Negers in zuiden van V.S. willen niet meer met de bus mee Drie sporen op lijn Amsterdam-Dordt Hoe staat het met Mollet gaat maandag alleen naar Algerije Proces tegen piraten voor Frans gerecht NA STRIJD OM EEN ZITPLAATS verstopping Haags stationsprobleem in laatste studiefase Utr. Nieuwsblad: Reactie burgemeester niet afdoende LIMONINA- Melkprijsdebat bracht weinig nieuws Makarios wil praten over zelfbeschikking Uitkering voor iii oorloge ontslagen radio-personeel MILIOENENPROJECTEN N.S. NRC over ZAAK-SCHOKKING Joego-Slavië erkent Oost-Duitsland niet SPUITCITROEN Overval op „Combinatie" Nog geen akkoord over pensioenen ambtenaren Geef de strijd niet op tegen Vuurgevecht in gebied van Gaza Laatste gewonden van ramp met bus terug in Den Ham Zaterdag 4 februari 1956 C[<W»SSlOM£ RECORDS I (Van onze parlementaire redactear). DEN HAAG. Na het ramoer, dat in Iandbouwkringen ontstond over de vaststelling: van de garantie- melkprus voor veehouders, heeft de Tweede Kamer een tamelijk kalm debat over deze kwestie gehouden. De Kamerleden voelden er blijk baar weinig voor diep cp de zaak in te gaan, nu minister en Land bouwschap zich bereid hebben ver klaard een ander voorstel in over weging te nemen, waarbij de garan tie-prijzen voor zand. en weidegron den gebaseerd zouden worden op de Integrale kostprijs, Wel bleek uit de opmerkingen, dat veel leden van de Kamer het door de minister ver- worpen voorstel van het Land- TWEEDE bouwschap een tr i sober voorstel KAMER hadden gevon den. Minister Manshott bleef echter bij zijn opvatting, dat zowel voor zand- als voor weidegronden uitgegaan moet worden van de .vorige garan tieprijs plus de kostprijsverhoging sedert het vorig -jaar. Desondanks zegde hij toe een ander voorstel in overweging - te willen nemen. Dit negermnctje, Anthurine Lucy, is dg eerste gekleurde studente in de geschiedenis van de 136 jaar oude universiteit van de Ameri-r kaanse stad Alabama, Ofschoon haar aanmelding geen noemetis- waardige beroering veroorzaakte onder haar mede-studenten, werd haar reeds by de aanmelding het recht onteepd gebruik te maken van de kamers en eétzalcn voor blanke studentenZijheeft nog geen onderdak gevonden. Vergelijk op Cyprus NICOSIA, Volgens nog onbe vestigde berichten zou aartsbisschop Makarios, de leider van de Cyprio ten, die aansluiting by Griekenland wénsen, dc Britse uitnodiging aan vaard hebben om medewerking te verlenen by het opstellen van een regeling voor zelfbestuur van het eiland. Hij heeft gouverneur Har ding verzocht hem nadere bijzonder heden over het aanbod te verstrek ken. De geruchten over een op handen zijnd vergelijk heeft de gemoederen onder de linkse Cyprioten in hefti ge beroering gebracht. Deze wensen verwerping van de Britse voorwaar den en directe zelfbeschikking, waaronder het recht het eiland met Griekenland te verenigen. Duizenden eilandbewoners, die in Britse léger en - luchtmachtbases werken,legden direct.hel.w.erk neer.. DEN HAAG, Een aantal perso-' nen. dat tijdens de oorlog in dienst is geweest van de rijksradio-omroep „De Nederlandse Omroep" en door deze instelling tijdens de bezetting is ontslagen, heeft recht op schadeloos stelling, op grond van dé wet rechts herstel overheidspersoneel. Deze wet is op hen van toepassing, aangezien deze mensen gedurende de tijd, dat zij bij de ryksradio-omroep werk zaam zijn geweest, tot liet overheids personeel hebben behoord. De aan deze schadeloosstelling ver bonden kosten, bedragen 258.000. Daar de rijksbegroting geen post be vat, ten laste waarvan deze uitgaven kunnen worden gebracht; wordt voorgesteld een nieuw artikel in te voegen en hierop het vereiste bedrag uit te trekken. UTRECHT. Om de gevolgen op te vangen van