r* Humpie heeft 5n bok geschoten55 een dolle vermakelijke klucht Spelers van kaliber in luchtig niemendalletje Verkeersles voor het Gentr. Vrouwencomité Schaatsenzélfs op de Sc hie! T.C.K. nu uit de running? PTTS verliest van PHM Bijzonderheden over de Valentijn-puzzel-tocht Heroprichting Humanitas beschermen POLITIE VD Nieuwe Comedia voor Kunstkring Handbalpro gramma Hoe moet het niet en hoe wèl! Voordrachtavond swrarrrmiwii^'i111 saw Kijk uit voor Gevaarlijk ijs Slechte dag voor E. S S. Binnenbrandjes Lantarenpaal omver gereden Een afscheid bij „De Zonnebloem" TAFELTENNIS De vrouw in de vakbeweging Geslaagd Burgerlijke stand Riecler jeugdkoor uitvoering 2 Vrijdag 3 februari 1956 (Adoertentte I-M.) De leden van de Schiedarr.se Kunstkring hebben zich gister avond goed vermaakt mét de opvoering die het jonge gezel schap „Het nieuwe Comedia" heeft gegeven van „Humpie heeft een bok geschoten", geschreven door het Engelse duo Harold Brooke en Kay Bannermaii. Het stuk werd aangekondigd als een blijspel, maar het is eigenlijk een klucht met tal van dwaze en luidruchtig-vermakelijke situaties, waarmee dan goed ge maskeerd wordt dat de inhoud wat mager en geestloos is. Daar komt nog bij dat men van toneelfiguren van het kaliber van Guus Hermus, John Gobeau en Magda Janssens niet verwacht zou hebben dat zij voor hun groepje een dergelijk stuk op het repertóir zouden nemen. De intrige is simpel en speciaal ingesteld óp komische effecten, die dan ook aan de lopende band komen. Twee mannen worden in een hotel kamer opgesloten wegens een be smettelijke ziekte. Daar blijkt, dat de vlotte jongen de eerste echtgenoot is van het knappe, jonge vrouwtje, wairmee de veel oudere, grommige tweede man thans gehuwd is. Dit vrouwtje dwaalt dan als een twist appel door de ziekenkamer, msar maakt ook nog wat slippertjes met een zeer charmante hotelier. Om de ze ingewikkelde vierhoeks-vei hou ding dribbelt dan nog een bazige oude verpleegster, de pleegmoeder van de grommige Humpie, die de zieken braaf bemoederd in de stijl van de kinderkamer, compleet met teddybeer bij het slapen gaan, Humpie, de tweede echtgenoot, vastgeroest in zijn levensgewoonten, kan deze situatie niet aan en schiet dan ook bok op bok, die dan weer op vermakelijke, maar niet altijd geestige wijze, worden uitgesponnen. Er komen genoeg dolle situaties in voor, zoals de ontsnapping aan vastgebonden lakens uit het raam van de ziekenkamerisolatiecel en de gesimuleerde zelfmoord, om het spel op gang en de toeschouwers be zig te houden. Voor geroutineerde kluchtspelers een karwei om van te smullen, maar voor de leden van dit gezelschap, die zwaardere karweien gewend zijn, was het soms merkbaar moeilijk om zich op het gewenste peil in te stellen. Dit lukte nog het best aan John Gobau als de wat pietluttige en kla gelijke, maar beste brave Humpie, öe tweede echtgenoot. Ook Magda Janssens wist nog wat te maken van de hinderlijk-moederlijke oude ver pleegster met een help-complex. Maar Guus Hermus, die ook als regisseur optrad, wist niet altijd raad met al die vermakelijkheden en werd, bij gebrek aan flitsende, sprankelende humor, de clown van de troep. Bep Dekker was een aller-ehar- roants vrouwtje, een aantrekkelijke twist-appel tussen de heren, maar bleef met haar spel wat op de vlak te. Robert Sobels was de druk-doene- rige