Zeldzaam spannende partij tussen Oostveen en Van Soelenremise Toestand op de Maas verslechterd WV-SCHIEDAM NIET ONTEVREDEN OVER '55 5000 bezoekers verwerkt Wilton-senioren verloren Eerste teams DWS wonnen Onverwacht grote opkomst op avond van 9 Juliana" Brederode viert vrolijk Vastenavond-feest Financiële positie is zwak Toiletten voor woonwagen- Vaste geldlening voor gemeente Gouden paar SIJV heefl eigen baan ZAALHANDBAL Muziekscholen fuseren „De ijzeren handschoen B.B.-oefening Alle havens zijn dicht IJsbrekers naar de Moerdijk Tankbootje had driemaal een aanvaring BRITS SCHIP LIEP TWEEMAAL AAN DE GROND Twee ton kolen gestolen Dinsdag 14 februari 195b „Zonder ons schuldig te maken aan overdrijving mogen wij constateren ,dat de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer „Schiedam" in 1955 bewezen heeft in een behoefte te voorzien. Dit is het eerste jaar, waarin V.V.V. Schiedam zich beter heeft kunnen ontplooien. Met het verwerken van ruim 5000 bezoe kers slaat zij geen slecht figuur, in aanmerking genomen dat het V.V.V-„klimaat" in Schiedam (nog) niet uitgesproken gunstig genoemd kan worden. Uit de cijfers blijkt, dat infor matie aan stadgenoten >over toeristische aangelegenheden in Nederland praktisch even talrijk is, als die welke aan „vreem den" over Schiedam is verstrekt. Tevens vinden vele bewoners uit Hotterdam-west en Vlaardingen de weg naar het Schie dam se V.V.V.-kantoor." Aldus luidt de aanhef van het jaarverslag 1955 van V.V.V. Schie dam. waaraan wij ook het volgende ontlenen. De functie van het infor matiekantoor was zeer veelsoortig: naast inlichtingen over toeristische aangelegenheden werden er ook vele gegeven, die commercieel en over- hcidsgebied liggen, terwijl het met de bemiddeling ten dienste van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale wel een zuiver sociale taak verricht. De hulp. die verleend werd aan hen die een kamer zochten in onze stad. voorzag ook dit jaar in de behoefte. Het vreemdelingenverkeer hier ter plaatse zal stellig gestimuleerd worden door de totstandkoming van het Nationaal Gedistilleerd Museum, de bouw van een café restaurant aan de Maasboulevard en een (congres)-hal. tie financiële positie blijft uiterst zwak; alleen dank zü de grote steun van de Schiedamse Gemeenschap was het mogelijk het hoofd boven water te houden. De baten bedroe gen in het verslagjaar 5.165,57 en de lasten ƒ6869,32. Het werkprogramma 1955 omvatte de stimulering van de uitgavQ van een boekje over Schiedam, welk initiatief door de Schiedamse Ge meenschap werd overgenomen. De uitgebreide folder met plattegrond kwam tot stand en richtingsborden werden ontworpen. De uitgifte van prentbriefkaarten de Vraagbaak van Schiedam en een speciaal Schiedam- nummer van „World News" over wogen. Met belangstelling werden .de pogingen gevolgd om te komen tot een Nationaal Gedistilleerd Mu seum, café-restaurant aan de Maas boulevard en de restauratie van mo lens. Waar nodig wordt hieraan door V.V.V. metterdaad steun verleend, belangrijk als zij dit alles acht om de toeristische aantrekkelijkheid van Schiedam op te voeren. Een belang rijke toename van het vreemdelin genverkeer zal immers hiervan het gevolg zijn. Kamerverhuur. In het afgelopen jaar stonden maximaal gedurende de E 55 120 kamerverhuurders (sters) ingeschreven. Sedert 1 ja nuari wordt voor deze inschrijving een vergoeding van 2.50 pet. jaar gevraagd. 