister Beel antwoordde, dat 't een ondankbare taak van een mi nister van Binnenlandse Zaken is zulke populaire maatregelen tegen te gaan, „Ik had echter bij het ge meentebestuur van Eindhoven meer begrip verwacht voor de situatie van1 de regering, ook dat het ge meentebestuur over een dergelijke maatregel overleg zou hebben ge pleegd en haar niet geheim zou' hebben gehouden," zei hij. (Van onze correspondent) HARDERWIJK. Een helikop ter van de marine-luchtvaartdienst heeft woensdagmiddag zes arbeiders van een anderlosser in Oostel(jk- Flevoland gehaald. Zoals gewoonlijk waren deze ar-r beiders maandagmorgen uit Harder wijk vertrokken om de gehele week op het water te:blijven, waar hun werkzaamheden bestaan uit bagge ren van de toekomstige kanalen in de nieuwe polder Oostelyk-Flevo- land. Toen de vorst inviel hebben andere schepen nog kans gezien weg te komen, maar hun boot liep vast in het ijs. Onder normale omstandigheden, worden deze arbeiders op woens dag van nieuwe proviand voorzien zodat hun voedselpositie gisteren zorgen begon te baren. Men besloot dus de hulp in te roepen van de marine-luchtvaartdienst. De zes mannen werden ïn goede conditie bij het gemaal Lovink bij Harder wijk aan wal gezet. Vandaar zijn zij per auto naar het station gebracht. (Advertentie l.M.) i$aak i jtOi p.;>pak]^Rx>X y iv-sjTRi I f £d fevhè^riijlcë'g uh van zon-doorïrokker volrijpe' tabakken op.- Stéék, dan óp.en U Weet v. waarom: steeds meer ménsen 'zeggen:" kz -3 .Roxy "Rook,RedérjemG\-V, ik Dubbel gefermenteerd *- ff'Dubbel 'g'ezüiverdV;vf 'v- F; -"'Tv.1:sf-i- J'V\v? MADRIDDe Spaanse minister van arbeid, Jose Antonio Giron, heeft dinsdagavond aangekondigd, dat in Spanje de -ionen verhoogd zullen worden. Onk maakte hij bekend,-dat met de uitvoering van'ee'n vijfjaren plan voor de volkshuisvesting een bedrag gemoeid zal zijn van rond zestig miljard 'peseta. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Minister Beel heeft in de -Eerste Kamer medege deeld, dat het kabinet nog steeds geen beslissing heeft genomen ten aanzien van de motie-Tendeloo over de rechtspositie van de huwende en gehuwde ambtenares. Hij zegde toe een spoedige beslissing te zullen be vorderen. 7 OW AT eens per kwartaal ont- varia ik een zogenaamde^„ket- tingbrïef'N U' kent dal bijgelovige speelgoed voor grote mensen wel,. De' tekst heeft meestal een opge wonden noodlotstoontje, in deze trant; 'f Deze brief spant een keten van geluk overde 'uiereldA Maak er vijf afschriften van en zand die aan vijf van uw vrienden. Onder de brief staan vijf namen. Verwijder de bo venste, plaats uw eigen naam onder aan en wacht af. Kort nadat u uw plicht in deze keten des geltiks hebt gedaan, zal u een .groot geluk be sehoren 2ijn." „De heer Heymannsthal téWorsch (Z. Tirol) verzond de vijf brieven prompt en vond, bij thuiskomst, een kennisgeving in zijn bus, dat hij tachtigduizend dollar gewonnen had. Madeleine Renay te St. Villegeorge (district Lyan) trouwdekort na. het posten der brieven met een 'millio- nair en leeft thans gelukkig te Pa rijs! Verbreek de keten niet! Cap- tin McGregor te Birmingham ver brak de ketting en viel in een kalk put. De heer Jenssen te Hogölöts (Sv.) werd kort na het -verbreken van de. kettinggedood door een krokodil". Ofschoon ik, zówet van krokodil len als van kalkputten een begrij pelijke afkeer heb, kom ik er zelden toe aan het spelletje mee. te doen, want het schrijven van noodzakelij ke brieven, kost me al zoveel moei te. Vanmorgen heb ik-er echtereen ontvangen die mij de vraag .doet stellen, of het verbreken van de ketting, nog wel moréel verant woord is. Oordeel zelf, Ik vertaal de tekst voor u uit het Engels: „Beste-Vriend, Deze kettingbrief werd gestart door een man zoals u, in de hoop dat zijn ondernemen ontspanning en geluk zal mogen brengen aan alle mannen die vermoeid zijn.'