charmerende hotelhouder, die tenslotte het slachtoffer wordt van. de ziekte-epidemie. De kleine rol van huisknecht nam Frans Koppers voor zijn rekening. Het publiek, dat als gewoonlijk weer de gehele zaal vulde, heeft zich wel kostelijk kunnen vermaken met dit luchtige niemendalletje. En het hartelijke applaus was een welge meende dank. Als de weersomstandigheden het toelaten, zal er het as. weekeinde alleen een handbalprogramma wor den afgewerkt voor dc elftallen die in de afd. Rotterdam spelen, als mede de jeugdelftallen. Zowel van Wilton als van DWS komt er maar één senior-elftal in het veld. Van Wilton moet het 2e damesteam het opnemen tegen Snel- wiek 3 op het terrein Varkenoord. Voor DWS speelt het 3e herenteam tegen het Goudse Vires et Celeritas 2 op de Oudedijk. In de jeugdafdeling spelen iunior- meisjes van DWS tegen Schutters en het 2e elftal gaat naar Schut ters 2. Juniorjongens DWS gaat naar RODA en die van Wilton ontvangen Meeuwen. Advertentie l.flf.l Bovenstaande slagzin'is in verband mee deze aanbieding Velours Pressé maar uiterst zwak, want er is zelfs be slist geen betere velours te koop dan deze Velours Pressé. Duizenden meters werden er gebruikt voor meubelbe-, kleding op de duurste meu belen en met jarenlange garantie verkocht en als gor- dijnvelours heeft U de rijkste overgordijnen die U zich maar denken kunt. 6000 meter VELOURS PRESSÉ van &90~p. m. die in één kleur (de meest gevraagde kleur terra) onver kocht in de fabrieksmaga- zijnen lag, gaan wij nu ver kopen voor minder dan de halve prijs- Zaterdagmorgen om P uur begint de verkoop van deze terra velours pressé van 8.90 per meter, voor overgor dijnen en - meubel be kleding, J /j 120 cm breed, per meter voor Geen -el. ot schriftelijke bestellingen WUIKEICWROM BillNEMEG, Tsl. 291S0 taten we ons eens bezinnen op de schuldkwestie by verkeersongevallen, heeft het Schiedams Centraal Vrouwencomité gezegd. En in samenwerking met dc vereniging voor Veilig Verkeer is cr gisteren een verkeersmiddag en -avond georganiseerd ln Arcade, waar de dames een lesje kregen van de chef van de plaatselijke verkeerspolitie, inspecteur Knook, die met woord en beeld duidelijk maakte hoe het moet in het verkeer. Hét grootst probleem van onze tijd is het verkeersprobleem. Dagelijks vallen er slachtoffers in het verkeer; zoveel en zo vaak dat men er aan gewoon begint te raken.' 1955 no teerde 1700 (200 meer dan ih '54!) doden bij verkeersongevallen en nog meer zwaar gewonden. De materiële schade is reeds enkele jaren geleden geschat op 80miljoen gulden. In verband met "deze bittere feiten herinnerde inspecteur Knook aan de boodschap van prinses Wilhelmina: eerbied voor het leven (ook en voor al in het verkeer). 1643 verkeersongevallen in 1955 in Schiedam maakt ook hier strenger optreden van de politie noodzakelijk in het kader van de landelijke ver- keersactie. Als oorzaak van het ver keersprobleem noemde spreker on der meer de snelle toename van de verkeersintensiteit, waarmee de ca paciteit van de wegen geen gelijke tred heeft gehouden. (Van. 1920 tot 1956 nam het aantal auto's in Rot terdam toe van.BOO .tot] 26.000 en een half miljoen bromfietsers bevolkt de wegen- 'N Verkeersregels zijn een noodzake lijkheid, maar ze moeten ook door de weggebruikers gekend en nage leefd worden. En aan dat laatste