de sedert 1938. in getreden verdubbeling van het spoorwegverkeer en om ons spoor wegbedrijf te moderniseren, hebben de N.S. thans een reeks grote bouw projecten in uitvoering, die gezamen lijk miljoenen zullen kosten, terwijl andere plannen het object van een diepgaande studie vormen. Tot de laatste behoren o.a. de bouw van stations in de nieuwe wijken van Den Haag, waarbij ver moedelijk het eerst Moe.rwijk- aan bad zal komen, een verlaging van het station Den Haag S.S., die het mogelijk zou maken de in het Be zuiden houtkwar tier geprojecteerde rondweg over het stationsemplace ment te voeren, een doortrekking van de spoorlijn naar Kijkduin, als mede de aanleg van 'n derde spoor baan langs de oude lijn Amsterdam .—Haarlem''Den - Haag—Rotterdam— Dordrecht', dié op dit drukke traject méér .lucht 20U. kunnen brengen door het inleggen van lokale treinen. Tot de grote werken, die de N.S. thans onderhanden hebben behoren; Het kruisingvrij maken van alle spoorwegovergangen op het traject HaarlemLeiden. De aanleg van vrije kruisingen in Delft, waarvan men er een in 1958 in dienst hoopt te.kunnen stellen. Grote spoorwegwerken inSchie dam; noodzakelijk om de „oude lijn" geheel van de steeds drukker wor dende lijn naar' Hoek van Holland te scheiden, welke, naar men ver wacht in de eerste -helft van 1959 'gereed zullen komen. De bouw van een nieuw centraal station in Rotterdam, waarmee men in het voorjaar van 1957 gereed hoopt te zijn. Toepassing van het automatische beveiligingssysteem op de stations Leiden.Schiedam en Rotterdam C.S. Bouw van een nieuwe halte Slo- terdyk, die men in het midden van dit jaar in dienst hoopt te kunnen nemen. De elektrificatie van de lijn Eind hovenVenlo, die op 3 Juni van dit jaar voltooid zal zijn. De bouw van een station te Ven lo, dat een van de gróótste goede renstations- van ons land zal wor den en in de zomer van 1957: gereed zal komen. Voor de financiering van al deze miljoenenprojecten hebben de N.S. een beroep op de kapitaalmarkt ge daan, dat een groot succes is gewor den. Ir. Den Hollander heeft, tijdens een persconferentie gisteren meege deeld, dat de N.S. na 1958 uit eigen kracht vermoedelijk de grote inves teringen zullen kunnen dragen. Om te voorzien in het nijpende tekort aan woningen voor het spoorwegper soneel, zijn de N.S. op' beperkte schaal tot. het bouwen van huizen overgegaan. BELGRADO Joego-Slavië heeft de berichten, dat te Moskou onder handelingen worden gevoerd tussen de ambassadeurs van Joego-Slavië en Oost-Duitsland over de erkenning van de Oostduitse regering door Bel- grado „geheel verzonnen" genoemd, daan. kan zijn oorzaak vinden, in de De beschuldigingen, die het Haagsch Dagblad woensdag heeft ge richt aan het adres van burgemees ter Schokking hebben niet alleen de verontwaardigde commentaren uitge lokt waarvan wy er gisteren reeds enkele besproken hebben. Steun voor zijn beslissing om tot publikatie over te gaan vindt het Haagsch Dagblad in-de commentaar welke de Nieuwe Rotterdamsche Courant afdrukt. Het blad schrijft: Het is bijna onmogelijk niet en kele kanttekeningen bij deze zaak te maken. De feiten door het Haagsch Dagblad vermeld, worden niet tegengesproken. Men moet aan nemen, dat zij overeenkomstig de dossiers zijn weergegeven. De vraag di* dan rijst is, op grond waarvan het geval indertijd ter zijde is ge legd. In zijn gevolgen immers is datgene wat mr.Schokking wordt aangewreven zo: ernstig geweest, dat het uitermate moëilijk is te trachten.zich voor te stellen op welke - wijze het .beleid van de vcr- volgings. en zuiveringsautoriteiten is bepaald. „Een tweede, vraag is,'hoe de dos siers in handen van onbevoegden zijn gekomen. /-.Ter hand gesteld? Door wie? Ontvreemd? Door