rsena *a31* rotin toch aangenomen PvdA wil geen subsidie voor NW-kaderscholen King Size or King Filter Larens gezin al zes keer op straat gezet Negen agenten omsin om gangster te arresteren van warme weert kou en tocht VALDA Opzegging van Unie in strijd met grondwet Twintig onder nul en toch eren 36e RAI groter dan ooit Met tong gelikt aan ijzer, ook vastgevroren M.s. ..Boschfontein" in aanvaring bij Deens protest VS tegen boter-dumping WAP0R0GRAAF' kiekt in 't donker Pou jade raakt weer een zetel kwijt Overal bovenal U kunt kiezen! Arsenal KingFiitir 85 ct SPEL OM PRESTIGE? Als politie verdwijnt worden kamers opnieuw betrokken Autherine Lucy West-Duitsland gast op andere 9e Hoe je ook wast— V een ACME wringer heb je nodig! universiteit Voorlopig geen wapens uit V.S. naar M.-Oosten PUROL in huis! Jongetje van 4 in Landsmeer verbrand Spoedig advies over „vergeten groepen55 marine op te bouwen Minister Vanoni overleden Bank van Engeland verhoogt disconto Straalbommen- werperinV.S. verongelukt Vrijdag 17 februari 1956 3 j Deskundigen menen (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Het moei volgens deskundigen !et uitgesloten worden geacht dat de Nederlandse regering de Indonesische nota betreffende op zegging van de Unie van de hand zal ..ijzen, en wel, omdat de opzeg ging door Indonesië In str(jd zou zijn met de Indonesische grondwet. Volgens een artikel in de grond wet van Indonesië kan een Verdrag alleen door de president, en dan nog alleen krachtens een wet. wor den opgezegd. Blijkens dezelfde grondwet is voor een wettelijke tot stand koming van een besJuit de goedkeuring nodig van het parle ment De Indonesische regering h~eft echter. waar het het besluit tot op zegging van de Nederlands-Indonesi sche Unie betreft, in een ruime boog om het parlement heengezeild. Scherpe kritiek van de oppositie- partyen heeft inmiddels we! de- Jijk gemaakt, dat. het nog helemaal niet zeker is. dat het parlement een dergelijk verstrekkend besluit zon der meer zou steunen. Een yeilijkheid voor de deskun digen. die de Indonesische nota be studeren, schijnt verder te: zijn. dat Indonesië niet spreekt van ..opzeg ging*' van de unie. maar van „te rugtrekken" uit de unie. Goed ingelichte kringen verwach ten,. dat de ministerraad maandag over een antwoord op de nota zal beslissen. f^AAT Anita Ekberp, de: v Zweedse filmster, die in duizelingwekkende vaan po pulariteit in de hele wereld kreegzich verlovenNeen zcgi zyzelf en de Britse acteur Anthony Steel, die eergisteren met de schone Anita ire. Mai- mö aankwam, ontkent het ook. Ze kwam alleen maar naar huis voor een paar dagen va- kantie, vertelde ze verder Daarna gaat ze naar Holly- wood. Maar sprak ze de waar- - heid? DU genoeglijke familie- tafereeltjein huize Ekberg zou mogelijk op wat anders kunnen wijzen. V.l.n.r. Goeran, de broer van Anita, Anthony Steel, die kerstbroodies pre sent eert, Anita's moeder, de .filmster zelf en de verloofde van Goeran, mej. Kerstin Eriksson. (Van?; onze correspondent).-- ARNHEM: De 24-jarige J. LéinUooy en de zestienjarige;,.rheo Këuitens zfjn donderdagmiddag te ruggekeerd van een kampeertncht ■van "24 Uur De nacht van woens dag op donderdag hebben zij in meer dan twintig graden vorst doorgebracht in een tent op het kampeerterrein IVarnshorri. nadat zij als gevolg van de hoge sneeuw hun oorspronkelijke doel. de Hoge Velt) we, niet hadden kunnen be reiken. •Zti verklaarden geen last -can de koude, te hébben gehad Nadat zij een stuk van het kampeerterrein sneëüwv-rjj hadden gemaakt, had den zij twee grondzeilen op een dikke laae kranten uitgespreid én de zijkanten van de tent met een sneeuwdijk van 40 cm afgeschermd tegen de vorst Ook onder hun kle ding en tn hun laarzen hadden zij kranten Het. eten bestond uit ter plaatse