mankeert in de praktijk lieel veel. Verscheidenen bewegen zich in het verkeer zonder zelfs de elementaire verkeersregels te kennen. Een belangrijke vooruitgang bete kenen de activiteiten van de .vereni ging-" voor Veilig Verkeer op de scho len, waar het verkeersonderwijs verplicht isgesteld. Het instellen vande jeugdverkeershrigades is een succes geworden en overwogen wordt .om het aantal brigades in Schiedam nog uit te breiden. Dat echtereen zekere voorlichting in het verkeer ook voor kinderen, die de school nog niet bezoeken, op zijn plaats is. blijkt uit het feit, dat van de 356 voetgangers, die in 1952 bij verkeersongevallen om het leven kwamen, 1Ö5 kinderen waren bene den de 6 jaar. Hier ligt een taak voor de ouders. Het oversteken, dat al een pro bleem op. zichzelf vormt, zal in de toekomst waarschijnlijk voor dé', voetgangers beschermende bepalingen krijgen by bepaalde oversteekplaatsen. Verscheidene verkeersovertredingen werden door de héér Knook onder de loep genomen, waarbij hij de grote snelheid van de bromfiet sers een gevaar noemde en vast stelde, dat deze voertuigen eigen lijk zomin op bet rijwielpad als op de rijbaan thuis horen. Het instellen van 'n maximum snel heid zal hierin verbetering kun nen brengen. Roekeloosheid, on wellevendheid en onverdraag- Een. wükgemeenteavond is er niet in de eerste plaats voor de gezellig heid, maar om een goede band te onderhouden tussen de leden van de gemeente. Dit zei dr. Ij. J. Cazemier donderdagavond in Irene voor'nhon- derdviifiigtal belangstellenden van Wijk 2 van de NJLG. Hij verzocht de ideologische betekenis van deze bijeenkomsten niet te onderschatten. De heer J. B. Oosterwelder, bekend van zijn voordrachten voor de CJMV wilde daarna het programma met een reeks van voordrachten, die m twee delen te splitsen was. Voor ds pauze het- lichtere genre met schet sen uit de soms wel jolige stu dentenjaren van drie bekende Ne derlanders. Na de pauze luisterde het publiek naar een. declamatie over de ervaringen de spreker heeft alles zelf meegemaakt van de Nederlanders na de oorlog in In donesië. De levenshouding en instel ling van de soldaat in het Verre Oos ten kwam hierbij ter sprake, _een ernstige causerie, die stof tot. naden ken gaf. Oecumenisch avondgebed Het oecumenisch avondgebed, dat iedere zaterdagavond om half acht in de Lutherse kerk te Schiedam plaats vindt, zal gedurende de maand februari achtereenvolgens worden geleid door: pastoor C. Toi (Oud Kath.) op 4 februari; dr. R. J. Cazemier (Ned. Herv.) op 11 fe bruari; ds. E. J. Oomkes (Geret) ip 18 februari en ds. J. Gras (Ned. ierv.) op 25 februari. De heer D. J. Bakker te Schie dam Is aan de Technische Hoge school te Delft geslaagd voor het candidnatscxair.cn werktuigkundig ingenieur. zaambeid veroorzaken nog al te veel ongelukken. Nadat de heer H. Hoek als voor zitter van de plaatselijke afdeling van de vereniging voor Veilig Ver keer een propagandistische woord had gesproken, waarin hij de na druk legde op de werkzaamheden van de jeugdverkeersbrigade, toon de de heer Knook verscheidene lan taarnplaatjes, die duidelijk illus treerden „Hoe men niet .moet rea geren in het verkeer". Tenslotte kregen de dames nog 'n uitnemende gelegenheid om met 'n soort hersengymnastiek te tonen, wie van hen de „knapste" was In het verkeer. Het ging er zeer geanimeerd