wie? Voorts kan men zich afvragen hoe het "staat met het benoemings beleid dat mr. Schokking. op zijn hoge Haagse post heeft gebracht. Dc benoeming van een burgemeester van Den Haag wordt in het kabinet besproken. In het najaar 1949, toen deze benoeming werd voorbereid, was mr. Teulings minister van Bin nenlandse Zaken in het kabinet Drees-Van Schaik. Wij kunnen niet aannemen dat het kabinet, althans de minister van Binnenlandse Zaken niet op de hoogte was van de inhoud van de dossiers. Nu kan men dat kabinet en die minister niet meer ter verantwoording roepen. Maar het tegenwoordige kabinet draagt ook verantwoordelijkheid, Mr. Schokking was per 1 december 1949 benoemd; zijn ambtstermijn liep dus 1 december 1955 af. Welnu, met ingang van deze datum is mr. Schokking herbenoemd Wij kunnen alweer niet aannemen, dat het zittende kabinet, althans minister Beel, niet op de hoogte was. De moeilijkheden die zich bij de leiding van de Haagse politie had den voorgedaan waren inmiddels be kend; waarbij wij een voorbehoud maken ten aanzien van bet goval- Klijzing, dat pas op 29 november jL dus twee dagen voor de aanvang van de nieuwe ambtsperiode van de bur gemeester iri ds openbaarheid kwam. Als waar is wat het Haagsch Dagblad schrift, stonden juist deze moei lijkheden in het nauwste verband met het in 1942 gebeurde. „Ten slotte het Haagsch Dagblad: Het komt met zijn trieste „pri meur" veertien jaar na dato. Het is eindelijk tot publikatie overgegaan, omdat het mr.Schokking als burge meester „weg" wilde hebben, het is bepaald niet de sympathiekste me thode die het blad heeft gevolgd. Maar dat het dit tenslotte heeft ge- omstandigheid. dat het niet bevre digend te woord is gestaan toen het de kwestie met de betrokken, minis- ter{s> besprak (wat het, hopen -wij, naar goed gebruik toch wel zal heb ben gedaan)," zo besluit de Nieuwe Rotterdamsche Courant. Over het benoemingsbeleid schrijft ook het Vrije-Volk. én wel in de vol gende bewoordingen: „Een belangrijke vraag in deze pijnlijke affaire blijft ter beantwoor ding van de .regering: indien de be schuldiging van het HD over het ge beurde juist is. was de regering van deze feiten dan niet op de hoogte, toen zij de heer Schokking tot deze hoge post riep" Aan het Algemeen Handelsblad ontlenen wij: „Nu een dergelijke ernstige be schuldiging tegen de burgemeester van Den Haag is gepubliceerd, ach ten wij het èn voor de heer Schok king zelf èn in het landsbelang ge wenst, dat deze aangelegenheid wordt onderzocht. De beschuldiging. ;euit tegen, een van de hoogste (Advertentie IM.) 10 tltroenen geconcentreerd ambtsdragers den lande, is van i Nieuwsblad. dien aard, dat hier volledige klaar heid is gewenst." Het Utrechtsch Nieuwsblad- merkt op, „dat de reactie van mr. Schok king louter formele elementen be vat. Hij gaat op de materiële be schuldiging zelve niet in. „Enerzijds is "dit begrijpelijk, om dat het nu eenmaal voor een burge meester moeilijk is om in polemiek te treden met een dagblad- „Anderzijds zijn. de beschuldigin gen zo ernstig, dat men zich moei lijk kan voorstellen, dat het hier nu bij zou kunnen blijven. „O.i, zal er aanstonds een onder zoek moeten worden ingesteld naar de juistheid van de gegevens, die het Haagsch Dagblad aan het licht heeft gegeven. Men is er naar ons gevoelen niet mee af door tc verwij zen naar de uitspraak van vroegere zuiveringsinstanties. Immers, de pu blikatie van het Haagsch Dagblad plaatst ook de uitspraak c.q. het oor deel dier instanties in het licht van zijn kritiek. „Blijkt die kritiek in hoofdzaak juist te zijn, dan lijkt ons de eis van genoemd blad (aftreden van. resp. ontslag aan de burgemeester) vol komes gerechtvaardigd. Reeds uit een