- In tegenstelling tot de meeste ket- tingbrieven, kost deze u geen cent. 11 hoeft alleen maar vijf copieën te zenden aan vijf van 'uwvrienden, die net zo vermoeia zijn als Maak vervolgens een postpakket van uw vrouw en zend haar aan de- man, wiens vaam boven aan het- lijstje ondertekenaars staat. Schrap deze naam 'vervolgens dóór~~ëh' zêf uw eigen naam onder aan de lijst. Zodra uw naam, over enige tijd, boven aan Is komen te staan zult u 1S578 vrouwen ontvangen, waar onder vele. voortreffelijke exempla ren!.. ;-"i v;- Heb vertrouwen Verbreek de ketting niet. Een man «erbrak deketting en kreeg .zijn eigen vrouw terug. Een andere vian, die wèl zijn plicht deed, ontving r&eds binnen enkele dagen 183' vrouwen. Hij werd giste ren begraven. Iedereen zei dat hij, voor het eerst sinds jaren, eert glim lach om de lippen had" De brief draagt, bij wijze -van ondertekening, vijf namen: Fantasie-namen. De eerste is tenminste Pou-jade, ■Parijs.:;-. - Aangezien ïkplein' behuisd 'ben, verzoek .ifc 'u geen in postpakketten uit te drukken conclusies .te trek ken uit' het feit dat ik?- onder Pou- jade,. de naam. plaats van „O KRONKEL. „ASUimiïUN Een voorstel van de „North American Airlines" om een transatlantische dienst voor hei halve tarief te openen, is woensdag door de Amerikaanse raad voor de burgerluchtvaartaf gewezen. - De maatschappij wilde met toe stellen voor honderd personen tweemaaldaagsgaan vliegen - op het' 'traject New York-Londen-Pa- rijs-Frankfort-Romé .voor minder dan de. helft van de. thans gelden de prijs, x (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De Tweede. Ka- mer heeft het wetsontwerp, waarbij de mogelijkheid wordt geopend om de duur der herhalingsoefeningen voor de Derde Divisie in 1956 tot boven het wettelijk maximum van 85 dagen op te voeren, aangenomen. Met. 55 tegen 3 TWEEDE KAMER ■s-GRAVENHAGE, - Met de eer- ste vlucht van de luchtvaartniaat-. schappij AirCeylon op het traject AmsterdamColombo (vertrek van Schiphol op 7 februari a.s.) zal post worden medegegeven, voor Bombay en Colombo, De correspondentie moet uiterlijk op 6 februari te 14.30 uur te Amsterdam C.S., aanwezig zijn. stémmen. De communisten lok ten deze stem ming uit. Kenne lijkniet. zozeer omdat zij een verwerping ervan, verwachtten, doch omdat zij hoop hadden, dat er. niet genoeg Kamer leden aanwezig zouden zijn om de vergadering naar grondwettelijk voorschrift te .laten voortduren. Dat opzetje ;mislukte> -. c y;.. De minister slaagde er iii Ka mer aannemelijk te maken, waarom de herhalingsoefeningen:, verlengd zullen moeten worden, hoewel de. in ternationale manoeuvres, waaraan. de derde divisie aanvankelijk, zou deel nemen, niet doorgaan. Hij wees er ni. op, dat met het oog op een ato- misehe oorlogvoering de divisies her zién zullen moeten worden. 2ü zul len beweeglijker moeten worden.' voor zover zij bij een onverhoopte oorlog in de eerste lijn geplaatst zoü- den moeten wórden. Maar. men- kan geen oude schoenen .wegwerpen voordat meit nieuwe heefL En daar om moeten eerst dé oude 'divisies aangepast worden aan ...de. mödèrnc oorlogvoering:. DEN HAAG.Een eventuele loonsverhoging mag geen .aanleiding zijn tot -hét verb ogen:-van ae prij zen, aldus eèn verklaring..van het Verbond van Nederlandse- Werkge vers, het Centraal Sociaal: Wferkge- versverbond, het Katholiek" Verbond van Werkgeversverenigingen en het Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers in Nederland. In een ge meenschappelijke brief aan de indus triële leden en de leden yah de aan gesloten industriële verenigingen' wordt geschreven, dat ihsns "teer dan in het afgelopen j. r.ewts krachten werkzaam zijn. .v t ris verhoging zouden kunnen vero-..-za ken en prijsverlaging in de weg zou den kunnen staan. De besturen roe pen in de brief hun leden op om medewerking te verlenen aan de sta bilisatie van de prijzen en waar mo gelijk aan de verlaging daarvan.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2