gebakken pannekoeken (Van een onzer verslaggevers) De 36e RIA-automobieltentoon- stelling-, van 23 februari tot 4 maart in het gelijknamige gebouw te Am sterdam, wordt de grootste die ooit in ons land werd gehouden. Het wordt tevens de meest internatio nale expositie, die ooit in een tand, dat 2elfs geen auto's fabriceert, is georganiseerd. Niet minder dan 64 merken uit de V.S., Engeland, Frankrijk, West-Duitsland, Oost- Duitsland. Zweden. Oostenryk en Italië zijn vertegenwoordigd. Bovendien komen er nog 25 mer ken combmatiewagens/stationcars. acht merken kampeerwagens en een aantal merken microbusjes én am bulances. Ook zal de aandacht van de bezoekers worden gevraagd voor een zeer grote hoeveelheid accessoi res en onderdelen, die in Neder land worden vervaardigd. Een geheel nieuwe afdeling is die van seootmobielem de hyper-kleine gesloten drie- en vierwielers, die zich de laatste tijd een plaats onder de zon trachten te veroveren. Voor tal van bezoekers, die niet in. staat zijn zich een auto aan te schaffen, maar die toch wel een bedrag voor pri vé-vervoer kunnen uittrekken, zullen deze wagentjes van met te onderschatten belang zijn. Hij wou *t niet geloven MONSTER Met een bev:* bloe dende, gedeeltelijk ontvelde tong moest zich donderdagmiddag een jeugdig personeelslid van een kunst- mesthandel onder doktersbehandeling stellen, nadat hfj zjjn tong tegen een Üskcud breekijzer had gestoken. Hij en enkele collega's hadden be richten over kinderen, die met hun tong aan een brugleuning waren vastgevroren, niet willen geloven. Degene, die de waarheid, .van de. be richten het meest betwijfelde, stak daarom zijn tong tegen een breek ijzer. dat de hele dag in de ijskoude buitenlucht had^ gelegen. De tong vroor- onmiddellijk vast. Ook in EI burs moest een jongen, de twaalfjarige JT.S-. door middel van warm watër worden bevrijd Hij had, bij een Vorst van 20 graden. 2ijn tong tegen de ijzeren brugleuning van de Goorpoortbrug gestoken. BOTTERDAM. Het motorpas sagiers-en vrachtschip „Boschfon tein" van de Vereenigde Neder- landsche Scheepvaartmü. in Den Haag. dat donderdag van Amster dam via Southampton naar Zuid- Afrika' was vertrokken is donder dagavond om 11 uur bij Sandettle- lichtschip' in aanvaring gekomen met het Noorse vrachtschip „Ana- tin'a". De „Boschfontein" liep vrij ern stige schade op aan het bakboord achterschip boven dewaterlijn. De gezagvoerder besloot daarom voor reparatienaar Amsterdam terug te keren, waar het schip in de loop van vanmiddag wordt verwacht. Er zijn. geen, persoonlijke /ongelukken gebeurd ..De Anatina" een 7193 b.rit. me tend schip, en: thuisbehorend in Kristlansand, was. opweg van Norfolk naar Ostende. Het kon de| reis voortzetten. (Van onze correspondent) KOPENHAGEN. De verkoop van boter uil de Amerikaanse over schotten op de Europese markt tegen pryzen die ver heneden die in de V.S. liggen, zyn sinds tang de Deense boe ren een doorn in het oog. Gisteren heeft premier Hansen de Amerikaanse ambassadeur een offi cieel Deens protest, overhandigd. De minister zei. dat de verkoop van landbouwoverschotten in prin-, cipe slechts moét plaatv vinden aan onderontwikkelde landen. De handel in Amerikaanse boter vooral 'tn Frankrijk en West-Duits land moet als zuivere dumping wor den beschouwd. De daaruit voort vloeiende ophoping op de Deense markt heeft een prijsdaling van de boterprijs met tien procent veroor zaakt,.' BOSTON^. Te Boston is ge demonstreerd met 'een. camera, die in volkomen duisternis opnamen van dichtbij en op afstand kan maken. De ontwerper heeft het toestel „Evaporograaf" genoemd. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De Tweede Kamer keurde donderdag z-h.s. de begroting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen goed. Voordat het zo ver was, had de Kamer de motle-Fortanier (V.VJh), waarin werd voorgesteld om de scholenbouw van gelijke urgentie te verkjaren als de woningbouw, met 61 tegen 12 stemmen verworpen. Slecht» de liberalen en de communisten stemden voor deze motie, die door minister Cals zelf als een soort ver trouwensvotum werd beschouwd. De socialist Van Sleeb zei. dat zyn fractie tegen de raoti-» zou'stemmen, omdat het op dit ogenblik onverant woord is aan de woningbouw niet langer een primaire betekenis-toe te schrijven. Hij verwachtte bovendien dat- de minister TWEEDE KAMER zich waar het de bouw van scho len betreft vol doende werkzaam zou tonen. Hij noemde het ver der „onwaarach tig" met kritiek te komen, nadat .de Kamer zich bij de behandeling van de begroting van Wederopbouw en Volkshuisvesting stilzwijgend met het bouwplan had verenigd. Pater Stokman maakte van de be handeling van de begrotingsartike len gebruik om te pieiten voor sub sidiëring van inrichtingen ais het A, C. de Bruyn-instituut en de ka- derscholen van C.N.V, en N.V.VHij had zich déa, bij van de steun ver zekerd van de anti-revolutionair Stapelkamp, de ChristelS,k-hIstorfsche afgevaardigde De-Buy ter'en de so cialist Van Sleen Bij de behandeling van zjjn voorstel bleek echter al gauw, dat veel P v.dA.'ers er anders over dachten dan hun onderwijs- specialisl Zii wezen er op. dat het N.V.V. nooit 'om subsidie voor kn- derscholing had verzocht en dit ook nooit zou doen. omdat subsidie on-, vermijdelijk overheidstoezicht mee zou brengen. Bovendien maakten zij duidelijk dat het wel gesubsidieerde Instituut voor Arbeidersontwikkeling niet te vergelijken is met de kader- scboien van het vakverbond. Na enige discussie beslootpater. Stokman zijn amendement in stem ming te laten brengen: het werd met PARIJS. Het Franse parlement heeft opnieuw een Poujadistïsche af gevaardigde van zijn zetel vervallen verklaard en in zijn plaats een MRP- lid benoemd. Het besluit werd geno men roet 225 tegen 54 steramen. 'Het betrof de Poujadist Cyprien Cal-" mei. 51 tegen 30 stemmen verworpen. Nadat dé begroting vanhet de partement van minister Cais was af gehandeld kreeg de Kamer gelegen heid zich uit te spréken over de toe zegging van het rijk een bijdrage van één miljoen te geven aan het'Bra bants WatersnoodfondR. inverband met de op 23 en 2i derembei 1954 in de Biesbosch aangerichte schade. Veel Kamerleden vroegen zich af of de revering voor de toekomst niet te sterk de nadruk legde op de stelling daT hoog water voor de bewoners van de Biesbosch een'normaal risico is. De Biesbosch-. zo meenden zij. zal zeker nog tién jaren op indijking moeten wachten en tot zolang zal het zijn functie van- vloedberging behou den. In de laatste jaren, zo zeiden deze Kamerleden, ts. het risico' van overstroming sterk vergroot mede ten gevolge van indijkingen, die de overheid' in de omgeving van de Biesbosch heeft laten verrichten. Zij konden dan ook niet zonder meer de redenering van regeringswege accep. teren, dat voor rechtmatige over- heidsdaden niemand schadevergoe ding kan eiser. De Kamer wierp ten slotte zo veel problemen op, dat minister Van de Kieft er de voorkeur aan gaf zijn antwoord grondig voor te bereiden. Op zijn verzoek schorste de voorzit ter dan ook het debat tot vrijdag middag. (Advertentie l.M.) Als eerste gaf Arsenal ontelbare rokers de gelegenheid King Size sigaretten te roken en te waarderen. Nu gaat Arsenal weer vooraan met de King Filter sigaret! A SUPER QUALITY biedt u dezelfde meesterlijk gemengde, zonrijpe Amerikaanse tabakken. Kruidig, zacht, voortreffelijk! Koninklijk van aroma. Met of zooder filter dezelfde prijs (Advertentie. IJlt.) Hoe goed Uw kleren ook nit de was komen, de wringer moet de puntjes op de zetten. En alleen een Acme wringer zorgt er voor