23Kamerverhuurders (sters) betaalden deze vergoeding. Aan de resterende kamerverhuur ders (sters) is bericht gezonden, dat zU voor 1 februari hun inschrijfgeld moeten voldoen willen z(j op de lijst gehandhaafd blijven. De me dewerking die van de zijde van de kamerverhuurders (sters) werd ver kregen was zeer slecht. Een bericht, dat men „bezet", of Inmiddels weer „vrij" gekomen was, kon er meestal niet af. Voorts: was het moeilijk da mes onder tè bréngen, daar de mees te kamerverhuurders (sters) aan mannelijke pensiongasten de voor keur geven. Een veel gestelde eis Het gemeentebestuur stelt de raad voor om de post: uitbreiding en ver betering toiletgelegenheid bij het woonwagenkamp aan de Oudediik. die op de gemeente-begroting voor komt, te verhogen van 5.560— tot 6500aangezien de directeur van gemeentewerken te kennen heeft ge geven, dat het eerstgenoemde be drag niet meer toereikend zal zijn. Spoedig zal tot uitvoering van het werk moeten worden overgegaan. Het aantal thans aanwezige toilet ten is te weinig en zal worden uit gebreid met drie stuks. De closet potten ïullen om stuk gooien te voorkomen, van geëmailleerd ijzer worden gemaakt. De drie toiletten zullen worden geplaatst ln een ge bouwtje. los staand van het thans bestaande gebouw. Tecïv.Vehe be drijven zal bij het gebouwtje een tappunt plaatsen, van waaruit met een slang de toiletten kunnen wor den schoon gespoten. Voorts zal ln de toiletten een automatische water spoeling op de closetpotten worden aangebracht. was, dat de huurder het weekeind elders moest doorbrengen. In totaal werden 4345 aanvragen behandeld; 1707 inlichtingen werden verstrekt over Schiedam. Het totaal aantal bezoekers bedroeg 5146. waar van 3961 uit Schiedam, 851 uit het binnenland en 334 uit het buiten land. Naast veel andere cijfers over de activiteiten van de V.V.V. wordt vermeld, dat 12.936 perso nen in 1955 het Stedelijk museum bezochten, terwijl 1100 een bezoek brachten aan het likeurmuseum van do heer B. J. de Jongh, Gezien de beperkte middelen, die ter beschikking stonden, is de V.V.V. niet geheel ontevreden over de resultaten van haar arbeid en meent dat het werk in Schiedam in een behoefte voorziet. Het zal er naar blijven streven de service op te voe ren. De hoop is gericht op een sub sidie van de gemeente en een toe stand. waarin de V.V.V. Schiedam ..self supporting" zal worden, zodat de financiële steun van de Schie damse Gemeenschap niet meer no dig zal zijn. Het gemeentebestuur heeft een aanbieding ontvangen voor het aan ga van een vaste lening groot 1.000.000met een looptijd van 30 jaar tegen een rentevergoeding van een aflossing in 30 ge-' lyke termijnen en op te nemen per Aan de Botterdamsedlj k ,156b woont het krasse echt paar D. N. v. Tiei-Doove, dat vandaag zijn gouden huwe lijksjubileum viert. Of eigen lijk is dat vieren zaterdag al gebeurd te midden van fa milie en kennissen. En tot en met vandaag is dat eigen lijk, iedere dag nog eens dun-* netjes overgedaan, aangezien men persoonlijk bleef "felici teren. Zowel de heer D. N, van Tiel (76 jaar) als mevrouw C.. ;C. van Tiei-Doove (74) genieten van hun oude dag in goede gezondheid. En dat genot wordt nog verhoogd door een bloeiend familie leven. Als we goed geteld hebben dan zijn er l' doch ter, 3 zoons. 12 kleinkinderen en 5 achter-kleinkinderen, die: het allen uitstekend maken. De heer Van Tiel, die nog, geregeld voor de Bond van ouden van dagen bij de.weg., is, heeft het werk er 11 jaar geleden bij neer gelegd. Van de vele betrekkingen.die hij heeft gehad, was de laatste ijzerwerker, schaver en wal- ser bij Wilton-Fijenoord waar hij twintig jaar tot weder zijdse tevredenheid werk zaam is geweest. Het echt paar woont sinds 1925 in Schiedam. De Schiedamse IJs Vereniging heeft thans toch de beschikking gekregen over een eigen ijsbaan. Met de medewerking van de heer W. Blaisse is het gebruik ver kregen van de sproei-tfabaan aan de Spierlngshoek. Deze baan Is ge heel sneeuwvrij gemaakt en .op nieuw bespoten, zodat vanmiddag van twee uur af de leden van de S.IJ.V. hier konden rijden. Ook de overige stadgenoten kunnen tegen betaling van de