toe, maar gemakkelijk was het ook na de wijze les niet. De voorzitster van het Centraal Vrouwencomité, mevrouw E. M. den Boer—Bijl, wees er in haar ope ningswoord op, dat de onbeleefdheid jammer genoeg ook een grote rol speelt in het verkeer en dat de ouders de kinderen moeten, voorgaan met het goede voorbeeld. I» bij H»n hate heer, maar met een van onze klntierbrllien Wijlt htj „een echte Je»»s«n" Telefoon 67649 Apothekers nachtdienst: Apotheek C. J. Jansen, Swammerdamsin- gel 41 en Nieuwland. dr. Wi- bautplein 19. Bellen by ongeval: G.G. en GD. Tuinlaan dó telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en ieuere avond (behalve woens dags en zaterdags) van .7 tot 8.30 uur) Zondags gesloten. R.R Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend tedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur. Iedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Schilderijen-ten toonstellingen van de „Start"- groep (tot 20 februari) en van Karei Appel (tot 27 februari). Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur, ook des zondags van 2 tot 5uur. Op woensdag- en vrij dagavond van 710 uur. BIOSCOPEN Passage, 2, 7 en 9.15 uur. „De brug gen bij Toko-ri". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Het dal der Koningen". VOORSTELLINGEN Irene, 8 .uur: Chr. filmactie „De open deur". Musis Sacrum, 8 uur: Kath. Kring Vastenavond-viering. Nu de vorst sterk in hevigheid is afgenomen, klinkt weer de waar schuwing: wees voorzichtig op het ijs. Dit geldt voor Schiedam dan wel speciaal voor de havens met een wisselende waterstand, die ook gedeeltelijk door de schepen alweer zijn opengevaren. Vooral de jongens mogen nog graag risico nemen, wat het hoeft nauwelijks gezegd te worden - levensgevaarlijk is. Op verschillende plaatsen heeft Gemeentewerken al borden geplaatst met het opschrift; „Gevaarlijk ijs" (Poldervaart, Zwammerdamsingel, e,a.). Bij de Nieuwe Brug aan de Westerhaven is een groot wak,- dat zoals reeds gebleken is gevaar oplevert. De politic zal overal streng toezicht houden en niet aarzelen om in te grijpen. Het eerste tiental van de Schie- damse schaakvereniging E.S.S, heeft het in zijn thuiswedstrijd tegen R.S.R. 1 uit Rotterdam niet tot een overwinning kunnen brengen. Wel iswaar was in eerste zitting een resultaat van 3—2 in het voordeel van E.S.S. bereikt, in tweede zit ting werd uit de vijf afgebroken partijen slechts twee punten bint nengehaald. De einduitslag 5—5 stelde wel teleur. Tot de 2warte bladzijde van het derde .tiental behoren stellig de ver richtingen in dit winterseizoen. Ne derlaag op nederlaag werd ge ïncasseerd, ook daar waar een over winning op zijn plaats had moeten zijn. Moest de laatste thuiswedstrijd al gespeeld worden met vijf inval lers, thans moest tegen HVO 2 uit Vlaardingen het tiental gecomple teerd worden, met vier invallers. Slechts één was er beschikbaar, zo dat reeds met een. reglementaire 03 achterstand moest worden be gonnen. De zeven spelers die nog ondanks de vinnige koude de strijd moedig onder de ogen durfden zien, zijn echter met stille trom huis waarts gekeerd. De brandweer is gisteren drie maal in actie gekomen voor brand alarm. Het had weinig te beteke nen. De rookontwikkeling die gis termorgen om tien uur geconsta teerd werd in de huiskamer van 'n familie aan de Kortlandstraat, bleek