dat ze, elke wasdag weer, net zo sprankelend schoon en fris te voorschijn komen als U maar kon wensen. Vijf millioen vrouwen weten dit al. Of ze na wassen met een machine, in een ketel of een teil, ze zeggen allemaal.,, A6M1 ITIIKflERC LIMITED DA.VIB. «TUUT 111280 SE (Van onze correspondent) LAREN. Hedenmorgen is de heer J. Jansma met vrouw en kind uit de door dit gezin betrokken ka-r mers ïn een villa aan de Bijenschans gezet Dit is de zesde keer in veer tien jiagen dat.: dit gezin door de sterke* arm op? straat wordt .ge plaatst, de vrieskou ten spijt. - In de nacht van woensdag op donderdag gebeurde dit zelfs twee maal. „Het is een spelletje dat- ge speeld wordt. We hebben de - zaak van alle kanten overwogen en we hebben 1 besloten er mee doorté gaan",' luidt bet commentaar van de korpschef van de Larense politie, inspecteur W. E. Bock. „Het gezin Jansma is uit Baarn afkomstig, het heeft begin februari gemeubileerde kamers gehuurd in de villa van ir. J. C. de Vries. Alle bijkomende faktoren die men vertelt als zou de heer Jansma zijn huis in Baarn duur verkocht heb ben en als zou zijn nieuwe bulsbaas een hoge huur .berekenen, hebben niet de zaak zelf niets te maken", zei inspecteur Böck. „De heer Jans ma heeft zich in het'Larense be volkingsregister laten inschrijven als woningzoekende en grondt op die inschrijving het recht hier on middellijk woonruimte te kunnen betrekken, maar dat mogen wij niet toestaan. Want dan ishet hek van de dam." Het spel is eigenlijk zo dat de familie Jansma soms op -, de: meest ongelegen ogenblikken uit het huis verdwijnt', met medeneming van hun garderobe in koffers om vervolgens, na het verdwijnen van de in ver band mét de koude soepel optreden de politie, via de achterdeur door de villa-eigenaar dié zelf ook een gedeelte van zyn bluis bewoont weer naar binnen te worden ge-, loodst. TALLADEGA. Autherine Lucy, I de 26-jarige negerstudente, die na anti-neger demonstraties de toegang tot de universiteit van Alabama ont zegd Werd, studeert thans als gast op het Talladega College. Miss Lucy heefthaar tehuis t te Birmingham enkele dagen geleden met onbekende'bestemming verlaten, nadat zij om veiligheidsredenen van de .universiteit gestuurd, .Was. Zij zoekt thans, middelen' om weer tot deze universiteit te Tuscaloosa, toe gelaten te worden. Het Talladega College is een school die' geen rassenonderscheid, kent, maar tot dusver studeerden er voor namelijk !negers. Miss Lucy logeert in het tehuis der leraren en studeert' in de bibliotheek. Zij is: van plan af teL studeren'; in de bibliotheekwetenschap als zij weer tot de universiteit toegelaten wordt NEW YORK. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld,dat alle uitvoer vergunningen voor wapens naar het Midden-Oosten voorlopig, hangende een nader onderzoek, zijn opge schort. Dit bericht komt na een «flag vol opwinding. Gisteren werd na melijk bekend, dat 18 tanks aan boord van een Amerikaans schip op legale wijze naar Saoedi-Arabiëzou den worden gezonden. De democraten hadden daar. heftig tegen geopponeerd, Israël, dat reeds maandenlang pogingen in bet werk stelt ora wapens in de V.S. te ko pen. maar daarin tot nu toeniet geslaagd was, had officieel tegen deze levering geprotesteerd. (Van onze correspondent) AM STERDAM. Negen politie agenten hebben donderdag een café aan de Martelaarsgracht omsingeld, uaarna drongen er zes naar binnen en overmeesterden daar zoals wij kort in een deel onzer editie Konden meiden de 25-jarige ha venarbeider K. J. M., voordat deze bet geladen FN-pistool dat hij in z(jn zak droeg had kunnen trek ken. M. werdal 'eken lang ge zocht, omdat bij een overval in een rauiozaak aan de Van Swinden- straat zou hebben gepleegd en sla ger Dames uit de Eerste Sweeljnck- straat geld zou hebben afgeperst. M. stapte rop 16 januari ongemas kerd de radio-winkel binnen, trok zijn pistool, gooide de winkeldeur in het slot en dwong de twee- be dienden zich te ontkleden. Daarna liet hij hen de telefoondraden door-, knippen, sloot hen op in het kan toortje achter de.winkel en ging er met ruim f 600 asgeld vandoor Op z'n vijftiende jaar al werd M. veroordeeld tot gevangenisstraf Daarna kwam hij onder toezicht van. de r.