oogpunt van geestelijke hygiëne zou dat dan de aangewezen weg zijn. „Alleen valt wel te betreuren, dat eerst thans, na zo lang tijdsverloop, deze kwestie definitief aan de orde ivordt gesteld. j „Nochtans: indien de publikatie i blijkt te stroken met de feiten en geen aanzienlijk disculperende om- j standigheden kunnen worden aange toond, zal het Haagsch Dagblad de publieke zaak een goede dienst heb ben bewezen." Alaus het Utrechts F)EZE Berlijners hebben veertig centimeter pech. Bij dé grens bleek hun vrachtwagen met aanhanger 18,4 meter lang te zijn en dat is net een stukje teveel om op de Nederlandse wegen te mogen rijden. Bij de grens plaats Glanerbrug moeten de Duitsers nu gelaten wachten op een kartere wagen om de lading over te laden. (Byzondcre correspondentie.) PARIJS.- Na een langdurige ka binetszitting' die de nieuwe Franse regering meteen voor groté moeilijk heden plaatste; heeft Guy Mollet be sloten maandag naar Algerije te gaan. Hij gaat alleen. Generaal Catroux komt vier dagen later. De discussie liep voornamelijk over de sltnatie (Advertentie l.M.) MARSEILLE. Onder enorme belangstelling is in Marseille het proces begonnen waarin de over val op het Nederlandse schip „Com binatie" wordt behandeld. De gehe le zaak werpt een fel licht op een bloeiende tak van misdaad: moder ne zeeroverij op de Zee. Onder de 47 verdachten be vinden zich de twee Nederlanders Jan van Delden en Frits Berghuis, die een vooraanstaande rol by deze zeeschuimery zouden hebben ge speeld. -'De piraten, die een soort ku-klux- klankappen droegen, enterden op de avond van de derde oktober 1952 met een snelle motorboot de' „Com- Ijjhatie".Zij hadden het gemunt op 2(00 kisten sigaretten,'Jan van "Del den fungeerde als de „luitenant" van de kaperskapitein Elliott For rest,; een Amerikaan. Het Neder landse schip werd naar het van oudsher beruchte zeeroverseiland Lorsica gebracht en. daar van de ladtng,' uitrusting en leef- h beroofd. Op 15 oktober werd net schip bij Ajaccio aan zijn lot overgelaten, Pe^ verdachten behoren tot zes verschillende nationaliteiten.- Giste- ren. ~Jn er slechts .dertien voor de rechtbank verschenen. De anderen zullen bijverstek worden veroor deeld. Er bestaat twijfel of het ge- neie complot wel is opgerold. Voor al sinds de naam van „Lucky" Lu ciano, die door dc Amerikaanse autoriteiten geruime tijd geleden naar zyn vaderland Italië werd .ge deporteerd, in de affaire is ge mengd. Het_ proces is moeizaam begon nen. Forrest ontkende bijna alles. Toen de president zyn dossier voor las interrumpeerde hij herhaalde lijk en tenslotte.zei hij: „Mijnheer ae president, ik kan op uw vra gen met antwoorden aangezien al les daar schreven staat een grote leugen is. ik heb te veel eer bied voor de Franse justitie om u te gaan staan voorliegen." Jan van Delcfen herinnerde zich buitengewoon weinig yan de ka peryen. Hij herriep vroeger ge dane verklaringen. Hij zou deze hebben afgelegd, omdat de Franse politie hem zou hébben beloofd zijn vrijheid terug te geven als hij ze kere personen van foto's zou her kennen. De advocaat van de Nederlandse maatschappij die de „Combinatie' Middellandse 1 had verhuuid, eiste letaal zes mil- joen schadeloosstelling. Zo boeiend is nu PANORAMA (Van onze correspondent) NEW l'ORK. Op een dag in november van het vorige jaar nam mevrouw Rosa Parks in de buurt van het warenhuis in Montgomery (een stad in de Amerikaanse staat Alabama) waar zy al® naaister is aangesteld, de bus naar huis. Het was een vermoeiende dag geweest. Zij was blij een zitplaats te vinden In dc bus: een meevallertje voor een negerin in een stad waar de chauffeur leen blanke natuurlijk), de wettelijke bevoegdheid bezit een neger voor een