het gevolg te zijn van een defecte schoorsteen, zodat brandmeester J. de Jager en zijn mannen slechts controle hadden uit te oefenen. Een schoorsteenbrandje bij de familie V. aan de Parallelweg 's middags om half één was met de ramaneur spoedig gedoofd. Bij öe familie Van G. in de Pernissestraat, kwamen de afgelopen nacht vonken uit de kachel op de vloer terecht. Er brandde een gat in de vloer en ook een houten bint vatte vlam. Met 35 emmers water heeft de brandweer o.l.v. brandmeester J. Keuzenkamp, het vuur geblust. Een ogenblik van onoplettendheid was er de oorzaak van dat L. L. H, uit Schiedam vanmorgen omstreeks half acht op de BK-laan ter hoogte van de Éosboomlaan met zijn vrachtauto een lantarenpaal omver reed. De wagen werd aan de zij kant beschadigd. De Stichting „De Zonnebloem" te Schiedam is haar leidsters kwijt. Me juffrouw M. H. Beends is n.l, van voornemen in. het huwebjk te tre den en haar assistente is van be trekking veranderd. Dit ;is een slag voor de' pupillen van „De Zonne bloem". In zaal Marijke is de scheidende leidsters een afscheids-avond aange boden door de pupillen, die gevuld is met eigen voordrachten. Bij die gelegenheid bood mej. Tieleman ook geschenken, aan namens docenten en leerlingen. Het gebeurt maar zelden dat het ijs in de Schle meester zijn, die bewegen zich voort met de prikslee, of sterk genoeg is om de schaatsenrijders te dragen, maar laten zich heer tijk voorttrekken over de grote ijsvlakte nit is het dan toch z°. Vrolijk zwieren de jongens en door een grote broer of:zus^Zelfs over, de vaargeul, die meisjes op de gladde ijzers van de spoorbrug naar weer is dichtgevroren, glijdende schaatsenrijders heen de ophaalbrug bij de Jan van Riebeeckweg en weer want de vorstperiode is nog kórt, maar hevig geweest. terug. En de kleinsten, die de schaatssport nog niet In de competitiewedstrijden van de tafeltennissers zy'n de afgelopen week geen bijzondere verrassingen gevallen. Of het zou de tweede klasser PTTS moeten zijn die een nederlaag leed. TCK zag zyn kansen iets dalen door een nederlaag en NO AD boekte op gemakkelijke wijze twee overwinningen. In de eerste klas moest TCK het opnemen tegen Xerxes 2. Onze stad genoten moesten het danig ontgel den: met niet minder dart 9-—1 moesten zij het onderspit delven. Het was alleen Jan Plooy die de eer wist te redden, "Wim de Winter en Krien van Dijk (invaller voor Loek Ver linde) kwamen niet tot winst. TCK is door deze nederlaag twee punten achter geraakt op de titelkandidaten. In de volgende wedstrijd heeft TCK van zijn nederlaag weer iets goed gemaakt door een 82 zege op West 1. Wij geloven echter niet dat TCK nog een kans zal maken, daar een van hun sterkste spelers, Loek Ver- linde, niet meer ter beschikking is. Het is wel jammer voor onze stad genoten dat zij met een zeer goede kans op het kampioenschap hun team thans verzwakt zien. NOAD moest afgelopen week op bezoek bij Carbon 5, Deze vereniging kon echter zijn team niet formeren ïn verband met ziekte van enige spelers. Carbon heeft voor deze wed strijd uitstel aangevraagd en NOAD gaf hierin zijn volle medewerking (reglementair wordt er voor ziekte geen uitstel verleend). De compe titieleider heeft hier bet laatste woord. De volgende wedstrijd kreeg NOAD bezoek van" TRO 1. In dit team waren twee reserves opgesteld, zodat