baan gebruik ma ken. Wij vernemen nog, dat de S.IJ V. plannen heeft om in de toekomst een eigen grote ijsbaan te ver krijgen. Aan de Laan van Bol'es, vlak naast het nieuwe zwembad, ligt een mooi terrein van honderd bii tweehonderd meter, dat ge schikt gemaakt kan worden voor een ijsbaan. Hier zouden dan makkelijk twee duizend a vijf-en- twintighonderd personen kunnen schaatsenrijden. De kosten voor het gereedmaken worden geschat op ƒ50.000, zodat door de S.IJ.V. een beroep op steun van het gemeentebestuur zal worden gedaan. Komt deze baan er dan kap de vereniging weer als gastvrouw op treden van diverse verenigingen en scholen. cu up ic nemen pcu en WI&4, ynaaiws ae prima uynamo- 1 maart 1956. Pe raad is voorgesteld I doelman, een 2r~0 voorsprong te De derde zaalhandbal dag in de Ahoy-hal te Rotterdam heeft voor Wllton-Fijeitoord niet veel successen opgeleverd. De vier deelnemende senior-teams verloren allen; de Jeugd bracht het er beter af en noteerde twee overwinningen en een gelijk spel. De andere Schïe- tfamse vereniging DWS deed het beter. De eerste elftallen alsmede het tweede van de senioren brachten het allen tot een overwinning. De jeugd deed het hier echter weer veel minder en verloor op één na aïle wedstrijden. Een mooie spannende wedstrijd was de ontmoeting Wilton-Fijen- oord-Dynamo heren-. De .Wilton- ploeg startte met snelle aanvallen en wist, ondanks de prima Dynamo deze lening te aanvaarden, waarvan de opbrengst kan strekken tot dek king van kapitaalsuitgaven, welke in de loop van het jaar zullen moe ten-worden gedaan. nemen dóór doelpunten van ver heul en v, d. Koore. Dynamo wist de achterstand echter goed weg te werken en met de rust stonden de Rotterdammers voor met 2—4. Een Er waren twee aanleidingen voor net bestuur van de christelijke ver eniging voor lichamelijke oefening „Juliana" om voor de leden een ge zellige bijeenkomst te organiseren. De film, die van de belevenissen In en rond het vakantiekamp te Ermelo was gemaakt, moest toch eens ver toond worden ende prijsuitreiking van de onderlinge wedstrijden in de cember had nog niets plaats gevon den.".0.'- - - In Irene waren maandag 360 be langstellenden bij elkaar gekomen. Het begin van de avond vlotte niet zo best, want „Juliana" 'heeft onge veer 700 leden en er waren ook vele familieleden en verwanten, die de contactavond wilden bijwonen. Bene nen- en bovenzaal waren op het tijd stip van aanvang reeds volledig be zet; er. moesten nog wat.stoelen, war den gehaald om allen een plaatsje te kunnen bieden. De gymnastiekver eniging had wel meer van deze avon den kunnen beleggen, zo groot was de belangstelling. Het programma was ook beslist de moeite waard, De heer Tettelaar, die wel geen lid Is van Juliana, maar het streven, van deze sportgemeenschap een goed hart toedraagt, heeft van het vakantiekamp in Ermelo enkele smalfilms opgenomen. Gedurende twee weken hebben een dertigtal lei ders en senioren en 70 jongeren vo rige zomer op de Veluwe doorge bracht. De film toonde hoe de gym nasten met bussen uit Schiedam ver trokken en hoe ze zich daarna ver maakten in het kamp. Hardop hebben de vele aanwezigen gelachen om het gezamenlijke aard appelschillen, waarby de spatters in het rond vlogen, als een „pieper" met opzet wat te hard in de teil werd ge worpen. Het meest aantrekkelijk was de film voor diegenen, die het kamp hadden meegemaakt. Kleine jongens brulden enthousiast: „He, pa, dat ben. ik." Het beroep dat voorzitter A. Soe- ters in zijn welkomstwoord op de leden deed om met meer mee te gaan naar het zomerkamp werd door de celluloidbandjes goed ondersteund. Het tweede gedeelte van de avond Een. gezellige costenauondfierinp icos het gisteravond in Musis Sa crum, waar het r.k. toneelgezelschap „Brederode" het toneelstuk „De ge lukkigste dagen nan je teven" van John Dighton opvoerde. Tot diep in de nacht vermaakten de aanwezigen zich tenslotte op het carnavalsbal, dat door attracties de nodige fleur kreeg. Het was penningmeester G. A. J. de Veth, die opende en aan zijn welkom een opwekkend woord toe voegde. Onmiddellijk daarna kwa men de tonelisten aan het woord met „De gelukkigste dagen van jc leven", onder regie van Karei Tub- bing- Toen de leden van hot gezelschap „warm" gelopen waren, bleek dat hun spel nog aan zeggingskracht gewonnen had sinds de vorige ver toning van het amusante spel voor „Steun Wettig Gezag". De gelukkigste dagen voor de jon gensschool Hillary Hall zijn er goed geteld 21. die uitmunten door aller lei grappige verwikkelingen, veroor zaakt door het onderbrengen van 'n principiële meisjesschool ln het res pectabele oude schoolgebouw. Het is een noodmaatregel, die des te verrassender werkt als de heren vrijgezellen ia hart en nieren ont dekken, dat zt* met het vrouwelijke geslacht te maken krijgen. De di rectrice van de meisjesschool gruwt bij de gedachte, dat zij in. het muffe schoolgebouw haar. pupillen moet onderbrengen tussen ruwe jongens en'te verafschuwen leraren. Het be treffende ministerie is echer van mening geen fouten gemaakt te hebben en 'de dames met hun leer lingen blijven. En dan kunnen de moeilijkheden gaan beginnen, die een grote con sternatie teweeg brengen en alle aanleiding geven tot een amusante geschiedenis. Een kostelijk type was het - hooid van de school Godfrey Pond (Wim Middendorp); voor hem is met de komst van de vrouwen de wereld Ingestort Een vlotte Dick Tassel was Jan Gudde en geknipt voor de droogkomiek portier en tuinman— was Martin van Eyk. Het vertoonde spel verschafte do aanwezigen, veel genoegen en vorm de een mooie ondergrond voor het carnavalsbal, waaraan met veel ani mo werd deelgenomen. was bestemd voor de prijsuitreiking. Een twintigtal dames, heren en as piranten verwierf een fraai diploma en ook enkele wisselprijzen werden uitgereikt. De opzet van deze onder linge wedstrijden is goed geweest Tijdens de repetities ln december werden de kandidaten plots voor het feit gesteld, dat zijde verplichte oefeningen moesten doen. Op deze wijze kon niets .worden voorbereid en werd dus wel ;op de meest eer lijke wijze de bekwaamste-bekroond. Tussen, deze onderdelen van het programma door werd aan twee ge zelschappen bevriende Rotterdam mers gelegenheid gegeven hun kunde te tonen. Uit tuindorp Vreewijk - was de toneelgroep van Vreewüks. Christelijk Amateurtoneel naar de Nieuwe Haven gekomen en opge voerd werd het blijspel; „Papa strijkt de vlag" in twee bedrijven. Een. groot ensemble van.-dc:. CJMV uit Feijenoord kwam het -muzikale 'ge deelte van de avond verzorgen.. Het waren de „Vrolijke Zwervers", een 36 jongeren met diverse soorten sna reninstrumenten, die voor en na de pauze een serie trekkersliedjes speel den en zongen. penalty direct in de tweede helft bracht de stand op 25. .Tegen over twee doelpunten van WF door. L. Boer kwamen ook weer twee van Dynamo te staan. Even leefde WF op met twee goede .doelpunten van v. Zessen, maar 'Dynamo zette door en zocht ten- soltte meteen 610 overwinning de kleedkamer op. Het was vooral aan het uit stekende doelverdedigen van Sig- moncj en Nouwen te danken, dat in de wedstrijd heren DWS-Snelwiek voor de rust slechts tweemaal gescoord werd. Het waren van Dorssen en ten Bosch, die doel puntten. zodat DWS de tweede helft met een 2-0 voorsprong be gon. Snelwiek wist "echter goed doorzettend gelijk te komen (3—3) en zelf een voorsprong te nemen (3—4), Een gelijkopgaande strijd ontwikkelde zich; "zoals Uit het scoreverloop blijkt: 4—4, 4—5, 5—5. Een gelijk spel leek in het vooruit zicht, maar DWS doelpuntte nog