blanke te doen op staan of hera desnoods -in een lege bus geen andere zitplaats aan te wijzen dan achterin. De bus was goed bezet; Er zaten negers en .blanken en er hingen negers en blanken aan de lus. Toen bij de volgende halte een aantal blanken wilden instappen, vroeg de chauffeur mevrouw Parks cn drie andere neger-passagiers plaats voor hen te maken. Hij deed dit, naar hij later- verklaarde, omdat er meer negers zaten dan blanken en fcjj de zitplaatsen „eerlijker" tussen, hén beidén wenste te verdelen. Me vrouw Parks weigerde óp te staan. De chauffeur riep er een politie man bij, die haar arresteerde. De rechter verowdeelde haar .tot een boete van tien dollar. Maar me vrouw Parks is wal men zou kun nen noemen een „bewuste" negerin. Zij liet het cr niet bij,, nam een advocaat en ging in hoger beroep. Nog dezelfde avond belegde een plaatselijke - neger-organisatie een protest-vergadering in een neger- kerk, waar een der sprekers de aanwezigen opwekte de plaatselijke bussen te boycotten totdat een ein de was gemaakt aan de segregatie tussen passagiers. De.volgende dag gaf zeker de helft der neger-passa giers gevolg .aan die oproep. Enkele dagen later was hun aantal tot 100 pet - gestegen. En zo is de situatie vandaag nog. Geen neger in Mont gomery maakt méér gebruik van de bus. Ze wandelen of vormen zogenaamde „carpóols", d.w.z. dat de neger die een auto bezit zijri buren óf vriender naar en van hun werk bréngt. En de blanke me vrouw moet het zonderhulp doen óf naar de negerbuurt rijden om h.,ar dienstbode, of werkster in haar auto af té halen cn weer thuis te brengen. De bus-ondernemer zag zich na enkele' weken reeds gedwongen zijn ritprijs mei 50 pet. te verhogen. Zijn verliezen zijn intussen al zoda nig toegenomen dat hij een deel van zyn „lijnen''heeft 'stilgelegd cu met volledige staking van zijn diensten dreigt. Zo is deze zaak er .een.geworden die de gehele burgerij treft. Er is een gemengd comité benoemd om een oplossing indeze impasse te vinden, maar men ziet er geen kans toe. De neger-bevolking, daar in gesteund door zo goed als al haar religieuze voorgangers, heeft drie voorwaarden gesteld voor de opheffing van haar boycot: 1. Wie het eerste instapt heeft het eerste recht op een zitplaats. De negers verklaarden zich bereid eerst de achterzitplaatsen in te nemen; maar zijn deze eenmaal bezet, dan kun nen zij ook vooraan plaatsnemen wanneer daar een plaats vrij is; .2. De chauffeurs, dienen gelijke be leefdheid in acht te. nemen tegen over .alle passagiers, ongeacht hun huidskleur; 3. Op dc lijnen waar van dc negers het grootste con tingent 'der passagiers vórmen die nen de blanke chauffeurs door ne gers te worden vervangen. .Dé busondernemer heeft verklaard' daaraan niet te kunnen voldoen, omdat dit instrijd zou zijn met de wettelijke bepalingen waaraan hij contractueel, door het. gemeentebe stuur is gebonden. Het lijkt een on belangrijk geval, maar het is het geenszins want de houding hierbij door de negerbevolking \*an Mont gomery als geheel ingenomen, is 'n symptoom van haar bewustwording en haar allengs zich wijzigende reactie op een onrecht, 'datzij tot nu toe als een lotsbeschikking aan vaardde, -, die thans na bet tumulücuze vertrek van Soustelle, in Algerije zelf is ont staan. Generaal Catroux. melding makende van de actie die de Alge rijnse Fransen tegen hem reeds aan het voeren zyn, bood aan zich terug te trekken maar dit ontslag werd door Guy Mollet geweigerd. Hij wendde zich tot Mendès-France en vroeg hem, wat deze de minister president te adviseren had. Oor spronkelijk wilde Mendès-France zich niet uitspreken, doch tenslotte zei hij: „Als ik premier was ging ik onmiddellijk naar Algerije." Guy Mollet