onze stadgenoten met dit team niet veel moeite hadden. Kees Ma- rijnen, Dik Aaldijk en Daan v. d. Oever scoorden, met de regelmaat van de klok. Alleen bij het dubbel spel ging de winst naar IRO, Het werd dus een 9—1 overwinning, In de tweede klas leden onze stad genoten van de P.T.T. een onver wachte nederlaag tegen PHM 1. Het was wel de kleinst mogelijke neder laag, namelijke 6—4, doch PHM be hoort tot de staartteams van de af deling, zodat deze nederlaag wel zeer onverwacht is gekomen voor PTTS. Voor PHM betekende dit twee kostbare punten. De uitslagen zijn verder als volgt: tweede klas: TCK 2BTTC 2 6—4; derde klas: van de afgelopen week De motorclub Schiedam, die in samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap op 14 februari öe Valentijn-Puzzël-looptocht, op touw heeft gezet, heeft nu iets meer be kend gemaakt over de organisatie. Er zal gestald: worden bij het ge bouw van Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73, des avonds van 8 uur af. De deelnemers worden diverse richtingen uitgestuurd, maar toch zal iedereen langs dezelfde punten komen, zij het de een wat eerder of later dan de ander. De te lopen afstand bedraagt 9 kilometer en daar zal men ongeveer twee uur voor nodig hebben, de gemiddelde snelheid moet 4 kilome ter per uur bedragen. Op een. heroprichtingsvergadering fn het gebouw van de Nederlandse Protestanten Bond is de plaatselijke afdeling van de vereniging voor maatschappelijk: werk- „Humanitas" die sinds 1952 „sluimerde", weer op poten gezet, De. opkomst was be droevend, maar vol goede moed zal het nieuwe bestuur weer met a* werkzaamheden beginnen, die o.door het vertrek uit de ge meente van enkele oude bestuurs leden waren komen stil te liggen. De secretaris van het gewest Zuid- Holland van „Humanitas", de heer B. Drukker, presideerde de verga dering- Hij wees er op dat er voor de vereniging in Schiedam zeer zeker werkterrein braak ligt en dat een poging de sluimerende af deling nieuw leven in te blazen op zijn plaats is. Hartelijk dank bracht hij aan mevrouw Van Woerkom, die nog lange tijd voor Humanitas aan het werk is gebleven. Het nieuwe bestuur ziet er thans als volgt uit: voorzitter B. Drukker, secretaris G. Koeten, penningmees ter A. Molendijk en algemeen be stuurder mevr. J. C. v. Woerkom- Witte. Het bestuur is hiermee nog onvolledig, maar zal tezijnertijd nog worden aangevuld. De adjunct-directeur van het Cen taal Bureau van Humanitas, de heer N- F. A. de Graan, hield op deze avond een causerie over de bete kenis van het maatschappelijk werk en de organisatie van de gezins verzorging, waarbij hij aan de hand van voorbeelden duidelijk maakte wat het maatschappelijk nu precies inhoud. Daarna vond een discussie plaats, waar de praktische moge lijkheden ter sprake kwamen en de mogelijkheid van het stichten van een sectie gezinsverzorging werd overwogen. Er zijn drie soorten controles. Al lereerst de vaste tijdcontroles, waar de deelnemers hun kaarten moeten laten stempelen en waar hun tijden van aankomst genoteerd worden. Men dient precies op tijd te lopen, arriveert men dus te vroeg bij zo'n controle, dan kan men rustig een of meer minuten wachten alvorens het stempeltje té halen. Er zijn ook „geheime tijdcontro les", waar eveneens de passeertijd van de deelnemers opgetekend wordt en tenslotte worden hier en