tweemaal door v. d. Wart en Bonte en ging met de overwinning naar Schiedam terug. - Bij de dameswedstrijd WF—DWS bleek duidelijk dat de DWS-dames in de competitie een klasse hoger spelen. Wel nam Wilton "de leiding, maar bij dat ene doelpunt in, de eerste minuut moest neb: blijven. Langzaam maat* zeker voerdende blauw-witten de score op, zodat tenslotte de eindstand 1—5'In het voordeelvan DWS werd bereikt- H. de Raay schoot .nóg een penalty- tegen- de paal. Tegen de verwachting in wist het tweede herenteam van DWS het tot een overwinning te brengen tegen ••"Dynamo 2. Eindstand 6—8. Wilton héren 2 moest met een 11—3 nederlaag genoegen- nemen tegen 'het sterke Actief 2.,. Dames 2 van Wilton kon de "Over- winningenreeks niet voortzetten. Het struikelde over. Dynamo 2 verloor met 6—3- Dames 2 van DWS wist het eerste team van Rotterdam met 4—1 te verslaan. Overige uitslagen; heren: DWS 3—Meeuwen 3 5—DWS. 4—-Dyna- mo 5 -115; junioren-meisjes: Wil ton—ROD A 3—3DWS—Actief .4—1 'jongens: Wilton—Meeuwen 4—3; as~ piranten-meisjes: WiltonDWS 5—4. T7eH stukje open-water in het Balkengat aan het gen hebben wc de heren aan het werk gezien bij einde van de Maasboulevard heeft zo'n 500 het strooien van brood en ander uoer tioor de stuks eenden, meerkoeten en waterhoentjes verleid dieren. om neer te strijken. Temidden van al dat sneeuw Bovenstaande foto geeft er een indruk van, hoe en ijs moet dat glinsterende open plekje vanuit de de dierenbeschermers .zich geassisteerd door een lucht niet minder dan een uitkomst hebben ge- politieman van hun taak kwijten. Helemaal zon~ schenen'voor hongerige vogels. der gevaar is dat niet, want. het ijs rondom het wak Heel geanimeerd bewegen ze zich in hun nieuwe is onbetrouwbaar door het -wisselende getij, dat tot domein, maar ondanks al hun kouwe drukte kun- hier zijn invloed doet gelden. nen de dieren toch niet verhelen, dat de toestand Mocht u willen helpen, _dan wordt dat zeerop nijpend is. De nat uur ly fee voedselbronnen laten bij prijs gesteld. Maar misschien als u oud brood deze strenge kou meer en meer verstek gaan, zodat over mocht hebben is het beter om met zelf in ze afhankelijk worden van de goede gaven van de het Balkengat te gaan voerenmaar- dat over te mensen. laten can de heer Kreuger en zijn mensen, die pre-- De DlerenbescherTnirtg heeft dat maar-al.te goed des weten hoe ze het moeten aanpakken. Het brood begrepen en stelt zich tot taak, die 500 vreemde kan eventueel bij de heer Kreuger worden afgege- eenden in de bijt voedsel te verschaffen. Vanmor- ven, Anna Zusterstraat 33 b. van.Toonkiinst en SMB - Het heeft lang in dc lucht gehan gen, maar uiteindelijk zijn de be sturen. yan het muzieklyceum Toon kunst en van de Schiedamse Muziek- en Balletschool gekomen tot een fusieplan. Zoals wij reeds eerder hebben gemeld, heeft het gemeen tebestuur deze fusie sterk voorge staan. Mede in verband met de sub sidieregeling. Bij b. en w. is een voorstel inge diend.-.dat neerkomt op een samen smelting'van de beide organisaties, onder een. hieuw bestüur met nota ris A. S. H. A. Blajse als voorzitter. Volgens -dit plan zal de gefuseerde muziekschool: worden gevestigd in het gebouw aan de Langenaven, waarin Toonkunst- thans reeds is gevestigd. In».. verband- hiermee zal het gebouw moeten worden opge knapt--Het - zal zo .veel' mogelijk in oudë''stijl "worden gerestaureerd. In Monopole: Overgoten door een romantisch techmcolor-licht 'is in „De ijzeren handschoen" (The iron glove) de strijd om de Engelse troon in beeld gebracht tussen George I van Han nover en prins James, de zoon van James I'll/van Schotland, Deze 18e eeuwse. strüd brengt veel sabelge- kletter ën spionnage-af faires met zich. mee, waarin Robert Stack met veel bravoure.de rol van de dapperste der