besloot daarop maandag te gaan. In het debat is erop géwezen, dat de demonstratie die het vertrek van Soustelle begeleid heeft niet ge heel buiten medeweten van Soustelle kan zijn gehouden. Ia elk geval heeft dit spectaculaire en demonstratieve vertrek veel kwaad gedaan, volgens de ministerraad. Een van de gevol gen is geweest dat de Arabieren van hun kant ook in beweging geraakt zijn. In Oran hebben havenarbeiders gedemonstreerd, waarbij een. deel van de Europese wijk meer dan een uur door de Arabieren werd be heerst. Het fameuze bezoek aan Al gerije waarover zoveel gesproken is. zal dus nu plaats vinden. Maar het is volkomen van karakter veranderd. Oorspronkelijk was het bedoeld als een manoeuvre van de regering om met de Algerijnse nationalisten tot een akkoord te komen en op deze wijze snel een einde te maken aan de burgeroorlog. Thans is het veel meer géworden een demonstratie van de regeringsautoriteit tegenover dé activiteiten ,van de Algerijnse kolo nisten. Niettemin: als deze kracht proef door de regering gewonnen wordt is de oplossing van het pro bleem-en de wapenstilstand een stuk dichterbij gekomen. DEN HAAG, De vertegenwoor digers van de ambtenaren-organisa ties in de centrale commissie van het Georganiseerd Overleg in Ambtena renzaken zijn het nog niet volledig eens geworden met de regeringsdele gatie ten aanzien van de aanpassing van de ambtenarenpensioenen aan de algemene ouderdomsverzèkering.'Een voorstel van de regering de oude pensioenen op te trekken'tot hét hui dige loonniveau ontmoette algemene instemming. Op. andere punten 'wil len de ambtenarenorganisatieszich nog niet teveel vastleggen omdat zij eerst willen welen hoe de algemene ouderdomsvoorziening, na behande ling in het parlement, er uit zal zien. Het is niet waarschijnlijk dat de mi nister. van Binnenlandse Zaken., on der wie de aanpassingswet ressor teert, eh die al aardig in tijdnood verkeert, zolang zal wachten. T-I ET begin van zo'n stukje te altijd het moeilijkst. De eerste zin, bedoel ik. Vanmiddag zat ik twee uur ach ter elkaar aanhejjes te krabbelen en weer te verscheuren, omdat ik er bij nader inzien, toch niets in zagRiemen papier verpruts ik op die manier, want je moet telkens weer op een schoon blaadje be ginnen, dat hoort bij het ritueel. Toen ik tegen vijven op velletje nummer 208 eindelijk, een start met mogelijkheden had volbrackt, zag ik door het raam, dat de heer Bras- buik doelgericht mijn pand naderde. Jk ben er niet, hoor" riep ik te gen de werkster, die in de gang bezig was, want ik ken die man hij babbelt zonder moeite een uur lang over koetjes en kalfjes, maar niet zo leuk als Wim Kam „Prrrinp", deed de bel. Achter de deur hoorde ik haar zeggen: „Nee, er is niemand thuis, meneer." Rommelerommeleramantwoord de hij. Méér verstond ik er tenmin ste niet van, want hy heeft een dictie, die schreeuwt om adem-oefe- ningen. Ik zal eens kijken of-ie goed is, meneer", zei de werkster. Haar stem vult een groot gebouw namelijk ge makkelijk. Net een bezorgd geziekt kioam. ze nu bij me binnen. „IVat moet-ie nou nog?" fluisterde ik, „Ik ben toch niet thuis?" ,Ja, dat heb ik gezegd"antwoord de zij, „maar hij kómt niet voor u> Hij komt alleen om even te telefo neren." Dat u'as een ernstige complica tie. Dc telefoon staat namelijk in mijn kamer en aangezien Brasbuifc, aan gene zijde van dc deur naar dc gang. op antwoord wachtte, kon ik onmogelijk vluchten zonder ge zien te icorden. „Wat heb je gezegdvroeg Ik.. „Dat de telefoon misschien kapot is", /luisterade re. Jïrrrine". deed het toestel, om zo uitbundig mopeiyfc het tegendeel te bewijzen. Ik nam gauu; de haak, siste: iemand thuis" en verbrak de verbinding. Uit de gang klonk het met stemverheffing: „Mag ik nou even bellen?" „Laat hem maar binnen", zei ik. En ik stapte in de kleerkast, als een minnaar in een Franse klucht met een bed op het toneel. Terwijl ik in het duister tussen de jassen zat, hoorde ik de werkster zeggen: Gaat. uw gang maar meneer, hier is de telefoon?' Dank u". zei hij, vlak bij nu. Haar voetstap verwijderde zich en hij koos een nummer. .Ja Miees.... ik bent het..