daar „fopcontroles" geplaatst, om het allemaal een beetje moeilijker en leuker te maken! De tijdcontroles zijn kenbaar aan een-blauwe vlag, de overige twee herkent men aan een witte vlag. Het missen van een controlestempel le vert strafpunten op en wie drie controlepunten is voorbij gehold, wordt gediskwalificeerd. Een en ander staat echter zeer duidelijk aangegeven in het Puzzel- Loop-reglement, dat elke deelnemer tijdig zal ontvangen. De vereniging Dc Nederlandse Bloemisterij zal aan iedereen die de loop reglementair volbrengt een prachtig bos tulpen uitreiken. Tevens zorgt deze landelijke in stelling er voor dat iedereen by inschrijving een fleurig foldertje over „Valentijndag" krijgt. Diverse industrieën hebben reeds fraaie prijzen toegezegd. Het is de bedoe ling met deze tocht de basis ta leg gen voor een goede Schiedamse tra ditie. Schrijf zo snel mogelijk in bij de VW in de Plantage, want de deel name is beperkt. Men kan ook inschrijven bij C. de Vries, Vellevestslngel 23; C. Spermo, Lorentziaan 7 en K. van Druten, N. Maasstraat 98 ot telefo nisch bij 67299 en 67344. nog geen uitslagen bekend; vierde klas: Wifra 8—TCK 5 1—9, Rapid 2 —TCK 4 5—5. TCK 6—Feyenoord 5 5—5, NOAD 4Van Marie 1 10—0, NOAD 5Insulinde 4 10—0, Hagero 3 —NOAD 6 9—1; vijfde klas: HPV 5 —Wilton' 4' 3—7, NOAD 8—Zuidwijk 4 3—7. Het programma voor de eerste teams voor de volgende week luid: eerste klas: 6 febr. TCK 1—RoNo 2 (vun. Koopmansbeurs); 11 februari Ready 1—Xerxes 1 (Koopmansbeurs, aanvang 19.30 u.), NOAD is vólgende week vrij. Tweede klas: PTTS 1 Rotterdam 3 (schuilkelder P.T.T., in gang Plein Eendracht). Derde klas: 10 febr. Wifra 7—Wilton 1. Vierde klas: TSF 1—Zuidwjjk 2 (aanvang half acht, zaaltje Kivea van Beveren straat) Bij St, Eloy De koude heeft de organisatoren van de Nederlandse Katholieke Me.' taalbewerkersbond donderdagavond de das om gedaan. Aan meer dan duizend vrouwen -en moeders van de leden van St.-Eloy was een uit nodiging verzonden voor een gezel lige avond in de grote zaal van Arcade. De bedoeling was een beter begrip te brengen over de taak van de^vrouw in verband met stre ven eri doelstelling, van de vakver eniging. Deze bedoeling werd donderdag niet volkomen verwezenlijkt, want de zaal met 600 zitplaatsen telde slechts een handjevol belangstellen den. Voor deze kleine groep heeft districtsbestuurder Berbè een uiteen, zetting gegeven van het werk van de vakvereniging en in verband hier mee een omschrijving van de taak van de vróuw in gezin en maat schappij. De vrouw is een onont beerlijke steun en zij kan zeer veel bijdragen voor de vooruitgang. De bijeenkomst werd niet louter gevuld met theorie. "Voor de lichte noot zorgden zeven in fleurig rood en zwart gestoken jonge dames. Met hun snareninstrumenten brachten zij vuur en gloed in de holle zaal. Op voortreffelijke wijze speelden en zongen zij de moderne lichte num mers. De Mandogita's de naam is het vaandel voor hun. muzikale slag wapens verkregen aan het slot een welverdiend applaus. De heer W. H. Karreman, te Schiedam, is aan de Stichting Kli nisch. Hoger Onderwijs te- Rotter dam geslaagd voor het artsexamen eerste gedeelte. GEBOREN: Theodoras G. z. van J. A. B. Bruinhof en T. M. Arends; Adriana N. M., d. van J. W. J. Vollebregt 'en M. J. Musters; Herman, z. van G. Westdljk en A. de Goede; Theodora