dapperen speelt. Zowel in ^Engeland als Frankrijk én Oostenrijk bevecht hij de vijand met twee trouwe strijdmakkers en zo verwerft- hij de hand van de schone spionne van de tegenpartij (Ursula Thiess), die hem aanvankelijk in het verderf, wilde storten, uit haat jegens de Stuarts.. DISTRICTSKAMPIOENSCHAP 'BILJARTEN 1ste KLASSE Door in de nastoot van zijn party tegen Oostveen remise te forceren, heeft de Entre Nous-speler van Soelen in het biljarttoemooi om het dis tri ctskamploenschap le klasse de leiding genomen met 5 punten uit 3 par tijen en een moyenne van 6.95. Gezien de stand na de tweede ronde mag dit een kleine verrassing worden genoemd. De Bellevue-spcler van der Maarcl, die vorige week zozeer de aandacht op zich vestigde door zijn par tij met 14.28 moyenne te winnen, verloor gisteravond evenwel kansloos met een moyenne van... 3.82. Van Soelen heeft dus thans de leiding. Hü wordt door vier deelne mers gevolgd, die allen 4 punten hebben; Hekman met een gemiddel de van 7,72, v. d. Maarel 6.75, Kooy 6.10 en Eikenbroek 5.53. Dan volgt Oostveen met 3 punten en een ge middelde van 6,00. De deelnemers van Buuren en Groeneveld scoor den nog geen winstpunten. Zonder enige twijfel was de partij tussen Oostveen en van Soelen de mooiste en bovenal spannendste van de derde ronde,De Schiedammer nam met een serie van 44 in de 4e speelbeurt de- leiding (39—78). Zijn voorsprong bleef rond 30 carambo les. Niet alleen omdat hij een voor sprong had, doch nog veelmeerom zijn spel trok van Soelen de aan dacht. Van het achttal deelnemers immers, was hij dinsdagavond' de enige, die werkelijk serieus poogde libre te spelen. Het spel van de andere spelers, uitgezonderd enigs zins alleen Oostveen, was veel te groot om. tot werkelijk goede pres taties te komen, niettegenstaande men vanzelfsprekend van b.v. een Hekman en zelfs van een Groene- veld fraaie oplossingen zag. In de vorm spelend van gisteravond veel beter dan vorige \veek tegen Hekman is van Soel enzeker de grootste gegadigde voor de eretitel. Bij de stand 122—166 na. 15 beur ten, toen Oostveen nog niet had ge poedeld, kwam laatstgenoemde aan stoot en bracht met een prima serie van 43 de spanning volledig terug, vooral toen de zenuwachtig gewor den van Soelen daarna poedelde. Langzaam trókken de spelers ver volgens voort naar de 200, die in de 29e speelbeurt binnen, het bereik, van van Soelen kwam. Hij miste echter na 20 en strandde daardoor op 197. Daarna ging het: Oostveen 2, van Soelen poedel, öostveen 13, van Soelen poedel, Öostveen 13 en halve party. Vah Soelen redde zich in de nastoot door van acquit niét te mis-' sen en vervolgens door een zeer merkwaardige ligging van de ballen na een aanvangsstoot een moeilijke treksloot perfect te maken. De laat ste carambole was eenvoudig. Beide spelers sloten de partij derhalve af met het voor deze klasse uitsteken de moyenne van 8.00. Ondertussen speelde zich op de andere biljarttafel een klein drama af. Van der .Maarel was er tegen Eikenbróek volkomen uit. Laatstge noemde liep regelmatig uit,.; hoewel, zijn gemiddelde ook al aan .de lage kant was. In de 34e beurt was de stand 164—74' ten gunste van Eiken broek. Door in de 38e en 39e beurt 10 en 29 caramboles te produceren, hees v. d. Maarel zijn gemiddelde nog tot dat van .het derde klassepeil op... Een bijzonder slechte partij.' Oostveen 200 25 43 8.00 v. Soelen 20D 25 44 8.00 Eikenbroek 200 40 29 5.00 V. d, Maarel 113 40 29 2.82 In het begin van de beide eerste avondpartijen geleek het er een ogenblik1 op, dat de twee deelnemers uit Maassluis, die op dé twee voor gaande speelavonden met "nederla gen de terugreis hadden moeten aanvaarden Groeneveld en van Buuren - voor een verrassing gin gen zorgen. Groeneveld, die tot en met zijn 15e speelbeurt tegen