-k.-téölasséringiivêrèni- ging. Slager Damen was al jaren zijn toezichthouder. Bij .hem kwam M- bijna twee weken na de over val in de Van Swindenstraat op bezoek, zogenaamd om over zijn moeilijkheden -te praten. De heer Damen hoorde zijn pupil drie kwar tier in zijn winkel' aan, 'en verzocht hem toen om verder te praten mëe te gaan naar'een opkamer tje achter de zaak. Halverwege de trap draaide M. zich om. richtte zijn pistool op de slager en zei; ..Ik wil geld van je 'hebben." De slager dacht aanvankelijk aan een grap, duwde M's arm opzij maar toen ging het -schot af. - De kogel drong door de; winkelvloer. Slager Damen begreep, dat het M. ernst was. Hij bleek zo geschrok ken, dat hy niet in staat was de telefoondraden door 'te snijden, ge lijk M. hem beval. Hij bood f M zijn portemonnaie cah mét 35 gul den er in. M. nam daarmee geen- genoegen, dreef .zijn toezichthouder in een hoek en greep diens porte feuille met rond i 1700, De heer Damen bleek!- toen als reclasseerder heel -wrat mans te-zijn,, want hij werkte: zozeer 'op M.'s. ge moed, dat de gangster hem vrywel alle geld, op f 250 na, terug gaf. „Maar- je 'blijft, drie kwartier hier en. geeft me. gelegenheid naar Duitsland te vluchten. Als je haar de politie loopt ga je er aan." Al dadelijk zag de slager verband tussen de overval, waarvan hij,het slachtoffer was geworden, en die m de Van Swindenstraat. Hij vroeg raafl aan de r.-k-rreclasseringsver- eniging; men ried hem aan toch naar de politie te gaan.. Onmiddel lijk is.-.M.'s signalement, onder de grootste geheimhouding, door heel Nederland verspreid. Drie politie mannen hebben, zich onafgebroken bezig gehouden met het opsporen van M.'s verblijfplaats. Onopvallend igdiens woning in het oog gehou den, maar daar.kwam M. niet op dagen. Donderdag, echter kreeg de recherche de tip, dat: M. in een ca-- ié aan de Martelaarsgracht zat. Ne gen man rukten Uit; Zij kwamen rta gnige tijd met hun arrestant terug in het politiebureau Warmoesstraat. Aanvankelijk ontkende M. iets met beide misdaden te maken te hebben, maar-na confrontatie met de twefc Winkelbedienden en slager Damen viel hij door dé mand; hij (Advertentie IJdi) Bij braad- en snfjwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen en Schrale —huid.— i .„.I (Van onze correspondent) LANDSMEER. Het vierjarig jongetje picky Brugman is gister avond het slachtoffer geworden van een hevige brand, die omstreeks acht uur. in zijn ouderlijk huis uit brak. Het vuur begon met een ex plosie van ee» fles buta-gas. tn-.wei nige minuten stond de woning aan de Stoombootweg te Landsmeer in Hchtertaaic. De heer, en mevrouw Brugman waren op dat ogenblik bezig in de schuur achter het.huis. Zo snel greep de brand om zich heen dat er. vrij-, wel geen mogelijkheid; meer was de woning binnen te komen. In de we tenschap. dat er vijf kinderen op zolder sliepen, waagden de heer Brugman .en zijn buurmar» de heer Wichardstoch nog een poging en zij konden vier kinderen in veilig heid brengen. Voor Dicky kwam de hulp te laat Een zesde kind van de familie Brugman lag pp het moment van de brand in het ziekenhuis. Een nader onderzoek heeft inmiddels. uilgewezen dat, de explosie is ver oorzaakt door het ontploffen van een fles buta-gas die in de keuken dicht bij het vuur was neergezet. Hoogstwaarschijnlijk is de fles be vroren geweest. DEN HAAG. Het