M.,. d. van H. v. d. Weteringh en C. C. Ruts; Wil helmina L., d. van K. J. Simon en A. J. van Ort. ONDERTROUWD: H. M. C. H. Biesta 31 j. en B. Middelburg 25 j.; A. Dingemans 21 j, en J. Guis 19 j.; J. R. van Duinhoven 25 j. en N, Putters 23 j.; A. v. d. Hoek 24 j. en C. Bijloo 30 j.; J. P. M. v, d. Hoe ven 23 j. en C. Vreeswijk 1$ j.; P. Hoogland 36 j. en A. A. de Vet te 29 j.; C. v. d. Klundert 24 j. en F. de Boet 25 j.; H. van Koten 26 j. en E. Engels 24 j.; J, C. van Laer 23 j. en P. E. v, d. Lubben 22 j.; P. Neleman 26 j. en A, Kruijs 23 j.; P. R. Schellevis 25 j. en C. M. Th. Peek 22 j.; J. M, van*'t Zelfde 25 j. en A. W. Witter 20 j. GEHUWD: J. H. B. Goosen 26 j. en T. van Komen 29 j.; J. Lem- mens 33 j. en P. C. Koon 29 j.; Th. J. v. d. Brugge 25 j, en T. Blokland 25 j.; N. Nederveen 21 j. en M, C. Elshof 21 j.; -W. A. v. d. Knaap 23 j. en E. Vrijdag 21 j.; M- Winters 21 j. en F. B. v. d. Heerife 17 j,'; S. Vlugman 34 j. en M. J. Midden dorp 30 j.; L. H, van Gerven 25 j. en C. M, L. Kleiss 22 j.; G. v. d. Wilt 20 j. en G. J. M. Kok 17 j. ROTTERDAM Vrolijke kinderstemmetjes klonken gisteravond in de aula van de Van Oldenbamevelt H.B.S. aan hèt Afri- kaahderpleln, waar 't Bieder jeugd koor, een onderafdeling' van het Ope ra- en BeL Cantokoor „Rotterdam- Zuid" een operette-uitvoering, gaf. Na het openingswoord van voorzitter Hoving,1 die tot zijn genoegen.on danks het koude weer tóch' een goed gevulde zaai kon begroeten,'opende de zangspelklasse, bestaande uit kin deren van vijf tot negen jaar, het programma met een poppenspel. De talrijke repetities, die aan de uitvoe ring voorafgingen,'hebben er toe ge leid, dat alle onderdelen van dit spel goed verzorgd waren, vooral de fleurige kledij en het goedgekozen decor gaven bet geheel een prettig aanzien. Na de. zangspelklasse was de beurt aan de wat oudere kinderen, die het verhaal van Hans en Grietje in woord en beeld brachten. Ook zij kunnen terugzien op een geslaagde uitvoering, wat voor een belangrijk deel te danken was aan het aardig spel van de elfjarige Eva Hoving (als Hans) en de tienjarige Anneke Spaargaren (als Grietje). 'Wat op viel was dat de diverse teksten zo keurig uitgesproken 1 werden;; nïe- mand had moeite om het-spel te" vol gen. De leiding berustte bij de heer A. K. Zuij dendorp. - Humanistisch Verbond Dr. C. van Rijsinge, die op zón dag 5 februari een lezing zou geven in „Ons Huis" voor de Gemeenschap Rotterdam van het Humanistisch. Verbeid, is door ziekte verhinderd. In jn plaats zal spreken prof-.dr. Libbe van der Wal te Delf t,-met als onderwérp „Stakkers zonder god en gebod". Bij Koninklijk besluit is aan dr. T. W. K. de Moulin óp zijn verzoek met ingang van 1 april 1S36 eervol ontslag verleend als wetenschappelijk hoofd ambtenaar in vaste dienst bij de Jiijks- seruminrichting te Rotterdam.. De koude brengt vreemde situa ties mee. In Overschie bijvoorbeeld beschermt de politie niet alleen de burgers, maar de burgers bescher- 17?-n er. ook de politie De agent op de rijksweg moest het verkeer vanaf een hoge standplaats regelen zonder- enige beschutting. Omwonenden uonden dat maaT zo zo, Ze brachten een ottd kleed dan tegen een van de zijkanten van de verkeerspost, zodat de dienstdoende verkeersagent toch enigszins inde, luwtestaat.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1