Kooy niet" poedelde, nam.'stevig de-leiding, hoewel hij niet tot bijzondere pres taties kwam, Kooy kan de juiste maat aanvankelijk niet vinden. In de andere 'partij nam van Buuren tegen 'de- totaal uit vorm' zijnde Hek man ook résoluüt de leiding: na. 11 beurteil'81~29, hetgeen vooral, voor Hekman wel abnormaal laag was. Plotseling én vrijweltegelijkertijd keerden in beide partijen de kansen. Kooy,die. haardun-op-afstand' enige oplossingen vond én ook'zuiver over éeri", of twee banden het ivoor na een verloren positie weer bij elkaar bracht, begon daarmede in zijn 23e speelbeurt toen hij nog 10774 achterstond'aan een indrukwek kende krachttoer:. 32 in de 23e beurt en een serie van 46 in de 24e. Deze béurten waren voldoende om Groe neveld volledig uit zijn concentratie te halen. Met een serie- van 23 ca ramboles in. de 30e beurt voltooide Kooy de partij. .Groeneveld op 136 latend, hetgeen, juist voor-de Belle- vüe-speler voldoende was om bin nen de eerste klas moyenne-grens te blijven. Bij de stand 104—58 in zijn nadeel keerden in de 16e speelbeurt voor Hekman de kansen. Achtereenvol gens produceerde de 't Oostenspeier -14, -39, 0, 34 én 14 caramboles, waar door de stand 134—165 werd. Toen Hekman in de 24e beurt nog eens een'serie van 27 op het groene la ken legde leek'de strijd beslist (151- 194), doch ziet: van Buuren vond met enige grotë' 'stoten een goede positie en was bepaald 'ongelukkig, ten op 28 zijn serie werd onderbro ken. M .Kooy 200 30 46 6.66 L. Groeneveld 136 30 17 4.53 E. Hekman 200 26 39 7.69 A. v.'Buuren 183 26 28. 6.53 De. afdeling Schiedam van de. Be scherming Burgerbevolking stelt zich voor omstreeks 25 februari: een gecombineerde oefening te houden, waaraan twee blokploegen, de red dingsploegen. de overheidsdienst, de uitkijk- en verbindingsdiensten, en de brandweer zullen deelnemen. Deze oefening, die een. eender karakter zal dragen als die aan de Havendyk. des tijds, zal in de omgeving van het in dustrieterrein. worden gehouden, Het doel van deze gecombineerde oefe ning is om de samenwerking tussen d verschillende ploegen in de prak tijk te verwezenlijken en dc B.B.'ers er aan te gewennen in groter ver band op te'treden. Thans kan vastgesteld worden,- dat de blokploegen volledig zijn uitge rust. In totaal zijn er 79 ploegen, ter wyl er een volledige uitrusting is voor 81 ploegen. Een probleem blijft, het nog om voor het materiaal een geschikte bergruimte te vinden. De Alle Schiedamse havens liggen door dé strenge vorst geheel dicht gevroren. De scheepvaart is volle dig gestremd: Voor de kleinere schepen is er geen doorkomen aan. Naar schatting is de ijslaag tien tot vijftien centimetér dik "en op enkele plaatsen -.nog wel dikker. Ook de Wilhelmïnahaven is dicht, al zouden de grootste schepen er nog .wel door kunnen komen. Al leen. in de voorhaven kunnen de kleine oliesebepen nog weg komen, zij het met moeite. Voor de brug- genwachters is het een rustige dag. brandweer heeft thans ook de be schikking over bijlpieken en ander nieuw materiaal, dat bij dc oefening kan worden gebruikt. De Ijstoestand op de Nieuwe Maas en In de havens is vanmorgen weer aanzienlijk slechter geworden'. Op enkele plaatsen in de havens heeft het Ijs zich vastgezet. Sleepboten waren vanmorgen druk bezig om te trach ten weer beweging in het ys te krygen. Op de Maas zelf, waar het giste ren reeds zwaarder was dan In de havens, is het drljfijs vandaag nog meer toegenomen. Men verzekerde ons. dat de vaart nog mogelijk was, maar dat de moeilijkheden steeds groter worden. In. de Waalhaven, nabij het:voor malige vliegveld, zijn de sleepbo ten bezig een aantal schepen los te trekken uit het Us. In opdracht van het jjscomste zyn vanmorgen vijf ijsbrekers uit Rot terdam vertrokken, om de. Oude Maas