aantal aange geven radio-ontvangtoestellen be droeg per 1 februari 2.107.838 tegen 2.092.459 op i januari. Het aantal aangegeven televisie- ontvangtoestellen bedroeg op 15 fe- bruarT 35.891. Op 1 februari warén er 523.974 aan- geslotencn op het draadomrocpnat legde een volledige bekentenis ai. tegen, 528.326 op 2 januari. (Van een onzer redacteuren) DEN IIAAG. De Sociaal-Eco nomische Raad zal vry dag 9; maart in -een besloten vergadering de eindtekst vaststellen van het advies aan de regering over. de „vergeten., groepen". De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid vroeg de S.E.R. In oktober 1954 een advies omtrent dit belangrijke vraagstuk uit te brengen. BONN...Het Westduitsé parle ment heeft de regering gemachtigd de eerste schepen voor de marine -, te bestellen. Dit zullen acht torpe- riobootjagers en; 145 kleinere sche pen zijn. die op Duitse werven zui len worden gebouwd. De Kamer-; commissies voor defensie en begro ting wezen. de. eerste 336 miijoen mark voor de'marine toe. Volgens de Parijse verdragen mag West-Duitsland "geen schepen, groter dan 3 000 ton. bouwen. Het eerste bouwprogram omvat nog geen duik boten. tAdvertentie tM.i BU HOEST EN KEËLPUN 'PASTILLES ONTSMETTEND- VER2ACMTENÖ ROME. Senator Ezio Vanoni, de Italiaanse minister van Financiën, donderdag, ha een rede. in de Senaat, overleden.-..'"" Vanóni beeft- internationale be kendheid verworven door een tien jarenplan met het doe! het land van het chronische euvel der werkloos heid te verlossen en het economi sche welvaart te geven. Vanoni was ren christen-democraat en 52 jaar oud. LONDEN. De Bank van Enge land heeft haar disconto-rente met een procent verhoogd. Op instructie van de nieuwe Britse minister van financiën. Harold MacIMillan, is. de disconto van 4Ji op 514 procent ge bracht. De verhoging betekent, dat geld lenen bij de bank van Engeland voortaan Sü rente kost -in plaats van 4fe1i. Daar de Bank van Enge land de belangrijkste financiële in stelling is yan het sterllng-gebied, zal de verhoging baar gevolgen over de gehele wereld doen gevoelen. TRACY. By Tracy in California Is een Amerikaanse straalbommen- werper van het type B-52 veronge lukt. Vier inzittenden hebben zich met hun parachutes in veiligheid kunnen brengen. Vier anderen wor den vermist. Het is het eerste ongeluk met dit type vliegtuig, de modernste en snel ste Amerikaanse stratosfeer bommen werper. Men vermoedt, dat het toe stel, dat op een oefenvlucht was, in de lucht is ontploft. - ONZICHTBAAR EN PRAKTISCH HILVERSUM. In een groot Hilvérsums winkelpand 'zal donder^, dag 1 maart a.s- een nieuw snuf jé in. ge bruik worden genomen n.I.: de onzichtbare luchtdeur. Een luchtstroom, die ae deur als toegang tot het warenhuis gaat staat de luchtdeur uit een warme luchtstroom en in üe zomer is deze „deur" 'van aanmerke lijk koeler temperatuur. De luchtstroom wordt boven de ingang door een rooster geperst en door een andere roos-; ter, aangebracht ter plaatse van de onzicht- vervangen, is in Zwit- bare drempel, in de serland al meer toege- vloer gezogen. Een spe- past. In Nederland is ciale apparatuur ver- het systeem vervaar- wijdert uit deze onder digd door een bedrijf de vloer belande lucht te omgeving van de i in Tilburg. In de win- alle meegekomen gang aahmerkelyk min. ter en vooral met straatvuil, as, etc. De der is dan bij-eennor« deze vrieskou be- lucht wordt „gewas- male .zichtbare deur! sen" en op de gewens te temperatuur ge bracht om vervolgens via het bovenrcoster steeds weer als deur te fungeren. Tocht komt bij deze onzichtbare deur niet meer voor. In Zwitser land hebben statistie ken uitgewezen, dat met deze luchtdeur het aantal ziekmeldingen van winkelpersoneel werkzaam in de naas-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2