„ hé?-.. nee. ze zijn niet thuis... ik bel even in zijn kamer.... ja. in zijn kamcr..„ ik ztt aan zijn bureau rvaar hij al tijd die zenuwe-stukjes schrijft.... hè?...: hij is cr met een bezig.... t ligt hier.... nou. luister maarJfet begin van zo'n stukje is altijd 't moeilijkst. De eerste zin bedoel ik...." nou ja. ik zal het maar niet allemaal voorlezen.... alleen effe kij ken wat er in staat.... nou. hij zit aan zijn burecu, hé.... en dan bel t k aan.... en dan laat-ie de werkster zeggen dat er niemand thuis is en dan.... verrek zeg, hij zit in'de kast.„ dat staél er...." Hij deed de deur open. „Kom er maar uit", zei hij, „Weet je een goed slot, vroeg ik. H\j schudde van. neen. Want het slot van zo'n stukje is altijd het moeilijkst. De laatste zin, bedoel ik. KRONKEL.' Advertentie l.M.) Voorkom en blus die zuurbrsnd op de maag. Met Rennios. Wacht niet tot «w maag door Overtollig maagzuur' „opstandig" wordt. Sraoor dat pijnlijk zuurbranden. in de kiem. Met Rcntiles. Uw apotheker of drogist heeft Rennies voor u In drie verpakkingen: klein - groter - grootst en iedere Rennie Is apart verpakt. Hygiënisch en prak tisch om bij u te steken! Kennies helpen iedereen altijd direct enztj zijn nog smakelijk ook. fAdvertentie l.M.) DIT IS de manier om verstopping te overwinnen: Drink 's morgens vroeg en 's avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leverpilletjes zorgen voor de galtoevoer die nodig ts otn het voed sel beter te verteren en de darmen t« ontlasten: ze maken bovendien dat de Ingewanden daarna op eigen krseht regelmatig blijven werken. ïo Z6 helpen Carters LeverpiUetjes a h»-te- m&al van hardlijvigheid af.u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten. oververmoeidheid of gebrek aan bewecing toch nog eenj verstopt raken, dan zón een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Vraag naar CARTERS LEV ER PU, LETJES - f L20 per flacon. JERUZALEM. Vrijdag is van uit Egyptische stellingen bij Kissoe- fim in het gebied van Gaza gescho ten op een Israëlische patrouille. Er ontstond een vuurgevecht van twin tig minuten waarbij, volgens borich- ten uit Jeruzalem, aan Isrealische zijde geen slachtoffers vielen. OSNABRÜCK. De laatste twee gewonde kinderen, die na het auto busongeluk op H juni 1955 in het ziekenhuis te Osnabrück werden op genomen, zyn gisteren uit het zie kenhuis ontslagen en naar hun woonplaats Den Ham teruggekeerd. Het zijn Henk Leeuwis en Geracd Podde. Koddige koddebeier was commissaris te veel NIJMEGEN. De waarne mend hoofdcommissaris van politie heeft de tweede op voering verboden van 'n stuk, dat. in de buitenwijk Hatert door de rooms'katholieke kunstkring „Colrieron" wordt gespeeld. De burgemeester heeft ran dit rjerbod geen kenis gehad en toen hij er van hoorde, heeft hy opdracht ge- geren alsnog rergunning voor de voorstelling te verstrekken. Calderon heeft vorige weck de première gegeven van het Vlaamse toneelstuk „Suuske Perdaams". Hierin komt een poltricman voor. die goede maatjes is met dc meid ran de pastoor, ran wie hy lelckcr- nyen en sigaren toebedeeld krijgt. De figuur ran de kod dige ve ld wacht er is blijkbaar dc politie een doorn tn het oog. De waarnemend commis saris zag in. dit stuk een aan tasting van het wettig gezag.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2