los te breken. Hoewel er-.gis- teren een paar brekers doortrokken en er ook nog een schip doorvoer, Iers vande bruggen. Men. wil hier' onder alle omstandigheden een op hoping van ijs voorkomen. De veerdienst DordrechtZwijn- drecht is wegens ijsgang gestaakt. De veren Dordrecht—Papendreeht, Wieldrecht—'s Gravendeel en Kop van 't Land—Brabantse oever varen een ongeregelde dienst. Eind en be gin van de dienst, frequentie en kregen de schotsen toch weer gë-1 het varen met een wagenveer of legenheid zicih vast te zetten. De toestand op de Boven Merwede eh op de Nieuwe Merwede wordt met het ogenblik slechter. Het zal de vraag zijn of het ijs op deze rivie ren vandaag nog los zal blijven. Rijkswaterstaat heeft voorzorgs maatregelen getroffen voor de be scherming van de Moerdykbrug. Uit Rotterdam vertrokken de „Canada'' en de „Amstel". Uit Dordrecht de „Ohristiaan Bruinings" de „Jan Blanken" en nog een sleepboot om het- ijs weg te breken rond de pei- „Bengalen." nog niet te water De tewaterlating van het turbine stoomschip „Bengalen", bestemd voor de Kon. Rotterdamsche Lloyd, die zaterdag a.s. 's morgens om 9 uur op de werf van C. van der Giessen en zonen te Krimpen a. d. Ussel zou plaatshebben, is in ver band met de weersomstandigheden voor onbepaalde tijd uitgesteld,. JEUGDIGE REDDER KRIJGT HORLOGE Namens de burgemeester heeft de heer G, A. Soeteman, voorzitter van de .wijkraad voor Hoogvliet en Per nis, aan de. 31-jarigé. K. F. E. Schmidt, wonende Caracasstraat _6c te Hoogvliet, een door het .Carnegie- heldenfonds beschikbaar gesteld polshorloge uitgereikt. Deze beloning is verleend wegens het met eigen levensgevaar redden, van een twee en een halfjarig zoon tje van de familie Maurik, dat dreig de te verdrinken in een waterkuil in de Digha Johannapolder. Op de lijst van aanbevelingen, die de Hoge Raad aan de Tweede Kamer heeft doen toekomen in verband met de vacature - van een raadsheersplaats, ontstaan door het overlijden van pro fessor mr. P. A, J. Losecaat, komen twee Rotterdammers voor. Het zijn respectievelijk op. de vijfde en zesde plaats: mr. H. Sobadee, reeh- ter-plaatsvervanger in de arrondisse mentsrechtbank. te Rotterdam, en mr. C. A. de Meijers. rechter in de ar- rondissementsrechtband te Rotterdam. Eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, Is toegekend aan Geertje M. van den Bos te Schiedam. een sleepboot zijn afhankelijk van de ijsgang. Het Duitse tankbootje, Alfred, dat vanmorgen uit Rotterdam naar Hamburg vertrok, 'blijkt tengevolge vah de mist een nogal vreemde koers gevaren te hebben op de •Nieuwe Waterweg. Driemaal kwam het bootje in botsing met andere schepen, waarbij telkens slechts heel lichte of geen noemenswaardige schade ontstond.' De „Alfred" zelf kreeg schade boven de waterlijn en liep een licht gedeukte steven op. Vanmorgen om vijf uur is het Britse stoomschip. „Laurentian Fo rest" dat van. Hampton Roads on derweg was naar. Rotterdam, even boven Maassluis'tengevolge van het slechte zicht aan de grondgelopen. Het schip vroeg assistentie van sleepboten, maar kwam even later zelf weer vlot. De kapitein besloot in afwachting van:'beter weer voor anker te gaan. Hoogswaarsehljnlijk door een verkeerde manoeuvre, waarbij men het stuurboordsanker verloor, liep de boot om negen, uur in de ochtend weer aan de grond. De sleepboot „Maas" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst, zou omstreeks drie uur vanmiddag toen. het hoog -water was, trachten de Brit vlot te brengen. De 54-jarige tuinder H. H. v, <L S. deed aangifte van diefstal, van 2 ton antraciet ter waarde van ƒ150. De partij lag opgeslagen op züu tuinderij aan de Stoopweg.. De ko len zijn gisteren, in. de loop van de dag verdwenen»

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1